Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) cassius.clay válasza radi8tor (#40100) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Értem; köszönöm.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#40102) Misser


Misser
tag

Üdv. Mi a helyzet akkor, ha a 40$-os csomagom megjárta a vámot, megkapta a vámmentes státuszt, majd minden további költség nélkül át tudták venni otthon a postástól?
Az áfát mikor és hogy fogják kérni tőlem?

Köszi.

(#40103) mirci18 válasza Misser (#40102) üzenetére


mirci18
addikt

Sehogy ha eddig nem kérték nem is kérik utólag szerinted hogy kérhetnék el?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40104) Misser válasza mirci18 (#40103) üzenetére


Misser
tag

Adóbevallásnál be kell vallani esetleg. Másra nem tudok gondolni.

(#40105) radi8tor válasza Misser (#40104) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

400000 Ft alatt nem kell bevallani tudtommal.

Szerk: meg is van Szuper nem elérhetőek a cikkek.

Ja csak eladás után kell adózni: 800000 Ft után.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#40106) mirci18 válasza Misser (#40104) üzenetére


mirci18
addikt

Adóbevalláskor minek akarod bevallani hanem szólsz a nav nem tudja feleslegesen ne akard magad költségbe verni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40107) Misser válasza mirci18 (#40106) üzenetére


Misser
tag

Értem. Bár akár sárga csekket is kaphatok még. Bár nem hallottam még ilyenről.

(#40108) radi8tor válasza Misser (#40107) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem fogsz kapni. Ha fizetned kéne érte, akkor azt átvételkor kell megtenni.

⭐ Stella

(#40109) Jakuu válasza Misser (#40107) üzenetére


Jakuu
őstag

Ezt nem hinnem.Atengedtek es ennyi. Uzletelnel a beszerzett aruval, akkor kellene csak bevallanod.
Szoval be happy, mert megusztad a fizetest.

(#40110) faresz5 válasza Misser (#40107) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem kaphatsz.
Olvasd el figyelmesen a vámhatározatot: Vámmentes bélyegző azt jelenti,hogy nem kell vámot fizetned sem átvételkor sem jövőre, sem 10 év múlva, az adott csomag után.

(#40111) mirci18 válasza Misser (#40107) üzenetére


mirci18
addikt

Könyörgöm mi alapján fizetnél utólag sárga csekket?
Ez nem így működik ez olyan mintha a rendőr hasraütéssel éppen rád nézve büntetne meg mert olyan napja van.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40112) Misser válasza faresz5 (#40110) üzenetére


Misser
tag

Áfáról beszélek.

#40111: igazából a vámhivatalban hivatalos nyoma van az árunak az értékével együtt, ami vámmentes, de áfaköteles.

Félreértés ne essék, nem akarom én minden áron befizetni. Csak azt vártam, hogy valaki hasonlóan járt, és beírja, hogy " nekem is ez volt, és soha nem kérték az áfát utólag" vagy, hogy "nekem pár napra rá küldték a befizetendő csekket"

Szerk: megjárta a vámot, bekérték a számlát.

[ Szerkesztve ]

(#40113) radi8tor válasza Misser (#40112) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sokszor volt vámmentes nekem is az, ami vámköteles lenne. Igaz ez 2 éve volt, akkor még nem néztek át minden egyes csomagot.

⭐ Stella

(#40114) raziel01


raziel01
veterán

Azt mondja meg valaki, hogy miért kell sok kis 1 dolláros cuccot külön külön megvenni? Az idióta eladók miért nem engedik kosárba rakni a cuccokat előtte? (van aki engedi persze)
Nagyon örültem megint, hogy írhattam be 5-ször a paypal jelszavam.

(#40115) Siriusb válasza raziel01 (#40114) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálam működik.

(#40116) kirkri válasza Siriusb (#40115) üzenetére


kirkri
addikt

De nem minden eladónál. Sőt, van olyan, hogy adott eladó egyik termékénél működik a kosár, másik termékénél nem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#40117) Jakuu válasza radi8tor (#40113) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat azert van ami atmegy ahogy nezem, szimplan AFA nelkul.
Peldaul most egy ~33 dollaros termeknel nalam, ami mar a 22 euro felett van.
Igaz nem sokkal csak 2.5 euroval de meg is csak felette van.
Igaz meg kell valljam, hogy en ezt a hatart nagyon alacsonynak tartom, foleg ha a szallitasi koltseget is beleveszik.De meg a 45 eurot is. A vilag gyokeresen megvaltozott es ez az osszeg kint zsebpenznek szamit.

[ Szerkesztve ]

(#40118) Winner_hun válasza kirkri (#40116) üzenetére


Winner_hun
félisten

Meg olyan is van hogy egy eladótól 10 napon belül csak 1 db terméket lehet venni, abból is csak 1 db-ot..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40119) radi8tor válasza Jakuu (#40117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyértelműen azért vitték le az összeghatárt ennyire, hogy több adó folyjon be.

⭐ Stella

(#40120) Jakuu válasza radi8tor (#40119) üzenetére


Jakuu
őstag

Volt ez valaha is magasabb ? En nem emlekszem csokkentesre, persze ez nem jelenti azt, hogy nem volt.

(#40121) radi8tor válasza Jakuu (#40120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ha jól rémlik akkor a duplája volt.

⭐ Stella

(#40122) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Arra van valami szabály,hogy az eladónak hány napja van feladni a csomagot?
5 napja fizettem éte,de azóta sem jelzi,hogy már úton lenne.

(#40123) Jakuu válasza radi8tor (#40121) üzenetére


Jakuu
őstag

Megneztem, konkretan 40 dollar volt 2008-ban. Szoval megkozelitoleg ennyi mint most, sot a tengeri es legiutasok behozatali erteken emeltek ~2.5-el. 175 eurorol "Egyéb árukra vonatkozóan légi forgalomban 430 euró, közúton, vasúton és hajón 300 euró a vámmentes értékhatár."

(#40124) fardem válasza Heavyrain (#40122) üzenetére


fardem
aktív tag

nincs szabály erre. nem kötelező bejelölni, hogy feladta vagy sem.

(#40125) V/ válasza Heavyrain (#40122) üzenetére


V/
Topikgazda

Én a 4. napon érdeklődöm a szállítás várható időpontja felől, ha nincs semmi infó, van aki csak ekkor jelöli a szállítást, van aki ezután küldi csak el.

(#40126) V/


V/
Topikgazda

PayPal aktualitás vásárlási árfolyam
Dátum
01.01. --------- 02.04:
£: 369 --------- 395
€: 306 --------- 328
$: 222 --------- 243
CHF: 250 --------- 269
Kanadai $: 210 --------- 219
Ausztrál $:199 --------- 213

Hát ez durva. :W

Köszönjük....... :C

[ Szerkesztve ]

(#40127) hidroponi válasza V/ (#40126) üzenetére


hidroponi
aktív tag

áprilisban megkoszonheted..

(#40128) Siriusb válasza kirkri (#40116) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem akkor nem működik, ha az eladó nem azon a domain - en hirdet, ahol te vagy.

(#40129) kirkri válasza Siriusb (#40128) üzenetére


kirkri
addikt

De ugyanazon bejelentkezéssel, ugyanazon domain-en az egyik termékét be lehet tenni a kosárba, a másikat meg nem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#40130) bl4ze


bl4ze
veterán

mi a tapasztalat a buyincoins.com oldallal ?
vettem egy vámmentes értékű cuccot ($13) fizettem hozzá ajánlott trackingot.
ezt elküldik mailben, vagy kérni kell ? mármint a tracking numbert, ha jól néztem ChinaPost registered airmail

más: .com mindent HUF-ban mutat. hogyan tudom átállítani USD-re pölö ???

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#40131) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok.

Braun Oral-B elektromos fogkefe pótfejet keresek, csak sajnos nincs tapasztalatom, mert ilyet még nem rendeltem. Tud esetleg valaki tippet adni, hogy e-bay-ről kitől\ melyiket érdemes rendelni, ami megközelíti a gyári minőséget?
(rákerestem a fórumon, de csak azt találtam, hogy melyiket NE rendeljem)

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#40132) faresz5 válasza retesz147 (#40131) üzenetére


faresz5
senior tag

Kérdésedben benne van a válasz is , semelyiket. Vagy ha mégis akkor talán EUból,vigyázva,hogy ne kínai eladó legyen az eladó.

(#40133) faresz5 válasza Misser (#40112) üzenetére


faresz5
senior tag

Vám(fizetendő)= ÁFa(27%) + vám(~3.5%)(ha kell fizetned,lásd táblázat) , ha rajta van a vámmentes pecsét akkor innentől kezdve nincsen miről beszélni.Mivel a vám a fenti két tételből tevődik össze. (plusz költség a postai ügyintézési díj 1500ft )Remélem, így már érthető minden.

(#40134) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Sziasztok!
Kérdezni szeretnék....

Egy korábbi hsz:
"Az expresz csomagokra egyből ugranak a vámosok mert van hogy maga a szállítási költség meghaladja a 22eurós határt, és a tartalomról még nem is beszéltünk."

No de mi a helyzet ha az eladó Free shipping-el vállalja az expresz (4-7napos) csomagküldést Hong Kong-bol?
Akkor is látni hogy "drágább" volt a csomagküldés?

A kérdésem lényege az lenne h rendelnék vmit ~50ezer (~200usd) értékben futárral (külön szállítási költség nincs). Az eladó ráírná h gift meg 30dolláros számlát is mellékelne. Ugye ezt 99% hogy megfognák.
Ha ilyenkor megfogja a vám és utalásról bizonylatot kér akkor mi a helyzet? Mert ugye nem annyi volt utalva mint ami a számlán szerepel. :U

(#40135) Siriusb válasza kirkri (#40129) üzenetére


Siriusb
veterán

Lehet a másik termék nem arra a domain-re lett felrakva, de ez csak tipp. Nem tudok mást elképzelni a probléma okának, de én nem is vagyok járatos a témában.

(#40136) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Külföldi rendelés esetén milyen az argep-hez hasonlító webshop árösszehasonlító oldal létezik?

Rendelek külföldtől tableteket, mobiltelefonokat. A legolcsóbb helyről rendelném nyilván. Eddig manuálisan egyenként kerestem fel az összes webshop-ot (dealextreme, pandawill, comebuy, ebay, tmallbox, alibaba stb), és ott rákerestem a termékre.

Van olyan oldal ami mindezt megteszi helyettem az argep.hu mintájára?

Köszönöm

(#40137) Siriusb válasza retesz147 (#40131) üzenetére


Siriusb
veterán

Szvsz az edigitálnál érdemes körülnézni, ott találtam a legolcsóbb árakat régebben.
Rendeltem kínai cuccot is, az első csomag minősége kb. hulladék volt, megreklamáltam és küldtek helyette egy új 4 db-os csomagot, az viszonylag jól működik, azt mondanám a minősége - szubjektíven, hasraütéssel - kb. 60%-os az eredetihez képest.

(#40138) V/ válasza ez_meg_emaz (#40134) üzenetére


V/
Topikgazda

A nemzetközi futár cégek mindig vámolnak! Ha nem tennék, büntető eljárás és cég bezárás lenne a "jutalma".
A vámok mindenhol az állami költségvetés bevételei, senki nem mond le róla és szigorúan büntetik.
2014-ben gift, kevesebbet írnak árat, stb trükkök nem igazán jönnek be.
Lehet agyalni, de értelme nincs. Meg ez ne az a fórum legyen már.

Ui:
"50ezer (~200usd) értékben futárral (külön szállítási költség nincs). Az eladó ráírná h gift meg 30dolláros számlát is mellékelne."
Ilyen eladót nem fogsz találni, és a kockázat nem éri meg neki, a Hong Kongi népi börtön nincs egy színvonalon a mi nemzeti börtönünkkel. A minek jobb, de még azt sem próbálnám ki.

Miért hiszi valaki azt, ha nálunk sport az adócsalás, a számlás trükközés, a vámszabályok megsértése, akkor máshol is az és ez jó dolog lenne?

[ Szerkesztve ]

(#40139) retesz147 válasza Siriusb (#40137) üzenetére


retesz147
addikt

és @faresz5 köszönöm!

Xiaomi 13 eu dev...

(#40140) Jakuu válasza V/ (#40138) üzenetére


Jakuu
őstag

Ez szep es jo, csakhogy valamit kifelejtesz.
Nem egyszer keres nelkul kuldik a kinaiak ugy a csomagot, hogy gift es alacsonyabb ertekkel feltuntetve.
Na ilyenkor mokas idehaza kimagyaraznod, hogy nem te voltal a hunyo es nem igy egyeztetek meg.

Teszem azt most jott ugy egy 21 dollaros solar panelem, ami 8dollarral volt feltuntetve, giftkent, mikozben nem is kertem, hogy igy kuldjek, hiszen belefert az afa es vammentes keretbe.
Mondjuk atengedtek annelkul is, szoval gondom nem volt vele hala istennek.

[ Szerkesztve ]

(#40141) Winner_hun


Winner_hun
félisten

31 nap alatt 196 termék, eddig ez a rekord.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40142) bl4ze válasza Jakuu (#40140) üzenetére


bl4ze
veterán

Ismerik a dörgést a NAV-nál is, szerintem tudják, hogy kínából mi a "default".

.:. bl4ze .:.

(#40143) Jakuu válasza bl4ze (#40142) üzenetére


Jakuu
őstag

Szvsz ha azert minden trukkot ismernenek, akkor nem jonne be meg igy is sok kinai telefon ugy, hogy nem fizetsz ra egy kanyit se, pedig nemelyikuk meg az 50k-s hatart is tullepi.
Vagy csak az alapossag hianyzik, ki tudja.

(#40144) bl4ze válasza Jakuu (#40143) üzenetére


bl4ze
veterán

Alaposság, és mindent nem tudnak (akarnak?) lesarcolni.
Van egy határ náluk is.

.:. bl4ze .:.

(#40145) Jakuu válasza bl4ze (#40144) üzenetére


Jakuu
őstag

Ugyan, az osszes bejovo arut atvilagitjak. Szerinted olyan nehez kiszurni egy 5"-os okostelefont, ami jocskan megkell hogy haladja a 5000 forint koruli osszeget, ami utan mar afat kene fizetni ? En nagyon ketlem.
Mi az hogy nem akarnak ? Mi az hogy hatar ? Van egy torveny. Raadasul egyszer atjon ugyanaz a cucc vam nelkul, van amikor nem. Tehat a hatarra nem lehet fogni.Ellenben bizony sok azert csuszik at, mert a giftekkel,szamlakkal,arakkal trukkoznek. Na persze vasszigornal biztos csokkenne ez a szam, de hogy ezek a trukkozesek ne legyenek mindannaposak az araknak is valtoznia kellene, hiszen 5000 forintert mar kint is csak hamisitott csecsebecseket kapsz, egy komolyabb 4db-s AA akku keszlet kerul ennyibe szallitas nelkul.

(#40146) ez_meg_emaz válasza V/ (#40138) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Talán azért mert az eladó ajánlotta fel. :U
A lényeges rész nem jött át szerintem... Érdekelne ha már így elküldi és vámolják (sejtettem h fogják, ebben az itt olvasottak csak még inkább megerősítettek) akkor mit lehet tenni?

(#40147) #54715584 válasza V/ (#40126) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem régebben a paypal mindig kedvezőbben váltott, mintha bankba mentem volna :)

(#40148) Angmar válasza bl4ze (#40130) üzenetére


Angmar
tag

Rendelés után ~2nappal küldenek egy e-mailt, hogy postázták. Abban lesz egy link, ott megnézheted a nyomon követési számot, és a csomag fényképe is látszik. View\Customize\Convert prices to $

(#40136) t420s [link]

(#40149) bl4ze válasza Angmar (#40148) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, köszi.
Még semmi, de bizonyára a kínai újév miatt.

.:. bl4ze .:.

(#40150) krikka


krikka
csendes tag

Sziasztok!
A www.ppbyb.com-ról hallott már valaki? Elvileg itt lehetne követni a motyómat, de elég kezdetleges oldalnak tűnik, ráadásul nem is mutat még semmit.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.