Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) Minstrel válasza V/ (#40235) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszi :) akkor nem kockáztatok.

(#40252) Jakuu válasza Jakuu (#40117) üzenetére


Jakuu
őstag

Kiderult kozben a dolog. Ugye mondtam, hogy atleptem az aruval a afa hatart es meg is atjott.Ma reggel erkezett meg a csomag es 20dollaros ertekben es giftkent adta fel a kinai, es nem 32 dollarkent feltuntetve.
Tehat most ketszer is orulhetek, mert nincs afa es egy kimondottan jo nem gagyi arut kaptam (Fenix H21 fejlampa) sokkal olcsobban mintha mashonnan rendeltem volna

[ Szerkesztve ]

(#40253) V/ válasza Jakuu (#40252) üzenetére


V/
Topikgazda

Az is elég lett volna, ha csak azt írod, megjött a várva várt csomagod, lehet, hogy nem csak mi olvassuk.

(#40254) kirkri válasza Jakuu (#40252) üzenetére


kirkri
addikt

Ami a vám/Áfa mentes határ környékén billeg, azzal a vámosok sem fognak vacakolni. Ettől sokkal nagyobb értékű termékek is átcsusszannak a vámon sarc nélkül, nem pont a te 10 dolláros különbséged a nagy kockázat a bevételkiesés szempontjából. :N

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#40255) NorBuilder


NorBuilder
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy tracking numbert egy megrendelt termékhez, ami a következőképpen épül fel:
RS***NL, ahol a *** = 9 db szám.
Az NL azt jelenti, hogy hollandiában adták fel? Mit jelent az RS? És hol tudom nyomonkövetni a terméket, amikor még az Ebay-en egyelőre nincs kint az item alatt a nyomkövetési szám, csak privátban kaptam meg? Sajnos kezdő vagyok még ebben.

Köszi a válasz(oka)t!

Üdv, NorBuilder

(#40256) fardem válasza NorBuilder (#40255) üzenetére


fardem
aktív tag

rs- registered vagy ilyesmi, az utolsó két szám az országazonosító.

keress rá a holland posta honlapján.

az meg egy dolog, hogy kiteszik az ebay lapjára. nem kötelező...

(#40257) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Reggel kérdeztem azzal kapcsolatban,hogy belföldön ki szállítja a csomagokat,meg is kaptam rá a választ,viszont azt meg lehet nézni valahol,hogy specil az én csomagomat kik fogják szállítani?

Véletlenül,egy szám eltéréssel rossz telefonszám volt megadva ebay-en,és,habár,azóta már kijavítottam,a csomag adatainál még a rossz számom szerepel.
Így ha esetleg nem vagyok otthon a csomag kézbesítésekor a futárszolgálat/Posta nem tudja velem felvenni a kapcsolatot,ezért szeretnék mindenképpen még most szólni nekik,és tisztázni a helyzetet,csak nem tudom,hogy pontosan kinek kell majd.....

(#40258) V/ válasza NorBuilder (#40255) üzenetére


V/
Topikgazda

A Pekingi Reptér Holland Posta kirendeltség. KLM gép hozza Bp-re nem a China Air.
http://www.17track.net/index_en.shtml
Enter your postal numbers: alatti helyre beírod, TRACK gombra kattintani, ha lefut akkor bal szélen középen a +Expand-ra kattintva lenyílik az információs ablak.

De kell pár nap amíg megjelenik, ha tényleg Kínából jön akkor legkorábban 7-én, inkább 10-én lesz az első info.

(#40259) V/ válasza Heavyrain (#40257) üzenetére


V/
Topikgazda

A Shipping: sornál mi volt írva a megvett termékednél? A See details-ra kattintva meg jeleníti.
A Item location: sorban és a Service szó alatt

[ Szerkesztve ]

(#40260) üszök válasza NorBuilder (#40255) üzenetére


üszök
őstag

Holland postás cucc. Sokára szokott éledni a TN általában már az országban van mire látni lehet. Nekem a legutóbbi NL csomag 2 hét alatt itt volt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#40261) Heavyrain válasza V/ (#40259) üzenetére


Heavyrain
őstag

Shipping Service: International Priority Shipping

Shipping carrier : Multiple carriers (nem részletezi)

Package location: N/A

Global tracking: UPAAB+15szám

[ Szerkesztve ]

(#40262) V/ válasza Heavyrain (#40261) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletileg az eBay’s Global Shipping Programhoz tartozó szállítás és USA Posta, akkor a Magyar Posta fogja kézbesíteni. Sehol nem szerepelt, hogy az eladó hol van?

[ Szerkesztve ]

(#40263) Heavyrain válasza V/ (#40262) üzenetére


Heavyrain
őstag

Köszi.

De,csak lemaradt. Woodbridge, Virginia, United States

Egyébként most nézem,hogy ugyebár a Carrier:Multiple Carriers. De nálam tapasztaltabb ebayesek meg tudnák mondani,hogy ez az állapot meg fog változni idővel,és amikor már Mo-n lesz magától ki fogja írni a szállítót?

[ Szerkesztve ]

(#40264) randras


randras
veterán

Nálatok mi történik, ha I need to leave feedback for 129 items. linkre nyomtok (My eBay: Purchase history)? :D

(#40265) kaliber válasza randras (#40264) üzenetére


kaliber
aktív tag

Jól van má.... :D és mennyi jött meg belőle :U

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#40266) radi8tor válasza kaliber (#40265) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Inkább mennyi a saját. ;]

⭐ Stella

(#40267) mirci18 válasza radi8tor (#40266) üzenetére


mirci18
addikt

Így van nem értem mi a nagy dolog abban hogy vásárolsz kintről.

Más.
Tegnap én is vásárolgattam kintről egy pár dolgot.
A legtöbbször megállítja a postázási időt a március 14.
De ezt a két hónapos postázást nem értem:
[link]

Ez mitől lehet?
Mert ilyennel még nem találkoztam.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40268) V/ válasza Heavyrain (#40263) üzenetére


V/
Topikgazda

Amig az USA területén van lesz nyomkövetési infód, Magyarországon meg egyszer csengetni fog a postás. A Magyar Nemzeti Posta nem szokta könyvelni az USA küldeményeket általában.

(#40269) V/ válasza mirci18 (#40267) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kapnál 70 - 80 napra küldeményeket akkor nem csodálkoznál, vannak ilyenek.
Azt írja: Other Countries Air Mail 20-30 business days, de nem bízik a megérkezésbe, ezért végső időpontnak írja a Thu. Apr. 3.
Így nem kell szállítási késedelem miatt Refund-ot adnia, mert április 3-ig még gyalog is ideér.

[ Szerkesztve ]

(#40270) mirci18 válasza V/ (#40269) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi ebben igazad van.
Mondjuk nem foglalkoztam vele megrendeltem mert van rá 6 hónapja hogy megjöjjön nem lessz rá szükségem addig úgy se.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40271) ez_meg_emaz válasza pidzse4 (#40214) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

:) A poszt amire válaszoltál csupán 1 éves... de azért kösz :DDD

Erre viszont még mindig várom a választ

(#40272) somnia válasza ez_meg_emaz (#40271) üzenetére


somnia
őstag

Várj egy évet, akkor ér oda!

(#40273) kiro4444


kiro4444
tag

Na, megkérdeztem az eladó és cégként adta fel, nem magánszemélyként, USD 19.99-ért.
Néztem egy táblázatot amiben azt írják, hogyha cégtől magánszemélynek adják fel akkor:
Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):
0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes
22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

Ha bekérik a papírt, az 127 euro (kerekítve, posta ktg együtt), tehát Áfa-t kell csak fizetni?

(#40274) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek ilyet vásárolt már innen valaki? Érdeklődnék a minőségéről. :R

(#40275) SUPREME7 válasza KaiotEch (#40274) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szerintem ez ugyanez átcímkézve :)

http://logout.hu/cikk/media-tech_video_digitalizalo_eszkoz/kezdet.html

[ Szerkesztve ]

(#40276) Winner_hun válasza KaiotEch (#40274) üzenetére


Winner_hun
félisten

Többször is, eddig nem volt rá panasz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40277) kirkri válasza SUPREME7 (#40275) üzenetére


kirkri
addikt

Ez úgy tűnik, hogy valóban ugyanaz...
Nem túl jó dolgot írnak a cikkben.

21 éve a Prohardveren! ™

(#40278) NorBuilder


NorBuilder
csendes tag

Fardem, V/ és Üszök fórumtársak, köszönöm szépen a készséges tájékoztatást!

(#40279) KaiotEch válasza SUPREME7 (#40275) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most olvastam végig, a fórum részt is. Hááátőő. Nem akarok 70-100eFt-ot költeni egy minőségibbre.

(#40280) V/ válasza kiro4444 (#40273) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, csak ÁFA.
De bizakodj, hogy csenget a postás átveszed és ennyi. Nem kell a pénztárcádba nyúlni.

(#40281) V/ válasza ez_meg_emaz (#40271) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vámeljárás alá veszik, akkor szívás. Ugyanis az ÁFA. vám adójellegű bevétel, azzal való manipuláció bűncselekmény. Jobbik esetben csak elkobozzák.
De a remény hal meg utoljára. :R

(#40282) kiro4444 válasza V/ (#40280) üzenetére


kiro4444
tag

Rendben, köszi!

Reménykedem :)

02.03-án már itt volt az országban a telefon, azóta a felirat változatlan a nyomon követéses posta oldalon.
Nem tudom mi tart ennyi ideig, de kezdek aggódni....

(#40283) V/ válasza KaiotEch (#40274) üzenetére


V/
Topikgazda

A célnak tökéletesen megfelel: USB Record VCR VHS Video to PC AV S-video DVD
A videó konvertálás meg sok mindentől függ,

"Vettem egy Media-Tech MT4169 video grabbert, viszont használhatatlan szoftvert adtak hozzá."
Ez nem az, hasonlít. De a szoftver a meghatározó. 1700 Ft-ért csak a hardver megéri.

(#40284) V/ válasza kiro4444 (#40282) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ÁFA és vám mentes küldeményeimen az utóbbi időben 7-8 napokat ültek. Nyugi.
Itt is azt látod, amit a postain?
http://www.17track.net/index_en.shtml

[ Szerkesztve ]

(#40285) kiro4444 válasza V/ (#40284) üzenetére


kiro4444
tag

Ugyanazt írja: Küldemény vám elé állítva

(#40286) KaiotEch válasza V/ (#40283) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ez a 2 cucc ugyan az, csak más néven. Hisz a Media-Tech-hez is az EasyCAP-es szoftot adják.

(#40287) bzoley válasza V/ (#40283) üzenetére


bzoley
veterán

Azért tökéletesnek nem nevezném. A VHS digizés kényes feladat, egy ilyen eszköz okozhat bosszúságokat. De lehet szerencséje is.

(#40288) V/ válasza bzoley (#40287) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért? Milyen minőségű egy VHS kazettán lévő anyag?
Nem akarok nagyon belemélyedni, az a lényeg, hogy digitalizálva legyen a kazettán lévő minőségben (az megy neki, sőt jobb a felbontása) a csicsázásra meg vannak más, célszerűbb programok. Ennyi pénzért ne várjon már senki egy Adobe Premiere Pro CC minőségű szoftvert. (Premiere Pro CC Üzleti Licenc - 1 éves - angol: 125.730 Ft, helyett most 80.963 Ft bruttó)

"A VHS digizés kényes feladat," annyira azért nem, gyakorlom.

[ Szerkesztve ]

(#40289) ez_meg_emaz válasza V/ (#40281) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

:R Köszi a választ. Szóval akk veszélyes az ilyen játék. Osztottam-szoroztam, vámmal együtt már nagyon nem éri meg, plusz sok a macera. Inkább veszek vmit itthon.

somnia: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40290) bzoley válasza V/ (#40288) üzenetére


bzoley
veterán

Nem igazán a minőség a fő probléma. Az egyértelmű, hogy a forrásnál csak rosszabb lehet, még ha kicsivel is. Viszont megfelelő hw nélkül a kép, és a hang vagy szinkronban marad, vagy nem. Utóbbira nagyon sokan panaszkodtak már az elmúlt években. Egy hw encoderrel rendelkező eszközzel ilyen probléma nem fordulhat elő. Utána kell nézni, mik a visszajelzések az eszközzel kapcsolatban. Ha pozitívak, akkor talán meg lehet próbálni.

És mivel gyakorlod? Nem azt írtam, hogy nehéz, hanem azt, hogy kényes.

[ Szerkesztve ]

(#40291) V/ válasza ez_meg_emaz (#40289) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézz körül az angol, a német, osztrák eBay-en. Akkor se vám, se áfa. Az is előfordulhat, hogy csak 1000-2000 Ft-al több ugyanaz a termék az eBay.UK-n, de nincs benne rizikó és max 10 napon belül megkapod.

(#40292) Winner_hun válasza randras (#40264) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálam csak Awaiting Feedback (99+) van évek óta. Ilyesmi linket nem látok és Ctrl+F se talál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40293) randras válasza randras (#40264) üzenetére


randras
veterán

Ezért dobtam fel a kérdést, éjfélkor nálam ilyen volt az eBay:

[link] [link] [link]

mirci18: Kicsit mellélőttél, legalább duplán.

[ Szerkesztve ]

(#40294) TaaT válasza randras (#40293) üzenetére


TaaT
veterán

3 x Error 403

Give them hell Ukraine!

(#40295) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Olyat hallottam, hogy eBay-es vásárlásokhoz is lehet használni Lyoness kártyát. Aki esetleg ismeri ennek a mikéntjét, az tudna segíteni, hogy hogyan működik a dolog?

.

(#40296) ez_meg_emaz válasza V/ (#40291) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Köszi, de már néztem. Ebay UK-n pl 1 eladó árul olyan fotóállványt és jóval több mintha vámmal együtt HongKongból hozatnám :D
Marad a szomorú magyar valóság, hogy ide alig jut el olyan termék, ami nem tömegcikk. Pedig semmi különlegeset nem szeretnék csak egy itthon is forgalmazott márkának egy közép-felső kategóriájú állványát. :) De már megszoktam, hogy ez van... :((( Meg se lepődöm.

(#40297) randras válasza TaaT (#40294) üzenetére


randras
veterán

(#40298) Winner_hun válasza randras (#40297) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt a legutolsó napon csak 38 termék van nem 129.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40299) randras válasza Winner_hun (#40298) üzenetére


randras
veterán

Hónap. A szó, amit keresel, hónap. Kösz az ismételt kötekedő és rosszindulatú hsz-t. Ha érdekel, hogy miért 38 last 31 days-es képet küldtem, és miért egy másik számot tartalmazó kimásolt linket, akkor nyugodtan megkérdezheted.

Bízom benne valaki válaszol majd egy igent vagy nemet is, mert nekem még mindig ilyen, de az egyik munkatársamnak már megjavult tegnap óta, pedig nem csinált vele semmit, és érdekelne, hogy másnál is fennáll-e a gond. Sajnos azt nem tudjuk, neki mitől javult meg.

(#40300) Winner_hun válasza randras (#40299) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt akartam írni de mindegy. Arra válaszoltál amit kérdeztél de az adatok mégse egyeztek, csak ezt mertem észrevételezni. Én kérek elnézést..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.