Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) HollyBoni válasza .LnB (#66598) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez van, néha előfordul. Te nem kapod meg a cuccot, kapsz egy refundot és ennyi, az eladó meg bukik rajta... :(
Nekem is veszett el egy pár USA-ba küldött sima levélcsomagom az ünnepi szezon alatt, és ami nem veszett el 1,5-2 hónap alatt ért oda.

(#66602) V/ válasza -KP- (#66593) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom vásároltál már és nem kellett + költséget fizetned. Ezért írják hogy az eBay és a PayPal használata ingyenes vásárlás esetén.
Az eladónak kell fizetni 10-13 % jutalékot az eBaynek és 3,4-5,5% jutalékot a PayPal-nek.
Ahogy Met is írta az eBay követő hónap számláz és azután kell a megadott módon fizetni, míg a PayPal rögtön leemeli, mikor a pénz az egyenlegre megérkezik. Kezdő eladóként csak 21 nap múlva férsz a PP egyenlegen lévő pénzedhez a vásárlói védelem biztosítása miatt

[ Szerkesztve ]

(#66603) pulutodurumo válasza .LnB (#66600) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mivel ezek nem követhetőek, könnyű őket útközben "elhagyni". Az enyém is egy közepes doboz mérete, az már érdekes lehet bárkinek... Tracking info nélkül meg senki nem tudja hogy siklott ki a kezek közül.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66604) -KP- válasza V/ (#66602) üzenetére


-KP-
addikt

köszi.

(#66605) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Be lehet állítani valahogy, hogy csak az vásárolhasson tőlem, akinek legalább "X" pozitív értékelése van?
buyer requirements-nél nem találtam ilyet.

(#66606) V/ válasza RAiN91 (#66605) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs. Csak Have a Feedback score equal to or lower than -1-est állíthatsz. Tehát 0 vagy pozitív értékelése van. A -1-t vevő esetén nem igazán tudom hogy kaparna össze, mivel azt nem kaphat eladótól.

Ennyivel tudsz megelégedni ami érdemben használható:
Block buyers who:
Don't have a PayPal account
Have received 2 unpaid item case(s) within 1 month(s)
Have a primary delivery address in countries that I don't post to
Have 4 policy violation report(s) within 1 month(s)
Have a Feedback score equal to or lower than -1

[ Szerkesztve ]

(#66607) RAiN91 válasza V/ (#66606) üzenetére


RAiN91
őstag

Okés, akkor marad ennyi, köszi.

Ja, a December 28-án feladott csomag a mai napon érkezett meg az USA-ba, végre..

[ Szerkesztve ]

(#66608) #31600896 válasza RAiN91 (#66607) üzenetére


#31600896
törölt tag

Te jó ég! Csoda, hogy ennyi idő alatt nem sérül meg valahol egy csomag. Ki tudja hányszor pakolgatják őket...
Az én Angliából vásárolt hifim 10-12 nap alatt fog elvileg hozzám érkezni, de parázok, hogy sérülni fog. :F

(#66609) #31600896 válasza #31600896 (#66608) üzenetére


#31600896
törölt tag

Legyen szíves valaki ezt nekem értelmezni :)
A postára adás, ha jól veszem ki utalást követően 2 munkanapon belül meg kell történjen?

(#66610) Krogoth válasza #31600896 (#66609) üzenetére


Krogoth
senior tag

Általában 2 munkanapon belül postázzák.

(#66611) HollyBoni válasza #31600896 (#66608) üzenetére


HollyBoni
veterán

Küldtem erősítőt DPD-vel Németországba (3-4 nap), és megsérült szállítás közben. ;] ;] ;]

Bármi előfordulhat, akkor is ha a szomszéd faluba küldesz valamit. Az eladó kössön biztosítást a csomagra, te meg úgyis védve vagy.

(#66612) #31600896 válasza HollyBoni (#66611) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ez a biztosítás plusz költségbe kerülne? Mert már kifizettem a cuccot, meg a szállítást is a srácnak. Tegnap ment át a pénz.

(#66613) V/ válasza #31600896 (#66612) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értelek.
Amíg nem kézbesítik neked a csomagot, addig az eladó tulajdona. Ha elveszítik szállítás közben, te visszakapod a pénzed, mert nem teljesült az adás-vétel, az eladó meg rendezi azzal aki elvesztette.
Nem kellene paráznod.
Egyébként minden küldemény biztosítva van valamilyen mértékben, a feladási költség tartalmaz, annyi az előírás, hogy minimum könyvelt küldemény legyen. (Más szóval: ajánlott)

[ Szerkesztve ]

(#66614) #31600896 válasza V/ (#66613) üzenetére


#31600896
törölt tag

Nem PayPal-al fizettem, hanem bankkártyás megoldással. Azt olvastam neten, hogy csak azok igényelhetik vissza a pénzüket, akik PayPal-on belül fizettek. Vagy ez nem gond ilyenkor?

(#66615) V/ válasza #31600896 (#66614) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig nem értelek.
Van az eBay-nek vásárlói védelme. Van a PayPal-nak vásárlói védelme.
Mivel nem PayPal fiókkal fizettél, ezért csak az eBay védelem van neked, nem kettő védelem használható. Csak egy.
Visszakapod a pénzed, ha nem teljesül az adás-vétel, tökmindegy mivel fizettél.
Nem megfelelő helyen tájékozódtál, az eBay regisztrációnál a szerződési feltételeknél, amit el kell fogadni, olvasható a buyer protection-ra utalás. Bővebben itt.
Ha benézel az Összefoglalóba, van leírás és az nem PayPal specifikus.

[ Szerkesztve ]

(#66616) #31600896 válasza V/ (#66615) üzenetére


#31600896
törölt tag

Köszönöm az infókat! Remélem nem kerül rá sor, de jó, ha tud az ember ilyenekről. :)

(#66617) gabor9991


gabor9991
őstag

December 17-én kínából postázott usb töltökábelt ma kaptam meg, de az ebaytöl kaptam refundot egy hónapja, mert nem kaptam meg a megadott szállítási idön belül.Ilyenkor mi a szokás?Kifizetem újra az eladónak, mert jófej vagyok, vagy hagyom a francba?500ft kb. nem egy nagy pénz, de nem tudom, mit szoktak ilyenkor tenni.

(#66618) zeon.hu válasza gabor9991 (#66617) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Írunk az eladónak, hogy mégis megjött a termék, szeretnénk kifizetni.
Ezután küldi majd a díjbekérőt.

#?*@&!

(#66619) dugynok


dugynok
senior tag

Banggood-on a Blitzwolf BW-CB7 1m Nagy usb-n fordítható kábel 600Ft és pontozható!
Ugye nem ez volt a hibás?

(#66620) RAiN91


RAiN91
őstag

"NO AUTHORIZED RECIPIENT AVAILABLE"

Én írtam a vevőnek, azt mondta nem talált értesítőt otthon. Mondtam neki, hogy hívja fel a tracking alapján az USPS-t. Azóta nincs válasz, 3 napja. Többet nem tudok tenni, igaz?

(#66621) ANOka válasza zeon.hu (#66618) üzenetére


ANOka
őstag

...vagy nem...
Egy hete írtam az egyiknek, hogy megjött és küldjön PayPal díjbekérőt, azóta sem reagált rá.

(#66622) zeon.hu válasza ANOka (#66621) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az már legyen az ő baja, te tükörbe tudsz nézni.

#?*@&!

(#66623) shield válasza .LnB (#66598) üzenetére


shield
őstag

Ha úgy gondolod, hogy 1 hónap alatt a Marsról is megérkezik a csomag, akkor nagy tévedésben vagy. Én már úgy vagyok vele, ha 1 hónap múlva megérkezik, akkor gyors volt a kézbesítés. Az utolsó határidőtől számított 27-28-ik napon szoktam írni az eladónak, de már volt olyan hogy megkaptam a refoundot és pár napra megjött a cucc. Ezután írhattam neki, hogy küldje a díjbekérőt.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#66624) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Az érdekelne, hogy mint vásárló van-e bármi jelentősége, hogy hány értékelésem van és abból mennyi a pozitív/negatív/semleges?
Gondolom, hogy ha csak negatív lenne, akkor bannolnának.
Illetve, ha egyszer valamit el szeretnék adni (szinte kizárt, de sose lehet tudni), akkor ezek az értékelések is beleszámítanak, vagy ahhoz külön eladói fiók kell?
:R

(#66625) V/ válasza Krogoth (#66624) üzenetére


V/
Topikgazda

Inkább eladói szinten érdekes, te vevőként nem kaphatsz negatívot és semlegest, csak pozitív, vagy nem kapsz. A vevőként kapott nem számít be az eladóiba. Külön számolják őket.

[ Szerkesztve ]

(#66626) #31600896


#31600896
törölt tag

Írtam az angol srácnak, hogy feladta-e már a csomagot. 10 másodpercre rá írt, hogy igen ma reggel.
Azért írtam neki, mert ebay-en nincs aktiválva a szállítás alatt ikon, csak a fizetve. (Not yet shipped) ezt írja.

Újra írtam neki, kértem a csomagkövetési számot, de már nem ír vissza. Mi tévő legyek? :F
Átverés áldozata lehettem? :F

Ráadásul nem PayPal fizetésem volt, hanem sima bankkártyás. Szeretném visszakapni a pénzem, míg még lehet. Majdnem 70E forint.

[ Szerkesztve ]

(#66627) #54715584 válasza #31600896 (#66626) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerinted folyamatosan online van és nézi, hogy te mikor írsz neki? :N Várjál szépen türelmesen és nem kell rémeket látni rögtön.

(#66628) #31600896 válasza #54715584 (#66627) üzenetére


#31600896
törölt tag

De nem telt el egy perc mikor a csomagszámot kértem. Ezért estem kétségbe. :F

Most nézem az ebay nem küldte volna el az üzenetemet? Eltűnt... csak a korábbi van meg..

[ Szerkesztve ]

(#66629) #54715584 válasza #31600896 (#66628) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem ismerem az eladói oldalt és működését, de egyébként a rendszer is lassabban frissül. Nem követtem teljes figyelemmel az ügyet, de ha jól láttam nem GSP-s a szállítás. Ráadásul hétvége van, ha fel is adta a postán, biztosan van jobb dolga is, mint nézegetni ebay üzeneteket, főleg ha el sem mentek azok. :)

Szerintem ne parázz, hanem várjál türelmesen. :)

(#66630) V/ válasza #31600896 (#66628) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne parázz már, mivel GSP-s, nem vernek át, csak ennek más a továbbítási rendszere.
Ezzel van fizetve a szállításod: Shipping: International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program
Ez úgy működik, hogy a szállító logisztikai cég a Pitney Bowes-hoz el kell juttatni a csomagot, (hétfőn kifizettem, de csak pénteken gyűjtötték be a csomagot legutóbb) ha ez megtörténik akkor ők adnak csomagazonosítót, nyomkövetési számot és ezt az eBay rendszerén keresztül rendezik, nem az eladó adja meg az adatokat. Néha kell pár nap hogy a a mozgásról megjelenjen valami, azután kapni fogod a friss adatokról az e-maileket.

[ Szerkesztve ]

(#66631) #31600896


#31600896
törölt tag

Köszi a válaszokat! Még új vagyok az ebay-en, megnyugtató válaszokat kaptam tőletek. :R

(#66632) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Ismét rendeltem pár dolgot ebay-ről és felmerült bennem egy kérdés.
Szállítási lehetőségeknél van Standard Int'l Postage és Economy International Shipping. Ugye ezek ingyenesek és TN sem jár ellenben pl. Standard, Expedited vagy a Royal Mail International Signed, ami mivel fizetős van TN is.
De mi van, ha akarok venni pl. egy VGA-t (nem akarok csak a példa miatt), ami 300 ojró és csak Economy International Shipping, ami ingyenes. Ilyenkor nem kapok Tn-t és vagy megjön vagy szopok vele, vagy van valami összeghatár ami fölött automatikusan jár normális TN?

(#66633) V/ válasza Krogoth (#66632) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem jön meg, akkor visszakapod a pénzt, nem az a lényeg hogy feladják, hanem az hogy megkapd.
Az hogy mihez kapsz nyomkövetési számot az téged nem igazán érdekel, de senki sem olyan hülye, hogy drága dolgot nem valamilyen nyomkövetéssel -biztosítással- adjon fel.
Ha vaki megszívja az az eladó lesz, nem te.

(#66634) Zozzz2000


Zozzz2000
tag

Sziasztok.

Szeretnék eBayröl vásárolni,egyenlöre csak kütyü szinten. :)
Viszont nincs PAYPAL számlám,de van otp [webkártyám] ami MasterCard tipusú.
Hogy látjátok használhatom ezt nyugodtan ,vagy mindenkép érdemes PAYPAL-t nyitnom.

(#66635) V/ válasza Zozzz2000 (#66634) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugodtan fizethetsz vele, nem kell PayPal számla.
Fizetésnél válaszd az alsó lehetőséget, ahol utal a regisztrációra ott vedd ki a pipajelet.

(#66636) Zozzz2000 válasza V/ (#66635) üzenetére


Zozzz2000
tag

:R

Ezeket rendesen a Magyar posta szállítja ki ,vagy ez változó?
Nem mindig vagyunk otthon, de a postás ismer. Ha ők szálitják ki tuti hozzám kerül a csomag.

(#66637) V/ válasza Zozzz2000 (#66636) üzenetére


V/
Topikgazda

Általában, de a szállítási lehetőségeknél esetleg lehet futár céget is választani. Amit az eladó biztosít.

(#66638) hefot


hefot
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem, ilyenkor mi a teendő? Mi a vásárlás és fizetés menete?

Az alábbi termékre licitálnék, amire csak Németországi szállítást adott meg az eladó. Írtam neki, hogy Magyarországra elküldené e, és a válasza igen, 10 €-ért.
A problémám, hogy ha a liciten nyerek, akkor hogy kell majd a termék árán felüli 10 € szállítási költséget kifizetni, ha a terméklapon nincs is megadva? Hogy fogja az ebay feldobni a helyes összeget? Esetleg előre kérjem meg a szállítási díj megadására a terméklapon?

Itt az eladó válasza:
Das Versenden nach Ungarn kostet ca. 10 Euro.
Es ist aber sehr knapp, darf nur 2 Kg sein.
Beim Versand nach Ungarn aber nur vorkasse per Überweisung.

Szállítás Magyarországra költségek körülbelül 10 euró.
Azonban ez nagyon szűkös, lehet, hogy csak 2 kg.
Amikor Szállítás Magyarországra, de csak előre fizetés banki átutalással.

A válasz utolsó sora szerint banki átutalást ír, legalábbis a Google így fordította. De gondolom Paypallal is fizethetnék, ha már a terméklapon ez is fel van tüntetve. Utalni nem szeretnék.

Segítségeteket előre is köszi! :)

[http://www.ebay.com/itm/Stromwandler-Laborwandler-Amperemeter-TUR...]

[ Szerkesztve ]

(#66639) V/ válasza hefot (#66638) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs konkrét PayPal fizetés a terméknél, akkor felejtős a banki utalás így az vásárlás is. De itt a PayPal van megadva, azzal fizetsz.
Ilyen esetben, ha beleegyezik a szállításba, az eladó a kérésedre számlát készít, amelyre beírja a megegyezett szállítási költséget is és azt fizeted a PayPal-n keresztül.
Többször írtuk már a topikban, a kereső feladta volna ezt a témát.
Egyébként Request total a számla kérés.
Ha nincs szállítás előre megadva, amikor fizetnél, az eBay rendszere nem engedi, hanem automatikusan jön egy ablak a számla kérési lehetőséggel.(a másik opció amit kiír a szállítási cím modósítása)

[ Szerkesztve ]

(#66640) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Engem kb vagy 2 hete mindig kiléptet az ebay,az asztali gépről.. Sokszor egy üzenetirás közben is. Nem tapasztaltatok ilyet?

(#66641) V/ válasza Remekelek28 (#66640) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, sőt állandóan belépve hagy. Töröld a böngészőből az eBay sütiket, a böngésző cache-t és lehet, hogy a vírus védelmi rendszered dob ki. Vagy böngésző hiba.

[ Szerkesztve ]

(#66642) tiv83us


tiv83us
veterán

Sziasztok,

Naszoval...

Eladtam egy vadiuj WD My Cloud 3TB Personal Cloud Storage External Drive-ot es a no tegnap 15 nappal a megvetel, 12 nappal a kipostazas utan irt nekem egy uzenetet, hogy visszateritest kovetel, mert eltuntek a file-ok a cloud drive-rol es hogy mennyire nem elegedett.
Irtam az eBay resolution centerbe, viszont en meg panaszt nem kaptam az eBay-tol, szoval a no meg nem jelentett.
Most mi az uristent csinaljak? Mint mondtam a cucc meg vadiuj allopatban volt, ahoy kijott a boltbol, vakum foliaban. Es hogy eltunedeznek a file-ok 12 nap kipostazas utan.
Eszem megall. Elbukhatom a tranzakciot?

Koszi elore is.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#66643) Vertigo18 válasza tiv83us (#66642) üzenetére


Vertigo18
addikt

Te írtad...

Nő... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#66644) pulutodurumo válasza tiv83us (#66642) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én kedvesen elküldném a WD supporthoz. Szórakozzanak vele ők :P
Szerintem te nem szívhatsz vele. Működő terméket megkapta, az hogy hogyan használja az már nem a te felelősséged.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66645) tiv83us


tiv83us
veterán

Koszi a valaszokat!
Azt elfelejtettem mondani, hogy 14-day returnt vallaltam, de persze akkor ha valami tenyleg gond van vele, nem azert mert nem tudja hasznalni... Personal cloud-rol meg akarva es nagyon nehez (lehetetlen?) orokre eltunteti file-okat.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#66646) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok,

német ebayről (cégtől) rendeltem egy terméket magánszemélyként, magyarországi szállítással együtt 95 EUR értékben.
Paypal-lal fizettem - természetesen - a teljes összeget, azaz Mehrwertsteuer-rel (MwSt.) együtt.
A számlán, mint vevő a német címem van, de a szállítási cím magyarországi.

Jogos lenne a MwSt-t visszakérni?

előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#66647) V/ válasza szatocs1981 (#66646) üzenetére


V/
Topikgazda

Mire? EU-ban vagy. De ha vállalkozó vagy és van áfavisszaigénylési jogod akkor megteheted, ha teljesülnek a jogszabályi feltételek.

(#66648) V/ válasza V/ (#66647) üzenetére


V/
Topikgazda

Másrészt 27% Áfá-t kell levonniuk, ha magyarként vásárolsz, ha 19 % van beállítva akkor örülj neki. De az egyértelműség miatt, magyar magánszemélyként EU-n belül nincs Áfa visszaigénylés.

[ Szerkesztve ]

(#66649) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

szeretnék egy procit feltenni az e-bayre, és úgy szeretném, hogy lehessen hűtő és hűtő nélkül is megvenni és ez egy hirdetésben szerepeljen opcióként. Természetesen a posta is más lenne mindkét esetben.

Hogyan tudom ezt beállítani a hirdetés feladásánál ?

(#66650) radi8tor válasza VinoRosso (#66649) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nincs ilyenre mód.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.