Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Most rendelek elsőre ebayen vettem egy telefon tokot. Ezt írja nekem az ebay a csomagnál Estimated delivery Tuesday, Mar 11, 2014 - Tuesday, Apr 1, 2014. Marrcius 11 vagy Április 1-én kapom meg tokot amit megvásároltam?

[ Szerkesztve ]

(#40152) radi8tor válasza jenei1994 (#40151) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, kb akkorra várható az érkezése. De ez nem jelenti azt, hogy nem kaphatod kézhez március 11 előtt. De reklamációt csak április 1 után kezdeményezhetsz.

⭐ Stella

(#40153) jenei1994 válasza radi8tor (#40152) üzenetére


jenei1994
addikt

Értem köszi! Németböl fóliát rendeltem aztis 4 napon belül megkaptam. :) Igaz ez Chinából jön nillkin tok. :D

(#40154) radi8tor válasza jenei1994 (#40153) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak csodák, de általában 1 hó a szállítás.

⭐ Stella

(#40155) jenei1994 válasza radi8tor (#40154) üzenetére


jenei1994
addikt

Értem mégegyszer köszönöm a segítséged! :R

(#40156) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Egyre több ilyen hír van mostanában, szerintem nem vagyunk sokra attól, hogy tényleg letiltsák az akksikat a repülőkről.

[ Szerkesztve ]

(#40157) Jakuu válasza radi8tor (#40154) üzenetére


Jakuu
őstag

Meglepo, hogy ilyen rossz a tapasztalatod. En eddig pozitivan csalodtan az azsiai szallitasok idejenek a hosszaban.
Gyakorlatilag amit megrendeltem az unnepuk elott, minden ideert 14 nap alatt. Es ez az ido mivel nem budapesti vagyok egy nappal biztosan hosszabb, mint amugy lenne szerintem.
Viszont az USA beliekkel mar kozel nem vagyok ilyen elegedett, mivel egyik sem erkezett meg ide, ugyanannyi ido alatt sem, sot...

(#40158) Jakuu válasza jenei1994 (#40151) üzenetére


Jakuu
őstag

Szerintem varnod kellett volna a kinai rendelessel, mert unnep van naluk igy, ha problemad lenne akkor ennyi idovel kevesebb jut majd a problema megoldasra, mint pl penzvisszafizetes stb.

(#40159) jenei1994 válasza Jakuu (#40158) üzenetére


jenei1994
addikt

Remélem nem lesz probléma :F Azt nem tudtam,hogy ünnep van náluk. :F

[ Szerkesztve ]

(#40160) #54715584 válasza jenei1994 (#40159) üzenetére


#54715584
törölt tag

A kínai (hold)újév mindig 2 héttel el van tolva a mi újévünkhöz képest. Ilyenkor majdnem minden szünetel 2-3 hétig. :)

(#40161) parkr


parkr
őstag

nem ma ért véget amúgy? láttam pár eladó csak mára írta a rendelés felvételt

(#40162) radi8tor válasza Jakuu (#40157) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem rossz tapasztalat ez. Elfogadom, hogy van ami 1 hónap alatt, de volt már ami 2 hónap alatt ért el hozzám.

⭐ Stella

(#40163) flegga92 válasza retesz147 (#40131) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!

Én is rendeltem, mert itthon sajnos már nem lehet kapni azt a fajtát ami nekem van (oral b cross action whitening). Amcsiból jött 4 db kb 4000-4500 körül volt trackinges szállítással. Kaptam egy ajándék szájvizet is amit inkább kidobtam. Minősége közel azonos, csak hamar kifehéredik a kék sörte (kb 2-3 hét). Kb egy hétig pedig nagyon merev a sörte kirázott tőle a hideg. Mivel nekem nincs választásom muszáj innen rendelnem és még olcsóbban is kijövök..

(#40164) Jakuu válasza parkr (#40161) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem, tovabb, bar van par teruleten, hogy korabban vegeter, ha jol emlekszem Hong Kong is ilyen.

(#40165) fardem


fardem
aktív tag

Kínából a posta 90%-ban lassú. Én is 20 napja várok már egy csomagot Kínából. Free shipping-es. remélem a héten vagy jövő héten megjön.

(#40166) attiati válasza attiati (#40053) üzenetére


attiati
veterán

erre valaki?

(#40167) kaktuszka01


kaktuszka01
csendes tag

sziasztok . nem fizetés miatt egy cancel trans. alkalmaztam , amit a vevő elfogadott a tegnapi napon . a mai napon megjött az ebay számla.. benne az eladás után fizetendő fee .
Kapcsolnak valamikor ?, hogy nem kéne automatikusan levonni ?
koszi

(#40168) kaliber válasza SUPREME7 (#40156) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ne tudd meg mit össze szívok ezek miatt, 18650-es akkut október óta 5 eladótól rendeltem meg és csak egy érkezett meg a többi refund lett. Most is van 4 darabos rendelés ami dec.17 óta úton van.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#40169) #54715584 válasza fardem (#40165) üzenetére


#54715584
törölt tag

A 2 ünnep között adtam fel egy rendelést, ideért 14 napon belül. :)

(#40170) fardem válasza #54715584 (#40169) üzenetére


fardem
aktív tag

jó neked! nekem még tart a posta4 :(

(#40171) jenei1994


jenei1994
addikt

Most rendeltem még egy órája alumínium 9 ledes zseblámpát Chinából és jött az email. :Y

Recent updates to your order Your item is marked as shipped.

(#40172) raziel01 válasza jenei1994 (#40171) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem a 2 napja rendelt termékem is még aznap feladásra lettek jelölve. Alatta meg az üzenet, hogy csak február 5 után tudja postázni. :C

(#40173) somnia válasza kaliber (#40168) üzenetére


somnia
őstag

Ménem mész ki a piacra, hegyekben áll?

(#40174) jenei1994 válasza raziel01 (#40172) üzenetére


jenei1994
addikt

Thursday, Feb 20-at ír. :U Vettem most sok apró dolgot de a legjobban a nillkin tokot várom. :U

[ Szerkesztve ]

(#40175) kaliber válasza somnia (#40173) üzenetére


kaliber
aktív tag

Melyik piacra gondolsz?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#40176) bul07 válasza kaliber (#40168) üzenetére


bul07
nagyúr

USA meg szokott érkezni
Többen rendelték ezt a TrustFire lángnyelvest és meg is jött nekik

Amúgy laptop akkumulátorból is bonthatsz pár darabot , viszont ezek nem lesznek védettek

(#40160) monstre
Holdújév:
Az új év kezdetét bonyolult számításokkal határozzák meg, de az esetek többségére igaz, hogy a tavaszünnep az európai naptár február 4‑éjéhez legközelebb eső újhold napján van. Ez azt jelenti, hogy a tavaszünnep mindig január 21. és február 21. közé esik.
Wiki

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#40177) venge


venge
tag

Ha ezt írja: Shipped from US Shipping Center to International Destination - akkor, ha jól értem, elindították a csomagot?
Mire lehet számolni? Ha megérkezik Európába, akkor mennyi ideig ülnek rajta? Mennyi idő múlva érkezhet meg hozzám? Kifizettem előre a vámot is, így úgy gondolom, nem sokat kéne időzniük rajta.

(#40178) kaliber válasza bul07 (#40176) üzenetére


kaliber
aktív tag

Na ez az egy jött meg, pedig utoljára rendeltem, a Kínából rendelt többi "úton" van.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#40179) Winner_hun válasza kaliber (#40178) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amelyiken kisz kínaiak vannak:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40180) kaliber válasza Winner_hun (#40179) üzenetére


kaliber
aktív tag

kb: 10éve voltam utoljára piacon.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#40181) Winner_hun válasza kaliber (#40180) üzenetére


Winner_hun
félisten

És akkor már nem ismered fel a kínaiakat vagy az ilyen kütyüket árulókat?:F

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40182) kaliber válasza Winner_hun (#40181) üzenetére


kaliber
aktív tag

A józsefvárosin voltam, de úgy tudom az bezárt. Hol van még piac? Szhbattán nincs ahol lakom.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#40183) lupus_l válasza venge (#40177) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Akkor ez eBay Global Shipping. Nekem "Shipped from US Shipping Center to International Destination" státusztól 8 nap volt, ez egy karóra volt :)
Viszonylag gyors, egyáltalán nem ülnek rajta, hiszen amint Európába ért, egyből átkerül a GLS-hez.
Németországtól számítva 3. munkanapon megkapod a csomagod.

(#40184) venge válasza lupus_l (#40183) üzenetére


venge
tag

Köszönöm válaszod!
Nekem is karóra! :K

(#40185) V/ válasza SUPREME7 (#40156) üzenetére


V/
Topikgazda

Az angolok le vannak maradva, jobban hiszek az USA légügyi hatóságnak, akik szerint nem problémásak az eszközök és nem veszélyeztethetik a repülés biztonságát.
Az eBay-n vásároltak nem a "a szürkepiacról vásárolt darabok" közé tartoznak.
A teszt meg nagyon extrém, normális használatban nem fordul elő olyan szituáció.
A http://travelo.hu/ is le van maradva.

(#40186) V/ válasza #54715584 (#40160) üzenetére


V/
Topikgazda

Idén január 31-től indul a 15 nap, de nem szokták végig tartani semmittevéssel, 02.07-től már szállít a legtöbb kereskedő, ünnepelni meg az első 5 napot szokták komolyabban. Nem több hét.

(#40187) V/ válasza kaktuszka01 (#40167) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogadod (van valami idő írva hogy meddig) akkor automatikusan levonja a megadott fizetési eszközről, ha meg nem akkor írni kell. De most szerintem a havi számlát kaptad.

[ Szerkesztve ]

(#40188) Jakuu válasza V/ (#40186) üzenetére


Jakuu
őstag

Konkretan nem hiszem, mert 10.-eig tart elmeletileg az unnep, raadasul 8 es 9 meg hetvege is.

(#40189) bul07 válasza V/ (#40186) üzenetére


bul07
nagyúr

Ebben évben jan.30-án volt a Kínai újév , tehát 30-ról 31-re
És elméletileg 4-5napal előtte már nem dolgoznak mert utaznak haza a szülői házba , és ugye Kína nem akkora mint Magyarország több napig is utazhatnak [link]
Még ha 6-án elkezdik is feldolgozni a rendeléseket leghamarabb 10-én hétfőn kerülnek postára, bár ez függ az eladó méretétől is mert kis eladóknál pár csomag összerakása nem gond , de egy nagyobbnál azért nagyobb feladat
Tehát ezen a héten még nem dolgoznak olyan hévvel
[link]

Amúgy egy hozzászólásban is több embernek is lehet válaszolni

(#40178) kaliber
És hogy bírja?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#40190) kaliber válasza bul07 (#40189) üzenetére


kaliber
aktív tag

Idáig jó, ebben használom.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#40191) somnia


somnia
őstag

Ha szerencséd van és Pesten laksz, akkor a Maglódi úti, vagy a Pecsánál.

(#40192) p87


p87
senior tag

Ebay-en nyitottam egy case-t kb. a termék 35.napi meg nem érkezése után, az eladó kérte, hogy várjak még, vártam 1 hetet majd írtam neki, kérte várjuk meg még a múlt hetet ha nem jön meg refundol, megvártam írtam, hogy nem jött meg, ekkor ugye már letelt a 45 nap, ma kaptam ebay és paypal email-t hogy megkaptam a full refundot, de nem szerepel a paypal egyenlegemen.
Lehetséges, hogy egyből bankkártyára megy és ezért nem jelenik meg vagy mert 45.napon túl volt buktam?

[ Szerkesztve ]

(#40193) Heavyrain


Heavyrain
őstag

A külföldről érkező csomagokat itt nálunk a Magyar Posta,vagy valamelyik más cég szállítja a pontos címre?

(#40194) Gezakekazeg válasza p87 (#40192) üzenetére


Gezakekazeg
csendes tag

szia

ha kártyával fizettél, akkor oda is megy vissza, de ettől még a tranzakciók között azonnal látszania kell.
A kártyán 2-3 nap múlva jelenik meg.

@compass1997

ha nem futár hozza külföldről (DHL) akkor a posta fogja hozni.

[ Szerkesztve ]

(#40195) fardem válasza p87 (#40192) üzenetére


fardem
aktív tag

ha kaptál refundot, akkor az a paypalon feltűnik. ha kártyával fizettél, akkor nem a paypal egyenleget növeli a refund, hanem, megy vissza a kártyára, és transferred to credit card kell hogy látszódjon.

(#40196) kirkri válasza Heavyrain (#40193) üzenetére


kirkri
addikt

Attól függ honnan érkezik.
Jellemzően a Magyar Posta, de vannak kivételek. Például a Royal Mail "ajánlott" küldeményeit a GLS kézbesíti itthon.

(#40194) Gezakekazeg:

A DHL nem jó példa, ugyanis Németországban a DHL postai szolgáltató is, és a postai küldeményként feladott DHL csomagokat a Magyar Posta hozza ki, nem a DHL.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#40197) p87


p87
senior tag

Köszi! Megtaláltam tranzakció részleteknél, hogy kártyával fizettem akkor arra megy egyből ezért nem jelenik meg.
Ami érdekes mert egy másik refund-ot amit tegnap kaptam meg, nem az ebay-en vásároltam, de paypal-on keresztül fizettem bankkártyával, nem paypal egyenlegről azt viszont a paypal egyenlegemre kaptam vissza.

[ Szerkesztve ]

(#40198) Gezakekazeg válasza kirkri (#40196) üzenetére


Gezakekazeg
csendes tag

mindíg tanul az ember valamit :)

(#40199) fardem válasza p87 (#40197) üzenetére


fardem
aktív tag

hát ez tényleg érdekes. de lehet a titok nyitja:

ha a fizetett értéket refundolják, az a paypal egyenlegre megy vagy a bankkártyára amiről fizettél.

valószinűleg akinek fizettél (a nem ebay-es arc) az csak simán küldött vissza pénzt a paypalra, és nem a fizetett összeget refundolta. nézd meg hogy csak sima pénzbeérkezés történt-e. mivel ha valaki refundol, akkor az eredeti tranzakció mellett megjelenik a refund szócska.

(#40200) bl4ze


bl4ze
veterán

a buyincoins tényleg az ünnepek alatt is dolgozik, nem kamu :

Dispatched
Feb 05 2014 08:07

csak az a fránya tracking is látszana.... :(

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.