Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) poli27


poli27
veterán

Erdekes tracking. Budapestrol pragaba :)

(#63202) bippeti válasza havri1 (#63200) üzenetére


bippeti
tag

Semmi gond. :D
Most lett aktuális megint, hogy be tudjak lépni és a Ki volt az első főnököm? kérdésre eszembe jutott, hogy nem a közvetlen főnökömet kéne beírni, hanem a vállalat igazgatóját. (A kérdést még 2008-ban írtam.) Ez bejött. 3 hónappal ezelőtt ez nem jutott eszembe...

Valamiért azt hittem, hogy visszautalás csak paypalra történik. Ezek szerint utalnak számlára is?

(#63203) havri1 válasza bippeti (#63202) üzenetére


havri1
félisten

Mindig oda refundolnak, ahonnan fizettél.

havri

(#63204) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Az elmúlt években eddig minden csomagom megérkezett (egyszer volt, hogy nem jött meg időben, az eladó visszaadta az árát, de pár héttel később megjött, én írtam neki és kifizettem), de most van egy, ami nem akar (tehát szerintem kizárt, hogy a postásom nyúlta le pl).

Augusztus 10-én rendeltem, ma jár le a várható érkezési idő.
Mikor írjak az eladónak, meddig tudom visszakérni a pénzem (hány napig véd a paypal)?

(^)(>.<)(^)

(#63205) Vertigo18 válasza vacs (#63204) üzenetére


Vertigo18
addikt

A paypal, ha jól emlékszem 180 napig véd...

De az ebay is hagyja még a lejárati dátum után 30 nappal is, hogy nyiss egy "dispute-ot".

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63206) V/ válasza bippeti (#63198) üzenetére


V/
Topikgazda

De kérdés az eredetihez kapcsolódóan: Lehet kérni bankszámlára visszautalást?
A fizetés nem paypal-lal, hanem kártyával történt.

Kezdjük azzal ez eBay topic.
Pontos kérdés megfogalmazás sokat segített volna.
1. Kitől akarsz visszautalást kérni?
2. Hol vásároltál?
Mert alapból nem utalnak számlára sehonnan sem.
Paypal fizetés esetén:
A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára.
De ez nem az amit kérdeztél, mert ez is Paypal-n keresztül lehetséges és nem kimondottan a bankszámlára.

Ha Aliexpressen vagy GB-n vásároltál és onna vársz visszatérítést, akkor lásd az első mondatot. De ők is a kártyára, a kártya mögött levő számlára küldik vissza. Nem kimondottan bankszámlára.

[ Szerkesztve ]

(#63207) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Volt egy csomagom, amit nem kaptam meg időben, ma van az utolsó napja. Szóltam az eladónak és ő szépen vissza is fizette paypalra az összeget, már meg is kaptam. Viszont azt mondja, hogy ha esetleg megkapnám a csomagot, akkor fizessem neki vissza a pénzt. Nem nagy összegről van szó, 1200 ft, mivel ez az első ilyen esetem és ha véletlenül mégis megjönne a csomag, akkor illendő visszafizetni ezt a pénzt? Bár lehet ez csak egy költői kérdés részemről... :)

Persze arra is megkért, hogy ne adjak neki negatív értékelést és az időpontra is adjak neki pozitívat, márhogy időben megkaptam...

[ Szerkesztve ]

(#63208) bippeti válasza V/ (#63206) üzenetére


bippeti
tag

Kezdjük azzal ez eBay topic.

A kérdés fonala így kezdődött:
Paypal, ill. ebay (+ali, GB) kapcsolat miatt szeretnék kérdezni.
Köszönöm neked is a választ, megértettem. Ismétlem: valamiért abban a hitben voltam, hogy a refund csak paypal-ra jöhet ebay-ről. És emiatt a feltételezés miatt kerestem mindenáron a paypalos megoldást. Mostanra eljutottam oda, hogy erre nincs szükség. És nyilván erre a kérdésre nem tudtak volna paypalon válaszolni.
A probléma megoldva, szerintem zárjuk. Ha hibáztam bármiben, akkor bocs' mindenkitől. :R

(#63209) V/ válasza thomasvold (#63207) üzenetére


V/
Topikgazda

A költői az a rész, hogy nem akarod kifizetni? ;]
Én alapból felajánlom az eladónak amikor refundot kérek. Arra a Paypal címre elküldöm a pénzt amire elsőre fizettem, úgy hogy a jutalékot én fizetem -ha jó kedvem van-, egyébként meg írok neki, hogy megjött az áru, küldjön egy vételárnak megfelelő pénzbekérőt a Paypal-n keresztül. Nem meglepő módon akkor feléled a Paypal 180 napos vásárlói védelme, míg az első módszernél nem, mert barátként küldtem.

[ Szerkesztve ]

(#63210) V/ válasza bippeti (#63208) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilván tudtam volna a Paypal topicban is válaszolni, bizonyos okok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#63211) thomasvold válasza V/ (#63209) üzenetére


thomasvold
őstag

Ne gonoszkodj... :D
A költői rész arra vonatkozott, hogy igen, illik visszafizetni, de azért megkérdezem, hogy ki hogyan szokta, mert velem ilyen még nem fordult elő.

Na ez így hirtelen magas, ha esetleg megjönne, (de nem fog) akkor majd kérdezek ismét, ha nem gond, hogy hogyan megy ez a visszafizetés.

Elég sok dolgot rendeltem már, épp ma jött meg egy és a megadott időintervallum legelső napján, tehát igen gyorsan. Minden más csomag is rendre megérkezett bőven időben. Egyedül ez nem, de már lassan másfél hónapja, hogy rendeltem.

(#63212) havri1 Én még csak most csöppentem bele ebbe a világba és erre már be is esett egy ilyen eset :)

[ Szerkesztve ]

(#63212) havri1 válasza thomasvold (#63211) üzenetére


havri1
félisten

Elég jó az elmúlt 1 év statisztikája (nálam).
Nem is emlékszem olyanra, hogy nem érkezett meg, inkább minőségbeli problémáim voltak.
Jelenleg 27 csomagom van úton, asszony is rendelgetett, kb ennyi be is futott az elmúlt hetekben, és mind 3 hét körüli időben.

havri

(#63213) bippeti válasza V/ (#63210) üzenetére


bippeti
tag

Rosszul fogalmaztam az előbb.
Az eredeti kérdés inkább ebbe a topic-ba tartozik, mint a paypalosba. De már semmi jelentősége.

(#63214) Dolphine válasza Dolphine (#63187) üzenetére


Dolphine
addikt

Na, megérkezett a csomag! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#63215) somnia válasza Dolphine (#63214) üzenetére


somnia
őstag

...hurrá!...

(#63216) Shingen


Shingen
addikt

Hy
Rendeltem egy medált nyaklánccal, csak rövidre vágtam a láncot.
Angol nevén ball chain kinézetű, csak nem találok olyan eladót ahol lehetne ilyen láncot venni olcsón.
Az is jó lenne ha pl. 10 db lenne egy csomagba.
Tudtok segíteni, mert én nem találok ilyet az ebayen.
Jah és nem kell sterling ezüst meg hasonló a legolcsóbb kellene.
Köszi

風林火山

(#63217) Met válasza Shingen (#63216) üzenetére


Met
nagyúr

Nem ilyen kell Neked? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63218) Shingen válasza Met (#63217) üzenetére


Shingen
addikt

Vicces gyerek vagy. :W
Hasonló lánc, mint ami a dögcédulákon van.

風林火山

(#63219) radi8tor válasza Shingen (#63218) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az pont ugyanilyen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#63220) tahepa válasza Shingen (#63216) üzenetére


tahepa
senior tag

(#63221) Shingen válasza tahepa (#63220) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi ez jó lesz!

風林火山

(#63222) V/


V/
Topikgazda

Figyelem!
Működik a Paypal gyors feltöltés menüpontja, egyenlőre OTP számlásoknak, bővebb, de szerény információ itt

(#63223) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Sziasztok!
Az mennyire normális,hogy szeptember 6.-án jött az automatikus email,hogy a csomagom az Ebay Global Centerben van,de az égvilágon semmi mozgás nincs.A track szám ott van,de ezen kívül semmi.Ja és elvileg International Priority-nek írja a Global shipping...Angliából jön amúgy a csomag.

(#63224) V/ válasza Crockett75 (#63223) üzenetére


V/
Topikgazda

Van még egy száma annál lehetséges látnod a mozgást, de ha van változás küldik az e-mailt. Nekem 10 nap alatt jött meg az ilyen küldemény. Még időben vagy.

(#63225) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Ilyet miért írt az eladó nekem? (megvettem, fizettem, kínai kütyü)

"so sorry to you ,pls tell us the phone number , otherwise logistic company refuse to ship your package."

Kínába nem telefonálnék, angolul sem tudok úgy.

(#63226) V/ válasza RAiN91 (#63225) üzenetére


V/
Topikgazda

A borítékon rajta kell lenni a telefonszámnak, úgy veszi át a szállító cég.
Nem kell telefonálnod ez általában azt jelenti hogy hogy ők hívnának, de nem fognak.
Nagyon titkos hogy a vásárláskor sem küldeted el a rendszerrel?
Itt Mo-n is ha vásárolsz webshopban szóba sem állnak veled, ha nincs telefonszám megadva, ez így működik.
De gondolom azért érhető volt a szöveg, még a gugli fordítóval is :O
nagyon sajnálom, hogy neked, pls mondja el nekünk a telefonszámát, különben logisztikai cég megtagadja, hogy a hajó a csomagot ship alaból hajónak fordítja, de szállítást jelent a szövegkörnyezetben.

0036207558833 formátum célszerű, a +36 formátumban nem biztos hogy jó.a 20 lehet a körzetszám, előhívó a szolgáltató függvényében

[ Szerkesztve ]

(#63227) Crockett75 válasza V/ (#63224) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Köszönöm!Értem,csak érdekes,hogy elsőbbségi csomagnak írja és ma van a 7. nap,hogy semmi infó.
Ennyi van:Last scanned date N/A
Package location
Dispatch status
Postage carrier Multiple carriers
Global tracking UPAAA..szám...........48
Delivery message N/A

"Imádom" a Global Shippinget....

(#63228) V/ válasza Crockett75 (#63227) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegyik úgy jön, ennek ellenére volt 10 nap nekem is.

(#63229) Crockett75 válasza V/ (#63228) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Azért felháborító,hogy Amerikából az elsőbbségi csomagom,majdnem ugyanilyen árban 7 nap alatt itt volt,ezek meg a töküket vakarják 7 napja.7500 ft-os szállítási költség....Amióta ez a Global Shipping betette a lábát az Ebayre csak a baj van velük.Horror áron dolgoznak,csiga lassúak.Eddig egy ugyanilyen trackinges csomag jött 10 fontért Angliából,ami 7 nap alatt itt is volt mindig,ez meg majdnem a duplája árban is és időben is,és kritikán aluli szolgáltatás.Ahogy olvasom akár a külföldi fórumokat,nem zengenek ódákat róluk mások sem.

(#63230) V/ válasza Crockett75 (#63229) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is neked lényeg, az eladó van teljeskörűen biztosítva az elvesztés ellen és a kézbesítés biztosítása a lényeg, hogy a csaló vevő ne indíthasson case-t a meg nem érkezésre.
Nincs ezzel baj, hidd el nekem eladóként ez jobb, mint a Magyar Posta olcsóbb de sz..t sem érő biztosítási rendszere. Ha elveszik az ajánlott levél 45 nap mire megkapod a kártérítést, amihez ha nem értéknyilvánításos, az értéket csak vita közepette fogadják el az általam megadottak szerint.
Mire fizettél ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#63231) vacs válasza Vertigo18 (#63205) üzenetére


vacs
veterán

Köszi, akkor még ráérek aggódni.

(^)(>.<)(^)

(#63232) RAiN91 válasza V/ (#63226) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi, csak félrefordítottam, és azt hittem, "hogy hívjam fel őket" :)

(#63233) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hogyan tudok törölni egy tételt? Rámentem egy hete,hogy vásárlás,kiválasztottam,hogy paypal,de confirmra nem kattintottam rá,csak visszafelé léptem. Emailt kaptam,eladótól is hogy fizessek vagy töröljem a tételt. Még soha nem vásároltam ebayen. Hogyan tudom törölni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63234) V/ válasza FIREBLADE78 (#63233) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy, kérhetsz egy vásárlás törlést az eladótól, More options, Contact seller, Cancel order

(#63235) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy TN számom ami az orosz nyomkövető oldal szerint aliexpress-re mutat.
Az adott terméket ebay-en rendeltem.

Nincs ezzel probléma?

[ Szerkesztve ]

(#63236) V/ válasza Teodor52 (#63235) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit nézel már megint? :) Hogy mutat az Aliexpressre?

(#63237) Teodor52 válasza V/ (#63236) üzenetére


Teodor52
senior tag

:)

Hát érdekes tényleg mert kipróbáltam egy szabványos MP TN-el ott nem volt probléma viszont egy 11 számjegyből álló tn-él ezt dobta!

Az ebay oldalán ha rákattintok akkor a shipment details-nél a carriernél: FLYT áll!

[ Szerkesztve ]

(#63238) V/ válasza Teodor52 (#63237) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem jelent semmit, az eladó nem csak az eBay-n árusít hanem az Aliexpressen is. Valószínűleg.
A 11 számból álló nyomkövetési szám, nem nyomkövetési szám. Küldemény azonosító.
Olyan sokat írtuk már, az nem érvényes nyomkövetési szám, láthatsz Mo-ra megérkezést is bejegyezve, de a konkrét valósághoz az adott idősíkon köze nincs.
Ezek a fajták a nyomon követhetők a postai rendszerben:
China Post
C# *** *** *** CN
P# *** *** *** CN
R## *** *** ** CN
R# *** *** *** CN
S# *** *** *** CN
V# *** *** *** CN

Guangzhou Flyt Logistics Ltd egy logisztikai cég ami posták igénybevételével szállít, az ő csomagazonosítója nekik mond valamit, de Magyarországon senki nem ír be az adatbázisukba.

[ Szerkesztve ]

(#63239) Teodor52 válasza V/ (#63238) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nagyon szépen köszönöm V/ :R

(#63240) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Lehet valahogy szűrni az olyan hirdetéseket, ahol a legkisebb ár látszik kereséskor, de belépve egy -tól -ig lista fogad? Ezeknél a legolcsóbb soha nem az, amit kerestem.

#?*@&!

(#63241) Crockett75 válasza V/ (#63230) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Csak egy szimpla téli kabát.Sokszor jött már nekem is Global Shippingel áru,de akkor pár napon belül volt mozgás.Felvették,szállítás alatt stb.De itt 7 napja még csak a rendszerben sincs.
Egy másik csomagom standard shippinggel 2 hete jön.Mivel ez a legolcsóbb posta volt,gondolom normális a 2 hét.

(#63242) V/ válasza zeon.hu (#63240) üzenetére


V/
Topikgazda

Price

A:

B:

[ Szerkesztve ]

(#63243) FIREBLADE78 válasza V/ (#63234) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Közben megoldódott,írtam neki üzenetet mailen keresztül és kérte a törlést. Kaptam is ebaytől üzit,hogy törölték a vásárlást,mert én kértem. Elvileg semmi más dolgom nincs? Ebay appban a purchasesnál fizetetlen terméket jelzi még. :U :F

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63244) V/ válasza FIREBLADE78 (#63243) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd el fog tűnni, de a Hide-t választva neked sem kell "nézegetni".

(#63245) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok!
Rendeltem lassan 1 hete egy okosórát UKból eBayen, a feladó nagyon korrekt volt és 1 nap alatt el is juttatta a Global shipping centerbe express postával, csütörtökön meg is érkezett oda, ma frissített az ebay hogy a Centerbe és egyből külön eljárás alá került ezért 3-5 napot késik a cucc.
Ez most komolyan ilyen szar?! Mennyi idő míg ténylegesen megjöhet a rendelt termék?

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#63246) zeon.hu válasza V/ (#63242) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezt nyilván próbáltam :)
Tehát beírom pl 1000Ft max.
Feljön a lista, rányomok egyikre, de ott több terméket is árulnak, amiből választani kell, de az általam keresett drágább 1000-nél.
Ami olcsóbb, az általában teljesen más.
(Mindjárt keresek ilyet, linkelem)

#?*@&!

(#63247) V/ válasza Csigger (#63245) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kicsit visszaolvasva írogattunk erről, nekem 10 nap alatt jött meg a GSP-s Angliából.
Nem tudom mennyit fizettél szállítási költséget, de a normál Angol Királynői Posta is csak az express szállítja ide 1 hét alatt.

(#63248) V/ válasza zeon.hu (#63246) üzenetére


V/
Topikgazda

A kereső egy adott termékre keres, az hogy az adott eBay kereskedőnél mást nézel azzal teljesen mást csinálsz.
A kereskedő listában Visit store alapból nincs összeghatáros beállítás, de az nem is keresés
Viszont ha a a kereskedőnél a Items for sale-t választod akkor megmarad a keresési oldal és állíthatsz határt

Én szó szerint a keresésből indultam ki a válaszomnál.

[ Szerkesztve ]

(#63249) zeon.hu válasza zeon.hu (#63246) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Például ez.
Kerékpárra kormány szalag keresve, maximum beállítva, de csak a lámpa marad az érték alatt, minden egyéb drágább, amit kerestem.

Szerk.
Én a keresett terméket nézem, de az drágább, mint a beállított érték. Ami alacsonyabb, az másik terméke az eladónak, de ugyanazon a linken hirdeti.
Ezeket szeretném kiszűrni, ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#63250) V/ válasza zeon.hu (#63249) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyen egy item több termék a legalacsonyabb értékűt jeleníti meg. Beírtam a Coffe 2.46-ját (tól és ig ugyanannyi) és feladta a hirdetést, amiben annyiért van, de a képernyő az 1 $-s bejegyzés látszik elsőre, mert az a kisebb, a tételt neked kell megkeresni, de az összeg beállítás működik

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.