Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) SUPREME7 válasza nexuspolaris (#39549) üzenetére


SUPREME7
őstag

http://homar.blog.hu/2014/01/20/megteritette_az_ellopott_laptopot_a_posta

Posta Zrt. 2013 decemberéig bezárólag több mint 715 millió darab küldeményt kézbesített belföldön. Ebből a megalapozott eltűnések aránya 0,00076% volt.

Ez 5434 megalapozottan, bizonyítottan eltűnt (gondolom nyomkövetett) csomagot jelent. Ebben nincsenek benne a nem követett csomagok, amikről nem lehet bizonyítani, hogy egyáltalán beérkezett az országba. Több tízezer csomag tűnhet el egy évben ...

[ Szerkesztve ]

(#39552) radi8tor válasza nexuspolaris (#39549) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kínából nem ritka a 2 hónapos érkezési idő sem.

⭐ Stella

(#39553) nexuspolaris válasza SUPREME7 (#39551) üzenetére


nexuspolaris
tag

Hát, ettől nem lettem boldogabb... :(( Rendeltem már máskor ebay-ről, eddig minden megjött, általában egy hónapon belül...

(#39554) radi8tor válasza nexuspolaris (#39553) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várj türelemmel vagy ha olcsó volt a cucc, akkor rendeld meg ismét.
Karácsony előtt rendelt termékek van hogy 2-3 hónap alatt érkeznek meg.

⭐ Stella

(#39555) kaliber


kaliber
aktív tag

Akkor az új szabályok szerint, várható utolsó szállítás napja +30 nap a case indítás határideje, viszont nekem így több terméknél is 60. napon túl lehetne case-t índítani ami ugye nem lehetséges. Így gyakorlatilag 60 nap a case indítás határideje!?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#39556) radi8tor válasza kaliber (#39555) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért nem lehetséges 60 napon túl case-t nyitni?

⭐ Stella

(#39557) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
USA-ból továbbra is csúnya vámokkal kell számolnom ha 20k értékű csomagot rendelnék ugye? :R

[ Szerkesztve ]

(#39558) tamas1985 válasza dave93 (#39557) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen, bár csúnyának nem mondanám 27+2%

(#39559) Winner_hun válasza radi8tor (#39556) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért, lehetséges? Mert ez a szabály. Amúgy nem 45 nap az a 60? Nekem ~1,5 hónapja még 45 nap volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39560) kirkri válasza bul07 (#39541) üzenetére


kirkri
addikt

25-e után még van egy négy napos munkahét 31-ig. Rákérdeztem több kínai eladóra is, akiktől gyakran rendelek, és azt írták vissza, hogy jan. 30-ig a szokásos módon megy minden.

21 éve a Prohardveren! ™

(#39561) bul07 válasza kirkri (#39560) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem ebay de erre érdemes ránézni , szerintem ezt az ütemtervet követheti minden kereskedő

31-e már ünnep , és ellőtte még haza is kell utazniuk ami eltarthat pár napot is ha messzebbre mennek és az ünnepre is fel kell hogy készüljenek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39562) randras válasza bul07 (#39561) üzenetére


randras
veterán

Tegnap ejfeltol mar rengeteg elado nem dolgozik, be is van allitva joparnak ebayen.

(#39563) bl4ze


bl4ze
veterán

Most futott be két pakkom :

HongKong Payment date Tuesday, 7 Jan, 2014

China Post Payment date Saturday, 4 Jan, 2014

Egész tűrhető. Mindekttő kis érték, free ship

.:. bl4ze .:.

(#39564) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Még nem rendeltem az ebayről, ismerkedem vele.
Olyan terméket néztem ki, ami csak az USA-ban van, de az angol ebayen is hirdetik (bár ez végül is mindegy). A lényeg, hogy szállítanak Magyarországra és van egy ilyen szöveg: Import charges.
Ami után van egy összeg, az a vámot+áfát jelöli s ha igen a teljes összeget, azaz ha kifizetem akkor simán kézhez kapom, minden egyéb költség nélkül?
Mert a 27%os ÁFÁnál kisebb értéket látok ott.

citkar

[ Szerkesztve ]

(#39565) Hintalow válasza citkar (#39564) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen az ilyen opciónál előre kifizeted az ilyen jellegű dolgokat.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#39566) kirkri


kirkri
addikt

(#39561) bul07:
(#39562) randras:

Nem vonom kétségbe, hogy vannak eladók és cégek, akik már nem dolgoznak, de a postai szolgáltatás az 30-ig működik. Sőt, találtam olyan cikkeket is, hogy a nemzetközi küldeményeket nem érinti a New Year Holiday, de mivel ezt az infót hiteles postai honlapon nem találtam meg, így erre nem vennék mérget.

Viszont találtam egy hivatalos munkaidő naptárt. [link]

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39567) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egyes eladók pofátlansága jól megnevettet.
Rendeltem kb 13$-ért 14db nakamichi banándugót, tegnap jött meg a csomag, 17 nappal rendelés után, szokatlanul nagy csomagolásban, rá is volt írva, hogy nakamichi plugs.
Kinyitom, erre vmi olcsó, pár dolláros tisztítókészlet van benne.
Jeleztem a problémát az eladó felé, erre reggel ezt az üzenetet kaptam tőle:

Dear friend,

We are glad to hear that you receive your parcel.
And as for the canon cleaning kit, it was sent by mistake. But if you receive it, you can keep it as gift we give you, hope it will be helpful for you.
If you do not mind, we'd appreciated if you can give us full 5 star positive feedback.

Thanks for your support.
Best regards,
Ivon

Ez bolond?

De sajnos nem ez az első eset, hogy nem azt kapom, amit rendeltem.
Vagy meg se jön, vagy késik sokat, vagy mást kapok, vagy hulladék.
Kb mostanra lement 70-75%-osra az ebayes rendelések megbízhatósága.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39568) citkar válasza Hintalow (#39565) üzenetére


citkar
addikt

Akkor ha jól értem, van egy 1059 USD-os laptop, amihez odaírták, hogy 55 a posta és 244 az import díj, így kb 1358 USD az egész és kézhez fogom kapni?

(#39569) randras válasza Zirowe (#39567) üzenetére


randras
veterán

13db bármi $14-ért alapvetően azalatt az ár alatt van, amennyiért én azt gondolom, hogy minden rendben megy majd. :U

Eladó? Hány százalékos? Nekem mostanában minden okés, bár elég durván átszoktam amerikai-angol eladókra saját részről, amit meg másnak rendelek, általában rendben van, csak dög lassan jön meg.

[ Szerkesztve ]

(#39570) Zirowe válasza randras (#39569) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én meg már csak kb kínaiaktól szoktam. :DDD

Többi ilyen termékhez képest kb ugyanazon árban volt, szóval az nem levágós.
16ezernyi eladásból 98,7%.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39571) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

Az amazon-nál is működik az ebay-hez hasonló buyer protection program?

mi van akkor, ha írok az eladónak (aki nem maga az amazon ,hanem csak egy amazon-on kereskedő eladó) , mert nem jött meg a termék és az eladó nem ad nekem érdemi választ, csak ugyanazt a sablonválaszt küldi?

"köszönjük levelét, hamarosan válaszolunk" és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#39572) randras válasza Zirowe (#39570) üzenetére


randras
veterán

Hát az mondjuk elég kevés 16K-hoz :U

(#39573) kaliber válasza radi8tor (#39556) üzenetére


kaliber
aktív tag

Félig meddig kérdeztem is, hátha van vele valakinek tapasztalata. Mert 60 nap után "archived"-be kerül a termék értékelni már nem tudok, gondolom már case-t sem tudok indítani.
De megnéztem egy (archivált) terméknél és tudnék indítani case-t 60 napon túl is.

Nagyon megbízhatatlan lett az ebay nálam, főleg líthium akku rendelésnél, kezdek átszokni fasttech-re vagy most kipróbáltam az Aliexpress-t idáig korrektnek tűnik.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#39574) Guszti válasza kaliber (#39573) üzenetére


Guszti
aktív tag

fasttech kuld meg akksis cuccot emberi aron neked? csak mert nalam par hete mar csak DHL-el kuldene aranyarban akksis cuccot.

(#39575) SUPREME7 válasza bl4ze (#39563) üzenetére


SUPREME7
őstag

Január 12.-én délután kifizetett cucc, 15.-én postázva a bélyegző szerint, ma ott figyelt a postaládában :) December közepi singpostos, és január eleji HK postos nyomkövetett motyó meg még be se ért az országba :)

(#39576) Hintalow válasza citkar (#39568) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen. (de várjunk még válaszra, mert én nem nagyon rendelek vámolási árkategóriában.)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#39577) kirkri válasza Guszti (#39574) üzenetére


kirkri
addikt

Érdekes ez az aksi dolog.
Ugye a Hong-Kong Post és a China Post már nem hozza el a lítium elemeket/akkumulátorokat.

Viszont én rendeltem két laptop akksit is free shipping-el Kínából, amik már Pesten vannak a tracking szerint. Az egyiket a Svéd Posta a másikat a TNT Post hozta (ez a sima posta, nem az expressz).

Nem tudom, hogy az eBay-en a "sima" posták közül miért csak a Hong-Kong és a China Post elérhető. (részben éppen ezért vettem az Aliexpress-en az aksikat)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39578) citkar válasza Hintalow (#39576) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, várok, hogy valaki tudja-e vajon ez tartalmazza a teljes vám és ÁFA költséget.

(#39579) Bence123


Bence123
tag

Régebben beírtam ide, hogy kinek van az utánzat earpodsokkal tapasztalata, és valakit mást is érdekelt még, hát itt van egy:
Szóval vettem egy meglehetősen olcsó darabot, ami egészen szép, 13 nap alatt megjött(ahogy látom másoknak is gyors, gyorsabb a postája most, jó hír:) ). Konklúzió: adják hozzá a gyári tokot, ami számomra plusz pont, kidolgozási minőség és anyaghasználat nagyon jó, egyedül egy kicsi sorja van a fülbe menő részen, de nem zavaró egyáltalán, és nagyon kényelmes darab. Hangminőségre egy kicsit elmarad a gyári, előző szériás gyári apple fülhallgatótól, egy picit doboz hangja van, de végül is nem szól rosszul, csak lehetne jobb. Használható darab, nem úgy néz ki, hogy szét fog esni pár nap alatt. Sportoláshoz meg olyan helyekre ahova nem szükséges a csúcsminőség bőven ajánlom, de a jövőben biztos kipróálok egy drágább darabot, meglátjuk az mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#39580) TaaT


TaaT
veterán

Az első trackinges nagyobb értékű cuccom ami beragadt valahol.

Utolsó infó: 2013-12-30 18:02, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad

A korábbi trackinges cuccok ennyi idő alatt általában meg is érkeztek. :(

Give them hell Ukraine!

(#39581) Bence123 válasza TaaT (#39580) üzenetére


Bence123
tag

Egy régebbi dx-es csomagom, $30 körüli értékkel:
2013.10.30 00:11 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.12.08 09:41 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
Fogalmam sincs, mi tud ennyi ideig tartani.

[ Szerkesztve ]

(#39582) krikka válasza TaaT (#39580) üzenetére


krikka
csendes tag

Transporting

Destination Country - Hungary (Normal Tracking) Tracking Consuming:3276 Millisecond 2013-12-31 16:18, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad

:(

(#39583) attiati


attiati
veterán

Nyitottam case-t a 30. és 31. napon két rendelésemre.
Ebay szerint várjak 10 napot, hogy válaszoljon az eladó.
Innentől fogva kell figyelnem valamilyen határidőre?

Az eladó 2 hete nem válaszol. Az utóbbi 1 hétben kapott két negatív értékelést is: nem szállít és nem válaszol.
2003 óta ebay tag.

(#39584) kaliber válasza Guszti (#39574) üzenetére


kaliber
aktív tag

Igen, ugyanez van nálam is fasttech akku témában túl drága, maradt az aliexpress.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#39585) Stanley-B. válasza attiati (#39583) üzenetére


Stanley-B.
őstag

kell, mert ha nem lesz claim a dologból, akkor egy idő után automatikusan bezárul.

(#39586) attiati válasza Stanley-B. (#39585) üzenetére


attiati
veterán

De semmilyen linket nem látok, ahol folytatni tudnám az ügyet. Mit kell vele még tenne?

Megjelöltem az eset indításánál, hogy kérem vissza a pénzt.

(#39587) randras


randras
veterán

Most kaptam levelet friendshops852 nevű eladótól.

Főnökét Mr. Pigeon-nak deklarálta. :D

(#39588) fardem válasza attiati (#39586) üzenetére


fardem
aktív tag

amint elindítottad az ügyet, kiírja ,hogy az eladót megkérdezik xy napig. azt hiszem 8 nap múlva lehet escalation-t kérni, ami a vita eldöntésének kérése az ebay felől.

ha a case megnyitása után nem válaszol az eladó vagy egy hétig, akkor escalation-re kattintás. onnantól az ebay dönt.

ha az eladó nem tudja bizonyítani a feladás tényét akkor nyertél és visszakapod a pénzt.

(#39589) flegga92 válasza kaliber (#39584) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem még a hónap elején elküldte ingyen postával a fasttech singapore posttal az akksit. Tracking szerint 8-án postán volt, de még csak 18 ért ki az országból. Nem tudom mostanában mi van velük de az utolsó 2 csomagot leszámítva 7-9 naptári nap alatt lejött, most meg majdnem több mint egy hónap illetve kaptam 2 halott e-cigi patront, küldtek is helyette másikat, ami elveszett nem érkezett meg már 60 napja. Én el is felejtettem már mert cseréltem rajta fejet, de most írtam nekik hogy sajnos nem jött meg (sima csomag volt) és refoundoltak.

(#39590) nexuspolaris válasza nexuspolaris (#39549) üzenetére


nexuspolaris
tag

Megjött ma a másik csomagom is, igaz, ez Szingapúrból, lehet, hogy ezért tartott neki olyan sokáig :)

(#39591) atala válasza kirkri (#39577) üzenetére


atala
addikt

Én rendeltem gomb elemeket, amiből egyet visszafordítottak, ezért vissza is adták az árát. Egy csomag megjött. (CN post.) (pedig még rá is volt írva, a zacsira az elem típusa) Kettő meg még úton van.

(#39592) mirci18 válasza atala (#39591) üzenetére


mirci18
addikt

Mi a probléma az elemekkel hogy nem mindíg akarnak postázni ide?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#39593) Winner_hun válasza mirci18 (#39592) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39594) citkar válasza citkar (#39564) üzenetére


citkar
addikt

Valaki meg tudja mondani, hogy ha Ebay-en rendelek az USA-ból és ki kell fizetnem a postaköltségen felül az "import charges" összeget, akkor ennyi lesz az összköltség? És nem tesz rá Magyarország többet?

[ Szerkesztve ]

(#39595) Josi válasza citkar (#39594) üzenetére


Josi
aktív tag

Amennyi oda van irva:
ár+szállítás+import charges
És nem kell rá külön fizetni itthon.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#39596) citkar válasza Josi (#39595) üzenetére


citkar
addikt

Köszi!

(#39597) #89874944


#89874944
törölt tag

2014.01.20
19:38 Budapest - Pesterzsébet 1 posta

Küldemény információ:
Kézbesíthetetlen / Undeliverable

Kiegészítő információ:
cím nem azonosítható

Ez mi?? felhívtam a postát, azt mondják 18-án próbálták kézbesíteni, nem tudták elolvasni a címet(?!?) és 21-én vissza is küldték külföldre?? :W és 20-án este 8kor írnak a trackinghez?? ilyenkor mi van?? :(((

szerk:
nah pont most hívott vissza az ügyintéző csajszi, azt mondta megpróbálja visszaszerezni a csomagom, hátha még csak a központban van :) legalább aranyos volt...

[ Szerkesztve ]

(#39598) TaaT válasza TaaT (#39580) üzenetére


TaaT
veterán

Korai volt az aggódás. :C

2014-01-21 00:00, Arrived at overseas (Country code: HU)

Give them hell Ukraine!

(#39599) randras válasza #89874944 (#39597) üzenetére


randras
veterán

Lehetetlen, ennél jóval tovább szokták tárolni, ha nem kézbesíthető. Egyébként meg ne a posta oldalát nézd, késéssel veszi át a tracking bejegyzéseket.

(#39600) #89874944 válasza randras (#39599) üzenetére


#89874944
törölt tag

máshol már nem tudom nézni, mert a posten.se törölte az ID-t.
egyébként ennél a csomagnál végig napra pontosan követte a magyar posta is. remélem akkor még nem küldték vissza :U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.