Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) kutga válasza V/ (#67400) üzenetére


kutga
nagyúr

Ott igen, 'Item delivered'.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#67402) V/ válasza kutga (#67401) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérd meg, hogy igazolja le az átvételt. Lehet, hogy nem tud róla, hogy ezt neki kell megtenni.

(#67403) kutga válasza V/ (#67402) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet. Vagy csak savanyú neki a szőlő.

Let the Zone take me if I am.

(#67404) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Kínában van valamilyen méreteltérés az ingek között?
mert rendeltem egy M-est és ami megjött azon XL van.. a mérettáblázat ami megvan adva az US és XS,S,M L XL szerepel rajta.. Félek kibontani,mert,ha nem jó lenne rám a méret mégcsak eladni se tudom..

ez lenne

[ Szerkesztve ]

(#67405) V/ válasza Remekelek28 (#67404) üzenetére


V/
Topikgazda

Elő egy varrós centit és mérd le magad. Egyeztesd a táblázattal.
De ezt is írja: Manual measurement, there may be 1-3 cm error

[ Szerkesztve ]

(#67406) Remekelek28 válasza V/ (#67405) üzenetére


Remekelek28
őstag

értem,de akkor az helyes,hogy M helyett xl-t küldött? magyarul megfelelhet a méret? kibontani csak akkor akarnám,ha valószinűleg jó...

(#67407) V/ válasza Remekelek28 (#67406) üzenetére


V/
Topikgazda

A vállszélesség (Shoulder Width) az mérhető csomagolva is és az ujja hossza is talán (Sleeve Length) a lényeg
XL esetén 47 cm és 61 cm. A te méreted kell már csak.
Bár ezek simán visszacsomagolhatók, ha ezeket méred.

[ Szerkesztve ]

(#67408) #54715584


#54715584
törölt tag

Hermes szállításnál találkozott már vki a B2CE elnevezéssel? Az mit takar?

(#67409) V/ válasza #54715584 (#67408) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd már meg ezen a linken. Jött velük csomagom, de nem ilyen szövegeket olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#67410) #54715584 válasza V/ (#67409) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ugyanez. :( 17track oldalán is dettó ez a szöveg. Magyar Posta nem látja még. Ebay oldalán 25-i dátum a legutolsó. A rendelés 15-én történt, ebay szerint 28-ig meg kellett volna érkeznie.

[ Szerkesztve ]

(#67411) V/ válasza #54715584 (#67410) üzenetére


V/
Topikgazda

A Magyar Posta ezt nem fogja látni.
A B2C kereső oldala itt lenne


Hogy ők milyen útvonalon szállítanak azt nem tudom. Nekem a GLS hozta házhoz.

[ Szerkesztve ]

(#67412) #54715584 válasza V/ (#67411) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bakker, nem tudtam, hogy a B2C is egy futárszolgálat cég. :D
Ezen az oldalon már kiírja, hogy a DHL szállít.
És ha jól látom elk***ták a nevemet, szóval remélem legalább a megadott címen otthagyják a csomagot.
Köszi a segítséget. :R

(#67413) V/ válasza #54715584 (#67412) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már Magyarországon van, akkor legfeljebb felhívod a DHL-t és egyeztetsz velük.

(#67414) #54715584 válasza V/ (#67413) üzenetére


#54715584
törölt tag

Közben megnéztem a másik tracking numbert is. Az alapján a német DHL szállította időközben, de szerintük a Magyar Posta fogja kihozni, és ezzel az új számmal már a posta oldalán is tudom követni a csomagot.
Ez lehetséges, hogy 3 különböző cégen átmegy a csomag?

(#67415) V/ válasza #54715584 (#67414) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen

(#67416) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodok egy tableten, az ebay-ről venném, helyileg Texasban van...
A kérdésem az, hogy a feltüntetett áron felül az "Import charges" az voltaképpen az ebay által számolt fizetendő ÁFA + VÁM, azaz ha a checkoutnál hozzácsapják a végösszeghez, akkor annyi, és itthon a kezembe nyomják?

- vagy -

ez az a költség, amiért az EU-ba kerül, meg papíroznak, de ezen felül még jön majd VÁM + ÁFA?

vételár + posta + Import charges = cucc
vagy
vételár + posta + Import charges + VÁM + ÁFA = cucc?

Az első még mindig megéri, és az import charges kb a gyors számításaim szerint fedezi a vám + áfa kombót, ezért vagyok bizonytalan.

Köszönöm a segítséget! :R

(#67417) V/ válasza bcl (#67416) üzenetére


V/
Topikgazda

"Import charges" az voltaképpen az ebay által számolt fizetendő ÁFA + VÁM, azaz ha a checkoutnál hozzácsapják a végösszeghez, akkor annyi, és itthon a kezembe nyomják?

Pontosan. Bár rövidebben az Összefoglalóba is benne van.
Ha licitálós, akkor persze a leütési árból számolva.

[ Szerkesztve ]

(#67418) bcl válasza V/ (#67417) üzenetére


bcl
senior tag

Nem licitálós, buy it now :)

Átnéztem az összefoglalót, de elkerülhette a figyelmem, vagy nem tűnt teljesen egyértelműnek, vagy csak én bonyolítottam el fejben... :DDD

Ez megnyugtató, nagyon köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#67419) V/ válasza bcl (#67418) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra azért figyelj, nehogy seller refurbised legyen.

(#67420) bcl válasza V/ (#67419) üzenetére


bcl
senior tag

Köszönöm, hogy szóltál! :)

Item condition: Manufacturer refurbished

Sőt, egy év Worldwide Dell gari van rá.
Írtam az eladónak, hogy esetleg megnézné-e, hogy tuti érvényes-e itt Mo-n is, de még nem válaszolt. Gyanús, hogy igen, sőt, ha nagyon kell, lenne proxy-ma az USÁban, de sokkal egyszerűbb lenne helyben intézni.
...mondjuk ne kelljen... :)

Szóval tűkön ülve várom a választ... :)

(#67421) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Sziasztok!
Ismét GSP kérdésem van.:)Mennyire normális az,hogy 6 napja nem jött új infó,hol tart a szállítás.
Ez a legutolsó:
Shipped from the Global Shipping Center to International Destination

Mar-25-17, 19:40 PM, Alfreton, Derbyshire DE55 2JL

Máskor,amikor ezt az infót láttam utána pár napon belül megérkezett az áru.És további szállítási infókat kaptam,de most itt áll a dolog.

Előre is köszönöm!

(#67422) V/ válasza Crockett75 (#67421) üzenetére


V/
Topikgazda

A csak számokból álló nyomkövetési szám a DPD-nél nem mutat semmit?

(#67423) sellerBP válasza Crockett75 (#67421) üzenetére


sellerBP
tag

Több számod is van. Nekem GLS hozza megint. 405-el kezdődő csomag szám. Tegnap indult el Global Shipping centerből. GLS-nél van róla infó,hogy csomag adatokat elküldték, a német partnernek,onnan fog majd MO-ra jönni.

[ Szerkesztve ]

(#67424) Breki válasza V/ (#67394) üzenetére


Breki
veterán

Megírtam neki ezt

A válasz:

Seller's message:
"Dear friend,that track number is provide by our logistics Company (flyt) It is one of the ebay approved logistics providers. you can go to you post office to check it. if it still don't arrive,in order to show our apology,we will refund to you, when you receive it,you can pay it again best regards!"

If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Center. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with solution that you'd be happy with.

You can also view the details of this request in the Resolution Center.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67425) V/ válasza Breki (#67424) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy az eBay jóváhagy egy logisztikai céget a szállításra, ilyen nincs egyébként. (ebay approved logistics providers)
Az hogy nem stimmelnek a nyomkövetési információk, mivel senki sem könyveli ha elhagyja Kínát, az viszont igaz. Nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét annak, ha te azt mondod nem kaptad meg.
Mivel leellenőrizted a postán, hogy nem érkezett meg, így küldheti a refundot. És természetesen vállalod, ha még is megérkezne akkor kifizeted.
Ha ő küldi a refundot a request, case záródik magától, ha majd ezután az lenne gondja, hogy zárd már le.

[ Szerkesztve ]

(#67426) Breki válasza V/ (#67425) üzenetére


Breki
veterán

Még nem voltam a postán, holnap megyek be.

De nem tudok helyi követési számot mondani nekik gondolom ezzel nem sokra mennek ott.

Ez egyébként nem igazi Case ilíyen felületen írok a Resolution centerben.

[kép]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67427) V/ válasza Breki (#67426) üzenetére


V/
Topikgazda

Nehogy bemenj már, ezt csak az eladónak írd!
Mivel nem könyveli a Magyar Posta nem fogsz információt kapni.
Ha már a Resolution Centerben vagyunk az már probléma, eset (case) ügyintézés.
Írtam, hogy kérések (request) mennek és meg nem egyezés esetén lesz belőle case, csak a megszokott szóhasználat miatt írtam.
Ez már egy elő case. :)

[ Szerkesztve ]

(#67428) Breki válasza V/ (#67427) üzenetére


Breki
veterán

Csak azért megyek be mert volt már olyan órám, hogy azt láttam a csomagkövetésnél, hogy sikertelen kézbesítés, aztán mikor bementem ott volt, és megtudtam, hogy 10 napig tárolják majd visszaküldik.

De semmi papírt nem kaptam róla, hogy megérkezett.

Azért gondoltam, hogy nem case mert az elején volt az a szöveg, hogy sajnálják, de lejárt a 30 nap ás a szokásos itteni összefoglalóban írt módokon nem is tudtam elindítani és más is a felület mint máskor mikor simán lehetett indítani.

DE örülök, ha mégis valahogy hivatalos lesz belőle.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67429) V/ válasza Breki (#67428) üzenetére


V/
Topikgazda

Első, szerintem hagyott volna a postás értesítőt, ha nem lettél volna otthon.
Második, február 25-től Londonból már ideért volna max 2 héten belül.
A harmadik, lehet, hogy ez nem is a te csomagod nyomkövetési száma, mert a Flyt sem annyira hülye, hogy Londonba vinné, amikor hetente 3* jön már Kínából Budapestre repülőgép.

[ Szerkesztve ]

(#67430) Breki válasza V/ (#67429) üzenetére


Breki
veterán

Igen én is ezt gondolnám, de a múltkori esetben sem volt értesítő, ha azt nem nézem meg nem tudtam volna róla.

Azt gondolod, gondoljátok, hogy valószínű kamuzik?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67431) domos válasza Breki (#67430) üzenetére


domos
senior tag

Te még mindig azt hiszed hogy nem kamuzik?

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#67432) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani olyan eladót ahonnan megbízható pendrive és sd kártyát tudnák venni. Köszönöm

(#67433) faki_ válasza vadasz70 (#67432) üzenetére


faki_
senior tag

(#67434) Maksifül


Maksifül
senior tag

Akik rendszeresen árusítanak ebay-en sokmindent, nem tapasztaltatok jelentős forgalomcsökkenést az utóbbi hónapban? Természetes, hogy január, s esetleg a február nem annyira erős a karácsonyi kiköltekezések után, de vajon a március miért gyengébb sokkal, mint az év első két hónapja? Pláne, hogy folyamatosan gyarapodik a listázott termékek száma, szóval logikusan azt gondolná az ember, hogy az eladások volumene is nőni fog, de épp ellenkezőleg. Fiók tökéletes állapotban, Top-Rated, Power seller.
Tapasztalt bárki ilyesmit?

Kapcsolatban állhat ez azzal, hogy az eBay össze-vissza variál, gondolok például arra, hogy kivezetik a külső reklámhirdeseket az oldalról, s megjelentek ezek a szponzorált hirdetések? Hátrányos helyzetbe kerültek azok az eladók a megjelenítés tekintetében, akik nem fizetnek a termékek reklámozásáért?

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#67435) Breki válasza domos (#67431) üzenetére


Breki
veterán

Igen, de nem naìvságból vagy jóhiszeműségből, hanem mert nagyobb óraáruház ahonnan már többször rendeltem.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#67436) Teodor52 válasza V/ (#67301) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Kaptam egy hivatalos TN-t még 28-án az ebay felületén amit meg is lehetett tekinteni, de most a TN már nem látható a megvásárolt termék alatt!

Ez miért van?

(#67437) Teodor52


Teodor52
senior tag

Most nézem a 17 track oldalán hogy célállomás Ausztria és az utolsó bejegyzés szerint (2017-03-31 00:00 AT - Hoersching, a parcella megérkezett a célországban) meg is érkezett!

A La Poste honlapján meg desztinációként a lakcímem van feltüntetve de, ott is azt írja hogy célországba megérkezett![link]

Kezdek izgulni hogy most mi van?

[ Szerkesztve ]

(#67438) V/ válasza Teodor52 (#67437) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha március 28-án adták fel és nem Magyarországon, akkor ez a 3 munkanap azért még belefér, majd ha 7-én sem kapod meg, akkor kellene aggódni. Ha EU-s a szállítás.

(#67439) Teodor52 válasza V/ (#67438) üzenetére


Teodor52
senior tag

(#67440) V/ válasza Teodor52 (#67439) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát Franciaországból kell azért 5-6 munkanap. Legutóbb 6 nap volt. És ott van a DPD elosztó központ (DPD Depot in Hörsching), azért érkezett meg a célországba, hétfőn vagy kedden viszik hozzád, a hétvégén nem dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#67441) Teodor52 válasza V/ (#67440) üzenetére


Teodor52
senior tag

Értem!

Ebay is miért írja a harang ikonnál, hogy kiszállított csak megzavar :F

Akkor, most megnyugodtam! :R

(#67442) #54715584 válasza Teodor52 (#67441) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez a harang ikon ütött azért. :DDD
A shipped nem azt jelenti, hogy kiszállított, hanem azt, hogy feladta a csomagot. :)

(#67443) Teodor52 válasza #54715584 (#67442) üzenetére


Teodor52
senior tag

:B

Itt jön elő az angol nyelv hiánya,mert a google fordító töri.

(#67444) #54715584 válasza Teodor52 (#67443) üzenetére


#54715584
törölt tag

Semmi gond, angol tudással is ugyanezt gondoltam én is régebben, amikor még csak kezdtem használni az ebayt. :D

(#67445) somnia válasza #54715584 (#67444) üzenetére


somnia
őstag

...ez csak valami vicc, ugye?...

(#67446) #54715584 válasza somnia (#67445) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sajnos nem, de nem magyarázkodom, mert csak még rosszabb lesz. :D

(#67447) mzso


mzso
veterán

Mi ez az újabb fajta f@szság, hogy nem is kell belépni a paypal-be és az ebay úgy is levonja a pénzt vásárlásnál?
De azt sem értem, hogy hogyan vonta le amikor a társított webkártyán még mindig ott van a pénz, a paypal egyenlegen meg nem volt semmi... (Viszont a megerősítő e-mail-ek már megjöttek a fizetésről, vásárlásról)

(#67448) V/ válasza mzso (#67447) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha be van kapcsolva a gyorsfizetés nem kell bejelentkezni a PayPal-ra.
Nekem nincs, így küldetnem kell az sms-t magamnak a belépéshez, meg írni a jelszót.
A bankodban zárolva sincs a kártyás vásárlás összege?

[ Szerkesztve ]

(#67449) stewe2


stewe2
aktív tag

Üdv!

Nem jöttek meg a memóriakártyák, a lejárati határidő után kértem a refundot. Jelentkezett is az eladó gyorsan, hogy már fel is adta mind a kettőt újra, kéri zárjam le a vitát, és várjak 10-15 napot, biztosan megérkezik a csomag. Nekem végül is mindegy hogy a pénzt kapom vissza, vagy mégis lesz mecardom. Viszont honnan tudom, hogy tényleg feladta, semmi infót nem kaptam a szállítás tényéről?

Más: alin is van egy refundom, egy lemondott rendelés miatt. Írtam az eladónak (egyébként már régóta vásárolok tőle) hogy excuse mi, én néztem be a termék színét. Küldött is vissza egy smile-t, de a mutató napok óta a Refund Process-en van. Meddig ne izguljak?

Thx stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#67450) V/ válasza stewe2 (#67449) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs biztosíték, de a PayPal-n védve vagy a vásárlás napjától 180 napig, ha itt lezárod, amott nyithatsz, ha nem érkezne meg.
Az Alival kapcsolatban meg nézegesd a bankszámládat, van amikor már rég visszakaptad, de még ezt látod amit most is írtál.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.