Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67601) radi8tor válasza Vertigo18 (#67600) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, csak akkor van joga törölni az aukciót az eladónak, ha megrongálódott/eltűnt a termék.

⭐ Stella

(#67602) faki_ válasza somnia (#67598) üzenetére


faki_
senior tag

Igen.

(#67603) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

Snipe-al kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Ti melyik programot használjátok rá? Myibidder esetleg?

(#67604) V/ válasza Aske (#67603) üzenetére


V/
Topikgazda

Inkább ezt javaslom. Nem kell töltögetni, évi 6 $ fix díj. De normálisan működik, amaz néha nem küldte el a licitet. ( A Snipe)
Your current country setting is: United Kingdom kell állítani, Hungary nincs.
Az eBay szerverek állíthatók. Ha németen licitálsz és nem látható az alábbi oldalakon a hirdetés, akkor kell legalább mirror-nak azt megadni.

Your snipe from the main server is sent to the following ebay country site: United Kingdom.
Your snipe from the mirror server is sent to the following ebay country site: United States.

[ Szerkesztve ]

(#67605) frici69


frici69
tag

Vásároltam az ebay.de-n egy terméket, aminek a leírásában szerepelt,hogy a külföldi vásárló PayPal-al fizethet, a német banki átutalással. Viszont ha fizetni szeretnék csak az eladó banki átutalásos adatai jelennek meg. Hogyan tudok ilyenkor PayPal-al fizetni :F

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#67606) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Február 15-én rendeltem egy apróságot. Van még lehetőségem az értékelésre? (Csak mert nálam eltűnt az értékelés lehetőssége.)
Köszönöm előre is.

(#67607) V/ válasza peter889 (#67606) üzenetére


V/
Topikgazda

60 napig lehet a vásárlás napjától.

(#67608) V/ válasza frici69 (#67605) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérsz pénzbekérőt. More actions, Request total

(#67609) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok, Londonban élek, rendeltem ebayről egy SSD-t, de sajnos hamis cuccot küldött az eladó. Írtam neki, hogy szeretném visszaküldeni a terméket, mert nem tartok igényt rá. Írta, hogy nem gond, küldjem vissza a terméket és vissza utalja a vételárat. Viszont a címzett neve helyére a felhasználónevemet kell beírjam, valamint a termékszámot vagy valami hasonlót...így néz ki a cím:

Audiven_audison1990_LQDZ0158x 1_R
PO Box 7065
WEDNESBURY
WS10 1DL

Ez a címzéssel nem lesz gond a postán?

(#67610) V/ válasza Audison (#67609) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nyilvánvalóan hülyeség: címzett neve helyére a felhasználónevemet kell beírjam
A megadott címen ezen a néven kell lenni egy "postaláda név feliratnak" mert egyébként nem tudják kézbesíteni. :F Bár az igaz, hogy ez postafiókra menne, lehet hogy nem szükséges, de én úgy tanultam, hogy akkor is kell név.
Te feladóként írhatod, bár igazi nevet írunk, ha ne talán még is visszajönne.

[ Szerkesztve ]

(#67611) frici69 válasza V/ (#67608) üzenetére


frici69
tag

A Request Total-t nem ajánlja fel a More Actions alatt csak ezeket.
Az Order details-ra ha kattintok ott bejön a Bank transfer information. Alul pedig van a "For international payments" ahol van egy IBAN ÉS SWIFT kód ezek a banki átutláshoz kellenének?
Bocs a tudatlanságomat de, eddíg amiket vásároltam ott csak PayPal fizetési lehetőség volt és azt gondoltam itt is alapból felajánlja ezt is.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#67612) V/ válasza frici69 (#67611) üzenetére


V/
Topikgazda

A Contact seller-re kattints.
Viszont ez amit linkeltél már a fizetés utáni képernyő volt a More Actions-nál eddig.
Mert amíg nem fizetsz, addig vissza sem lehet küldeni.

Fizetés előtt:

Fizetés után:

Ha csak nem csináltak új felületet.

[ Szerkesztve ]

(#67613) frici69 válasza V/ (#67612) üzenetére


frici69
tag

Valóban ezt hozza,pedig nem fizettem. Nem is tudom,hogyan kell. Lehet,hogy valami opciót megnyomtam?
Ha a Contoct Seller-re kattintok ez jön:

Itt hogyan tovább?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#67614) V/ válasza frici69 (#67613) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott az elsőt választva írjál neki, hogy PayPal-el fizetnél, küldjön valami lehetőséget, request vagy invoice
Ez is már fizetés utáni felület.
De nem adnád meg a termék linket?

[ Szerkesztve ]

(#67615) frici69 válasza V/ (#67614) üzenetére


frici69
tag

Hát nem tudom,pedig tuti,hogy nem fizettem.Megnéztem a PayPal-on is,meg visszaigazoló mail sem jött.
Tudnál segíteni a német vagy angol szöveg írásában?
Az eladó német.
A link: [link]

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#67616) V/ válasza frici69 (#67615) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment pü. De nem látom a PayPal-t a fizetési opciónál a termék leírásnál. Több termékét is néztem és csak utalás van a Zahlungsmethode-nál.
Ha mégis utalás marad, akkor legolcsóbban a Transferwise-el tudod a pénzt átutalni a számládról.

[ Szerkesztve ]

(#67617) frici69 válasza V/ (#67616) üzenetére


frici69
tag

Ebből gondoltam,hogy lesz PayPal fizetési lehetőség: "internationale Bieter können per Paypal zahlen"

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#67618) V/ válasza frici69 (#67617) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de akkor a lelkem miért nem adta meg opcióként? Ha vételárként küldöd úgyis levonják tőle azt a 3,9% jutalékot.
Esetleg az a kérése az eladónak, hogy ezt az eladóként fizetendő pénzt, mint vevő én fizessem, nálam ki szokta verni a biztosítékot. Mert a trükközést nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#67619) V/


V/
Topikgazda

A PayPal változtatott valamit a rendszeren. A kártya konverziónál a PayPal-t tették meg elsődlegesnek nálam, bankira nekem kellett visszaállítanom. Lehetséges, hogy ez csak nálam váltott át, de nézzetek rá fizetéskor, nehogy a konverziós szövegű felületen fizessetek PayPal váltással.
Akkor jó, ha csak a deviza összeg látszik.

[ Szerkesztve ]

(#67620) Janusz001


Janusz001
őstag

Kértem refundot eladótól, mert a csomag nem jött meg, paypal felületen látom az összeget, de a számlámra nem érkezik meg, ennek lassan már 1 hete. Hogyan tudnám ezen összeget visszavarázsolni a számlámra? Eredetileg is erről a számláról volt fizetve a termék.

(#67621) V/ válasza Janusz001 (#67620) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóban ott a válasz.
Mi az a Refund?
Az eladó által visszautalt vételár, vagy kártérítés.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.
Általában 3-5 banki munkanap, amíg könyveli a bank.

[ Szerkesztve ]

(#67622) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok

ha egy terméket visszaküldök, el is indítottam a return requestet akkor azt hol látom az ebay felületén?
a resolution centerben nincs, a vásárlások közül is eltűnt.
csak a kapott emailben lévő linkkel tudom megnézni...

(#67623) V/ válasza csaba17 (#67622) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz, Purchase history és a lap aljára görgetsz, ott a Returns and canceled orders lista rész

(#67624) csaba17 válasza V/ (#67623) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi :)

(#67625) klajos27


klajos27
csendes tag

Sziasztok!
Korábbam egyszer már vásároltam az ebay.uk-ról úgy hogy a bankkártya számomat adtam meg. Minden rendben is volt.
Most beléptem és nézegettem a telefonokat és az egyiket véletlenül a kosárba tettem,majd mikor rájöttem gyorsan kivettem.
Azt nem gondoltam,hogy az előző vásárláskor beírt bankkártya számot az oldal megjegyzi és azonnal elindítja a tranzakciót.
Írtam a tulajnak,de eddig válasz nem jött.
Mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#67626) somnia válasza klajos27 (#67625) üzenetére


somnia
őstag

...cancel order

(#67627) V/ válasza klajos27 (#67625) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérheted a vásárlás törlését, ha 45 percen belül kéred, akkor az eladónak automatikusan el kell fogadni, azután már rá van bízva az elfogadás.
Remélem amikor írtál, az alatt a Cancel order-t értetted.
Javaslat: sehol ne jegyeztesd meg a kártyaszámot. Általában van egy kis kocka, amit jelölni kell az adat megőrzés, a későbbi gyorsabb fizetés szöveg előtt, ha be van jelölve, ki kell venni a jelölést.

[ Szerkesztve ]

(#67628) Maksifül


Maksifül
senior tag

Egy kérdés.
Ha valakinek a fiókját felfüggesztették, hogy soha többé ne tudjon sem eladni, sem vásárolni, mit tudnak kezdeni a kivágott taggal, ha annak tartozása van, ha sem a payalon sem a bankszámlán nincs pénze, amiből le tudnák vonni?
Van az eBaynek bármiféle jogosultsága arra, hogy inkasszót tegyen a bankszámlára, vagy PayPal-ra esetleg ennek használatát korlátozzák? Mi történik, ha nem fizet a kivágott user?

Mellesleg vicces, hogy olyan email-t küldtek, amiben azt írják, hogy ha nem egyenlíti ki az illető a tartozását, akkor felfüggeszthetik a fiókját. Hogy gondolták ezt, ha már egyszer véglegesen felfüggesztették?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#67629) peter889 válasza V/ (#67607) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm, és sajnálom, hogy csak 60 napig.

[ Szerkesztve ]

(#67630) Riccsiz_h válasza V/ (#67627) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Kár hogy sajnos nem mindig tartják be ezt a dolgot az eladók. Már többször jártam úgy hogy megvettem valamit és egyből rájöttem hogy találtam másikat/mégsem kell de nem foglalkoztak vele.

2 konkrét alkalomra emlékszem (az egyik 1 hónapja történt) hogy nem telt el 3 perc a fizetéstől számítva és egyből nyomtam hogy "send a request to cancel order" plusz írtam az eladónak is egy udvarias levelet hogy elnéztem és nincs szükségem a termékre és nagyon sajnálom. 2-3 nap múlva érkezett a válasz hogy "jaj de kár ő már későn vette észre és már feladta mire olvasta a levelet", és utána az eBaytől is megkaptam a hivatalos választ a " request to cancel order" dologra hogy nem lehetett visszavonni a rendelést, mert az eladó már feladta a terméket

Erre mondom hogy kamu és csak sunyik, ha náluk a pénz már nem akarják visszaadni. Ebben jobb 1-2 másik oldal hogy automatikusan vissza lehet vonni a rendelést pár órán belül. Remélem a kolléga több szerencsével jár mint én :K

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#67631) somnia válasza Riccsiz_h (#67630) üzenetére


somnia
őstag

Már többször jártam úgy hogy megvettem valamit és egyből rájöttem hogy találtam másikat/mégsem kell de nem foglalkoztak vele.

...szerintem te nem veszed komolyan a vásárlást...gondolom a boltba is örökké visszaviszed a cuccot, hogy meggondoltad magad, mégsem kell...

Erre mondom hogy kamu és csak sunyik, ha náluk a pénz már nem akarják visszaadni

...tenmagad hogy jellemeznéd?...mert azt nem írtad...

(#67632) V/ válasza Riccsiz_h (#67630) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor kezdjük azzal hogy idézem az eladókra vonatkozó szabályt:
A buyer can request to cancel a transaction within 1 hour of purchasing the item, even if they've already paid for the item.
When a buyer asks to cancel a transaction, you have 3 days to approve or decline the request.
If you approve the cancellation request and the buyer has already paid for the item, you have 10 days to refund the buyer.

Legtöbb eladó elfogadja.
A te esetedben nem fogadta el arra hivatkozva hogy nem olvasta el, de mivel azonnal kap értesítést az eBay el tudja dönteni, hogy amikor a feladás megtörtént az előtt belépett-e a fiókba. Így egyértelmű, hogy igazat mond vagy nem. Az eBay-től a felülvizsgálatát kellett volna kérni a döntésnek.
Ha megkapod a küldeményt rajta a feladás dátuma, még utólag is lehet kérni.
Egyébként meg az eladó hozzáállását is értékeled miután megnyomod a Leave feedback gombot, lehet díjazni.

Egyébként meg tényleg célszerű megfontoltan vásárolni, a túl gyakori cancel order-t a vevő részéről az eBay sem szereti.
Ez nem egy szórakoztató "shopping móka", munka és pénz mozgás is történik vásárláskor.
Fizetsz, kártyáról a kártyatársaság és a bankod pénzt vesz le -zárolja, mert minimum 24 óra mire levonodik, az eBay lekönyveli a vásárlást, az eladónak felszámolják a jutalékot, a PayPal levonja a jutalékot és a nettó összeget jóváírja.
Eltelik 2-3 perc. Te meggondoltad magad. A pénz még nincs a kereskedőnél, ha letelt 24 óra, azután fogja a bankod átutalni neki, ez 2-3 nap is lehet.
Az eladó elfogadta.
Vissza kell fordulni a dolognak, ahol a folyamatok ellenkező irányba indulnak meg.
PayPal, eBay sztornózza a dolgokat, a bankok visszaküldik a pénzt. És az eladónak újból meg kell hirdetni a terméket vagy módosítani a felrakott mennyiséget. Némileg macerás dolog az egész.
Én sem kedvelem az ilyen vevőt, de mivel adhat negatív értékelést, inkább elfogadom -akkor csak pozitív értékelést adhat- és jobb a békesség, annak ellenére hogy nekem + munkát ad.

[ Szerkesztve ]

(#67633) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Egy hipotetikus kérdés: ha kapok egy SMS-t, hogy vámkezelés alá került az Ebay-ről rendelt termékem, viszont én nem reagálok semmit, akkor mi történik? Visszaküldik a feladónak vagy valamilyen módon behajtják rajtam a vámot és ÁFÁ-t?

Köszi a választ :R

(#67634) V/ válasza Slownz (#67633) üzenetére


V/
Topikgazda

Kapsz egy ajánlott levelet ebben a témában. Elméletben visszaküldik. Viszont inkorrekt lenne visszakérni a vételárat, mivel az át nem vétel a te hibád.
De miért nem akarod átvenni? Nem tudtad amikor kifizetted, hogy a 22 € (23,64 $) felett áfát és vámeljárást kell fizetni?
Ha becsaptak volna azzal, hogy az item helye EU-s ország volt, de mégis kívüli országból jött, akkor a + költségeket követelheted az eladótól.

[ Szerkesztve ]

(#67635) Riccsiz_h válasza somnia (#67631) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

(#67631) somnia

Nem tudom miért kell személyeskedni egy ilyen fórumon mindenféle háttérinfó nélkül ? Többet nem fűznék hozzá...

Mellesleg rendszeresen rendelek ismerősöknek és igen megesik olyan hogy valaki visszamondja a rendelést hirtelen vagy én hibázok el valamit (és mert próbálok segítőkész lenni) megteszek mindent hogy visszakapjuk a pénzt. Nem úgy kell elképzelni hogy 20-ből 15 rendelést visszamondok, mint említettem 2 konkrét alkalomra emlékszem amikor nem kaptam vissza a pénzem (azon kívül volt max 3 másik az elmúlt 3 évben | 800 rendelésből 5 törlése nem akkora bűn szerintem = 0,625%).

Egyébként pedig a "sunyiságra" visszatérve (mindenféle általánosítás nélkül). Mikor elkezdtem 3-4 éve eBayezni rutin nélkül többszörvertek át az eladók. Ugye a naív vásárló mikor nem jön meg valami elhiszi hogy újraküldik majd másodszorra sem jön meg, az eladó megígéri hogy feladja harmadszorra is. Majd az sem jön meg, de már nem tudok írni az eladónak mert "nem fogad tőlem üzenet". Ebből tanul az ember hogy legközelebb mit tegyen, és valóban ez abból adódott hogy nem volt rutinom, tudásom hogy mit kell tenni (ezt a fórumot fél éve találtam meg).

De pl. most is megesett 2x már idén hogy valami megnyertem jó áron licittel, az egyik esetben visszavonta az eladó hogy "elromlott a termék". A másik esetben 40 nap várakozás után visszakértem a pénzem (szinte 100% hogy fel sem adta, mert túl alacsony áron nyertem meg).

(#67632) V/

Köszönöm, nem tudtam hogy felül lehet vizsgáltatni az eBayel a dolgot (ebből is látszik hogy még mindig nem vagyok elég rutinos). Tényleg nem ebből űzök sportot.

A régebbi eset ahol nem kaptam vissza a pénzt eléggé szúrta a csőrömet, mivel egy 7000 Ft-os akció kameráról volt szó, és csak megkaptam a linket attól aki kérte és rendeltem. Majd belegondoltam hogy nem biztos az hogy tisztában van az úriember azzal hogy ezt mennyire hamisítják. 15 perc alatt körbejártam a fórumokat és sajnos a képek alapján szinte biztos voltam benne hogy hamis, jeleztem is az ismerősömnek és arra jutottunk hogy akkor próbáljam törölni a rendelést. kb. 25-30 perc után nyitottam egy kérvényt, és írtam az eladónak egy udvarias levelet. 2-3 nap múlva jött a válasz hogy sajnos nem vette észre a levelemet és sajnálja. Amikor megjött beigazolódott a feltevésem, hamis volt. Ronda képminőséggel stb. visszakértük a pénzt (csak így +45 napba telt).

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#67636) Slownz válasza V/ (#67634) üzenetére


Slownz
senior tag

Csak hipotetikus kérdés. Mondjuk pont abban az esetben lehet releváns, amit Te mondasz, ha fals adatot ad meg az eladó a termék származására vonatkozóan. Ilyenkor jogosnak tűnik, hogy visszakérem a pénzt.

(#67637) V/ válasza Slownz (#67636) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy kell elintézni, hogy átveszed és visszakéred a pénzt, ha ez lenne az ok. Az eBay intézi neked.
Egyébként meg ha miattad hiúsul meg a kézbesítés, nem mindig jár vissza a vételár. Valakinek fizetni kell a visszaszállítási költséget, azt általában úgy szedik be, hogy akkor kapja meg a visszakézbesített küldeményt, ha kifizeti. Szóval az eladónak mindenképp vesztesége lesz, ha egyáltalán megkapja.
Normál esetben ha nem kell a vevőnek a dolog, akkor visszaküldi, miután az eladó kézhez kapja sértetlenül és költségek nélkül, akkor kell neki a pénzt visszaadni.

[ Szerkesztve ]

(#67638) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok megint!

Kérdés:
Ha gyanús terméket(keket) rendeltem,elvileg nyomkövetést se kapok,igy biztos 21 napig pendingeli paypal a pénzt.
Vajon érdemes a 20. napon nyitni 1 ügyet,hogy biztos ne tudja használni a pénzem?
Vagy hiába vezetődik át paypalra,visszakapom majd azt így is-úgy is,ha nem jön meg?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#67639) V/ válasza GAbre (#67638) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon nem világos a dolog.
1. Nem minden eladóra vonatkozik a 21 nap.
2. Gyanús termék szerintem nem létezik.
3. Semmi köze a nyomkövetésnek sem a gyanússághoz, sem a pénz visszakapáshoz.

Van eBay vásárlói védelmed, amely a várható érkezés utolsó időpontjától számított 30 napig él. Ha addig nem kapod meg vagy nem felel meg a leírásnak amit megkapsz, indíthatod a requestet, case-t.
Ha itt nem kapnád vissza a pénzedet, ami nem valószínű, akkor ott a második vonal vásárlói védelmed a PayPal-n.

[ Szerkesztve ]

(#67640) GAbre válasza V/ (#67639) üzenetére


GAbre
veterán

Új vagy 0-ás szinten álló felhasználóktól rendeltem nagyobb méretű termékeket,~10-ed áron.
Már a méret/súly miatt is azt mondanám sok.kb 10 kiló ingyenes postával.5-10 ezer ft összesen.
Mind2 felhasználó ugyanazt az üzenetet irta nekem=>gyanithatóan ugyanaz az ember.
Nekem mindig megvárták azt hiszem a 21 napot,sőt volt,h több hónapig nem fértem hozzá.
És igaz,hogy minuszba is ment paypal balance-om,ha 1x refundolták az 1ik vevőm.
De félek esetleg,hogy ez máshol nem igy van.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#67641) V/ válasza GAbre (#67640) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlói védelmet feléd nem érinti az, hogy hozzáfér-e pénzhez vagy nem. Ha nem kapod meg a dolgot az eBay visszaadja a pénzt, azután majd lejátsszák a dolgot az eladóval, vevőként nem érdekel bennünket.

(#67642) V/


V/
Topikgazda

Segítségnyújtás céljából hirdetés ajánlás.

Az eBay-en számtechnikai eszközökkel kereskedő cég keres munkatársakat az eBay-en történő eladási tevékenység támogatására.
Ha érdekel valakit, ezen a Hardverapró linken megtekintheti a részleteket.

(#67643) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Ezen terméket megnézné valaki, hogy az ár ugye 4db szenzorra értendő? Tehát nem csak 1db kerül ennyibe ugye?

(#67644) somnia válasza SzlobiG (#67643) üzenetére


somnia
őstag

...igen..
Number of Sensors: 4

(#67645) Krogoth válasza SzlobiG (#67643) üzenetére


Krogoth
senior tag

Number of Sensors: 4
Valamint a címben is 4 x szerepel.

4nek kell(ene) lenni.

(#67646) SzlobiG válasza somnia (#67644) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi én is így gondoltam csak másik fórumon meginogtam, mert azt mondták egy kerül ennyibe. :B

(#67647) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Azt szeretném megkérdezni, ha az ember licitál az ebayen és megnyeri a licitet, akkor
1. Kap róla értesítést?
2. a fizetés akkor hogyan megy?

風林火山

(#67648) V/ válasza Shingen (#67647) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen kapsz e-mailt hogy te nyertél, ezzel a kezdő szöveggel: YOU WON: ................. és a Purchase Historyban a fizetendő tétel listában ott lesz. Vagy az e-mailben lévő gombbal fizeted.

Fizetés vagy PayPal vagy bankkártya

[ Szerkesztve ]

(#67649) Shingen válasza V/ (#67648) üzenetére


Shingen
addikt

Értem, köszi
mennyi időm van a fizetésre, ha pl. 2 napig nem nézek rá arra az email fiókomra amire az ebay van beállítva?
Magyarul mennyi időm van a számla kiegyenlítésre?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#67650) V/ válasza Shingen (#67649) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha 48 órán belül nem fizetsz az eladó indíthatja a Nem fizetett a vevő case-t, akkor kapsz 4 nap haladékot a fizetésre. Ha akkor sem fizetsz, feljegyzésre kerül.
Ezt az eladónak muszáj meglépni, mert ha tényleg nem fizeti ki a vevő és ez nincs elindítva, az előjegyzett jutalékot nem fogják törölni neki.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.