Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) randras válasza mirci18 (#39448) üzenetére


randras
veterán

Akkor majd változtatsz a moderátorok kedvéért, akik közül egy különösen sokat jár ebbe a topikba. :)

(#39452) mirci18 válasza randras (#39451) üzenetére


mirci18
addikt

Nem értem miért kell neked itt okoskodni és folyamatosan belémkötnöd.
Én csak próbálok tanácsokat adni az embereknek ebay ügyben.
De ha gondolod jelentsd a dolgot legfeljebb nem segítek többet tanáccsal senkinek. :(((

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39453) faresz5 válasza mirci18 (#39428) üzenetére


faresz5
senior tag

Nem bántásból de ha ilyeneket írsz akkor jobb is ha nem" segítesz" ebben a topikban.

(#39454) XP NINJA válasza Bodz (#39404) üzenetére


XP NINJA
őstag

Szerepel, és irt is neki egyből. Még nem használt ebayt, és nem tudta hogy nem lesz emailben megerősitő link

(#39455) gabros666


gabros666
csendes tag

Sziasztok! Még egyszer megpróbálom. Nem kaptam még választ.

3 napja rendeltem egy ruhát. Ma megnéztem a felhasználót és a neve mellett ez van "No longer a registered user". A terméket még nem küldte el. Mi lenne ésszerű? Pénzt vissza? Vagy talán feladja?

Írtam az eladónak egyenlőre semmi válasz.

(#39456) fardem válasza gabros666 (#39455) üzenetére


fardem
aktív tag

törölték a profilját. nem is fog tudni válaszolni. valószínűleg csalás miatt. nem hiszem hogy megkapod amit rendeltél.

indíts case-t hogy visszakapd a pénzt. de asszem addig még várni kell pár napot, hogy caset indíthass.

(#39463) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Lapozzunk, ha kérhetném!

⭐ Stella

(#39464) Freddycom


Freddycom
őstag

Paypalon a 'view all of my transactions' menüpont alatt látom a 'refund from' típusú bejegyzést, de a paypal egyenlegemen nem jelenik meg, ez maradt nulla forint.
Bankkártyával fizettem anno, így mindenképpen oda fog transzlokálódni az említett 2-3 nap alatt? Paypal árfolyamon váltja vagy a bank által?

(#39465) radi8tor válasza Freddycom (#39464) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, bankkártyára kapod ilyenkor vissza a pénzed.
Ugyanolyan módon lesz váltva, ahogyan a vásárláskor volt. Ha PayPal váltotta, akkor azt hiszem nem fogja befolyásolni az árfolyamváltozás.

⭐ Stella

(#39466) Freddycom válasza radi8tor (#39465) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszönöm szépen a választ, akkor várunk.
A paypal felületén tehát rögtön látszik a refund értéke, de 2-3 nap míg a bankkártyára kerül? Gondolom, ha már a tranzakciók közt van a 'refund from' sor, onnan már 100%, h megérkezik a kártyára?
Barátnőm eladója sanszos h sumákol, mert nem látszik a paypal-ján a 'refund from' bejegyzés. :/

Mi is elszexuáltuk, mert a case auto bezárása előtt röviddel írtunk csak az eladónak, h továbbra sem érkezett meg a csomag, refundot szeretnénk. Együtműködőnek tűnt, de egyelőre nincs refund.

(#39467) kirkri válasza Freddycom (#39466) üzenetére


kirkri
addikt

Ha a PayPal értesítőt megkaptad a refund-ról, akkor már nem tudja visszacsinálni az eladó. Innentől 100%, hogy megkapod a pénzed.

Az árfolyam szerintem nem ugyanaz, mint amivel vásároltad, hanem az aktuális napi.
Nekem legalábbis soha nem pontosan ugyanaz az összeg jött vissza, mint amivel vettem. (volt hogy több, volt, hogy kevesebb)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39468) radi8tor válasza Freddycom (#39466) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Paypal felületén nem látod a refund értékét. Csak azt, hogy az a tranzakció refund-olva lett.
Akkor látnád PayPal-on a refund értékét, ha PayPal egyenlegről vásároltad volna a cuccot.

Most akkor az eladó refundolt vagy a case-en belül kaptatok refundot? Nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#39469) Freddycom válasza radi8tor (#39468) üzenetére


Freddycom
őstag

Vettem egy pendrive-ot, ami hamis kapacitású, bőven messze a meghirdetettől. Neki otherben írtam, nincs case, kaptam emailt a paypaltól, h refund történt, látom paypal felületen a 'view all of my transactions' alatt a 'refund from' sort és az összegét. Ezt felhasználni még nem tudom, a paypal balance 0, de kártyával fizettem, paypalon nem tartok pénzt, 2-3 nap múlva meg kellene akkor h érkezzen a számlámra.

Van egy másik ügye barátnőmnek, nem jött meg egy terméke, case-t nyitottunk, elfelejtettük, 11-én ráírtunk, h nem érkezett meg még mindig, refundot szeretnénk. Írta, h ok. 13-án auto zárult a case, tegnap írtam neki, ma írt, h nem tudja miért nem érkezett meg, ma újraküldi a refundot.

@kirkri: köszönöm neked is! Ilyen gyakorlati példákra vagyok kíváncsi. :D

[ Szerkesztve ]

(#39470) electrician


electrician
tag

Sziasztok!

Az ebay-on új vagyok és most volt az első vásárlásom 3 napja (kínai). Kaptam is egy "tracking numbert", de az szerint nem történik semmi, elvileg fel sem adták.
Mi a tapasztalat, mennyi dő után történik valami a tracking infóban?

Köszi

(#39471) Bence123 válasza electrician (#39470) üzenetére


Bence123
tag

Aggodalomra még semmi okod, nekem öt napja adtak fel egy trackinges csomagot(megbízható, már bevált eladó) és még nincs nyoma - három nap alatt még nem igazán történik semmi, várj még egy párat :) Én nem igazán jegyzem, mikor jelenik meg infó, szóval nem tudok kb. időt mondani - de a tracking szerintem úgy is csak a kézbesítésé vége felé lényeges igazán - megérkezés, vámolás infók, stb. Kivéve ha elkavarják valahol.

[ Szerkesztve ]

(#39472) Z0C! válasza electrician (#39470) üzenetére


Z0C!
őstag

emailben kapsz értesítést, hogy csomagod "shipped".
ez után már látod a tracking számot..hogy ha nem express levélként küldik, max 3-5 nap mire látni, hogy elhagyta Kínát...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#39473) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Hogy lehet kiszűrni ez a hülyeséget hogy tól-ig árakkal rendelkező eladókat dob az ebay kereső egy adott konkrét keresésre (hiszen egy találatban több terméket is árulnak)? (igy nehéz ár szerint sorba rakni)

[ Szerkesztve ]

(#39474) Freddycom válasza Bence123 (#39471) üzenetére


Freddycom
őstag

A magyar postáról tudunk vmit? Feladom ajánlva, ott van a feladóvevényen a küldeményazonosító és nem hoz ki semmit a posta nyomkövetési oldala. Soha.

(#39475) Bence123 válasza Freddycom (#39474) üzenetére


Bence123
tag

Sima ajánlott levelet nem lehet online követni, max. postán lehet rákérdezni, mi a helyzet vele.

(#39476) fardem válasza Bence123 (#39475) üzenetére


fardem
aktív tag

kiadja azt, csak várni kell. nem kerül fel azonnal. nekem ezt mondták egyszer a postán

(#39477) Freddycom válasza Bence123 (#39475) üzenetére


Freddycom
őstag

Hát ez érdekes, mindenestre köszönöm.

(#39478) Bence123 válasza fardem (#39476) üzenetére


Bence123
tag

Nem. Link: Milyen szolgáltatásokhoz vehető igénybe?, a felsorolásban nincs ott a belföldi ajánlott levél. Aránylag sokat postázok, és érdekelt volna a téma engem, szóval direkt próbáltam ezt régen megmaradt feladóvevénnyel, de nem működik. Különben sem logikus, hogy egy 3-4 nap alatt postázott levél követésére várni kelljen heteket

[ Szerkesztve ]

(#39479) somnia válasza Bence123 (#39475) üzenetére


somnia
őstag

Ezt ne terjeszd! :F

(#39480) Slownz


Slownz
senior tag

Nincs valakinek tapasztalata arról, hogy mennyire hamisítják ezeket a számológépeket? Kb 2k-val olcsóbb lenne, ha ebayről veszem.

[ Szerkesztve ]

(#39481) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok

Rendeltem egy okosórát keletről EMSsel együtt 120 dolcsiért. Most kaptam meg a levelet amin bekérik a számlát stb.
Kérdésem arra vonatkozik, hogy úszom meg legolcsóbban de legalább gyorsan.

A levélben azt írják küldjem el emailben vagy faxoljam. Ha elmennék az Orczy térre és személyesen adom le el tudom ott azonnal kérni a csomagot? (egyébként meg mire elküldöm, megpróbálják kézbesíteni, nem leszek otthon, el kell menni érte másnap postára; legalább 3-4 nap sztem)

Másik hogy az eladó által kitöltött EMSes feladó papírt mellékelték és ő 26 dollárt írt rá. Lehet/érdemes próbálkozni Paypales kimutatás és emailben kapott számla átírásával? Ha igen akkor pl a feltüntetett EMS kézbesítés árát beírhatom nullára vagy azzal mi legyen?

Amúgy pofátlannak tartom külföldről háztartási mennyiségben rendelt itthon nem is kapható termékek ÁFÁztatását, milyen hozzáadott értékre fizetjük (merhogy az ÁFA az elvileg az)? Arról nem is beszélve, hogy a kézbesítési díjra is fizettetik.

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#39482) Bence123 válasza somnia (#39479) üzenetére


Bence123
tag

Nem terjesztek én semmit, csak leírtam azt, ami nyilvánvaló abból, hogy a posta honlapja csak nemzetközi szinten írja a nyomkövetést online. sima ajánlás esetén. Valamint abból, hogy két január 10-ei, egy december 24-ei, egy november 12-ei, egy október 8-ai, egy október 1-ei, egy szeptember 23-ai levelem... bla-bla, tovább nem volt kedvem nézni, szóval egyik küldeményazonosítóhoz sem tartozik online semmiféle adat. Persze, lehet, hogy nem vártam még eleget :)

[ Szerkesztve ]

(#39483) zoli03 válasza Slownz (#39480) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem nem hamisítják. Kint amúgy is olcsóbbak szoktak lenni, +az itthoni árból vond le az ÁFA-t.

[ Szerkesztve ]

(#39484) Slownz válasza zoli03 (#39483) üzenetére


Slownz
senior tag

Én is ebben reménykedem, plusz nem drámaian olcsóbb, ami ugyebár gyanús lenne.

(#39485) kirkri válasza Jamesch (#39481) üzenetére


kirkri
addikt

Az átírás illegális, arra itt nem fogsz tippeket kapni. Ha megpróbálod és megbuksz vele, akkor nagyon megrángatnak. Ezek csak a tények, magadnak kell eldönteni, hogy megéri-e.

21 éve a Prohardveren! ™

(#39486) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Vásárolt már vki ilyen horkolás gátló fogvédő vagy mi a fenét? Munkatársam kért meg, hogy keressek neki ilyet, mert itthon nagyon drága. Tud ebben vki segíteni?

(#39487) somnia válasza Bence123 (#39482) üzenetére


somnia
őstag

Pü, ment.

(#39488) kirkri válasza KaiotEch (#39486) üzenetére


kirkri
addikt

Ezek mind horkolásgátló eszközök, de személyes tapasztalatom nincs róluk. Mutasd meg a kollégának, ha az tudja, hogy itthon drága, akkor azt is biztosan tudja, hogy mit keres pontosan.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39489) somnia válasza kirkri (#39488) üzenetére


somnia
őstag

(#39490) Siriusb válasza Siriusb (#39365) üzenetére


Siriusb
veterán

Eszkaláltam ma délután. 3 órával később megvolt a végső döntés, ezzel egyidőben megjött paypalra is a refund. Azt hiszem, ezt lehet gyorsnak nevezni. :) Bár magyarországi ügyfélszolgálatokon is látnék hasonlót hébe-hóba! :D

(#39491) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok amcsibol vásároltam 11 dollárért egy ecigi kazánt, kiis fizettem de utána kiderült h csak nemjó. Megírtam az eladónak és visszautalta a pénzt. Ennek paypalon van is nyoma. 14. kifizettem 15. már vissza is jött paypall accomra utána meg az otp-re utalta viszont az otp-men nincs nyoma. Paypallon meg 0 Ft om van jelenleg szóval valahol eltünt. Nincs 5letetek h hol?

Paypall: [link]

OTP: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39492) Bence123 válasza Sakab (#39491) üzenetére


Bence123
tag

Érkezik az, csak lassan. Alapvetően kell hozzá pár nap, csak rosszul jött ki a lépés, és közbeszólt most még a hétvége is: a bank nem teljesít semmit ilyenkor, szóval valószínűleg hétfőn a számládon lesz a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#39493) bl4ze válasza Jamesch (#39481) üzenetére


bl4ze
veterán

átírás: okirat hamisításnak minősül. nem ajánlom.

Orczy tér már nincsen Ferihegyen Liszt Ferenc reptéren megy a vámolás.
Küldd be a paypal fizetésről az igazolást és annak alapján lefolytatják a sarcolást.
Csalni nem érdemes.

.:. bl4ze .:.

(#39494) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mindig örömmel konstatálom, hogy kb bármit rendelek, 5 percen belül "shipped" lesz :)
Mennyi posta van Csájnában..... :U :U :))

(#39495) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
[link] Ilyen pólóval van valakinek tapasztalata?
Bálnaemberekre gyártják, cerkarobikra, vagy esetleg normális testalkatú férfiakra? :D

(#39496) zoli03 válasza Atomgeszi (#39495) üzenetére


zoli03
őstag

Ott van a leírásban a mérete, hozzá tudod mérni egy olyan pólóhoz, amit hordasz.

(#39497) randras válasza Atomgeszi (#39495) üzenetére


randras
veterán

Német, európai, tehát simán olyat vegyél amilyet hordasz.

(#39498) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Ha Japánból rendelek írható blu-ray lemezeket és az eladó mint magánszemély küldi akkor a 45EURO-s értékhatár vonatkozik rá ugye? Rendelt esetleg már valaki ilyen terméket Japánból? Ha igen mik a magyar vámmal a tapasztalatok? Tavaly egy német haverommal rendeltettem ebay-ről, és ott csont nélkül átment a német vámon az 40db írható blu-ray lemez, aminek az ebay-s ára 10€ volt, de az eladó mint magánszemély küldte és 1000 japán yent(kb. 8€) írt a csomagra és ezt simán benyelték ott a frankfurti vámállomáson, bár az is igaz, hogy Blank PC media volt ráírva, hogy az van a csomagban, és a lemezeken semmilyen felirat nem volt(üres fehér nyomtathatóak) és egy teljesen sima, átlátszó 50-es hengerben küldte, de attól tartok, hogy a begyöpösödött magyar vámosok ezt nem fogják benyelni, ezért is érdeklődöm itt, hogy mik a tapasztalatok.

(#39499) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

EU-n belüli vásárlónak hogy a legcélszerűbb elküldeni amit eladtam neki? Kell rá kötni biztosítást (ha eltűnik/sérül szállítás közben), vagy elég, ha nyomkövetéssel küldöm?

(#39500) fardem válasza htc07 (#39499) üzenetére


fardem
aktív tag

ajánlott, elsőbbségi levél.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.