Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) radi8tor válasza SP!T (#62350) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak ilyenek.

⭐ Stella

(#62352) V/ válasza SP!T (#62350) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem van.
Keresésnél a Seller sor végén van egy kis kapu, kattints rá.

A következő oldalon kattints a neve után lévő pontjaira

Így eljutsz a visszajelzési profiljához

De az is jó amit radi8tor írt, én inkább a saját módszerem használom, az ott van rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#62353) SP!T válasza radi8tor (#62351) üzenetére


SP!T
addikt

Nagyon köszi mindekinek! :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#62354) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,

Vettem egy autós multimédiát, ami egyértelműen részlegesen műszaki hibás: nem őrzi meg az elmentett rádióadókat, (jól van bekötve). Így is használható, de azért elég gáz. Ezt azért írtam le, mert lényeges.

Sajnos naná, hogy egy nappal azután érkezett meg, miután elindultunk nélküle nyaralni, így most derült ki a problémája, és majdnem kifutottam a 14 visszaküldési napból (az átvételtől kell számolni? akkor még két napom van)
Nem bírok az eladóval, be akarja magyarázni, hogy nem jól van bekötve, úgyhogy nem meccselnék tovább vele, nyomnám a refundot. De most azon agyalok, nem-e jobban járok, ha csak részleges refundot kérek, (200GBP-nak a felét pl.), mert ha visszaküldöm, akkor a vámot tutti, de még lehet, hogy a visszaküldés díját is bukom...

Ha meg csak részlegeset, akkor esetleg mondjuk két hónap múlva visszaküldeném gariba, a refundba még az is beleférne...

Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Visszaolvasva még olyat is olvastam, hogy valaki megdisputolt valamit az Ebay-en, és a PayPal-on is, és mindkettőn kapott vissza pénzt (bocs, én nem sajnálnám a kis ferdeszeműeket, mindegyik csak bújna kifelé az ilyen kötelezettségek alól...)

(#62355) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Sziasztok!
Problémám akadt az eBay-en. Megnyertem egy licitet, majd kiválasztottam a fizetési módot. Választható volt az előre utalás és az utánvétes vásárlás. Az utánvétet választottam. Eltelt néhány nap, majd üzenet jött az eladótól, hogy miért nem fizetek? Válaszoltam, hogy azért mert utánvétet választottam, tehát fizetek a csomag átvételekor. Erre azt írta, hogy addig nem szállít amíg nem fizetek. Mivel már ki volt választva az utánvét, ezért már nem lehet az előre utalást választani, mert az eladó banki adatait már nem kaphatom meg. Ezen felül az eladó panaszt tett az eBay-en, hogy nem fizetek, meg is kaptam a levelet az eBay-ről, hogy fizessek. Hogy fizessek ha utánvétet választottam ? (Ő meg persze nem szállít) Gondoltam én is panasszal élek az eBay felé, hogy az eladónál választható az utánvét, mégis pénzt követel. az a probléma, hogy az eBay probléma kezelésnél csak előre megadott probléma lehetőségek közül lehet választani, sehol nincs arra lehetőség, hogy 3 mondatban leírjam a panaszomat.
Kérdés: Mit lehet tenni, illetve van e valahol lehetőség, hogy leírjam a konkrét gondot és azt továbbítsam az eBay felé?

[ Szerkesztve ]

valami

(#62356) Botigta válasza Quasi_modo (#62355) üzenetére


Botigta
aktív tag

Én még sehol sem találkoztam utánvéttel az eBay-en...

(#62357) Quasi_modo válasza Botigta (#62356) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Pedig van:
Cash on Delivery, vagy Barzahlung bei Abholung.

valami

(#62358) V/ válasza Quasi_modo (#62355) üzenetére


V/
Topikgazda

Linkelnéd a hirdetést?
Ha nem Magyarországon van az eladó nem forszíroznám ezt az utánvétet, mert még elküldi és ennek minden szállítási szolgáltatásnál horror ára van és azt neked ki kell fizetni. Mennyi van írva szállítási költségnek?
Az utánvétes vásárlásnak mintha lennének feltételei, de hirdetés nélkül most nem ugrik be.

[ Szerkesztve ]

(#62359) Quasi_modo válasza V/ (#62358) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez volt : [link]

Én meg ezt látom, ha a fizetéshez lépek:[link]

Tehát utalni már nem lehet.
Egyébként kb 1500 Ft plusz költség van még rajta. Fizettem már így az eBay-en.

[ Szerkesztve ]

valami

(#62360) Quasi_modo válasza Quasi_modo (#62359) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egyébként utólag megnézve az eladó visszajelzéseit, ezt már egyszer mással is eljátszotta.

valami

(#62361) V/ válasza Quasi_modo (#62359) üzenetére


V/
Topikgazda

Most ne érts félre, mégis hogy akartad kifizetni, nincs Paypal, csak utánvét és utalás. Tudsz adni a szállítónak kp.-ban 22,62 €+mondjuk 5€ utánvét költséget mert Németországban annyi, 27.62 €-t, mert forintban nem fizethetsz.
Nem gondolhattad komolyan, hogy Németországból utánvétellel elküldi ide.
A DHL nemzetközi viszonylatban nem szállít utánvétellel. Így semmikép nem küldi el, az eBay felé meg leírja hogy nem gondolta, hogy nem német vásárolja meg és ezt választja, azoknak az utalást biztosított. Swemmi sem fog történni, én visszalépnék a vásárlástól, de ezt ő is megfogja tenni, ha letelt a 4 nap a fizetésedre.
Oké fizettél, és melyik országból küldték el neked?

[ Szerkesztve ]

(#62362) V/ válasza Quasi_modo (#62360) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát nem azt játszotta el, banki utalást nem fogadott el. Nekem az ilyen jellegű 1 negatívjából az jön le, de van neki 225 pozitív a 2 negatív mellett.

(#62363) Quasi_modo válasza V/ (#62361) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem akartam Paypal-lel fizetni.
Ugyanígy érkezett csomag Spanyolországból. DHL volt megadva és elküldte postai csomagként utánvéttel. És igen, Forintban fizettem. A váltásért a posta felszámolt 1600 pénzt.
Jah ráadásul ez az eladó külön megírta hogy az utánvét OK.
Arra gondoltam töröltetem, vagy kérem a bankszámla adatait és utalom nemzetközi utalással.
De az eredeti kérdés az volt, hogyan lehet az eBay-nek leírva jelezni a problémát. Az eladónak egyébként megírtam tegnap, hogy bankszámla adatok (IBAN, számlaszám, stb) nélkül nem tudok neki utalni, de nem reagált.

[ Szerkesztve ]

valami

(#62364) V/ válasza Quasi_modo (#62363) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetett egyáltalán?
Probléma jelzése:
1. Reagálsz a fizetési felszólításra, hogy utánvétellel vetted meg,
2. Az osztrák oldalra vitt, belépés után ott a Saját profil menü alján Probleme klären
A megjelenő oldalon Mein Problem ist hier nicht aufgeführt, az Kontaktieren Sie uns oldalon kikeresed azt a problémát amit jelezni akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#62365) Quasi_modo válasza V/ (#62364) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igen. Voltam a Probleme klären részben, pont ahogy írod. de csak előre megadott dolgok közül választhatok. Sehol nem tudok egy pár sor beírni, hogy mi a probléma. Az előre megadottak közül egy sem felel meg, max a vásárlás törlése. Ott meg annyit ír hogy jelezzem az eladónak a törlési kérést.

valami

(#62366) MaxxDamage válasza Quasi_modo (#62365) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én tudom ajánlani még eBay Live Chat Opciót is ! ;)
Ott leírod nekik gondod bajod és remélhetőleg megoldják, nyoma lesz a dolognak. Én is így oldottam meg a nagy problémám, PayPal-nak meg üzenetet írtam a Message Centerben....tiszta sor.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62367) wo-land válasza MaxxDamage (#62366) üzenetére


wo-land
újonc

Az eBay Live Chat hogy/hol érhető el?

(#62368) V/ válasza Quasi_modo (#62365) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a vásárlót jelzed, hogy problémás akkor sok mindent tudsz írni a vásárlással kapcsolatosan, talán ez segít.
Belépsz felső menüsor
Hilfe & Kontakt
(Help & Contact)
eBay kontaktieren
(Need our assistance?, Contact Us)
Verkaufen, Andere Probleme beim Verkaufen, Einen Käufer melden
(Selling, Other selling problems, Report an issue with a buyer, Report a buyer)
De javaslom az angol nyelvű felületen (ebay.com) megírni, mert az osztrák és a német első alkalommal behozta német nyelven az alábbi oldalt, azután már nem volt látható, valami hibaüzenet után az jött elő ahol én már nem igazán találtam ilyesmit meg.

[ Szerkesztve ]

(#62369) V/ válasza wo-land (#62367) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kiválasztod a problémát, majd a vásárlást akkor ha van hozzá Chat a 2. pontnál a Contact options-nál ott lesz, vagy egy általános problémára keresel rá.
Pl: Contact us, Buying, Buying basics, How to pay for items

[ Szerkesztve ]

(#62370) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok/Üdv!

Azt hiszem elkövettem egy óriási hibát, ebben kérném a segítséget!

Rendeltem egy terméket, de nem a leírásnak megfelelőt kaptam. Helyesnek véltem még tegnap előtt, hogy visszaküldöm, nyitottam is egy return reqest-et, írtam az eladónak.

Miután kiderült, hogy közel 6000Ft lenne a posta, máris meggondoltam magam visszaküldést illetően. Amúgy is szeptember 20-as határidőt kapott volna az eladó így a refund-ra, így lezártam a reqest-et, annak a reményében, hogy a resolution centerben majd így ki tudom választani, hogy azonnal refund-ot kérek, ezúttal visszaküldés nélkül... Hát nem tudom!

Így nem kapom vissza a pénzem, hisz lezártnak veszi a rendszer az ügyet....

Most ilyenkor van még bármi lehetőségem, vagy elbuktam saját hibámból a pénzem? :Y

A jelenlegi státusz:

(#62371) V/ válasza Keeperv85 (#62370) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal a posta költségedből 9300 Ft-ig visszatérít, hol a gond, ha 6000 Ft?
Kínába nyomkövetősen visszaküldeni egyébként 5640 Ft 1 kg-ig. Ez kb 950 gramm
Ha hamarabb kérdezel, vagy belenézel az Összefoglalóba....
A Paypal-n még indíthatsz és mindent visszakapnál.
Hasznos információk a Paypal topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#62372) DJ. Ru$y válasza Keeperv85 (#62370) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Még mindig vissza tudod küldeni, Paypal fizeti a visszaküldést, ha Paypal-lal fizettél. Ellenben már csak az eladó jóhiszeműségén múlik, hogy visszakapod-e a pénzed vagy sem, esetleg Paypal ügyet nyitsz.

Szerk.: Régen nyitottam meg a hozzászólást, és V/ hozzászólását még nem láttam sry.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62373) wo-land válasza V/ (#62369) üzenetére


wo-land
újonc

:R

(#62374) ANOka


ANOka
őstag

A Request total -lal kért számla megérkezési ideje mitől függ?
Leginkább az eladótól, hogy mikor/milyen gyorsan csinálja meg és küldi?

(#62375) radi8tor válasza ANOka (#62374) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, az nem automatikus, az eladónak kell elküldenie eBay felületéről.

⭐ Stella

(#62376) Teodor52 válasza V/ (#62371) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Hol sikerült ezt megnézned mert én itt nézegetem az árakat igazából már tegnap óta mert szerintem lesz egy visszaküldés az én részemről is mert egy tok fehér színű mit rendeltem és nekem angol nyelven átlátszó vagyis translation kellett volna.Ebben az esetben jó az a sorrend, hogy felveszem a kapcsolatot az eladóval megbeszéljük a címet visszaküldöm neki a terméket,közben az ems feladóvevényt,a számlát,nyugtát mellékelve az online felületen kitöltött formanyomtatványhoz elküldöm a PP-hez és ha minden oké 5 napon belül megkapom az árát.?
Igen azt tudom, hogy PP fizet 9300ft-ig ebbe belefér az ems print(ezt nem tudom, hogy mi mármint a print) 250g-ig így a tok bőven benne van ebben a súlyban már csak a nyomkövetés opciót kellene megnéznem, de a linkelt pdf-ben nincs.

Hól az ára?

(#62377) V/ válasza ANOka (#62374) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár perc alatt el lehet készíteni, azután ha elküldi, a rendszer rögtön továbbítja az e-mail címedre.

(#62378) V/ válasza Teodor52 (#62376) üzenetére


V/
Topikgazda

A Postai díjszabásból csináltam egy kivonatot, én 2 kg-ig levélküldeményként küldöm, elsőbbségi, ajánlott és tértivevényes. Ez van beírva vastagítva. Már feltettem ide is régebben, de egyszerűbb ha újra felteszem. ha értékesebb akkor 10000 Ft feletti érték esetén még ha úgy gondolom az 5000 Ft-kénti értéknyilvánítás 405 Ft-ja. 10000-ig alapból térítenek ha elveszne, ezért csak 15k-tól számolnám, de ahogy küldve van kicsi a valószínűsége az elvesztésnek.

De itt a letölthető díjszabás kivonat, a külföld a 2. oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#62379) Def26


Def26
félisten

Amikor Dispatch details -nál csak ezt látom az azt jelenti, hogy nem adta még fel a csomagot? 2 napja vásároltam.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62380) Teodor52 válasza V/ (#62378) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszönöm!

(#62381) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Nem érkezett meg a termékem a megadott határidőn belül, akartam írni az eladónak egy sima üzenetet, de véletlen nyitottam egy Case-t, hogy küldje vissza a termék árát. Nagy bajt csináltam? Természetesen ha véletlen megkapnám, akkor zárolom.
Remélem van rá esély, hogy visszakapjam ha mégse kapom meg. 08.08 volt az utolsó határidő.

Üdv!

(#62382) V/ válasza Def26 (#62379) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyi időt vállalt a feladásra? A 2-5 nap normális idő.
Ez a szám lesz a nyomkövetési szám, de ezt elektronikusan is lehet igényelni és majd akkor kezd élni, ha a szállító átvette, illetve lehet hogy már él is, kár hogy leradíroztad az utolsó számjegyeket, semmi személyes információt nem tudunk meg, ha beírjuk a nyomkövető oldalon, de lehet hogy több információval rendelkeznél a jelenlegi állapotáról.

[ Szerkesztve ]

(#62383) Def26 válasza V/ (#62382) üzenetére


Def26
félisten



[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62384) V/ válasza Def26 (#62383) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez GSP-s, ez útban van már, csak bonyolultabb a szállítás.

(#62385) Def26 válasza V/ (#62384) üzenetére


Def26
félisten

ok, köszi. :) Hol tudom ezt szerinted követni?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62386) Def26


Def26
félisten

Miért van az, hogy egyes aukcióknál meg van adav, hogy mennyibe kerül a posta Magyarországra, de a hirdetésbe bele van írva, hogy "UK bidders only."

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62387) ANOka


ANOka
őstag

K*rvára nem értem ezt az eBay - PayPal bűvészkedést a szállítási címekkel fizetéskor! :(
Felvettem a munkahelyi - szintén Magyarországi - címemet szállítási címnek. Azt választottam ki az eBay-en. De a PayPal nem engedte a fizetést, hanem hibát írt ki, hogy "Please contact PayPal blabla...".
Úgy is megpróbáltam, hogy a PayPal-en a kártyához kapcsolódó címhez is beírtam a munkahelyi címet. Úgy sem ment.
Csak úgy tudtam fizetni, hogy az elsődleges (otthoni = registration/contact) címemre kértem a szállítást. (Kínomban a PayPal-en előtte visszaállítottam a kártyához tartozó címet erre.)

Hogy a f***ba van ez??? :((( :F :U :W

(#62388) Watcher45 válasza ANOka (#62387) üzenetére


Watcher45
tag

Nálam működik a dolog.

Szerk: Mintha olvastam volna valamelyik fórumban, hogy van olyan eladó aki csak az elsődleges regiszrált paypal címre hajlandó szállítani, lehet, hogy itt is ez lehet az ok.

[ Szerkesztve ]

(#62389) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ma adtak fel egy csomagot Rómából, a TNT-vel, (délután küldte az e-mailt a TNT) és azt írja a nyomkövetésnél, hogy holnap lesz kézbesítve.
Valóban megvan 1 munkanap alatt az EU-ból feladott csomag kézbesítése?

(#62390) Keeperv85 válasza V/ (#62371) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszi!

Javasolnám az összefoglalóba beírni, hogy "ha meggondolnád magad visszaküldést választva, még véletlen se zárd le a nyitott requestet", mert nem lesz lehetőség utána újat nyitni. Megyek a Paypal topicba, hátha sikerül elintézni még valamit. Jó tanulópénz ez, de hát ez van, kibírom, ha nem lesz pozitív kimenete a dolognak esetleg. :(

(#62391) somnia válasza Keeperv85 (#62390) üzenetére


somnia
őstag

...minek, mielőtt lezárod figyelmeztet, hogy nem lehet újra nyitni..

(#62392) V/ válasza nagy@gmx.com (#62389) üzenetére


V/
Topikgazda

Remélem nem nagy gond :) , ha a TNT pont be tudta tenni egy idetartó járműbe miért ne? 1-3 napot vállalnak.

[ Szerkesztve ]

(#62393) V/ válasza ANOka (#62387) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ér meglepetés, ha mindkét helyen be van írva az a cím amire szeretnéd hogy szállítsanak és akkor amikor vásárolsz ép azok az elsődlegesek, a primary megkülönböztetés, amit természetesen bármelyik címhez hozzá tudod rendelni és változtatni, ahogy az szükséges. A címekkel nem ők bűvészkedtek. Arra küldené ami neked elsődleges, nem tud helyetted gondolkodni a rendszer.
És az is igaz amit Watcher45 írt.

[ Szerkesztve ]

(#62394) nagy@gmx.com válasza V/ (#62392) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Dehogy gond, csak meglepődtem. :)
És a szállítási költslg sem volt vészes, 3 ezer Ft.
Itthon a GLS visz kb. 2500 Ft-ért egy 1 kg-os küldeményt, ha nem vagyok velük szerződve.

[ Szerkesztve ]

(#62395) Keeperv85 válasza somnia (#62391) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én nem ezt akarom újranyitni, hanem egy másik kérést. Nem mindegy. Megváltozott a helyzet ugyanis, már nem szeretném visszaküldeni a terméket, így ez a kérésem hatályát vesztette. Ezért zártam. Az árát szeretném visszakapni, erre viszont így nincsen lehetőségem már...

(#62396) somnia válasza Keeperv85 (#62395) üzenetére


somnia
őstag

..de másikat sem lehet, egy vásárlásnál csak egyet lehet..

(#62397) V/ válasza Keeperv85 (#62395) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtuk, van lehetőség. #62371, #62372

(#62398) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv!
Van valami mód arra, hogy csak Spanyolországba szállító eladótól valahogyan vásárolhassak?
(Arra az üzenetemre nem válaszolt eddig, ami arra irányulna, hogy szállítana -e ide...és sajnos nekem nincs kint ismerősöm.)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62399) radi8tor válasza HUTCHDB (#62398) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor egyszerű a válasz. Nincs.
Nem kötelezhető erre.

⭐ Stella

(#62400) HUTCHDB válasza radi8tor (#62399) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kozben talaltam egy spanyol kontaktot, viszont neki nincs ebay accunt-ja, ill. paypal-ja.
Ezt hogyan lehet athidalni szerintetek?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.