Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) V/ válasza HUTCHDB (#62497) üzenetére


V/
Topikgazda

A Resolution Centeren keresztül küldött dolog nem sima üzenet.
Ezt már megtettem korábban, és azt írta vissza, hogy én indítsam a törlést.
Akkor már te elindítottad. Gondolom az eBay vissza is jelezte
Jött egy e-mail Re: Request to change an order: ..........itemxxxxxx
Majd ezután jön: The seller canceled an order
És végül: Your order was canceled
Ennél a példánál én sem tudtam fizetni a szállítási költség miatt, nem csinálta meg a pénzbekérőt és meg untam várni rá.
Nyilvánvaló, hogy arra a megkeresésre is ott van neki a törlés elfogadása, vagy kezdő eladó még és nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#62502) Lackooo84 válasza HUTCHDB (#62490) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem követtem az elejétől bocs. Viszont megnyert licitet szerintem te nem tudsz törölni, mert amit megnyersz azt meg "kell" venned. Jól is nézne ki, hogy mindenki csak így tudná törölgetni, csak az eladó képes rá.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#62503) V/ válasza Lackooo84 (#62502) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is licit törlés van szó, vásárlás törlése és tudja ő is, hogy azt az eladó tudja törölni, de az mellébeszél.

[ Szerkesztve ]

(#62504) Lackooo84 válasza V/ (#62503) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Megnyert licit = vásárlás. Ha noob az eladó, az szívás.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#62505) HUTCHDB válasza V/ (#62501) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

3 eladása volt még, szerintem is a hiba az ő készülékében van.
Egyelőre várok!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62506) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#62505) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mos kuldott egy ujabb uzenetet:

"please Find the cancellation request, I would agree.
thanks"

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62507) V/ válasza HUTCHDB (#62506) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd meg neki, hogy már 2 db-ot küldtél, mellékelheted az ebay e-mail képét a cancel kérésekről
Ilyesmi tárgyal kaphattad:
Got it-you want to cancel an order, Request to change an order

(#62508) HUTCHDB válasza V/ (#62507) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ilyet nem kaptam az ebay-tol. :(

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62509) V/ válasza HUTCHDB (#62508) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az kár, mert ha én indítom a cancel ordert az utóbbi két esetben 3-3 e-mailt is kaptam hozzájuk.
Azt amit írtál "please Find the cancellation request, I would agree. thanks" ez hogyan jött?

[ Szerkesztve ]

(#62510) HUTCHDB válasza V/ (#62509) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Uzenetben kaptam az eladotol.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62511) V/ válasza HUTCHDB (#62510) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván nem jól kommunikáltok.
Lépj be a Resolution Centerbe és nézd meg a Your requests and cases-nél van-e sorod erre a vásárlásra, ha van kattints See details-re.Ott mit látsz, ha nincs, akkor valami nem ment át a rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#62512) V/ válasza V/ (#62511) üzenetére


V/
Topikgazda

Illetve a My eBay: Messages közt sincs eBay üzenet ebben a témában?
Ott kell lenni a Request to change an order: üzeneteknek is, ha nem ment volna az e-mail, bár nálam alul Email reference id: ott van és meg is jött.
De levélfiókod spam része vagy eBay Account settings Communication Preferences résznél nálam Real-time az összes a Member Communications, a Buying Activity és a Resolution Center résznél.
Pl:

[ Szerkesztve ]

(#62513) HUTCHDB válasza V/ (#62511) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Itt semmi nincs.
De azt nem ertem, hogy hogyan mehetne at a rendszeren ez az egesz, ha en csak privatban levelezem az eladoval?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62514) V/ válasza HUTCHDB (#62513) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom. 29-én megnyertem egy licitet, kiderült, hogy az amiért licitáltam az el van törve rajta, az utolsó képet nem néztem meg.
Az Ask to cancelt választva a rendszer készített egy üzenetet Request to change an order: yyyyyyyyyyyy sent a message about Saeco #xx2535xxxxx témával és elküldte nekem e-mailben is, Email reference id: [#a09-sb6jesie2e#]_[#3bae0e9
Erre válaszolt az eladó: Re: Request to change an order: ...................... hogy rendben van.

Ezután jött 2 üzenet az eBaytől The seller canceled an order és a Your order was canceled

2 hét alatt nem változott meg a rendszer.
Az eladói üzeneteket nem tudom, de ha válaszolt, akkor megkapta.

[ Szerkesztve ]

(#62515) HUTCHDB válasza V/ (#62514) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De neked az eladó törölte, és ez így is van rendjén.
Tehát a jelzésem alapján neki kellene a törlést intéznie, én mint vevő ezt nem tehetem...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62516) V/ válasza HUTCHDB (#62515) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kellene az üzeneteket elküldeni neki, hogy másszon már be a Messages-ei közé, de neked meg úgy kell a törlést kérni, hogy legyenek azok az üzenetek meg.

(#62517) HUTCHDB válasza V/ (#62516) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De én az ebay-nek hogyan írjak? :U
Nem értem mit szeretnél kihozni ebből?

Ezzel a témával kapcsolatban ez volt az első felvetésem, hogy hogyan tudom a törlést én megtenni.
Én úgy látom, hogy erre nincs lehetőség, csak úgy, ha ezt jelzed az eladónak, és ő töröl.
Ha nekem lenne erre lehetőségem, akkor erre külön menüpont lenne, de ilyen nincs.

Én az oldal szolgáltatójának hogyan tudnék írni arról, hogy leütöttem egy licitet, és nem kérem?
Erről megállapodtam az eladóval üzenetben, ezt ő is látja, hiszen reagál rá.
El is fogadta, hogy elállok a vásárlástól, de egyszerűen nem törli.
Egyszóval ez a dolog az eladón múlik, neki kell ebben intézkednie.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62518) V/ válasza HUTCHDB (#62517) üzenetére


V/
Topikgazda

Van rendszer üzenet a törlésről? Ha van arra neki 3 napon belül a törlés elfogadásával és törléssel kellene reagálni.
Ha nincs, akkor nem jól lett kérve. Erre utaltam.
Ha van akkor teljesült: Én az oldal szolgáltatójának hogyan tudnék írni arról, hogy leütöttem egy licitet, és nem kérem?
Egyébként meg nem fizeted ki és annyi.
Kapsz egy értesítőt, hogy 4 napon belül fizess, ha erre sem reagálsz, akkor egy darabig vagy amíg a hide opciót nem választod lesz egy Unpaid itemet és annyi.
De ez a felszólító is csak akkor megy, ha az eladó annak érdekében, hogy visszakapja indít egy nem fizetett a vevő case-t.
Egyébként az van amit írsz: Egyszóval ez a dolog az eladón múlik, neki kell ebben intézkednie. nem is kell már erre több hsz-t elvesztegetni.
Lehet hogy ezt kellet volna írnom első válaszként, kevesebb hsz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#62519) HUTCHDB válasza V/ (#62518) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Irtam az eladonak ismet, miszerint o tudja torolni, es ebben intezkedjen.
Ezt a valaszt kaptam:

"order the right, there is an option, look to cancel the order"

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62520) V/ válasza HUTCHDB (#62519) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem akartam már többet írni, csináld azt amit ő írt vagy küld el az eBay üzenet képét amit kaptál a kérésre.
A Pay now More actions-nál ennél a tételnél tényleg nincs neked az amit ő is ír meg a mit itt írtam? Ha ott van és végig viszed a dolgokat akkor itt My eBay: Purchase history User ID ......
Activity Messages (3) Account
All messages
Lenni kell egy tőled jövő From xxxx Request to change an order: üzenetnek.

[ Szerkesztve ]

(#62521) Def26


Def26
félisten

Licitáltam 3 apple watch órára. Kettőt persze megnyertem (55k körül). Harmadikat már nem akarom, nem is gondoltam, hogy megnyerem az előzőeket. Tudom valahogy törölni a licitet?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62522) somnia válasza Def26 (#62521) üzenetére


somnia
őstag

...kereső tuti segít...

(#62523) radi8tor válasza Def26 (#62521) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt vannak a licittörlés szabályai: retract bid

⭐ Stella

(#62524) Def26 válasza radi8tor (#62523) üzenetére


Def26
félisten

Ohh kösz. 12 órán belül van. Na mindegy, max. elajándékozom a családba.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62525) V/ válasza Def26 (#62524) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem muszáj kifizetned ha csak egyet akarsz, kérheted a vásárlás törlését. ha visszaolvasol néhány hsz-t volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#62526) Def26 válasza V/ (#62525) üzenetére


Def26
félisten

Lenne egy kérdésem. Olvastam az első hsz. -ben, ezt:

"Paypal fiók belépési védelme !!!ÚJ!!!
Az utóbbi időben néhányan panaszkodtak, hogy „feltörték” a Paypal fiókjukat. Ennek megelőzésére javaslom aktiválni a belépés mobiltelefon kódos védelmét.
Fontos megjegyeznem, hogy ha ezt az ingyenes szolgáltatást aktiváljuk, azután amíg aktívan tartjuk, nem lehet mobiltelefon nélkül belépni, vásárolni a Paypal-el.
A leírás linkje itt található.
(Frissítve 2016. március 13.)"

Gondoltam megcsinálom, de a kattintható linkre nem jön be semmi. Nem tudnád leírni, hol is kell ezt a telefonos kódot aktiválnom?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62527) V/ válasza Def26 (#62526) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj azt elfelejtettem, hogy itt is van az anyagnak linkje, a változások miatt a Paypal anyagokat a Paypal topicban már módosítottam, ott vannak az új leírások, majd az új linket havri1-nek is elküldöm.
A linkelt oldalon az Összefoglaló első bejegyzése.

(#62528) Def26 válasza V/ (#62527) üzenetére


Def26
félisten

:R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62529) Hunter2


Hunter2
addikt

miért nem tudok negatív értékelést adni az egyik vevőmnek aki negatívra értékelt?

(#62530) havri1 válasza Hunter2 (#62529) üzenetére


havri1
félisten

Mert eladó nem tud negatívat adni tudomásom szerint. A vevőnek egy kötelezettsége van, a fizetés.

havri

(#62531) madle


madle
őstag

Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy feladtam egy hirdetést az eBay-en, de azt hiszi a rendszer, hogy én Amerikában vagyok, pedig regisztrálva van a címem, hogy Hungary. Minden szállítási opció csak USPS Priority Mail stb... Illetve csak US szállítási szolgáltatásokat jelenít meg, holott én csak EU-ban szeretném szállítani a postázási árak végett. Múltkor is ezzel volt problémám, hogy nem tudtam rendesen beállítani, bár lehet én vagyok hozzá az eke.
Illetve az árakat is dollárban kell megadni stb... nem lehet hogy EU-ban euróban kellene megjelenítenie?

(#62532) V/ válasza Hunter2 (#62529) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudsz reagálni a negatív értékelésre és ha gondod volt vele, akkor ott Report this buyer.
Vagy pozitív értékelést adsz, vagy semmit.

[ Szerkesztve ]

(#62533) V/ válasza madle (#62531) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha rákeresel itt a fórumon már adtam a beállításra tippet. A postázási lehetőségek alatt mit adtál meg az Item location-nak?
Az Hungary és az adott város legyen, egyébként meg új szállítási szabályt adjál meg.
A com-on csak $ az ár, de ha pl. egy német keres és beállítja, akkor konvertálja neki €-ra, úgy mint ha te megadod hogy forintra konvertáljon a megjelenítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#62534) Hunter2 válasza havri1 (#62530) üzenetére


Hunter2
addikt

Hát ez szuper, rohadt fair hogy ez a gyökér ad egy negatívot mert nem tud olvasni én meg még viszonozni sem tudom a kedvességét.
amúgy próbáltam válaszolni az értékelésére de arra is valami hiba üzenet jött.

(#62535) lupus_l válasza Hunter2 (#62529) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Megnéztem a termékedet, elég félreérthető. Kép alapján 10 dolláros áron egy köteg szerver memóriát lát a vásárló és valószínű azt is várta. Vigyázz, mert bizonyos országokban elég figyelmetlenek és nem olvasva kép alapján vásárolnak.
Nem egy esetben láttam zsugorfóliázott iPhone dobozt, leírásban ez szerepelt is, viszont aukción már 100 USD felett járt :DDD

(#62536) Hunter2 válasza lupus_l (#62535) üzenetére


Hunter2
addikt

a leírásban benne volt hogy 1db modul a tárgy. Na mindegy.

Szóval mikor válaszolni akarok az értékelésére akkor azt írja:

"
Feedback Error

Sorry, you have no feedback.You cannot respond to feedback you don't have."

[ Szerkesztve ]

(#62537) lupus_l válasza Hunter2 (#62536) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Én látom, olvastam. Sok vásárló van sajnos ilyen szinten...

Itt próbálj válaszolni:
http://feedback.ebay.com/ws/BayISAPI.dll?PersonalizedFeedbackLogin

Majd kattints a Reply -ra.

[ Szerkesztve ]

(#62538) Hunter2 válasza lupus_l (#62537) üzenetére


Hunter2
addikt

itt próbáltam.

(#62539) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, nl trackinges csomag Kínából, a tartalma egy nagyobb doboz, benne egy router, az értéke 32,39$/9.627ft.
A posta nyomkövetés oldala múlt hét óta nem frissült, ez az utolsó bejegyzés:

2016.08.09
22:34

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Akkor ez azt jelenti, hogy valószínűleg megfogták a vámon?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#62540) DJ. Ru$y válasza Zirowe (#62539) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, ez azt jelenti, hogy itt van az országban, de sok a csomag/kevés a kolléga és még nem került tovább. Ezután, ha az jön, hogy belföldi feldolgozásra továbbítva, akkor hozza a postás, ha valami más, akkor kérni fogják a papírokat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62541) Zirowe válasza DJ. Ru$y (#62540) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, csak minden más nyomkövetéses csomagom státusza az elmúlt két hétben max 2 munkanap alatt frissült, itt meg már 4. munkanap óta semmi változás. :S

Olvastam vhol, hogy nl tracking esetén vámoláskor nem frissül a nyomkövetés státusza és marad a "célországba érkezett" szöveg, ezért gondoltam inkább rákérdezek. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#62542) DJ. Ru$y válasza Zirowe (#62541) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nagyon tenni úgysem tudsz mit. Ha kapsz egy SMS-t vagy levelet a postától, akkor le kell adnod az infókat.

Ez a topik erre szerintem jobb választás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62543) havri1 válasza Zirowe (#62541) üzenetére


havri1
félisten

Nézd meg több trackingen, mert van, amelyik a vámos részt nem mutatja.

havri

(#62544) Zirowe válasza DJ. Ru$y (#62542) üzenetére


Zirowe
nagyúr

+havri1: tudom, hogy nem tudok tenni semmit, igazából csak szeretném már megkapni a cuccot. :)

Egyébként most megnéztem több külföldi nyomkövető oldalon (nl post, 17track és sky56), ott mindenhol ez szerepel:

04-08-2016 16:00 The item has arrived in the country of destination
09-08-2016 22:34 The item has been processed in the country of destination

Ez alapján nekem az jön le, hogy már átment a vámon, míg a magyar infók alapján még nem.

Sms helyett inkább levél lesz, mert szerintem egy régi, már nem élő telefonszámom lesz a csomagon.

Hát jó, akkor várok tovább.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#62545) somnia válasza Zirowe (#62544) üzenetére


somnia
őstag

A telefonszámot javítsd át, mert azzal is 2-3 napot nyersz!

(#62546) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Sziasztok! Ez kicsit off, de azért mégis ide tartozik leginkább. Nyertem egy tárgyat egy USA-beli versenyen (2 eszköz van a csomagban, összesen olyan 90 dollár árral). A Fedex-szel szállítják, de már múlt hét hétfő reggel óta ez az állapot a trackinget nézve: Clearance delay - Import VECSES HU. Semmi levél nem érkezett még, hogy esetleg fizetnem kéne valamit, mert vámolják, de már több mint egy hete csak ülnek rajta. Szerintetek mi a fenét csinálnak vele ilyen sokáig? Ugye nem általános, hogy ilyen sokáig ülnek rajta? Ez most azt jelenti, hogy vámolják? Csak mert nyerni, tehát ingyen szerezni jó ez a kis kütyü, de igazából egyáltalán nincs rá szükségem, így ha levámolják, és majd 10k-t kéne fizetni érte, akkor inkább nem kell.

(#62547) V/ válasza Zirowe (#62541) üzenetére


V/
Topikgazda

A vámon 5-6 napba is telhet a munka, akár tracking akár nem, egyébként már viszi a postás.

(#62548) V/ válasza Abysmal (#62546) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán a FEDEX ügyfélszolgálat? 06/29/551-900, 8:00–19:00

[ Szerkesztve ]

(#62549) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.Megegyeztem egy eladóval a szállítási költségben,ami fele annyi mint az Ebay Global Shipping.Ennek fényében megnyertem a terméket,mert így megéri nekem.A probléma a következő.Ahhoz hogy fizetni tudjak tudnunk kéne email címet.Vagy az ő Paypalos email címét vagy az enyémet,hogy requestet tudjon küldeni vagy hogy én tudjak utalni neki.Az Ebay ugye nem enged email címet küldeni,semmilyen formátumban.Se betűvel kiírva az egészet,se külön üzenetekben darabolva küldeni a címet,sehogy.Van valami mód vagy valaki került már hasonló helyzetbe?Esetleg milyen megoldások lehetnek,hogy a megbeszélt szállítási költséggel fizessem ki a terméket?Meg vagyok most lőve így.
Előre is köszönöm az ötleteket!

(#62550) V/ válasza Crockett75 (#62549) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell e-mail cím, az eBay-n is készíthet pénzbekérőt és a rendszer elküldi neked. Kérjél egy Request total-t.

De a vásárolt termék soránál neki is volt vagy simán egy Send payment details link, vagy a More actions-nál ilyen total készítés, de lehet, hogy már nincs.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.