Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) Norbika88 válasza DJ. Ru$y (#63800) üzenetére


Norbika88
senior tag

Oké, köszönöm. :R

(#63802) Met


Met
nagyúr

Rendeltem valamit, paypal-al fizettem viszont azóta azt a pp accountot amivel fizettem bezártam és újat csináltam.
A cucc még nem jött meg, de ha nem jön meg és pénz visszaküldés lesz tudom valahogy jelezni hogy ne a régi accountra küldjék és refundkét kapjam, hogy ne vonjanak le belőle? Vagy így jártam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63803) DJ. Ru$y válasza Met (#63802) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Refundot csak arra az acc-ra tud küldeni, amelyikről fizettél (legjobb tudomásom szerint). Pénzt tud küldeni haver-haver alapon a másik acc-odra, de az neki kerül pénzbe, szóval úgy fogja visszaküldeni valószínűleg, hogy téged sarcolnak majd meg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63804) V/ válasza Norbika88 (#63798) üzenetére


V/
Topikgazda

október 14-e volt a szállítási idő utolsó határideje

Szeretném pontosítani ezen a példán a félreértéseket.

Estimated delivery Nov 03, 2016 - Nov 24, 2016 a következőt jelenti:
Becsült kézbesítés 2016.november 3 és 2016 november 24 közt.

A kiemelten van a hangsúly.
Ha megfigyelitek miután fizettetek, ez azonnal megjelenik kiírva. Az eladó még csak az e-mailt sem kapta meg a vásárlásról.
Mivel eladóként nem tudom ezt előre beírni, egyedül azt, hogy hány napon belül adom fel, ebből következtetve, ezt az eBay rendszere a belső statisztikája alapján megbecsüli.

Ez az eladót nem kötelezheti semmire, ő nem is látja. Ezért van a 30 nap a vásárlói védelemre, a dátum végétől.

Kérek mindenki, ne türelmetlenkedjen, adjon egy kis plusz időt az eladó és a vevő közt lévő harmadik félnek, a szállítónak, hogy tudja teljesíteni a feladatát. Nem az eladó hozza ide. (Természetesen +2 fél szerephez juthat a késedelemben, a vámszervek)

[ Szerkesztve ]

(#63805) Met válasza DJ. Ru$y (#63803) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor marad az imátkozás :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63806) Norbika88 válasza V/ (#63804) üzenetére


Norbika88
senior tag

Tiszta sor, ezeket eddig nem tudtam.
Ha vám kezelnék, nyilván kapnék róla hivatalos levelet, hogy esetleg fáradjak be.
Köszi! :R

(#63807) V/ válasza Norbika88 (#63806) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván nem, mert minden küldeménynek át kell esni a vámos beléptetésen (1-5 nap átlag), csak arról értesít a posta, amelyről úgy gondolják, hogy az nem Áfa- és vámmentes kategória.

(#63808) V/ válasza Met (#63805) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell :R , más már járt úgy, amit te most csak előre vetítettél. A fiók lezárás, Close Account nem = a törléssel.

(#63809) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

ajánlott elsőbbségiként kínába feladott küldeményről hol lehet a legpontosabb infót kapni? a száma alapján az utolsó bejegyzés, hogy "célországba megérkezett" de ennek már két hete...
a posta nyomkövetőjén kívül van még valami szóbajöhető opció?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#63810) Met válasza V/ (#63808) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor a PP-al kell hadakozni hogy a zárt accountról küldjék át az élő accountra a pénzem?
Amúgy sem tudok imátkozni :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63811) ANOka válasza Met (#63810) üzenetére


ANOka
őstag

Talán inkább imáDkozni...

(#63812) V/ válasza Met (#63810) üzenetére


V/
Topikgazda

Jaj ne már, nem kell hadakozni senkivel, béke van és az Úr 2016. esztendője.
Ha esedékes a téma keress meg.

[ Szerkesztve ]

(#63813) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv.
USPS First Class Mail Intl / First Class Package Intl Service
van megadva szállításnál , ezt itthon futár vagy posta hozza?
Erről lenne szó mennyibe jönne ki ez ha megfogják a vámon ? :F :R

[link]

Lumia 950XL

(#63814) V/ válasza ZsoltG60 (#63813) üzenetére


V/
Topikgazda

Posta, 13380*27%+2500=kb. 19400 Ft, Illetve kevesebb ha alkudtál a Make Offer-l, az összeg amit fizettél + a szállítási költség az alap, 85 % a nem ha

[ Szerkesztve ]

(#63815) Met válasza ANOka (#63811) üzenetére


Met
nagyúr

Látod? Ennyire nem értek hozzá.

V/ Rendben, köszi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63816) joelke HU


joelke HU
senior tag

Üdv. Ha történetesen az e-bay-ről szeretnék rendelni, de kínai a feladó, akkor milyen postázási módot kell választanom? Úgy tudom, hogy van rá mód, hogy Hollandiába léptessék be a csomagot és onnan küldjék nekem. Ennek mennyi szokott lenni a plusz díja?

Motorola G51

(#63817) V/ válasza joelke HU (#63816) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen így van.
Itt az a szállítás van amit az eladó előre megad, a Shipping sor végén a See details-nál lehet látni, hogy milyen lehetőségek vannak, ha több szállítási opció lenne. Akkor választhatsz majd a fizetésnél.
Úgy tudom, hogy van rá mód, hogy Hollandiába léptessék be a csomagot és onnan küldjék nekem.
Nem jól tudod, nem, itt egyáltalán nem így működik, máshol sem ez lenne a lényeg.
Ha Kínából jön és bármelyik EU országban lép be, nem ad vám- és áfamentességet, egyébként meg a címzett országának megfelelő áfa lenne (27%) felszámolva ott is ahol kevesebb van.

Csak az Unió területén lévő "warehouse", lerakatból vásárolt és így Unión belül küldött árúra lenne vámmentesség, az ottani ország szerinti Áfa meg benne van a vételárban.

A szállítási költség meg nagyon sokféle, én nem tudok összefoglalót adni, nézd a terméknél a szállítási díjakat, az eladó bármilyen árat írhat.

[ Szerkesztve ]

(#63818) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Sziasztok
ebay en rendeltem és nem jött meg a csomag a megadott időn belül ,írtam az eladónak és ezt válaszolta

Dear customer,
Thanks for your letter.
The system shows your item is on the shipping way.
could you wait 10 days again , after that still nothing we can refund you or reship your parcel as your choice. is that ok ?my friend

mivel nem tudok angolul (forditók meg elég összevisza fordítanak) tudnátok segíteni hogy most mitakar az eladó ?

[ Szerkesztve ]

(#63819) somnia válasza BeeNiTTo (#63818) üzenetére


somnia
őstag

...a pakkod úton van és kéri, hogy várj még 10 napot, s ha addig sem jön meg, akkor visszaadja a pénzed vagy újraküldi, ahogy választasz...

(#63820) BeeNiTTo válasza somnia (#63819) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

értem köszi a gyors választ :)

(#63821) Vale_46


Vale_46
csendes tag

Sziasztok!

Szeptember 9.-én volt egy megrendelésem és sajnos Global Shipping Program keretén belül lett feladva.
Ami eddig történt:
Szeptember 12.-én feladták, megjelent a semmire sem jó UPAAA tracking szám, illetve mellette egy másik tracking, amit a FedExnél lehetett követni, de csak amíg beért az Ebay-hez az eladóhoz.
Szeptember: 23: Emailt kaptam, hogy szerintük pontatlan az e-mail, ezért pontosítsam, vagy adjak meg egy másik címet. Ezt rögtön megtettem.
Szeptember 27: Ismét írtam az Ebaynek, hogy akkor most megfelelő-e a cím, és hogyan áll a szállítás. Vissza is írtak, hogy igen, a cím jóvá van hagyva, de 14-21 munkanapba is telhet mire újraküldik. (Ezt mondjuk nem értem, hogy miért 1 hónap átírni a címet) Továbbá leírták, hogy nem tudják nálunk ki fogja kézbesíteni, ezért csak kövessem továbbra is az Ebay felületén az UPAAA kezdetű tracking számot.
Ma, azaz október 18.-án ismét érdeklődtem, hogy 17 munkanap elteltével ugyan mi van a csomaggal.
Erre jött egy sablon válasz, hogy telefonon érdeklődjek, de a leírás alapján nem ajánlja fel az ebay a telefonos lehetőséget, csupán contact e-mail van. (Ördögi kör)
Valami tipp, vagy tapasztalat esetleg?
Az összes nagyobb hazai futárcéget felkerestem, hogy név meg cím alapján van-e náluk ilyen csomag, de nem jártam sikerrel.

(#63822) V/ válasza Vale_46 (#63821) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért sajnos?
Több dolgot nem értek.
Kezdem az egyszerűbbel, a várható szállítás utolsó dátumától számítva benne vagy még a 30 napban?

Akkor case-t kell indítanod. Ha nem érkezett meg.

Szeptember: 23: Emailt kaptam, hogy szerintük pontatlan az e-mail, Kitől és mi köze van a szállításhoz, postai címre megy a dolog, nálunk legalábbis. Nekem soha nem kért ilyet az eBay.
De cím esetén hogy lehet pontatlan? Az eBay címedet hogy lehet rosszul megadni? Mástól nem vásároltál még? Ha igen, akkor eddig a rossz cím, hogy-hogy nem derült ki?
A futárcégek nem tartanak nyilván a név és cím alapján, küldemény azonosítót kell nekik megadni, vagy rosszul tudom?
USA-ban nem igazán tudják, hogy a Pintney Bowes logisztikai cég aki átvette a csomagot, kivel dolgozik együtt Európában, így ezen nem csodálkozom: hogy nem tudják nálunk ki fogja kézbesíteni,

Én az eladóval kommunikálnék, nem az eBay-l, nem velük kötöttél vásárlói szerződést.

[ Szerkesztve ]

(#63823) Vale_46 válasza V/ (#63822) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Azért sajnos, mert eddig minden rendelésem sima USPS-el jött és semmi gond nem volt belőle.
Elírtam a sort a hozzászólásban, igen, a cím volt pontatlan, nem az e-mail, vagyis nem pontatlan csak gondolom a szállítmányozó cég nem tudta értelmezni, pedig már többször rendeltem oda.

Futár cégek közül a FedEx-es ügyintéző mondta, hogy tudnak keresni címzett nevére, illetve címére is, amit meg is tett, de sajnos nem tőlük jön. Illetve a DPD is jelezte, hogy náluk sincs. GLS volt egyedül aki trackinget kért, amim ugye nincs.

Az eladónak írtam, de tőle válasz még nem érkezett. Mivel GSP-vel adta fel, és a GSP írt mailt nekem a címmel kapcsolatban, ezért leveleztem leginkább velük. Igaz benne vannak még a 14-21 munkanapban, de komolyan vicces, hogy mi tart ennyi ideig. Október 13.-án rendeltem más terméket szintén USA-ból 14. feladták, ma megérkezett. USPS keresztül. Ez akárhogy számolom 3 munkanap.

Szerencsére benne vagyok a 30 napos határidőben. Ha a 21. nap végére nem jön meg akkor marad a case. :(

[ Szerkesztve ]

(#63824) V/ válasza Vale_46 (#63823) üzenetére


V/
Topikgazda

Így már értem, egy részét. A címkén amit a küldeményre tesznek, az eBay-en beírt szállítási cím alapján vannak adatok, úgy tudják kinyomtatni. Tényleg nem hallottam ilyesmi problémáról. Dühítő, mert nem a trehány munkát fizetted meg, de van még akkor időd.

(#63825) pit stop


pit stop
addikt

Sziasztok,

Egy olyan gondom lenne, hogy rendeltem egy terméket. Szállításról sem jött semmilyen infó, ezért 1 hónap után megkerestem eladót, hogy mi a helyzet. Először rendelésszám alapján se nagyon akarta megtalálni miről van szó, aztán végül ezt írta meg:

'sorry about that
maybe your order still on pending
how about just cancel the order and you buy at other store ?
since we really can not ship this item for you
hope you could understand that"

Kifizetett rendelést hogy törlöm? Sehol sem találtam ilyen lehetőséget... Azt sem értem miért nem ő küldi akkor vissza pénzt...
Olvastam összefoglalót, és kerestem ebay oldalán is de nem találtam ilyen opciót :( :W

Szerk.: Megtaláltam, nem is tudom én törölni a rendelést, neki kéne.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#63826) V/ válasza pit stop (#63825) üzenetére


V/
Topikgazda

Keresésre a topikban előjött volna "vásárlás törlés" beírása után néhány találat és köztük ez a hsz

A törlést neked kell kérni, az eladó csak azután tud reagálni.

Ami a More actions-nál nem jön elő az alap felsorolásban, az a Contact seller-t választva látható.
Fizetés előtti törlés kérése:
Ask to cancel order

Fizetés utáni törlés kérése:
Request to cancel this order

[ Szerkesztve ]

(#63827) pit stop válasza V/ (#63826) üzenetére


pit stop
addikt

Valóban nem kerestem, nagy hiba volt, elnézést. Erre én is harapok
Viszont ott is az jön ki, hogy az eladó tudja csak törölni - miért tőlem várja? :(((
Írtam neki, aztán remélem nem kell Kínába mennem, hogy seggberúgjam.
Köszi segítséget még 1x.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#63828) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,

Ha a Shipping and pasyments fül alatt, a Delivery-nél a Varies for items shipped from an international location feliratot látom és nem egy becsült érkezési időt, az mit jelent?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#63829) V/ válasza alratar (#63828) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez esetben a vásárlás napjától számított 30 nap a várható érkezési idő és annak leteltétől számított 30 napig van vásárlói védelem. Ja jut eszembe, be van írva az Összefoglalóba is.
Egyszerűbben fogalmazva:
Ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt, és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem.

[ Szerkesztve ]

(#63830) RAiN91


RAiN91
őstag

Ha EU-ban szeretnék eladni, hova érdemes felrakni, .com-ra vagy .uk-ra?
Vagy oda vissza listázza mindegyik mindet?

(#63831) V/ válasza RAiN91 (#63830) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az UK-ra teszed akkor 0,32 £ -ért megjelenik az USA-s Com és a kanadai CA oldalon, ha ezt nem választod ingyen van.
A Com-n meg csak az UK-n megjelenés 0,64 $.
Személy szerint az UK.-t javaslom, ha már fizetni kell érte.

[ Szerkesztve ]

(#63832) RAiN91 válasza V/ (#63831) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm. És ugyan így lesz lehetőségem .de-n megjelenítést is választani a .com után?

(#63833) alratar válasza V/ (#63829) üzenetére


alratar
addikt

Értem, s köszönöm a választ. ☺
Ez a rész valahogy kimaradt.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#63834) V/ válasza RAiN91 (#63832) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, akkor írtam volna. Csak UK-t ad fel a com, nincs más.

[ Szerkesztve ]

(#63835) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Ez a farmer vajon eredeti? Nem igazán értem a megjegyzést, ezért kérnék egy kis segítséget. Kicsit sérült vagy hibás, "elvart" termékekről van szó?

(#63836) somnia


somnia
őstag

...belefutottam egy idiótába...aukción megnyertem egy telefont, amiről kiderült, hogy nem független...kértem, hogy törölje a megrendelést, mert így nem kell!....azt mondja ő nem tudja törölni....küldtem neki egy cancel ordert...erre ma reggel jött egy fizetési emlékeztető...mit lehet ilyenkor tenni?

(#63837) V/ válasza somnia (#63836) üzenetére


V/
Topikgazda

küldtem neki egy cancel order
Küldj még egyet.
Ha nem fizeted ki, indíthat case-t 48 óra után, ezt muszáj neki, mert csak így törlik a jutalékát, ha azt sem fizeted ki 4 nap múlva, akkor annyi. Bár akkor lesz 1 ki nem fizetett tételed.
A hirdetésben benne volt hogy nem független? Akkor kérheted az eBay segítségét is.

(#63838) somnia válasza V/ (#63837) üzenetére


somnia
őstag

Apple iPhone 7 Plus (Latest Model) - 32GB - Black (Unlocked) Smartphone

Network: Unlocked

Product Information
This iPhone 7 Plus is a factory unlocked Apple smartphone

Product Identifiers
Brand Apple
Family Line Apple iPhone
Model 7 Plus
Network Unlocked
MPN MNQM2B/A
Type Smartphone

...ez volt végig a leírásban és a lap legalján ez:

Brand new iPhone 7 plus 32 GB. Works on network EE. Comes in unopened box which is completely sealed

...mikor írtam neki, hogy nem volt egyértelmű a hirdetése, ezt a hülyeséget írta:

Sorry but Ebay automatically chose the title for me . It does say on description EE ONLY

hmmmm?

(#63839) V/ válasza somnia (#63838) üzenetére


V/
Topikgazda

Sorry but Ebay automatically chose the title for me . It does say on description EE ONLY
Hülye egy kicsit, át kell írni, át lehet írni, ugyanis szerkeszthető.
Ezzel elkaptad, hamis információt tett fel vagy elfogadja vagy megy az eBay felé a kamu hirdetés jelentés.

Ebben a sorba a végén:
Description current Shipping and payments Report item

[ Szerkesztve ]

(#63840) somnia válasza V/ (#63839) üzenetére


somnia
őstag

és ott a legördülőkből mit válasszak?

(#63841) V/ válasza somnia (#63840) üzenetére


V/
Topikgazda

Elsőre csak meg írmám neki, hogy a cím szerkeszthető, neki át kellett volna írni, így ez az eBay szabályait sérti.
Majd ezután, ha még tovább vacakol:

(#63842) somnia válasza V/ (#63841) üzenetére


somnia
őstag

...köszönöm...

(#63843) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

EMS-el szeretnék csomagot küldeni USA-ba.
Szükséges CN22-t csatolnom (eladott termék esetén is a Gift-et jelöljem) és paypal számlát érdemes a csomagba tenni a gyorsan "ügyintézés" végett?

A posta telefonos ügyfélszolgálatán azt mondták, hogy ez a postázási mód/szelvény alapból tartalmazza a vámáru-nyilatkozatot de tehetek rá.

Van valakinek tapasztalata ill ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#63844) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

eBay-en kinéztem egy eladótól 5 db terméket. Az normális, hogy ha bedobálom a kosárba a cuccokat, akkor a postaköltséget 5x számolja fel? Van arra valamilyen megoldás, hogy ha úgy is egy csomagba jön, egy postát számoljon? Írjak az eladónak emiatt vagy mi erre a módszer?
Köszi előre is!

update: láttam, hogy van egy ilyen opció: Request total from seller, de inaktív a gomb és az infó gomb ezt írja: "You can't request a total for items that require immediate payment."

[ Szerkesztve ]

(#63845) radi8tor válasza fausto (#63844) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ennyi. Nincs megoldás olcsóbb postára.

Termék adatlapján amúgy oda van írva, hogy további termékek vásárlása esetén mennyi a posta?

⭐ Stella

(#63846) V/ válasza gorje (#63843) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen világos.
A CN22 az USA vámosoknak kell, nem az ittenieknek, de egyébként jobb lenne a CN23.
(eladott termék esetén is a Gift-et jelöljem) Mert nem fizetett érte az akinek küldöd? :F

Úgy van ahogy mondták, elvesztés esetén amit a erre papírra írsz értéket azt veszik alapul, tehát gift 2 $ a 200$-os fényképezőgépre, akkor 2 $ kártérítést kapsz.

Az USA vámosok fogalmazzam úgy nem szeretik, ha manipulációt észlelnek.

és paypal számlát érdemes a csomagba tenni a gyorsan "ügyintézés" végett? :F
1. Nem bontják fel a csomagot a legtöbb esetben.
2. Az USA vám is a címzettől, -vevő- kéri az igazolást, bár nekik 1500 $-ig vámmentes a küldemény.

Mit akarsz ügyintézni?

[ Szerkesztve ]

(#63847) V/ válasza fausto (#63844) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lebeszéled vele, hogy többet kevesebb postáért elküldi, akkor be teszed a kosárba, de nem fizeted ki. Ezután kérheted, hogy küldjön számlát.

(#63848) fausto válasza radi8tor (#63845) üzenetére


fausto
addikt

Nincs ilyesmi írva az adatlapra. Csak logikusnak tűnt volna, hogy ha egybe küldi, akkor olcsóbb lesz.

#63847 V/ - köszi, írok neki, egy próbát megér!

[ Szerkesztve ]

(#63849) HollyBoni válasza gorje (#63843) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ingyen adnak a postán CN22-t, vagy akár nyomtathatsz is otthon. Én szoktam rakni USA-ba küldött csomagokra, nem vesztesz vele semmit.

(#63850) V/ válasza fausto (#63848) üzenetére


V/
Topikgazda

Shipping and handling fülön a Shipping and handling Each additional item alatt szokták írni a több tétel esetén az árat a 1 db utáni mennyiségek esetén.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.