Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) Vertigo18 válasza MaxxDamage (#63050) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, persze, értem én... Mindig figyelem jómagam is a "szállítási költség"-ként feltüntetett összeget.

Az érdekelt, hogy "morálisan" másnál is kifogásolható-e az, ha valaki feltüntet valami sokkal nagyobb összeget, mint amibe neki maga a feladás (értsd: csomagolás, postára járás, stb...) kerül.

De akkor inkább hagyom el... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63052) somnia válasza Vertigo18 (#63051) üzenetére


somnia
őstag

...szerintem fölösleges moralizálni...az üzleti életben nincs ilyen szó...

(#63053) Vertigo18 válasza somnia (#63052) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm a véleményeke! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63054) KamuMazsola válasza Vertigo18 (#63053) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én úgy szoktam, hogy mérlegelem meg ér-e annyit amibe összesen kerül. Ha igen megveszem, ha nem, nem. Ha pedig megveszem pl tőled nem fog érdekelni, hogy a kis trükkjeiddel mennyit keresel rajtam.

Üdv.: KamuMazsola

(#63055) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Regisztrált tag vagyok évek óta az ebay-en, viszont eddig csak vásároltam, paypalommal fizettem.

Most szeretnék én eladni, nevezetesen egy videókártyát (firepro, itthon ezek nem nagyon mennek, kevesen fektetnek be rá). Kérdésem, hogy melyik futárszolgálatot, vagy bármit tudom megnézni, hogy beírhassam, hova mennyi lenne a küldési díja a vga-nak? Néztem postát (már ha jó helyen néztem egyáltalán), de horror árak vannak, esetleg valami más?

(#63056) V/ válasza icecave (#63055) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyi a súlya?
De nincsenek horror árak a Postai küldésnél.
250 g-ig Európába 2650 Ft más külföldre 2840 Ft. küldeném. Ennél kevesebbért csak a személyes átvétel lenne :Y
Egyébként 1-e tájékán foglalkoztunk itt vele, gondolat ébresztő legyen ez a hsz.

Ezeken az oldalakon meg futárszolgálati ajánlatokat kereshetsz, na itt lesznek húzós árak.
Egyes

Kettes

[ Szerkesztve ]

(#63057) icecave válasza V/ (#63056) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez pontosan melyik postai szolgáltatás, látok valami EMS-t és mást is. Kb. 5-600gramm az egész csomag körülbelül egyébként.

A linked nálam 50 hsz-t mutat, természetesen elolvasom az egészet, ha abból okulok erre vonatkozóan :)

[ Szerkesztve ]

(#63058) V/ válasza icecave (#63057) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak nem jó még a valami a prohardveren ez a jó link.
Bocsi ezt akartam az előbb.
Ugyanabból a pdf-bl 2. oldal külföld, bal felső szélen levélküldemény, a táblázat lett volna a gondolat. Viszont inkább privátban folytassuk, ha van kérdésed, mert a szállítás témában 3 hsz elég a topicba egymás után.

[ Szerkesztve ]

(#63059) sunavlys válasza dave0825 (#61799) üzenetére


sunavlys
senior tag

törlés

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#63060) Norbi29 válasza Norbi29 (#63028) üzenetére


Norbi29
tag

Ma írt az eladó:
TODAY CAME THE PACKAGE from 1.8. !! BACK WITH THE WORDS "non reclame" (NEM kereste) ... the second I also sent there, that you get .. the third is now on the go and comes hope. Please let me know if it has arrived !.

Éljen a Magyar Posta. 2 csomagból,csak az egyiket hozta.

Küldött egy fényképet is,csak azt nem tudom,hogy most a visszaküldöttről,vagy amit újra elküldött.

Ez meg amit megkaptam:

(#63061) V/ válasza Norbi29 (#63060) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első képen ott a rózsaszín címke, az a magyar postáé, az bizony a nem kereste.
Méretéből kiindulva azt a csomagos postás vitte, csak a paraszt nem töltött ki értesítőt amikor nem tudta kézbesíteni és az így nem került a levél kézbesítőhöz, így természetesen te nem is tudtál róla.

[ Szerkesztve ]

(#63062) ANOka válasza V/ (#63061) üzenetére


ANOka
őstag

Ez ellen mit lehet tenni, hogyan lehet kivédeni (úgy általában)?

(#63063) V/ válasza ANOka (#63062) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán lehet tenni, múlt héten én is úgy jártam, hogy a csomagos postás szerint ő megállt a ház előtt 11:10-kor, csengetett és nem nyitottam ajtót, kiderítettem ki az --panasz a postán- állítja, hogy a ház előtt parkolt le. Nem volt hely a parkolóban, az előkertet gyomláltam, rendeztem 10-11:50-ig nem volt ott, a leveles kézbesítő jött 11:50-kor.
Ha van nyomkövetési szám és a Mo-ra megérkezés után helyi postára utaló bejegyzés látszik vagy belföldre továbbítás és már eltelt 3 nap, akkor elkezdem nyaggatni őket.
A nem nyomkövetett küldeményre nincs ötletem.

(#63064) poli27 válasza thomasvold (#63037) üzenetére


poli27
veterán

Ez az újraküldés , nagy kamu mindnél, azt írják elküldték újra, rá egy hétre nyitok egy caset pl, és ott már meg sem említik ezt, csak hogy visszaadják a pénzt. mind arra játszik, hogy kicsússzanak az időből...

[ Szerkesztve ]

(#63065) Vertigo18 válasza poli27 (#63064) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért az tényleg vicces, hogy ha valakitől nem jön meg a cuccos és újraküldi, akkor AZ SE ér ide! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63066) radi8tor válasza ANOka (#63062) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az első ilyen eset után be kell jelenteni a hozzád tartozó postán. Kötelességük kivizsgálni az esetet. Erről értesítést küldenek, ha lezárult.

Esetleg úgy lehet még kivédeni, hogy mindent nyomkövetéssel kérsz, azon pedig látható ha a csomag ott vár téged a postán. 10 nap alatt csak odaérsz érte.
Valamint az is jó megoldás, hogy hetente 1x elmész a postára megkérdezni nem-e érkezett nevedre valami. Nem fognak szeretni érte, mert csak akkor szeretnek dolgozni valakivel, ha tényleg érkezett neki csomag.

⭐ Stella

(#63067) Vertigo18 válasza radi8tor (#63066) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azt azért tegyük hozzá, hogy az igenis létező, szűk körű, tolvaj kézbesítők sem hülyék, ha látja, hogy nyomkövetéssel volt kérve a küldemény, ahhoz tutira nem nyúl hozzá. Kérdés, hogy megéri-e "mindnél" nyomkövetést kérni. Gondolok itt az 1-2 dodós cumókra.

Nameg az érdeklődés sem tuti jó módszer, nekem egy héten jön 10-15 küldeményem, majdnem mind nyomkövetés nélküli. Ha bemegyek pénteken és megkérdezem, hogy volt-e csomagom, küldeményem, és mikor mennyi, akkor max annyit tudnak mondani, hogy "volt, franc se tudja mennyi és melyik nap".

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63068) radi8tor válasza Vertigo18 (#63067) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ott van bent a csomag akkor NEM mondhatják, hogy nincs a neveden semmi. Ez azért elég meredek lenne, nem gondolod?
Itt amúgy sem a lenyúlás esete állt fenn, hanem a címzett nem értesült róla várja a csomagja a postán.

⭐ Stella

(#63069) Vertigo18 válasza radi8tor (#63068) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, igaz... Ott azért nem fogják mondani, hamár keresi valaki.

Annak viszont meg én nem látom értelmét, hogy ráteszik a postán a "nem kereste" jelzést, de nem értesítették ki a címzettet. Ennek mi értelme lenne? Küldheti vissza a posta...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63070) radi8tor válasza Vertigo18 (#63069) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A posta postásokból áll. Nem minden postás szereti a munkáját. Ennyi magyarázat elég? :)

⭐ Stella

(#63071) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Én soha többet nem rendelek tracking nélkül semmit. 4 cuccom tűnt el egymást után. Már ég a pofám mert szerencsétlen eladónak másodszor kellett refundolnia, én meg harmadszor is megrendeltem a laptop billentyűt. Egyszer csak ideér. Lenyúltak még egy 2 dolláros nagyítót, meg a Turtle Beach füleshez gariba kapott fülpárnákat. Egy napon ért be az országba 2 cuccom, egyik trackinges, a másik csak határig trackinges (belga posta), a trackinges megjött 3 nap múlva, a másikat ki lehet találni...2 hete nem ért ide. Mocskos tolvaj banda, remélem beleül a nagyítóba az enyveskezű tetű.

The Truth is out there...

(#63072) ANOka válasza Lackooo84 (#63071) üzenetére


ANOka
őstag

Minden eladó hajlandó trackinggel küldeni az 1-2 dolláros bisz-baszt is - továbbra is borítékban -, ha arra kéred? Ez átlag mennyivel emeli meg a (postázási) árat?

(#63073) Lackooo84 válasza ANOka (#63072) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ha most a laptop billentyűt nézem, akkor economyval 0.95 font, trackinggel meg 6 font. Azért nem mindegy. Nem az a gáz, mert visszakapom a pénzt, ha nem jön meg, de már másodszor elég ciki... A 2 dolláros kínai kütyü meg 2 dollárral lenne több, igaz azt úgy rendeltem, hogy ha eltűnik b*ssza kutya... :)

The Truth is out there...

(#63074) somnia válasza Lackooo84 (#63073) üzenetére


somnia
őstag

Miért nem rendeled postafiókba?

(#63075) Lackooo84 válasza somnia (#63074) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És az miért lenne jó nekem?

The Truth is out there...

(#63076) V/ válasza somnia (#63074) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez jó ötlet, kivéve ha nem szállít az eladó oda, van egy opció a szállításnál:
A képen alsó sor, Magyarország és postafiók kizárva a szállításból

(#63077) Norbi29


Norbi29
tag

A történetemhez még csak annyit,hogy: Vidéki vagyok,ha helyettesítős postás van,hagy értesítőt,és beviszi a legközelebbi postára,ami kb fél km.Engem ott is ismernek,Rendszeresen kérek oda csomagot.Vámos csomagot is ott fizetem.Szó szerint hetente mentem be érdeklődni,hogy van e csomagom.Egyszer nem volt kedvem bemenni,és így 10 nap telt el a két érdeklődés között.Erre tudok gondolni,hogy pont ekkor küldték vissza.

Más...

Van egy másik csomagom is.Amit USA Ebayről rendeltem GSP-vel.Szept 1-én érkezett be a GSP központba.Azóta nyomkövetés szerint semmi se történik.Kérdés az,hogy mennyire normális ez?
A TN szám alapján próbáltam rákerestem különböző oldalakon,de sehol semmi.Még a USPS oldalán se,pedig ők szállították.
Pár kép:

(#63078) V/ válasza Norbi29 (#63077) üzenetére


V/
Topikgazda

Kattints az UPAxxxxxxxx számra látni fogsz egy másik számot azt a valamelyik keresőben tudod követni.
Nekem ilyesmi volt:
Multiple Carriers
This shipment has been transferred to DPHDER for delivery to the final destination # 15500206707965Z
És ezt a DPD oldalán tudtam tovább követni.

De ez normális, hogy Erlangerig látod ezt a számot követni.

[ Szerkesztve ]

(#63079) cbmfan


cbmfan
senior tag

kínaitól vettem egy power bankot, amihez kaptam egy laoszi ragszámot. ez lehet valós, vagy kamu?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#63080) Norbi29 válasza Norbi29 (#63077) üzenetére


Norbi29
tag

Ebben a pillanatban jött üzenet Ebaytől,hogy változás történt :

Shipped from the Global Shipping Center to International Destination
Sep-07-16, 11:16 AM, Erlanger, Kentucky 41025-250

Arra az UPAxxx hiába kattintok,csak az első fénykép jön be.Viszont találtam egy másik számot,amit már lehet követni

(#63081) Norbi29 válasza Norbi29 (#63080) üzenetére


Norbi29
tag

Nemzetközi számot,lehet még csak most fognak adni.A kiemelt szám szerintem csak belföldre vonatkozik,mert azt írja,hogy kézbesítve aug 31-én

(#63082) V/ válasza Norbi29 (#63080) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem emlékeztem pontosan, hogy hova kell kattintani, de legalább megtaláltad a másik számot, amit a magyar postától rátesznek, ha ők hozzák, azt nem könyvelik be ide, így csak akkor fogod látni ha a kezedben van.

(#63083) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Milyen kiváltságokkal jár, ha valaki megszerzi az első csillagot vagy maga a csillag?

(#63084) somnia válasza Teodor52 (#63083) üzenetére


somnia
őstag

...nézheted, hogy már őrvezető lettél....

(#63085) Teodor52 válasza somnia (#63084) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem voltam katona! :)

Semmi lényeges? :)

[ Szerkesztve ]

(#63086) cbmfan válasza Teodor52 (#63085) üzenetére


cbmfan
senior tag

infó csillagokról

égvilágon semmi. majd szólj, ha ez lesz neked: :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#63087) V/ válasza Teodor52 (#63083) üzenetére


V/
Topikgazda

Most már felbonthatod azt az üveg pezsgőt, amit félretettél az első csillag elérésére.

(#63088) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Sziasztok, lehet hogy off topik, de nem tudom biztosan így ide írom...

Rendeltem ebay-en, nem jött meg, írtam, hogy terméket kérem, pénz jött vissza...

Problémám az utolsó résszel van. Ebay visszajelzett, hogy visszaküldték, Paypal visszajelzett, hogy visszakaptam, Bankszámlámra nem érkezett, paypalon meg 0.00-án áll az egyenlegem, mondván visszaküldték, és látszik is a historyban. Mindez tegnap zajlott le.

Kinél keressem?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63089) V/ válasza ledgeri (#63088) üzenetére


V/
Topikgazda

Senkinél, legyél türelmes.

Paypal topic Összefoglaló:
Kérdés: Paypal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 3-5 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára.

[ Szerkesztve ]

(#63090) Teodor52


Teodor52
senior tag

(#63086) cbmfan : :Y Van egyáltalán a világon aki elérte azt a szintet,mert hu az nem semmi? :)
Amúgy köszi az infót:)

(#63087) V/: Rendben :)

[ Szerkesztve ]

(#63091) ledgeri válasza V/ (#63089) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok, köszi, és elnézést érte...

(Csak ez a háromszereplős cuccli [bankom-PP-ebay] nem volt egyértelmű...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63092) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

van Magyrországon E-bay global shipping center ? Ha igen akkor honnét lehet megtudni a címét ?

(#63093) V/ válasza VinoRosso (#63092) üzenetére


V/
Topikgazda

google :F

De a com oldal információja
Your item's eligibility for the Global Shipping Program:
The item must be physically located in the US.
The item must be listed for sale on eBay.com.
The item must be listed in a category that is supported by the Global Shipping Program.
PayPal must be included as an accepted payment method in the listing.

Az UK
Your item's eligibility for the Global Shipping Programme:
The item must be physically located in the UK.
The item must be listed for sale on eBay.co.uk.
The item must be listed in a category that is supported by the Global Shipping Programme.

Szóval nem igazán fogod megtalálni mert nincs.

[ Szerkesztve ]

(#63094) #54715584


#54715584
törölt tag

Érkezett egy fülhallgató Kínából, olcsó, 1000 forintos. Amikor kibontottuk a dobozából, a hangerőszabályzó szét volt válva és nem működött. Össze lehet pattintani, de kis idő után megint szétesik félig.
Lehet erre valami engedményt kérni vagy nem éri meg vele foglalkozni?

(#63095) radi8tor válasza #54715584 (#63094) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden lehetséges. :)
Fotózd le, írd meg az eladónak. :K

⭐ Stella

(#63096) VinoRosso válasza V/ (#63093) üzenetére


VinoRosso
veterán

Értem kösz

(#63097) #54715584 válasza radi8tor (#63095) üzenetére


#54715584
törölt tag

Közben kiderült, hogy már a hangszóró rész sem megy. Kb. 2 hívást élt meg a szerkezet.
Ilyenkor menjen case? Ezt hogy tudom bizonyítani, hogy nem működik? Kép van a szétjött hangszabályzóról.
Ja és a tételt a rendelés után nem sokkal már törölték is ebayről.

[ Szerkesztve ]

(#63098) davenport válasza VinoRosso (#63092) üzenetére


davenport
aktív tag

Ha minden igaz akkor a DPD hozza ki az ilyen cuccot, ott nézd meg.

No money, no honey.

(#63099) V/ válasza VinoRosso (#63096) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt gondoltam el akarsz adni valamit ilyen szállítással és ezért kérdezed.
Ha csomagkövetés a gondod, akkor arra más lett volna a válasz.
Nem minden GSP-s csomagot hoz a DPD, de a nyomkövetési számok elárulják.

(#63100) net91


net91
senior tag

Sziasztok!
Vásároltam egy 64 GB-os memóriakártyát a fórumon ajánlott eladótól.
Megkaptam a kártyát, a külsején 64 GB szerepel, de a csak 27,63 GB látható-használható belőle.
Tehát hamis kártyáról van szó. Ilyenkor mit javasoltok, mit csináljak?
Köszönettel.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.