Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) faresz5 válasza bl4ze (#40200) üzenetére


faresz5
senior tag

az,hogy becsomagolták és online kértek hozzá egy számot, az nem jelenti azt,hogy postázták is. Az lesz a feladás dátuma, amikor látszódik a trackingen.
Ezzel trükközik minden kínai eladó. Megkéri online a követőszámot, és majd 1-2 hét múlva ha megjött az árú, vagy összejött annyi csomag akkor feladja ténylegesen is. Ha te kérdezed, mi van már akkor szétteszi a kezét és mondja,hogy ő feladta, ott a szám, ami nem feltétlen igaz. Ellene nem tudsz semmit tenni.

(#40202) bl4ze válasza faresz5 (#40201) üzenetére


bl4ze
veterán

Vágom.
Tracking nem jött még hozzá : meglátjuk.

.:. bl4ze .:.

(#40203) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy gyors help-et. A lényeg, hogy nyertem egy aukciót ebay-en, majd ki is fizettem az árat+posta költséget.
Majd írt az eladó, hogy nem az eredeti állapotban van a csomagolás (pedig úgy lett hirdetve) és hogy akarom-e így is, vagy elállok a dologtól. Írtam neki, hogy így nem kell (gyereknek lesz ajándéknak szülinapra, így fontos a gyári csomagolás). Utána írt, hogy akkor indít egy case-t és ha elfogadom, akkor küldi a refund-ot.
Itt állok most, mert van pár kérdésem ezzel kapcsolatban. Így néz ki a case:

Item: Brand new in box Lego Star Wars Jedi Starfighter With Hyperdrive Booster 7661 ( 251428178320)
Transaction end: 25-Jan-2014
Seller: gtrtraderau
Case type: Cancel transaction
gtrtraderau has sent you a request to cancel this transaction.
Seller selected the following reason: Buyer purchased item by mistake or changed mind.
Additional information from seller:
How would you like to respond?
- I accept the seller's request to cancel this transaction.
(You should only accept the cancellation request if you haven't paid yet or you've already received your refund from the seller. If you haven't received your refund, contact the seller - opens in a new window or tab)
- I decline the seller's request to cancel this transaction.

Na most nekem azt írta az eladó, hogy accept-eljem le és utána tudja küldeni a refund-ot. De itt ahogy olvasom azt írja, hogy csak akkor accepteljem, ha még nem fizettem vagy már visszakaptam a refundot.
Hogy is van ez akkor?

A másik kérdés, hogy 130 dolcsi volt a cucc, plusz 39 dolcsi a szállítás, viszont a Resolution Center-ben a case adatainál az van csak, hogy case amount 130 dolcsi. Ez jó így? Nem az 130+39=169-nek kellene szerepelnie?

Köszi előre is a segítséget!

(#40204) p87 válasza fardem (#40199) üzenetére


p87
senior tag

Szerepel a refunded jelzés a fizetésem mellett, viszont egy új tételként is megjelent ez az összeg Refund from típussal.
De nem lényeg, most már megnyugodtam.

(#40205) fardem válasza balagedebr (#40203) üzenetére


fardem
aktív tag

szerintem kamuzni akar.
ne fogadd el a cancelt. a transaction cancellation az még fizetés előtt való, ha valaki véletlenül vásárolt valamit, és az eladó rendes és belemegy a vásárlás elállásába.

viszont ha már paypallal fizettél, akkor neki vissza kell tudni küldeni a pénzt! magyarul refundolni kell!
és utána lehet cancelt kérni!

a végén meg report az eladó! félrevezeti a vevőket! más van a leírásban és már a képen!
magyarul átbassza a vevőt! ilyet jelenteni kell az ebaynek!

(#40206) kirkri válasza balagedebr (#40203) üzenetére


kirkri
addikt

Írd meg neki, hogy először full refundot kérsz. Addig ne legyen cancel transaction!

Szerk: fardem megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#40207) balagedebr válasza fardem (#40205) üzenetére


balagedebr
tag

Köszi én is erre gondoltam.
Igen Paypal-lal fizettem természetesen.
Akkor fenyegessem meg? hogy paypal esetén tud egyből refundolni és egyébként meg felnyomom ebay-nél

(#40208) balagedebr válasza balagedebr (#40207) üzenetére


balagedebr
tag

Tudok én nyitni valamilyen case-t erre, hogy ne kelljen várnom az eladóra?

(#40209) kirkri válasza balagedebr (#40207) üzenetére


kirkri
addikt

Első körben én nem fenyegetőznék, csak szimplán megírni, hogy kéred a full refund-ot, ezután természetesen el fogod fogadni a tranzakció törlését. Nem biztos, hogy csaló, talán csak óvatos, nehogy ki kelljen fizetni az eBay jutalékát.

Szerk: A case döntés sincs meg 5 perc alatt, először ott is dispute van, ami szintén egy fajta levelezés a problémáról.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#40210) balagedebr válasza kirkri (#40209) üzenetére


balagedebr
tag

Köszi, írtam neki, hogy:
First make the full refund. After that open the case...
(Because I paid via Paypal, you have to make a full refund BEFORE open the "cancel transaction case", after my money back to me, i will accept the case.) Do it immediately.

(#40211) kirkri válasza balagedebr (#40210) üzenetére


kirkri
addikt

Ez így szerintem korrekt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#40212) V/ válasza balagedebr (#40203) üzenetére


V/
Topikgazda

És ha az sorrend, hogy a 1. tranzakció törlése és utána tud 2. visszatéríteni?
Én legalább is erre emlékszem.

(#40213) kirkri válasza V/ (#40212) üzenetére


kirkri
addikt

Nem jól emlékszel.

A refund és a tranzakció törlése egymástól teljesen független dolgok. Csak azért kell először a pénzt visszaszerezni, már ha töröltél egy tranzakciót, akkor hogy tud segíteni neked az eBay visszaszerezni a pénzed?
Refund az mehet tranzakció törlése nélkül is, (sőt az esetek nagy részében nem is kéri az eladó akkor sem a törlést, ha visszaadja a pénzed) tranzakciót csak azért szokta töröltetni az eladó, hogy az eBay jutalékot ne kelljen kifizetnie egy olyan termékre, amit végül nem adott el.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#40214) pidzse4 válasza ez_meg_emaz (#28615) üzenetére


pidzse4
aktív tag

postaimport@posta.hu

tárgy küldemény azonositó
mi van a csomagban milyen értékben
cim annak a cime aki küldte és a te cimed

(#40215) kirkri válasza pidzse4 (#40214) üzenetére


kirkri
addikt

Egy 2013 februári kérdésre válaszoltál, bízunk benne, hogy egy év alatt megkapta a választ. :) ;)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#40216) Frozzy


Frozzy
őstag

mi történt kínával (hongkong)

01.22-én rendeltem onnan. most 4.-én megérkezett :Y :Y

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#40217) V/ válasza Jakuu (#40188) üzenetére


V/
Topikgazda

Tmart: For the US and UK warehouse, orders will be shipped as usual during the holiday. For the HK warehouse, orders from Jan.28 to Feb.6, 2014 will be postponed until Feb.7, 2014.
meg még több cég is ehhez hasonlót ír.

[ Szerkesztve ]

(#40218) Tomeewap válasza bl4ze (#40202) üzenetére


Tomeewap
tag

A buyincoins teljesen ok, én rendszeresen rendelek tőlük. Mindig 1-2 napon belül feladják és ez a trackingen is látszik. Sing post-tal elég gyorsan meg szokott jönni a csomag, a kínaival már nem. A tracking számot a rendelés menüben látni fogod hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#40219) kiro4444


kiro4444
tag

Hello! Kéne egy kis segítség.
Rendeltem egy telefont Hong Kongból. Kértem az eladót, hogy a csomagolásra 40 eurónál kevesebbet írjon rá (postaköltséggel együtt) a vám, és az áfa miatt. Ilyenkor ha magánszemélyként adja fel, akkor nem kell befizetni ezeket. Ha így is tett (még nem ért ide a csomag), attól függetlenül bekérhetik tőlem a számlát, vagy "átcsúszik"? Swisspost-tal jön a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#40220) zserbox válasza kiro4444 (#40219) üzenetére


zserbox
őstag

befogják kérni, mikor átvilágítják látni fogják, hogy teló, nem hülyék dolgoznak a vámnál :)

(#40221) Minstrel


Minstrel
senior tag

Abból lehet valami gondom a vámon, hogy ilyen nem éppen eredeti szoftvert tartalmazó lemezek vannak a csomagomban? [link]

(#40222) bl4ze válasza Tomeewap (#40218) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, köszi. Egyelőre még csak a "dispatched" és a kép látható.
Ez elvileg ChinaPost lesz.

frissült : RE673121xxxSE

ez akkor milyen post, SE alapján valami Svéd lesz :D

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#40223) kiro4444 válasza zserbox (#40220) üzenetére


kiro4444
tag

óóóó b.ssza meg akkor :( Minden egyes csomagot átvilágítanak?
És ha magánszemély adta fel nekem, mert ajándék? Akkor nincs róla számlám ugyebár.....
Megkértem az eladót, hogy írja rá, hogy Gift....

(#40224) zserbox válasza kiro4444 (#40223) üzenetére


zserbox
őstag

minden szarra ráírják, hogy gift ezek alapján minden 2. magyarnak van kínai ismerőse/barátja :D

(#40225) kiro4444 válasza zserbox (#40224) üzenetére


kiro4444
tag

Na oké, nyílván :DDD
De tegyük fel, hogy nekem tényleg van, és tényleg ajándék. Ekkor mit csinálnak? Az átvilágításnál meg nem derül ki, hogy milyen telefon nem? Lehet egy 3310-es is... Vagy látják a formát, a telefont, vagy még rá is keresnek, hogy mennyibe kerül??
Ha Gift, akkor ajándék nem? Mit írjak vissza nekik, ha keresnek majd? Mondjam meg, hogy ajándék Kwok Ka Ming-től?

(#40226) Frozzy válasza zserbox (#40224) üzenetére


Frozzy
őstag

mekkora igazság :C

amit most kaptam csomagot az is Gift :Y

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#40227) Tomeewap válasza bl4ze (#40222) üzenetére


Tomeewap
tag

A buyincoins rendeléskor lehet választani a posták közül, a kínai az alap, aztán van a svéd és singpost.

(#40228) kiro4444 válasza Frozzy (#40226) üzenetére


kiro4444
tag

Mit rendeltél? Mekkora értékben? És simán kihozták? Vagy mi volt?
A swisspost-os a Magyar Postával fog házhoz jönni?

(#40229) hidroponi válasza kiro4444 (#40225) üzenetére


hidroponi
aktív tag

nincs mas hatra mint kersz a kinai baratodtol egy buntetojogi felelossege tudataban irt hivatalos kinai allami kozjegyzo altal ellenjegyzett es 10 tanu elott megerositett ajandekozasi szerzodest, amit elfogad a NAV :C

(#40230) kiro4444 válasza hidroponi (#40229) üzenetére


kiro4444
tag

:R rendben :D

De most komolyan.

(#40231) Winner_hun válasza bul07 (#40189) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt a téma összefoglaló kínai ünnepnapok részhez be is lehetne tenni és az összes többi, tavalyi dátumot törölni onnan.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40232) V/ válasza kiro4444 (#40219) üzenetére


V/
Topikgazda

A svájci küldemények is vámeljárás alá kerülnek, meg a Pekingi Reptéren lévő svájci posta kirendeltség bélyegzőjén más szám van, így azért tudható hogy Európán kívülről jön a csomag. Annyiszor írtuk már, nem az a lényeg, hogy mi van írva a borítékra. Amivel átvizsgálják a küldeményeket, már jó minőségű, színes röntgen képet ad.

(#40233) V/ válasza kiro4444 (#40223) üzenetére


V/
Topikgazda

ajándékozási nyilatkozatot kérnek, aminek tartalmaznia kell az értéket, ezt az összeget ellenőrzik, stb.

(#40234) kirkri válasza V/ (#40232) üzenetére


kirkri
addikt

Persze, hogy a svájci postát vámeljárás alá vonják, mivel Svájc nem az EU tagja.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#40235) V/ válasza Minstrel (#40221) üzenetére


V/
Topikgazda

A havert feljelentették a szerzői jogi szabályok megsértése miatt, ami bűncselekmény és elkobozták, mivel bűncselekmény történt, az árút.
Ha nem legálisnak tűnik a szoftver, legjobb kihagyatni a csomagolásból. Van Internet.

Javaslom: :R

[ Szerkesztve ]

(#40236) V/ válasza kirkri (#40234) üzenetére


V/
Topikgazda

Én tudom, de néhányan, mivel Európában van, Eu-n belülinek gondolják. Bár van valami vám egyezményünk vele, de valószínűleg magánforgalomban nem működik. Mert vámolták a HongKong-i SwissPost tabletemet.

[ Szerkesztve ]

(#40237) kiro4444 válasza V/ (#40232) üzenetére


kiro4444
tag

Tehát összegezve a dolgot: hiába van ráírva, hogy gift, és USD 19.99 az értéke a csomagnak, akkor is kell kérjek egy ajándékozási nyilatkozatot az eladótól? És, ha ezt még el is postázná, akkor majd ezt kell elküldjem a Magyar Postának, ha kérik a papírokat?

(#40238) bul07 válasza Winner_hun (#40231) üzenetére


bul07
nagyúr

Részemről persze, google kereséssel találtam
Forrás [link]
Amúgy ezt a blogot mentettem követni fogom

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#40239) V/ válasza kiro4444 (#40237) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elvek: ha ellenszolgáltatás nélkül (nem fizetsz érte) kapsz valamit, az ajándék és 45 €-ig Vám és ÁFA mentes.
Ajándék küldemények (magánszemélytől-magánszemélynek) esetén szükséges: Ajándékozói nyilatkozat az alábbi tartalommal: ajándékozó adatai (feladó adatai), ajándékozott adatai (címzett adatai), az ajándékba adott áruk felsorolása és értéke.
Javaslatom:
1. Ha ajándék, akkor legyen nyilatkozat 2 példány, 1 a csomagban, egyet meg valamilyen elektronikus változatban te kapj.
2. Várod a küldeményt.
a) Kapsz a vámeljáráshoz egy irat bekérőt. Leírod, hogy ajándék, azt hogy a küldeményben van egy eredeti nyilatkozat, ha akarják bontsák fel, ( ezt vagy megteszik vagy nem, mert 3 fős bizottság kell, jegyzőkönyv, és ugye sérülhet a küldemény) te mellékeled a tiédet, elküldöd. Elfogadják és viszi a postás a csomagot, te :)
b) Csenget a postás, vitte a csomagot. :) Átveszed és nem csinálsz semmit.

(#40240) V/ válasza bul07 (#40238) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, úgy látszik a képen 02.07 már munkanap.

(#40241) bl4ze válasza Tomeewap (#40227) üzenetére


bl4ze
veterán

egyetlen opció volt, airmail registered ChinaPost $1.39

.:. bl4ze .:.

(#40242) Tomeewap válasza bl4ze (#40241) üzenetére


Tomeewap
tag

Kár, akkor lehet hogy kivették. Pedig a singpost gyors volt. Kínaira sokat kell várni :(

(#40243) kiro4444 válasza V/ (#40239) üzenetére


kiro4444
tag

Köszi szépen, hogy ilyen segítőkész vagy!
Tehát, ha a Magyar Posta oldalán ezt látom, akkor írjak az eladónak, hogy írjon ilyen nyilatkozatot? Vagy ez ilyen "sablon" szöveg, és ettől az írástól függetlenül lehet, hogy kihozzák simán?

2014.02.03 18:25
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.02.03 18:27
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

(#40244) bl4ze válasza kiro4444 (#40243) üzenetére


bl4ze
veterán

Jó ha tudod: valótlan NAV nyilatkozat okirat hamisításnak felel meg, biztosan megéri ????

.:. bl4ze .:.

(#40245) kiro4444 válasza bl4ze (#40244) üzenetére


kiro4444
tag

Nem én akarom megírni, hanem korrekten megcsinálni. Angol nyelvű ajándékozási nyilatkozatot keresek, de nem találok :(

(#40246) Siriusb válasza fardem (#40199) üzenetére


Siriusb
veterán

És valószínűleg, ebben az esetben, ő fizeti a tranzakció díját az eladó helyett.

(#40247) Bence123


Bence123
tag

Tetszik a kínai posta most. Az utóbbi időben tizenpár nap alatt minden itt volt, a maximum is 19 volt(Szingapúr...)
Erre ma jött meg egy jan. 25.-én rendelt csomag. 8 munkanap, pedig még csak nem is BP :)

(#40248) kiro4444 válasza V/ (#40239) üzenetére


kiro4444
tag

Pontosan milyen adatok kellenek rá?
Név és lakcím?

(#40249) V/ válasza kiro4444 (#40243) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor kezd papírokat előszedni ha ilyen sorokat látsz:

Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

Én még várnék a te helyedbe, mert pár napon belül lehet ilyen szöveg is:

Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

Rossz a megközelítésed, ha már van eladó, akkor az nem ajándékozás.
Már írtam, akik az eBay-n árulnak azoknak, főleg Kínában nem éri meg a trükközés, nekik is kell adót fizetni, könyvelni kell a termékeket és mivel a nagy országot kell fenntartani adókból, nagyon kemény az igazságszolgáltatás ebbe az irányba.
Borítékolom nem ad neked megfelelő igazolást.

(#40250) V/ válasza kiro4444 (#40248) üzenetére


V/
Topikgazda

Ebben a hsz.-ban már leírtam.
#40239

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.