Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) choco01


choco01
addikt

Lehet olyat hogy behajtom rajta?

Írtam az elsőnek hogy németből adja-e fel, ő már 180db-ot adott el, azert szimpibb.

KamuMazsola: ezt rendelted ,mert nalam itt china van, meg milyen ez a tinydeal, itt is van vasarlo vedelem?Esetleg itt is lehet irni az eladonak megkerdezni hogy honnan adja fel?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#63652) somnia válasza choco01 (#63651) üzenetére


somnia
őstag

Shipping from Germany China
...lehet Pp-al fizetni...

[ Szerkesztve ]

(#63653) V/ válasza somnia (#63652) üzenetére


V/
Topikgazda

A 4 napon belül kézben és pár ezressel olcsóbb, azt sem lehet figyelmen kívül hagyni. A védelem egyrészt Paypal, másrészt az Uniós fogyasztóvédelem.

(#63654) choco01 válasza somnia (#63652) üzenetére


choco01
addikt

És ez a tinydeal mennyire megbízható?
Telon csak China van. :(((

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#63655) V/ válasza choco01 (#63654) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint minden más webáruház, minden rendben vele régebben is vásároltam tőlük, mostanában is jó árak, gyors szállítás a DHL-el. A telefonos app kapásból DHL németből szállítást ad.

[ Szerkesztve ]

(#63656) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Miért nem tudok fizetni ebayen vajon?
Se notin, se telefonon nem megy, csak forog a paypal ikon.
(Net rendben van)
Attól félek, ha megint próbálom, a végén többször veszem meg ugyanazt.

#?*@&!

(#63657) V/ válasza zeon.hu (#63656) üzenetére


V/
Topikgazda

A Maestro kártyák lehet, hogy gyengélkednek. Melyik résznél forog a Paypal be vagy már vissza az eBay-re?

[ Szerkesztve ]

(#63658) zeon.hu válasza V/ (#63657) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Bejelentkezés után.

(Másik eladótól telón meg tudtam venni most. De valami nem ok, mert a fizetésről szóló email a promóciók közé érkezett :) )

#?*@&!

(#63659) V/ válasza zeon.hu (#63658) üzenetére


V/
Topikgazda

Valaki írta, hogy a Chrome-al belépve nem tudott fizetni ma csak Firefoxal.

(#63660) zeon.hu válasza V/ (#63659) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Majdnem, ez chromium, kb ugyanaz.
Kösz!

#?*@&!

(#63661) KamuMazsola válasza choco01 (#63651) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen ezt rendeltem. Teljes nézetben látod a német raktárat is, de az DHL paket, azaz a postás hozza, én inkább kínából vettem EU express szállítással.
Írtam pü-t.

Most nézem német raktárból $90,99. Egész jó ár és 5 nap.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#63662) choco01 válasza KamuMazsola (#63661) üzenetére


choco01
addikt

Jó lesz a német azt hátha nem vámolják meg.. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#63663) debcamp válasza V/ (#63620) üzenetére


debcamp
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#63664) ANOka


ANOka
őstag

Japánból rendelt apróságok (2 db) mennyire szoktak sikamlósak lenni? (Avagy átcsusszanni a vámon?)

(#63665) V/ válasza ANOka (#63664) üzenetére


V/
Topikgazda

Az 1 db 5900 Ft, alatta van az értékhatárnak. Tekintsd úgy, annak ellenére hogy 2 db lesz a csomagban ezzel számolhatnak. :)
Nyugalom, ezek inkább drágán lettek véve, nem az áfa a probléma.
Viszont kerek 7 napig pihent a vámon a múlt héten Japánból érkezett küldeményem, hogy be tudjon jönni az országba, addig a vámon szöveg volt, pedig 4 ilyesmi kütyü volt értékben.

[ Szerkesztve ]

(#63666) fulemuless1


fulemuless1
csendes tag

Valaki írja már le nekem, hogy hogyan kell egy tranzakciót törölni az Ebay-en, majd a PayPal-on. Egy Ebay munkatárs leírta ugyan, de esküszöm nálam nem jönnek be azok a menük. Erre azért van szükség, mert Cast nem lehet nyitni. Köszönöm.

(#63667) ANOka válasza V/ (#63665) üzenetére


ANOka
őstag

"...ezek inkább drágán lettek véve..."
A mintaboltban darabja ~9000 Ft. :)

(#63668) physiojunkie


physiojunkie
újonc

Sziasztok!

Meglehetősen új és tapasztalatlan vagyok az Ebay-ezés világában, eddig csak néhány dolgot rendeltem. Sajnos máris sikerült belefutnom egy eladóba, akitől rendeltem egy kabátot, viszont nem azt a terméket küldte, ami a képeken szerepel, csak igen nagy vonalakban hasonlít rá. Indítottam egy "item not as described" case-t ésfull refund-ot kértem.
Tisztában vagyok vele, hogy paypale-en keresztül visszaigényelhetném a postázás költségét 9300 FT-ig, viszont ezen a linken - http://pages.ebay.com/help/policies/money-back-guarantee.html - az alábbiakat is találtam:
When an item doesn't match the listing description:
"When an item is returned to the seller
The buyer must return the item in the same condition in which it was received.
The seller is required to accept the return at the same location specified in the listing.
The cost of return shipping is the seller's responsibility. For return of items with a total cost of $750 or more, we require signature confirmation.
The seller pays for any customs charges on the returned item."

Erre felhívtam az eladó figyelmét is.

Felajánlott egy partial refund-ot, ami a termék árának durván harmada lett volna, ezt követően pedig azt, hogy 1,5 GBP fejében küld egy másikat (arra hivatkozva, sokba kerülne nekem a visszapostázás). Ezt nem szeretném elfogadni.
Egy szó, mint száz, a fenti szabályok értelmében kötelezhető arra az eladó, hogy visszafizesse a return shipping költségét?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#63669) V/ válasza ANOka (#63667) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a magyar minta boltra gondoltam, mert ott az árak is "minták". EU

(#63670) V/ válasza fulemuless1 (#63666) üzenetére


V/
Topikgazda

Eladó vagy, vagy vásárló?

[ Szerkesztve ]

(#63671) somnia válasza physiojunkie (#63668) üzenetére


somnia
őstag

...egy linket tegyél be a megvett termékről!...hogy kötelezed?...pisztollyal, netán zsarolással?...nem értem mi a gond, ha te visszakapod a PP-től, minek vergődsz?...

(#63672) V/ válasza physiojunkie (#63668) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a szabály amit idéztél nem egészen használható, valami félreértelmezés látom, hogy le van írva, de jogilag érvénytelen.
Még a hivatalos kereskedelemben sem kötelezhető az eladó visszaküldés költségének megtérítésére, nincs ilyen fogyasztóvédelmi törvényi szabályok közt. Önként vállalhat. De rád a hirdetésnél megadott, megfogalmazott szabályokat kell figyelembe venned.
Az alapján amit idéztél akkor ha visszaküldöd -eredeti állapotban és csomagolásban és az eladó átveszi -nem megérkezik az országába- akkor visszakapod a szállítási költséget. De hidd el, nem véletlenül van a Paypal promóciója, mert nem érvényesíthető a fenti szabály. De ahogy gondolod. Szeretném ha megdölne az, hogy a Paypal-t kell igénybevenni, amikor az eBay szerint ez az eladó költsége, ami persze nem jogszerű.

Viszont neked állni a vámolás és az ottani adó mértékét. The buyer is responsible for paying any customs and duty fees for international shipping.

[ Szerkesztve ]

(#63673) Kernel


Kernel
nagyúr

Szerintetek: kapok két vacak árut, ami nem csak egyszerűen silány, de arcátlanul prémium minőségnek hazudott, leírásban tényszerű, műszeres méréssel könnyen kimutatható hazugságokat tartalmazó.

De csak 1$ és 2$ értékről van szó, amit semmi kedvem visszapostázni, sőt már nincs is eredeti állapotában.

Tehát nem a pénz érdekel, csak a feedback kérdése: valahogy nem szívesen írnám, hogy minden OK.

De ha leírom az igazságot, akkor viszont én leszek a rágalmazó? Vagy legegyszerűbb feedback nélkül hagyni? Ámbár jönnek a figyelmeztető levelek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63674) V/ válasza Kernel (#63673) üzenetére


V/
Topikgazda

ami nem csak egyszerűen silány, de arcátlanul prémium minőségnek hazudott, leírásban tényszerű, műszeres méréssel könnyen kimutatható hazugságokat tartalmazó.
Ha ez így van, akkor akkor viszont én leszek a rágalmazó? :F Ez nem logikus következtetés.
Értékeld a valóságnak és az érzéseidnek megfelelően.

(#63675) fulemuless1 válasza V/ (#63670) üzenetére


fulemuless1
csendes tag

Vásárló vagyok. A határidő lejárt, a terméket nem kaptam meg, az ilyenkor szokásos Cast-t nem lehet nyitni, amivel Money back lehetséges.

(#63676) Kernel válasza V/ (#63674) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak azért következtettem, mert régebben olvastam ilyesmit, hogy az eladó bizonyíték nélküli rágalmazásnak tekintett valamit és még ő fellebbezett a törlésért.

Meg olyat, hogy az eladó visszaküldést kért, de a vevő ezt nem akarta, ebből is a vevő jött ki rosszul a végén.

De lehet, hogy már keverednek a dogok.

Mindenesetre én nem akarom az áru visszaküldésével bizonyítani az állításom, mert annyit nem ér az egész.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63677) V/ válasza fulemuless1 (#63675) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt kérdezted: egy tranzakciót törölni az Ebay-en,
Most ezt írod: A határidő lejárt, a terméket nem kaptam meg az ilyenkor szokásos Cast-t nem lehet nyitni, amivel Money back lehetséges.

Akkor most mire vagy kíváncsi, mert ez két különböző dolog. :F

[ Szerkesztve ]

(#63678) V/ válasza Kernel (#63676) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az nem igaz amit írtál, akkor rágalmazás, gondolom ha igaznak véled, akkor a kijelentéseidnek van bizonyítéka is, mert akkor nem írtad volna le. Fénykép vagy videó is elég bizonyítéknak, amelyen láthatóak a problémák.

[ Szerkesztve ]

(#63679) _q válasza fulemuless1 (#63666) üzenetére


_q
addikt

Tranzakciót akkor tudsz törölni, ha még nem küldte el az eladó a terméket. Ilyenkor lehet az eladónak küldeni egy "cancel purchase" elnevezésű tranzakció törlő kérést. Ha már elküldte a csomagot, letelt a határidő és nem kaptad meg, akkor van lehetőség rá, hogy írsz az eladónak, akik az esetek 99%-ban vissza adják a pénzt, ha nem volt tracking number. Ha volt tracking number az alapján nyomon tudod követni. Ha az eladó az 1%-ba tartozik és nem hajlandó visszafizetni a pénzt, akkor van lehetőség "open case" nyitására, ahol bejelölöd, hogy nem kaptad meg a terméket és kéred vissza a pénzt.

Egyébként a már postára adott termék postázási idő letelte utáni pénz visszafizeti igénylésére a menü:

[ Szerkesztve ]

(#63680) fulemuless1 válasza _q (#63679) üzenetére


fulemuless1
csendes tag

A határidő lejárt. A terméket nem kaptam meg. Az eladó már nem tagja az Ebay-nek. Nem válaszol. Cast nem engednek nyitni(ilyennel még nem találkoztam) és a PayPalhoz küldenek, hogy töröljem ott, de nem lehet, mivel ott is van egy határidő a törlésre. Tracking nem volt hozzá, fel sem adta az illető. Sok vásárlásom volt már, money back is több, de ilyennel még nem találkoztam.

(#63681) V/ válasza fulemuless1 (#63680) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor egyszerűsítsünk, a pénzedet szeretnéd visszakapni?
Egyébként hogy szól a delete szövegkörnyezete, mit kell törölni?
A Paypal-n indíthatsz dispute-t, ha az eBay megérkezési dátum utolsó időpontjától számítva letelt a 30 nap. Azon belül meg az eBay lenne az első, ha törölték az eladót akkor arról értesíteni szoktak e-mailben, ami tartalmazza a tudnivalókat az eljárás módjáról ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#63682) _q válasza fulemuless1 (#63680) üzenetére


_q
addikt

Ahogy V/ kollega írja, van Paypal-on dispute nevű opció amivel visszakérheted a pénzed. Viszont van egy határidő aminek a pénz elutalásától el kell telnie ahhoz, hogy "dspute"-ot tud nyitni. A pénzt vissza fogod kapni emiatt ne aggódj, csak paypalon tedd meg a lépéseket. A "dispute" amúgy ugyan olyan mint az "open case" ebay eseténen.

(#63683) fulemuless1 válasza _q (#63682) üzenetére


fulemuless1
csendes tag

Ok. A PayPal-on intézem.

(#63684) #54715584


#54715584
törölt tag

Egy $100 terméknél miért lehet $80 a szállítás? Ráadásul szomszédos ország.
Elgépelhettek valamit vagy így próbálnak meg minél több pénzhez jutni?

(#63685) somnia válasza #54715584 (#63684) üzenetére


somnia
őstag

...ez így elég hülye kérdés, mert nem látjuk...lehet, hogy 60 kiló...lehet, hogy egy szekrény méretű...de az is lehet, amit te írtál...

(#63686) #54715584 válasza somnia (#63685) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bontatlan kis méretű 5 kilós center. Amiről nincs kép. :D Gondolom kamu? [link]

(#63687) somnia válasza #54715584 (#63686) üzenetére


somnia
őstag

...ez csak 50...gondolom nem tudja mennyiért kel el és nem akar bukni rajta...
..vedd meg itt, olcsóbb!..
...van kép...

[ Szerkesztve ]

(#63688) #54715584 válasza somnia (#63687) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az $50 az a starting bid. :)
Csak nézelődtem, láttam én is, hogy itthon kb. hasonló árban van, mint kint. De köszi a linket.

(#63689) somnia válasza #54715584 (#63688) üzenetére


somnia
őstag

Az $50 az a starting bid. :)

....és a hátralévő egy órában mennyire megy fel?...szerinted?...

[ Szerkesztve ]

(#63690) Kernel válasza V/ (#63678) üzenetére


Kernel
nagyúr

Épp ez az, hogy nem akarok vele variálni, bizonygatni, viszont pozitív értékelést sem szívesen adok, hulladék árura.

Ha meg leminősítem, végül én jövök ki belőle rosszul, az említett példák tükrében? Valóban nem ér ennyit az egész, csak mégis elvi szinten érdekelt volna.

Ha egyszerűen ignorálom, idővel el fognak tűnni a figyelmeztetések is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63691) #54715584 válasza somnia (#63689) üzenetére


#54715584
törölt tag

Semennyire. Valószínűleg nem fogja eladni így.

(#63692) V/ válasza Kernel (#63690) üzenetére


V/
Topikgazda

végül én jövök ki belőle rosszul,, nem lehet kijönni rosszul. Az eladó vagy pozitív értékélést adhat, vagy nem ad. Leírod, nem kell igazolnod semmit.

(#63693) fulemuless1 válasza _q (#63679) üzenetére


fulemuless1
csendes tag

Más termékkel jártam úgy, hogy volt tracking number, az Ebay írta is, hogy küldik, aztán mégse jött meg. Az eladó itt is eltűnt és kb. még két hét múlva sem volt nyoma annak, hogy valóban feladták a kínai postán. Erre a termékre két nap alatt, Money back-et kaptam.

(#63694) _q válasza fulemuless1 (#63693) üzenetére


_q
addikt

Nálam is volt, hogy valami gond volt az eladóval miközben már fizettem. Mikor vissza akartam kérni a pénzt, akkor írta a paypal, hogy még időn belül vagyok el kell telnie 7 vagy 10 napnak mikor nyithatok dispute-ot, de úgy emlékszek ez ebayen open case-re is érvényes. Egyből pénzt visszakérni csak a cancel purchase-el lehet, ha az eladó nem törölte magát és készséggel törli a vásárlást. Viszont itt még a csomagot nem adta fel, addig kérhető vissza úgy tudom. Úgy látom te kifogod az ilyen eladókat/vásárlásokat. A paypal elég megbízható rendszer és ha az eladó törölte magát, ők ezt látni fogják valahogyan hiszem a paypalt az ebay üzemelteti, tehát a pénzt valamilyen módon vissza utalják. Azt nem mondom hogy 1 kattintás vagy 1 email lesz, lehet kell 3-4 mire összejön.

(#63695) V/ válasza _q (#63694) üzenetére


V/
Topikgazda

paypalt az ebay üzemelteti, már nem, két önálló cég 2015 július 17-től. de az EU-s PayPal már előtte is külön cég volt és nem üzemeltette, hogy pontosak legyünk.

(#63696) McCsaplak válasza RAiN91 (#62768) üzenetére


McCsaplak
tag

Üdv!

Úgy 2 hónapja tapasztaltam először, hogy ebay-es vásárlás esetén 2x von le a bank, 2 sms is érkezik, így majdnemhogy duplán fizetek. Ezt tudja valaki hogy mért van?

(#63697) fulemuless1 válasza _q (#63694) üzenetére


fulemuless1
csendes tag

Az igazság az, hogy én szeretem tesztelni a gyanúsan olcsó termékeket, tablet, ssd, stb. Az elmúlt hónapban három ilyen, fél, harmad, negyed áron lévőt rendeltem, de 99%-ban biztos voltam benne, hogy átverés. Mostmár tudom, hogy 100%. Közben vizsgálom azt, hogy milyen trükköket alkalmaznak.

(#63698) Met válasza McCsaplak (#63696) üzenetére


Met
nagyúr

Tényleg 2x vonják le vagy csak 2 sms/értesítés érkezik?
Mert nekem a CIB-nél van hogy két értesítés érkezik, fizetéskor egy és egy akkor amikor tényleg leveszik a pénzt a számláról, mert ugye vásárlásnál csak zárolják az összeget.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63699) McCsaplak válasza Met (#63698) üzenetére


McCsaplak
tag

Utána nézek, de egymás után jött a két sms, nem is ugyanakkora össszegről. A számlatörténetemet átnyálazom.

Mondjuk 1 hónapja volt, a cucc ma jött meg, de természetesen csak 1x.

Viszont most vásárolnék több mindent, de nem szeretném ha duplán vonnának. Eddig amúgy(júliusig) mindig csak 1 sms jött. Kép

[ Szerkesztve ]

(#63700) #54715584 válasza McCsaplak (#63699) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mit rendeltél? Nem lehet, hogy 200 az áru + ugyanannyi a szállítás?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.