Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) Kernel válasza SUPREME7 (#39396) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig így van, az egyszerű levélküldeményt vagy bedobja a postás a ládába, vagy a kezembe adja, ha nem fér be. Ha nem vagyok otthon, akkor pedig a postán csak felmutatom az értesítőt, rögtön adják kézbe.

Csodálkoztam is, mert más esetben jönnek a szokásos hülyeséggel, hogy írjam alá kétszer, nyomtatott betűkkel és amúgy. Na most, ez engem baromira idegesít, mert én nem vagyok nyomtató. Volt is már ebből affér. Egyszer úgy felbosszantottak, hogy odalöktem két keresztet, aláírás helyett. (Ami ugyebár az analfabéták jelképes aláírása, de kit érdekel, kötelesek elfogadni.)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39402) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Üdv.

Ismerősöm rányomott ebayen a vásárlásra egy 80K-s hangfalpárnál, majd a paypalbe nem jelentkezett be mert nem szándékozta megvenni. Ilyenkor még akkor tárgytalan az üzlet nem?

(#39403) CoolBoy323 válasza XP NINJA (#39402) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha nem akarja megvenni, szóljon az eladónak, hogy törölje.
Ez már szándéknak minősül.

(#39404) Bodz válasza XP NINJA (#39402) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha instant (vagy immediate, most fejből meg nem mondom pontosan) payment-et állított be az eladó, akkor tárgytalan, nem történt semmi, ha nem lett kifizetve. Ha viszont ott szerepel a megvásárolt cuccok közt, akkor írni kell az eladónak.
Azt viszont nem értem, hogy minek nyomkod a buy gombra, ha nem is akarja megvenni??

[ Szerkesztve ]

(#39405) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nekem is volt már hongkongi webshopból cucc, amit alá kellett írni, de szerintem a shop kért magának tracinget, mert én nem kértem 2 dodoért egy 11 dodos csomagra, de amikor 44 nap után nyitottam paypal-on egy panaszt, a shop megadott egy tracinget rá. Utána a paypal visszatette a pénzt, és közel vagy több mint 3 hónap után megjött a csomag is, és alá kellett írni. A pénzt nem küldtem vissza, de nem is kérték. A paypal szerint egyértelműen gebasz volt a shoppal, mert villámgyorsan visszanyomták a pénzt.
Nem si tudom, hogy a shop kérhetné-e a magyar postát, hogy nézzen utána, hogy xy a helyi kisposta postásának aláírt-e valamilyen átvételi papírt.

supreme7: Én is kibontattam egy pár csomagot, mert olyan helyről rendeltem, ahonnan korábban nem, meg volt két db lámpa üveg lappal. Legalább 3 futárnak szóltam a futárnak, hogy a bolt írt, hogy nézzem meg átvételkor a csomagot, és vetessek fel jegyzőkönyvet a futárral, ha gebasz van. Mind azt mondta, hogy kibonthatjuk, de nem tud jegyzőkönyvet adni, mert nincs.
Szóval ez is megér egy külön misét. A futár és a postás is sietne, ma a postáshoz kiértem kb 8-10 másodperc alatt a csengetéstől, és még beszól, hogy már mind1, bedobta az újságot, itt egy csomag, és már ment is.
Nem fog a futár várni, amíg kibontod, átnézed, stb.
Ami jó hír, hogy többször belefutottam, hogy kibontva a csomagot, kiderült, hogy valami gebasz van, és a boltot hívva eddig mindig megoldották a bajom. Tavaly volt 2db forgószék, az egyiknek hibás volt a háttámlája, küldték az újabb futárt, vitte a rosszat, adta a jót.

(#39406) üszök válasza Freddycom (#39374) üzenetére


üszök
őstag

Írd meg neki Otherben nyugodtan,hogy megjött a kártya,de hamisítvány. Ha nem adja vissza pénzed jelented az Ebay felé,hogy hamisítványt árul és csaló. Másnap a számládon lesz a pénz.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#39407) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sokadszorra kaptam fake(nek tűnő) TR számot, amit sehol sem lehetett nyomonkövetni. Furdalt már a kíváncsiság, hogy ez mitől lehet, ezt a választ kaptam az eladótól:

We sent item to you by unregistered mail. The post office need the tracking number as internal use,but we can't use and track it.

Magyarán regisztrálatlan csomagként adják fel, de így is kap ragszámot a csomag belső használatra, amit halandó ember nem tud használni. A következő kérdésem az lett volna, hogy akkor mi a tosznak szokták elküldeni a lényegében nem létező nyomkövetési számot, ha semmi haszna, de inkább rájukhagytam :D

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#39408) Freddycom válasza üszök (#39406) üzenetére


Freddycom
őstag

Attól tartok, h visszaküldeti, az a baj.

(#39409) Bence123


Bence123
tag

Ezek a kínaiak...11.-én vettem egy csavarhúzó szettet, pár napra rá kaptam mailt, hogy nincs készleten, nemsokára megoldják. 16.-án írtak egy emailt, hogy visszafizetik a pénzem, mert nem tudják teljesíteni a rendelést jelenleg(a termék még mindig elérhető az ebayen), szóval nézzem a paypalom stb. Persze pénz sehol(eddig nekem ha valaki refundolt, arra nem kellett várnom, egyből jött), ma reggel egy gyenge pillanatomban írtam egy erősebb hangvételű levelet a pénzem után való szaladás céljából. Nem sokkal ezek után bejelölték postázottnak. Majd válaszoltak az emailre, hogy ok intézik a refundot. Paypalon visszakaptam a pénzem. Csodás :U Azt hiszem csak akkor fizetem vissza, ha megkapom az árút, ezek után nem tudom kamuznak-e vagy sem...

[ Szerkesztve ]

(#39410) fardem válasza Bence123 (#39409) üzenetére


fardem
aktív tag

nem kell velük foglalkozni. csak azt akarják majd hogy adj pozitívat!

(#39411) Bence123 válasza fardem (#39410) üzenetére


Bence123
tag

Á, már megtörtént. Meg is kérdeztem, hogy mégis hogyan adjak ötcsillagos, vagy netán pozitív értékelést, ha se a terméket nem tudják biztosítani, se a pénzem visszafizetését :DDD

(#39412) üszök válasza Freddycom (#39408) üzenetére


üszök
őstag

Nem fogja ne aggódj. Írd meg neki amit tegnap írtam. Ha mégis, az Ebaynál felnyomhatod rosszabbul jár mert bannolhatják is ilyenért.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#39413) mirci18 válasza kirkri (#39346) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem is volt vagy 40 case-em tavaly.
De nem jeleztek még semmi negatívat nekem.
Ha ez embert kitiltják ugyanazzal a bankszámlával és bankkártyával viszamehet?

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39414) mirci18 válasza kirkri (#39357) üzenetére


mirci18
addikt

Engem nem fogalkoztat adja a hülyét.
Érdekes módon ha írom nekik hogy feljelentem őket az ebayon meg a papypalon előbb utóbb 1-2 levél után fizetnek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39415) mirci18 válasza bul07 (#39361) üzenetére


mirci18
addikt

Én is pont ugyanígy jártam augusztus előtt minden megjött de augusztus óta 10 termékből 6 megjön időben 2 késve refundolás után 1-2 meg vagy megjön 2-4 hónap múlva vagy nem de főleg a kis értékűek vesznek el.
De én sok embert nem értek hogy 1-2 dolcsis cuccokért miért nem refundolnak azért a pénzért is meg kell dolgozni. az eladónak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39416) fardem válasza mirci18 (#39415) üzenetére


fardem
aktív tag

a túl sok refund miatt az ebay azt gondolhatja hogy csaló vagy.

Mivel kis értékű dolgot nem adnak fel ajánlottan,mivel az jóval drágább volna, így csak szimpla levélként küldik.

Aztán a vevő meg letagadja hogy megjött, és refundot kér. az eladó nem tudja bizonyítani a feladást tényét, és bukja a pénzt.

de ha ezt sokszor eljátssza vevő akkor felfüggeszthetik.

(#39417) mirci18 válasza Freddycom (#39374) üzenetére


mirci18
addikt

Nem értem hogy miért hidted hogy az eladó nem verhet át kamu cuccokkal.
Én két tabletot vettem kint 100 e ft-ért egy 99.8 %-os palitól mind a kettővel átvert.
De mivel a pénzt visszakaptam így pozitívval értékeltem.
Vagyis így lessz a kamu eladóból jó mert sok embert lehúz s van aki visszakéri a pénzét mint én sokan meg letojják.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39418) mirci18 válasza fardem (#39416) üzenetére


mirci18
addikt

De ha megértik hogy nem jött meg akkor pké hogyha nem akkor meg rúgjanak ki és nyitok egy másik ebay-os nevet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39419) fardem válasza mirci18 (#39417) üzenetére


fardem
aktív tag

nem az 1-2 pár refundal van a gond, hanem a SOKKAL. volt itt korábban akit emiatt likvidált az ebay. a neve nem jut eszembe.

(#39420) fardem válasza mirci18 (#39418) üzenetére


fardem
aktív tag

tudom, hogy idegesítő, ha fizettél, vársz és nem jön meg. jogos a visszakérés, még 1-2 dolcsis cuccra is.
de ezeknél a figuráknál, marha sok refund kérés volt. ez volt gyanús.

(#39421) mirci18 válasza randras (#39383) üzenetére


mirci18
addikt

Nem feltétlen mert már többször jártam úgy hogy tracking számot nem kaptam de volt hozzá.
S ez case nyitáskor derült ki.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39422) bul07 válasza mirci18 (#39415) üzenetére


bul07
nagyúr

Én 1-2$-os cuccok után is szoktam refundot kérni, 240órát dolgozok 80e Ft-ért így sok lenne nekem csak úgy a kínaiaknak adni havi 5-10$

Nem izgatom magamat nem rjatam fog múlni hogy kitiltanak e ha megjönnek a dolgok akkor szépen pozitíval zárom ha meg nem jön meg jön a refund , max ezentúl nem fogok kévés csilagot adni refund után mert szerintem ez volt a bajuk

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39423) mirci18 válasza fardem (#39419) üzenetére


mirci18
addikt

Én ezért is mondtam hogy nem foglalkozom vele mert nekem egy dolcsi is egy dolcsi refundolok.
Ha kirúg meg újraregisztrálok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39424) havri1 válasza fardem (#39420) üzenetére


havri1
félisten

És az ebay azt is így veszi, aki otherben ír az eladónak, hogy 45 napra nem jön meg a csomag, majd az eladó automatikusan refund-ol?
Nekem 31 vásárlásból 3 ilyen eset volt. Mind3 végül megérkezett, és én re-refundoltam nekik. Le lett levelezve az ebayen keresztül, tehát nyoma van.
Csak kíváncsiság, nem parázom. :R

havri

(#39425) mirci18 válasza bul07 (#39422) üzenetére


mirci18
addikt

Szintén kolega egy szakmában vagyunk szerintem.
Én személy szerint ha a pénzt visszakapom maximálisan értékelem mert megérdemli.
Nem ő tehet hogy nem jött meg a csomag hanem sokszor a posta.

Egy vagyis több jó dolog van az ebayban.
1-A refund a vateránál így nem vagy lebiztosítva mint itt.

2- refund után ha újra megrendelem a terméket akkor általában két termékem is van mert megkapom az eredeti megrendelést plussz az újra rendelést.
Így már több mint 20 e ft-ot sproltam rajtuk az ingyen cuccokkal.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39426) havri1 válasza mirci18 (#39425) üzenetére


havri1
félisten

Ha megérkezik az eredeti, miért nem utalod el újra az eladónak? :F

havri

(#39427) randras válasza mirci18 (#39421) üzenetére


randras
veterán

És? Mit akarsz most ezzel mondani?

(#39428) mirci18 válasza havri1 (#39426) üzenetére


mirci18
addikt

Két három hónap múlva minek utaljam vissza a pénzt a termékért.
Hogyha a csomag nem jön meg a megigért időn beül nem jár nekik a pénzt szerény véleményem szerint.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39429) havri1 válasza mirci18 (#39428) üzenetére


havri1
félisten

Én teljesen másképpen látom.
Ő feladta rendben, időben, nem az ő sara, hogy 3 hónap múlva érkezik meg. Vagy szerinted ő tehet róla?
Gondolj már bele egy kicsit..
És itt megint elmondom. Ezért egyre több eladó nem küld MO-ra terméket. Mert sorra ilyen a felfogás :(

[ Szerkesztve ]

havri

(#39430) mirci18 válasza randras (#39427) üzenetére


mirci18
addikt

Egy másikra akartam válaszolni ahol arról volt szó hogy a user vissza akarta a cuccért amit rendelt kérni a pénzt.
De case nyitáskor derült ki hogy van rag száma a csomagnak csak az eladó nem jelezte.
Vagyis vigyázni kell hogy az ember mikor nyit case-t.
Én ezért nem szoktam csak akkor nyitni ha tényleg nem jött meg hogy ne kerüljek bajba kamu nyitásokkal.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39431) CoolBoy323 válasza havri1 (#39429) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

szerintem ők is mennek a postára, és reklamálnak... bár ha nincs TN, akkor nem biztos, h tudják bizonyítani, h nem jött meg... de akkor miért írnak rá értéket?! :U

(#39432) havri1 válasza CoolBoy323 (#39431) üzenetére


havri1
félisten

Nekem a felfogással van problémám, mert ha az elvet nézzük :
Luang Hao szépen lebattyog a postára, feladja a terméket, amit Isti kifizetett neki.
Isti 45 nap múlva jelzi, hogy nem érkezett meg. Luang visszautalja a teljes vételárat.
Isti-nél csenget a postás 3 hónap múlva, hogy itt egy csomag.
Luang kölkei rágják a küszöböt, Istinek meg van 2 ugyanolyan terméke 1 áráért (mert közben rendelt egy másikat is).
Fair?

havri

(#39433) randras válasza mirci18 (#39430) üzenetére


randras
veterán

Ha nem jött meg, és nem tudod, van-e tracking, miért kell vigyázni a case nyitással?

Neki megjött, és úgy akarja visszakérni az árát, látta, hogy nincs tracking, ahogy más is látja a csomagon, tehát nem értem, hol a probléma.

(#39434) mirci18 válasza randras (#39433) üzenetére


mirci18
addikt

Én olyankor értettem ezt mikor a termék megjön de te a pénzt vissza akarod kérni.
És ilyenkor derül ki hogy volt hozzá tracking number.
Ezért írtam hogy az ilyenekkel kell vigyázni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39435) randras válasza mirci18 (#39434) üzenetére


randras
veterán

Igen, ezt továbbra is egy baromságnak tartom, mivel ha ott van előtted a csomag, látod, hogy van-e tracking rajta. Aki azt sem tudja, mi az a tracking, és hogy működik, az csak ne ügyeskedjen meg magyarázzon.

(#39436) fardem válasza randras (#39435) üzenetére


fardem
aktív tag

én sem értem mircit.
ha megjött látni rajta, hogy regisztrált-e vagy sem. akkor minek ügyeskedni ha a levél regisztrált?

(#39437) bul07 válasza havri1 (#39432) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért vannak ennek mélységei mert...
Adhatná kicsit drágábban de rendes postával küldve
Ha meg beválalja a kilós postát akkor kockáztat vele hogy nem érkezik meg vagy nagyon késve, menjen be ha nem tetszik és verje az asztalt hogy csináljanak valamit(jó tudom ez Kínába nem így megy, mikkor a nagyhatalmú nagybácsit csak úgy kivégzik)

Vannak olyan eladók akiknek a küldemyénye mindíg pontosan megérkezik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39438) randras válasza bul07 (#39437) üzenetére


randras
veterán

Az nem Kína. :W :)

(#39439) somnia válasza bul07 (#39437) üzenetére


somnia
őstag

Ezért kár volt, jobb lett volna, ha üresen hagyod ezt a mezőt! :K

(#39440) siti válasza CoolBoy323 (#39389) üzenetére


siti
senior tag

sztori:
dec 18-án feladták a csomagot.
dec 28-án bedobják az értesítőt (kari volt), ami dec 21-el volt kinyomtatva, kézzel ráírva, hogy zárt lépcsőház.
dec 30-án mehetek csomagért, mert 28-án nem voltak nyitva.

indítottam egy reklamációt, hogy jó lett volna 21-én bejutni, így karira megjött volna a csomag, és ha j**** tanúi be tudnak jutni, meg a szórólapos gyerek, akkor furcsállom, hogy a postás meg nem és milyen jó hogy egy hétig zötykölték a csomagom. Illetve hogy van olyan hogy posta pont szolgáltatás, ekkor sms-ben tájékoztatnak hogy mehetek érte, nem utaztatják napokig a városban, de ez az extra szolgáltatás meg drágább... A posta sebességére utal, hogy még csak az automatikus felvettük panaszát válasz jött meg, de hát még csak 3 hét telt el...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#39441) Freddycom


Freddycom
őstag

Az eladónak miért rossz, ha ügyet nyitok rá? Írta az egyik, h 'please close the case, it hurts us very much'.

(#39442) CoolBoy323 válasza siti (#39440) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

automatikus felvettük panaszát
nekem ilyen nem is jött :D

(#39443) fardem válasza Freddycom (#39441) üzenetére


fardem
aktív tag

:D nagyon bánt minket!

(#39444) mirci18 válasza fardem (#39436) üzenetére


mirci18
addikt

Sokan nem tudják hogy amit kaptak az regisztrált e vagy sem nem mindenki posta szakértő mint ti.
Én a soraimat a kezdő ebayozóknak írtam.
Tudjátok sokan akarnak csalni csak hülyék.
Plussz amiről már írni akartam ami felidegesít hivatalos fórumon itt is jönnek azzal hogy hogyan csaljanak áfát és vámot.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39445) mirci18 válasza bul07 (#39437) üzenetére


mirci18
addikt

Koreát és Kínát ne keverd össze pontosabban Észak Koreát.
Kína már nem annyira zárt állam mint Észak Korea.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39446) randras válasza mirci18 (#39445) üzenetére


randras
veterán

Szerkesztés gombot ér használni.

(#39447) fardem válasza mirci18 (#39444) üzenetére


fardem
aktív tag

igazad van!
én sem akarok senkit csalásra bíztatni, meg áfamentességet elkerülni Gáz hogy itt kérnek tippeket, hogy hogyan csaljunk az ebay-n. aki meg nem ért a dologhoz, az ne akarjon csalni.

(#39448) mirci18 válasza randras (#39446) üzenetére


mirci18
addikt

Szeretem minden hozzászólásomat külön külön írni ezen a te kedvedért sem változtatok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39449) bul07 válasza randras (#39438) üzenetére


bul07
nagyúr

Jó van na :)
Vegyétek úgy hogy ezt ítam:
jó tudom ez Kínába nem így megy, mert viszik is a átnevelő táborokba

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39450) mirci18 válasza fardem (#39447) üzenetére


mirci18
addikt

Engem azért dühít fel mert általában még ha jó állampolgárként fizetsz vámot és áfát akkor is olcsóbb a cuccod mintha itthon vennéd meg.
Tehát még csalás nélkül is jól jársz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.