Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63901) radi8tor válasza b4lukapitany (#63900) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írd meg neki, hogy full refundot kérsz, mert nem fogadod el az 50%-ost.
Egyelőre ne fenyegetőzz semmivel, az majd a következő lépcső lehet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#63902) V/ válasza b4lukapitany (#63900) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nem járok Csehország felé és nem tudom elhozni.
A javaslatom case indítás, mert nem érkezett meg.
Még is milyen más tanácsra vártál volna? Ha nem jön meg, ezt kell lépni. Nem nyomozgatni utána, az nem a te dolgod, az eladónak kell a kifizetett terméket eljuttatni hozzád.
De honnan vetted ezt a cseh infót? Ha Magyarországra jön innen nem megy tovább más külföldre és USA-ból ha cseh a cím, véletlenül sem Mo-n keresztül megy.

Nem levelezni kellene már. :F

[ Szerkesztve ]

(#63903) Vertigo18 válasza radi8tor (#63901) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet, hogy az összeg miatt akar csak felet refundolni.

Mondjuk én sem fogadnám el. Én is írnék egy normális hangnemű levelet, hogy köszönöm, de kérem inkább a 100%-ot.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63904) b4lukapitany válasza radi8tor (#63901) üzenetére


b4lukapitany
tag

Köszi, írtam neki. :)

(#63905) b4lukapitany válasza V/ (#63902) üzenetére


b4lukapitany
tag

Rákerestem a csomagszámra és azt írta, hogy cseheknél van. Mondom nem vagyok nagy rendelő, megnézem a véleményeket, aztán kész. Eddig hasonlót se tapasztaltam.

(#63906) radi8tor válasza Vertigo18 (#63903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Összegtől függetlenül vissza fog menni a csomag a feladóhoz. Eladó csak a postaköltséget bukja rajta.

⭐ Stella

(#63907) Vertigo18 válasza radi8tor (#63906) üzenetére


Vertigo18
addikt

Persze, vágom én. Csak úgy értettem, hogy azt gondolta, bepróbálja, hátha felét kell csak visszafizetnie.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63908) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Helló!
Visszatérve egy korábbi posztomhoz, a UK-ből jött, RSXXXXXXXXXGB számú, Royal Maillel küldött csomagot a kiindulási ország után már sehol nem tudom követni, igaz?

19/10/16 AM ON ITS WAY TOGLS HUNGARY HUNGARY
18/10/16 18:39 ON ITS WAY TOHEATHROW WORLDWIDE DC BIRMINGHAM MAIL CENTRE
18/10/16 18:21 ITEM COLLECTED BIRMINGHAM MAIL CENTRE

(#63909) V/ válasza tamass.szabo (#63908) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igaz.
Én azért megpróbálnám a 17track.net és a trackitonline.org is nézegetni. Ez a fajta követhető végig, mivel nemzetközi postai azonosítója van. Más kérdés, hogy a Magyar Posta mikor írja be a publikus rendszerébe, azt azért nem írtam.
A GSP-s UPAAA........az, ami más számon követhető vagy nem követhető

[ Szerkesztve ]

(#63910) kircipeti válasza V/ (#63899) üzenetére


kircipeti
senior tag

Nem tudom, hogy fura egybeesés-e, de most délután jött az email, hogy feladták... Egyébként két munkanap volt írva, ami inkább 10 lett...

(#63911) Taktoj


Taktoj
aktív tag

helló... valaki megnézné, hogy mi lehet a bibi itt a kevés értékelésű eladón kívül?

köszkösz

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#63912) sanzi89


sanzi89
addikt

Van esetleg valamilyen típus vagy eladó eBay-en, akitől érdemes olcsó, de jó HDMI kábelt venni akár több méretben?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#63913) faki_ válasza Taktoj (#63911) üzenetére


faki_
senior tag

Szinte biztos, hogy csaló, feltört USA fióko(ka)t használ, eladásai nem voltak és kb. negyedáron árul. Pl. ezek is az övéi lehetnek: [link], [link].

Szerk.: Pontosabban, nem biztos, hogy feltört, hanem erre építve regisztrált fiókok néhány vétellel, az egyiknél egy eladással.

[ Szerkesztve ]

(#63914) Taktoj válasza faki_ (#63913) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Rendben.. köszi akkor passzolom.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#63915) V/ válasza Taktoj (#63911) üzenetére


V/
Topikgazda

Azon kívül hogy az UC40 nem 2000 lumenes, az ára a gond, a legolcsóbb beszerzési ár 47 $. Ha ilyet akarsz venni 47-60 $ közt kalkulálj. És csak 800-as, nappal el kell húzni a sötétítő függönyt.
Kamu hirdetés.

[ Szerkesztve ]

(#63916) Taktoj válasza V/ (#63915) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Alin rendszeresen vasarolok... de az ebaytől "félek" a pp plusz a refund lenyegesen nehezkesebb ugyintezese miatt...ott mar 40 dodo alatt is van ez a tipus csak ez feltunt az olcsosaga miatt

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#63917) V/ válasza Taktoj (#63916) üzenetére


V/
Topikgazda

A dupla vásárlói védelemtől inkább nem félnék, amott 60 nap után tudsz reklamálni és hidd el nem az eBay-PP a nehézkesebb.
40 alatt ott sem ajánlott, de 800-s UC40 az 56 a legolcsóbb freeshippes.

[ Szerkesztve ]

(#63918) somnia válasza V/ (#63896) üzenetére


somnia
őstag

....három levelet / bejelentést / küldtem az eBaynek, egyre sem reagált, immár 2 napja, lehet, hogy szabin vannak?... :F

(#63919) V/ válasza somnia (#63918) üzenetére


V/
Topikgazda

4-5 nap az ügyintézés, neked az a lényeg, hogy ne számolják bele a kifizetetlen vásárlások sorába, más hátrányod nem lenne. De egyértelműen becsapós hirdetés volt.Türelem.

[ Szerkesztve ]

(#63920) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Szóval, azóta úgy tűnik, lett GLS-es szám is, és meg is találta a csomagot a rendszerben, már Alsónémediben van. Így lehetséges akkor, hogy inkább csomagpontba tegyék? Egy próbát mindenesetre megér majd, telefonálok nekik hétfő 8 óra körül.

(#63921) Taktoj válasza V/ (#63917) üzenetére


Taktoj
aktív tag

akkor ugy mondanám hogy kevesebb angollal ott könnyebb boldogulni.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#63922) V/ válasza tamass.szabo (#63920) üzenetére


V/
Topikgazda

Meglehet velük beszélni, hogy majd bemész érte. Bár már 4-5 óra körül indulnak a futárok, de legfeljebb visszaviszi.

(#63923) RAiN91 válasza V/ (#63874) üzenetére


RAiN91
őstag

Licitáltak a termékre, 0 értékeléses sajnos, de valahol el kell kezdenie.

Albániából rendelte, oda nem jelöltem meg szállítást..

Át tudnak verni simán, hogy küldik a pénzt, postázom, aztán meg refundol? (ebay-en nem adtam meg refundod, de gondolom az független?). Ez az első eladásom, nagyon nem ismerem a témát.

A másik a posta: magyar postán, ajánlott levélként gondoltam feladni a telefont, esetleg értékbizotsítva, de az plusz 4-5-6ezer forint. Érdemes bebiztosítani? Vagy futárral, bármi mással küldeni?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#63924) RAiN91 válasza RAiN91 (#63923) üzenetére


RAiN91
őstag

Még annyi kérdés, hogy ha így maradna a licit, és mivel nem jelöltem meg szállítást oda (vagyis csak úgy, hogy Európát megjelöltem külön is, de "vegye fel a kapcsolatot az eladóval a szállítási költségek miatt"- ként),

ez esetben vissza tudok lépni az eladástól, hogy jutalékot ne kelljen rá fizetni?

(#63925) V/ válasza RAiN91 (#63923) üzenetére


V/
Topikgazda

Oda ne add el. Ha nem adtál meg szállítást, nem vagy köteles szállíttatni.
Megírod neki, hogy ez túl drága, ezért nem adtál lehetőséget, kérje a vásárlás törlését.
A Postán csak az ajánlott-ért járó biztosításig 12000 Ft fizetnek ha elveszne, nincs Albániába értéknyilvánítás.
Ha ennél több az értéke, akkor a posta sztornó.
Ezért írtam, írom hogy meg kell nézni postázás előtt az adott országra vonatkozó szabályokat a Posta országlapok oldalán. Albánia.
Maradna a futárszolgálat de legolcsóbb 9300 Ft (33$) vagy 14400 Ft (52$).
Ezt nem fogja kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#63926) RAiN91 válasza V/ (#63925) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm. Még 2 óra van hátra az aukcióból.

Így adtam meg a szállítást, mint említettem.

De akkor így megúszom a jutalék fizetését?

Várjam meg míg lejár az aukció, és azután írjak a gyereknek, hogy kérje a vásárlás törlését, és nekem nem lesz más dolgom? Ha nem csinál semmit, mert pl. új reg. és fogalma sincs miről van szó, akkor én indítok valami "case"-t majd?

(#63927) V/ válasza RAiN91 (#63926) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem fizet a vevő, nincs jutalék levonás.

Én bizonyos országokat eleve kizárok, köztük Albánia stb. meg ahol pénzügyi nehézségek vannak azokat időszakosan, Ciprus, Görögország anno.
Ez esetben önként el fog állni az üzlettől, ha megírod a szállítási költséget, oda csak futárral célszerű szállítani, akkor jó eséllyel megkapja és igazoltan átveszi, ha kirabolják a futárt akkor a cég kártérít.
Jut eszembe. A licitálás előtt kérdezte a szállítási költséget?
Ha ő nyeri a licitet, nem tudja kifizetni rögtön, küldenie kell egy számlakérőt, mielőtt elkészítenéd a számlát, megírod hogy a szállítási költség 42.00 £. Kell-e neki az össz áron?
Persze a rizikó ott van, hogy majd jön a kézhezvétel után a nem azt kaptam ami a hirdetésben van case, kéri vissza, vagy PayPal-n nem volt engedélyezve a tranzakció dispute, esetleg a bankja jlezi a PayPal-nek és úgy ugrik a pénzed.
Tényleg vannak olyan országok, ahova nem érdemes üzletelni, ha átgondolod tudsz egy listát készíteni a kizárandó vásárlókról. Sajnos ez így működik.

[ Szerkesztve ]

(#63928) RAiN91 válasza V/ (#63927) üzenetére


RAiN91
őstag

Ez mindig igaz? Ha az én hibámból nem fizet a vevő, akkor sincs jutalék? (például nem küldök neki számlakérőt pl. indok nélkül)

Kb. 300 fontos termékről van szó, szóval lehet még egy 40 fontos postába is belemenne, de inkább nem vállalnám.

Most végigzongoráztam nagyjából a postán melyik országokba van értéknyilvánítás, legközelebb jobban figyelek.

Nem kérdezett semmit a licitálás előtt, sem most. Akkor egyszerűen megírom neki, hogy nem küldöm el oda.

[ Szerkesztve ]

(#63929) V/ válasza RAiN91 (#63928) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem látom a hibádat.
Az hogy a szállításról érdeklődjön az eladónál értelemszerűen a licitálás előttre vonatkozik.
Ha ezt látod: Shipping: May not ship to Albania - Read item description or contact seller for shipping options., vagy piros színű betűkkel a The seller has not specified a shipping method to Albania. Contact the seller and request shipping to your location.
Ez mind azt jelzi, hogy fel kell venni az eladóval a kapcsolatot, ha nem teszi akkor sajnálatos.
Te is elállhatsz a vásárlástól, annyi 3 feltétele van, hogy ha a vevő fizetett azt kapja vissza, nem indítottál nem fizetett a vevő case-t (akkor mindenképp visszakapod), a vevő nem indított nem felel meg a leírásnak case-t (ahhoz ki kell fizetni és meg kell kapnia)
Itt a leírás.
Csak a lényeget írom: When the cancellation is complete, we credit the final value fee to your account 7 to 10 days after the cancellation request is complete.

Másik, ki is zárhatod a 0-ás vevőket licitálókat, a Only apply this block to buyers who have a feedback score equal to or lowerthan [ 0 ]
A hirdetés Add other details Add or remove options
Add other details
Buyer requirements jelölni ezt Block certain eBay users from buying your items
Majd a Add buyer requirements
Nézd meg a lehetséges korlátozásokat:

[ Szerkesztve ]

(#63930) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

UK -ból rendelnék egy terméket (Bournemouth, Dorset, United Kingdom) aminek az értéke: 69.99 GBP + Postázási költsége: 11.25 GBP (össz.: 81.24 GBP) annál nincs + költség ami engem terhelne, igaz?
(videó kártyáról lenne szó)

Válaszokat előre köszönöm! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63931) somnia válasza MaxxDamage (#63930) üzenetére


somnia
őstag

...most még nincs...

(#63932) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

őőő.... help

Hogy van az, hogy erre keresek google-ben "70mm bottom bracket", kiválasztom az ebay-re mutató linket, az első találat igen szimpatikus.

Gondoltam, azért leellenőrzöm, hogy ha hétfőn meg kellene találni, biztosan meglegyen.
A lista a fele sincs a fenti keresésnek :F

Na, ezt most hogy? Tudom hogy pl ennek csak a leírásában van benne, hogy 70mm, de ez ennyire számít? :Y

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#63933) MaxxDamage válasza somnia (#63931) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Oroszból (Russian Federation) rendelve (30k környékén) kell valamit +ba fizetni ? :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63934) havri1 válasza MaxxDamage (#63933) üzenetére


havri1
félisten

EU-n kívülről igen, 6e a vámhatár, ha megfogják.

havri

(#63935) faki_ válasza -=RelakS=- (#63932) üzenetére


faki_
senior tag

Az első egy adott kategóriában (Sporting Goods > Cycling > Bicycle Components & Parts > Bottom Brackets) listáz a bejelölt szűrő (Shell Width: 70mm) szerint minden terméket, utóbbi meg az áru címében keresi a beírt szöveget mindenhol.

(#63936) MaxxDamage válasza havri1 (#63934) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Akkor onnan nem rendelek ilyen értékben. :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63937) -=RelakS=- válasza faki_ (#63935) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#63938) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A purchase history-ba az egyik vásárlásnál, ezt látom.Ez mit akar jelenteni ? Az árú még nem jött meg.

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#63939) havri1 válasza rostiron (#63938) üzenetére


havri1
félisten

Eltávolították a terméket az ebayről valami miatt. Bejelentés stb.
Ha már fizettél, akkor meg kell várni, hogy megérkezzen, Ha nem, vedd fel az eladóval a kapcsolatot, végső esetben a resolution centerben jelezd.
PayPal és ebay védelem is aktív a termékre ettől függetlenül.

havri

(#63940) rostiron válasza havri1 (#63939) üzenetére


rostiron
őstag

Elvileg más postázták. Szóval várok.
Köszi.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#63941) RAiN91 válasza V/ (#63929) üzenetére


RAiN91
őstag

Cancel order kérés volt, törölték a jutalékot is, jó vége lett.

(#63942) V/ válasza RAiN91 (#63941) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondoltam, hogy csak "gyakorolja" a licitálást az albán gyerek.

(#63943) V/ válasza rostiron (#63940) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért javaslom hogy az eladóval is váltsál egy üzenetet. Hogy kaptál értesítést a törlésről, de várod és reméled nem fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

(#63944) rostiron válasza V/ (#63943) üzenetére


rostiron
őstag

Nem jelenik meg a contact seller opció.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#63945) V/ válasza rostiron (#63944) üzenetére


V/
Topikgazda

A Resolve problem alatt üzenési lehetőség vagy a nevére kattintva Contact és ha nincs már meg az item akkor jelölve a: This is not about an item

[ Szerkesztve ]

(#63946) rostiron válasza V/ (#63945) üzenetére


rostiron
őstag

Írtam az eladónak, ezt kaptam rögtön utána az ebay-tól. Mi ez ?

2010butterfly001 is out of the office until 10/22/2016 and may not be able to respond to your message.

Message from 2010butterfly001:
Dear friend,
I am sorry we will have 2 days off
So we couldn't reply you in time.But please don't worry,we will reply as soon as we get back to work.
Sorry for the inconvenience.If possible,could you not leave negative feedback or open case to us?Please believe we will reply to u as soon as possible and solve your problem well.
Again thank you for your understanding!Have a nice day!
Jane

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#63947) V/ válasza rostiron (#63946) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt, hogy 22-éig nem válaszol, mert akármit csinál. Ez csak az üzenő rendszerben előre megadott elfoglaltsági üzenete az eladónak.
Tudom 23.-a van, de gondolom hétfőn veszi ki ezt a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#63948) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Miért nem találom ezt a tracking számot?
Tracking #:
RC307042595NL
Carrier:
PostNL International Mail

Nem valós?

Köszönöm!

(#63949) dawee94


dawee94
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem ebayról egy Xiaomi telefont melyért kb. 40.000 Ft-ot fizettem. Kaptam egy sms-t a postától, hogy vámkezelési eljárás alatt áll. Megkérdeztem az eladót, hogyan küldte el a csomagot. Azt válaszolta, hogy ajándékként 20 dollár értékben.

Kérdésem az lenne, hogy mivel hivatalosan ajándékként kaptam és nem haladja meg a vámköteles értéket, úgy hogyan tudnék hozzájutni további költségek nélkül? Esetleg, ha egy nyilatkozatot írok, hogy nem haladja meg a 20 dollárt, akkor elküldik?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#63950) Vertigo18 válasza dawee94 (#63949) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bocs, de nem fogsz kapni adócsaláshoz tanácsot...

Már réges rég nem érdekel senkit sem a határon/vámeljárás közben, hogy mi is van a küldeményre ráírva. Ajándék, 20 dollár, nem számít.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.