Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) Dayco válasza V/ (#66689) üzenetére


Dayco
tag

Köszönöm az infót! Nem volt világos, miért zárták le, mert nem volt semmi magyarázat. De így már akkor ok, nem izgulok hanem várok türelemmel... :))

(#66702) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Az szerintetek mért lehet,hogy a vásárlási előzményeknél egy termék amiből már 2x vásároltam,nem jelenithető meg.. Kép sincs már mellette, se terméknév semmi. Az eladónál sincs már fenn.. És ez van kiirva a rendelési darabszám alatt.
We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

Ha törli az eladó,akkor is megjelenik a termék úgy tudom. Az eladó negativ listáján nem láttam rá problémát..
az ebay törölhette?

(#66703) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Ilyen oraszerelo keszletet szeretnek rendelni, csak nemetorszagbol 10 euro a posta, alirol pedig 1 honap mire megjon. Tudtok esetleg egyeb megoldast, hogy 1 het alatt a kezemben lehessen?

Koszonom szepen! :R

(#66704) somnia válasza Lauda (#66703) üzenetére


somnia
őstag

...megveszed itt....

(#66705) Lauda válasza somnia (#66704) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :R :R

(#66706) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv. Ez mit jelent?
This shipment has been transferred to IML for delivery to the final destination #

Ezután van egy GLS-re hivatkozó link.
In Transit
The parcel has reached the GLS location

A csomag még valamelyik külföldi GLS elosztóban figyel, vagy már valahol Magyarországon? Mert ha utóbbi, akkor lehet hétfőn már kézbesítik is.

Közben megvolt adva egy csomagszám, a GLS oldalán a követőben rákerestem még a legutóbbi jelentés alapján Németországban volt, onnan lett továbbküldve valamikor hajnali 1 után.

(francba GLS... már egyszer összetört náluk egy hifim...) :F :D

[ Szerkesztve ]

(#66707) V/ válasza #31600896 (#66706) üzenetére


V/
Topikgazda

Az régen volt már, de az is külföldről jött? Ha pontos infó kell a kézbestésről, akkor most már a GLS-n figyeld.

(#66708) shield válasza V/ (#66699) üzenetére


shield
őstag

Én is gondolkodom a PayPal sms kódos belépésen. Gondolom, akkor a 20-as számra is ingyenes.
Én nagyon gyakran vásárolok pár száz forintos dolgokat, nem lesz gond a gyakori belépéssel?

Mondjuk, a számlámon nem igen tartok pénzt. Max 10-20 ezret, ha vásárolni akarok, akkor előző nap utalok rá.
Így is érdemes levédeni?
Előre is köszi a választ.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#66709) V/ válasza shield (#66708) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankodnál is van ilyesmi védelem, ott sem szokott gond lenni, ha a hétvégén a plázában egymás után több helyen vásárolsz.
A rendszer is csak akkor tiltja le a fiókot, ha egymás után több sikertelen belépést próbálnak meg és az sem jellemző, hogy 2-3 percenként vásárolsz. 5 percig él a kód, így fizess 6 percenként. :)
Ha beállítod csak úgy tudsz belépni a fiókba miután kértél sms kódot, azt megkapod a telefonodra, beírod a megfelelő helyre és belépsz. Ez megfelelő védelem a "feltörések" ellen.
Amióta számunkra is elérhető ez a védelem én rögtön aktiváltam.
Az internetes pénzügyeket javasolt a rendelkezésre álló lehetőségekkel biztonságosabbá tenni, én legalábbis így gondolom.
Nem az a lényeg, hogy csak kevés pénzt és csak a fizetés előtt teszed rá, hanem hogy a fiókod védve legyen. Minden mobilra ingyen az sms és nem kell ezért a szolgáltatásért fizetned.
Van aki némi pénzveszteség után jött rá, hogy nem is annyira hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#66710) shield válasza V/ (#66709) üzenetére


shield
őstag

Köszönöm a tanácsot, megfogadom. :R

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#66711) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok,

Szeretnék érdeklődni, hogy amennyiben cégnévre rendelek eBayen, de a 22eurós határ alatt van akkor rám is vonatkozik ez a határ vagy mivel cégnek rendelem és szeretném tovább értékesíteni rám más szabályok vonatkoznak?

Köszönöm szépen a segítséget. :R
Szép napot.
Ádám

(#66712) V/ válasza csanyiadam (#66711) üzenetére


V/
Topikgazda

A céges import az más. Amit írtál az magánszemélyekre vonatkozik.
A kis értékű árukra vonatkozóan a vámmentesség ( és ezzel járó áfa mentesség) csak és kizárólag a magánszemélyek által, saját használatra szánt árukra vonatkozik. A kereskedelmi célra szánt termékekre nem. Az üzletszerűen végzett termékbehozatal esetében minden esetben le kell folytatni a vámeljárást. Vámot és egyéb hazai közterheket, ÁFA, kVTD fizetni kell. Ezekről a számviteli törvény szerinti bizonylattal rendelkezni kell. Ezek az import számla, szállítási költséget bizonyító fuvarszámla, esetlegesen biztosítási díjról szóló számlas stb

[ Szerkesztve ]

(#66713) csanyiadam válasza V/ (#66712) üzenetére


csanyiadam
tag

Köszönöm szépen a gyors és pontos válaszodat. :R Amennyiben az eBay-ről vásárolok nincs importőri számlám csak PayPal számla. Szerinted az is elfogadható?

(#66714) V/ válasza csanyiadam (#66713) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletben ha megfelel az EU-s számla kritériumoknak azzal nincs gond, a harmadik országbeli az nem mindig olyan ami jó, ilyenkor célszerű az eladóra rákérdezni, hogy tud-e olyan számlát küldeni.
A külföldi (uniósi tagállamból származó) számlákra, azok kötelező adattartalmára és ennek függvényében történő elfogadására az alábbi jogszabályi rendelkezések vonatkoznak: A 2007. évi CXXVII. törvény 168. § (3) bekezdése kimondja: „Nem belföldön, hanem a Közösség más tagállamában nyilvántartásba vett adóalany esetében számla a termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása teljesítését tanúsító olyan okirat is, amely a Közösség azon tagállamában, ahol adóalanyként nyilvántartásba vették, tartalmában megfelel - e tagállam joga szerint - a Héa-irányelv 226-231. és 238-240. cikkeinek."

[ Szerkesztve ]

(#66715) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Rendeltem egy ilyen monitor szettet február 17.-én természetesen kifizetve, de azóta se adta fel az eladó.

Mit lehet tenni? Írni nem tudok neki, ameddig nem jár le az érkezési idő. Ha lejárt akkor tudom refundolni a pénzt ugye?

(#66716) V/ válasza SzlobiG (#66715) üzenetére


V/
Topikgazda

De lehet neki írni. More actions, Contac seller, jelölöd ezt: I have a question about using my item or I want to send the seller a message ezután a Contact the seller gomb és megkérdezed, hogy mikor szeretné elküldeni, mivel 2 napos feladást vállalt és az 21-én letelt.
A vásárlási sor jobb széle:

[ Szerkesztve ]

(#66717) radi8tor válasza SzlobiG (#66715) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet feladta ő időben, csak nem jelölte meg feladottként. Nem kötelező amúgy bejelölni a feladott állapotot.

⭐ Stella

(#66718) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen kábelrendezőre szerintetek, hogyan keressek rá eBay-en?

(#66719) somnia válasza acsati (#66718) üzenetére


somnia
őstag

...mondjuk beírod angolul és akkor kijön ez

(#66720) faki_ válasza acsati (#66718) üzenetére


faki_
senior tag

(#66721) acsati


acsati
aktív tag

köszi mindkettőtöknek

(#66722) SzlobiG válasza V/ (#66716) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ahhaa, mert én a szállítással kapcsolatban szerettem volna írni, de ott meg nem engedte mivel még nem telt le a szállításra vállalt dátum.

Radi: Szerintem már megérkezett volna ennyi idő alatt.

(#66723) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

Rendelt már valaki ebay-ről valami féle kábelt? Merjek rendelni? Olcsóbb mint itt magyaroknál.

[link]

Ezt akarom.

Lehet valami áttvágás vagy nem? Sajnos nem igen értek ehez :D

Köszi :D

(#66724) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Leütöttem egy AppleCare-t ebayen, ami gyakorlatilag csak egy becsomagolt kódsor. Nekem az is jó lenne ha az eladó kibontja és átküldi a kódot viszont nem tudok úgy fizetni, hogy nem kérek shippinget. Ilyenkor mi van? (Kb 5k lenne a küldés)

(#66725) somnia válasza zeus_2k14 (#66723) üzenetére


somnia
őstag

Lehet valami áttvágás vagy nem? Sajnos nem igen értek ehez

...ha csak az nem, hogy itthon harmad áron megkapod...

(#66726) V/ válasza zeus_2k14 (#66723) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennyiért itthon is kapsz 1,5 m-es kábelt.

(#66727) V/ válasza Chosen (#66724) üzenetére


V/
Topikgazda

Kódokat, programokat hivatalosan csak fizikailag létezve lehet árusítani és azt postázni kell. Ez is ebbe tartozik.
És ez is igaz: Not eligible for eBay purchase protection programs

[ Szerkesztve ]

(#66728) tahepa válasza zeus_2k14 (#66723) üzenetére


tahepa
senior tag

(#66729) Chosen válasza V/ (#66727) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi! Az item alatt az van, hogy "Guarantee: eBay Moneyback guarantee" tehát elvileg amíg ki nem bontom addig érvényes rá a dolog ugye? A csomagoláson mindig van egy sorozatszám, az alapján kibontás nélkül le tudom csekkoltatni szerintem, hogy érvényes-e.

(#66730) shield válasza V/ (#66727) üzenetére


shield
őstag

Az iránt érdeklődöm, hogy az ebay-en lehet valahogy jelenteni ha fake gyanús eladókba botlok?
Találtam egy árut, ami durván jó áron van. Két kezdő eladótól rendeltem, mert csak 1 db-ot engedett venni tőlük. Gondoltam, végül is mindenkinek valamikor el kell kezdenie, volt nekik tizen-huszon akárhány pontjuk. Át is utaltam az összegeket, de a paypal-on függőben maradtak a kifizetések. Az előtte való vásárlásnál azonnal rendeződött, mint eddig mindig. Na, ekkor gyanút fogtam és azonnal visszavontam az utalásokat. Ekkor tüzetesebben megnéztem az eladók értékeléseit, ez egyiknek egyetlen egy sem volt, a másiknak három vásárlási értékelése volt. Megnéztem az áruikat, mind a kettőnek 4db árúja volt és egy kivételével ugyanazok.
Írtam nekik, hogy töröljék a vásárlásomat, kíváncsi vagyok mit reagálnak. Teljesen bizalmatlan vagyok velük szemben. Azért érdekelne, hogy mit tudok ilyenkor tenni ha nem akarják törölni.
Az ebay vállal valami garanciát az ilyen fajta eladókra?

A másik dolog: ma beszéltünk a paypal sms belépésről. Aktiváltam ahogy tanácsoltad. Ebay-os fizetéskor nem kellene feljönni annak a belépő ablaknak, mint a paypal fiókba lépéskor? Simán fizettem, mint ahogy eddig, csak bizonyos időt ki kellett várnom a következő fizetéshez, mert valami piros szöveg figyelmeztetett, hogy válasszak másik módot.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#66731) shield válasza shield (#66730) üzenetére


shield
őstag

1 órával később már nincs is az az áru a kínálatukban.
Ez fölöttébb érdekes. :F

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#66732) Krogoth válasza shield (#66730) üzenetére


Krogoth
senior tag

A másik dologra: valszeg bejelölted, hogy egyből belépjen és fizessen. Account setting >>> PayPal account résznél hátha törölhető. Ha ez a baja.

(#66733) V/ válasza shield (#66730) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem léptet be a PayPal-re akkor aktiváltad a ez eBay gyors fizetés funkciót, ahogy Krogoth is írta.
Az eddig is biztonsági kockázat volt. Alapból nem javaslom kiütni a PayPal bejelentkezéses fizetést.

(#66734) eron


eron
csendes tag

Sziasztok!
Még januárban vettem ebay-ről egy Xiaoni MiBand 2-t, aminek 24-én járt le a várható szállítási ideje, és még nem kaptam meg. Viszont ezen felül még az is a gondom, hogy időközben mind a terméket, mind az eladót törölték ebay-ről. Ilyenkor hogy tudok visszatérítést kérni?

(#66735) Vertigo18 válasza eron (#66734) üzenetére


Vertigo18
addikt

És mi a gondod ezzel kapcsolatban? Mivel fizettél? Remélem PP...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#66736) V/ válasza eron (#66734) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Resolution Centerbe belépve sem tudsz case-t nyitni erre a vásárlásra -ott kellene kezdeni- akkor majd a PayPal-n dispute.
Egyébként ha törölték az eladót és a vásárlást akkor kapnod kell egy e-mailt ahol leírják mi a teendő ha szállítás alatt van és nem érkezne meg. De próbálj case-t, requestet nyitni. Az eBay-nek is van saját felelőssége, lehet, hogy simán visszakapod a pénzed tőlük.

(#66737) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Ebayen való eladásban van valaki aki jártas? Megéri ott hirdetni? Lenne gey hangszóró szettem autóba ami itthon nem valószínű h sokért menne el, ebayen viszont 100-120e körül mennek használtan. Ha felrakom Én mondjuk 80ért, abból mennyit kell az ebaynek fizetnem? Illetve melékeim szerint már a feltöltésnek is ára van. Illetve olvastam itt h páran megjárták a külföldre postázással mert elkezdett szemétkedni a vevő. Ezt mivel érdemes kivédeni? Körbe fotózni, videozni az érintett terméket postázás előtt és esetleges reklamáció esetén pedig elküldeni az ebay ügyfélszolgálatnak?

(#66738) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Megfigyeltem,hogy néha a boritékra kevesebb összeget irnak,mint amennyibe kerül. Most is kaptam egy 17 dolláros terméket és csak 9 van rajta. Ezt gondolom tudatosan csinálják,tudva,hogy bizonyos országokban vámhatár van megszabva.

(#66739) V/ válasza vasi89 (#66737) üzenetére


V/
Topikgazda

10-12% és a vevő lakhelyétől függően a PayPal--n 3,9%-5,2%+90 Ft. vételár+szállítási költség a számítási alap.
25-50 hirdetés ingyen van havonta
A vevőnek joga van vásárlói védelemre az még nem szemétkedés.
Egyértelmű legyen számára az amit megvesz, állapot, használhatóság, kinézet. Ne érezze magát becsapva.
Természetesen jó, ha a becsomagolás dokumentálva van, esetleg a működés is.
Van természetesen eladói védelem is.

[ Szerkesztve ]

(#66740) V/ válasza Remekelek28 (#66738) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényegtelen, az EU-ban és Mo-n 2004 óta nem számít a borítékra ráírt összeg, figyelmen kívül hagyandó kategória.

[ Szerkesztve ]

(#66741) vasi89 válasza V/ (#66739) üzenetére


vasi89
addikt

persze világos a vásárlói védelem, de soha nem verek át senkit, bármikor ki lehetne próbálni is nálam bármit amit hirdetek de pl ha átveszi és az első 2 napban még megreklamálja h nem szól nálam meg tökéletesen működött, az ilyeneket hogy lehet kivédeni? Ha odaírom h no warranty? Mert persze vállalom h amit leírtam az úgy van de konkrétan a hangszórónál ha leégeti az első napon akkor azért ne én szívjak :)

(#66742) Remekelek28 válasza V/ (#66740) üzenetére


Remekelek28
őstag

Értem,Gondolom akkor inkább a csomag nagysága,illetve darabszám alapján itélik meg,hogy vámoltatják e..

Pár napja kaptam egy csomagot,melyben a 2 termék össze volt nyomódva.. Irtam az eladónak,illetve le is fotóztam.. Nem válaszolt,caset inditottam,ott se reagált,majd irtam egy negativot.. Ma a case utolsó napján inditott egy olyat,hogy küldjem vissza.. Nem nagyon szoktam külfölre,kinába postázni,de ennek a szállitási költségét kinek kell állni? Ha neki,akkor ezt előre elkérhetem? Ha nekem akkor annyit nem ér az egész,mert többe kerül a posta,mint maga a cucc Rá lehet venni,hogy ne kelljen visszaküldeni?

(#66743) Lauda


Lauda
félisten

Alin tudok ugy listazni, hogy megrendelesek szama szerint. Ebayen ez megoldhato? ;)

(#66744) V/ válasza Lauda (#66743) üzenetére


V/
Topikgazda

A megrendelés száma alatt az Order ID-t érted az Alin? Az alapján mi értelme lenne a listának?
De ott sem az alapján, hanem a vásárlás dátuma szerint jeleníthető meg és az eBay-n is a dátum lenne az alaplista, amit nem változtatható.
Ha keresési opcióra gondolsz, akkor meg Search mellett a Advanced link és előjönnek a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#66745) Lauda válasza V/ (#66744) üzenetére


Lauda
félisten

Az eladasok szama szerint szeretnek listaztatni.

(#66746) V/ válasza Lauda (#66745) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, itt más a rendszer, nincs ilyen lehetőség. Logikátlan is lenne szerintem. Ha volt több egy adott termékből és csak megújította a hirdetést úgy hogy nem változott az item szám, akkor láthatod hogy egy adott termékből mennyi lett eladva. De ha már változik az item szám, akkor azt senki sem tudja összesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#66747) Lauda válasza V/ (#66746) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi!

(#66748) shield válasza V/ (#66733) üzenetére


shield
őstag

Köszönöm Nektek a tanácsot. Kiveszem az eBay gyors fizetés funkciót.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#66749) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Röviden és tömören ~10 USD értékben rendeltem ebayről egy a leírása alapján márkásnak hirdetett telefon tokot.

Nemrég meg is kaptam, de sajnos a megküldött tok köszönő viszonyban sincs a meghirdetettel, más márka, ami magában nem is lenne baj, de több helyen sem felel meg a termékleírásnak, ezek közül egy olyan is van ráadásul, ami miatt nem tudom arra használni amire akartam.

Nyitottam egy case-t (vagy minek hívják), az eladó valami nevetséges refunddal akar lerázni, a kérdésem hogy meddig mehetek el?

Nem egy akkora összeg ami miatt vérre mennék, csak az elv zavar, konkrétan mást kaptam mint amit rendeltem, és ezek után még az eladónak áll feljebb. :D PP-on keresztül fizettem.

Let the Zone take me if I am.

(#66750) V/ válasza kutga (#66749) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem felel meg a leírásnak, nem azt kaptad amit kifizettél és képekkel is bizonyítod, akkor a teljes vételár visszajár.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.