Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) Freddycom válasza fardem (#39750) üzenetére


Freddycom
őstag

Értelek. Köszi az infót.

(#39752) matyi19 válasza Freddycom (#39749) üzenetére


matyi19
őstag

Igen azok! :D
Ahogy írtam neki, hogy ha átverés ne is küldje el, illetve utalja vissza a pénzt, fel órára jött is a válasz, illetve az Email PayPal-ról, és eBay-ról, hogy a teljes összeg vissza lett utalva... :)
Még mindig jobban járt, ha elküldi és utána utalta volna vissza a vételárat...

(#39753) Primary92


Primary92
senior tag

Ebayen a keresésnél lehet valahogy országok szerint szűrni? Konkrétan az érdekelne, hogy EU-n belüli legyen.

(#39754) TaaT válasza Primary92 (#39753) üzenetére


TaaT
veterán

.co.uk oldalon lehet.

Give them hell Ukraine!

(#39755) hidroponi válasza Primary92 (#39753) üzenetére


hidroponi
aktív tag

advenced search -> located in

(#39756) korpicschess válasza Winner_hun (#39748) üzenetére


korpicschess
veterán

Pont ez a bajom, hogy mindenhol látszik, hogy 31,5$, ami hiába kevesebb, mint 7k, az euró-dollár keresztárfolyam olyan, hogy több, mint 22 euró. :((

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#39757) Jakuu válasza korpicschess (#39756) üzenetére


Jakuu
őstag

Nekem meg az a bajom, hogy a szallitast is beleszamoljak a vam/ado ertekbe, amit masnak fizetsz mint postakoltseg.
Ez egyszeruen egy vicc.

(#39758) krikka válasza Jakuu (#39757) üzenetére


krikka
csendes tag

Azért meg lehet érteni a vámosokat is.. Sokszor a szállításba építik bele a termék árát.

(#39759) matyi19


matyi19
őstag

Hogy ne járjak úgy mint a múltkor, ez az eladó korrektnek tűnik?

(#39760) joergie válasza matyi19 (#39759) üzenetére


joergie
őstag

Szerintem igen. Azt már te döntöd el, hogy a véleményem mérvadó e vagy sem :))

Lenne egy kérdésem(nem feltétlen hozzád): német ebay-en raknék fel fixáras cuccot(ajánlattéteteli lehetőséggel). Milyen költséggel számoljak abban az esetben, ha NEM sikerül eladni a megadott időn belül.
(az érték 5-600eur közt valószínű)

Illetve ha sikerül, de ez már kevésbé érdekel.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#39761) Stanley-B. válasza krikka (#39758) üzenetére


Stanley-B.
őstag

az lenne a korrekt, ha a küldemény tulajdonságait (méret, tömeg, esetleges értéknyilvánítás), gyorsaságát és feladó országot figyelembe véve lennének átalányok, amit el lehet számolni postaköltségként.
Pl. 250USD értékű telefon, DHL, erre a reális postaköltség lenne mondjuk kb. 20 dollár, így ha 50 dollár lenne ráírva postának, akkor is 20-at fogadnának el, és csak a többire menne az áfa.

persze ez annyi extra munkát jelentene, hogy a jelenlegi 2 hetes vámolásból lenne 1 hónapos, mert a kapacitásukat már az is meghaladja, hogy megvizsgáljanak annyi csomagot, amennyire ki kívánják vetni az áfát + egyszerűbb és jövedelmezőbb az, hogy fizessél a teljes összegre, csak éppen nem korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#39762) TaaT válasza joergie (#39760) üzenetére


TaaT
veterán

1x lesz a feltöltés költsége, ezt mindenféleképpen levonják ha eladod, ha nem. (ezt akkor is bukod ha valaki megvette a cuccod de nem fizeti ki)

Ha eladtad akkor a termék + postaköltség összegének a 10%-a a jutalék.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#39763) somnia válasza TaaT (#39762) üzenetére


somnia
őstag

(ezt akkor is bukod ha valaki megvette a cuccod de nem fizeti ki)
Ne terjeszd!

(#39764) fardem válasza somnia (#39763) üzenetére


fardem
aktív tag

amikor eladsz, a költségek:

az ebay feltöltés díja + eladás díja 10% jutalék ebay felé (+ paypal jutalék 4%-csak akkor ha paypalon fizetik ki)

ha nem fizetik ki, akkor is ezeket fizeted kivéve paypal jutalék.

nem fizetés esetén kell unpaid item case-t nyitni és ha nem lesz végülis kifizetve a cucc, akkor ha bezárod jóváírják neked a 10% jutalékot. sajnos a feltöltési díjat nem.

(#39765) somnia válasza fardem (#39764) üzenetére


somnia
őstag

Hu b+, ezt nem tudtam, bocs.
:R

(#39766) fardem válasza somnia (#39765) üzenetére


fardem
aktív tag

az a szemét dolog az ebayn, ha eladsz valamit, az ebay azonnal felszámolja a jutalékát. 10%-ot.

és még akkor nem történt fizetés a vevő részéről. mondjuk, ha valami nagy dologról van szó, akkor szép summás lesz a jutalék az ebay felé.

aztán meg a bolond vevő gondol egyet, nem kell neki a megnyert cucc és nem fizet. ezért kell unpaid item case-t nyitni. csak akkor írják jóvá neked a jutalékot, ha bezárod a case-t pár nap után azzal, hogy a vevő nem fizetett.

(#39767) somnia válasza fardem (#39766) üzenetére


somnia
őstag

Aha, köszönöm.

(#39768) joergie


joergie
őstag

Jól összekutyultad. mikor vonja a 10%-ot? tegyük fel hogy csak paypal-ra adok meg fizetési lehetőséget postával.
opciók:
hirdetés feladásakor
amikor a vevő rányom, hogy megveszi, és az aukció véget ér
amikor lejár a hirdetés, mivel senki nem akarta megvenni
amikor a vevő fizet paypalon
random

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#39769) TaaT válasza joergie (#39768) üzenetére


TaaT
veterán

"amikor a vevő rányom, hogy megveszi"

Az ebay-es egyenlegedre ekkor kerül rá a 10% mínuszban. Ha manuálisra van beállítva akkor te döntöd el mikor fizeted (gondolom van egy határidő erre), ha automatikus akkor az ebay húzza le a kártyádról hó végén.

Give them hell Ukraine!

(#39770) fardem válasza TaaT (#39769) üzenetére


fardem
aktív tag

így van! az ebay az aukció végével számolja a jutalékát, ha sikeres eladás volt. mindegy aukció volt, vagy buy it now os eladás. nem számít hogy fizetett-e a vevő vagy sem.

(#39771) V/ válasza fardem (#39766) üzenetére


V/
Topikgazda

"az a szemét dolog az ebayn, ha eladsz valamit, az ebay azonnal felszámolja a jutalékát. 10%-ot."

Minden aukciós portál eladáskor felszámolja a jutalékot, melyik az aki később számolja fel? Miért lenne ez szemét dolog?
Használom a rendszerüket, eladok valamit és még fizessek is ezért? :W
Hát nem így működik.

(#39772) Stanley-B. válasza V/ (#39771) üzenetére


Stanley-B.
őstag

hát, ha hazai példa kell akkor vatera/teszvesz nem eladáskor számolja fel a jutalékot, hanem ha a vevő vagy az eladó sikeresnek jelölte meg a tranzakciót. Ha egyik sem értékel, akkor 21 nap után automatikusan sikeresnek veszi és csak ekkor számlázzák.

(#39773) fardem válasza V/ (#39771) üzenetére


fardem
aktív tag

igazad van, felelőtlenül használtam a szemét szót. :(

(#39774) fardem válasza Stanley-B. (#39772) üzenetére


fardem
aktív tag

akkor már ebay, mint vatera. ebay-n van védelem, vaterán semmi.

vertek is már át.

(#39775) V/ válasza Stanley-B. (#39772) üzenetére


V/
Topikgazda

Külöbség csak annyi hogy az eBay-n havonta kell fizetni és mint már írták van eladói védelem is, de ha nem fizet a vevő akkor a jutalékot vissza szokták adni, ezért kell case-t indítani.
A Vatera akár havonta többször is számláz, ha véletlenül eladóként sikerest nyomsz, bizony nem kapsz vissza semmit. A 21 nap meg kevesebb, mint a 30 naponkénti eBay számla. És bizony azonnal megjelenik a Számlázandó tételek közt. Nem jobb a Vatera.

[ Szerkesztve ]

(#39776) Frozzy


Frozzy
őstag

Sziasztok! :)

Ebay-n szeretném megvásárolni EZT a tokot.

miután rámegyek, hogy buy it now, ezt írja ki: Unfortunately, this item can't be purchased because the seller can't accept payments right now. (sajnos ezt nem lehet megvásárolni mert az eladó nem tudja fogadni most a kifizetéseket)
Error code: 70297 70205

mi ilyenkor a teendő ? direkt ő állította be, hogy ne tudjam megvenni vagy mi van ilyenkor.. elég régóta ebayezek de még sosem láttam ilyet :Y

Köszi előre is a segítséget! :R

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#39777) TaaT válasza Frozzy (#39776) üzenetére


TaaT
veterán

Biztos készül a szilveszterre az eladó. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#39778) Frozzy válasza TaaT (#39777) üzenetére


Frozzy
őstag

hú hát ezt, hogyan kéne értelmeznem ?:D mert ez nekem semmit nem mond.. :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#39779) TaaT válasza Frozzy (#39778) üzenetére


TaaT
veterán

:) [link]

Give them hell Ukraine!

(#39780) Bence123 válasza Frozzy (#39778) üzenetére


Bence123
tag

Kínaiknál éppen készülnek az újévre. A legtöbb kínai eladó most nem dolgozik, a tokot próbáld meg február első felében megvenni, akkor már valószínűleg dolgozni fognak

Szerk.: megelőztek:) btw vannak ennél olcsóbb ugyanilyen tokok is az ebayen, bepróbálkozhatsz ott, hátha még van aki dolgozik(legtöbbnél ki van írva, hogy jelenleg nem teljesít rendeléseket)

[ Szerkesztve ]

(#39781) Stanley-B. válasza V/ (#39775) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ez nem változtat azon a tényen, hogy ellentétben az állításoddal, nem minden aukciós oldal akkor számláz, mikor eladtad.

"ha nem fizet a vevő akkor a jutalékot vissza szokták adni, ezért kell case-t indítani."

vaterán meg megjelölni, hogy nem jött létre és kész. Melyik könnyebb?

"A Vatera akár havonta többször is számláz, ha véletlenül eladóként sikerest nyomsz, bizony nem kapsz vissza semmit. A 21 nap meg kevesebb, mint a 30 naponkénti eBay számla. "

és? a végeredmény úgyis az, hogy fizetsz. 14 nap van amúgy a számla kiegyenlítésére + még további 14 napot késhetsz vele, mielőtt követeléskezelőknek adják át (tehát akár 21+14+14 nap is lehet), szóval itt is tudod húzni, ha már nálad szempont, hogy minél később fizess. És ahogy véletlenül sikerest nyomhatsz, úgy véletlenül elfelejthetsz unpaid case-t is nyitni :U
+ ha a hirdetés szövege alátámasztja, hogy nem jött létre, ennek ellenére mégis sikeresként jelölted meg véletlenül, az ügyfélszolgálat módosítja, hasonlóan a téves értékelések esetén is.

"És bizony azonnal megjelenik a Számlázandó tételek közt. Nem jobb a Vatera."

És bizony éppen ezért számlázandó és nem számlázott. A számlázandó csak egy tájékoztató arról, hogy milyen költségek várhatóak még, ha sikeres lesz az adott tranzakció.

[ Szerkesztve ]

(#39782) kirkri válasza Stanley-B. (#39781) üzenetére


kirkri
addikt

Illetve V/ fórumtársnak egyaránt:

Van ennek bármi jelentősége?
A Vatera és az eBay egyaránt kitalálta saját szabályait/feltételeit, senkit nem köteleznek arra, hogy rajtuk keresztül árulja a portékáját. Az eladó menjen oda kereskedni, amelyik jobban megéri neki.Adott esetben lehet a Vatera olcsóbb és rugalmasabb (ez utóbbit én sem hiszem), ugyanakkor az eBay több potenciális vásárlót ér el.
Én személy szerint nem adok neki hosszú időt és az eBay-t is letaszítják a "trónjáról", ha még eddig nem tette meg az Alibaba Group (Alibaba/Aliexpress).

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39783) V/ válasza kirkri (#39782) üzenetére


V/
Topikgazda

Igazad van. Ha valakinek nem tetszenek az aukciós portál szabályai, az ne hirdessen ott és kész, de azért nem kell leminősíteni az adott céget.

(#39784) Stanley-B. válasza kirkri (#39782) üzenetére


Stanley-B.
őstag

én sem azért írtam, mert a vaterát jobb piactérnek tartanám (sőt, igazából utálom), csak volt pár valótlan állítás.

(#39785) Frozzy válasza Bence123 (#39780) üzenetére


Frozzy
őstag

igen ám.. kb van 800ft-al olcsóbban. csak az egy másolat. ez meg elvileg hologrammos eredeti spigen tok.. azért nem mindegy :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#39786) Bence123 válasza Frozzy (#39785) üzenetére


Bence123
tag

Nem értek én hozzá, csak gyorsan körbenéztem és ezt láttam, hátha segít :B

(#39787) Frozzy válasza Bence123 (#39786) üzenetére


Frozzy
őstag

tudom, láttam én is.. de egyből láttam, hogy tuti nem eredeti.. ez meg legalább remélem az.. mind a kettő rizikó inkább ezért fizetek rá "hátha.."

de egyébként köszönöm a felvilágosítást! :R

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#39788) peter889 válasza mirci18 (#39671) üzenetére


peter889
őstag

Köszi az infót, akkor várok. Hátha addig csoda történik és megérkezik a szept. elején rendelt lámpám.

(#39789) peter889


peter889
őstag

A segítségetek kérném. Van ez a terméklap: [link]
Miért lehet az, hogy ezt a terméklapot a keresésnél (Search/Advanced Search) nem tudom behozni? Nálatok sikerül?
(Ezt korábban vásároltam, de volt egy probléma, és a pénz egy részét visszaértem.)

Eddig azt hittem, hogy a keresésnél az összes találatot kidobja. Vagy csak nem tudok keresni?

Köszönöm, előre is.

[ Szerkesztve ]

(#39790) matyi19 válasza Frozzy (#39787) üzenetére


matyi19
őstag

Szerintem nem eredeti az sem ami eBay-on van, élőszsör is nagyon olcsó, másodszor a spigen honlapján nem is létezik ilyen tok...legalábbis én nem találtam. :U
Viszont amennyiért van ez eBay-on nem drága, és elég jó minőségnek tűnik.

(#39791) hidroponi válasza peter889 (#39789) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a kulonbozo teruleteken (.com, de, .co.uk) feladott termekeknel szokott ilyen lenni, hogy a masik oldalon nem talalja oket. ez pl. az angol oldalon lett feladva (GBP). a .com-on csak az US$ es AUS$-os tetelt talalod meg a keresoben ettol az eladotol.

(#39792) Badboone


Badboone
csendes tag

Sziasztok!

Jelenlegi rendelésem "Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől" státuszú (2014.01.23
13:09), nem kaptam még semmilyen értesítést. Azt szeretném Tőletek kérdezni, hogy a paypal tranzakció képernyőmentését hová kell elküldeni? A téma összefoglalóban említett két mail cím megfelelő (vam.info@vam.gov.hu; vamkezeles@posta.hu)? Mást kell esetleg küldenem?

(#39793) tamas1985 válasza Badboone (#39792) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen elég lesz vagy lemented pdf a számlát az is jó, elvileg kapsz egy ajánlott levelet tőlük, azt meg kéne várni mert abban lesz az azonosító száma ha jól emlékszem.

(#39794) Winner_hun válasza Winner_hun (#23515) üzenetére


Winner_hun
félisten

No ez a rekord megdöntve, 60 nap alatt 287 db termék megvéve:

A 30 napos még hízhat...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39795) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, segítségetekre lenne szükségem. sinceritytrading-től rendeltem egy 64Gb-s Sandisk memkártyát. kiis fizettem erre rá 1 napra jött egy levél: [link]
Ezután megírtam neki hogy, találtam a termékei között ugyan olyan kártyát csak átalakítóval és küldje azt. Erre megjelent a kis boríték hogy felis adta...de erre ma megint kaptam egy ilyen levelet: [link]

Közbe pedig még igy néz ki az ebay oldalán a rendelésem: [link]
Így pedig a paypallom: [link]

Szóval most mivan?Szerintetetek feladta? vagy most most mit csináljak?

(#39796) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Vettem egy lejátszót, a héten ért ide, működik, de az egyik gomb nem jó rajta. Nem tudtam még megnézni mennyiért javítanák itthon. De ha mondjuk 2 hét múlva lesz csak kész, és akkor írok (45 napban benn vagyok úgy is) akkor meg úgy jön le, hogy használtam és úgy lett baja. Most akkor írjam meg azt, hogy gondom van, valszeg lesz refund igényem, de nem tudom még mikor meg mennyi?

(#39797) Bence123 válasza utgyuru (#39796) üzenetére


Bence123
tag

Ha nem trackinges, akkor ők sem tudják mikor érkezett meg hozzád, írhatsz amit akarsz.

(#39798) utgyuru válasza Bence123 (#39797) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Nem volt tracking, ebay-en még az sincs bejelölve, hogy postázta volna. Akkor elég ha akkor írok ,ha már tudom, hogy mennyire "fáj" ?

(#39799) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Nemrég regisztráltam, néhány apróságot már rendeltem, de sok terméknél azzal szembesülök, hogy nem szállítanak Mo-ra. Nem találtam menüpontot, így kíváncsi lennék, van-e valamilyen lehetőség beállítani a termékeket, hogy szállítsanak ide is? Csak ezeket akarnám látni.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#39800) Badboone válasza tamas1985 (#39793) üzenetére


Badboone
csendes tag

Köszi!

Paypal-on hol tudok pdf-et menteni? Kerestem de nem találtam...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.