Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) KisBundi válasza V/ (#62950) üzenetére


KisBundi
őstag

Tehát levélpostához elég lenne a CN22 is? Nekem az eladó csak annyit mondott, hogy 30 dollárnál kevesebbet írjak rá. Tehát akkor erre értette. Akkor feladóvevényen nem kell beérni az értéknyilvántartást? CN22-n pedig írhatom hogy ajándék?

[ Szerkesztve ]

(#62952) V/ válasza KisBundi (#62951) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen elég lenne a CN22, csak akkor nincs a kezedben semmi arról, hogy mit küldtél ki, mert az megy vele.
Az ajánlott Kína, Hong Kong viszonylatába kb. 36 $ (10000 Ft) értékig biztosítva van, ezért szoktam javasolni hogy csak az értékesebb és 15K felettiekhez legyen kérve, de az már 15K érték esetén + 3*405 Ft, 1215 Ft lesz még ami hozzáadódik költségedhez

(#62953) KisBundi válasza V/ (#62952) üzenetére


KisBundi
őstag

Így már értem.! :) A CN22 nyomtatványt itthon is kinyomtathatom?

(#62954) V/ válasza KisBundi (#62953) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, van olyan verzió a Posta oldalán amibe beírhatod az adatokat (CN23 is van), a nyomtatást célszerű 10*10 cm-s méretűre, hogy olvasható is legyen

[ Szerkesztve ]

(#62955) KisBundi válasza V/ (#62954) üzenetére


KisBundi
őstag

A súlyt lemérhetem magamnak is? :)

[ Szerkesztve ]

(#62956) radi8tor válasza KisBundi (#62955) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, de ők is ellenőrzik majd.

Amúgy miért nem itt beszéltek ilyenekről? :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#62957) V/ válasza KisBundi (#62955) üzenetére


V/
Topikgazda

Becsomagolom lemérem és úgy megyek hozzájuk, néha van 1 gramm eltérés általában az ő javukra, de mivel csak a határértéknél van jelentősége nem foglalkozom vele., de kontroll az kell.
De van amikor, látva otthon az eredményt, keresek könnyebb dobozt, hogy beférjek a kedvezőbb szállításba.

(#62958) V/ válasza radi8tor (#62956) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért is? Az eBay-n lehet eladni és az eladott terméket postázni. Lehet az eBay-n probléma esetén a vásárolt küldeményt visszaküldeni postai úton. Nem annyira idegen téma szerintem az eBay topicban.
De ezek szerint jól éreztük hogy ez lehet nem fő téma, de hiába tettük off-ba, szerinted még úgy sem beszéljünk itt róla.
Akkor itt nem foglalkozunk a Paypal-el sem, mert bár az a fizetési eszköz legtöbb esetben az eBay-n az sem ide való?
Végül is nehezen tudom eldönteni, hogy ami az eBay használatához kapcsolódik azt miként és milyen elven is szűkítsük le, de amit ajánlottál topicot annál az eBay vásárlás is belefér a cím szerint: Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás akkor ezzel is majd ott foglalkozunk.

De akkor minek az eBay topic, a Paypal topic, az Aliexpress topic, ha van egy amibe mind beletartozik?

[ Szerkesztve ]

(#62959) radi8tor válasza V/ (#62958) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyira tudtam, hogy nem fogod elfogadni a kérésemet. Ismerlek már. :)
Hagyjuk, nem vitázom veled erről. Offoljatok oldalakon keresztül postázás alapismeretekről itt, amikor van postázással foglalkozó topik. :U

⭐ Stella

(#62960) KisBundi válasza radi8tor (#62956) üzenetére


KisBundi
őstag

Röviden? Ott nem foglalkoztak velem! :) Még1x köszönöm V/-nek a sok segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#62961) KisBundi


KisBundi
őstag

Egy utolsó kérdés még. Jó ez így, hogy mindent elé írok, hogy micsoda? :)

Contact Name: Chen Bing
Street Address: NanWan Street Gold HaoTing 1 1207G
District: long gang qu
City: shen zhen shi
Province: guang dong sheng
Country: China
Zip Code: 518114
Phone Number: 18820204713

[ Szerkesztve ]

(#62962) V/ válasza radi8tor (#62959) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, igazad van 8 hsz-t írtam ebben a témában, a harmadikat már privátba kellett volna írnom. Ígérem figyelni fogok rá.

[ Szerkesztve ]

(#62964) pilu01


pilu01
senior tag

Üdv
A PP fiókomat már pár hónapja megcsináltam, hátha kell majd, de pénz még nem volt rajta.
Alin kaptam visszatéritést egy eladótól, de PP számlára utalta vissza, összesen 10,5 dollárt.
Eddig nem vásároltam az Ebay-en, gondoltam eltapsolom egy microsdre a pénzt.
Kinéztem, megvettem 9,69-ért.
Bemegyek a PP fiókomba, hát már csak 9,65 van a számlámon, mert levonta a kezelési költséget!
Az Ebay-es vásárlás, meg már megterhelte a számlát, most -9,69 dollár az egyenlegem!

Ilyenkor mi a teendő?

(#62965) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy két kérdésem az utóbb leìrtakkal kapcsolatban, hogy megértsem a folyamatot,de előtte köszönet a részemről is V/-nek a leírt nagyon hasznos informàciókért! :R

Mikor kiküldök Magyarorszàgról egy àrút minek az értéke nem lényeg mert így is úgy is vàmolni fogjàk csak azt nem tudom, hogy hól?
A küldő és a fogadó orszàgba is vámkezelik?
Ha megvan akkor többet nem fog vámra menni Kínàból jövet mert a CN23 okmàny plusz a vámkezelési megbízàs végigkíséri a csomagot?

Lenne még egy kérdésem!

Talàltam egy oldalt ahól szintén csomagot lehet követni tn szàmok alapjàn több futár cég esetében!Na de nem is ez a lényeg hanem az hogy pl dhl de ott van a gls stb fuvarlevél számai amiknek van egy ellenőrző száma mit kilehet számolni amit meg is mutat az oldal.Ez a bizonyos ellenőrző számnak mi a lényege?
Mert azt valahogy nem sikerükt kiolvasnom a google fordìtó segítségével!
Talán az lenne hogy valós-e a tn?

(#62966) somnia válasza pilu01 (#62964) üzenetére


somnia
őstag

Ilyenkor mi a teendő?

...érthetően fogalmazni...!

[ Szerkesztve ]

(#62967) pilu01 válasza somnia (#62966) üzenetére


pilu01
senior tag

Nem volt akkora fedezet a PP-on, amennyiért vásároltam.
Az Ebay-en, mégis fizetett státuszban van a termék.
Nem hiszem hogy ez normális, hisz átváltás sem történt!

(#62968) KisBundi válasza pilu01 (#62967) üzenetére


KisBundi
őstag

Ilyenkor a bankkártyádat terheli meg! :) Nem szükséges, hogy pp-on legyen pénzed. :)

(#62969) somnia válasza pilu01 (#62967) üzenetére


somnia
őstag

...a PP behajtja rajtad, egy percig se aggódj...!

(#62971) V/ válasza pilu01 (#62964) üzenetére


V/
Topikgazda

Ki kellene pótolni. Vásárlás előtt egy ellenőrzés nem ártott volna az egyenlegre, mert ezek szerint úgy kaptad a pénzt, hogy a jutalékot te fizetted, szólni kellett volna előtte küldőnek, hogy úgy küldje, hogy azt ő fizeti.
Ez Paypal téma, nem eBay. :R

[ Szerkesztve ]

(#62972) pilu01


pilu01
senior tag

Köszi mindenkinek!

(#62973) V/ válasza pilu01 (#62972) üzenetére


V/
Topikgazda

De valójában belegondolva, ha nincs elég pénz, akkor nem is fizethetted volna ki, csak nézd már át a Paypal-n az utóbbi pénzmozgásaidat. Valami nem kerek.

(#62974) KisBundi válasza V/ (#62973) üzenetére


KisBundi
őstag

Ha csatolta a bankkártyáját akkor onnan vonhatta le nem?

(#62975) pilu01 válasza V/ (#62973) üzenetére


pilu01
senior tag

Ez volt az első pénzmozgás a számlámon!

+10,50 USD
Fee -negative 0,85 USD
Total +9,65 USD
Ez a második:
Shipping 0,00 USD
Tax 0,00 USD
Purchase total 9,69 USD
Fee 0,00 USD
Total 9,69 USD

Csatoltam bankkártyát lehet hogy onnan vonta le?

[ Szerkesztve ]

(#62976) KisBundi válasza pilu01 (#62975) üzenetére


KisBundi
őstag

Én erre gyanakszom! :K

(#62977) pilu01 válasza KisBundi (#62976) üzenetére


pilu01
senior tag

Majd megnézem holnap az egyenlegemen. :F

(#62978) #54715584 válasza #54715584 (#62933) üzenetére


#54715584
törölt tag

Updatelték a rendszert, viszont most már egy 3 részből álló tracking historyt látok. Ilyen még nem volt, nagyon csodálkozom. Ez a sima GSP-s kézbesítés.


(#62979) V/ válasza #54715584 (#62978) üzenetére


V/
Topikgazda

Én még mindig egy termék egy szállítás és az is GSP.

(#62980) V/ válasza pilu01 (#62975) üzenetére


V/
Topikgazda

Az írtad, hogy az egyenlegeden - összeg van.
most -9,69 dollár az egyenlegem!
Akkor most a Balance-nál m látható ezen a részen?

Ha 0 akkor kifizetted a kártya segítségével.
Tényleg igaza volt itt #62966 somnia-nak.
Félre vittél az írásoddal, mert a Payapl egyenleged nincs minuszban, előfordulhat, úgy hogy küldik neked a pénzt, azt elköltöd, de később aki küldte visszavonatja és akkor tényleg mínuszban lesz annyival az egyenleged. Ilyesmi szituációra gondoltam és ezért írtam az ellenőrzést.

[ Szerkesztve ]

(#62981) #54715584 válasza V/ (#62979) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen. Este óta viszont megjött az update, most már nem inaktív a legalsó full tracking option. 8 napig tartott, mire ezt megcsinálták.

(#62982) V/ válasza #54715584 (#62981) üzenetére


V/
Topikgazda

De ha belegondolsz nincs is jelentősége ennek, nem sokára megkapod.
De nem volt update a rendszerben. Azt mi is észrevettük volna. Az akitől vásároltál az cseszteti a rendszert szerintem.

(#62984) #54715584 válasza V/ (#62982) üzenetére


#54715584
törölt tag

Úgy tudom, hogy GSP-s szállításnál az eladó feladja a logisztikai központba a csomagot és onnantól az ebay dolgozói foglalkoznak vele. Átcsomagolják ha kell, vámolják ha kell és ők updatelik a szállítási infókat is.
Elvileg hétfőn megkapom. De mivel a szokásoshoz képest 4 napos csúszás van, így nekem az egy heti csúszást jelent, mert hétvégén lett volna időm foglalkozni ezzel, igaz ez már az egyéni problémám. :)

(#62986) V/ válasza #54715584 (#62984) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay biztos nem, mert a Pitney Bowes aki ezzel foglalkozik. Jó, akkor ők csinálhatnak valamit összevissza. Majd figyelem, mert eddig ilyet én nem vettem észre, 1 vásárlás, 1 szállítási tétel volt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#62987) #54715584 válasza V/ (#62986) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tényleg, Pitney Bowes, bocsánat, félig hülyeséget beszélek.
Megnéztem régebbi vásárlást is, ahol eddig egy tétel volt csak, most ott is 2 van, pedig azt már rég kiszállították.

(#62989) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Ma reggel 9 óra környékén átvettem a majdnem kérdéses csomagot és csupán aprócska kérdésem lenne.

Az adott termék item location-él Wuppertál szerepel, de a nyomonkövetésnél és a dobozra felmatricázott címkén is Bremen olvasható.

Miért?

A nyomonkövetésnél írja, hogy postai átvétel a küldő országban ez volt az első információ a csomag hollétérről.

Regisztrált üzleti eladó én arra gondolok, hogy ott Bremen-ben lenne gy raktár ahol tárolva vannak az egyes termékei és onnan indítja útnak valamilyen módon a csomagot a rendeltetési országba és az irodája lenne Wuppertálba?

Á de nem jó mert az item location mellett szereplő városban kell lennie a terméknek ebay szabályai értelmében.

Nem értem :(

a másik kérdésem, hogy a dobozon lehet látni elől két matricát az egyik a Deutsche Post két vonalkóddal(routingcode,identcode) a másik a Magyar Posta.Ha viszont megfordítom ott kínai matrica amiből van kettő is.Az egyiken vonalkód és számok a másikon egy ltd végződésű ás alatta a neve az eladónak és a telefonszáma.

Gondolom berendelt magának Kínából jó pár db-ot nem, vagy nem is mert mivel van üzlete ott is mozgatná a termékeit?

Ui: Erről az eladóról már említést tettem.

(#62990) V/ válasza Teodor52 (#62989) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel mindkettő város Németországban van, nem érdemes rágódni rajta, abból neked nem lett károd, lehet hogy ott adta fel mert Wuppertálban zárva volt a posta. Nem igazán kell ezen gondolkodni.
Az ország eltérés okoz neked gondot az Itemnél locatinon-nál, akkor lehet plusz költséged.
Nem kéne kukacoskodni: Á de nem jó mert az item location mellett szereplő városban kell lennie a terméknek ebay szabályai értelmében. Majd ha te fogsz az eBay-n árulni, akkor majd figyelsz rá.
A többi rész -bár néha én is megfeledkezem magamról- nem ide való, ott kérdezd amit (#62956) hsz-ben radi8tor ajánlott

[ Szerkesztve ]

(#62991) weres78


weres78
senior tag

Kínából rendelnék egy táskát. A vételára nagyjából 25000 ft. Összefoglaló szerint kb 30% megy rá.
Mennyire biztos, hogy egyáltalán kell vámot+adót fizetnem?
Ha kell fizetnem, akkor a termék "bolti" árát nézik, vagy azt amin én vásároltam?

(#62992) Teodor52 válasza V/ (#62990) üzenetére


Teodor52
senior tag

Kedves V/ fórumtársam! :)

Még véletlenül sem kukacoskodásból tettem fel a kérdésem csak érdekelnek az egyes logisztikai folyamatok,hogy miként működnek.Hogy lehet megvalósítani pl az említett csomagfeladást meg hasonlók.(persze tudom erre van intézmény is)
Plusz ha majd én is eladók valamit akkor tuti legyen minden és ha kérdése lenne bármivel kapcsolatban akkor tudjak választ adni!

Ne vedd fel de ezen jót nevettem: :)

lehet hogy ott adta fel mert Wuppertálban zárva volt a posta
Wuppertál-Bremen 270 km!

Már rég értékeltem az eladót Mindent maximálisra állítva. :K

Köszönöm ismételten a türelmed és az infót!

[ Szerkesztve ]

(#62993) weres78 válasza Teodor52 (#62992) üzenetére


weres78
senior tag

Maximálisan korrekt választ kaptál, csak olvass kicsit a sorok között... ;)

(#62994) V/ válasza weres78 (#62991) üzenetére


V/
Topikgazda

A szabályok szerint fizetned kell, 27% Áfa + a posta esetén 2500 Ft eljárási díj.
5 féle módon számolják a vámértéket, az első a kifizetett összeg számlás vagy egyéb "papíron" igazolt összege alapján, az 5. a termék "bolti" árát..... A sorrend kötött, ha van az első, akkor nem lépnek tovább. EU Vámkódex.
Mennyire biztos, hogy egyáltalán kell vámot+adót fizetnem? lehet spekulálni, de célszerű a fenti összeggel számolnod 22 € (kb 22 $) felett ezzel, ha még sem kell kifizetned jól jártál.

[ Szerkesztve ]

(#62995) Taktoj


Taktoj
aktív tag

sziasztok.

Rendeltem egy telót juli19 én ... most lassan aktuális a 45 nap, s az eladó már nem regisztrált az ebayen..4800 0eladáson van tul...

Többször irtam már neki üzit korábban, amikre nem reagált. szeretném visszakapni a oénzt. hol tudok refundot kérni? köszi

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#62996) V/ válasza Taktoj (#62995) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen 45 nap? A várható érkezési idő - Estimated delivery - utolsó dátumától számított 30 napon belül lehet case-t indítani, ha nincs ilyen időpont, akkor a vásárlás napjától számított 30. naptól indul a 30 nap.
A Paypal-n lehet 180 napig reklamálni a vásárlás napjától.
eBay belépsz
a neved alatt
Account settings
Resolution Center
Resolve a problem
I bought an item. alatt I haven't received it yet.
Continue
kiválasztod a vásárolt dolgot, tovább értelemszerűen.
Bár van leírás az Összefoglalóban is.

[ Szerkesztve ]

(#62997) Taktoj válasza V/ (#62996) üzenetére


Taktoj
aktív tag

ok, bocs... hirtelen azt sem tudtam hova kapjak... igen az összefoglalót is elfelejtettem.

kicsit berezeltem, ebayen kevesebbet vásárolok, de abban bíztam hogy több rendelésem megérkezik arányosan mint az Aliról. De egyenlőre nem sok szerencsével járok, s pont akkor van gebasz ha másnak rendelek :-(

Másik kérdés egy másik alkatrészrendelésnél, rosszat rendeltem s az eladó azt mondta hogyha visszaküldöm akkor visszautalja a pénzt. szept 5 ig van a várható szállítás. Sajnos itt is kifutottam már az első 30 napból. Mit tehetek. visszaküldöm az ok, de nyissak e vitát vagy bízzak az eladóban?

[ Módosította: radi8tor ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#62999) pilu01 válasza V/ (#62980) üzenetére


pilu01
senior tag

Bocs a félrevezetésért!
Itt 0 összeg szerepel, tehát levonta az itthoni számlámról!
Igazából azért írtam csak ide mert azt gondoltam, hogy nem tudja levonni az ebay a pp ről az összeget, és így törölni kell a vásárlást vagy valami hasonló.

(#63000) V/ válasza Taktoj (#62997) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem ezt a szept 5-t.
Ha visszaküldöd és ő átveszi akkor 5 napon belül vissza kell adnia a pénzt, főleg ha indítottál case-t. Valahogy jó lett volna bevonni az eBay-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.