Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) bl4ze


bl4ze
veterán

ez a BuyInCoins sweden post egy vicc: éppen egy hete van "Dispatched Febr05" státuszban, de még semmi nem látszik a Sweden Post tracking alatt, de más trackelő oldalakon sem. Még annyi sem, hogy "Accepted" vagy bármi.
Gáz :(

.:. bl4ze .:.

(#40502) faresz5 válasza bl4ze (#40501) üzenetére


faresz5
senior tag

Már milliószor elmondtuk, azt,hogy kiadták a tracking numbert, az csak azt jelenti,hogy online lekérték a számot(megrendelték a szolgáltatást),de nem azt jelenti,hogy elvitték a postára is. Ha Kínából rendelsz, spórolsz, viszont a türelemmel nem szabad spórolni, különben a megspórolt pénzt a stressz miatt kialakult betegségekre fogod költeni.

(#40503) bl4ze válasza faresz5 (#40502) üzenetére


bl4ze
veterán

na azért ott nem tartunk.
nem stresszelek rajta, csak béna dolog :D

.:. bl4ze .:.

(#40504) kaliber válasza bl4ze (#40503) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ja nem stresszelsz csak kb. naponta beírod, hogy még mindig nem látszik a tracking.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#40505) bl4ze válasza kaliber (#40504) üzenetére


bl4ze
veterán

az max bosszankodás :D

.:. bl4ze .:.

(#40506) havri1 válasza bl4ze (#40505) üzenetére


havri1
félisten

Abból lesz a stressz, reflux, hasmenés..migrén ;)

havri

(#40507) SUPREME7 válasza bl4ze (#40505) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bosszankodás - és esetleg, talán paranoia - nálam jelenleg abból van, hogy van egy 6K-s motyó amit rendeltem január elején, az eddigieket tekintve az elmúlt két hétben kellett volna megjönnie, amikor más volt a környéken a postás, de abban a két hétben nem jött semmi. Most a héten meg hozott a megszokott postás olyan cuccokat, amiket 1-2 héttel később rendeltem. Lehet, hogy mérges leszek ....

(#40508) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Az normális, hogy a csomagom vám elé lett állítva 02.03-án másik 2 pedig 02.07.-én de a nyomon követés szerint még mindig ott vannak illetve meg sem kaptam? Eddig ilyen nem fordult elő de most 3 csomagom is ott várakozik már min 1 hete. 3 különböző helyről jött 1-1 db. Illetve az értékük is 1-2e ft környékén van. Vagy ez esetleg a kínában való szünet miatt lehet ami miatt most torlódnának a csomagok?

Illetv, ha egyszerre több darabot rendelek erre mennyire vannak mostanság ráállva? Régebben is rendeltem 5-10 telefontokot egyszerre de akkor nem vámolták el egyszer sem de kb nyár óta csak azt rendelek ami épp kell abból is csak 1 dbot. Aztán, ha most jobban odafigyelnek és esetleg vámot raknak rá már nem biztos h megéri több darabot rendelnem amiatt hogy úgy olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#40509) mirci18 válasza vasi89 (#40508) üzenetére


mirci18
addikt

Lassabb a vám a sok küldemény miatt.
Általában 1 hetes most a vám 2-3 nap helyett.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#40510) V/ válasza vasi89 (#40508) üzenetére


V/
Topikgazda

"5-10 telefontokot egyszerre" azt kereskedelmi mennyiségnek tekintik, így jóval nagyobb az esélye a vám eljárásnak.

(#40511) zoli03 válasza bl4ze (#40501) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem a svéd postás küldemények általában kb 2 hét után látszanak a nyomkövetőben. Ne izgulj, nagyon lassú, ez van. Én inkább már pluszba fizetek másik postáért, minthogy ezzel küldjék.
Január 6-án feladottat 24-én küldte el a svéd posta, azóta nincs új bejegyzés.

(#40512) bl4ze válasza zoli03 (#40511) üzenetére


bl4ze
veterán

Én sem erre fizettem "registered mail China Post" ez volt opció - erre fizettem.
Ebből lett a Sweden Post.
Ez van.

.:. bl4ze .:.

(#40513) V/ válasza bl4ze (#40512) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden Kínából jön, az ottani posta kirendeltségek (svéd, holland, svájci) adják a nyomkövetést. Az ok, hogy ezek a kínai eladók szerint biztonságosabbak, mondjuk úgy kevésbé hajlamosak a küldeményeket elveszíteni. Ha nincs elveszett küldemény, nincs vesztesége az eladónak. Tapasztalatom szerint 15-20 nap alatt ide érnek, de nem a Magyar Posta nyomkövetőjét célszerű használni ha új infó kell.

(#40514) faresz5 válasza bl4ze (#40512) üzenetére


faresz5
senior tag

Azért küldik SE postal, mert china postnak, ha olyan a csomag tartalma, akkor visszaküldik a feladónak.(nem megy át a kínai vámon) .Ez a vevőkért van, nem ellenük.(drágább is mint a CN posta) Jobb lenne, ha 5x kellene megrendelned, mire megkapnád a csomagod, nem hiszem.(én végigjátszottam ezt , nem nagy buli)
Azért küldik így hogy meg is kapjad a megrendelt árút.
Ha valamit nem tudsz kérdezz. de ne ócsárolj mindig valamit, amikor a miértről fogalmad nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#40515) bl4ze válasza faresz5 (#40514) üzenetére


bl4ze
veterán

oké.
eddig (lekopogom) minden korábbi CN, HK cuccot is megkaptam - egyetlen vesztés sem volt.

de akkor várok szépen a Sweden Post-ra , ennyi :)

köszi az infókat :D

.:. bl4ze .:.

(#40516) V/ válasza bl4ze (#40515) üzenetére


V/
Topikgazda

Én elméletileg ma kaptam vissza az árát az üzleti csomagként 117 napja feladott és még "úton lévő" :W RBxxxxxxCN küldeménynek. :C

[ Szerkesztve ]

(#40517) vasi89 válasza V/ (#40510) üzenetére


vasi89
addikt

Azzal tisztában vagyok de eddig még hálistennek semmimet nem vámolták el. Az utóbbi időben viszont nem tudom mennyire álltak rá erre, azok után hogy még a használt cuccok eladása után is azt akarják h adózzak. Teszem hozzá, hogy ritkán rendelek úgy külföldről, hogy én az el is adjam, maximum 1-2 darabbal többet ha úgy olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#40518) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Az USER ID-t hányszor lehet megváltoztatni ebayen?

(#40519) TheMarci


TheMarci
addikt

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy USÁ-ból rendelnék egy fülhallgatót, és a legjobb ajánlatnál a szállítás az USPS First Class Mail Intl / First Class Package Intl Service-re 6 dollár, a többinél mind 16 dollár körül. Lehet, hogy csak elírta, vagy vajon ő tényleg ilyen alacsony áron tudja idepostázni?

Do You Dream?

(#40520) electrician


electrician
tag

Sziasztok!

Nemrég kezdetm az ebay-t és első rendelésemre rögtön ráfaragtam. Egy érintőképernyő volt Kínából ami nem működött.
Negatívot adtam és most kérdi mailban az eladó, hogy miért adtam, valamint azt írja ha megváltoztatom az értékelést pozitívra akkor visszautalja az árat. Értékelés megváltoztatására nem látok lehetőséget szerintem nincs is rá mód, így nem igazán tudom mit akar.

Mit akarhat ezzel?

(#40521) TheMarci válasza electrician (#40520) üzenetére


TheMarci
addikt

Ezt találtam, elvileg segíthet: http://pages.ebay.com/help/feedback/revision-request.html#submit

Do You Dream?

(#40522) radi8tor válasza TheMarci (#40519) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha 6 dollárt ír, akkor annyiért postáznia kell miután leütötted/kifizetted. Az már ne a te problémád legyen :)

⭐ Stella

(#40523) TheMarci válasza radi8tor (#40522) üzenetére


TheMarci
addikt

Titkon ebben bíztam én is, köszi! :R

Do You Dream?

(#40524) faresz5 válasza bl4ze (#40515) üzenetére


faresz5
senior tag

Elhiszem, viszont, volt egy időszak, amikor botrányos volt a CN posta, és sorban mentek vissza a csomagok a feladóhoz.(ami meg megérkezett az legalább 4-5 hét volt.) Ezután álltak át a SE postára meg a DE-re. Mivel szinte minden webshop, magára valamit adó kínai ebay eladó arra állt át, így természetes, hogy belassultak. (Kezdeti időben 1 hét alatt megjöttek.) . Így a CN posta felszabadult, és ezért érződik gyorsabbnak most.

(#40525) electrician válasza TheMarci (#40521) üzenetére


electrician
tag

Azt írja, hogy egyik értékelésem sem jogosult változtatásra.

(#40526) zoli03 válasza electrician (#40520) üzenetére


zoli03
őstag

Szinte az összes eladó leírja, hogy ha problémád van, jelezd neki, addig ne adj értékelést. Ha írtál volna neki, nem egyből negatívot adsz, valószínűleg már rég visszakaptad volna az árát. Az értékelést meg lehet változtatni, de csak az eladó tudja kérni, feedback revision a neve.

(#40527) electrician válasza zoli03 (#40526) üzenetére


electrician
tag

Ingyen postával vállalta a küldést, ha nekiállok reklamálni és visszakéri a cuccot többe kerül a posta mint amennyibe az áru kerül. Valamint van egy rakás negatívja nagyrésze pont az érintőképernyő miatt, és írják az értékelésben páran, hogy nem válaszol, etc. Ezeket rendelés előtt nem olvastam és én is kicsit meggodolatlanul cselekedtem. Erre meg nekiáll egyezkedni.

(#40528) zoli03 válasza electrician (#40527) üzenetére


zoli03
őstag

Azért több lépcső is van. Írsz neki, lehet egyből visszakapod az árát. Ha vissza akarja küldetni, megírod, hogy kb annyi lenne a posta, mint a termék, némelyik ilyenkor már enged. Aztán megfenyegetheted case nyitással, itt megint van esély, hogy visszaadja a pénzt. Ha nem adja, akkor nyitsz egy case-t. Ha a javadra döntenek, akkor visszakapod a pénzt. Ha nem, mert mondjuk vissza kéne küldeni, akkor hagyod az egészet, adsz neki egy negatívot, aztán még ilyenkor is igen sokan refundolnak, ha megváltoztatod az értékelést.

(#40529) Balupapa


Balupapa
senior tag

8.án irták h vissza adjak egy termeknek az árát ( mert szar volt) azt irta elutalta és 24 ora muvla nalam van
még mindig nem erkezett meg a szamlamra ( nincs paypalom ) de régen is volt egyszer ilyen és megérkezett ugyan ugy.

lehet atvagott és megse kuldte v több idő kell?

_-=*WheelWhores*=-_

(#40530) radi8tor válasza Balupapa (#40529) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérj róla bizonylatot.

Miért nem regisztrálsz PayPal-on?

⭐ Stella

(#40531) Novics


Novics
senior tag

Kedves nagyérdemű: Van pár szűrő nagyjából 1 árban, viszont az eladók értékelése... Van egy, aki már 25ezer üzletet bonyolított le 12 hónap alatt, de volt 47 negatívja, és van 7zeres 12 negatívval 5200-as 8 negatívval - ebből 1 szerint minden remekül ment :DDD - és 3900-as 2 negatívval. A negatívok általában nem megérkező áruk miatt voltak. De akadt 1-2 nem pontos leírás, meg rossz szín is. :)
"Mondd, te kit választanál...?"

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#40532) Balupapa válasza radi8tor (#40530) üzenetére


Balupapa
senior tag

eddig nem láttam értelmét :B

_-=*WheelWhores*=-_

(#40533) radi8tor válasza Novics (#40531) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Top-rated sellert.

⭐ Stella

(#40534) Jakuu válasza vasi89 (#40508) üzenetére


Jakuu
őstag

Holnap majd kiderul ugyanis jott ma egy csomagom amikor nem voltam itthon es csak egy csomagom volt beragadva a vamon 3.-ai keltezessel, viszont szerintem az jott meg ma, csak nem volt a posai trackingje frissitve.

(#40535) Novics válasza radi8tor (#40533) üzenetére


Novics
senior tag

Az a gond, hogy mind a négyen azok. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#40536) radi8tor válasza Novics (#40535) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor döntsön az ár.

⭐ Stella

(#40537) Fecogame válasza radi8tor (#40536) üzenetére


Fecogame
veterán

Meg a szállítás módja.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40538) Novics válasza radi8tor (#40536) üzenetére


Novics
senior tag

Kösz-kösz! :R

(#40537) Fecogame Free shipping mindegyiknél, szóval tényleg csak pár száz Ft eltérés, illetve az eladott áruk száma/negatív értékelés volt az eltérés. Illetve ez a 25 ezres az Kenko szűrő a többi a Hoya, de meg elvileg ugyanaz. :)

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#40539) Fecogame válasza thomasa (#40472) üzenetére


Fecogame
veterán

Bakker.

Escale után most döntött az eBay. Tracking: RX584457326DE

eBay döntése:

eBay Customer Support comments:
We received tracking information from the seller that shows the item was delivered to your address.
Final decision:
A refund won't be issued for this case.

És le is zárták a case-t. Így a 31,5k-ért megvehető telefont megvettem 41k-ért plusz ~12k ÁFA... Remek. :W

Szerk.:

Van ilyen opció:

Appeal this decision.

Mit válaszoljak rá?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40540) SUPREME7 válasza Fecogame (#40539) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ezután már csak azt tudod csinálni, hogy az eladónak bekarcolsz egy negatív feedbacket, és írsz neki, hogy hajlandó vagy módosítani ha kompenzál legalább valamennyit, ha nem is az egészet kapod meg, talán ki tudsz szedni belőle pár ezret. A semminél több.

Gondolom a caseben leírtad, hogy nem a megjelölt országból küldte, ami miatt neked x összeg költséged lett. Ha így se döntött a javadra az ebay, akkor hiába írod le újra szerintem, de egy próbát megér "fellebbezni"

[ Szerkesztve ]

(#40541) Fecogame válasza SUPREME7 (#40540) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, ezt leírtam. Mindezek ellenére a javára döntött az eBay. Trackinggel lehet valamit kezdeni? Mert tisztán látszik rajta, hogy mág nincs nálam a küldemény.

Feedback-et vissza lehet vonni?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40542) kiro4444 válasza V/ (#40249) üzenetére


kiro4444
tag

Ma reggel megnéztem a nyomon követést és ez várt:

2014.02.12
10:01
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2014.02.12
10:42
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

:(:(
Mit kell készítsek?

(#40543) kiro4444 válasza kiro4444 (#40542) üzenetére


kiro4444
tag

Arról asszem már esett szó, hogy mivel cégként adta fel a hong kongi faszi :W , így esélytelen is, hogy bármi féle ajándékozási papírt kérjek tőle. Így ki kell fizetnem a vámot és kész? Tanulópénz......

(#40544) kiro4444 válasza vasi89 (#40508) üzenetére


kiro4444
tag

Nekem is ilyen dátummal lett vám elé állítva, és 02.12 a következő infóm a csomagról. Tehát nem kapkodnak.

(#40545) SUPREME7 válasza Fecogame (#40541) üzenetére


SUPREME7
őstag

Visszavonni nem lehet, csak ha az eladó küld neked egy feedback revision kérelmet. De ugye még nem értékelted? Mert akkor esélytelen.

(#40546) Tomeewap


Tomeewap
tag

Hali! Amerikai First Class postás küldemény után milyen elérhetőségen lehet érdeklődni? Magyar postán nem látnak semmit. December 13. óta várok egy kisebb csomagot és még nem érkezett meg.

(#40547) Fecogame válasza SUPREME7 (#40545) üzenetére


Fecogame
veterán

Még nem, de ha fogom, akkor negatívot fog kapni.

Meg kellene fogalmazni, hogy mit írjak a fellebbezésbe.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40548) bl4ze


bl4ze
veterán

Sweden Post China segítséget kérek, ez kb. mit jelent :

SWEDEN POST oldala :
Number of item: 1
Weight: 300 g
Type of item: Rek

Estimated time of delivery:
At the earliest 13 feb
12 feb
Posten, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad.

MP oldala :
DÁTUM INFORMÁCIÓK
2014.02.12 08:35
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.02.12 23:55
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

Ez most honnan indult el szerintetek? CN, vagy már SE ? :D

.:. bl4ze .:.

(#40549) Siriusb válasza Fecogame (#40547) üzenetére


Siriusb
veterán

Arra figyelj, hogy 60 napon túl nem tudsz értékelni!

(#40550) Jakuu válasza kiro4444 (#40544) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat nalam meg az egyik sokkal regebbi:

2014.02.03
08:32

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Es azota is semmi, mikozben egy masik pack, ami singapuron keresztul jott, az ideert.
Sajnos nem tudom annak a szamat visszaellenorizni, hogy mennyit allt bent a vamon, mert azt nem trackingszammal kuldtek.

Tenyleg, ha meg tovabbi heteket all igy a vamon, lehet valamit csinalni ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.