Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) SunMount3r válasza somnia (#62184) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, csak azt kérdezném még, hogy ezzel a tomtop.wholeseller eladóval van e itt mát másnak is negatív tapasztalata, pl., hogy nem azt küldi amit ígér?! Experienced Seller, 99.8%-os pozitív értékelés: én is ezért választottam részben, erre most taccs... Mert elég sok cuccot árul és, ha esetleg rendelnék máskor valamit, akkor meggondoljam e, hogy megint éppen tőle rendeljem...?!

(#62202) Gorbeee


Gorbeee
tag

Sziasztok,

Tudtok ajánlani olyan programot, amely magától licitál helyettem lejárat előtt bizonyos idővel egy megadott összeghatárig? Mac-en vagy böngészőben használnám esetleg Androidon.

Köszönöm a segítséget. :R
Udv, Gorbeee

(#62203) somnia válasza Gorbeee (#62202) üzenetére


somnia
őstag

Nem kell ahhoz program, beállítod a max. bidet és kész!

(#62204) Directors válasza V/ (#62196) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#62205) Gorbeee válasza somnia (#62203) üzenetére


Gorbeee
tag

Azt a funkciót még soha nem próbáltam. Mondjuk most 2$ a licit és én beállítok max bidnek 10$-t, de csak 5$-ig megy fel akkor 5$ vagy 10$ amin megnyerem a licitet?
Köszönöm a segítséget.
Udv, Gorbeee

(#62206) V/ válasza Gorbeee (#62202) üzenetére


V/
Topikgazda

snipeswipe.com 5$ és 500-ig licitáltathatsz,amit nem nyersz meg az vissza kerül a pontok közé, 2 mp a legkisebb idő
ezsniper.com 3 lehetőség ingyenes, emlékeim szerint 5 mp, nem csak az eBay-n lehet licitáltatni vele

[ Szerkesztve ]

(#62207) V/ válasza Gorbeee (#62205) üzenetére


V/
Topikgazda

5-ön, magadat nem kell licitálnod.

(#62208) Gorbeee válasza V/ (#62207) üzenetére


Gorbeee
tag

Köszönöm a segítséget. :)
Udv, Gorbeee

(#62209) Teodor52


Teodor52
senior tag

Volna egy nagyon kezdő szintű kérdésem!

Kínából oly sok minden rendelhető pl Ebay-on keresztül úgy hogy szállításért nem kérnek semmit és az ára tizedannyi.

Miért?

Nem mintha ellene lennék :) de hogy éri meg nekik?

(#62210) V/ válasza Teodor52 (#62209) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy hogy bizonyos mennyiségű elküldött -exportált- termék esetén a kifizetett posta költséget az állam kifizeti nekik. Pl: 99-ig semmi, 100 fölött kifizetik az összest. Támogatni kell a vállalkozásokat, ezt több féleképp is lehet, van aki az adott ország valutájának értékét a békas.. alatti szinten tartja, behozatal drága, kivitel olcsó ezért az utóbbira ösztönzi a vállalkozásokat. Pl 1 $ = 500 garas

[ Szerkesztve ]

(#62211) Teodor52 válasza V/ (#62210) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót.

Tegnap írtam a fentebb említett problémámmal kapcsolatban az ebay supportnak kaptam is két üzenetet, hogy megnézték a fiókom nincs semmi probléma jól van összekapcsolva az ebay-paypal fiók tehát tényleg semmi.Annyit írtak még,hogy böngészési előzményeket töröljem mindet és ha akkor sem jó,akkor készítsek egy fotót a kijelzőről.
Nos eddig nem kellett eljutni mert jó lett,de hát, hogy mondjam, többször kellett rákattintani a fizetés megerősítésre, hogy végre elfogadja.

Igazából ma adtam le az első olyan rendelésem ami eu-n kívülről jön.

Felvettem az eladóval a kapcsolatot abból az okból kifolyólag hogy tud-e adni tracking számot, de ehelyett + feedback-et adott.

Van valami különdíja esetleg ennek a plusz szolgáltatásnak?

(#62212) Teodor52


Teodor52
senior tag

Volna még egy kérdésem!

Nagy segítség lenne!

A gyors szállítás iránti igényünket hogyan, milyen formában és mikor kell közölni az eladóval?

(#62213) V/ válasza Teodor52 (#62212) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a szállítási lehetőség van amit az eladó a hirdetésben megadott, van aki csak egyet ad meg, a gyors, express szállítás legtöbbször elég húzós árú, nem biztos, hogy ki fogod fizetni. Lehet rákérdezni, ha nem adott meg, esetleg módosítja a hirdetést. Annyit azért vegyél figyelembe, hogy az eladó által eBaynek fizetett 10% jutalék alapjába a szállítási költség is bele tartozik, ezért a kérésedet nem biztos, hogy teljesítik.

[ Szerkesztve ]

(#62214) Hunter2


Hunter2
addikt

hogy lehet kérni értékelés törlését?
Egy hülye figyelmetlenül vásárolt nálam és adott egy negatívot mikor rendelt egy ram modult és nem 13 volt a dobozban. A leírásban világosan le volt írva hogy 1 modulra vonatkozik az ár.

(#62215) V/ válasza Teodor52 (#62211) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nálunk simán feladsz egy levelet az 115 Ft, ha nyomkövetéssel akarod -ajánlott- akkor +280 Ft. Külföldön is hasonló a rendszer, plusz költség.

(#62216) radi8tor válasza Hunter2 (#62214) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak ő kérheti a törlését.

⭐ Stella

(#62217) V/ válasza Hunter2 (#62214) üzenetére


V/
Topikgazda

No ez miért ment el 2x?

[ Szerkesztve ]

(#62218) V/ válasza Hunter2 (#62214) üzenetére


V/
Topikgazda

A kapott Feedback megváltoztatását kérheted a vevőtől. Ott a link mellette.
Vagy ez a Help második pontja, Submit a Feedback revision request

(#62219) Hunter2 válasza V/ (#62218) üzenetére


Hunter2
addikt

nehogy már ne legyen semmi lehetőség arra ha a user hülye. CSináltam valami report a buyert, kíváncsi leszek mi lesz a vége.

(#62220) Teodor52 válasza V/ (#62213) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszönöm a segítséged!

(#62221) L@SzL0 válasza V/ (#62194) üzenetére


L@SzL0
újonc

Köszönöm.

(#62222) V/ válasza Hunter2 (#62219) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi sem lesz, de az hogy kéred az értékelés megváltoztatását az neked miért semmi lehetőség? Ez egy lehetőség.

(#62223) SunMount3r válasza SunMount3r (#62201) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy néz ráadásul még hibás is a légegér amit küldtek :(( , nyitom is a case-t neki.

Mennyibe kerülhet egy ilyen légegér vissza postázása Kínába és hogyan adjam fel? Levélpostai, ajánlott és tértivevényes? Mennyi idő mire visszatérítik a postaköltséget? :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#62224) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, rendeltem ebayről, de nemrég jött egy email hogy az eladó fiókot feltörték vagyis nem valós üzlet, és írjak a reso centerbe, megtettem, még valamit tehetek, önnan jött mail hogy várjak aug. 11 ig, köszi

(#62225) Hunter2 válasza V/ (#62222) üzenetére


Hunter2
addikt

Erről a termékről van szó: [link]

A user leütötte alkuval 7 dollár+postáért, mikor odaért akkor adott egy negatívot hogy nem 13-at kapott.
na itt szerinted mennyire valószínű hogy megváltoztatja az értékelést?
Egyértelműen figyelmetlen volt mert a leírásban ott szerepel hogy "Number of Modules: 1" tehát nem 13.
Tehát most nekem azért van egy negatívom mert ő figyelmetlen/ gyökér? És ezt az ebay-el nem lehet sehogy elbíráltatni?

(#62226) ANOka válasza Hunter2 (#62225) üzenetére


ANOka
őstag

A termék megnevezésébe miért írtad be, hogy mennyi van raktáron???
Miért az egész raktárkészletről tettél fel fotót?

[ Szerkesztve ]

(#62227) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#62124) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

(#62124) luimapeiz : Szeretném megoldani a problémát, de nem találom módját sehol... :(
Hagyjak veszi 11+ ezer Ft-ot ? (kizárt) Segítséget előre köszönöm a lépésekhez amiket meg tudnék tenni! (sajnos én nem találtam módját az előrelépéshez - az idő csak megy és semmi eredmény) :U :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62228) V/ válasza Hunter2 (#62225) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos a hirdetésed hibás: 13 pieces in stock, egyrészt nem írnám a termék megnevezésbe, mert ha eladok egyet akkor a hirdetést javítanom kell 12-re, majd megint és megint javítani, másrészt ezt bizony értheti úgy is hogy 13 darab van a készletben amit eladsz. Milyen nemzetiségű aki megvette?

(#62229) radi8tor válasza MaxxDamage (#62227) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

View PayPal transactionra nem dob fel semmit?

⭐ Stella

(#62230) Hunter2 válasza ANOka (#62226) üzenetére


Hunter2
addikt

Hogy lássák hogy mennyi van. Nehogy már én legyek a hibás hogy nem olvas leírást csak nyomja a gombot.

(#62231) Teodor52


Teodor52
senior tag

Volna egy észrevételem amire választ szeretnék kapni.

Kínából rendeltem egy adott terméket és GBP-an fizettem.

Ez hogy lehet?

Ugyan ez egy másik esetben de ott Dollárban kell majd fizetnem.

(#62232) Hunter2 válasza V/ (#62228) üzenetére


Hunter2
addikt

Olasz volt aki megvette.

(#62233) gulac12 válasza SunMount3r (#62223) üzenetére


gulac12
tag

A Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás topikban foglalkoztak már a visszapostázással, pl maj-viktor fórumtárs ebben a hozzászólásában részletesen erről informál.

(#62234) Watcher45 válasza Teodor52 (#62231) üzenetére


Watcher45
tag

Ebay-en kifoghatsz AUD és CAD valamint EU-s oldalak esetén EUR megadott árakat is ugyanarra a termékre

(#62235) ANOka válasza Hunter2 (#62230) üzenetére


ANOka
őstag

(Mindenki hüJe, csak én vagyok villamos...)

(#62236) Teodor52


Teodor52
senior tag

Ebay fiókom rendelés menüpont alatt a rendelt termékek adatait látni.
Fel van tüntetve a várható érkezési idő is és alatta a Tracking number(nem fizettem plusz árat a nyomon követésért és nem alfanumerikus karakterekből áll). Erre katt várok egy kicsit és kidobja szállítmány adatait.

YANWEN

ACCEPTED>IN TRANSIT>DELIVERED

Az állapotok alatt van egy sáv és ez akkor lesz frissítve, mikor a termék eléri a fuvarozót.

A visszaolvasások alapján kamu,ellenben olyan hsz is olvasható miszerint biztosan megérkezik,sőt hamarabb mint a TN szám.

A legutóbbi bejegyzés ezzel kapcsolatban hogy a csomag érkezhet de a nyomon követés kamu.

Mire számolhatok: fifti-fifti az esélyem hogy megkapom vagy nem vagy már most írjam meg hogy vissza az egész mégsem kell mert kamu tracking számot adott?
(Pedig direkt néztem mennyi pozitív visszajelzést kapott,az így generált %-os értéket is egy két véleményt+ a listát végignézve az adott eladó második helyen van ami a terméket illeti)

[ Szerkesztve ]

(#62237) Watcher45 válasza Teodor52 (#62236) üzenetére


Watcher45
tag

Mivel nem fizettél Tn-ért miért sérelmezed a kamu trackinget, gondolom nem nagyértékű a termék sem. Nekem is volt már Yanwen és rendben megérkezett a vállalt időben, nem úgy mint a Gearbest ahol a holland postás(szintén nem fizetett TN) küldeményem közül már kettő is túl van az egy hónapon.

(#62238) Teodor52 válasza Watcher45 (#62237) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem sérelmezem csak feltételezem a hsz-ek alapján és egyben kérdeztem, hogy mitévő legyek!

[ Szerkesztve ]

(#62239) Watcher45 válasza Watcher45 (#62237) üzenetére


Watcher45
tag

Nézd én azt tudom mondani, hogy nekem megjött több termék Yanwen TN-el is az 1 dolcsis egérhez volt TN de az általam ismert egyik nyomkövető oldal gyomra sem vette be, a kütyü mégis megjött, jelenleg jön egy 4 GBP értékű óra amihez TN-t sem adott az eladó. Sajnos türelemjáték a dolog, de a PP védelemben talán bízhatunk.

(#62240) Hunter2 válasza ANOka (#62235) üzenetére


Hunter2
addikt

ja el is felejtettem, hogy arra kell alapozni hogy mindenki hülye.
Itthon is simán kérdeznek akkor is ha a válasz benne van a hirdetésben, valóban az én hibám.
Azt hittem hogy csak itthon funkcionális analfabéta a nagy többség, kiderült hogy külföldön sem jobb a helyzet.

(#62241) V/ válasza Hunter2 (#62232) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreértette sajnos, ausztrálok szoktak még ilyen stock, lot megfogalmazás értelmezési hibába esni.

(#62242) V/ válasza Teodor52 (#62238) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugi, ez a szám is rajta lesz a borítékon, de a fix adat a feladás dátuma, majd azt fogod látni hogy megérkezett Mo-ra, de valójában majd 10-14 nap múlva csenget a postás. Nem kell semmit tenni, bőven benne lesz a várható érkezési időben. A Yanwen cég létezik, logisztikával, csomag szállítással foglalkozik, de a normál nyomkövetés az nem müxik.
Eddig mindig megkaptam a Yanwenes csomagokat, 12 db.

[ Szerkesztve ]

(#62243) Teodor52 válasza V/ (#62242) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszönöm az információt!

(#62244) MaxxDamage válasza radi8tor (#62229) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos ilyet sehol sem látok, találok. :(
Lehet ez egy elveszett pénz lesz :O :U :B

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62245) radi8tor válasza MaxxDamage (#62244) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott van jobbra.

⭐ Stella

(#62246) MaxxDamage válasza radi8tor (#62245) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jaaa :B
Arra ezt dobja

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62247) radi8tor válasza MaxxDamage (#62246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az fura, mert ha ilyenkor belépsz PayPal-ba, akkor mutatnia kellene a tranzakciót.
eBay-el vagy PayPal-el fel kellene venned a kapcsolatot. Szerintem inkább eBay-el, mert PayPal-on nem látszik a tranzakció.

⭐ Stella

(#62248) MaxxDamage válasza radi8tor (#62247) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Ezt hogyan tudom megtenni a legegyszerűbben és leggyorsabban? (még nem volt velük dolgom , felkeresés stb..) Köszönöm! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#62249) V/ válasza radi8tor (#62247) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy törölt item vagy eladó, ott sincs semmi, de ez szerintem nem lett elküldve, a várható érkezést persze kiírja a fizetés után, de ez az eBay szállítási statisztikája, nem pedig a tényleges információ.

(#62250) radi8tor válasza MaxxDamage (#62248) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angolul tudsz? Az nagy előny. :)
Erre indulnék el.

Tényleg, le is könyvelték a számládon vagy csak zárolásba került aztán feloldották 30 nappal később?

V/: igen azt olvastam, de attól még ha kifizetek valamit a PayPal tranzakció lekérdezhető. eBay is mutatja, hogy fizetve lett. Mégis hova tűnt a kapcsolódó PayPal tranzakció?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.