Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) tamas1985 válasza bazsyka (#40050) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nem kell.

(#40052) üszök válasza TaaT (#40040) üzenetére


üszök
őstag

Mikor rendelted?
Nekem van egy 12.08 rendelés ami ma lett elektronikus vámhatározat kiadva státuszú. :W

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#40053) attiati


attiati
veterán

Keresés hirdetést is fel lehat adni valahogy ebay-en?

Van egy kifutott termék, amit ezer éve keresek. Ti hol hirdetnétek ilyen keresést?

(#40054) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Végig olvastam mindent, de inkább kérdeznék, hogy biztosan tuti legyen a dolog.
Szóval adott a Paypal. Úgy szeretném használni, hogy nem töltögetem a Paypal-os egyenlegem, hanem teljes hozzáférést adok neki a bankszámlámhoz, hogy onnan utalhassak, ha valamit vásárolok.
Ezzel kapcsolatban annyi, hogy a profilmhoz még semmilyen bankkártya, sem egyéb fizető eszköz nincs hozzárendelve.
A Profil fülre ha rámegyek, ott látok olyat, hogy Add or Edit bank account és olyat is, hogy Add or Edit Credit card. Csak tippelek, ha a fentebb ( tehát nem egyenleg feltöltögetős) említett módon szeretnék fizetni Ebay-es vásárláskor, akkor nekem az Add Credit Card opciót kell választanom, a Bank account maradhat üresen.
Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#40055) fardem válasza cassius.clay (#40054) üzenetére


fardem
aktív tag

add a credit card-dal kapcsolj egy kártyát a paypalhoz.
a bank accountnál egy bankszámlának kell lennie. ugyanis mikor aktiválod a paypalt, a megadott számládról von le pénzt, ha jól emlékszem.

(#40056) cassius.clay válasza fardem (#40055) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Igen, köszi, utólag összeraktam. Ki kell tölteni azt a bankkártyás részt is, mivel innen vonja le azt al első 400 ft-ot, amit az első vásárláskor jóváirnak.

Akkor végülis hogyan állítom be, hogy ne töltögetni kelljen az egyenlegem, hanem a bankszámlámról vegye le a pénzt vásárláskor?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#40057) Jolly Roger


Jolly Roger
csendes tag

Sziasztok.

Ez mit takarhat ha a nyomon követéskor ezt írják?

2014.01.22
09:52

Küldemény információ:
Letétben van / Item stored, addressee notified

Road to hell this is my life.

(#40058) fardem válasza cassius.clay (#40056) üzenetére


fardem
aktív tag

nem kell semmit beállítani. ha az ebay-n fizetsz akkor először mindig a paypal egyenlegről fizetsz. miután ott nem fogsz pénzt tartani, akkor a hozzárendelt bankártyát terhelik.

(#40059) Gezakekazeg válasza cassius.clay (#40056) üzenetére


Gezakekazeg
csendes tag

ha hozzá rendeltél egy kártyát, akkor onnantól arról vonja, ha nincs a paypalon zsé.

(#40060) bl4ze válasza Jolly Roger (#40057) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem voltál elérhető kézbesítéskor, és letétbe helyezték 90% ezt takarja.

Hívd fel a tracking számmal a 0640464646-ot, vagy a helyi postádat, ott megnézik!

.:. bl4ze .:.

(#40061) bul07 válasza Gezakekazeg (#40059) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha van pénz a PayPal-on akkor is lehet csak kártyáról levonva fizetni
Nekem is van fent pénzem de veszet módon vált a PayPal így egyemlőre ahoz nem nyúlok

Vasárnap pótlom a halogatott vásárlássaimat remélem a jövöhéten már rendesen indulnak a küldemények
Pár darabb pendrive , olcsó(800Ft) 60W páka, meg még pár apróság

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#40062) Jolly Roger válasza bl4ze (#40060) üzenetére


Jolly Roger
csendes tag

A baj az hogy én vagyok a feladó a címzett Kínába van :D

Road to hell this is my life.

(#40063) V/ válasza Jolly Roger (#40057) üzenetére


V/
Topikgazda

Vámolás előtt vagy után?
A vámeljárás kezdetekor helyezik letétbe, egyébként legalább egy kézbesítési kísérlet sornak lenni kell, ha "nem volt otthon valaki", addig nem erre vonatkozik.

(#40064) V/ válasza Deck (#40043) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az eladó készít, akkor az a nevedre és a megadott címedre szól.

(#40065) cassius.clay válasza fardem (#40058) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Rendben,köszönöm !

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#40066) V/ válasza Jakuu (#40012) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit írsz igaz magánszemély küld magánszemélynek akkor 45 a határ, de kell egy ajándékozási nyilatkozat, nem a gift felírat a meghatározó.
Ez ügy szokott működni, hogy vám,eljárást indítanak, kérik a bizonylatot, te elküldöd a ajándékozási nyilatkozatot amit a küldő írt és akkor 45 € határig Vám és Áfa mentes.

Ajándék küldemény, ellenszolgáltatás nélkül
45 EUR‐ig Vám és ÁFA mentes
45 EUR‐tól ‐ 700 EUR‐ig 2,5% átlagvám + ÁFA
700 EUR‐tól Tarifális vámtétel + ÁFA
1000 EUR alatt CN23 vámáru‐nyilatkozat kitöltése szükséges
1000 EUR felett Egységes vámokmány (EV) kitöltése szükséges

(#40067) Jolly Roger válasza V/ (#40063) üzenetére


Jolly Roger
csendes tag

2014.01.14
09:20

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.01.22
09:52

Küldemény információ:
Letétben van / Item stored, addressee notified

Ennyi van.

Road to hell this is my life.

(#40068) V/ válasza V/ (#40066) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a pontos leírása az eljárásnak:
http://www.nav.gov.hu/data/cms291579/2947883399_tajekoztato.pdf

(#40069) V/ válasza Jolly Roger (#40067) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar Posta vagy valamelyik futár cég?
Amit írtam, az a szöveg a postánál van.

2013.11.08 01:48 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.11.08 01:50 Küldemény információ: Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.11.14 15:00 Küldemény információ: Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2013.11.15 09:51 Küldemény információ: Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2013.11.15 11:05 Küldemény információ: Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2013.11.15 11:11 Küldemény információ: Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2013.11.19 09:40 Küldemény információ: Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2013.11.19 14:01 Küldemény információ: Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
2013.11.19 14:02 Küldemény információ: Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
2013.11.21 16:30 Szeged 1 posta Küldemény információ: Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

(#40070) Jolly Roger válasza V/ (#40069) üzenetére


Jolly Roger
csendes tag

Nem ez a csomag márt Kínába van én adtam fel gariztatás miatt.

Road to hell this is my life.

(#40071) V/ válasza Jolly Roger (#40070) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem. Akkor valószínűleg náluk is van valami vám szerűség, vagy ahogy szokták, a továbbítás előtt összegyűjtenek valamennyi csomagot, mielőtt kiszállítanák a címzettnek. A mi postánk is így működik, most már a vámkezelt küldemények esetén is összevárnak egy autónyi rakományt és csak azután viszik be a kézbesítési központba. A január 29-én 09:54-kor vámkezelt, vám és ÁFA mentes levelem, ma fog Szegedre lejutni. (Remélem holnap megkapom :C )

(#40072) Jolly Roger válasza V/ (#40071) üzenetére


Jolly Roger
csendes tag

Elvileg olyan értékhatárt adtam meg ami vámmentes itthon odakint nem tudom mennyi a határ reméllem nem vámolják meg mert használhatatlan a cucc :D

Road to hell this is my life.

(#40073) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Srácok ez a sor pontosan mit takar? :

Import charges:
$122.42 (amount confirmed at checkout)

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#40074) hidroponi válasza cassius.clay (#40073) üzenetére


hidroponi
aktív tag

vám + tréfa

(#40075) V/ válasza Jolly Roger (#40072) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát kínai vámszabályokat nem ismerem.
Bennem is már felmerült, ha elromlik a tablet, visszaküldöm. A kínai kijavítja, elküldi. Akkor újból megvámolják nálunk? Már ki lett fizetve.

(#40076) üszök


üszök
őstag

Én pont a fordítottját szetetném mint amit beszéltetek,szeretnék tenni pénzt a Paypalra,és onnan fizezni,hogy ne legyen 50 tranzakcióm havonta a Paypal felé. Ezt hogyan kell? Nekem szetintem váltás szempontjából mindegy,mert most is Paypal vált.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#40077) cassius.clay válasza hidroponi (#40074) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Tehát az oldal már előre kiszámolja, hogy itthon mennyi lesz nekem rá a vám? Erre még rájön az itthoni Áfa, vagy az lenne maga a tréfa? :D

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#40078) El Gringo


El Gringo
senior tag

[link]

ezt mé' írja ki, amikor meg akarom nézni, milyen átváltás van belőve.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#40079) kirkri válasza Jolly Roger (#40072) üzenetére


kirkri
addikt

Vámolásra vár, nekem is volt ilyen ügyem. Ahogy láthatod, pár nap elteltével felszabadult.

21 éve a Prohardveren! ™

(#40080) bul07 válasza üszök (#40076) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért ezt gondold meg
Ha felutalsz annak is van költsége, PayPal váltással is rosszúl jársz, ha mondjuk 100$ értékben vásárolsz havonta az kb 1000Ft plusz költség mert kb 10Ft-al rosszabúl vált
Ha ezt így összeadogatod elég sokra is kijöhet, lehet megérné neked külön számla az ebay-nek

(Ha jól tudom Erste esetén saját számlák közöti utalásnak nincs költsége, más banknál is lehet ilyen, bár az adók óta nem tudom)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#40081) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Tudnátok tippet vagy linket adni arra, ha eladni szeretnék ebayen, hogyan milyen módszert alkalmazzak hogy a Magyar királyi posta árai kalkulálhatóak legyenek... :R

(#40082) Angmar válasza GIJoe (#40081) üzenetére


Angmar
tag

(#40083) üszök válasza bul07 (#40080) üzenetére


üszök
őstag

Nekem most is a Paypal váltja a pénzt,mert nem lehet beállítani,hogy a bankom váltson. Rákérdezek a banknál miújság ezügyben. Másik számlát nem akarok nincs kedvem kettőt fenntartani.

Arra esetleg nem tudja valaki a választ,hogyha sima lakossági számlámra kapok euró utalást az hogyan fog megjelenni?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#40084) bul07 válasza üszök (#40083) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem a banknál kell állítani hanem a PayPal-ba kell beállítani hogy ne forintott kérjen le a számláról hanem valutátt és ekkor a bank vált, nemhiném hogy ez ne működne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#40085) radi8tor válasza cassius.clay (#40077) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, neked itthon már nem kell semmit fizetned. eBay intézi az EU-ba való behozatalt és a vámolást.

Beírtam a téma összefoglalóba is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#40086) mirci18


mirci18
addikt

Na most jelenlegi állás szerint 241 ft-on van a dollár hála Orbán Viktoréknak paypalos vásárlással.
Szerintetek ez 10 napon belül megy majd lejebb mert szeretnék vásárolni vagy 60 dollár értékben.
És hogyha ennyit marad az árfolyam vagy tovább emelkedik 1-1500 ft-al vékonyabb leszek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40087) El Gringo válasza mirci18 (#40086) üzenetére


El Gringo
senior tag

szerinted itt jósok ülnek? Ha innen valaki előre meg tudná mondani, az nem itt ülne, hanem számolgatná a millióit.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#40088) zs2994


zs2994
tag

hello . van egy vevőm aki nem fizetett. indittottam "Cancel transaction" -t.
de nem akarja elfogadni sem..
az eladási jutalékot jelzi a rendszer... gondolom idővel nullázodik ? vagy valami teendőm ?
köszi ...

(#40089) kaliber válasza mirci18 (#40086) üzenetére


kaliber
aktív tag

Állítsd át (a korábban kitárgyalt módon) egy kisebb összegű vásárlással, hogy a bankod váltson mindjárt nyertél 10 ft/$!

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#40090) mirci18 válasza El Gringo (#40087) üzenetére


mirci18
addikt

Tudom hogy nem jósok ülnek csak kiváncsi voltam a szubjektív véleményetekre.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40091) mirci18 válasza kaliber (#40089) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi megnézem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40092) cassius.clay válasza radi8tor (#40085) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Értettem,és köszönöm. Minden cikket elolvastam az összefoglalóban, de ami nem volt számomra egyértelmű, arra rákérdeztem még egyszer. Ha nem szerepel import charges az adott árcikknél, akkor nincs rá extra költség? (szállítást leszámítva)

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#40093) zserbox


zserbox
őstag

Ha még 5 nap után se él a megadott honkongi tracking number akkor kezdjek aggódni, kérdezősködni?

(#40094) GIJoe válasza zserbox (#40093) üzenetére


GIJoe
addikt

szerintem Február 8. még nem nyit ki semmi ott, tehát a posta sem, Kínai újév van ott...
a nyitási roham + a 5-8 munkanapos átlagos megjelenítési után kezdenék pánikolni...

(#40095) mirci18 válasza zserbox (#40093) üzenetére


mirci18
addikt

Van hogy 1-1.5 hétig nem változik vagyis nem ír ki semmit mivel nem történik semmi vele postára adáson kívül.
Főleg most hogy nem is dolgoznak január 25-től február 5-ig.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40096) Jakuu válasza GIJoe (#40094) üzenetére


Jakuu
őstag

Pontosabban Jan 10, mivel 8 es 9 raadasul hetvege.

(#40097) Jakuu


Jakuu
őstag

Amugy vicces, mert ugy gondoltam hogy az azsiai cuccok fognak kesobb erkezni, mint az USA-bol rendeltek, kozben mar szinte az osszes azsiai rendelesem megerkezett, mig az amerikaiak meg mindig a tengerentulon vannak 1,5 het utan, vagy eppen ennyi ido utan indultak utra.

(#40098) Winner_hun válasza radi8tor (#40085) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a téma összefoglaló linkje;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40100) radi8tor válasza cassius.clay (#40092) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem szerepel olyan összeg a leírásban, akkor a megszokott módon fog bejönni a termék az országba és itthon vámolják el.

Winner_hun: Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.