Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) catroot válasza LantosBerry8 (#62446) üzenetére


catroot
veterán

Szerintem limit van a webes fizetéskor a kártyán.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#62452) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. rendeltem egy ilyen fali matricát...ami meg is jött de eléggé meg van törve 2 helyen , ami szinte kizárja , hogy normálisan fel lehessen rakni a falra... írtam az eladónak fényképet mellékelve első válasza ,hogy visszafizet 2$ (5$ volt az ára) ezt nem fogadtam el mivel így használhatatlan a matrica. második válaszra felajánlott 3$ ... nem ezen a pár száz forinton múlik..de érdemes még próbálkozni az eladóval, vagy nyissak ügyet ?

Nem tudom érdemes próbálkozni a felrakással mert gondolom olyan ragasztó lehet rajta ami lehózza a falról a festéket is... :F :F

Lumia 950XL

(#62453) LantosBerry8 válasza V/ (#62450) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Bocsi a linkekért, telefonról vagyok...

Az egyik:
http://www.ebay.it/itm/371316591188

A másik:
http://www.ebay.it/itm/172208554782

A kártya pedig maestro típusú... A sikertelen próbák után kisebb értékben sikeresen rendeltem, ezért nem értem

(#62454) LantosBerry8 válasza LantosBerry8 (#62453) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Megoldódott.... Kártyalimit...

(#62455) Def26


Def26
félisten

Van olyan szolgáltatás, ami uk posta továbbküldést vállal (skypax -ot találtam). PL van egy termék amit nem postáznak Magyarországra, és nem is szándékozik az eladó. Ilyenkor megrendelném egy angol címre a terméket, és onnan tovább postázzák nekem Magyarországra. Skypax ilyen, de arra vagyok kíváncsi van e még ehhez hasonló szolgáltatás.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62456) V/ válasza LantosBerry8 (#62453) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kértem a linket, hogy esetleg az eladónak valami korlátozása lehet-e, viszont a Maestro-nál készülj fel arra, hogy van amikor hirtelen nem tudsz majd vele fizetni a neten egy bizonyos eladónál, amint pár héttel, hónappal később meg majd tudsz, van egy kártyahitelesítési hibája ami 100 vásárlás esetén 3-4 alkalommal előjöhet.

(#62457) LantosBerry8 válasza V/ (#62456) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Sikerült kifizetnem a limitmódosítást követően, de most mivel korábban jeleztem az eladó felé, hogy elállok a vásárlástól így hiába kifizettem a "Returns and canceled orders" fülecske alá teszi a terméket....

Először a kis dollár jel még világított, hogy fizetve van, de most valamit elnyomtam és már az sem világít... mint ha nem lenne fizetve...

Mit csináljak?

(#62458) Teodor52 válasza Teodor52 (#62442) üzenetére


Teodor52
senior tag

Megjött a csomag.

Nővérem most hozta be a postaládából.

Hát, de ezt nem személyesen kellett volna átadnia a postásnak?
Meg most írtam meg az eladónak hogy számla nincs a csomagban azt nem szokás mellékelni?

A levél jobb felső sarkában 08.08.16 Deutsche post 0,54 euro és van egy kék színű matrica a bal alsó sarokba priority feliarttal / luftpost.

[ Szerkesztve ]

(#62459) V/ válasza Teodor52 (#62458) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ajánlott nyomkövető számos akkor aláírás ellenében, egyébként meg megy, ha befér a postaládába.
Céges eladó vagy magánszemély volt? A cégek is ha küldenének általában e-mailben, vagy a vásárlási értesítő mellékleteként küldik, vagy nincs számla.

[ Szerkesztve ]

(#62460) V/ válasza LantosBerry8 (#62457) üzenetére


V/
Topikgazda

No ezt eddig nem írtad, ha kérted a törlést annak végig kell futni, ha ő elfogadta, akkor a rendszer egyszerűsítve megkezdi a törlést, ezért neked egy másikat kellett volna kifizetni. Nem tudni hol tart a folyamata a törlésnek, így passz.

(#62461) Teodor52 válasza V/ (#62459) üzenetére


Teodor52
senior tag

Céges vagy magánszemély azt hogy tudom megnézni?

(#62462) LantosBerry8 válasza V/ (#62460) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

most így néz ki az állapot:

de egy órával ezelőtt még világított a dollár jel, csak idegességemben elnyomtam valamit...

(#62463) V/ válasza Teodor52 (#62461) üzenetére


V/
Topikgazda

Számlát vársz, az adott hirdetést ha végigpörgeted látható hogy cég és hajlandó-e számlát adni, de az eBay nem webshop, itt nem egészen előírás a számla adása az eladóknak.
A nagy mennyiségű eladás, a Top-rated seller és alul a képen a Registered as a Business Seller szöveg segít megállapítani.

(#62464) V/ válasza LantosBerry8 (#62462) üzenetére


V/
Topikgazda

Most már várnod kell, hogy mit reagál az eladó, a Paypal-n látszódik ha visszafordulna a pénz, de inkább holnap, mert az adatbázisoknak frissülni kell, meg rá kell nézni a cég részéről valakinek most már erre a szituációra.Azért pending, várakozó állapotú a fizetés.

(#62465) Teodor52 válasza V/ (#62463) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget.

(#62466) LantosBerry8 válasza V/ (#62464) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Köszi, sajnos ma nem alszom nyugodtan.... :(

(#62467) Quasi_modo válasza V/ (#62448) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Írtam neki és most már átállította amit kell, mert eltűnt a fizetési felszólítás.

valami

(#62468) Def26


Def26
félisten

Ha kérek valakitől posta díjat (mert a hirdetésben nem adott meg), és ha válaszol, azt csak akkor fogadhatom el, ha a hirdetésben is látszik vagy az is elég hozzá, ha az üzenetben leírja, pl. termék + 15font.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62469) somnia válasza Def26 (#62468) üzenetére


somnia
őstag

Senki nem fogja a te kedvedért a hirdetésben átállítani, elég az amit a válaszlevélben írt.

(#62470) Def26 válasza somnia (#62469) üzenetére


Def26
félisten

Közben beállította a hirdetésben is. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62471) V/ válasza Def26 (#62468) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha válaszol és ad meg árat ha neked is jó jelzed. Nem kell neki a hirdetését változtatni, mert amikor te "megveszed" ha nincs ott a magyarországi szállítás, akkor ő készít egy "számlát", pénzbekérőt amire beírja ezt is, a rendszer elküldi neked és az e-mail-ben lévő linkre kattintva a fizetési felületre kerülsz.
A másik módszer mint a te esetedben, módosítja a hirdetést.
Mivel a módosításhoz el kell érni az eBay oldalt és ugye azért nem mindig lógunk a neten, ezt némileg bonyolultabb ezért kivitelezni, a másik esetben pedig csak azután kell vele foglalkoznia, ha a vevő megvette és fizetni szeretné, ez az egyszerűbb erre utalt somnia. Van aki bonyolultabban szereti.

[ Szerkesztve ]

(#62472) Def26 válasza V/ (#62471) üzenetére


Def26
félisten

Köszönöm, ez hasznos volt. :R

A múltkori dolognál még mindig ezt látom, normális ez, hogy még semmi tracking nincs? [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62473) V/ válasza Def26 (#62472) üzenetére


V/
Topikgazda

More actions, Contact seller,
I have a question about using my item or I want to send the seller a message választás és a Contact the seller gomb, rákérdezel, hogy hol tart a szállítás. Az UPAAA- szám után van egy másik szám azt a DHL oldalán kellene megpróbálni, legalábbis eddig 2 szám volt a szállítási értesítőben. De a hétvége miatt elképzelhető hogy a szállító nem könyveli a mozgást. 25.-ig meg fogod kapni.

[ Szerkesztve ]

(#62474) fulemuless válasza cof (#62449) üzenetére


fulemuless
csendes tag

Jelenleg 7 értékelése van neki, az ilyenektől nem szabad rendelni semmit, de remélem, hogy kellemes csalódás lesz. Azt, hogy az Ebay azt írta, hogy feladta, még nem jelent semmit. Az ilyen olcsóságoknak, nem mindig van azonosítójuk, a magyar postán egész biztosan nincs. Egy postás ismerős mondta, hogy akár az összeset lenyulhatnák.

(#62475) somnia válasza fulemuless (#62474) üzenetére


somnia
őstag

...és akkor hogy lesz neki nyolc?...még szerencse, hogy nem mindenki ilyen beszari, mint te!...

(#62476) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Leutottem egy termeket, amirol idokozben kiderult, hogy hamis.
Irtam az eladonak, hogy erre tekintettel elallok a vasarlastol, aki vissza is valaszolt, hogy rendben, elfogadja, de jelezzem a torlesi szandekomat.
Keresem ezt a lehetoseget, de nem talalom.
Tudnatok segiteni ez ugyben, hogy hol nezzem, mit kell tennem?
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62477) V/ válasza HUTCHDB (#62476) üzenetére


V/
Topikgazda

Így ránézésre megállapítani, hogy hamis? Nem lehet hamis terméket árulni az eBay-n. Ha ezzel gyanúsítanál meg, akkor azért ezt nem venném jó néven.
Egyébként jelezted az eBay felé?
De mi alapján állapítottad meg?
07. 31-én és 08.07-én volt szó a vásárlás törlésről,
ebben a hsz-ben
Ask to cancel order választása az első képen, a másodikon szituációban Contact seller, Request to change an order választása
és ebben a hsz-ben

[ Szerkesztve ]

(#62478) HUTCHDB válasza V/ (#62477) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A termekre most nem ternek ki...

Neztem ezt a hozzaszolast korabban, amit most is ajanlottal, de nalam semmi ilyen lehetoseg nincs:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62479) Teodor52 válasza V/ (#62471) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Többször szóba jött a hirdetés.

Ezt hol tudom megtekinteni?

(#62480) V/ válasza HUTCHDB (#62478) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha csak a "kosárban" van, mert azt látom, vedd ki belőle és kész. Kattints a kosárra és törlés. El sem jutottál a fizetésig, így ezzel nincs gond.
A termekre most nem ternek ki...
Rendben van, de úgy működik itt is a dolog, hogy több millió tzétel van meghírdetve, ez eBay részéről fizikailag képtelenség kiszűrni, ha valaki hamis terméket tesz fel. Ha észleli valaki a szabályszegést, akkor a képen látható helyen a Report item-re kattintva jelzi nekik, megnézik, felszólítják az eladót, hogy igazolja a termék hitelességét, addig felfüggesztik a hirdetését, ha nem tudja igazolni vagy nem hiszik el neki akkor törlik és irgum-burgum az eladónak.

Ha csak beszélgetünk róla, attól nem tűnnek el a tényleg hamis termékek. Agyalni a visszajelzés helyett nem igazán praktikus

(#62481) Teodor52 válasza Teodor52 (#62479) üzenetére


Teodor52
senior tag

Á bekevertem saját magamnak! MMM :B

A kérdésem vegyed semmisnek! :B

(#62482) V/ válasza Teodor52 (#62479) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké vettem, akkor sztornó amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#62483) fulemuless válasza somnia (#62475) üzenetére


fulemuless
csendes tag

7+1:)

(#62484) HUTCHDB válasza V/ (#62480) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem lehet torolni.
Nincs ilyen lehetoseg.
Amit betettem kepet, az a kosarra valo kattintas utan jon elo, es itt nincs torles.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62485) somnia válasza HUTCHDB (#62484) üzenetére


somnia
őstag

neked nincs ott, a törlés?

(#62486) V/ válasza HUTCHDB (#62484) üzenetére


V/
Topikgazda

Számítógépen kellene belépni, akkor talán ugyanaz látszik, mint amit somnia is linkelt, nekem is olyan jön elő. Vagy egy másik böngészőn, mert ez nagyon keskeny felület és nem tudni, hogy mit használsz.
De a lényeg az hogy semmi teendőd, mert nincs lehetőséged és nem is kell fizetni.
Ha a Save for later kattintasz akkor is valahol elő kell jönnie a törlésnek.
Vagy ez egy jól elkevert dolog, volt magyar szállítási lehetőség? Mert nem érthető a Request total from seller szöveg sem a Congrats! You've won this item. Please continue to checkout.felett

Ha belépsz akkor a My eBay: Purchase history-ban van valami bejegyzés?
Unpaid items
Orders vagy a Canceled items-k közt?

[ Szerkesztve ]

(#62487) Lackooo84 válasza HUTCHDB (#62484) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mivel te nem csak a kosárba tettél egy terméket, hanem megnyerted a licitet, így jó, hogy nincs ott a törlés opció...

The Truth is out there...

(#62488) Teodor52 válasza V/ (#62378) üzenetére


Teodor52
senior tag

Elfelejtettem megkérdezni valamit!

Említetted az ajánlott és tértivevény-es levélfeladást méghozzá együtt.
A tértivevény nem a legerősebb?
Mindvégig azt gondoltam hogy a tértivevény mivel visszaigazolást ad az átvételről jogilag erősebb bizonyíték nincs is, ha esetleg arról lenne szó hogy nem küldte el a csomagot.

Nem értem az ajánlott módban történő feladást ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

(#62489) V/ válasza Teodor52 (#62488) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor idézek Posta terméklapok:
Ajánlott: küldeményt könyvelt küldeménnyé minősíti és amelynek hibás teljesítése esetén a Postát átalány formájában terheli kártérítési felelősség. Nemzetközi viszonylatban csak akkor vehető igénybe, ha a levélküldemény elsőbbségiként kerül feladásra.
Kártérítés miatt, ha

Tértivevény:
Postai többletszolgáltatás, amely alapján a Posta a kézbesítés napját, valamint a jogosult átvevő nevét és aláírását rögzítő okiratot a feladónak visszajuttatja, vagy az aláírást rögzítő technikai eszközzel készített adatokat a feladó rendelkezésére bocsátja.
Nemzetközi viszonylatban csak akkor vehető igénybe, ha a feladásra szánt postai küldemény rendeltetési helye külföldön van, továbbá a levélküldemény elsőbbségiként kerül feladásra

Ez meg szerintem elég világos.

És mielőtt még kérdeznéd:
Értéknyilvánítás, kártérítés a megadott összegig terjed 10000 Ft-tól, mert az átalánynak annyi a maximuma, a szöveg egyértelmű, kell hozzá az ajánlott, az ajánlotthoz ugye az elsőbbségi, jól ki van találva.
a Postát – a belföldi és nemzetközi viszonylatú – könyvelt küldeménnyel kapcsolatos szolgáltatás
szerződésszerű teljesítéséért a feladó által a feladáskor – a postai küldemény tartalmának értékeként – meghatározott összeg erejéig terheli kártérítési felelősség.

[ Szerkesztve ]

(#62490) HUTCHDB válasza Lackooo84 (#62487) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem értem.
Ezzel kezdtem a mondanivalómat néhány hozzászólással ezelőtt, hogy megnyertem egy licitet.
Egyikőtök bizonygatja, hogy csak törölni kell és kész, ha erre reagálok, hogy nekem meg nincs ilyen opcióm, akkor meg azzal jössz, hogy hogy lenne, mikor leütöttem a vásárlást. :F

Tapasztalati tanácsa senkinek nincs?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62491) Teodor52 válasza V/ (#62489) üzenetére


Teodor52
senior tag

Oké, köszi V/

(#62492) V/ válasza HUTCHDB (#62490) üzenetére


V/
Topikgazda

De van, de kell a segítséged:
Ha belépsz akkor a My eBay: Purchase history-ban van valami bejegyzés?
Unpaid items
Orders vagy a Canceled items-k közt?
Egy Pay now gomb valahol?
Nem a megfelelő képernyőképet adtad meg.

[ Szerkesztve ]

(#62493) somnia válasza HUTCHDB (#62490) üzenetére


somnia
őstag

Amit betettem kepet, az a kosarra valo kattintas utan jon elo,

...ha megnyerted, akkor hogy kerül a kosárba?

(#62494) HUTCHDB válasza V/ (#62492) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Unpaid invoices tételem van, az amiről szó van.
Pay now gomb van, de nem szeretnék fizetni, mert akkor várhatom a pénzemet...

(#62493) somnia!
Mivel nem fizettem ki, így úgy tűnik, mintha csak kosárba lenne téve...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62495) V/ válasza somnia (#62493) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez érdekes kérdés bennem is felmerült, nem találkoztam még ilyennel az elmúlt évek alatt, de lehetséges hogy az eladónak van kosara a fiókhoz, ha licitálunk több termékére, akkor nem kell egyenként kifizetni, hanem mondjuk egy hétig megy a licitelés és közben amit megnyerek azt pakolgatom bele és majd egyszerre fizetem.
Elég bonyolultnak tűnik, eladóként bele gondolva a szállítási költség probléma fog elő jönni, de elméletben működhet. Talán valaki meg tudja erősíteni az elméletemet.

(#62496) V/ válasza HUTCHDB (#62494) üzenetére


V/
Topikgazda

És ahol a Pay now van ott ez neked a More options kis 3szögre kattintva nem jön elő?

Oké és miért pénzbekérős a fizetés? Unpaid invoices

Ha a képen látható dolog nem jön elő, akkor Account settings, Resolution Center, My problem is not listed here,
Popular solutions
Cancel an order
You're the buyer and want to cancel a purchase
Kiválasztod a vásárlást és majd tovább..

[ Szerkesztve ]

(#62497) HUTCHDB válasza V/ (#62496) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No ez megvan, de ez ugyanaz, mintha simán üzenetet írnék az eladónak.
Ezt már megtettem korábban, és azt írta vissza, hogy én indítsam a törlést.
Az előző üzenetben pedig kiválasztottam a Request to change an order részt, majd jött a szöveges rész.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#62498) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok!

Gyors kerdest szeretnek feltenni: Volt egy sikeres Bid-em, megvettem az adott termeket, majd postazta UK n belul ismerosomnek.

Most repul haza, es hozza a kis csomagomat. Lehet csak para, de ugye nem akadhatnak fent ezen? Vam vagy repteren b@szakodas, ilyenek. Csomagolja ki esetleg? X360 szotverek amugy.

Koszonom elore!
M

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#62499) somnia válasza CocooN-z (#62498) üzenetére


somnia
őstag

UK még EU!

(#62500) somnia válasza HUTCHDB (#62497) üzenetére


somnia
őstag

Nem ugyanaz, mert ha itt kéred, azt látja az eBay és akkor jóváírják neki a jutalékot és újra meg tudja hirdetni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.