Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

sziasztok olyan problémám lenne hogy eladtam valamit az usába de viszont aki megvette a cuccot nincs az országban, vagyis a postán áll egy hete csomag ezzel a címszóval: NO AUTHORIZED RECIPIENT AVAILABLE
Sep-22-16, 16:31 PM, NAVARRE, FL 32566

ma viszont gondolt egyet aranyom, és nyomott egy requested a return-ot, tehát csomagot feladtam ami áll a postán , és még vissza is akarja kérni az árát, nincs adás vétele az embernek, milyen esélyeim vannak? mert nem két forint a tét,

ezzel nyitotta meg az ügyet:
Reason for returnChanged my mind
CommentsThe order could not be delivered to my house so my roommates could accept the package. I am currently out of country. Normally I can adjust the preferences for delivery however this time, I have no options to do so. The fault lies with the Postal Service.

én azt írtam neki hogy akkor küldje el a szobatársát a postára, ha már egyszer így alakult,

elvileg október 4 én dönt az ebay? Please take action by Oct 04. (gondolom az üzenet váltás nem számít akcíónak)

mit javasoltok?, így még nem jártam, köszönöm

(#63502) V/ válasza Varesz_86 (#63501) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel requested a return-t kér csak akkor kapja vissza a pénzt ha visszaküldi neked és ha átvetted, Addig semmi. Neki kell átvenni ha már ott van.

(#63503) Varesz_86 válasza V/ (#63502) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Akkor gondolom arra kell nyomni, üzenet küldés kevés
Mármint a requested returnra, mert ugye van az, a teljes vissza térítés szó nélkül ami ki van zárva, van egy részleges ami szintén és az üzenet opció

[ Szerkesztve ]

(#63504) V/ válasza Varesz_86 (#63503) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtad: és nyomott egy requested a return-ot,
Akkor gondolom arra kell nyomni, üzenet küldés kevés Azt nyomta, de első körben te és a vevő egyezkedik, ezt kérte, te azt válaszolod hogy akkor küldje vissza.
Erre a kérésre én visszaüzennék, a legalsó rádió gomb Send a message, hogy csak akkor tudod a kérést elfogadni, ha visszaküldi a megvett árút, ehhez viszont jelezni kell az ottani postának hogy küldjék vissza, vagy vegye fel és küldje vissza valaki, az hogy ő nem tudja átvenni az nem a te problémád, így nem tudod elfogadni a kérést, ha nem garantálja a visszajuttatást.
Még mindig ott marad a Decline the return -a kérés visszautasítása-.
Ezzel egy időben jelezd azt az eBay felé, hogy nem hajlandó átvenni a csomagot, így nem érzed felelősnek magad és nem gondolod hogy el kell fogadnod a kérést a vásárló hibája miatt.
De mit adtál meg a hirdetésben visszaküldési opciónak?

Help:
When you process a return request, we recommend that you wait to refund your buyer after the item has been returned to you and you’ve inspected it. Note: Buyers are instructed to ship their original items back to you within 5 business days of opening the request. If you do refund the buyer before an item is returned to you and not see that the item has shipped after 5 days, contact the buyer. If you can’t resolve the issue with the buyer, ask eBay to step in and help.
De egyébként a visszaküldésre ezeket az okokat tartják az eBay részéről elfogadhatónak:
It doesn’t work or is defective
It doesn’t match description or photos
The wrong item was sent
There are missing parts or accessories
It arrived damaged
The item doesn’t seem authentic
Nos az hogy nincs otthon, azt nem látom sehol.

[ Szerkesztve ]

(#63505) Varesz_86 válasza V/ (#63504) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Decline the return (ilyet nem is láttam sehol) különben azt nyomtam volna

na mindegy rányomtam a visszaküldésre hogy elfogadom, ha jól értelmezem akkor október 6. áig kell neki küldeni egy élő nyomon követési számot hogy vissza küldte nekem, és ha ez gondolom nem történik meg akkor az ebay szó nélkül zárja az ügyet, szóval a semmibe már az ebay nem fog az ő javára ítélni semmit, én így gondolom, köszi a segítséget kár hogy ezt a decline the returnt nem láttam sehol...

(#63506) V/ válasza Varesz_86 (#63505) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a címkét is el kellene küldened.

(#63507) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Itthoni gépem FF magyar IP-vel, céges gépen chrome angol IP-vel.

A céges gépen töröltem minden historyt, sütit és egyéb dolgot. Most ha belépek az ebay.com oldalra, automatikusan átdob a co.uk oldalra. A Shipping to ország mindig más, de még véletlen sem Hungary. Ha beállítom, akkor sem dob ki olyan találatot, ami ide szállítana.
Az item locationt pedig ha beállítom, nem működik, csak angol találatokat dob ki.
Az összegeket nem váltja át forintra, amit eddig megtett az angol IP ellenére is.

Az itthoni gépen nem töröltem semmit, de a lényeg ugyanez, csak a .com oldalon folyamatosan az amerikai találatokat dobja be, hiába állítom át az item locationt és a shipping to országot.

Hogyan tudnám az eredeti beállításokat használni? Böngészőkben kellene valamit állítanom? Céges gépen nem tudok. Ráadásul 2 külön környezetről van szó és egyik sem működik úgy, ahogy eddig.

A megadott szűrők sem működnek megfelelően. Hiába kerestem telefont 5.5" felett, tele voltam 5" alatti találatokkal. Ahol már a Shipping to országot sem tudtam állítani, mert nem volt ott az az opció.

Ötletek, tippek?

[ Szerkesztve ]

(#63508) V/ válasza #54715584 (#63507) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ip címet nem figyeli, mivel "anomim" no ip géppel is lehet keresgélni.
Csak a COM-n belépve van lehetőség Forint megjelenítésre (Convert prices to HUF, a DE €-s, az UK £ ) View Customize résznél a magyar címmel regisztrált fiók esetén, így a Hungary is marad, de bármelyik oldalalon UK, DE belépve nekem mindig Hungary, Ungarn van.
Mindegyik belépési oldalon a Stay signed in, Eingeloggt bleiben, Rester connecté jelölve van, így megjegyez dolgokat.
A keresésnél azért nézd az első mondatot is ilyen is lehet:
0 results for .............
Ez alatt azért ad fel amit egyebet talál.
A Europe és US Only felcserélve a COM-n.
Egyébként legutóbb a Google szívatott meg, a felhőből visszaszinkronizált olyan bejelentkezéseket, címeket amiket régebben töröltem.
Nem volt 5,5 alatti a találat a listába

[ Szerkesztve ]

(#63509) #54715584 válasza V/ (#63508) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem tudom akkor mit művelt ma ebay vagy a gépem(ek), de nálam nagyon nem ment rendesen. Samsung unlocked kifejezésre kerestem, még most is bedobál 5"-os verzióklat (J3). Most éppen van Shipping to Hungary és a Europe / US Only dolog is működik. A cseréről tudok, ezért csodálkoztam, hogy ez egyáltalán nem működött a mai napon, bármire nyomtam sosem a jó eredményt jelenítette meg.
Néha eltűnik a Shipping to rész, ezt nem is értem, most éppen minden működik.
Lehet valami a rendszerrel nem jó vagy a böngészőm szórakozik? De másik gépen is? Vagy elbénáztam valamit? Bár délután 5x is megnéztem jó helyekre klikkelek-e.

(#63510) ger15xxhcker


ger15xxhcker
tag

Sziasztok meg tudnátok mondani hogy ezt a tracking számot hol tudnám követni? R17 -en nem találja. Lehet elírta az eladó? A tracking szám: UPAAB000000172334122

Köszi

(#63511) V/ válasza ger15xxhcker (#63510) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay, de kapnod kellene e-mail-eket a mozgásról.
Ha a szállítás megindul (Shipped from the Global Shipping Center to International Destination bejegyzés) akkor lehet másik számod és azt a szolgáltató oldalán követheted PL:
Global tracking #: UPAAB000000172029264
Carrier: Multiple Carriers
This shipment has been transferred to DPHDER for delivery to the final destination # 15500206221297U
Ez a DPD oldalán nézhető.

De pár napja is írogattunk ebben a témában, egy kicsit visszaolvasva, rákeresve láthattad volna.

(#63512) ger15xxhcker


ger15xxhcker
tag

Koszonom a gyors segitseget most kaptam az emaileket az ebaytol. Az volt csak a furcsa hogy nem mozdult kb 3 napot a tracking.

(#63513) V/ válasza ger15xxhcker (#63512) üzenetére


V/
Topikgazda

Leigényli a szállítást, így lesz cimke kinyomtatja, 1-4 nap amíg átveszi a szállító és beérkezik a logisztikai központba, ha fizikailag is ott van, akkor kezd el "mozogni", én múlt héten 20-án fizettem, de csak pénteken vitték el a feladótól és 26-án éledt fel.

(#63514) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Holland adásvételi oldalon hirdetek egy ipadot. Ma jelentkezett egy vevő UK-bol teljesen jó (nem gépi) angolsággal hogy érdekli, megvenné, fizet előre.
Ha konkrétan számla számra (iban) tehát nem PayPal kérem a pénzt, átverhetnek valahogy?

Vagy inkább engedjem el a dolgot?
Köszi

yo

(#63515) V/ válasza kenny123 (#63514) üzenetére


V/
Topikgazda

A deviza küldés és jóváírás neki is, neked is +költség. A bankod fogadási költséget is felszámolhat, a deviza vételi vagy számlakonverzió árfolyamot használ, lehet hogy kevesebb lesz a pénz amit megkapsz, mint a Paypal árfolyam és a 4%-os jutalék együtt.
Minimum 1 hét míg a számládon lesz a pénz, addig nem célszerű elküldeni, ez a várakozás lehet, hogy nem fog neki tetszeni, fél attól hogy átvered, és neki csak rendőrségi feljelentéssel működik ha lenne gondja a megvett dologgal, mert nincs vásárlói védelme.
Téged nem tud átverni, amíg nincs pénz te addig nem küldesz semmit. Te viszont nem adsz neki kézzel fogható vásárlói védelmet.

[ Szerkesztve ]

(#63516) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Több terméknél olvasható mindjárt fent az Item condition:-ál, hogy New with tags!

Ha megnézem az Item specifics-nél, hogy mit ért ezalatt, akkor azt írja, hogy egy vadonatúj,nem használt eredeti csomagolás stb.

Az a kérdésem, hogy akkor miért nem New állapotot írt mindjárt az item condition-ál?

Itt egy példa!

[ Szerkesztve ]

(#63517) M@Db0Y válasza Teodor52 (#63516) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Mert olyan kategória nincs??

New with tags: Új, címkékkel, matricákkal mindennel amit a boltban is találsz a táskán.
New without tags: Új, csomagolás és/vagy cimkék stb. nélkül

New with defects és a pre-owned asszem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#63518) V/ válasza Teodor52 (#63516) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert van ilyen
New without tags: A brand-new, unused, and unworn item (including handmade items) that is not in original packaging or may be missing original packaging materials (such as the original box or bag). The original tags may not be attached

és a különbséget látod a szövegben:

New with tags: A brand-new, unused, and unworn item (including handmade items) in the original packaging (such as the original box or bag) and/or with the original tags attached.

Ruházati termékeknél általában a hirdetésben jelezni kell a cimkével való ellátottságot.

(#63519) Teodor52 válasza M@Db0Y (#63517) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem sokat vásároltam eddig és amit vásároltam is az is csak new kategória volt így számomra új besorolást jelentett a New with tags meg társai.

Tudom láma kérdés de ezt a leírást hol találtad?

(#63518) V/ Ruházati termékeknél általában a hirdetésben jelezni kell a cimkével való ellátottságot.

Plusz infó köszi!

[ Szerkesztve ]

(#63520) V/ válasza Teodor52 (#63519) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor az eBay-n feladod a hirdetést ott ezeket lehet választani, gondolom a szerződési és hirdetési feltételek írják.

(#63521) V/ válasza Teodor52 (#63516) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt amit linkeltél azt nem biztos hogy megfelelő helyen hirdeti, mert az általános ruházatban van, pedig van notebook táska rész is és ott már ezek vannak választható opciónak írva:

Gondolom azért tette oda mert eredeti Alpine Swiss márka, tehát címkézett ezen a másik helyen meg ezt nem tudja az ő igényei szerint megfelelően megjeleníteni, talán ezért.

[ Szerkesztve ]

(#63522) Teodor52 válasza V/ (#63521) üzenetére


Teodor52
senior tag

Így már értem. :R

Ezt amit linkeltél azt nem biztos hogy megfelelő helyen hirdeti, mert az általános ruházatban van, pedig van notebook táska rész is és ott már ezek vannak választható opciónak írva:

Az hogy vadonatúj az fedi a valóságot igaz?

(#63523) V/ válasza Teodor52 (#63522) üzenetére


V/
Topikgazda

Az mindig akkor derül ki amikor megkapod :) Annak hirdeti.
Az 1 év garancia 1 Year Mfg's Warranty Against All Defects. és a 30 napos visszaküldési garancia azt sugallja, hogy igaz.

[ Szerkesztve ]

(#63524) Teodor52 válasza V/ (#63523) üzenetére


Teodor52
senior tag

Oké :)

Köszönöm a segítséged! :R

[ Szerkesztve ]

(#63525) LÁZ


LÁZ
addikt

hali, nálatok is volt vmi update a működésben? ma pl keresnék cipőket a német, és angol oldalon, de már nem lehet méret szerint szűrni o-O, wtf, kiváltképp csodás lesz igy a dolog, ha ez marad...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#63526) V/ válasza LÁZ (#63525) üzenetére


V/
Topikgazda

:F

UK most

DE

Az azért el kell dönteni hogy női vagy férfi vagy gyerek cipő amit keresel

[ Szerkesztve ]

(#63527) LÁZ válasza V/ (#63526) üzenetére


LÁZ
addikt

ennyire zizi azért nem vagyok ;) most már nekem is ott van, de amikor irtam, és előtte kb 3 órán keresztül nem volt méret ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#63528) V/ válasza LÁZ (#63527) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem választottam cipő alkategóriát akkor nem volt ott a méretválasztó. Ha szűkítettem férfi, női, gyerek vagy még ami a főkategóría -cipő- alatt volt, akkor igen.
Egyébként meg nem volt ilyen jellegű változás, katbantartás tegnap az eBay-n ami a megjelenítést csak cipő mértetek meg nem jelenítésére korlátozta.
Tehát nem az írtam, hogy zizi vagy, hanem azt hogy van, amikor alapból nem látható a méret.

[ Szerkesztve ]

(#63529) LÁZ válasza V/ (#63528) üzenetére


LÁZ
addikt

azt tudom, hogy alapból nem látható, de pl a foci/focicipőknél sem volt ott semmilyen méret, mind2 oldalon, most pedig ha szűkitem a cipőkre már pl feldob fényképes szűkitéseket, és csak alatta a listát, sztem ilyen sem volt még, legalábbis nekem nem tűnt fel, pedig napi szinten használom ezt a részt. ;)

ps. egyébként volt már régebbi supportos bejegyzés erre vonatkozóan, hogy 'eltűntek a cipőknél a méretek', de most már mind1 is, mert működk szerencsére, igy dolgozhatok tovább normálisan ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#63530) Met


Met
nagyúr

Most nézem hogy jött egy számla az ebay-től 33.02 dollárról.
Volt egy 260 dolláros eladásom.
Ez most komoly? Amikor feladtam a hirdetést 0 fee-t írt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63531) V/ válasza Met (#63530) üzenetére


V/
Topikgazda

A hirdetést ingyen adtad fel.
Az eladás utáni jutalék az külön számlázás, de a számlarészletező tartalmazza, hogy miért, mennyit vontak le.
Én csak azt nem értem, hogy mégis miért keversz össze két dolgot, amíg el nem adod, addig nem számolhat fel eladási jutalékot. :F

[ Szerkesztve ]

(#63532) Met válasza V/ (#63531) üzenetére


Met
nagyúr

Én csak azt nem értem, hogy mégis miért keversz össze két dolgot, amíg el nem adod, addig nem számolhat fel eladási jutalékot.
Ezt azért kérdezed mert írtam hogy az eladásnál 0 fee-t írt?
Azt hittem hogy ha ott 0 akkor később sem lesz költség.
Ezt írja New fees Includes promotional savings and Hungary VAT at the applicable rate
Aug 28.án adtam el, szept 19-én jött a számlaértesítő viszont ma néztem meg kb. véletlenül azt az email fiókot ami ahhoz az ebay accounthoz volt és ma volt az utolsó nap a fizetésre, viszont azt a pp fiókot már megszüntettem. :( Tudod, írtam pp fiókba hogy nem tudtam átíratni a nevet ezért haszontalanná vált.
Ilyenkor mi van? :F
Mi van ha nem fizetem ki, vagy lehet másik pp accról fizetni? A banki utalásnak gondolom plusz költsége van (Cib-nél vagyok)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63533) V/ válasza Met (#63532) üzenetére


V/
Topikgazda

Át kell írni az eBay-n a számla fizetést fizetést a másik Paypal fiókra.
My Account, Personal Information, Financial Information, Automatic payment method edit.

Azt hittem hogy ha ott 0 akkor később sem lesz költség. Emlékeim szerint beszéltünk anno róla, hogy az eBay-n eladásra 10% és a Paypal 4-5 %-os költségét be kell kalkulálni az eladási árba.

(#63534) Met válasza V/ (#63533) üzenetére


Met
nagyúr

- Make a onetime payment for selling fees
- Change your payment method for selling fees

A make-el tudom kifizetni ugye?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63535) V/ válasza Met (#63534) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem tudtam az UK oldalon így, mert csak a com-on volt eddig használható. Az edit-et írtam.

[ Szerkesztve ]

(#63536) Met válasza V/ (#63535) üzenetére


Met
nagyúr

Rányomtam a Make a onetime payment for selling fees-re, pp-re beléptem, confirmáltam és levonta. Jött is az sms róla.
Remélem így rendben lesz :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63537) V/ válasza Met (#63536) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor oké, de majd az új PP-re célszerű átállítani és akkor majd automatikusan vonja, nem kell a kézi fizetés.
De te így is fizethetsz később is.

(#63538) Met válasza V/ (#63537) üzenetére


Met
nagyúr

Több eladásom nem lesz az tuti. Sőt ezt az accot csak az eladás miatt csináltam. Ugye ha most bezárom/megszüntetem nem lesz több költség?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63539) V/ válasza Met (#63538) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert kifizettél mindent, holnap vagy holnapután már le is lesz könyvelve, de nem muszáj törölnöd, hátha szükséged lesz rá. Mondjuk a vásárlói védelem idejének leteltéig lehet, hogy nem sikerül törölni.

(#63540) Met válasza V/ (#63539) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.

A vásárlós ebay accon is átírtam a PP címet.
Van egy vásárlásom folyamatban, ha valamiért refund van akkor automatikusan az új pp accra megy vissza a pénz vagy arra menne amiről kifizettem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63541) V/ válasza Met (#63540) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezért nem törlik a fiókot azonnal, úgy mint a bankok, ha lejárt a bankkártyád az még 30 napig még a rendszerben van.
Nem mehet át az újra, nincs kapcsolat a kettő közt.

(#63542) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok, ha nem akkor ezer bocsánat.
Nagyon kellene nekem ilyen csatlakozó (6pines) de csak ilyen 33 feedbackes tagnál találtam. Tudnátok segíteni hol találok még ilyet? Valahogy nagyon nem akadok a nyomára. (Alin van de csak szürke és kék kellene)

Előre is nagyon köszönöm!

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#63543) Met válasza V/ (#63541) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor buktam ha valami miatt refund kell vagy supporttal/eladóval lehet egyezkedni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63544) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. olvasgattam az összefoglalóba ezeket a vámos dolgokat. szeretnék rendelni az usából egy 45$-os kabátot 31$ a posta azt írja. akkor nekem erre elvileg 27% áfát kell fizetnem ami annyit jelent h (45+31)*1,27=96,5$ ?

[ Szerkesztve ]

(#63545) somnia válasza Zewa (#63542) üzenetére


somnia
őstag

...és az miért baj, hogy csak 33 feedbackje van, valahol mindenki elkezdi, ráadásul az a 33 is pozitív...

(#63546) somnia válasza -=Vacsek=- (#63544) üzenetére


somnia
őstag

...plusz a kezelési költség....2500 ha a posta csinálja...

(#63547) DJ. Ru$y válasza -=Vacsek=- (#63544) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Célszerű lett volna, ha linkeled a hirdetés, ugyanis van ahol előre hozzászámolják a felmerülő költségeket, kifizeted nekik a termékkel és szállítással együtt, majd csak simán kézbe kapod a csomagot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63548) V/ válasza Met (#63543) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert még nem törölték, de hány függőben lévő, nem megkapott vásárlásod van arra a fiókra?

(#63549) Tibric válasza V/ (#63479) üzenetére


Tibric
tag

Az ebayen végül tudtam követni az UPAAB tracket, most viszont elért erlangerbe.
Kaptam egy GSP levelet amiben van a domestic track szám is, de usps oldalán ezt beírva azt irja "delivered".
Tehát hogy erlanger a végcélja ennek a tracknek.
Innentől akkor totál vakság? Egyszer majd csak jön kitudja mikor :F :W
Alkatrészt rendeltem, nagyon jó lenne tudnom mikor számíthatok az érkezésre...

[ Szerkesztve ]

(#63550) Met válasza V/ (#63548) üzenetére


Met
nagyúr

Egy, 2000 forintos cucc.
Mától kezdve jöhet.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.