Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) randras válasza bzoley (#39698) üzenetére


randras
veterán

Úgy tűnik letiltotta, hogy nála vásárolj, vagy egész Mo-ot (bár én most bejelentkezés nélkül látom, hogy szállít ide). tomtop egyébként kínai eladó, mit keres Angliában? :U Tényleg onnan küldték?

(#39702) Stanley-B. válasza matyi19 (#39700) üzenetére


Stanley-B.
őstag

az van, amit ír.
az eladó törölni akarja a rendelést, ezért a te jóváhagyásod is kell hozzá.

(#39703) matyi19 válasza Stanley-B. (#39702) üzenetére


matyi19
őstag

Es a PayPal-on mi a helyzet, vissza utalta a pénzt?

(#39704) bzoley válasza randras (#39701) üzenetére


bzoley
veterán

Azt direkt megnéztem én is, nem szerepel Hungary a listán(ha jól láttam).
Én meg a frissített változat alapján újra meg tudnám venni, legalább is úgy néz ki,
Igen, Angliából jött, de elég változatos hirdetései vannak. Van, amit csak USA-ba postáz.
Mondjuk az is érdekes, hogy kinn van ships to Europe, de szinte az összes ország fel van a sorolva a kivételeknél, még Germany is.

[ Szerkesztve ]

(#39705) Stanley-B. válasza matyi19 (#39703) üzenetére


Stanley-B.
őstag

addig ne nyomj cancel-t eBayen, amíg PayPalon vissza nem jött a pénz!

(#39706) myk74


myk74
senior tag

Tudtok megbízható eladót ajánlani aki laptop akkut árul?Tipus:fujitsu siemens amilio li1718
Eu-n belülről lenne jó ,mert nem tudom az aku mizéria tart-e még a kínaiaknál.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#39707) matyi19 válasza Stanley-B. (#39705) üzenetére


matyi19
őstag

Most akkor honnan tudom mikor jött vissza a pénz?
A linkelt kepén azt írja, hogy Refunded...

(#39708) kiszigi válasza bl4ze (#39699) üzenetére


kiszigi
csendes tag

Nem kerestek még, a nevem kezdőbetűjét meg elírták I helyett L, van írva. Felhívom őket, hátha mondanak valamit.

Pénzre gyűjtök.

(#39709) bl4ze válasza kiszigi (#39708) üzenetére


bl4ze
veterán

Ne arra várj! Már 1 hete ott dekkol, hívd fel Őket mire várnak, mi akadt meg a vámon, mi a kínjuk.

Mondjuk az is fura, hogy GLS Kínából. Ilyet sem láttam még :)

.:. bl4ze .:.

(#39710) matyi19 válasza Stanley-B. (#39705) üzenetére


matyi19
őstag

Az a pénz amit vissza utal a PayPal balance-nál lesz látható, vagy direkt arra a kártyára megy amit PayPal-al használok.
Ha az első alternatíva az igaz, akkor annak ellenére hogy azt írja hogy Refunded még semmit nem kaptam mivel PayPal balance-nál, 0.16$-van, mint amennyi előtte is volt...

(#39711) Stanley-B. válasza matyi19 (#39710) üzenetére


Stanley-B.
őstag

oda megy, ahonnan fizettél.
Ha PayPal balance-ről fizettél, akkor oda megy, ha kártyáról vonta le az összeget, akkor meg oda.
Ha ez utóbbi eset, ekll pár nap, amíg visszamegy a számládra.

(#39712) Freddycom válasza matyi19 (#39710) üzenetére


Freddycom
őstag

Ha a bankkártyáról szívta le a pénzt, mikor fizettél, akkor kb 3-5 munkanap alatt vissza is száll a kártyádra. A paypal balance-nál nem lesz feltüntetve. Ha jött email a refundról a paypaltól, meg ott van a historyban, akkor nincs probléma, de addig akkor se fogadd el a cancel-t, míg nem érkezett meg a pénz a számládra.

(#39713) kiszigi válasza bl4ze (#39709) üzenetére


kiszigi
csendes tag

Na a harmadik átkapcsolás után végre kaptam információt: a feladó országában elírtak valamit (valszínűleg hu helyet hr) és a papírokkal sincs minden rendben, ezért elküldték horvátországba. Ott elintézik a papírokat, majd vissza pestre, onnan kiküldik, de nem bonthatom ki, hanem be kell ballagni a vámhivatalhoz, és első körben perkálni 1750+áfát-t majd beszélhetünk a többiről. a karácsonyi ajándékom egyébként, fuck

[ Szerkesztve ]

Pénzre gyűjtök.

(#39714) parandroid válasza Winner_hun (#39696) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, várok még vasárnapig, akkor telik le az egy hét, aztán szerintem reportolom az ebay-nél.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39715) matyi19 válasza Freddycom (#39712) üzenetére


matyi19
őstag

és Stanley-B.
A pénzt a kártyámról "szívta" le. Akkor ezek szerint oda is kell hogy visszamenjen.
Értem én az elővigyázatosságot, de ha E-mail-ben is kaptam értesítőt a PayPal-tól:

"Hello Matyas Pxxxs,
罗 燕波 (luoyanbopp@gmail.com) has issued a full refund for your payment.
----------------------------------------------------------------
Original payment details:
----------------------------------------------------------------
Date payment sent: Jan 23, 2014
Amount: $9.50 USD

Thanks,

PayPal

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.

Copyright © 1999-2014 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 5th Floor 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349

PPID PP343 "

Illetve mint láttatok, a fentebb linkelt képen is azt írja, hogy Refunded, gondolom nem tehet már semmit, ha egyszer vissza utalta, ahhoz a pénzhez neki semmi köze, legalábbis én ezt gondolom, lehet rosszul.
Igazából, ha várok is mivel nincs aktiválva az Internet Banking szolgáltatásom, nem tudnám meg ha vissza kaptam a pénzt, nem tudok pontos összeget hogy mennyi volt a kártyámon, csak ha megyek a bankba és ott kérek egy kijelentés-t. (Nem tudom helyesen írtam e a kijelentés szót, románul extras de cont, google fordítóval fordítottam, még soha sem használtam magyarul ezt a szót :U )

(#39716) fardem válasza parandroid (#39714) üzenetére


fardem
aktív tag

ha nem fizet, és nem válaszol én 1 hetet várok. utána unpaid item case.

szerintem nyiss case-t, hogy nem fizet. miután megnyitottad, akkor már nem tud értékelni. a case nem engedi a vevőt feedbackelni. szóval miután case nyitás történt, nem kell azon aggódni, hogy negatívval értékel.

(#39717) parandroid válasza fardem (#39716) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, az lesz, köszi neked is az infót. Tegnap kapott üzenetet, hogy mégis mit szeretne, vasárnap nyerte az aukciót. Kap még két napot, aztán nyitom a case-t, winner linkje jó volt, én ezt nem találtam meg, hogy hogy működik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39718) bl4ze válasza kiszigi (#39713) üzenetére


bl4ze
veterán

jézusom. azért ez nagyon béna!
a címnél nem tűnt fel, hogy nem Horvát hanem Magyar ????

anyám :( és hol van a vámhivatal, hol vámoltat a GLS ?

.:. bl4ze .:.

(#39719) fardem válasza parandroid (#39717) üzenetére


fardem
aktív tag

gondolom nem reagál semmire a vevő. nyiss unpaid item caset szerintem holnap.

ha a case nyitva és nem fizet továbbra sem, akkor 6 nap után bezárod a caset. addig várni kell sajnos. így visszakapod a selling fee-t (ebay jutalékát). a vevő továbbra sem fog tudni feedback-et adni, illetve unpaid item case feljegyzést kap a fiókja.

nekem 2 hete volt ilyen. idegesítő, mert csak időt húzza a vevő. megnyerte és még csak semmit sem írt. ráírtam, hogy mikor tudná rendezni a fizetést, de nem válaszolt. minimum a case nyitás.

(#39720) parandroid válasza fardem (#39719) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért nem értem, mert szinte csak ezért regisztrált - viszont a szállítási adatoknál meg van adva egy név és egy cím, ami egyébként a telefonkönyvben is szerepel. Mondjuk felhívni ezért ugyan nem fogom.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39721) kiszigi válasza bl4ze (#39718) üzenetére


kiszigi
csendes tag

Azt mondta a nő, hogy feltűnt, hogy nem horvát, hanem magyar, de mindenképp ott kell lennie a csomagnak fizikálisan is horvátországban hogy elintézzék. Ha a gls intézi a vámolást az 1750+áfa+4500Ft hogy ők intézik, ha én, akkor csak 1750+áfa, meg mászkálás. Már csak az hiányzik, hogy ha végre valahára kézhez kapom, és ki is bonthatom, akkor szar lesz, vagy nem működik. Hát ennyi probléma még nem volt csomagommal, szar van a palacsintában

Pénzre gyűjtök.

(#39722) üszök válasza randras (#39701) üzenetére


üszök
őstag

Én szoktam venni tőlük Angliából küldött cuccokat,de trükköznek mert ha rá kattintasz a termékeire nagy részüket nem szállítja ide. Ezek általában licitálós dolgok,és egy hét alatt itt is vannak.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#39723) somnia válasza kiszigi (#39721) üzenetére


somnia
őstag

szar van a palacsintában
Jaja, csak az a baj, hogy a te torkodon nyomják le. :K

[ Szerkesztve ]

(#39724) randras válasza üszök (#39722) üzenetére


randras
veterán

tomtopot en ezer eve kerulom, mert az aru minosege, es mint elado is kritikan alulinak tartom oket.

(#39725) bl4ze válasza kiszigi (#39721) üzenetére


bl4ze
veterán

Fú ez kemény! Sok szerencsét !

.:. bl4ze .:.

(#39726) kiszigi válasza somnia (#39723) üzenetére


kiszigi
csendes tag

Mondjuk meg se lepődtem hogy pont magyarországon akad el, vannak gondok. Egy külföldi, jobb országban ha elmondanánk hogy mindennel mennyit kell szenvedni, azt mondanák, hogy ezek bolondok, ki van ez találva, nehogy véletlen megérje valami...

Pénzre gyűjtök.

(#39727) SUPREME7 válasza randras (#39701) üzenetére


SUPREME7
őstag

Vanank cucaik angliában, németben és usa-ban is. Ha felnézel a webshopjukra, kilistázható az ezekből az országokból is elérhető motyók, és kiválasztható az adatlapon, hogy honnan kéred a postázás és ajánlottan, vagy anélkül kéred stb, de relatíve kevés cucc érhető el így.

(#39728) kiszigi válasza bl4ze (#39725) üzenetére


kiszigi
csendes tag

Köszi!
Majd beszámolok, hátha segít majd valakinek a későbbiekben.

Pénzre gyűjtök.

(#39730) kirkri válasza matyi19 (#39729) üzenetére


kirkri
addikt

Megnyugodhatsz. Ha refundolta, akkor már nincs nála a pénz, szóval nem tudja visszacsinálni.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39731) matyi19 válasza kirkri (#39730) üzenetére


matyi19
őstag

Ok, én is így gondoltam...
Amúgy úgy volt az egész, hogy mikor itt kérdeztem többen mondták, hogy nagy valószínűséggel átverés, ezért írtam is az eladónak, hogy ha átverés ne is küldje el, hanem utalja vissza a pénzt...
Ezt a választ kaptam:
"Dear pxxxxx0,

Thanks for your message, don't worry, we have refunded the money to you , if acceptable, hope you can leave mea positive feedback,we will do it for you too

Have a good day to you and your family
Lisa

- luoyanbo"

Szóval meg a pozitív feedback is kell neki... :)

(#39732) kirkri válasza matyi19 (#39731) üzenetére


kirkri
addikt

Ezért pozitív biztos nem jár, maximum semleges.

21 éve a Prohardveren! ™

(#39733) matyi19 válasza kirkri (#39732) üzenetére


matyi19
őstag

Viszont ha semlegest adok, akkor ő is azt ad majd....nem tudom mi a jobb.

(#39734) fardem válasza matyi19 (#39733) üzenetére


fardem
aktív tag

eladó csak pozitívot tud adni.

(#39735) matyi19 válasza fardem (#39734) üzenetére


matyi19
őstag

Ok, ezt sem tudtam :)

(#39736) üszök válasza randras (#39724) üzenetére


üszök
őstag

Ezzel nem értek egyet. Jó egy éve mikor elkezdtem Ebayozni a te tanácsodra nem vásároltam onnan. Egyszer valahogy mégis képbe került,és semmivel nem rosszabb mint a többiek.Ugyanazt árulja mint mások"szemtet" akartam írni de inkább nem teszem. viszont nem problémáznak a refundon,ha nem jön meg valami,vagy nem jó. A szállítási idők is ugyanazok.Kaptam 20 dollárt úgy vissza,hogy egy sort sem írt hozzá. Nem kell 5 levélváltás meg negatívval fenyegetőzés.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#39737) randras válasza üszök (#39736) üzenetére


randras
veterán

És ez nem jobb, mintha befürödtél volna vele, mint én már jópárszor ha nem szólok? :)

(#39738) vendingo


vendingo
veterán

Lehet butaságot kérdezek, de mennyire lehet alkudozni ebay-en? Egyáltalán van rá lehetőség?

Ez esetben fel kell vennem a kapcsolatot az eladóval?
Will post to Hungary. Read item description or contact seller for postage options.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39739) somnia válasza vendingo (#39738) üzenetére


somnia
őstag

Ez esetben fel kell vennem a kapcsolatot az eladóval?

Ááááá, dehogy.... :Y

(#39740) TaaT válasza vendingo (#39738) üzenetére


TaaT
veterán

Természetesen levelezéssel is lehet rendezni, vagy van egy olyan gomb hogy "Make Offer".

Give them hell Ukraine!

(#39741) veze válasza matyi19 (#39700) üzenetére


veze
őstag

edit...

[ Szerkesztve ]

(#39742) szatyi1


szatyi1
tag

Sziasztok.

Vettem egy sisakot UK bol. A csavo aztmondta hogy elkuldte de szerintem nem (mar eltelt 30 nap..).
Mondtam hogy kuldje el a szamlat egy fenykepen de nem hajlando.

Nyitottam egy "case"-et ebay en. Mennyi az eselye hogy visszakapjam a penzem? Vagy ilyenkor mi van?

Koszonom a segitseget elore!

(#39743) randras válasza szatyi1 (#39742) üzenetére


randras
veterán

Tracking van? Ha nincs, 100%.

(#39744) szatyi1 válasza randras (#39743) üzenetére


szatyi1
tag

Nincs Tracking. Vagyis aztmondta hogy nincs.

(#39745) randras válasza szatyi1 (#39744) üzenetére


randras
veterán

Linkeld be. :U

(#39746) szatyi1 válasza randras (#39745) üzenetére


szatyi1
tag

Erre gondolsz?

http://www.ebay.co.uk/itm/151184828976?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

(#39747) korpicschess


korpicschess
veterán

Ha 22-ére írja a posta (délutánra), ma rakta ki ezt trackinghez, hogy vám elé állítva, akkor lehetséges, hogy megint megsz*patnak?

7000 Ft alatt fizettem, na most ebből lesz vagy 12, ha úgy történik...

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#39748) Winner_hun válasza korpicschess (#39747) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elküldöd nekik a PayPal számlát és nagy valószínűséggel átengedik a vámon. Az egy dolog hogy kérik a PayPal számlát meg az egyebeket de ez nem jelenti azt hogy meg is vámolnak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39749) Freddycom válasza matyi19 (#39731) üzenetére


Freddycom
őstag

Beszarás, böcsületes gazemberek ezek. :D A cancel transaction után sztem nem tudod értékelni.

H h csak pozitívat tud adni az eladó? És ha nem fizetek?

(#39750) fardem válasza Freddycom (#39749) üzenetére


fardem
aktív tag

pár éve az eladók nem tudnak értékelni, csak pozitívan vagy sehogy. ha nem fizetsz, akkor unpaid item caset-t nyithat ellened, és ha nem lesz fizetés, akkor azt rögzítik a számládon.
pár ilyen után szüneteltethetik az ebay fiókodat.

amúgy mást nem tud tenni az eladó, max jól szidja anyukád.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.