Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) Peti06


Peti06
csendes tag

Beírtam a csomagom adatait a DHL honlapján levő kalkulátorba. Hát picit meglepődtem a kikalkulált áron... 21000Ft(???) Németországba egy 500g-os kis csomag kiküldése? Persze a várható kézbesítést másnapra írja, tehát 1 nap alatt ott lenne. De nekem megfelelne ha 1 hét alatt érne is oda, mondjuk 1/3-ad áron. De olyan opció nincs, csak olyan hogy másnap meg is érkezik, így persze hogy méreg drága. Hát ezt nem gondoltam volna... Ilyenkor egyébként mi a helyzet, ha én az aukción a DHL-t jelöltem meg szállításnak, de végül mondjuk egy teljesen másik futárral vagy akár postával küldöm? A szállítási költséget ugye én fizetem, ebben az esetben a vevő nem reklamálhat ugye, hogy nem azzal a futárral megy amelyik meg lett adva a terméklapon? :U

(#67352) V/ válasza Peti06 (#67351) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megkapja tök mindegy, mivel nem ő fizette. A Magyar Posta küldeményt is a DHL kézbesíti. Nem futár hanem a postai részleg autós kézbesítője. Ua.
Valójában nem értem, mert te bármit megadhatsz szállítási szolgáltatónak, (akár Gyalogkakukk is viheti) ha meg free a shipping, akkor nincs is jelentősége, hogy mivel megy.

[ Szerkesztve ]

(#67353) Peti06 válasza V/ (#67352) üzenetére


Peti06
csendes tag

Beírtam az összefoglalóban levő kalkulátorokba is az adatokat és egyik kalkulátor sem hozta ki a lehetőségek között az DHL-t :) Szerintem nem merték betenni :Y A GLS és TNT pl. egészen emberibb áron vannak 2-3 napos szállítási határidővel 6-8000Ft-ért. De hol van ehhez képest a 21000Ft? (ezt nem akarom elhinni, hogy ekkora különbség van futár és futár között). A lényeg, hogy akkor ebből nem lehet problémám, ha másik szolgáltatást választok a megadott helyett. A Magyar Postánál is fel tudok adni Németországba úgy küldeményt, hogy nyomon lehessen követni és 2-3 napos határidővel kézbesítsék? Valamint a leglényegesebb dolog, hogy mennyire megbízható a Magyar Posta? Vagy érdemesebb 1-2000Ft-ot még rátenni és akkor mondjuk egy GLS-el küldeni?

(#67354) V/ válasza Peti06 (#67353) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrétan milyen szállítási határidőt adtál meg 2-3 nap? 4-5 nap lett volna a logikus.
A levélküldemény 3 - 5 nap, az 6030 Ft-os MPL Europe Standard csomag 2-3 nap.
De nem a Magyar Posta kézbesít, ő csak átveszi tőled.
Minden külföldre menő ajánlott levélküldemény vagy csomag nyomon követhető, de mi a jelentősége egy 2-3 napos szállítási idő esetén?

(#67355) Peti06 válasza V/ (#67354) üzenetére


Peti06
csendes tag

Én ezt a szállítási lehetőséget adtam meg: "DHL Päckchen (1 bis 2 Werktage)" Kostenloser Versand, Bearbeitungszeit: 3 Werktage ( ugye ez angolnál a Dispatch Time). Tehát ezek voltak megadva a szállításnál. Ugye a futárszolgálat megadásánál nem nem írtam az "1 bis 2 Werktage" határidőt, hanem az alapból hozzá tartozik, ha a "DHL Päckchen"-t választom. Viszont egyébként most megnéztem a hirdetett termékem oldalán a szállítási adatoknál csak ezt írj ki ha valaki külsős olvasta az adatokat, hogy: "Kostenloser Versand
Ungarn
DHL Päckchen International" Tehát itt nem látni hogy hány nap a szállítás, ezt csak én látom a beállításoknál zárójelbe rakva ezt a (1 bis 2 Werktage) kifejezést. Számít ez valamit?

(#67356) Botigta válasza V/ (#67350) üzenetére


Botigta
aktív tag

Ezt akkor ugye nem nekem szántad? :N

(#67357) V/ válasza Botigta (#67356) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első mondat az lett volna. Bocsi, egyben akartam csak lemaradt a címzett.
A hsz-k közt lenne, ott keress már rá. Nem tudom pontosan, hogy a több módszerből akkor melyikre mondtuk hogy jó.

(#67358) V/ válasza Peti06 (#67355) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyi a gond- no nem nagy- ez a német postai megnevezés lenne: DHL Päckchen.
Nem szoktunk ilyet választani, hanem saját szállítási szabályt hozunk létre, mert Mo-ról nem a német posta árai és idejei az érvényesek.
Németországon belül igaz ami kézbesítési idő tartozik hozzá.
Pontosan erre utaltam, hogy ingyenes esetén, mindegy mivel küldöd, nem látja a vevő.

A probléma az hogy a rövid feladási és szállítási idővel nem hagytál magadnak mozgásteret, ha még is lenne valami késedelem. Vannak nagyon türelmetlen és a becsült kézbesítési időt kész ténynek vevő vásárlók, akik kapásból case indítással reagálnak.

(#67359) Peti06 válasza V/ (#67358) üzenetére


Peti06
csendes tag

És azt hol tudom, azt a saját szállítási szabályt létrehozni? Azt láttam, hogy amit az előbb be Screenshot-oztál a "gyalogkakukk"-os dologgal ott Te adtad meg a szállítási adatokat és feltételeket, de én beléptem a német Ebay-re ott nem találtam ilyen rubrikát, csak a fix megadott futárokat, helyi postaszolgáltatásokat és a lista végén, hogy "Weitere versandarten". Ha viszont ezt választom ki akkor csak betesz egy "-" jelet a szállítási mód megadásának és ennyi. Nem írhatok oda semmit csak szimplán kihúzza a rubrikát egy "-" jellel.

(#67360) Botigta válasza V/ (#67357) üzenetére


Botigta
aktív tag

Na itt jól feladtad a leckét, hát hogy a rákba lehet erre rákeresni...

(#67361) V/ válasza Peti06 (#67359) üzenetére


V/
Topikgazda

A hirdetés elkészítésnél a szállítási résznél lenne.
Versanddetails hinzufügen rész
Versandbedingungen erstellen link a Paketinformationen felett közvetlenül

(#67362) V/ válasza Botigta (#67360) üzenetére


V/
Topikgazda

(#67363) Botigta válasza V/ (#67362) üzenetére


Botigta
aktív tag

Hát igen, azt én is tudom, hol a kereső, csak nem tudtam, milyen szavakra is keressek rá. És amint látjuk, a te ötleted sem szűkítette le nagyon az eredményeket... :N

(#67364) V/ válasza Botigta (#67363) üzenetére


V/
Topikgazda

67363-ból 83 az szerintem jó. Max 5 perc alatt átnézhető. És képekkel ott van hogy mit lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#67365) Peti06 válasza V/ (#67361) üzenetére


Peti06
csendes tag

Köszi. Most ott tartok, hogy a vevő fizetett a Paypal-ra ahol én elfogadtam a fizetést és átváltattam HUF-ra az összeget. A kérdésem, hogy ehhez az pénzhez hogyan jutok hozzá vagy mikor vehetem le? A Paypal át fogja utalni a magyar bankszámlámra az összeget és akkor le fogom tudni venni simán ATM automatából? És mikor számíthatok arra, hogy ez az összeg megjelenik a rendes magyar bankszámlaszámomon? Bocsánat hogy ilyeneket kérdezek, de ez az első eladásom és egyelőre tök hülye vagyok hozzá a vevőt pedig gondolom nem érdekli mit szerencsétlenkedek össze, várja a csomagot :)

(#67366) V/ válasza Peti06 (#67365) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Kár volt átváltatni, bár nem tudom, hogy devizák közé fel volt-e véve az € is? Mert akkor eddig arra az egyenlegre pakolta volna szó nélkül.
Erről beszélek:

2. 21 napig az egyenlegen függő -pending- állapotban lesz, ez a vásárlói védelem biztosítása miatt van.
3. Ha letelik az idő és a vevőd nem reklamálta, kérte vissza, akkor felszabadul a pénz. Ha addig €-ban van a Forint romlás miatt többet érhetett volna.
4. Az egyenlegről te tudod a saját neveden lévő bankszámládra kiküldeni, Összefoglaló 5. pont.
Azután azt teszel vele amit akarsz, mivel a bankszámládon van.
Ez ha banki munkanapon történik bankodtól függően 1-3 nap múlva lesz a bankszámládon.
Ha devizában van a pénz, akkor egyébként kiküldéskor automatikusan Forintra konvertálva megy ki.

[ Szerkesztve ]

(#67367) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Már egy ideje ez van. Mit lehet vele csinálni?

(#67368) V/ válasza FoxiestFox (#67367) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit szeretnél?
De ez egy karbantartásra utaló üzenet, nyilván valami gondjuk van.
Ha eléred a havi limitet, azt úgyis írja amikor a hirdetést felraknád.
Az aktuális állapot meg a My eBay menü Selling pontja kiválasztása után látszik.

[ Szerkesztve ]

(#67369) FoxiestFox válasza V/ (#67368) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Limitet emelni.

(#67370) V/ válasza FoxiestFox (#67369) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg az előző hasz-nél írt helyen ha a Request higher selling limits-re kattintasz akkor mi történik.
Nekem ott működött és ezt a választ kaptam. 5000 $-ig van limitem, de nem is akarom emelni.

(#67371) FoxiestFox válasza V/ (#67370) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha a request-re megyek, az előbbi képernyőt kapom. Egy kb 20 fontos motyót akarnék meghirdetni csak.
Viszont márciusnak mindjárt vége, hátha áprilisban már engedni fogja ez a remek rendszer. :D

(#67372) V/ válasza FoxiestFox (#67371) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel havonta vált, újra fog indulni. Mivel eladtál valamit, szerintem ugrani fogsz feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#67373) FoxiestFox válasza V/ (#67372) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi.

(#67374) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hogy van ez az OTP webkártya dolog, vásárolni lehet róla, de pénzt csak a főkártyáról tudok rá tenni?
Tehát erre nem lehet közvetlenül utalni (forint átutalás) másik számlaszámról? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#67375) V/ válasza flymi (#67374) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán hívd fel a bankodat vagy nézd meg a szerződést.
Mivel ez kártyaként funkcionál, ez egy alszámla a pénzforgalmi számládhoz kapcsolva és egy MC kártyaszám hozzárendelve. Nem ugyanolyan mint egy normál bankszámla.
A kártyáknak van számlája, így kártyáról nem pakolhatsz semmit máshova, azzal vásárolni szoktunk vagy pénzt felvenni ha olyan féle.
De miként jön ez ide?

[ Szerkesztve ]

(#67376) flymi válasza V/ (#67375) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ok, bocs. Csak beszéltünk korábban a bankváltásról és ebből adódó paypal-ebay fiók összekötésről meg a webkártya is így került szóba.
Ma kellett volna kapjak 2k-t, de a vevőnek nem engedte elutalni az összeget a webkártya számlaszámára. De holnap felhívom a bankot, hogy is van ez akkor, úgyis van még egy-két kérdésem.
:R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#67377) V/ válasza flymi (#67376) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja ez, ne hívd fel, erre nem lehet utalni másoknak, külsősök felé ez a számlaszám láthatatlan. Pl a PayPal-n ezt nem adhatod meg Withdraw számlaszámként sem, pont ilyen okból.

[ Szerkesztve ]

(#67378) flymi válasza V/ (#67377) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tehát fizetni lehet róla (ebay/paypal, vatera, stb...), de pénzt rá ne várjak. :B
Ezt jó tudni. Köszönöm! :R

Paypalnál a webkártya kártyaszáma van hozzáadva, a "link a bank account" mező szürke, azaz nincs kitöltve.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#67379) V/ válasza flymi (#67378) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha majd ezt akarod csinálni link a bank account arra írtam, hogy oda sem jó.

(#67380) flymi válasza V/ (#67379) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Átnyergeltem a paypal topicba...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#67381) Breki


Breki
veterán

Jó estét, sziasztok.

Ilyennel találkozott valaki?

Rendeltem egy órát február 21-én eddig Estimated delivery -volt aminek határideje ma járt le, akarok nyitni egy Case-t de az van, hogy kézbesítve 22-én.

Resolution centerben pedig ezt látom

Ez azt jelenti, hogy nem tudok semmit tenni, csak reménykedni, hogy mégis megérkezik?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67382) V/ válasza Breki (#67381) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, de a helyzet következő. Az eBay-n lejárt a védelmi időd, február 22-től ketyegett a 30 nap.
De nézd már meg a Feedback-nél van-e véletlenül értékelés erre, mert nekem az gyanús, hogy ez 22-én le lett igazolva, hogy megérkezett. Ezt nem tudja az eladó manipulálni.
Megoldás:
A PayPal-n indítsd a nem érkezett meg dispute-t. Segítség a PayPal topik Összefoglalóban.
Bár még megérkezhet.

(#67383) Breki válasza V/ (#67382) üzenetére


Breki
veterán

Köszi a gyors választ.

Eddig biztos, hogy a fizetési határidő volt, direkt néztem azt hittem, ha lejárt tudok reklamálni.

Feedbacknél ez van.

Sajnos nem Paypal-al utaltam.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67384) V/ válasza Breki (#67383) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a vevő tudja ezt beírni a megérkezést. Ha nem PP-vel fizettél, (Csak beírtad a kártya adatokat?) akkor megér egy próbát üzenni az eladónak, hogy nem érkezett meg, a case-nél is ott link a kapcsolat felvételre.
Ha rá kattintasz a nyomkövetési számra akkor látszik valami használható információ?

[ Szerkesztve ]

(#67385) Breki válasza V/ (#67384) üzenetére


Breki
veterán

Virtuális kártyával fizettem, én biztos nem állítottam be az érkezést.

Ennyi látszik

[kép]

Csomagkövetőben ennyi.

Eladónak írtam.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67386) V/ válasza Breki (#67385) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n lehet fizetni simán egy bankkártyával és lehet fizetni a PayPal fiókkal, amelyhez vagy kártya van rendelve vagy a PayPal egyenlegről megy a pénz.
Akkor nincs PayPal fiókod és úgy fizettél ezért az óráért, hogy fizetéskor beírtad a kártya adatokat? Kártyaszám, lejárati idő és cvc kód.
A nyomkövetési információ annyira jó, hogy legalább alá lehet támasztani, hogy nem érkezhetett meg 22-én.
Bár ez a flyt ez nem igazán szokott igaz lenni.

[ Szerkesztve ]

(#67387) Breki válasza V/ (#67386) üzenetére


Breki
veterán

Van paypal-om hozzá is van rendelve, de akkor még nem használtam.
A virtuális kártya tulajdonképpen egy bankkártya azt használom, úgy hogy beìrtam és megjegyzi az adatait.

Igen erre én is gondoltam, csak mivel nincs case nincs ebay támogatásom.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67388) #15241216


#15241216
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#67389) Breki válasza V/ (#67386) üzenetére


Breki
veterán

Ezt válaszolta az eladó.

Case # 5132166537: Seller added shipping information

eBay eBay sent this message
The seller provided shipping information for your item

Seller's message to you:
"Dear friend,your track number is F21411170221APTB, when I trarck it today,it state it to you country,please check your mailbox and local post office if it don t arrive,please inform of us,we will don t let you loss best regards!"

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67390) Vertigo18 válasza Breki (#67389) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem lehet, hogy külföldi ajánlott levélként adta fel, amit átvett "valaki"? És az az átvétel alapján történt meg a "delivered" odabiggyesztése...

Már csak azt kellene megtudnod, hogy vajon ki vehette át!?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67391) Breki válasza Vertigo18 (#67390) üzenetére


Breki
veterán

De hát egy nap alatt nem érhetett ide.

Én azt látom Londonban van ő meg ha jól értem azt, hogy beérkezett az országba.
Az az érdekes hogy előtte kézbesítési idő volt szokás szerint feltüntetve tegnap váltott át erre.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67392) Vertigo18 válasza Breki (#67391) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mindent arra alapozol, hogy hiszel a TN-nek... Sose lehet tudni...

Nem azt mondom, hogy nem valós, csak azt, hogy nem tudhatod...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67393) Breki válasza Vertigo18 (#67392) üzenetére


Breki
veterán

Mert mást mit tehetek, az az érdekes, hogy azt írják most, hogy case mikor előtte az volt, hogy azt nem nyithatok, meg volt ilyen szöveg, hogy ha április 4-ig nem jön meg írjak nekik, jelezzem, csak hova?

Ilyen van hogy send üzenet az eladónak vagy zárása

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67394) V/ válasza Breki (#67389) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ez a nyomkövetési szám nem hivatalos nyomkövetős, sehol nem írják. Vissza írnám neki, hogy igazolja már le az átvételt -delivery-, mert csak akkor szűnik meg az ő pénz visszatérítési kötelezettsége.
Az hogy megérkezne ide még az sem látszik.
A Flyt-os küldemény azonosítókat kamunak tekintjük egyébként.
Mehet neki az hogy Magyarország hol van és a "nyomkövetési" akármi lista.

[ Szerkesztve ]

(#67395) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok? Az mennyire biztató jel, hogy egy eladó "no longer registered on ebay".Ha jól emlékszem megbízható volt az eladó, de nem vagyok 100% ig biztos benne. Pár ezer forint értékben rendeltem tőle, shipped a státusz, márc. 17-április 25 -ig van megadva a szállítási határidőig, elméletileg még megjöhet, de ha nem, akkor mit tehetek?

(#67396) V/ válasza Janusz001 (#67395) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem jön meg, akkor indítasz request-et. Bizonyos esetekben az eBay vásárlói védelem független attól, hogy az eladó már nem érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#67397) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Visszaküldtem egy csomagot az eladómnak, ajánlottan, a 17track szerint 2017-03-27. napján kézbesítették.

Az ebay fiókban a visszaküldésnél viszont még mindig 'úton van' a státusza, vajon miért van ennyire lemaradva?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#67398) V/ válasza kutga (#67397) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem jelzi vissza a címzett, hogy megkapta addig nem igazán kerülhet be ez az információ. Delivered az ucsó bejegyzés?

(#67399) kutga válasza V/ (#67398) üzenetére


kutga
nagyúr

In Transit.

A tracking number alapján hétfőn megkapta. Azt hittem az ebay is nyomon követi.

Let the Zone take me if I am.

(#67400) V/ válasza kutga (#67399) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az eBay-n, hanem a 17track-re gondoltam.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.