Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Betekintés védő fóliát rendelt már valaki? Mik a tapasztalatok?

(#39502) üszök


üszök
őstag

Pénteken kaptam egy 10.19 feledású police lámpát,úgyhogy aki nem kapta meg,van remény.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#39503) KaiotEch válasza kirkri (#39488) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi! :R

(#39489) somnia: :C

(#39504) kirkri válasza Daywalkerke (#39498) üzenetére


kirkri
addikt

Én rendeltem, de az csak 25 darabos kiszerelés volt. Átjött a vámon gond nélkül.

21 éve a Prohardveren! ™

(#39505) attiati


attiati
veterán

Dec. 20-án vettem 2 pénzérmét Németországból.
Dec. 29-én fizettem ki (egyezkedtünk a vevővel, hogy vajon indokolt e postai levél díjnak 2,5 EUR, de végül kifizettem).
Dec. 23-án már feladta az ebay szerint. :F

Nem is értettem, mert azt írta, hogy a lehető legalacsonyabb díjat számolja fel, azaz 0-t és Boldog Karácsonyt kívánt, de a szállítási költségnél meg ott maradt a 2,5 EUR.

Vajon elveszett a postán? Vajon ajánlott levélként adta fel?
Melyik dátumhoz képest indul a 45 nap, hogy refundot kérjek?

[ Szerkesztve ]

(#39506) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hetfon , jan. 13-an rendeltem egy laptop ventit New Yorkbol USPS-el , mar regota megadta a tracking noumbert , viszont azota se ir semmi infot a trackingnal: Shipping state UNKNOWN
hipping carrier USPS
Tracking number LN018******US
Package location N/A
See Full tracking history

Mi a problema szerintetek ? Kamu trackingot adott meg vagy az USPS ilyen lassu ?

(#39507) kirkri válasza SirAlo (#39506) üzenetére


kirkri
addikt

A USPS tracking egy napon belül meg szokott jelenni, szóval ott valami probléma van.
Ne legyünk rögtön gyanakvóak, de úgy tűnik csak befoglalta a neten a tracking számot a küldeményhez és a feladás még nem történt meg. Kérdezz rá az eladónál.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39508) fardem válasza attiati (#39505) üzenetére


fardem
aktív tag

nem hiszem hogy 23-án feladta. nem nagyon van olyan, hogy feladja fizetés előtt valaki a cuccot.
mondjuk mára már rég ide kellett volna hogy érjen. több mint 3 hét telt el a fizetéstől. indíts case-t. ha meg esetleg ideér, akkor még be tudod zárni.

(#39509) attiati válasza fardem (#39508) üzenetére


attiati
veterán

Az ebay ír egy dátumot minden vásárlásnál. Az a claim indítás utolsó határideje?

(#39510) fardem válasza attiati (#39509) üzenetére


fardem
aktív tag

állítólag az a dátum(estimated delivery) + 30 nap.

(#39511) attiati válasza fardem (#39510) üzenetére


attiati
veterán

De pl az előbb említett terméknél ez febuár 2-a.

úgy érted, hogy az a dátum = estimated delivery+30 nap?
vagy az a dátum az estimated delivery?

(#39512) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

ha ebay-ről rendelek tabletet, és választhatok, milyen posta avgy futár hozza a csomagot, akkor ha DHL futárt választok, biztos lehetek benne, hogy vámolni fogják?

mert kérhetem DHL helyett HK Post-tal, sőt China Normal Post-al is. Csak az nem 5 nap, hanem 30 working days.

(#39513) CoolBoy323 válasza t420s (#39512) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

DHL-nél 99%, egyéb postánál 98,9% h vámolják

(#39514) t420s válasza CoolBoy323 (#39513) üzenetére


t420s
aktív tag

de mi alapján vámolják?
gyakran rendelek uis külföldről nem csak tabletet hanem könyveket. jönnek a dögnehéz nagy csomagok benne könyvvel, rajta a szokásos Gift 0 USD jelzettel. és SOHA egyszer se vámolták, egyszer se bontották ki egyiket se.

és jönnek a hasonló méretű vagy kisebb könnyű tabletes csomagok, külsőleg uolyan jellegtelen barna dobozban, 0 USD jelzettel-és vámolják.

de mi alapján szúrják ki pont ezt?

DHL-nél 99%, egyéb postánál 98,9% h vámolják

[ Szerkesztve ]

(#39515) CoolBoy323 válasza t420s (#39514) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

IDE nézz be!

Amit ráírnak, sose hiszik el!!

A tabletet azért fogják meg, mert átvilágítják, és látják, h mi van benne, és feltételezik, h már sarcolni kell utána :)

(#39516) t420s válasza CoolBoy323 (#39515) üzenetére


t420s
aktív tag

hát akkor hülye az aki nem DHL-el rendel, hiszen az összes mód, így a DHL is free ship-es, csak míg a DHL 5 nap, addig pl HK Post 30.
és ha vám lesz így is úgy is, akkor nincs kérdés.

(ja egyszer volt h jött 300 USD-s tablet és nem lett vám)

[ Szerkesztve ]

(#39517) CoolBoy323 válasza t420s (#39516) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a legtöbb helyen nincs ingyen a DHL!

Az utóbbi 2-3 hónap tendenciája ez, hogy majd' mindent megfognak a "lassú" postáknál :F

(#39518) Atomgeszi válasza randras (#39497) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jah.. közben nekem is írta, hogy szerinte azért jobban járok, ha eggyel nagyobbat veszek,ha slim fit-hez hasonlót akarok, ha terminátor testtel rendelkezem :D

(#39519) Jamesch válasza bl4ze (#39493) üzenetére


Jamesch
tag

kösz
olvastam vmi olyanról is, hogy a posta a vámkezelésért is felszámol többeyer forintot, ez milyen esetekre vonatkozik?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#39520) CoolBoy323 válasza Jamesch (#39519) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az előbb linkelt topikban ott van minden ezzel kapcsolatban (is)

ha sarcos a cucc, akkor fizeted értéktől függően az áfát, a vámot, és a posta kezelési költségét (1500JMF)

(#39521) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jól emlékszem, hogy 100 értékelés után már nincs az a 21 napos várakozási idő eBay-es eladásoknál?
Konkrétan arra gondolok, hogy megkapom a termék árát miután fizette a vevő (vagy megjelöltem feladottként) és nem csak akkor férek hozzá a pénzhez, ha leadta a pozitív értékelését.

⭐ Stella

(#39522) Daywalkerke válasza kirkri (#39504) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ, küldtem neked pm-et ezzel kapcsolatban.

(#39523) Freddycom válasza Bence123 (#39478) üzenetére


Freddycom
őstag

Igazad van. A belföldi ajánlott levélpostai küldeményhez hiába jár küldeményazonosító, azt követni nem tudod neten, a belföldi csomagot viszont tudod.

(#39524) SirAlo válasza kirkri (#39507) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nah valaszolt az elado, 14en rakta fel a csomagot, megadott egy linket ahol lehet kovetni is, ebayon ha rakattintok a tracking noumberre nem mukodik , itt viszont behozza a kovetest, szerintem 16-an indult el amerikabol: http://dm.mytracking.net/globegistics/dmportalv2/externaltracking.aspx

1/16/2014 5:02 AM Shipment In Transit To Destination Ronkonkoma, NY

(#39525) Hunujv


Hunujv
tag

Rendeltem Amerikából és ilyen nyomkövetési számot kaptam: UPAAA0000000******00
A kérdésem az lenne, hogy hol lehet követni?

(#39526) randras válasza Hunujv (#39525) üzenetére


randras
veterán

Sehol.

(#39527) Hunujv válasza randras (#39526) üzenetére


Hunujv
tag

Akkor miért ilyen számot kaptam? Bocsi, ha hülyeséget kérdezek,de nem értem.

(#39528) randras válasza Hunujv (#39527) üzenetére


randras
veterán

Ezzel próbálja igazolni, hogy feladta, de nem valós tracking, csak valami azonosító a csomagon.

(#39529) bl4ze válasza Hunujv (#39525) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezt sehol nem fogod tudni követni így.

.:. bl4ze .:.

(#39530) lupus_l válasza Hunujv (#39525) üzenetére


lupus_l
aktív tag

UPAAA kezdetű tracking kód a Global Shipping Program kódja, az eBay központba beérkezés után lesz látható.

A feladáskor kapott e-mailben lévő "Tracking: UPAAB0000000********" kódra kattints rá és követhető lesz a csomagod követése illetve "Domestic tracking" kódja is (USPS).

(#39531) Hunujv válasza lupus_l (#39530) üzenetére


Hunujv
tag

Értem, köszönöm! :)

(#39532) zoli03


zoli03
őstag

Bulgáriából mennyi szokott lenni a szállítási idő? Van valakinek tapasztalata? Egy 30x5 cm-es matrica, nem ír sehol körülbelüli szállítási időt se, ingyen volt a posta is, szóval nem futár hozza.

(#39533) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Hány nap alatt kéne megérkeznie paypalról a számlámra a pénznek? 16. kaptam refoundot, a paypal jelzi is, de az otp webbanka nem látom hogy megjelent volna mint bevétel :Y

(#39534) kirkri válasza HUNgaroczel (#39533) üzenetére


kirkri
addikt

Kb 4-5 munkanap. Mivel volt közben hétvége is, így még nem kell aggódnod. Nem okvetlenül bevételként jelentkezik, nekem az egyik banknál vásárlás törlése címen került lekönyvelésre. (persze valahol ez is bevétel, csak más nevet adtak neki)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39535) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

A Purchase history-ban régen mindig kiírta az adott termékhez hogy meddig tudok reklamálni. Ez megszűnt volna?

[ Szerkesztve ]

(#39536) Hintalow válasza Misi 007 (#39535) üzenetére


Hintalow
senior tag

Mostanság ha jól tudom, mind a .com, mind a co.uk -nál az adott terméknél jelölt várható szállítási idő legvége +30 nap a határidő.
(az ebay küldött is ezekről policy update-et, de férfiasan bevallom, nem olvastam el, majd jön valaki és kiegészít)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#39537) Cheesus


Cheesus
senior tag

Hali :)

Érdeklődni szeretnék, hogy találtam a .co.uk-s oldalon egy terméket, amit az eladó nem postáz ki kis hazánkba. Ebben a pillanatban írtam neki egy e-mail-t, hogy nem lenne-e megoldható a postázás.
Viszont ha nemet mond (és ehhez kapcsolódik a kérdésem), van nekem egy ismerősöm Angliában.
Tehát ha én megrendelem a terméket, illetve ha engedi, akkor az én regisztrációnál kitöltött címemre küldi ki (illetve ebben az esetben nem küldi ki) vagy megadhatok neki egy másik címet is? Mert akkor én ugye kifizetném Paypallal a csomagot, és a barátom címére küldetném, ő pedig hazapostázná nekem.
Ez így kivitelező, vagy a barátomnak kell egy eBay accountot csinálnia emiatt. Elnézést a zavaros kérdésért, átfutottam az összefoglalót, de nem találtam benne meg a választ.
Válaszotokat előre is köszönöm :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#39538) Bence123 válasza Cheesus (#39537) üzenetére


Bence123
tag

Vásárlásnál lehet változtatni a postázási címet. Vagy akár most is adhatsz hozzá új címet a profilodban, My Account -> Addresses -> View all shipping addresses -> add a new address. Vásárlásnál csak kiválasztod melyik címre kéred. Ha már itt jársz, érdemes beállítani elsődlegesre a saját címed(Make this address primary), ha eddig nem tetted, nehogy véletlenül az ismerősösöd címére rendelj a jövőben:)

[ Szerkesztve ]

(#39539) Cheesus válasza Bence123 (#39538) üzenetére


Cheesus
senior tag

Köszi szépen a választ :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#39540) royalka


royalka
őstag

Sziasztok, lassan itt a kínai újév. :(.
Annyit kérdeznék a tapasztaltabbaktól, hogy ez hogy befolyásolja a rendelést? Ha jól tudom Jan.31. től Febr 6. ig tart most, szal akkor ha 28.-ig postára adja akkor az még kijut onnan vagy ott marad és majd ha minden lecsenget utána indul meg felém? :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#39541) bul07 válasza royalka (#39540) üzenetére


bul07
nagyúr

25-től szinte minden leáll, a posta is lassul főleg a kilós postáé

Ha mondjuk pénteken megveszel valamit akkor nagy esélyel majd csak februárba fogja elhagyni Kínát

Én már nem is rendelek semmit feb 10-ig

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39542) royalka válasza bul07 (#39541) üzenetére


royalka
őstag

"kilós postáé"?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#39543) bul07 válasza royalka (#39542) üzenetére


bul07
nagyúr

Legolcsóbb postázási forma, nagyobb eladók kilóra veszik a postát, vagy darabb/kilóra, összevárnak jó néhány küldeményt

A bélyeges küldeményeknék nincs akkora lasullás , meg a regisztrált küldeményeknél, de így is van 5-6nap késés a megszokothoz képest
Persze ha az eladó már átadja a postának, mert ha az eladó nem dolgozik ki tudja mikkor kerül postára

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39544) Siriusb válasza Bence123 (#39538) üzenetére


Siriusb
veterán

Durva lenne, ha a vásárláskor nem lehetne megadni címet.

(#39545) royalka válasza bul07 (#39543) üzenetére


royalka
őstag

Köszi a választ. :R Akkor már én se rendelek majd csak jövőhónapba.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#39546) Bence123 válasza Siriusb (#39544) üzenetére


Bence123
tag

Durva lenne, ha ilyet írtam volna. Változtatnit írtam:)

(#39547) Siriusb válasza Bence123 (#39546) üzenetére


Siriusb
veterán

Valamiért azt olvastam, hogy vásárláskor nem lehet megadni új címet. Bocs, úgy látszik, öregszem. :(

(#39548) Bence123 válasza Siriusb (#39547) üzenetére


Bence123
tag

Gondoltam, megesik, nem is vettem komolyan :R

(#39549) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Dec. 12-én rendeltem tápot és hűtőbordákat két különböző eladótól, még aznap postázták is. A táp meg is érkezett január 6.-án, a hűtőbordák viszont még nem. Elvileg 23.-ig kellene ideérnie, még van három nap, úgyhogy reménykedem. Már nagyon kellene, úgyhogy tűkön ülve várom a postást minden nap, de már az is meg fordult a fejemben, mi van, ha lenyúlták a postán a csomagot. Elő szokott ilyen fordulni? Furcsa, hogy egy időben adták fel, az egyik csomag idért, a másik meg még nem...

(#39550) Winner_hun válasza nexuspolaris (#39549) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az egy dolog hogy egy időben, de egy helyről is jó? Másik hajó vagy repülő... amúgy igen, van hogy eltűnik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.