Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) somasz


somasz
addikt

Üdv!

A Global Shipping Programmal nem tudok USA-ból itthonra szállítani. 1 hónapja kezdte ezt el csinálni, az ebay customer service nem tud segíteni, átirányít a paypalhoz, azok sem tudnak mit kezdeni.
Leemeli papíron a pénzt a számlámról a termékért, de a szállítás költségét nem. Valójában nincs pénzmozgás, papíron visszakapom a pénzt minden egyes alkalommal. Csak egy hibaüzenetet kapok, hogy nem tudták teljesíteni.

Van ötletetek?

Külföldi címre meg tudtam rendelni, azzal nem volt baj... :W

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#67152) V/ válasza somasz (#67151) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor GSP-s a szállítás, akkor a bankkártyáról ahhoz a tételhez 2 levonás lesz, az első a Pitney Bowes költsége (a GSP dologért), azután a második tétel a vételár és az eladó részszállítási költsége. Ez a fix sorrend. Mindig a szállítási költség jön le elsőnek.
A kártyának 2 db tranzakciót kell végezni. Ha napi vásárlási limit darabszám elfogyna, akkor sikertelen lesz a vásárlás.
Milyen kártyád van, milyen vásárlási limittel, van-e valami fizetési sms jóváhagyás?
Nézd meg a PayPal vásárlási sorát kibontva, hogy amit levon, az kinek is menne.
Másrészt ha adnál egy linket az itemről rá lehetne nézni, esetleg ott valami korlátozás beállítás az eladó részéről?
A szóba jövő címek rendben vannak a PayPal-n és az eBay-n is a regisztrációnál? Melyik az elsődleges?
Az eladó mit mondott?

[ Szerkesztve ]

(#67153) somasz válasza V/ (#67152) üzenetére


somasz
addikt

Legutóbb ugyanezt próbáltam, akkor csak a pitney bowest vonta le, a termék árát nem.
Nincs limit a kártyán, többször vásárolok vele nagy tételben, nem ma kezdtem. :)
A paypalon nem is látszik semmi változás, mintha meg sem történt volna a tranzakció. Csak kapom az sms-t a bankomtól, aztán fél nap múlva, hogy törölve lett a tranzakció.

A hirdetésben nem volt korlát, ki tudtam választani Mo.-t (meg még egy rakat másikat, GSP-vel nincs kizárás kb.), fizetésnél dob csak hibaüzenetet. A múltkor kérdeztem az eladót, nem tudta, mi a gond, nem korlátozott semmit sem.

Mindkét esetben az egyetlen megoldás az lett, ha külföldre rendeltem meg az adott cuccot.

Címek confirmed-ek minden oldalon, több száz tranzakcióval...

Csak egy hónapja kezdődött, csak USA-ból, csak a magyar címemre, csak GSP-vel. Ebay paypalra mutogat.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#67154) V/ válasza somasz (#67153) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen a kártya típusa? Ha Maestro akkor az gond. Ha nem, akkor fizess mobil klienssel.
Mióta van ez a kártya a PayPal-en regisztrálva? Esetleg az is segit, hogy a kártya adatoknál szerkesztésként újból megadod a lejárati időt, a cvc kódot, kiválasztod hozzá a lakcímet és elmented. Egy "kártya frissítést" csinálsz.
Minden kártyán van összeg és vásárlás darabszám limit, a bankok alapból állítanak be valamit, amit módosíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#67155) domos


domos
senior tag

Sziasztok!

Fedex levelek mennyire akadnak fenn a vámon? Súlyra kb. 50-100g.

A választ előre is köszönöm.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#67156) V/ válasza domos (#67155) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a súly számít, hanem a tartalom, van technológia amivel felbontás nélkül bele tudnak nézni. Illetve a por alakú valamit a kutya is kiszagolja felbontás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#67157) domos válasza V/ (#67156) üzenetére


domos
senior tag

Proci lesz benne elvileg, szóval remélem nem por formájában érkezik.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#67158) V/ válasza domos (#67157) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Intel Core i7-7700K 4.2GHz LGA1151 az nagyon csekély hogy áfamentes lesz :) , de inkább úgy számolgass hogy áfásan is megérje.

(#67159) somasz válasza V/ (#67154) üzenetére


somasz
addikt

VISA kártya, csak a netes vásárlásokhoz. Évek óta be van regisztrálva, még jó másfél éve van belőle hátra. Limitet drasztikusan megemeltem, hogy ne legyenek ilyen gondjaim. Amikor megkaptam, vásároltam már egy nap ezen érték többszöröséért és vettem már sokkal több terméket is egy nap alatt.
Most visszanézve viszont volt közben azóta USA-ból GSP-s vásárlásom és az gond nélkül átjött lefutott.

Be tudnak az eladók állítani véletlen olyan korlátot, amivel Magyarországot meg tudják szopatni, a GSP ellenére?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#67160) V/ válasza somasz (#67159) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre csak az eladó tud válaszolni, hogy van-e valami vásárlói korlátozás ami vonatkozhat rád. De lehetséges egyébként.
A PayPal-on sincs fiók limited? "Nevesítetted" már magad okmány feltöltéssel?

[ Szerkesztve ]

(#67161) somasz válasza V/ (#67160) üzenetére


somasz
addikt

Nincs, elég hamar kellett magam validálni. És mint mondtam, azóta is vettem már jóval drágább cuccokat.

Az első problémás eladó megleste és nem talált semmilyen korlátot.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#67162) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Problémám akadt egy vásárlással. Még január 11.-én rendeltem egy terméket, aminek a becsült szállítási idejének a legkésőbbi időpontja március 9 lett volna. Temészetesen nem jött meg. Előtte március 7.-én felvettem a kapcsolatot az eladóval, és megtárgyaltuk, hogy egy hét múlva jelentkezem. Tegnap indítottam egy request-et, amiben refundot kértem, és leírtam, hogy esélyes, hogy Magyarországon nyakon verték a cuccot. Ma kaptam a válasz, hogy újraküldené. Ezt nem szeretném elfogadni, pont azon oknál fogva, mert standard nemzetközi küldeményként küldi, és nem nyomonkövethető. Mit tudok ebben az esetben tenni? El kell fogadnom? Egyszer egy ilyenre már ráfaragtam, mert kifutottam az időből, és nem kaptam semmit.

(#67163) V/ válasza Locsi (#67162) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n elméletileg kifuthatsz a védelemből, mert nem biztos hogy 30 napon belül megérkezi az újra küldött, de esély is van rá, mert azért 25 napon belüli a normális szállítási idő. De mivel PayPal-al fizettél és ott a vásárlás napjától 180 napig él a vásárlói védelem, nem futsz ki az időből.
Mikor volt az bizonyos eset, mert 2015-től már 180 nap a védelem?

(#67165) Locsi válasza V/ (#67163) üzenetére


Locsi
senior tag

A régi az még novemberben, az amit leírtam, az most januárban.

(#67167) V/ válasza Locsi (#67165) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg hogy a PP-n nincs-e még meg a lehetőséged arra.

(#67168) Locsi válasza V/ (#67167) üzenetére


Locsi
senior tag

Ok köszi az infót, ezt megnézem. Annyi a kérdésem még, hogy a mostani esetben, mi történik, ha nem fogadom el az eladó felajánlását, az újrapostázást, és ragaszkodok a refundhoz.

(#67169) somnia válasza Locsi (#67168) üzenetére


somnia
őstag

...akkor refundol....

(#67170) Tamy


Tamy
senior tag

Január 9-én kb. 600 Ft értékben postára adtak Kínában egy küldeményt. Az ígért szállítási intervallumnak január 23 és február 16 közötti dátum volt megadva. Mivel nem érkezett meg, így hétfőn írtam neki, hogy utalja vissza az árát (PayPal). Visszaírt, hogy helyes-e az általam megadott cím, és kérte, hogy nézzek utána a helyi postán. Jeleztem, hogy a cím helyes, és, hogy a helyi postán nem tudok érdeklődni, mivel nem könyvelt küldemény. Erre írt egy küldeményazonosítót (82537686055), ami nyilvánvalóan kamu. Belinkeltem neki a Magyar Királyi Posta honlapját, és ezt is, majd visszadobtam neki a labdát azzal, hogy linkeljen ő egy oldalt, ahol nyomon követhetném. Erre megint megkérdezte, hogy a cím helyes-e? Megint leírtam, hogy igen, helyes. Ez tegnap reggel volt, az ebay hétfőn azt írta, hogy ha március 17-ig nem tudunk megegyezni, akkor kereshetem őket. Várjak még, hátha sikerül rendezni, vagy kérjem a segítségüket? Csak attól félek, hogy kifutok az ebay-es reklamációs időből, mivel az utolsó szállítási határidő február 16 volt. Vagy ha már megnyitottam a requestet, akkor az április 12-i automatikus zárásig van időm?

A másik, hogy ez az idén már a harmadik olyan esetem lesz, aminél az ebay beavatkozását kell kérnem a vita rendezéséhez. A múltkor már így is finoman felhívták a figyelmemet, hogy nézzem meg kitől vásárolok, pedig az első egy Top rated-es eladó volt 98-99%-os értékeléssel, a másiknak ugyan elég sok negatívja volt, csak azt nem nézték (gondolom), hogy azokat mind az én vásárlásom után kapta, addig 100%-os volt. Ez most megint egy Top rated-es emberke. Attól félek a végén még engem zárnak ki, rám fogják, hogy kamuzok. És érik egy 4. reklamációm is, ez január 22-én lett feladva, március 9 volt az utolsó szállítási határidő, eddig sehol. Még várok, de valószínűleg már ez sem ér ide, mostanában meg senki nem akarja visszatéríteni a vásárlás ellenértékét.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#67171) V/ válasza Tamy (#67170) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy megérkezik, de inkább léptesd tovább az eBay felé.
A március 9-esnek április 9-ig van védelem, azzal nyugodtan várhatsz még.

(#67172) Tamy válasza V/ (#67171) üzenetére


Tamy
senior tag

A március 9-essel mindenképp várok még, azt csak azért írtam, mert valószínűleg ott is reklamálnom kell majd, és mostanában senki nem akarja visszautalni a vételárat. Ha megint az ebay beavatkozását kell kérnem, akkor az az idén már a 4. lesz.

Közben megint jelentkezett, hogy elküldi újra. Ez megint egy véget nem érő vita lesz :(

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#67173) Vertigo18 válasza Tamy (#67172) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tipikus időhúzás.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67174) Tamy válasza Vertigo18 (#67173) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, már vártam mikor hozza elő. Szinte szóról szóra ugyanaz a forgatókönyv mindig :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#67175) sellerBP


sellerBP
tag

Sziasztok!

15.-én rendeltem Amerikáiból (Global Shipping Programmal) és amit eladó adott tracking számot USPS-el kézbesítették Erlanger, KY 41025.

Na most innentől hogyan követhető a csomag tovább? Mivel eladó ezt számot adta meg, illetve van egy másik ami PBI-os (Pitney Bowes) UPAAB0000XXXX-el kezdődik,de ez nem követhető....

Hogyan lehet tovább követni a csomagot?

Kezdek kicsit aggódni...

Köszönöm előre is.

(#67176) V/ válasza sellerBP (#67175) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha átér Európába akkor majd ott lesz egy DPD nyomkövetési szám is. Nem kapod az értesítő e-maileket a változásról a szállításban?
Pont a GSP-s a biztos szállítás, itt nem szokott eltűnni a küldemény.
De egyébként 10-15 nap a szállítás, 2 nap után nem igazán értem az idegeskedést.

[ Szerkesztve ]

(#67177) sellerBP


sellerBP
tag

Az idegeskedesem az,hogy az a USPS-es szam amit adott ugye mashova ment :) En meg azt hittem az lesz az en szamom amivel kovethetem MO-ig.

(#67178) V/ válasza sellerBP (#67177) üzenetére


V/
Topikgazda

Erlanger, KY 41025 Ez az USPS kézbesítő központja, onnan küldik Európába, oda kézbesítették. Minden csomag oda megy USA-n belülről. :F
Persze ha a Magyar Posta nem veszett volna össze velük, amikor azt kérték, hogy a szabványos vonalkóddal jöjjenek-menjenek USA-ba a küldemények.
De jelen esetben ez nem lényeges,mert itt nálunk a futár cég kézbesít, nem a posta.

[ Szerkesztve ]

(#67179) #54715584 válasza sellerBP (#67177) üzenetére


#54715584
törölt tag

UPAA és hasonló számokat ebayen tudod követni. Néhány napot késik az update, de az a biztos.
Ha megvan a szám 2-3 nap múlva kapsz infót, és mire megkapod a következő updatet már meg is fogod kapni a csomagot.
Ráadásul van, amikor 2-3 számot kap az ember, de az sem baj, ne aggódj.

(#67180) totyak


totyak
aktív tag

Elképzelhető olyan, hogy egy eladó második regisztrációval a saját termékeire licitál, hogy felnyomja az árakat? Tegnap írtam egy eladónak, hogy érdekelnének a termékei, szám szerint 3db, amiket külön hirdetett meg. Mit ad Isten, fél óra múlva erre a 3 termékre jött is egy-egy licit egy másik felhasználótól. Véletlen lenne, vagy jók a sejtéseim, hogy saját maga termékére licitált.

(#67181) sellerBP


sellerBP
tag

Köszönöm a válaszokat. Egyszer már csak rájövök,hogy működik ez Global Shipping Program. :)

Igazából németből rendelgettem sokat, ott ugye jött DHL Paket vagy Packhen amit a Magyar Posta hozott.
Angliából Royal mail volt, amit meg GLS hozott. Ez volt egy macera átvenni.
Mindegyik csomagnál megmarad az eredeti tracking szám.

De ha most DPD vagy DHL hozza és nem vagyok otthon,akkor ezeknek Depoja tőlem kb 2.km-re van. Nem 20 - 30 km mint a GLS.

Gondolom ha futárszolgálatnak több depója is van, és nem vagy otthon akkor hozzád legközelebbire dobja be igaz?

(#67182) V/ válasza sellerBP (#67181) üzenetére


V/
Topikgazda

DPD lesz. Kapsz értesítést, illetve lehet látni a nyomkövetésnél, ha nem vagy otthon felhívnak és lehet egyezteni. De ha megbeszéled, akkor odaadják a szomszédnak is.

(#67183) V/ válasza totyak (#67180) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert ha megnyeri, a fizetésnél azért kiderül. Ha valaki megnyeri a licitet, neki rögtön előjegyzik a jutalékot is. Fizetéskor meg a PayPal szedi le rögtön a bejövő pénzből Ki az a marha, aki kockáztatja a +15% veszteséget a saját pénzéből?
Itt nem működik az állandó sikertelen tranzakció történet, mert meggondolta magát a vevő, mint az egyik magyar hirdető portálon.A nagy számok törvénye alapján jöhet rá másik licit.

(#67186) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Tegnap írtam egy refund ügyében, de nem jutok dűlőre az eladóval, mindenféleképp újra akarja postázni a cuccot, de csak teniszezünk, megy ide oda a labda. Most ezt írta.

"Dear So sorry for the inconvenient we hope to solve your problem what if we resent a new item to you with tracking number ? you don't need to pay any extra money. PLS give us a chance . let me know your thinking , Regards."

Meddig lehet ezt csinálni? Mi a fenét írjak neki, hogy visszautalja a lóvét?

(#67187) somnia válasza sellerBP (#67185) üzenetére


somnia
őstag

...ne terjessz hülyeséget!...

(#67188) somnia válasza Sinisi (#67184) üzenetére


somnia
őstag

...legyél kicsit önálló!...döntsd el te, kinek hiszel!.....

(#67190) radi8tor válasza Sinisi (#67189) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz kell üdvözlőkártya, ajándékcsomagolás is. Ne gondold, hogy a vámosok most jöttek le a falvédőről! :N

⭐ Stella

(#67193) Vertigo18 válasza sellerBP (#67192) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hidd el, hogy nincs igazad!

Akármit ír rá az eladó, nem nagyon veszik figyelembe. A vámosok sem hülyék, ahogy már előttem is írták, nem dőlnek be négy betűnek. Elmúlt már az az idő.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#67194) Sinisi válasza Vertigo18 (#67193) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem ez nem az az eset, hogy egyértelműen megállapítható az értéke a portékának. Szóval attól nem tartok, hogy kiszűrik a csomagot. Inkább csak attól, hogy ráírja-e az eladó az összeget, (vagy köt-e rá értékbiztosítást).

(#67195) DJ. Ru$y válasza sellerBP (#67192) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez olyan vicces, mikor valaki azt hiszi igaza van és védi is azt.

Ahhoz, hogy valóban GIFT legyen, ajándékozási nyilatkozatot kell kitöltenie a feladónak, amiben az ő és a te adataid is szerepelnek, a termék pontos megnevezése és értéke stb. Amennyiben ez nincs és a VÁM-os azt mondja röntgen alapján, hogy ez több, abban az esetben vagy kinyitják és felveszik a kapcsolatot veled, vagy csak felveszik a kapcsolatot, hogy valld be önkéntesen mi van benne csatolj számlát mennyi az értéke és ez alapján ők vagy vámolják vagy sem.

Szóval én is megkérlek, hogy NE terjessz butaságokat. Az, hogy egy micro SD kártya átjött, nem látják mekkora kártya volt és milyen értékben akár lehetett egy 8 GB-os kártya 2000 Ft-ért...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67196) DJ. Ru$y válasza Sinisi (#67194) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kapszula? Por? Ha a röntgen meglátja bármilyen gyanúval kiszedhetik (remélem nem kell részletezni).

Nem vagyok benne biztos, hogy az ilyen vitamin készítményeket csak engedéllyel lehet-e behozni, de van egy olyan erős gyanúm, hogy igen.

Nem számít mit ír rá az eladó/feladó, ha a VÁM-on megfogják úgyis bekérik tőled a számlát és azt, hogy valld be mi van benne... Itt sokan azt hiszitek, hogy a VÁM-osok hülyék, szerintetek akkor nem minden telefont GIFT-ként és 10$-os CN22-vel adnák fel?! :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67197) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Ha ebay-en rendelek egy orosz sráctól telefont (postával együtt ~60000Ft), akkor az magánszemélytől magánszemélynek érkező küldemény vagy vásárolt áru?

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.