Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39152) zoli03 válasza Trichie (#39146) üzenetére


zoli03
őstag

Ahogy radi8tor1 írta, ajánlott levélként, de csak akkor tudod ajánlottan, ha kérsz elsőbbségit is, de amúgy se drága az elsőbbségi. Gondolom Kínába akarod visszaküldeni, oda 500g-os levél 2230 Ft elsőbbségivel+735 Ft az ajánlott. A posta oldalán fent van a díjszabás, leméred a csomagot, meg tudod nézni melyik kategóriába esik és mennyit kell fizetned.

(#39153) Thomasz0


Thomasz0
tag

Sziasztok
Ebayröl szeretnék laptop aksit rendelni. Van valakinek ezzel kapcsoltban tapasztalata ? Milyen minőségűek ezek az utánagyártott aksik ?

(#39154) TaaT válasza zoli03 (#39152) üzenetére


TaaT
veterán

"de csak akkor tudod ajánlottan, ha kérsz elsőbbségit is"

A 2-nek semmi köze egymáshoz, legalábbis az elmúlt ~10évben nem volt. :U

Give them hell Ukraine!

(#39155) hmrbl65 válasza Trichie (#39146) üzenetére


hmrbl65
csendes tag

üdv
ha küldtem vissza akkor a legbiztosabb lehetőséget választottam :
ajánlott küldemény , kb 2k, súlytól függ .
ha simán feladod nem ér oda soha ....

(#39156) bul07


bul07
nagyúr

kinaicuccok.blog.hu-n van egy írás a Internetes vásárlás garanciális ügyintézése, hibás termék reklamáció címmel
Remélem még nem volt linkelve

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39157) zoli03 válasza TaaT (#39154) üzenetére


zoli03
őstag

Nemzetközi postai díjak:
Igénybe vehetô szolgáltatások (alapdíjon felül):
Ajánlott (csak elsôbbségi levélpostai küldeménynél): 735

Eddig így is volt, de január 1-től nem. Ez belföldre nem vonatkozik.

(#39158) radi8tor válasza zoli03 (#39157) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Posta ügyesen megoldja, hogy egyre drágább legyen. Nem a szolgáltatások árát emeli meg (na jó azt is), hanem egyes szolgáltatásokat csak másikkal tudod igénybe venni. :(((

⭐ Stella

(#39159) bl4ze


bl4ze
veterán

Mi a tapasztalat januári NAV lassúságról ?
Mire lehet számítani ?

Teljesen vámmentes cucc USD$22 az érték, szállítással :

2014.01.08 11:25
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

.:. bl4ze .:.

(#39160) Bence123 válasza bl4ze (#39159) üzenetére


Bence123
tag

A legtöbb termék átesik ezen a procedúrán, hamarosan kapsz valószínűleg ilyet:
"Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure"
Nem kell tartani a vámtól :K
Egyébként nekem egy 2014.01.08 / 12:30-kor felvett csomagom 2014.01.09 10:55-re már vámkezelve volt, van egy 2014.01.08 10:52-kor felvett vámkezelésre is, sajnos ő még nem mozdul.

[ Szerkesztve ]

(#39161) bl4ze válasza Bence123 (#39160) üzenetére


bl4ze
veterán

Ismerem a procedurát, az átfutási időre voltam kiváncsi mi a tapasztalat így januárban :)

.:. bl4ze .:.

(#39163) üszök válasza bl4ze (#39159) üzenetére


üszök
őstag

Harmadikán vám elé állítva,Hetedikén vámkezelve,és még nem kaptam meg. :(
Ma még hozhatja a postás.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#39164) bl4ze válasza üszök (#39163) üzenetére


bl4ze
veterán

szép. akkor várok szépen...

.:. bl4ze .:.

(#39165) üszök válasza bl4ze (#39164) üzenetére


üszök
őstag

Közben megérkezett.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#39166) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat mostanában a Kínából rendelt áruk érkezési idejével? Én még mindig "várok" októberi csomagot. Amit szerintem elfelejthetek. Viszont december 26.-án is rendeltem. Ez vajon meg fog érkezni? Nem akkuról van szó. De műszaki cikk...

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#39167) DaveN válasza Kerio (#39166) üzenetére


DaveN
tag

Nekem a november 15-én feladottak ma jöttek meg...

(#39168) Bence123


Bence123
tag

November 12. feladásút kaptam én is ma, épp ideje volt.

(#39169) bl4ze válasza üszök (#39165) üzenetére


bl4ze
veterán

Érdekes, a HK post szerint elhagyta a vámot :
The item (RC089108xxxHK) was in transit within its destination country on 10-Jan-2014.

posta.hu szerint meg még mindig vámon van : fura. Gyorsabban frissül a HongKong Post-nak mint a Nagy Királyi Postánknak ???? :U

.:. bl4ze .:.

(#39170) tonyrulez válasza bl4ze (#39169) üzenetére


tonyrulez
őstag

Posta tracking ilyen téren béna. Ma jött meg egy csomagom, 17track egyrészt órákkal hamarabb mutatta a vámolás befejeztét, másrészt a posta.hu a csomag elküldését a címzettnek egy az egyben lehagyta, míg 17tr-en az is ott volt.

4 8 15 16 23 42

(#39171) rfout


rfout
csendes tag

Sziasztok !

Gondban vagyok az Ebay.com oldalon a postázási beállításokkal .

Eladni szeretnék egy terméket de nem tudom azt beállítani , hogy a szállítás wordwide legyen és ne legyen fix szállítási ár hanem kapcsolatba keljen lépni az eladóval . Remélem érthető voltam :)

(#39172) TaaT


TaaT
veterán

Na az ebay-en sem adok el többet semmit... Még mindig nem kaptam vissza tőlük a jutalékot, rohadtul problémás az ügyfélszolgálat angolul...

Elég lesz ott apróságokat vásárolgatni, arra még jó...

Give them hell Ukraine!

(#39173) somnia válasza TaaT (#39172) üzenetére


somnia
őstag

Miért nem írsz a magyar üsz.nak?

(#39174) radi8tor válasza somnia (#39173) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert november 11-e óta nem létezik olyan.

⭐ Stella

(#39175) zoli03 válasza radi8tor (#39174) üzenetére


zoli03
őstag

"Az egyetlen pozitívum, hogy indult egy magyar nyelvű ügyfélszolgálat, ami egyébként a magyar oldal megszűnése után is üzemel, a customerhelp_hu@ebay.com címen elérhető."

(#39176) somnia válasza radi8tor (#39174) üzenetére


somnia
őstag

Keversz valamit, mert csak a bolt szűnt meg, a support még él.
customerhelp_hu@ebay.com

[ Szerkesztve ]

(#39177) bl4ze válasza tonyrulez (#39170) üzenetére


bl4ze
veterán

posta.hu még mindig azt mutatja,hogy vám elé állítva közben máshol meg már was in transit within its destination country on 10-Jan-2014.

.:. bl4ze .:.

(#39178) radi8tor válasza somnia (#39176) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kevertem, pusztán nem gondoltam hogy él az ÜFSZ.

Köszi az infót, ezt bele írtam a téma összefoglalóba. :R

⭐ Stella

(#39179) Freddycom


Freddycom
őstag

Ha a paypal-lal váltattam a dollárt és a bankkártyáról vonatom le a pénzt (paypalon nem tartok pénzt), akkor a refund azonal megjelenik vagy van átfutási idő? És ha a bankommal váltattam és bankkártyával fizetek? Változik vmi a refund megérkezését illetően?

(#39180) fardem válasza Freddycom (#39179) üzenetére


fardem
aktív tag

ha kártyával fizettél és volt később refund, akkor a paypalon nem lesz pénz, hanem egyből a kártyára rakja vissza. a refund ténye megjelenik a paypal egyenlegen, de majd azt látod csak hogy transfer to credit card.

a paypal átváltás nem számít, az csak a paypal árfolyamát takarja, illetve érdemes a saját bankoddal váltatni. jobban áron számolnak.

a refund tekintetében mindegy ki vált, a paypal vagy a bankod. a refund ugyis csak a fizetett összegről szól.
viszont sajnos a refund 2-3 napig eltart, amíg a pénz jóváíródik a bankszámládon

(#39181) Freddycom válasza fardem (#39180) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszönöm. Akkor kell neki az a 2-3 nap. Holnap bezáródik az ügy, remélem nem fog szivatózni és tényleg refundol. Utána, ha esetleg mégse jönne, PayPal felületén is lehet még panaszt tenni, igaz?

(#39182) TaaT válasza somnia (#39173) üzenetére


TaaT
veterán

A magyar ügyfélszolgálat eladással kapcsolatos kérdésekkel nem foglalkozik. :(

Give them hell Ukraine!

(#39183) somnia válasza TaaT (#39182) üzenetére


somnia
őstag

Akkor uccu neki, meg kell tanulni angolul! :K

(#39184) TaaT válasza somnia (#39183) üzenetére


TaaT
veterán

Igazad van, mondjuk jobb lett volna ha nem németet tanulok (tanítanak) 10évig. :D

Give them hell Ukraine!

(#39185) geri094


geri094
tag

Ha valaki kíváncsi arra, hogy milyen az Olasz posta, nézze meg a tweetjeimet: https://twitter.com/gerycard94
Már-már nevetséges, amit művelnek. Egyszerűen hülyének néznek, de a saját szemetekkel is láthatjátok, ha gondoljátok :)

(Annyi az előzmény, hogy egy kínából küldött csomag megakadt a milanoi elosztó központban, és ott van dec. 11 óta...)

[ Szerkesztve ]

(#39186) jamaica22


jamaica22
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem egy fejhallgatót kínai barátainktól, 8000Ft értékben.
Azt meglehet valahonnan tudni, hogy átengedték e a vámon? Tegnap azt írta a nyomkövetési szám hogy vámeljárás alatt van, ma pedig hogy kiszállítás alatt. Ha esetleg kell vámot fizetnem, mennyire számítsak?

(#39187) geri094 válasza jamaica22 (#39186) üzenetére


geri094
tag

Nem fognak érte, ha ott van hogy kiszállítás!

[ Szerkesztve ]

(#39188) jamaica22


jamaica22
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Egyébként tényleg úgy működik a dolog, hogy ha kell fizetnem egy csomag után vámot, akkor a postás ugyan úgy kihozza és neki kell fizetnem érte?

(#39189) geri094 válasza jamaica22 (#39188) üzenetére


geri094
tag

Nem. Olyankor vámkezelést kell lefolytatni. Megkeresnek téged, hogy vámkötelezett a csomagod, és vagy magad intézed el, vagy rábízhatod esetleg a futárszolgálatra vagy a postára is, de ez plusz költség még (nem is kevés). Magadnak is el lehet intézni, papírok kitöltése, fax (vagy scann emailben esetleg). Ilyesmi a felállás olyankor :)

(#39190) expi


expi
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni mert hiába keresgéltem utána nem találtam megoldást hogyan tudnám átváltani a classified ad format-ot auction style formatra. Lehet hogy teljesen félre értelmeztem az egész üzenetet mert elég gyenge az angolom. Kérem valaki segítsen. Itt az üzenet:

"
After reviewing your eBay account, it appears that you have violated eBay's Digitally Delivered Goods policy. As a result, we've taken the following action on your account:
- Violating listings have been removed. A list of removed items is available further down in this email.
- We have credited all associated fees except for the final value fee for your listing(s).

Listing digitally delivered goods outside of the Classified Ad format in the Everything Else > Informational products category is not allowed.

The guidelines for digitally delivered goods help prevent feedback manipulation or artificial increases in eBay seller ratings. The guidelines also help protect members by preventing item listings that may infringe on the intellectual property rights of others.

You can list most digitally delivered goods, but only if you use the Classified Ad format and list your item in the Everything Else > Information Products category.

Here's more information on our policy:
http://pages.ebay.com/help/policies/downloadable.html

Please be advised that when listing items that are digital in nature, It cannot be sent electronically or by email. (the item must be physically shipped)

After this revisions have been made you are more than welcome to relist your item.

This notification is just a friendly reminder about eBay's guidelines in listing different items. For any further questions please don't hesitate to visit our support pages at where all the information regarding your queries is available.

If you have more questions, contact our policy experts:
http://ocsnext.ebay.com/ocs/cusr?query=1387&domain=email1253"

(#39191) V/ válasza Kerio (#39166) üzenetére


V/
Topikgazda

január 3-án feladta, január 8-án megérkezett, vám elé állítva, 10-én vámkezelve, 13-án talán megkapom

(#39192) V/ válasza geri094 (#39189) üzenetére


V/
Topikgazda

vagy a postára is, de ez plusz költség még (nem is kevés)

A postai küldemény vámkezelés bruttó 1100 Ft.

(#39193) CoolBoy323 válasza V/ (#39192) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

van az 1500 Ft is már :)

(#39194) V/ válasza CoolBoy323 (#39193) üzenetére


V/
Topikgazda

Mielőtt oda írtam az árat leellenőriztem, ezt nem emelték január 1-től. A futáros cégek lehet, hogy emeltek.

(#39195) CoolBoy323 válasza V/ (#39194) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1220 volt eddig is, és most emelték 1500re... mert annyi munkájuk van benne, hogy egy mail alapján vámoljanak :F :W

(#39196) bl4ze válasza geri094 (#39185) üzenetére


bl4ze
veterán

Fúúú az az angolság márnehari :)) :))

.:. bl4ze .:.

(#39197) pepe091 válasza geri094 (#39185) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Te most komolyan a Twitteren meg Facebookon keresztül akarod felvenni velük a kapcsolatot? :Y Pluszban ha ilyen stílusban írsz nekik, ne csodálkozz, ha nem válaszolnak. Keress valakit aki beszél rendesen angolul, és írjatok egy hivatalos levelet nekik e-mailben.

(#39198) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vásárolgattam már az évek során, de még soha nem adtam el semmit. Most megpróbáltam kiírni egy tételt, és úgy tűnt sikerült (bár bevallom nem olvastam végig minden apróbetűt, csak next-next-finish, gyorsan túl szerettem volna lenni rajta), és már legalább 20 perc telt el a sbalonok kitöltése óta, mégis 0 az aktív hirdetéseim száma. Ez normális? Leghamarabb mikor próbáljam újra?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#39199) janos666 válasza janos666 (#39198) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elkezdtem előről, és most elolvastam, hogy 24 órán belül jelenik meg a keresési találatok közt. De vonatkozik ez a saját fiókomon belüli listákra is, ott sem jelenik meg azonnal?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#39200) geri094 válasza pepe091 (#39197) üzenetére


geri094
tag

Twitteren is teljes értékű ügyfélszolgálatuk van, azt írják az angol oldalon,de egyébként nincs fent semmi más elérhetőség... csak telszám, és ugyebár olaszt nem fogok hívogatni :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.