Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) V/ válasza cof (#66799) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem li-ion akkumulátor, arra van némi korlátozás a légi szállításra. De azok is és amit te vásároltál azok is korlátozás nélkül behozhatóak Mo-ra, a vám nem foglalkozik ilyenek visszafordításával és mindegy kiszállítja.
Egyszerűen késik a szállítása.

[ Szerkesztve ]

(#66802) cof válasza V/ (#66801) üzenetére


cof
veterán

Értem, akkor várok még hétfőig. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#66803) mokus1


mokus1
addikt

Eladtam egy cpu-t az ebayen. A vevő már 1 hónapja megkapta, most a zárás előtt 2 nappal, írta hogy nem működik. Mit tudok csinálni? refund? Tudom, hogy jó terméket küldtem.

(#66804) somnia válasza mokus1 (#66803) üzenetére


somnia
őstag

...küldesd vissza vele!...hátha mégis kiderül, hogy jó!...

(#66805) mokus1 válasza somnia (#66804) üzenetére


mokus1
addikt

Valószínűleg akkor csak ez a megoldás.

Ilyenkor az Ebay és paypal fee-t azért visszakapom?

Már az elején éreztem, hogy gáz lesz, annyira kérdezgette, mi van ha nem működik, hogy kapja vissza a pénzét és nála maradhat-e a cpu. Nem kellett volna odaadnom neki.

[ Szerkesztve ]

(#66806) V/ válasza mokus1 (#66803) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen zárás előtt? Mennyi garanciát adtál?
Ha normál request, case keretében megy a dolog, akkor a jutalékot visszaadják.
De csak ha te rendben visszakaptad, elküldöd a refundot, majd azután.

[ Szerkesztve ]

(#66807) mokus1 válasza V/ (#66806) üzenetére


mokus1
addikt

Hát még addig tud case-t nyitni utána már nem.
Ha azt kérem, hogy küldje vissza akkor a postaköltséget gondolom én állom. Jól gondolom?

Jól értem, hogy addig zárolva van a pénz amíg én nem kaptam vissza a terméket?

(#66808) shield válasza V/ (#66806) üzenetére


shield
őstag

Ahogy tanácsoltátok szét választottam az ebay és a paypal számlát, hogy ne legyen gyors fizetés. Most a kiválasztott árunál, ha rákattintok a Pay Now-ra, most sem jelenik meg a paypal sms kérő ablak, csak amikor simán akarok belépni a paypal fiókomba, akkor kérhetem a kódot.
Mi a fene lehet a gond?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#66809) V/ válasza mokus1 (#66807) üzenetére


V/
Topikgazda

A legfontosabb kérdésemre nem válaszoltál. Menniy garanciát vagy visszaküldési időt adtál meg? Ha az letelt, neked nincs kötelezettséget a pénzt visszaadni..
Nem egészen jól hirdetted meg ezek szerint, ha nem vállaltad, akkor nem te állod a postaköltséget.
Hiába írja az eBay help.
Van bizonyítékod hogy nem igaz a vevő állítása?
Nem jól érted.
Ha még él a garanciaidőd és elfogadod hogy visszaveszed a hibás terméket, akkor a vevőd visszaküldi, ha megkapod abban az állapotban, ahogy te elküldted, azután 6 napon belül kell a pénzt visszaadnod.
Ha nem kapod meg, vagy elrontotta akkor semmi nem jár neki.
Kérj képet a jelenlegi állapotról és ahogy szerinte miért hibás.

(#66810) mokus1 válasza V/ (#66809) üzenetére


mokus1
addikt

Garanciát nem adtam.

Returns: Does not offer returns. Tehát akkor ő fizeti a postaköltséget.

Kértem, hogy küldjön képet a CPU-ról.
Ha láthatóan sérülve kapom vissza és küldök róla képet akkor nem kap vissza semmit?

Köszönöm a segítséget.

Szerk.: Bizonyétom annyi van, hogy mielőtt elküldtem működött, erről kép is van, nem tudom, hogy ez releváns-e.

[ Szerkesztve ]

(#66811) V/ válasza shield (#66808) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd ezt írják még mindig:
How do you disable the new checkout experience?
You can disable the streamlined checkout experience while you’re on the last page in checkout at any time. Under the “Pay with” section, click Unlink accounts then select Remove your PayPal and eBay account from the options listed. Your accounts will then be unlinked, and you’ll be able to pay with PayPal just like you used to by logging in to PayPal.

(#66812) V/ válasza mokus1 (#66810) üzenetére


V/
Topikgazda

Returns: Does not offer returns.
Akkor nem a postaköltséget fizeti a vevő, Hanem nincs kötelezettséged a pénzt visszaadni.
Írd meg a képpel bizonyítva, hogy működött és arra is emlékeztesd hogy: Does not offer returns

(#66813) V/ válasza shield (#66808) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd már meg a PayPal-on belépve, felső sarok fogaskerék ikon, Security fül, Stay logged in for faster purchases, Edit után ez van-e:
Stay logged in for faster purchases
One Touch™ is turned off for all devices.
A Payments Log in with PayPal-nál meg töröld az eBay-t. Bár van amikor ez nem befolyásol semmit.
És ezután nézd meg, hogy az eBay-n ne legyen összekötve.

Hozzáteszem nekem össze van kötve, a PP Payments-nél ott az eBay, de én még akkor szétkapcsoltam és utána sem engedélyeztem a gyors fizetést, amikor ez a szétkapcsolási link a fizetési felületen ott volt.

[ Szerkesztve ]

(#66814) mokus1 válasza V/ (#66812) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm a segítséget!

Rosszra nyomtam, véletlen elfogadtam a returnt. :W Elküldöm az ebaynek a képet meg a többit.

(#66815) V/ válasza mokus1 (#66814) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy, ha megkapod azután kell visszafizetned.

(#66816) mokus1 válasza V/ (#66815) üzenetére


mokus1
addikt

Most azt kéri töltsek fel shipping labelt. Pontosan ez az oldal jött be. Itt mire kéne nyomnom? Egyébként sima magyar postával küldtem.

(#66817) V/ válasza mokus1 (#66816) üzenetére


V/
Topikgazda

A Continue-ra, mert azt jelölted ki, hogy nincs címke. Confirm you can't send a label és ha jól látom I can't buy a label from a carrier in buyer’s cou.... Ha azzal folytatódik a pontok után, hogy a vevő fizet
Vagy other-t választasz és beírod mert nem volt garancia.
Egyébként ez egy az eladó által fizetendő UPSS címke lenne.

[ Szerkesztve ]

(#66818) mokus1 válasza V/ (#66817) üzenetére


mokus1
addikt

Én is így értelmeztem, de szerencsére még sose volt erre szükségem.

Azon belül other?

(#66819) mokus1


mokus1
addikt

Nem értem, most megcsináltam és a következő oldalon azt írja az ebay, hogy a postaköltséget nekem kell állni ha a vevő feltölti a képet a blokkról.

You should reimburse the buyer for any return shipping costs.Be sure to upload an image that shows proof you reimbursed the buyer. For example, this could be an image of a receipt or an email confirmation.Wait to get the item back before you issue a refund. Contact the buyer.

(#66820) V/ válasza mokus1 (#66819) üzenetére


V/
Topikgazda

Most akkor melyik lett választva?

(#66821) mokus1 válasza V/ (#66820) üzenetére


mokus1
addikt

A legalsó és az other, egyéb dolgot nem tudtam odaírni. A középsőnél a pontozás után nem láttam mi van ezért nem mertem azt választani.

(#66822) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv! Megérkezett a várt termék, sérülésmentesen! :)

Annyi kérdésem lenne, hogy lehet értékelést véghez vinni? :D

(#66823) Krogoth válasza #31600896 (#66822) üzenetére


Krogoth
senior tag

My Ebay Summary >>> Leave feedback

[ Szerkesztve ]

(#66824) V/ válasza #31600896 (#66822) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon ott van a vásárlásnál a kék Adj értékelést (Leave feedback) gomb.

[ Szerkesztve ]

(#66825) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Tiszteletem!

Sikerült eladnom a portékámat.
Korábban már érdeklődtem itt postai árakról, de annyi nem maradt tiszta, hogy ha ajánlottan, elsőbbségivel adom fel akkor az levélpostai küldeménynek számít?
Amennyiben igen, ott van valami méret korlátozás ami kizárhatja ebből a kategóriából?
Nem nagy csomag, 10x20x29cm a max mérete és olyan 600g körül lehet.
Illetve, mivel tudom bebiztosítani magam ebben az esetben, hogy ha megsérül, vagy eltűnik, akkor kártérítést kapjak? Értéknyilvánítással?

Köszönöm előre is!

(#66826) #31600896 válasza V/ (#66824) üzenetére


#31600896
törölt tag

Köszönöm. Nem tudok angolul azért kérdeztem. :R

(#66827) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Valaki röviden le tudná írni, hogy mi ennek a lényege?
Ismerősöm vett netséges áron valamit(12 font, ami mindenhol máshol 180-200), mondtam neke, hogy cancelezze, mert egy 17 értékeléses csávótól vette ráadásul átlátszó, hogy nem fog kapni semmit...

Ez jött mailben ebaytől:

'Hello pinterjozsef**** (***********@gmail.com),

Our records show that you recently contacted or received messages from syreeta2013 through eBay's messaging system. This account was recently found to have been accessed by an unauthorized third party, who may have used the account in an attempt to defraud other members.

We've taken action to restore this account to the original owner, but wanted to let you know to be suspicious of any communication you may have received from them. Nothing is wrong with your account at this time – this message is just being sent as a precaution. If you have received any messages from syreeta2013 that appears suspicious, please feel free to forward them to us at spoof@ebay.com for review.

-- Safety Tips --
-- Don't respond to the sender, through either eBay or your email provider, if the message is an offer to buy or sell an item. This type of offer may be fraudulent, and the transaction won't be covered by eBay protection programs.

- - If you received what appears to be a Second Chance Offer for an item you recently bid on, and it appears in My Messages with the subject of "Message from eBay Member," it isn't a legitimate Second Chance Offer.

Real Second Chance Offers appear in My Messages with a blue background and subject that says, "eBay Second Chance Offer for Item...". Always check for both the blue background in My Messages and the subject line of "eBay Second Chance Offer for Item…" when responding to a Second Chance Offer.

-- Never pay for your eBay items using instant cash wire transfer services such as Western Union or MoneyGram. It is against eBay's Safe Payments Policy for a seller to request payment with these methods, as these types of payments are unsafe if you're paying someone you don't know.

-- If You've Already Sent Payment or Shipped an Item --
- - If you already sent payment for an off-eBay transaction, or if you're a seller who already shipped an item to a fraudulent buyer, we suggest you take the following steps:

-- Contact the payment service you used to make the purchase. If you paid by credit card, most card issuers provide consumer protections in instances of online fraud.

- - If you sold and shipped an item to a fraudulent buyer, contact the carrier you used to ship the item. You might be able to receive additional assistance from the shipping service. If it was sent through the United States Postal Service, you may want to file mail fraud charges. Please go to:
http://www.usps.gov/websites/depart/inspect/

- - Report the fraudulent buyer or seller both to law enforcement officials in your area, and in the area where the buyer or seller lives. To find law enforcement agencies by area, please visit:
http://www.usacops.com

When you contact a law enforcement officer, please explain the following:

- eBay will be happy to help with the officer's investigation.
- For more information on how the officer can contact eBay, go to:
http://pages.ebay.com/securitycenter/law_enforcement.html

-- You may also want to file a complaint with the Internet Crime Complaint Center (IC3). The IC3 is a partnership between the Federal Bureau of Investigation and the National White Collar Crime Center. The IC3 will review complaints and refer information to the appropriate local, state, or federal agency. To file a complaint with the IC3, please go to:
http://www.ic3.gov/

We also need you to take a few minutes to provide more information related to the transaction. The information you provide will allow us to work more effectively with law enforcement should an investigation occur. Please go to:
http://pages.ebay.com/help/buy/transactions-outside-eBay.html

Click the "Item Bought Outside of eBay" or "Item Sold Outside of eBay" link.

Thanks for your cooperation.

Thanks,

eBay

H19881
'

:R

[ Szerkesztve ]

(#66828) V/ válasza MaTpr0F (#66825) üzenetére


V/
Topikgazda

Postázásnál beállításoknál írtam az Összefoglalóban. meg valamelyik nap itt is.

(#66829) V/ válasza #04441088 (#66827) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy feltört fiókból vásárolt. Amit te tanácsoltál az a jó.

(#66830) #04441088 válasza V/ (#66829) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi.
Most jött egy ilyen mail:

'Unfortunately, we couldn't cancel your order
Hi Pintér József,

We're sorry to say that we couldn't cancel your order because it's too late. You should receive your order by Mar 01, 2017, and you can still contact the seller to return it after you receive it.'

Akkor hogy kapja vissza a pénzt a srác?

(#66831) Breki


Breki
veterán

Sziasztok.

Itt is megkérdezném.

Licitáltam egy márkásabb órára az Ebay-en.
Gyorsan és rendben meg is érkezett, viszont teljesen más színűt kaptam, mint a leírásban és a képen volt.

képek:
[link]

Ilyenkor mik a lehetőségek?

Írtam neki egy levelet, hogy, hogy van ez, képet kért elküldtem, erre ezt válaszolta.

"Hello, because this watch is clearance watch, this color is gone, if you do not want this watch, trouble back to the watch, I refund to you. Thank you"

Nem teljesen világos amit ír. Igazából szeretném megúszni a visszaküldést.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#66832) Met válasza Breki (#66831) üzenetére


Met
nagyúr

Van olyan hogy a full refund feltétele az hogy visszaküldöd.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66833) sztanozs válasza #04441088 (#66830) üzenetére


sztanozs
veterán

Cancelelni nem tudja, de ha három-négy héttel később sem jön meg, akkor még a pénzt vissza tudja térítetni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#66834) V/ válasza #04441088 (#66830) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor történt az eredeti vásárlás? Azt nem írtad.
Itt arról van szó, túl késő a törlés és március 1-ig kell megkapni az árút. Fontos lenne a pontos idő sorrend és az hogy van-e várható szállítási idő. Attól függően tudok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#66835) #04441088 válasza V/ (#66834) üzenetére


#04441088
törölt tag

Négy napja történt a vásárlás, rá két órára canceleztem.
Ismerősöm ebaye, csak ő túl gyökér.
Aztán tegnap jött az az email, amit bemasoltam, hogy tört acctol vásároltunk. Ma meg ez..

(#66836) V/ válasza #04441088 (#66835) üzenetére


V/
Topikgazda

A 2 óra az már sok volt, 45 perc után már az eladó kell hozzá. Most látható valami szállítási információ, várható érkezés?

[ Szerkesztve ]

(#66837) shield válasza #04441088 (#66835) üzenetére


shield
őstag

Én is bele futottam. Azt írták, hogy a Resolution centerben jelezd, hogy nem jött meg az áru. Amikor ez meg van, akkor ott írják hogy hányadikáig kell várni, amíg lefut a rendszeren. Most én is arra várok, majd meglátjuk tovább hogy lesz. Elvileg visszafizetik, majd meglátjuk.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#66838) #04441088 válasza V/ (#66836) üzenetére


#04441088
törölt tag

Belépve nem nagyon látok semmit, csak ezt:

'This purchased item information is no longer available.
There are a number of reasons why this information isn't available. The most common reason is that item details for purchases are not kept for more than 90 days.'

Meg hogy erre nyitva egy case: ' Seller to respond by Mar 07, 2017.'.

(#66839) V/ válasza #04441088 (#66838) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor március 8-tól lehet tovább lépni az eBay felé, ezt akkor meg kell várni, mert ugye nem fog válaszolni és így az eBay visszaadja a pénzt. Kell azért pár nap mire a számlán lesz.

[ Szerkesztve ]

(#66840) #04441088 válasza V/ (#66839) üzenetére


#04441088
törölt tag

Rendben, köszi szépen.
Gondolom csaló volt a srác, nem is képes válaszolni semmire. Akkor 8.-án visszakapjuk a pénzt? :R

(#66841) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ismét egy kérdés.

Ha veszek mondjuk 20db-ot ebből a led izzóból, akkor arra jöhet vám az ára miatt?

Mert egyszerre rendelnék több darabot.

(#66842) V/ válasza SzlobiG (#66841) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel az ára 20 db-nak úgy 63 € lesz (6w-os esetén), valószínű a 27% áfa és az eljárási költség. Vám ezekre is 0%. Legtöbbször mivel magánszemélyként vásárolod nincs vám erre a termékre.

[ Szerkesztve ]

(#66843) Breki válasza Met (#66832) üzenetére


Breki
veterán

És nem lehet kiegyezni részlegesben, visszaküldés nélkül?

Hogy mennek Ebayen ezek?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#66844) V/ válasza Breki (#66843) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy óra postázási költsége úgy 3000 Ft és ezt a PayPal kifizeti neked (max 9300 Ft-ig) nincs igazán probléma a visszaküldéssel.

De kérhetsz részleges kárpótlást is.

[ Szerkesztve ]

(#66845) Met válasza Breki (#66843) üzenetére


Met
nagyúr

Nem vagyok szerencsére jártas a témában de az menni fog szerintem.
Nyitsz egy case-t (azt hiszem ebay-en így hívják), nem olyan színt kaptál amit rendeltél, és részleges refundot kérsz, képet mellékelsz.
Aztán a vagy az ebay vagy az eladó megajánl egy összeget.

De várd meg a többieket akik naprakészek a témában :)

Összefoglalóba van leírás erről

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66847) SzlobiG válasza V/ (#66842) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha elosztva rendelem mondjuk 5db-osként? Mekkora is az összeghatár áfára? Meg is találtam elvileg, akkor ha elosztom nem kell hogy jöjjön rá áfa csak legyek 45 euró alatt.

[ Szerkesztve ]

(#66848) somnia válasza SzlobiG (#66847) üzenetére


somnia
őstag

22 az a 45!

(#66849) Breki válasza V/ (#66844) üzenetére


Breki
veterán

Nem Paypal-al fizettem, mondjuk érdekes mert az van odaírva, hogy azzal, de kártyáról fizettem.

Ha küldözgetni kezdem várok 3-4 hetet kétszer. Mert ugye lesz egy visszaút 3-4 hét és utána adják fel onnan újabb 3-4 hét.

Jobb lenne valami részleges kártérítés én meg megpróbálnám eladni.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#66850) shield válasza SzlobiG (#66847) üzenetére


shield
őstag

Ha 5db-ot veszel 4 külön vásárlásban, akkor nincs mivel foglalkoznod.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.