Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) radi8tor válasza atyca (#62150) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, azt meg kell várnod mielőtt tudnál reklamálni eBay oldalán.
De ő bármikor tud neked full refundot adni!

Ha megkaptad a refundot, akkor szerintem értékeld pozitívra a tranzakciót.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#62152) atyca válasza radi8tor (#62151) üzenetére


atyca
senior tag

Köszönöm!
Akkor elég,ha a refund ajánlatára igennel válaszoltam...
Köszi még egyszer!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#62153) totyak


totyak
aktív tag

Valaki segítene kibogozni, hogy ez a válaszüzenet mit akar jelenteni? Annyi a történet, hogy megkérdeztem az eladót, hogy postáz e hozzák é ha igen, mennyiért. ez a válasza:

"Hi I post it to the eBay international centre which is the charge shown, they then charge for the postage to hungry so unfortunately I can't give you an exact cost for that."

(#62154) radi8tor válasza totyak (#62153) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kicsit furán fogalmaz, de azt akarja írni, hogy eBay global shipping-el postáz Magyarországra, de az árát nem tudja pontosan megmondani.
Aztán azt is írja, hogy annyiért postáz, amennyi a termék adatlapján írva van. :U

⭐ Stella

(#62155) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Német ebay-ről vásárolnék, a megszokott privát ebay-es regisztrációmmal, viszont a számlát a cégem nevére szeretném majd (MwSt nélkül, nettó eurós ár.) Csak ezért az egy vételért nem szeretném birizgálni a fiókomat, cégessé alakítani, mifene...
Ha a PayPal-fizetés után elküldöm az eladónak a céges adataimat, ő kiállítja a számlát arra? (Nyilván, kérdezzem meg őt, de mi a gyakolat ilyen téren?). Továbbá a céges könyvelésbe betehető ez a számla, annak ellenére, hogy a fizetés nem a cég nevében történt?
(Egyébként egy lengyel cég lenne az eladó.)
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#62156) V/ válasza atyca (#62150) üzenetére


V/
Topikgazda

Reklamálni ha már szállítás alatt van, a megérkezési időintervallum utolsó napját követő naptól lehet 30 napig, ha nem jönne meg akkor neked augusztus 24.

[ Szerkesztve ]

(#62157) totyak válasza radi8tor (#62154) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm szépen.

Természetesen, ha a postázásnál választható lenne hazánk, akkor nem kérdeztem volna tőle, hogy mennyibe kerül, tehát az, hogy a termék adatlapján amennyi írva van, az sajnos nem segít, mert csak UK van írva. Azt meg én is passzolom, hogy mennyibe kerül hozzánk eBay global shipping-gel. Azt sem tudom hol keressem.
Nem szeretem az ilyet. Megvenném és valami bődületes postaköltséget benyögne, tutira.

(#62158) V/ válasza Pgraph (#62155) üzenetére


V/
Topikgazda

Előre kell lebeszélned, hogy nem normál fizetés lenne, hanem számla ellenében, tehát ő küldjön. Van ilyen lehetőség az eBay-n. De számlát az eBay-n árusító cég, vállalkozó néha a csomaggal együtt is küldhet, de nem jellemző. Az sem, hogy ad számlát. Vagy olyat küld ami nem használható elszámolásra. :((
Az meg hogy más nevére készül mint aki fizeti kevésbé valószínű.
Kérdezz meg egy könyvelőt, de az az enyém szerint nem tehetem be az olyan számlát az elszámolásba, amit nem én fizettem és kérdéses, hogy megfelel-e a számla formátum amit kapnál a NAV előírásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#62159) atyca válasza V/ (#62156) üzenetére


atyca
senior tag

Nincs szállítás alatt (már).Sajnálkozva írta az eladó,hogy visszament hozzá a cucc.Újraküldést,vagy refundot ajánlott.Én a másodikat választottam,és ezt az emailjére válaszolva meg is írtam neki.Kérdésem azzal kapcsolatban tettem fel,hogy ezen kívül van é teendőm.Mivel a megadott szállítási időn belül vagyunk bőven,úgy látom az ebay oldalán nem tudok semmit tenni.Remélem nem is kell...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#62160) V/ válasza Pgraph (#62155) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment egy pü is.

(#62161) V/ válasza atyca (#62159) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletileg itt a case indításra várnod kell, de ő a Paypal-n már akár most is refundolhatja az összeget, semmi nem kell hozzá csak szándék.

(#62162) Pgraph válasza V/ (#62158) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszönöm!
Párszor már vásároltam cégektől, és ők kérés nélkül küldték a számlát a csomaggal privát vevő létemre (német cégek voltak). Nos, a könyvelőnél még futok egy kört, hogy ő is mit mond... (Józan logikát követve, ez felfogható lenne egy készpénzes céges vásárlásnak, ahol a vételt megvalósító személy kiléte teljesen érdektelen...)

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#62163) V/ válasza Pgraph (#62162) üzenetére


V/
Topikgazda

Az online céges vásárlások egy kicsit másképp számolandók, általában utalással, kártyával fizetünk és azoknál ezért mindig személyhez köthetőek.

(#62164) Pgraph válasza V/ (#62163) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Igen, így van. Azért hátha van olyan lehetőség, hogy a cég esetileg megbíz engem egy szerződés alapján, hogy eljárjak az online vásárlása ügyében. (A könyvelőm meg majd jól elhajt ezzel az ötlettel...)

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#62165) kk831228 válasza V/ (#62146) üzenetére


kk831228
addikt

Nem találtam azt a shipping policies menüpontot ,viszont egy ilyen hibaüzit igen... :F

Az eladáshoz kell valami plussz regisztráció?? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#62166) radi8tor válasza kk831228 (#62165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PayPal-t hozzá kell csapni a fiókodhoz.

⭐ Stella

(#62167) V/ válasza kk831228 (#62165) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor feltöltesz egy terméket akkor tudod írni a szállítási szabályokat
Középen a Create shipping policy link

De nem értem ezt az eBay fiók aktiválási üzenetet. Nem vásároltál még? A regisztrációs értesítőben lévő linkkel aktiváltad?

Ezt írják:
1. Set up a seller account
Confirm that the name and address we have on file for you is correct
Confirm your phone number
Specify an automatic payment method for paying your seller fees and eBay Money Back Guarantee reimbursements
We also recommend that you get PayPal Verified

[ Szerkesztve ]

(#62168) kk831228 válasza V/ (#62167) üzenetére


kk831228
addikt

Dehogynem, én se értem amúgy, hozzá van rendelve a pay pal is annyi hogy vásárláskor atirányít a pay pal-ra és a jelszót be kell írni... :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#62169) kk831228 válasza V/ (#62167) üzenetére


kk831228
addikt

Megpróbáljam eltávolítani a pay pal reget, meg megint hozzáadbi??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#62170) radi8tor válasza kk831228 (#62168) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Update your automatic payment method. Arra kattints.
Eladásnál ugyanis úgy működik, hogy automatikusan vonja a jutalékot. Ameddig ez nincs beállítva nem hirdethetsz meg semmit.

⭐ Stella

(#62171) somnia válasza radi8tor (#62170) üzenetére


somnia
őstag

Ez így konkrétan nem igaz!
Ez csak egy kényelmi opció.

(#62172) kk831228 válasza V/ (#62167) üzenetére


kk831228
addikt

Na amikor elkezdem feltölteni ,ezek vannak a shippingnél:

Neked nem úgy néz ki amit linkeltél... :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#62173) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Mai nap beléptem az ebay-re kiválasztottam a vásárolni kívánt terméket rányomtam a vedd meg most majd felkínált két lehetőséget vagy paypal-al vagy bankkártyával vásárolok.

Nos én a paypal-t jelöltem ki kidobta hogy lépjek be beléptem és töltött egyet majd ugyan azt az oldalt láttam mint mikor felkínálta a két lehetőséget.

A fizetés viszont nem történt meg.

Mi lehet a baj?

(#62174) cbmfan válasza Teodor52 (#62173) üzenetére


cbmfan
senior tag

én sem tudok belépni mert nem jön SMS kóddal. valami gebasz lehet náluk, remélhetőleg hamar megoldják.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#62175) MaxxDamage válasza V/ (#62128) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos a lehetőségek azok amik eddig voltak! :K :U
Esetleg más lépések is kivitelezhetők, vagy valamit nagyon rossz helyen keresek!? :F
Mindig a PayPal Reso. Centerben kötök ki (de ott ugye nincs nyoma a fizetésnek)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62176) V/ válasza MaxxDamage (#62175) üzenetére


V/
Topikgazda

Óra szerint mikor fizettél, a 24 órákat (napokat) úgy számolja

(#62177) V/ válasza kk831228 (#62172) üzenetére


V/
Topikgazda

Most léptem be az USA.com-on az én képeimen szerepló oldalakat adja fel nekem.
Alatta az Item location az mire van állítva?
Az USA résznél a Services-ben válaszd ezt

A Handling time legalább 10 legyen, az Use the Global Shipping Program ne legyen bejelölve, ha egy darab van akkor a sor végén Each additional az 0.00 legyen, mert egyébként ismétli az előtte lévő értéket.

[ Szerkesztve ]

(#62178) V/ válasza V/ (#62177) üzenetére


V/
Topikgazda

A nemzetközi meg most ilyesmi nálam

(#62179) kk831228 válasza V/ (#62177) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem így néz ki ,akkor az international shippingnél jó így ?? majd még megadom az árakat...

Alatta a méreteket , súlyt is meg kell adni??

Még olyan kérdésem lenne hogy ha buy it now -t adok meg azért külön pénzt von le az ebay??

Érdemesebb licitet megadni?? Kb mennyi % megy el minden ilyen eladásra amit rá kell számolnom az árra??

Bocsi a sok hülye kérdésért de nem akarok el..ni semmi fontos dolgot... :B :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#62180) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Rendeltem ettől az eladótól egy Minix NEO A2 légegeret (ez az a verzió amin, mint az az ebay-es hírdetésben is szerepel, mikrofon is van), ezzel szemben én a mikrofon nélküli Minix NEO A2 Lite verziót kaptam meg tőle. Anno direkt azért rendeltem pár K-ért drágábban ezt a verziót, mert direkt a mikrofonosat akartam, a Lite verzió ennél olcsóbban is kapható.

Ilyen esetben mi a teendő? Nagyon huzavonás és sokáig tartana a dolog? Mit tanácsoltok? Hogyan kezdjem? :F

Köszi!

(#62181) Teodor52


Teodor52
senior tag

Ti tudtok vásárolni mert én már azóta nem amióta legutóbb posztóltam!

Nálam lenne a gond,de mi?

Valaki tud segíteni?

(#62182) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

Még csak most ismerkedem az ebay-el

3 terméket már rendeltem 3 eladótól. Ketten már postázták is a terméket. De a harmadik még vissza sem igazolt (No feedback received). PP-vel fizettem, a megrendelést hétfőn adtam le.

Ilyenkor van valami teendő?

(#62183) somnia válasza azka79 (#62182) üzenetére


somnia
őstag

...a feedback az a rád ill. a vásárlásodra adott értékelés...sok eladó csak akkor adja ha te már adtál...soknak pedig automatikusra van állítva, ahogy fizettél már küldi is a feedbacket...

(#62184) somnia válasza SunMount3r (#62180) üzenetére


somnia
őstag

...nyiss caset "item not as described"....és ott írd le neki azt, amit ideírtál!...

(#62185) V/ válasza kk831228 (#62179) üzenetére


V/
Topikgazda

Én megszoktam adni, eleve a szállítás díja súly alapú, célszerű lemérni.
A Buy it now alap, nincs díj, a licitált árnál meg ha adsz meg minimum árat vagy valami extrát akkor van díja, kisérletezhetsz, mielőtt megjelenne a hirdetés 2 összesítő képernyő is lesz, látod, hogy mi, mennyi.
Én a 15% költséggel számolok alapból, 10 % eBay jutalék )ha adok a hirdetéshez +költséges formázást azt még akkor +ként hozzá számolom, a másik rész a Paypal jutalék 5%, mert attól is függ a PP jutalék (3,4%+90 Ft az alap) hogy milyen országból veszik meg.
Licit vagy fix ár, amit el akarsz adni attól, keress rá másnál és találd ki, hogy melyik lenne neked jobb, lutri.

(#62186) L@SzL0


L@SzL0
újonc

Hellosztok!

Ha Ebay-ről rendelek egy csomagot, amit utána megvámolnak illetve az ÁFÁt is meg kell fizetnem rá, akkor azt az ÁFÁt utána cégként visszaigényelhetem?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#62187) atyca válasza V/ (#62161) üzenetére


atyca
senior tag

Szia!
PP-on a refund -)
A termék a kifizetetlen elemeknél jelent meg az ebayen.Hogy eltüntessem hide,vagy More actions/Mark as payment sent?
Köszi!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#62188) V/ válasza L@SzL0 (#62186) üzenetére


V/
Topikgazda

Magánszemélyként vásárolod és fizetsz saját nevedben áfát, szerinted mit lehet visszaigényelni?
Cégként vásárolsz és fizeted az Áfát akkor visszaigényelni akkor tudod, ha van hozzá jogod és/vagy tovább adod, kvázi importálsz.
A kettő, cég és magánszemély tudomásom szerint nem keverhető egybe.

[ Szerkesztve ]

(#62189) V/ válasza atyca (#62187) üzenetére


V/
Topikgazda

hide, vagy nem érdekes, ott van.

(#62190) L@SzL0 válasza V/ (#62188) üzenetére


L@SzL0
újonc

Nyilván a céges verzióra gondoltam. Pl. olyan dologra gondolok, hogyha valami olyasmit veszek ami kell a vég munkavégzéséhez. Mondjuk asztalos vagyok és gyalut. Lehet, hogy hülye kérdés volt, csak érdekelt, hogy ebben az esetben ugyan úgy működik-e a dolog, mint egyébként.

(#62191) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy alkatrészt amit a leírt időintervallumban nem kaptam meg. Az eladó visszatérítette az árát,de írta ha esetleg még is megérkezne az alkatrész akkor utaljam már vissza az összeget.
Nos a mai napon meg is kaptam az alkatrészt és szeretném visszautalni neki a pénzt.
Ezt hogyan tudom megtenni paypal-on keresztül ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#62192) mekker


mekker
őstag

Helló!
Az eladóm mail-szolgáltatója úgy tűnik, hogy visszadobta az auto-generált PayPal "a vásárló fizetett" típusú levelét. Az eladó valószínáleg megbízható. Megpróbáljam újra elküldeni neki ezt az értesítést, vagy felesleges? Gondolom az Ebay és a PayPass ugyanúgy írja neki a tranzakciót.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#62193) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Sziasztok!
Több mint egy hónapja vettem egy táskát ebay-en. Nem ért ide nyitottam case-t, el is fogadták mondták hogy visszautalják.
Paypalba lépve azt látom, hogy a tranzakcióknál ott a +23$ viszont az egyenleg 0, és (ahogy régen volt) az otp-s kártyámra se jött semmi.
Paypal ezt írja: Your MasterCard x-×××× is expired.
You can update it in your Wallet.

Az én kártyám nem járt le. Vagy ez nem arra vonatkozik?

Előre is köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#62194) V/ válasza L@SzL0 (#62190) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen elszámolhatók az eBay-n vagy más külföldi weboldalakon számlával vásárolt dolgok, a könyvelők ismerik az eljárást. De Áfa visszaigénylés csak azoknak akiknek a magyar jogszabályok szerint is vissza igényelhető, asztalos gyalu esetén nem igényelheti vissza, majd költségként elszámolja és a gépet értékcsökkentési szabályok szerint leírja, ha olyan.

(#62195) V/ válasza Ferenc1989 (#62193) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez inkább Paypal téma, nem eBay.
Kapsz egy refund értesítés hogy a kártyás vásárlás visszatérítve, a pénz megy tovább a kártya mögötti számlára, minimum 2-3 banki munkanap mire ott megjelenik. Persze, hogy nem látod.
Ezt a szöveget ennél a refund tranzakcióra kattintva írja, a See details on old account view-re kattintva is ezt látod Paypal ezt írja: Your MasterCard x-×××× is expired. írja?
A MasterCard x-×××× is expired-ben a látható számok egyeznek a használt kártyáddal és mikor fog lejárni?

[ Szerkesztve ]

(#62196) V/ válasza Directors (#62191) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez is Paypal téma.
1. Megkeresed az eredeti vásárlásod és elküldöd neki a pénzt arra a Paypal azonosítóra.
2. Írsz neki és megkéred, hogy küldjön egy Paypal pénz bekérőt.
Eélőtte azért pontosítsd, hogy tényleg arra a Paypal azonosítóra menjen-e a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#62197) Ferenc1989 válasza V/ (#62195) üzenetére


Ferenc1989
tag

Most nézem, amit ír kártyaszámot az a régi már 2014-ben lejárt kártya. Csak azt nem tudom most miért dobja ki...
See details on old account view-nál ezt írja:
Refund: 8,728 HUF to MasterCard Debit Card XXXX-XXXX-XXXX-1045
This transaction will appear on your credit card statement as "PAYPAL *HUANG198715".

Ez a használt kártyaszámom.
Akkor még várjak pár napot és ha nem változik semmi akkor jelezzem a paypal felé?
Köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#62198) V/ válasza Ferenc1989 (#62197) üzenetére


V/
Topikgazda

Már rég elküldték a bankodnak, miért őket, PP-t zargatnád? A banki könyvelési folyamatra nincs hatásuk, nyugalom az OTP rendben könyvelni fogja, mint írtam 2-3 banki munkanap, péntek vagy hétfő.

[ Szerkesztve ]

(#62199) MaxxDamage válasza V/ (#62176) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos a helyzet ugyanaz.... kérlek P.Ü.-be írj valamit (van még remény? :P ), ha van még mit tenni, köszönöm! :B :U :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62200) kk831228 válasza V/ (#62185) üzenetére


kk831228
addikt

köszönöm , tovább megyek egy kicsit akkor...;) :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.