Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) sensejke


sensejke
aktív tag

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni nekem egy kicsit. Rendeltem egy csomagot amit azt hittem nem jött meg az adott szállítási időn belül. Ráírtam az eladóra aki szerint meg jött már január 2-án Magyarországra. [link] Az adott linkbe bemásolva a (YD149077833YW) a nyomkövető számot kiadja, hogy ugye a repülőtéren van(?). Ilyen esetben mit vagy kit lehet keresni? Magyar posta nyomkövetésében semmi, őket zaklassam?

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#66552) dugynok válasza sensejke (#66551) üzenetére


dugynok
senior tag

Bár igazinak tűnik, de kamu tracking. Ugyan ilyenem volt, másodikán beérkezést mutatott és onnantól halott. Magyar Posta nem is látta. Múlthéten kaptam kézhez. Lejárat elött dispute/hosszabbítás kérés, ha nem jött meg.

(#66553) DJ. Ru$y válasza sensejke (#66551) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

YW = Yanwen

Kamu, ezt látod abból is, hogy minden időpont egész vagy fél órákra van felvéve.

Magyar Postát emiatt hibába zaklatod, ez egy nem nyomkövetős csomag, egyszer csak bedobja a postás majd a postaládádba és kész.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66554) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Rendeltem az eBay-ről egy ruhát, és nem egészen azt kaptam, amit rendeltem.
Érdekesség, hogy miután feladta a csomagot, utána írt, hogy már nem rendelhető. Ezt betudtam annak, hogy az utolsó volt. De mást kaptam.

Mit lehet ilyenkor tenni? ID alapján nem tudok reklamálni, mert már nincs az a fajta. Írtam a kereskedőnek, ID számot is megadva a levélben, hogy valamit írjon a történtekre.

Mit tudok tenni, illetve mi szokott történni?

Köszi a segítséget. :)

(#66555) V/ válasza neophyte79 (#66554) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdés az hogy azt kaptad-e meg amit kifizettél? Ha nem, akkor reklamálhatsz, akár van neki akár nincs, pénz az mindig van neki, legfeljebb a vételárat kapod vissza.
Nem termék azonosítót vásároltál.
Az Összefoglalóban van segítség a probléma rendezéshez. eBay-en Case indítás, ha a vásárolt termékkel gond van

[ Szerkesztve ]

(#66556) neophyte79 válasza V/ (#66555) üzenetére


neophyte79
tag

Nem azt kaptam, amit rendeltem. A gond pedig az, hogy 2 opció érhető el a "more action" menüben. View Paypal transaction, és hide order.
Azért írtam ide, mert ott nincs semmilyen kapaszkodó...ilyenkor mit tehetek?

(#66557) V/ válasza neophyte79 (#66556) üzenetére


V/
Topikgazda

Értékelted már? Mennyi idő telt el a várható megérkezést utolsó dátumától, illetve ha ilyen nem volt, akkor benne vagy még a vásárlás napjától számított 30 napban?

[ Szerkesztve ]

(#66558) neophyte79 válasza V/ (#66557) üzenetére


neophyte79
tag

Nem, ma jött meg a csomag. Ezt látom most.

Január 22.-én rendeltem, ma jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#66559) V/ válasza neophyte79 (#66558) üzenetére


V/
Topikgazda

A probléma jelzési link ott van felette most is, a Resolve a problem
vagy csináld ezt:
menj a lap aljára.
Ebben a sorban:
About eBay Announcements Community Security Center Resolution Center Seller Information Center Policies Affiliates Help & Contact Site Map
Ott ezt jelölni: I received an item that does not match the seller's description. azután Continue, válaszd ki a problémás vásárlást. Onnantól a leírás alapján tovább.
Ha ez nem működne, mert sajnos az eBay ilyen -törli a hirdetést, te meg csinálj amit akarsz- és valószínűleg most is ez lesz, akkor a PayPal-n van hasonló opció, ahhoz segítség a PayPal topik Összefoglalóban lesz. 9. PayPal Dispute és Claim indítás leírása

[ Szerkesztve ]

(#66560) neophyte79 válasza V/ (#66559) üzenetére


neophyte79
tag

Úgy látom nem érted, vagy valami nem kerek most ezzel. :U

Ezt a képet látom most, nem jeleztem vissza, nem értékeltem. Egyáltalán semmit sem nyomtam ezen az oldalon. Nincs semmi amire kattinthatnék.

Pl itt már ment a Leave Feedback, és elérhetőek ezek a menük.
De a másiknál semmi, se leave, se más.

a Resolve a problem-nél gondolom ez kell:

I received an item that wasn't as described

[ Szerkesztve ]

(#66561) V/ válasza neophyte79 (#66560) üzenetére


V/
Topikgazda

Oksi, előző hsz utolsó bekezdés, a hangya betűket a képen az előbb olvastam el. De már a kérdésedben írhattad volna hogy a hirdetés eltávolítva, mert akkor hamarabb megértettem volna a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#66562) neophyte79 válasza V/ (#66561) üzenetére


neophyte79
tag

Nem sűrűn rendelek eBay-ről, így eléggé vakfolt ez most nekem. Ne hari, hogy felületesen írtam. :B

Resolve a problem-nél gondolom ez kell:
I received an item that wasn't as described

Akkor itt ez a teendő? Erre kell nyomni?

[ Szerkesztve ]

(#66563) neophyte79 válasza V/ (#66561) üzenetére


neophyte79
tag

Kicsit nehézkes volt, de sikerült megreklamálni a dolgot. Leírtam, hogy mást kaptam, fotóval illusztrálva. Remélem lesz értelme.

Még valami: hol tudom nyomon követni ezt a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#66564) mokus1 válasza V/ (#66500) üzenetére


mokus1
addikt

Igen, így történt. Már a csomagot is átvette de nem válaszol. Így írtam az ebaynek, hogy lépjen az ügyben, mivel így a közel 100 dollárom zárolva van pedig a termék odaért.

A vevő viszont, egy hete nem reagál semmire.

Ilyenkor ha írok mi a további határidő? Nem szeretném elbukni a pénzem.

(#66565) V/ válasza mokus1 (#66564) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha átvette akkor a case már tárgytalan. Mire kellene válaszolni?
Neked már nincs a 21 napos zárolási ciklus a PayPal részéről a vásárlói védelem miatt? Mert ha igen, akkor csak azután férsz hozzá a pénzhez, hiába vette át.
Nincs kiírva, nem kaptál értesítést hogy 21 nap után lesz nem pending a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#66566) mokus1 válasza V/ (#66565) üzenetére


mokus1
addikt

Már nincs zárolási ciklus, tehát a 21 nap letelt, de a case miatt tartva van a pénz( Held).

A case 3. napján vette át a csomagot, de nem zárta a caset és nem is válaszol semmire. Ezért kértem az ebay közbeavatkozását. Vagy mit kellett volna csinálnom?

Most az ebayen ez van ,,
Your funds will be available on: Funds now available*
See more details

eBay note: You contacted Customer Service. Awaiting response. See case details"

Tehát az ebayre várok.

(#66567) V/ válasza mokus1 (#66566) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké és nem néztél rá a PayPal-ra? Ott mi van a pénzzel? Ha már az eBay szerint hozzáférhető.

[ Szerkesztve ]

(#66568) mokus1 válasza V/ (#66567) üzenetére


mokus1
addikt

Ott még Held.

Azt irja tovabbi info az ebayen.

De az ebay is azt írja hogy amíg tart a case addig nem hozzáférhető a pénz.

(#66569) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!
Tegnap rendeltem egy sráctól egy műszaki cikket ebayen. Angliából jön majd a csomag.
Nem PayPal segítségével utaltam, hanem bankkártyás megoldással.
Forintban ez a szállítással együtt 67.000 forintra rúg.
Kb 15 kg lesz, szóval nem annyira kis csomag.

Shipping: International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program
Kb 10.000 forint.
Azt írja az ebay, hogy Estimated delivery Feb 27, 2017 - Mar 01, 2017
Import charges HUF 0.00

Számolnom kell még valami vámolási díjra még, vagy ennyi volt, amit kifizettem?
Nem annyira megy az angol, meg az ebay-re is most regiztem be, hogy meg tudjam venni a cuccot.

(#66570) V/ válasza #31600896 (#66569) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban is szerepel, hogy csak EU-n kívülről jövő küldeményekre kell fizetni áfát, vámot a 22 € értékhatár felett. Anglia még minimum 2 évig EU-tag.

[ Szerkesztve ]

(#66571) #31600896 válasza V/ (#66570) üzenetére


#31600896
törölt tag

Köszi a választ. Bizonytalan voltam a kilépési szándékuk miatt.
Még egy valami. Véletlenül rákattintottam a Return this item szövegre bejött egy február 15-éről szóló angol szöveg. Hogy ekkortól élhetnék vele vagy ilyesmi. Nem akarom visszamondani, kifizettem. Írjak ez ügyben az eladónak?

(#66572) #31600896 válasza #31600896 (#66571) üzenetére


#31600896
törölt tag

A vásárolt terméknél a Returns mellett ez áll:
Seller does not offer returns.

(#66573) #31600896 válasza #31600896 (#66572) üzenetére


#31600896
törölt tag

Na pontosan ez fogadott. Remélem nem indítottam el ezzel egy visszamondási folyamatot... :W

(#66574) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#66522) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Tegnapi napon Feljelentést tettünk a rendőrségen az ebay support kérésére.
Így megkaptuk a refund-ot.

Ha bármi kiderül a dologgal kapcsolatban azt jelezni fogom. érdekes hogy amikor leírtam az eladónak a helyzetet tegnap már úgy írta alá az üzenetet hogy Stepahnie. eddig meg végig Mario volt....

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66575) Tamy


Tamy
senior tag

Vettem egy használt telefont az USÁ-ból szállítással együtt kb. 31 Euro értékben. Ha jól tudom ez vámmentes, de mi a helyzet az ÁFÁ-val? Hazai értékesítés esetén nem kell utána fizetni, mivel egyszer már kifizették, de EU-n kívül is így van?

Illetve honnan fogják tudni, hogy használt (Seller refurbished), azon kívül, hogy már évek óta nem kapható.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#66576) V/ válasza Elektrosokk (#66574) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye ezt javasoltam anno.

(#66577) V/ válasza Tamy (#66575) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden nem EU-ból érkező új vagy használt, cégtől vagy magánszemélytől vásárolt dologra 22,1 €-tól fizetendő az áfa és ha van a vám. Az alapösszeg vételár és szállítási költséggel együtt értendő. Az Összefoglalóba is írtuk ezt már.

[ Szerkesztve ]

(#66578) Tamy válasza V/ (#66577) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszönöm. Az összefoglalóban nem szerepelt a használt, ezért kérdeztem rá.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#66579) V/ válasza Tamy (#66578) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel csak az a meghatározó, hogy EU-n kívül vásárolt legyen, így ezért nem volt külön hangsúlyozva. De pontosítom.

(#66580) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Azegyik eladótól kaptam egy 3 dolláros kuponkedvezményt. 5 számjegyből áll. Ezt hova kell beirnom a vásárláskor?

(#66581) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Ezt a billentyűt szeretném megvenni.
A tapasztaltaktól kérdezném, hogy megbízhatónak tűnik az eladó ?? Semmi gyanús nincs a leírásban ? Nem a legjobb az angolom. :D :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#66582) mokus1 válasza rostiron (#66581) üzenetére


mokus1
addikt

Közel 26000 pozitív értékeléssel én nem nagyon izgulnék.

(#66583) #31600896 válasza rostiron (#66581) üzenetére


#31600896
törölt tag

Te sokkal jobb helyzetben vagy, mint én. Én majdnem 70 ezer forintot utaltam, egy 94%-os eladónak, akinek van vagy 37 értékelése. Remélem azért nem lesz gond.

(#66584) radi8tor válasza #31600896 (#66583) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha utaltál abból lehet gond. Ha PayPal-al fizettél neki akkor nem olyan vészes.

⭐ Stella

(#66585) rostiron válasza rostiron (#66581) üzenetére


rostiron
őstag

Megrendeltem, de még valamit kérdeznék.
A google billentyűzet keretnek fordítja, nyugtassatok meg hogy ez egy komplett bill. nem csak keret.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#66586) mokus1 válasza rostiron (#66585) üzenetére


mokus1
addikt

Igen, pontos fordításban ,, billentyűzet kerettel".

(#66587) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

Van remény ! A mai napon egy 2016.12.03-án rendelt kicsiny csomag landolt a postaládában :K
(biztos kezdi előszedni a mélységekből a Magyar Posta a csomagokat :D )

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#66588) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#66580) üzenetére


Remekelek28
őstag

Már megvan,be is irtam,de elvileg csak az usába lehet csak beváltani.. Akkor mért ilyet küldenek :F
You can't redeem a US gift card for orders in other countries.

(#66589) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem tudja valaki saját unsold termékeimet hány napig lehet visszanézni?

60 nap a max amit látok, de van egy custom opció is, ami 14 nap. Ezt nem lehet valahogy átállítani?

(#66590) V/ válasza HollyBoni (#66589) üzenetére


V/
Topikgazda

60 nap a max.

De van a Selling Manager, amelyben még az ingyenes verziójában is 90 napig nézegethető

[ Szerkesztve ]

(#66591) #31600896


#31600896
törölt tag

Bankkártyás fizetést válaszottam, az e-bankom még mindig zárolt összegként mutatja a kifizetett pénzt. Hány napot vesz igénybe, mire átmegy az eladónak a pénz? Már 2 napja ez van...

(#66592) V/ válasza #31600896 (#66591) üzenetére


V/
Topikgazda

Az átlag 2-3 nap, de előfordulhat 5 is.

(#66593) -KP-


-KP-
addikt

hali,

ha ebayen eladok valamit, megadva az összeget, ha valaki megadja, akkor a paypal tőlem vonja le a saját részét, vagy a vevőtől?

(#66594) Met válasza -KP- (#66593) üzenetére


Met
nagyúr

tőled, a havi zárásnál kapsz egy "számlát"

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66595) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rendeltem valamit Liverpool-ból egy jó értékelésű vevőtől. (Érték 6000ft) De a csomag csak nem akart megjönni egy hónap alatt sem. Kértem trackinget. Azt írta az eladó, hogy sima Royal Mail csomag, nincs tracking. És volt még huza-vona...Ezért ma visszakértem a pénzem. A paypal küldött is email-t, hogy megvolt a refound.

Ilyenkor mi van, ha mégis megjön a cucc? Elvileg nem veszem át oké, de ha átveszem?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66596) HollyBoni válasza .LnB (#66595) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lesz egy ingyen valamid (kb. lopás), vagy átveszed és elküldöd neki az árát PP-on.

(#66597) vasi89: Azért írtam, hogy kb. :)

[ Szerkesztve ]

(#66597) vasi89 válasza HollyBoni (#66596) üzenetére


vasi89
addikt

A lopás azért szerintem kissé túlzás de nem túl korrekt dolog ha nem fizet.

[ Szerkesztve ]

(#66598) .LnB válasza HollyBoni (#66596) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem szoktam lopni, szóval akkor majd megkeresem az eladót, de egy hónap alatt már a marsról is ideért volna az a csomag. :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66599) pulutodurumo válasza .LnB (#66598) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az Amazon küldött nekem RoyalMaillel egy motyót dec. 15-én. Még várom... Kaptam refundot.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66600) .LnB válasza pulutodurumo (#66599) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hopp. Nekem január 16-án ment a rendelés. Lehet még mindig gond van itt a Magyar Postánál? Nem csengett még le az ünnepi káosz?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.