Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) somnia válasza Balázs1621 (#62300) üzenetére


somnia
őstag

...honnan tudod, hogy nem tudják feladni?...csak a várható szállítási idő letelte után tudsz bármit tenni...

(#62302) V/ válasza Balázs1621 (#62300) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt neked melyik lehetőségek vannak?

Ha nem adták még fel akkor kérheted a vásárlás törlését az eladótól a Contact seller, Request to change an order választással, ha feladta, akkor amit somnia írt. És csatlakozom hozzá a kérdésében.

(#62303) MaxxDamage válasza V/ (#62289) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Úgy látszik kis előre lépés történt az ügyembe és most csak annyi a dolgom, hogy várjak... :B :R
PayPal válasza most érkezett utolsó üzenetemre (amit tegnap írtam nekik) azért csak érdemes volt eBay -el és PayPal -al is felvennem a kapcsolatot..... van még remény!

(személyes adataim *-al jelölve/lefedve)

Dear ****,

Thank you for contacting PayPal regarding the payment of 11,758 HUF (£29.00 GBP) from a Guest account.

Mr. ****, with the information kindly provided by you I was able to locate the transaction and I have personally opened a claim for you to help you to recover your money.

Mr. ****, we have presented an ultimatum to the Seller, that means that we have given them 10 days to reply with valid delivery information. At the moment we have taken all the actions necessary and you can wait for our contact.

If the Seller does not reply within 10 days, we will automatically process the refund to you on the 11th day. If the seller does reply, then we will make sure you have received your item and if you haven't, we will provide you with the refund.

I would like to assure you that you will either receive the item or your money back, and that means that the positive resolution of this case is guaranteed.

The case ID for your reference is: PP-005-***-***-***

We will contact you once we have additional information.

I believe that the information that I have provided resolves your query. However, please do not hesitate to contact us if you require any further information and we will be more than happy to resolve it for you. Have a good day Mr. ****.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Rafaela
PayPal

Copyright © 1999-2016 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62304) Balázs1621 válasza somnia (#62301) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Ennyi van a termék mellett július 15 óta.

És ezek a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#62305) somnia válasza Balázs1621 (#62304) üzenetére


somnia
őstag

...lehet, hogy csak nem jelölte be....mi a várható érkezési idő utolsó napja?...

(#62306) Balázs1621 válasza somnia (#62305) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Augusztus 22

(#62307) somnia válasza Balázs1621 (#62306) üzenetére


somnia
őstag

...akkor 23.-áig várj!...
tracking van hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#62308) V/ válasza MaxxDamage (#62303) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván nem akarják, hogy a "vendég" módon fizetők felé rossz benyomást nyújtsanak, illetve mivel neked van tényleges regisztrációd ezért rendezik a dolgot. Hozzáteszem, valójában ez nem nekik lenne kötelességük, hanem az eBaynek, aki törölte a a felhasználót úgy, hogy maradtak függőben lévő vásárlások.
Legrosszabb esetben is a 11. napon indítják neked vissza a pénz.

(#62309) MaxxDamage válasza V/ (#62308) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is erre gyanakszok, pontosan! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62310) Balázs1621 válasza somnia (#62307) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Nincs hozzá tracking szám.

(#62311) flymi válasza V/ (#62273) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pontosan, jól mondod 19-éig.
Ma visszaírt, h várjak még két hetet.
Felvilágosítottam, h mától max egy hetet vagyok hajlandó még várni a csomagra, nem hagyom az utolsó napokra a refundot...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62312) somnia válasza flymi (#62311) üzenetére


somnia
őstag

nem hagyom az utolsó napokra a refundot...

mert miért?

(#62313) flymi válasza somnia (#62312) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Miért ne?
Általában ami két hét, sõt 3 hét alatt nem bír ideérni, az miért pont a negyedik utolsó pár napjában esne be?
Ha meg netán mégis így lenne, akkor jelzem az eladónak és kifizetem újból, nem vagyok simlis fajta. Ennyi.
Egyébként ez az elsõ csomagom ami nem jött meg idõre, volt amelyik már fizetést követõ 10. nap nálam landolt.
A mától "még két hét" meg már túl van a 30 napon... :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62314) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, van arra vmi ebay szabályzat, hogy mi a helyzet akkor, ha az eladó azt írja, hogy hiába vettem meg és fizettem ki a fixáras terméket, "sajnos" neki elfogyott és már nem is lesz, ezért inkább visszaadja az árát, de ugyanazt a terméket felrakta dupla áron 3x, és mindegyiknél az szerepel, hogy több, mint 10db van raktáron?

Mondtam neki, hogy nem fogadom el a visszafizetést, látom, hogy van neki raktáron, ezért kérem küldje el, vagy jelentem ebaynél, de még nem válaszolt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#62315) radi8tor válasza Zirowe (#62314) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A megnyert aukció vevő részéről kötelező fizetéssel jár, eladó részéről meg postára adással.
Biztos van valahol erről írás eBay-en.
Google-el próbáltál már rákeresni?

⭐ Stella

(#62316) Zirowe válasza radi8tor (#62315) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem aukció volt, hanem fixáras.

Vagy az nem számít?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#62317) radi8tor válasza Zirowe (#62316) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nincs különbség. Főleg úgy, hogy most fel van töltve ismét.
Bár néha azt csinálják ha elfogy akkor nem leveszik az aukciót, hanem irreálisan magas árat állítanak be, hogy ne vegye meg senki.

⭐ Stella

(#62318) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Ezúttal vettem US $3.00 összegért TN-t ami ezúton már az összefoglalóban szereplő és annak megfelelő formátumú.Ennek már jobban hiszek.
R kezdetű tehát levélként adta fel az eladó és HK végződésű vagyis Hong Kongba történt a feladás,ellenben ha rámegyek a hon-kongi postára és beírom a TN-t magyarra fordítva ezt az üzenetet kapom:

-Nincs rekord a témában elemet.

Kérjük, ellenőrizze, hogy adja meg a helyes cikkszám, vagy olvassa el a GYIK annak az okát, nem rekord.

Az az oka talán hogy még nem rögzítették a posta adatbázisába,de akkor hogy kaphattam TN-t?

(#62319) somnia válasza Teodor52 (#62318) üzenetére


somnia
őstag

...akár egy hét is lehet mire látszik...

(#62320) V/ válasza Teodor52 (#62318) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elektronikusan leigényelt nyomkövetési számok akkor élnek, amikor fizikailag is felveszi a posta. + pár nap míg ezután is frissül a rendszer. Nálunk is így működik igényled, kinyomtatod a címkét -számod már van- majd besétálsz a postára és feladod, ezután már "élő".

[ Szerkesztve ]

(#62321) Teodor52 válasza V/ (#62320) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi!

(#62322) Zirowe válasza radi8tor (#62317) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az ár annyira nem irreális, igazából mind a kettőért lehet kapni.

Azt írják külföldi fórumokon, hogy ilyenkor nem kell elfogadni a törlési kérést és utána negatívot hagyni, ha nem hajlandó küldeni.
Bár én ugye a terméket szeretném.

Meglátjuk mit válaszol.

Bár nem tudom, mostanában fura a törlés is, mert 2 hete egy eladó 3 nappal vásárlás után visszafizette a vételárat magától és a vásárlás törlődött az én jóváhagyásom nélkül is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#62323) Balázs1621 válasza somnia (#62307) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Szerintem fel se adta a csomagot. Hogy tudom visszakerni a penzt?

(#62324) somnia válasza Balázs1621 (#62323) üzenetére


somnia
őstag

...most sehogy..ha lejár a várható érkezési idő és nem jön meg, akkor...

(#62325) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni,hogy 4-én megrendeltem egy terméket, de sajnos lehet, hogy nem olvastam el teljes figyelemmel a leírást és ezért visszaszeretném mondani úgy, hogy vissza is kapjam a pénzem.

Ezt hogy lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#62326) somnia válasza Teodor52 (#62325) üzenetére


somnia
őstag

...ha még nem fizettél, írj az eladónak!../már bocs, de ezen négy napig kotlottál?/

(#62327) V/ válasza Teodor52 (#62325) üzenetére


V/
Topikgazda

Nemrég (07.29, 07.31) volt róla szó ez a két hsz talán segít.
Meg a keresés:

Egyes

Kettes

[ Szerkesztve ]

(#62328) Teodor52 válasza somnia (#62326) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem!

Kijelzővédő üvegfóliáról van szó és megrendeltem, de a leírásban nem szerepel, hogy kapok hozzá itatott illetve száraz kendőt avagy sem.

Mivel nem írja nem biztos, hogy kapok,de ráírtam az eladóra majd délelőtt ír mert 6 órával előrébb vannak!

Igazat megvallva azért is estem bele ebbe mert elötte nem volt még egy okostelefonom se(ez az igazság) és mivel most vettünk 2 db lenovo a1000-et és egy samsung galaxy s4 minit gondoltam bevédem őket,de mivel hogy még üvegfőliát sem raktam fel csak most néztem meg a youtube-on, hogy hogy is kell csinálni így a kendők is kellenek. :B

Csak a lenovora nem oké a samu-ra igen,tehát ott írja hogy van.

Kicsit ciki :B

(#62327) V/: Köszi nagy vagy! :R

Azért remélem azt írja délelőtt, hogy van mert elméletileg üvegfólia mellé kellene adni szerény véleményem szerint,de lehet nincs igazam!

[ Szerkesztve ]

(#62329) V/ válasza Teodor52 (#62328) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán kellenek, de ahogy gondolod. Én fel tudtam rakni Youtube és kendő nélkül. A gyári fóliavédőket meg leszeditek már most?
Az ügyetlenség ellen ezek sem védenek :F Én például véletlenül sem teszem a nadrágom hátsó zsebébe a telefont, pedig nagyon sokan ott hordják, de ha nem veszi észre a banánhéjat az utcán, akkor nincs olyan Gorilla glass ami védene. Mondjuk egy zárt titánium tok az igen.

[ Szerkesztve ]

(#62330) Teodor52 válasza V/ (#62329) üzenetére


Teodor52
senior tag

Igen leszedtük.

Már össze lett egy kicsit maszatolva!

De amúgy ha nem kell mivel zsírtalanítsam?

Mert így gyorsfuttában ráolvastam egy két cikkre és valamelyik azt írja, hogy ecet-desztillált víz 50-50%-os keverékével felitatva mikroszálas törlőkendővel is rendbe lehet hozni másik meg azt hogy csak desztilláltvízzel!

Te mit ajánlasz?

(#62331) V/ válasza Teodor52 (#62330) üzenetére


V/
Topikgazda

98%-os alkohol, majd egy 1 dl 52% pálinka a siker örömére, no az nem a kijelzőre.
Ezt én is olvastam, de itt nem látom értelmét, nem egérről van szó: A kutatók egérkísérletekkel szereztek új bizonyítékokat arra, hogy az ecet csökkenti a testben a zsír raktározódását, ezáltal hozzájárul az elhízás megelőzéséhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#62332) Teodor52 válasza V/ (#62331) üzenetére


Teodor52
senior tag

:)

Húha az 52-es az húzós így hétfőre de sok dióval probléma nem lenne :)

Így van :)
Pl az almaecet!
20 perccel korábban 2-3 evőkanál 5% almaecet 3 dl vízzel megiszod és egyrészt csökkenti az éhséget felgyorsítja az emésztést mert savat juttatsz be továbbá
vércukorszint,vérnyomás,bőrminőség javítása, felveszi a harcot a tumorokkal :).

[ Szerkesztve ]

(#62333) V/ válasza Teodor52 (#62332) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is volt ezzel gond, de egymásután csak 3 kijelzővédőt tudtam feltenni, utána nehéz volt megkülönböztetni azt a hat telefont amit láttam, melyik kapott védelmet melyik nem. :U

(#62334) Teodor52


Teodor52
senior tag

este pedig egy kis citrom zárásként :)

(#62333) V/ : Gondolom! :)

Ja és nincs ám elfelejtve az unicredites történet az utalással csak megvárom az eredményt a holnapi napot és akkor majd egyszerre a két utalásról megírom mi a helyzet!
De azért azt megemlíteném hogy amit szombaton elutaltam 12:30-kor ma reggel 7:44-kor kaptam visszajelzést sms-ben az Unitól hogy terhelés történt és rászámoltam 11 órát az eddigi tesztből eredően és nem jött ám meg 18:44-kor :F

[ Szerkesztve ]

(#62335) Balázs1621 válasza somnia (#62324) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Rendben, akkor kivárom azt az időt és jelentkezem újra. Köszi!

(#62336) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

EBayen nem lehet bekapcsolni kétlépcsős azonosítást?

(#62337) V/ válasza -secret- (#62336) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudomásom szerint nincs, de te hol látod ezt a lehetőséget?

(#62338) -secret- válasza V/ (#62337) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Sehol, csak kérdem...mostanában kihasználom ezt a lehetőséget ahol csak lehet. (PP, iCloud, Dropbox...)

(#62339) V/ válasza -secret- (#62338) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-nek nincs, de nem is igazán van értelme, a fizetésnél lényeges hogy védve legyél, hiába lép be a nevedbe bárki az eBay-re, legfeljebb lesz egy csomó kifizetetlen tételed, de más kárt nem tud csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#62340) Hunter2 válasza Teodor52 (#62318) üzenetére


Hunter2
addikt

a 17track.net-et használd ;)

(#62341) Teodor52 válasza Hunter2 (#62340) üzenetére


Teodor52
senior tag

Okés! :)

(#62342) Djuree


Djuree
félisten

meg akarnak tőlem venni vmit de nem tudják, mert ezt írja nekik:
Unfortunately, this item can't be purchased because the seller can't accept payments right now.
ez miért van? más tud tőlem venni paypallal simán. :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#62343) V/ válasza Djuree (#62342) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy átmenetei hiba, vagy a PP fiókja nem jól van konfigurálva fizetési eszközre, vagy van olyan vásárlói korlátozásod ami vonatkozik rá, vagy nem szállítasz oda ahol ő lakik, ez utóbbi esetben és ha van neki ki nem fizetett tétele a rendszer automatikusan blokkolja.
PP fiókja remélem van.
Egy megoldás, hogy kér számlát, te készítesz és azt próbálja megfizetni, ha technikai hiba van

[ Szerkesztve ]

(#62344) radi8tor válasza V/ (#62343) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ha meg sem tudja vásárolni, mert azonnali fizetés szükséges, akkor számlát sem tud küldeni.

⭐ Stella

(#62345) V/ válasza radi8tor (#62344) üzenetére


V/
Topikgazda

Írta hogy milyen? Nem, de kösz a kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

(#62346) Djuree válasza V/ (#62345) üzenetére


Djuree
félisten

azonnali fizetéses igen. mindegy, oldja meg, eddig mindenki tudott tőlem vásárolni...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#62347) Teodor52


Teodor52
senior tag

Mivel hogy kíváncsi természet vagyok megnéztem google maps-al hol adják/adták fel a csomagom.Teljesen jó ez a Hong-Kong :)

Egyenlőre maps-al remélem lesz majd egyszer pénzem valóságban is ott lenni.

Egyszer csak arra lettem figyelmes hogy a hong-kongi postahivatal tetején áll valaki!
Miért?
Mit szimbolizál?

Plusz nem minden képen szerepel! :F

Elnézést az offért, de ezt muszáj megkérdeznem mert a látvány meglepő volt elsőre!

[ Szerkesztve ]

(#62348) radi8tor válasza Teodor52 (#62347) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem volt olyan nehéz megtalálni Google-el.
Sajnos nem olyan vicces okból vannak ott a szobrok.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#62349) Teodor52 válasza radi8tor (#62348) üzenetére


Teodor52
senior tag

Most olvasom csak megdöbbentő

[ Szerkesztve ]

(#62350) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! eBay-en van olyan lehetőség, hogy megnézzem egy adott eladó értékeléseit egy adott termék eladásai után? Mert tök szépen kiírja, hogy eladott X mennyiséget. Illetve van "Most relevant reviews" is, deaz általánosan egy modellről szólnak, nem arról amit az eladó küld. Aliexpressen van feedback és oda a vásálók feltölthetnek képeket, hogyan kapták meg stb... Félek, hogy fake cuccot küld az eladó és majd vissza-postát követel rajtam, ha refundolom...

There's a device that I've been using called a whoop.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.