Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) Siriusb válasza kirkri (#39350) üzenetére


Siriusb
veterán

Csak annyit látok, mikor lett megnyitva. Neked hol mutatja?

@mindenki,
Szerintetek, ha hétfőn sincs semmi a paypalon, nyomjak egy escalete-t? Úgy sincs sok értelme várni, nem fog fizetni semmit az eladó.

(#39352) Z0C!


Z0C!
őstag

hogy lehet az, hogy a nevemnél 76* van, viszont értékelésem csak 71?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#39353) kirkri válasza Siriusb (#39351) üzenetére


kirkri
addikt

Nincs jelen pillanatban nyitott claim-em, így nem tudom pontosan megmondani, de a resolution center-ben a case details-nél van.

Én már nyomtam volna escalate-et. Nincs mire várni, az eladó hazudozik.

(#39352) Z0C!: Ugyanattól az eladótól több értékelést is kaptál, és ezeket nem számolja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39354) zserbox válasza Z0C! (#39352) üzenetére


zserbox
őstag

sztem azért, mert volt hogy több cuccot rendeltél egyszerre egy eladótól.

(#39355) Z0C! válasza zserbox (#39354) üzenetére


Z0C!
őstag

ZserBox & Kirkri Köszönöm!

erre nem gondoltam :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#39356) Siriusb válasza kirkri (#39353) üzenetére


Siriusb
veterán

Megvan, amikor Take action-re megyek, csak akkor látszik. Kösz.

(#39357) kirkri válasza Siriusb (#39356) üzenetére


kirkri
addikt

Akkor jó. :)

Szerintem nincs már mire várnod. Szeretik adni a hülyét a sumákabb eladók ezzel a refund dologgal kapcsolatban. Egy klikkelés az egész, kb 5 másodperc.

(#39355) Z0C! Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39358) [CS]Blade2 válasza VegyesTamás (#39230) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ahol eddig néztem, hogy mi vár még az értékelésre, onnan eltűnt ez a cucc, amit még nem értékeltem. Ha jól számolom pont 60 nap után. A Purchases-ben a Period-nál fel tudom hozni a tavalyi 2013-as évet, ott szerepel még, de kép nélkül?, és nem Leave feedback van oldalt, hanem Sell this item. (de még meg sem kaptam a cuccot).
Akkor még sem lehet a végtelenségig várni az értékeléssel? Ő értékelt engem még aznap, de már több mint 60 napja várok a cuccra, és, ha újraküldte valóban, akkor az még lehet +1-2 hónap is, szóval én még nem tudom, hogy +-t 0-t vagy --t adjak, mert meg sem jött még a cucc.

Egy kis helyzetjelentés: A 10 rendelésből ma is megjött 1 épségben (nov 30.-i), így már 10-ből 8 megjött. Hátra van még egy dec 31.-i (egy tab2 tokot már elküldött a csávó, a két tollat meg elvileg 1 napra rá adta fel.), és egy nov 15.-i, amiről a hsz első felében írtam.

(#39359) Kernel válasza [CS]Blade2 (#39358) üzenetére


Kernel
nagyúr

60 nap után eltűnik. Én annyit tettem egy 62 napos esetnél, hogy dobtam neki egy emailt (egy korábbira válaszul, amiben az érkezés iránt érdeklődött), hogy minden OK, de a 62 nap miatt már nem tudom minősíteni.

De most van egy másik, ahol már 65 nap óta semmi. Talán az olaszoknál akadt el ennyire, vagy nem tudom, mert minden későbbi rendelés már megérkezett.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39360) üszök válasza Siriusb (#39349) üzenetére


üszök
őstag

Én egyszer még kamu PayPal ID-t is kaptam. :C Bár azt hiszem hogy az nem ügyön belül volt. Írtam másnap,hogy nem látom a pénzt,elküldte még egyszer ugyanazt. Másnap megint írtam,hogy még mindíg nem látom,(akkor már fenyegettem negatívval is) akkor küldött egy másik számsort,és érdekes módon 5 perc nem telt el,és jött a PayPal mail a refundról.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#39361) bul07 válasza kirkri (#39350) üzenetére


bul07
nagyúr

A drágábbak megjöttek általában , ilyen 1-4$ cuccok nem jöttek meg
Szerintem nem 8% hanem 20-25% volt , az utolsó pár hónapban ellőtte szinte egy se volt
De akkor is pontosan láthatják hogy több volt mostanában mindenkinél a refund , nálam meg nem volt kimagaslóan magas és nem is a drága termékek

Annyi majd lesz ami lesz , ha nem kell nekik a havi 10-15 vásárlás amit szoktam akkor annyi

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39362) faresz5 válasza bul07 (#39361) üzenetére


faresz5
senior tag

Én is kaptam ilyen levelet 1.5 éve, csináltam egy másik accot, és pihentettem egy kicsit a régit, most meg felváltva vásárolok 2-vel. Nem kell aggódni, ez még csak egy figyelmeztetés.

(#39363) fardem válasza Siriusb (#39349) üzenetére


fardem
aktív tag

escalálj!
nincs értelme levelezgetni, ha paypalon refundol, akkkor azonnal látszik a refund a paypal számlatörténetnél. nincs olyan hogy pár napot késik. az tart időbe, hogy ha te kártyával fizettél és a tranzakciót valami miatt refundolták, akkor a paypal a refundot autómatikusan visszateszi a bankártyára. na ez tényleg pár nap, de maga a refund ha az eladó elindítja, az akkor pár másodperc után már látható.

magyarul az eladód kamuzik...

(#39364) Freddycom


Freddycom
őstag

Rendeltem egy pendrive-ot, ami nem a meghirdetett tárhellyel rendelkezik, lefutattam egy direkt erre hivatott programot. Írjak neki most, h refundot szeretnék? Ebben az esetben visszaküldetheti velem a cuccot? A postaköltséget ő állja mindenféleképpen, igaz? Vagy esetleg olyat tegyek, h várok még és azt játszom, h nem érkezett meg? Ez geciség?

Köszönöm előre is.

(#39365) Siriusb válasza üszök (#39360) üzenetére


Siriusb
veterán

Az már tényleg nem semmi. :D

(#39363) fardem
Tudom, csak nem értem, miért csinálja, lehet túl udvarias vagyok vele. Holnap megy is az escalate, ennyi időt még hagyok neki, hogy észhez térjen. Kezdem azt gyanítani, eleve nem is postázta a cuccot.

(#39366) bl4ze válasza Freddycom (#39364) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem állja. Miért állná?

Nyomd fel case-ban, hogy hamis cuccot küldött-nem az amit ígért, kicsi tárhely stb...

.:. bl4ze .:.

(#39367) Freddycom válasza bl4ze (#39366) üzenetére


Freddycom
őstag

Miért ne? Nem tudom. Csak megkérdeztem.

Rögtön case? Ne other-özzek vele először?

(#39368) randras válasza Freddycom (#39367) üzenetére


randras
veterán

Ha nem trackinges, tagadd le hogy megjött, amúgy vissza fogja küldetni.

(#39369) randras válasza tonyrulez (#39291) üzenetére


randras
veterán

És eBay-en kívül tudod hogy van? Hát még mindig ugyan úgy... innentől fogva pedig talán nem is olyan nehéz összekeverni.

(#39370) Freddycom válasza randras (#39368) üzenetére


Freddycom
őstag

Nincs tracking. Akkor várok az utolsó becsült dátumig, előtte ráírok egy nappal other-ben, h még várok egy hetet, mert rendi vagyok, miközben meg nem is vagyok rendi. Köszi a tippet! :)

(#39371) SUPREME7 válasza Freddycom (#39370) üzenetére


SUPREME7
őstag

De remélem azért nem arról van szó, mint amit láttam már jópár eladó értékelésénél, hogy pl azért adott neki valami zseni negatívot, mert pl a 8GB-os pendrive "csak" 7,3 ... :W :U

(#39372) Freddycom válasza SUPREME7 (#39371) üzenetére


Freddycom
őstag

Neeeem, azzal a veszteséggel tisztában vagyok. Ez a híresen olcsó nagy kapacitású (32GB ez konkrétan) pendrájv története, ami jó esetben 2-4GB ténylegesen, de mondom próba cseresznye, 99.7%-os eladóban minek kételkedjek... Olcsó húsnak híg a leve, na.

(#39373) SirAlo válasza Freddycom (#39372) üzenetére


SirAlo
aktív tag

maga a pendrivra 32 gb van irva? Nem jobb lenne ha megirnad az eladonak hogy valoban mi a helyzet?

(#39374) Freddycom válasza SirAlo (#39373) üzenetére


Freddycom
őstag

Mindenféle márkajelzéstől és felirattól mentes az eszköz. 2000 forintért vettem, nem lep meg a dolog, h ennyiért tényleg kamu, de mint mondtam, az eladónak 99.7%-os az értékelése.

A program, amit említettem, teleírja a pendrive-ot, ha van mögötte memória chip, ha nincs, majd megpróbálja visszaolvasni. Na ez nem ment neki.

Korábban egy 8GB-s Sandisk Cruzerre eresztettem rá, hiba nélkül végigment a teszt.

CIKK

[ Szerkesztve ]

(#39375) SirAlo válasza Freddycom (#39374) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Erdekes cikk:) viszont lehet az elado beleirta valahova aprobetus resszel a leirasba ezt a dolgot , es akkor nincs mit tenni:)

(#39376) Winner_hun válasza bul07 (#39348) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem úgy rémlik hogy regisztrációnál nézik a címet és ha már egy kitiltott címmel regisztrálsz be újra akkor kitiltják a család új tagjait is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39377) randras válasza SirAlo (#39375) üzenetére


randras
veterán

Jaj haggyuk már... ez egy régi, jól bevett tipikus csalás.

(#39378) somnia válasza randras (#39368) üzenetére


somnia
őstag

Ezzel a tracking-nem-tracking dologgal vigyázzatok, mert tracking nélkül is jön regisztrált küldemény.
Nekem is volt ilyen, hogy rendeltem egy cuccot és a fizetés után 10 perccel eszembe jutott, hogy mégsem kell.
Azonnal írtam az eladónak, aki rögvest válaszolt is, hogy sorry, már feladta, ami ugye kamu, mert a fizetés óta nem telt el 20 perc sem.
Gondoltam, ha megjön a cumó, majd jól letagadom.
Tracking nélkül jött, ám a postás kisasszony mégis aláiratta velem az átvételt.

(#39379) randras válasza somnia (#39378) üzenetére


randras
veterán

Az nem regisztrált. :N

(#39380) fardem válasza somnia (#39378) üzenetére


fardem
aktív tag

ha nem könyvelt küldemény, akkor mit íratott alá?

(#39381) somnia válasza fardem (#39380) üzenetére


somnia
őstag

Könyvelt, de track nélküli volt.

(#39382) CoolBoy323 válasza somnia (#39378) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem is volt ilyen, h írtam az eladónak, h nem jött meg, és ő írta, h azt látja, h az országban van... és nem volt TN-em nekem se...

(#39383) randras válasza CoolBoy323 (#39382) üzenetére


randras
veterán

Hát mert átbaszott :DDD Ne legyetek már ilyenek... ha nincsen vonalkód a csomagon, amin egy olyan szám van, amit mondjuk a 17track jellegű weboldalak nem ismernek fel, annak nincs nyoma sehol.

A postai aláírásról meg annyit, hogy nálunk az utolsó 1$-os szarig mindent aláírattatnak, attól még nem regisztrált. :W

(#39384) CoolBoy323 válasza randras (#39383) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én is erre gondoltam :D
vagy nyomkövetőt rakott bele :))

nekem is van amit bedobnak csak úgy (ha befér) van amit nem, és akkor értesítenek, és akkor mehet a postára érte, és mindig alá kell írni...

(#39385) fardem válasza randras (#39383) üzenetére


fardem
aktív tag

én is így gondolom, a tracking number a csomag azonosítója. ha nincs akkor nem regisztrált. ha meg hamisat meg az eladó, azz az ebay ugyis lenyomozza.

(#39386) fardem válasza CoolBoy323 (#39384) üzenetére


fardem
aktív tag

olyan nekem is volt. de az nem regisztrált csomag, csak mivel nem tudta kézbesíteni, visszavitték a postára és ott kellett átvenni. de az nem könyvelt küldeményt jelentett.

(#39387) SUPREME7 válasza CoolBoy323 (#39384) üzenetére


SUPREME7
őstag

De abban az esetben nem azért kell aláírni, mert ajánlott küldemény, hanem, hogy igazold, hogy át lett véve.

(#39388) fardem válasza SUPREME7 (#39387) üzenetére


fardem
aktív tag

így van, de utólag ha keresik a levelet, nem fogják tudni azonosítani mert nem volt könyvelt.

(#39389) CoolBoy323 válasza fardem (#39386) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

magas nekem ez a postai rendszer :D

de már kezd tisztulni... a lényeg: rohadt lassú :DDD

Nem szeretem amúgy. Pont ma kaptam egy levelet, mert panaszt tettem, hogy a paraszt kézbesítő cseszett felcsengetni, és másnap dobták be az értesítőt, így harmad nap mehettem volna a cuccért...
A lényeg, h képes volt a bunkója azt hazudni, h nem működött a kaputelefon :W De nem is foglalkozom velük tovább, nem fogok tovább ezen balhézni, sz.rjanak sünt :W

(#39390) somnia válasza randras (#39383) üzenetére


somnia
őstag

A postai aláírásról meg annyit, hogy nálunk az utolsó 1$-os szarig mindent aláírattatnak, attól még nem regisztrált. :W

Nem érzel itt pici ellentmondást?
Ha nem regisztrált, akkor mit írsz alá?
Lehet, hogy a postán mégiscsak könyvelik?
Akkor meg kikereshető, hogy átvetted-e.

(#39391) randras válasza somnia (#39390) üzenetére


randras
veterán

Nem, és nem így van.

(#39392) somnia válasza randras (#39391) üzenetére


somnia
őstag

ok.
Csak ne dühöngj, mert megfájdul a fejed! :K

(#39393) randras válasza somnia (#39392) üzenetére


randras
veterán

CoolBoynak már kitörtek a fogai, és tuti agyrázkódása is van. :(

(#39394) zoli03 válasza somnia (#39392) üzenetére


zoli03
őstag

Nálunk se íratják alá. Sőt, ha nem vagyok otthon, és bedobják az értesítőt, bárki átveheti, akár ha valaki kiveszi a postaládából, ő is át tudja venni, csak tracking numberesnél kell aláírás+személyi.

Egyáltalán mit íratnak alá? Mert nálunk egy lista van, amin rajta vannak ragszámok/tracking numberek, sima levélen meg egyik sincs.

(#39395) gabros666


gabros666
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. 2 napja rendeltem egy ruhát. Ma megnéztem a felhasználót és a neve mellett ez van "No longer a registered user". A terméket még nem küldte el. Mi lenne ésszerű? Pénzt vissza? Vagy talán feladja?

(#39396) SUPREME7 válasza zoli03 (#39394) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na azért ezt te se gondolod komolyan remélem. A postán semmit nem adnak ki személy+lakcím kártya nélkül. Ellenőrzik a cím egyezését, vagy legalább a vezetéknév egyezését. Legalábbis ha nem akar az állásával játszani a postai dolgozó. Aláírásnál meg ha nem a címzett veszi át, meg kell jelölni, hogy milyen kapcsolatban állsz vele. Csúnya lenne ha úgy működne ahogy állítod...

(#39397) bul07 válasza SUPREME7 (#39396) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak ennyit a postáról
Elopták a laptopját a Postán

Ha ez megesik akkor szerinted majd pont egy aláírás okoz gondot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39398) SUPREME7 válasza bul07 (#39397) üzenetére


SUPREME7
őstag

Olvastam, benne van a pakliban, bár sose fogjuk megtudni, hogy az átvevő vajon tényleg úgy vette-e át ahogy állítja. Vádaskodás bizonyíték nélkül. Persze ettől függetlenül lehetne igaz, de értékbiztosítás a megoldás. Ja, hogy drága? Akkor nem kell drága motyót postázni.

Egyáltalán mi alapján választották ki azt a dobozt a xszázdarabból?

Ja és mindenki a saját kárán tanul, amióta a GLS kihozta nekem ripityára törve a laptop kijelzőt, addig alá se írom a futáros cuccokat amíg ki nem bontottam.

(#39399) zoli03

Akkor nálunk jobban működik. Ha adom az értesítőt, kéri mellé a személyit/lakcímkártyát, csak után kezdi el egyáltalán keresni...

[ Szerkesztve ]

(#39399) zoli03 válasza SUPREME7 (#39396) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig nálunk így van. Múlthéten is így volt, meg az azelőtti átvételeimnél is. Sorszámot húzok, odaadom az értesítőt, adják a csomagot, aztán viszlát.
Ha ajánlott, akkor kérnek személyit, lakcímkártyát nem, ha családtagomét veszem át, akkor lakcímkártyát is, meg hogy kije vagyok.

(#39400) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Allitolag 14-en feladtak a csomagomat, kaptam tracking noumbert de nem ir semmit hogy hol lenne, mennyi ido utan szoktak beirni hogy hol van ?
ennyit ir :
Shipping carrier USPS
Tracking number ***********
Last scanned date N/A
Package location N/A
See Full tracking history

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.