Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) zeon.hu válasza V/ (#63450) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#63452) V/ válasza zeon.hu (#63451) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt hittem valami másik. A múlt heti legutolsó dátumtól számítva van 30 napod reklamálni, pár napot várhatsz még a posta is lassan dolgozik, de max 15 nap ha nem veszítik el valahol útközben.

(#63453) zeon.hu válasza V/ (#63452) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

Reklamálni egyelőre nem tervezek, csak most van 4-5 csomagom, ami késik...

#?*@&!

(#63454) raidx


raidx
őstag

Rendeltem egy LifeP4 akkupakkot az ebayről aminek holnap kellene megérkezni. Ezzel szembe ma kaptam egy levelet az eladótól, hogy valamiért nem került fel a hajóra a pakk és csak 1 hónap vagyis okóber 29-re várható. Google fordíó szerint.
" sun-thing28

hi,friend
this is the status of your battery
2016-08-29 00:00 Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-08-28 15:14 Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-08-23 19:59 Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country

it left China in Aug 29th.so it should be arrived before Oct 29th.the website will be updated again when it arrive in your country.so please pay patient to wait it.
Any problem please feel free contact me
Best regards"

Az eladó egyébként 99,1%-os, tehát nem tűnik csalónak. Ha kivárom a plussz hónapot, elesek a reklamáció lehetőségétől, ha jól tudom? Bár a paypal-nál 90 napra kitolták ha minden igaz. Sajna google fordítóval kicsit nehéz ilyeneket értelmezni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63455) Vertigo18 válasza raidx (#63454) üzenetére


Vertigo18
addikt

Paypal 180 nap... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63456) cbmfan


cbmfan
senior tag

a hónap hülyéje:

amcsi vett négy cuccot, súlya majdnem másfél kiló, 7k postázni. invoice ment módosított postaköltséggel, erre nekiáll hisztizni, hogy ha ő ennyit vett ingyen postázzam. ha ingyen küldeném jutalékok levonása után kb. nullára jönnék ki, amit inkább mégse kéne... írtam neki, hogy vagy fizet, vagy sztornó.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#63457) raidx válasza Vertigo18 (#63455) üzenetére


raidx
őstag

Akkor várhatok türelemmel? Egyébként az ebay is módosított valamit ami a napokba lép életbe de fordítóval elég nehéz az élet.

"At eBay, we strive to make our policies clear and our services easy to use. As part of that commitment, we're announcing some changes to the eBay User Agreement.

Our updated User Agreement will take effect on August 30, 2016 for new users and on September 29, 2016 for all other users. The updated User Agreement was posted on eBay.com on August 30, 2016.

Key updates to the eBay User Agreement:


Using eBay: eBay is committed to providing clear expectations on how users may enjoy content on the site. We’ve clarified our language around the use of eBay and users' intellectual property.


Content: We’ve made it clearer how eBay can use your listing and other content. We’ve also clarified the responsibility eBay has for the accuracy of listings, including catalog content.


Disclaimer of Warranties; Legal Disputes; General: We’ve made some minor changes to these sections. Please see the updated User Agreement for details.

Thanks for being a part of the eBay community.

Sincerely,

The eBay team"

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63458) V/ válasza raidx (#63454) üzenetére


V/
Topikgazda

az ebayről aminek holnap kellene megérkezni.
Ezt senki sem garantálja és az eladó sem kötelezte magát erre, mivel nem befolyásolhatja, amit látsz dátumot, azt az eBay program motorja a megérkezések visszaigazolása utáni adatokból statisztikai módszerrel számolja.
Hamarabb megérkezhet mint október 29 és mint írták a Paypal védelem hosszabb. Nyugalom.

A módosítás nem érint komolyabban bennünket és ezt a szituációt sem. De felesleges volt ide beemelned, mert minden eBay-s megkapta az e-mailt, mást meg különösebben nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#63459) cof


cof
veterán

Ez mennyire tűnik valós terméknek?

[link]

[link]

[link]

Gyanúsan olcsók, vélemény? Már négyszer vetten ilyen kütyüt de mindnek refund lett a vége mert törölték a piacról. Bár ott az eladók kb. 10 feedbackesek voltak, itt meg 75-ös.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63460) V/ válasza cof (#63459) üzenetére


V/
Topikgazda

26-27 $ alatt nem igazán lehet kapni, de láttam már 50%-os leárazást. Nem érdemes ezeket megvenni.
Bár ha simlis lenne lehet, hogy hamarabb kiderült volna.
Based in China, 1405246 has been an eBay member since Aug 12, 2014

MX4 TV Box RK3229 Android 4.4 Quad-core 2.4GHz WiFi Android TV Box Bluetooth 1GB/8GB Smart Media Player Android Set-Top Box Price: US $27.84 / piece , riginal RAM 1GB 8GB
Z68 RK3368 TV Boxes Octa Core Android 5.1 2.4G/5G MINI PC Dual Band WiFi Bluetooth 4.0 2GB 16GB Set-top Box Smart Media Player Price: US $56.99 / piece

[ Szerkesztve ]

(#63461) V/ válasza cof (#63459) üzenetére


V/
Topikgazda

1 negatív pedig a vevőt minősíti, nem érkezett meg, visszakapta a vételárat és negatív, ez is több hónapja.
i didn't receive anything....but i had a refund.

(#63462) cof válasza V/ (#63461) üzenetére


cof
veterán

Néztem én is, hogy 2014-es regisztráció de simán lehet feltört account. Eddig amit kanadai dollárban fizettem az mind átverés volt. Tuti dolog ez az 50%-os leárazás, de már inkább nem kockáztatok. Köszi a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63463) V/ válasza cof (#63462) üzenetére


V/
Topikgazda

de simán lehet feltört account Hogy lehetne ezt megállapítani?
Ha az enyémet feltörnék tiltatnám le az eBay-l, bár eBay esetén, ha nincs gyors fizetés bekapcsolva semmire sem megy vele, ha meg nincs az egyenlegen vagy a kártyán pénz, akkor még azzal sem tudna vásárolni. Így ez értelmetlen dolog lenne.

Nekem kettő USA $-os, Price: US $11.99, 1 meg C $15.00

[ Szerkesztve ]

(#63464) faki_ válasza cof (#63459) üzenetére


faki_
senior tag

75 eladás ~2 év alatt, most meg hirtelen egy rakás olcsó terméke van, amikből több százat, ezret eladott, de értékelés még nincs. Én nem bíznék benne, de végül is nem egy nagy összeg és kb. egy héten belül visszakaphatod. :)

(#63465) outsiheder


outsiheder
tag

Tiszteletem mindenkinek!

Kérdezném, hogy vajon mi a tapasztalatotok, mi várható?

Vennék (ha majd telik rá) egy RC tankot Németországból, főleg feljavított fém részegységekkel, de emiatt az ára húzós, 500 euró. Ez egyértelműen jóval drágább, mint a vámérték határa, a bolt DHL-es szállítást ír, plusz 25-ért. (súlyfüggő) (próbáltam összeállítani a feljavított alkatrészekből, de nem találtam meg minden alkatrészt, mert akkor az egyedi árak mind mind az értékhatár alatt vagy környékén lettek volna)

Kérdezném, ilyenkor várható-e, vámkötelezett lesz a vásárlás, illetve ha igen, akkor miben tér el a postán keresztül történő külföldi csomag kezeléstől? Vagy a DHL egyszerűen kihozza a tételt?

üdv. outsiheder

[ Szerkesztve ]

(#63466) V/ válasza outsiheder (#63465) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt miért hagyod figyelmen kívül, hogy nem EU-n kívüli országból vásárolsz?
Az EU tagországok közt nincs vám és áfa külön felszámítás a vásárolt dolgokra. :F
A Németországban történő vásárlás és a magyar vásárlás közt csak a fizetőeszköz az eltérő, más nem.

[ Szerkesztve ]

(#63467) erer1000


erer1000
őstag

http://www.ebay.com/itm/Teclast-X98-Plus-9-7-Retina-Windows-10-Android-5-1-Tablet-PC-Quad-Core-4G-64GB-/262644964949?hash=item3d26dc1e55:g:k5sAAOSwLnBX6gUX

fura nekem mert 4ezerért adná a tabot? bontatlan, vadi új?

In the Box
1 x Tablet,
1 x USB cable,
1 x AC Charger,
1 x User's Manual;

tehát leírás szerint nem tok vagy ilyesmi, hanem a rendes tablet. 53at már el is adott. mit mondtok? mi lehet ez? ha megveszem és nem az, akkor van esély hogy vissza kapjam a pénzem vagy ne is kockáztassak?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#63468) A texasi válasza erer1000 (#63467) üzenetére


A texasi
aktív tag

PayPal-lal fizetsz; maXimálisan védve vagy.

(#63469) radi8tor válasza erer1000 (#63467) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feedback as a seller: 0 feedback received.
Azért ez elég beszédes. Lehet, hogy eladott már 58-at, de még senki nem adott róla értékelést.

Várhatsz is még pár napot, hetet míg itt megjelennek az értékelések.

Eladók termék visszajelzéseire pedig ezzel tudsz rákeresni. Értelemszerűen nála nem talál semmit, de más eladónál akinek több ezer értékelése van jól jöhet. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#63470) FidelKasztró


FidelKasztró
csendes tag

Nemrégiben rendeltem egy kb.1200 ft értékű műszaki cikket, de nem működik. Visszaküldeni nem szeretném Kínába, egyébként is ingyen postával jött :)
Mindenképpen szükségem lenne a termékre, nem a lovét akarom visszakérni. Szerintetek mi lenne a leggyorsabb ügyintézési mód ebben az esetben?

(#63471) V/ válasza FidelKasztró (#63470) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszaküldeni nem szeretném Kínába, egyébként is ingyen postával jött
Mert a kínai posta ingyé hozza, :Y csak neked ingyenes, az eladó fizet érte.
Jelezd felé hogy hibás, várd meg mit ajánl.
Ha vissza kell küldeni a költséget a Paypal visszaadja.
Újraküldést nem kérnék, pénz vissza és újból megvenni.

(#63472) V/ válasza erer1000 (#63467) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nyilvánvalóan túlságosan olcsó, 90%-os kedvezmény nem valószínű.

(#63473) FidelKasztró válasza V/ (#63471) üzenetére


FidelKasztró
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

(#63474) outsiheder válasza V/ (#63466) üzenetére


outsiheder
tag

Értem, akkor rosszul tudtam, még jó hogy benne vagyunk az EU-ban! :)

Köszönöm szépen a választ!

(#63475) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

sziasztok

angliából jön egy csomagom, csak egy számsor van hozzá tracking kódnak.

EZEN az oldalon tudom is követni a csomagot. De egyéb tracking oldalak nem találják a csomagot. Az lenne a kérdésem hogy ezt a csomagot ki fogja kiszállítána? a Magyar postához fog átkerülni?

köszi! :R :R :R :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63476) V/ válasza Elektrosokk (#63475) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem GSP-s? Nem kapod az értesítéseket e-mailben? eBay-től Important information regarding your Global Shipping Program transaction....... téma.
De nekem az Asendiást a DPD vagy DHL hozta, ha futár azonosítód van az nem fog a postára kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#63477) Elektrosokk válasza V/ (#63476) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem GSP szerintem, Asendia azt hiszem. email-t nem kaptam eddig.

Ezt látom most: 27-Sep-2016 20:54 En Route In Transit - The shipment has been processed in the parcel cent

és 23.-án indult el angliából.

csak mert nem jó a kapucsengő és futára válogatja hogy hiv e telefonon vagy nem, de most a telefonszámunk is egy ideiglenes a következő 48 órában :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63478) Tibric


Tibric
tag

Sziasztok!
Ha UPAAB és még jópár szám az amerikából feladott track számom, abból ki lehet valahogy hámozni egy olyat amivel normálisan tudnám nyomkövetni a csomagom?
Carrierhez: Multiple Carriers van megadva, a track elé meg hogy Global tracking.
Csak az ebay felületen van nyomkövetése de az meg elég szegényes...
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#63479) V/ válasza Tibric (#63478) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt sem látszik?
Az UPAABxxxxxx után nincs külön szám még?
De ha elhagyta Erlangert, a logisztikai központot, akkor nem igazán tudod követni, megjön Európába, majd a magyar postára és ők adnak neki egy magyar ajánlott levél számot, ők azzal könyvelik, de te ezt csak átvételkor ismered meg.Nekem a GSP küldeményről, ha van változás az állapotában jön az eBay-től e-mail.
Ha nincs változás minden szegényes, nem igazán értem mi kellene, azt látod hol van. Ha kijön USA-ból 8-10 napon belül kézbesítik.

[ Szerkesztve ]

(#63480) A texasi válasza V/ (#63471) üzenetére


A texasi
aktív tag

Mert a kínai posta ingyé hozza, :Y csak neked ingyenes, az eladó fizet érte.

Nem fizet érte az eladó;
hatalmas állami támogatás van a csomagküldésen náluk:
nem véletlen tudja Free Shipping-gel küldeni!

(Vagy, ha mégis;
akkor elhanyagolható:
centes tétel az eladónak!)
:K

[ Szerkesztve ]

(#63481) A texasi válasza A texasi (#63480) üzenetére


A texasi
aktív tag

maj-viktor tollából:

" ... ha "simán feladja" az gyakorlatilag tényleg szinte ingyen van neki (az állami támogatás export, meg a tömeges feladási kedvezmény), sokszor szoktam nézni milyen bélyeggel jönnek a csomagok... pár száz forint (és elvben ő ezt visszatudja igényelni a kínai államtól, meg olyan előnyös szerződések vannak a postával, hogy a tömeges feladás miatt gyakorlatilag tényleg ingyen tudja elküldeni nekem a világ másik felére) ... "

(#63482) V/ válasza A texasi (#63480) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel én magyaráztam el néhány embernek, hogy ez miként működik, nem igazán kellett volna nekem visszaidézned.
De egyébként, ha nem éri el a megadott kvótát, akkor az a ő költsége marad, de nem igazán akarok bele menni.
De nekem nem kell elmagyarázni az Aliexpress, az eBay és a Paypal dolgokat.
De köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#63483) A texasi válasza V/ (#63482) üzenetére


A texasi
aktív tag

Nem kioktatásnak szántam;
hanem építő jelleggel, segítő szándékkal írtam! :B

Elnézést kérek, ha megsértettelek!
:R

(#63484) V/ válasza A texasi (#63483) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem sértettél meg, sok ember szereti ha idéznek tőle neki is, én nem. Ennyi.

(#63485) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Augusztus 19-én rendeltem egy haveromnak ezt a Huawei Ascend G620S 4G digitizert: [link]
Augusztus 23-án érkezett meg sértetlenül. Másnap oda adtam haveromnak, és ma szólt, hogy nem jó, a képernyő egyik felén nem érzékel.
Mit lehet tenni?

Soha többet nem rendelek senkinek semmilyen olyan cuccot, ami bonyolultabb egy fa ajtókitámasztónál. Ha vissza kell küldeni, akkor még jobban megszívtam, mert azzal is szívnom, mintha nem lenne elég gondom e nélkül is.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#63486) V/ válasza anorche1 (#63485) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha jól értem. Augusztus 24 és szeptember 28. Mikor rakta bele? 27-én? És az biztos jól történt?
Az eladó 14 napos visszaküldési "garanciát" biztosított és más garancia nincs írva, az lejárt szeptember 6-án. Szerintem annyi. Nem életszerű az egész dolog, túl sok az idő és bizonytalan tényező.
Semmi visszatérítési szabály sem az eBay-n, sem a Paypal-n nem érvényesíthető. Mindkettő az eladóval történő egyeztetést fogja javasolni, őket kihagyva a dologból. De a 14 nap az fix volt, így az eladó sem fogja magát nagyon strapálni, ez nem egy bolt, fogyasztóvédelmi szabály érvényesítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#63487) anorche1 válasza V/ (#63486) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R
Vagyis ilyen esetben sem az ebay védelem, sem a paypal védelem nem segít?

Szerk.: Értem, köszi :R

Szerk.: Passz. Én is teljesen esélytelennek láttam, és látom a dolgot. Az eladó helyébe képzelve magam, biztos hogy elhajtanék mindenkit ilyen kéréssel ennyi idő után.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#63488) V/ válasza anorche1 (#63487) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj az eladónak, talán van kidobni való 11.00 £-ja, de azt mivel igazolnád, hogy hibásat küldött?

(#63489) Laraxior


Laraxior
titán

ORDER DATE
Sep 11, 2016

Estimated delivery Sep 27, 2016 - Oct 19, 2016
Tracking number:
RS156469866CN

2016-09-20 18:26
Zhongshan City Post Office philatelic requesting direct mail advertising company, has received send

Most ez komolyan 20-án lett feladva? :Y :W
(track17 oldalon ez az első bejegyzés, persze kínaiul, ezért hurka a fordítás :D )

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#63490) somnia válasza Laraxior (#63489) üzenetére


somnia
őstag

...igen, de miért baj?
mi a várható érkezési idő?

[ Szerkesztve ]

(#63491) Laraxior válasza somnia (#63490) üzenetére


Laraxior
titán

Hát, mondjuk mi a rossebet ült rajta, több mint egy hetet... :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#63492) V/ válasza Laraxior (#63491) üzenetére


V/
Topikgazda

A Dispatch time vagy Domestic handling time lehet 1-5, 10, 15, 20, 30 nap is, kérdés mennyit adott meg eredetileg.
Kórházban van a nagymamája és nem ért rá feladni.

[ Szerkesztve ]

(#63493) somnia válasza Laraxior (#63491) üzenetére


somnia
őstag

...lehet, hogy nem csak a te csomagoddal volt elfoglalva, lehet, hogy beteg volt, lehet, hogy nem volt otthon, lehet, hogy készlethiány lépett fel, stb...felesleges hisztizni!

(#63494) Tibric válasza V/ (#63479) üzenetére


Tibric
tag

Nem látszik itt sem.
Vannak persze számjegyek csak azt nem írtam be.
Jó nagy nulla így ez a track... :((

(#63495) V/ válasza Tibric (#63494) üzenetére


V/
Topikgazda

Én folyamatosan kapom az e-maileket a szállításról. Legutóbb ez volt a tartalom lényege:
We are writing to inform you that your recent GSP item has shipped from the Global Shipping Center.
You should receive additional automated updates regarding delivery status.

Mint írtam azt látod, hogy mikor indul el ide, Erlanger lesz az utolsó város, onnantól meg a magyar posta a hunyó hogy nem követhetőek az ide jövő csomagok.
És az eBay sem tudod követni?

[ Szerkesztve ]

(#63496) lupus_l válasza V/ (#63495) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nekem eddig mindig a DPD hozta ki a GSP-s csomagokat - nem a Magyar Posta.

(#63497) V/ válasza lupus_l (#63496) üzenetére


V/
Topikgazda

Az USA-ból jövőket is?

(#63498) lupus_l válasza V/ (#63497) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Igen, az összeset eddig.

(#63499) V/ válasza lupus_l (#63498) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt, nekem amik jöttek 2 kg alattiak voltak és posta hozta, nyilván itt is van akkor változás.

(#63500) Elektrosokk válasza V/ (#63499) üzenetére


Elektrosokk
addikt

azokat nekem is a DPD hozta.

Viszont ezzel az Asendia post-os angol csomaggal nem jutok dűlőre. ugyanaz az eladó 2 munkanappal később küldött csomagja más UPS-el ideért... a másik csomagról senki sem tud, már hívtam a dpd-t, a gls-t, a dhl-t és a magyar postát is...

ezt látom most: 21-Sep-2016 08:40 Booked Fiona Wong
23-Sep-2016 10:07 Accepted Received at Hounslow Depot
24-Sep-2016 14:27 En Route Ready to Ship
25-Sep-2016 14:41 En Route Shipped
27-Sep-2016 12:50 En Route In Transit - Shipped from HUB AMS
27-Sep-2016 20:54 En Route In Transit - The shipment has been processed in the parcel cent
29-Sep-2016 02:34 En Route In Transit - The shipment has been processed in the destination
29-Sep-2016 06:33 En Route In Transit - The shipment has been processed in a parcel center

szánalmas hogy a teljes szöveg ki sem fér az oldalukon... :W

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.