Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Megnyertem egy aukciót, de nem tudom fizetni paypal-en, mert Mo.-ra nincs megadva a szállítási költség. Az eladó rámírt, hogy fizessem ki, de ő csak Németo.-n belül postáz. Most ilyenkor mi van?

(#39202) lupus_l válasza utgyuru (#39201) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ha nagyon kell a termék, akkor regisztrálj ezen az oldalon egy PO Box-ot, ahol beállíthatod a csomag továbbítását (plusz díjért). Az új címet ne felejtsd el felvinni az eBay beállítások alá, és a tranzakció alatt legyen alapértelmezett. Ez után fizetsd ki az aukciót.

Feladás után pedig nyugodtan töröld.

[ Szerkesztve ]

(#39203) utgyuru válasza lupus_l (#39202) üzenetére


utgyuru
aktív tag

És ha ennyiért nem kell?

(#39204) lupus_l válasza utgyuru (#39203) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Akkor kérd a tranzakció törlését az eladótól. Ha nem törli, akkor valószínű unpaid item case-t nyit pár nap múlva.

(#39205) radi8tor válasza utgyuru (#39203) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahogy előttem mondták, ezt mindig licitálás előtt kell megnézned. Ha nincs megadva postaköltség kis hazánkba, akkor arra nem kötelezhető az eladó, hogy elküldje neked.

⭐ Stella

(#39206) utgyuru válasza lupus_l (#39204) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Az unpaid item case mivel járna ?

(#39207) Freddycom válasza utgyuru (#39206) üzenetére


Freddycom
őstag

Ha nem csinálsz belőle rendszert, egy alkalomból nem lesz semmi probléma. Sokadik ilyen esetben valószínű felfüggesztik a fiókod.

[ Szerkesztve ]

(#39208) utgyuru válasza Freddycom (#39207) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Aham, értem. És olyan nincs, hogy kifizettetik velem az eladó költségét? (licit díja vagy ilyenek?)

(#39209) radi8tor válasza utgyuru (#39208) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olyan nincs.

⭐ Stella

(#39210) Trichie válasza radi8tor (#39148) üzenetére


Trichie
tag

Mi az a case és hol tudom ebayen megnyitni? A telefont becsomagoltam és beleraktam azt a csomagolást is amiben jött, ezt külön kérte a kis kínai gondolom hogy be tudjon azonosítani.

(#39211) Trichie válasza hmrbl65 (#39155) üzenetére


Trichie
tag

Igen én már pénteken utánajártam a postán, mivel 1 kg alatt van ezért 3400Ft ajánlott levélként. Úgy gondolod ez így jó lesz? Kb úgy ér majd oda mint ahogy én meg szoktam kapni az ebayes cuccaimat, 1 hónap?

(#39212) radi8tor válasza Trichie (#39210) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Case-t a Purchase history-ban a termék melletti More actions lenyitásával tudsz indítani: Resolve a problem

⭐ Stella

(#39213) somnia válasza Trichie (#39211) üzenetére


somnia
őstag

Nem olyan lassú.
Én Indiába küldtem pakkot, 9 nap alatt ott volt.

(#39214) utgyuru válasza radi8tor (#39209) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Szóval akkor max nem lesz ebből semmi. Köszi mindenkinek a segítséget.

(#39215) radi8tor válasza utgyuru (#39214) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 ilyen után nem lesz semmi.
Egyébként hány sikeres vásárlásod volt már eBay-en?
Akkor lehet valami, ha mondjuk ez az első 10-ben történik. :U

⭐ Stella

(#39216) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Valaki rendelt már ilyen fejlámpát? Jó nagy fényereje van? Megbízhatóak?
[link]

(#39217) utgyuru válasza radi8tor (#39215) üzenetére


utgyuru
aktív tag

14 pozitívom van. Mi van, ha az első 10-ben van?

(#39218) fardem válasza utgyuru (#39217) üzenetére


fardem
aktív tag

az ebay-s teamtől függ, hogy mit csinálnak. ha nem fizetsz, akkor a germán biztos nyit unpaid utem case, csak hogy szívj vele. nem tudsz mit csinálni.

amikor majd a case-t bezárja neki jutalékot jóváírják, mivel nem fizettél, és nem adta el ő a cuccot.

én is így jártam, most adtam el valamit, de nem akarózott kifizetni az angolnak.

(#39219) radi8tor válasza utgyuru (#39217) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem akkor azért neccesebb, mivel új vagy és még illene a szabályok szerint használnod a rendszert (amit elfogadtál regisztrációnál).

Nincs miért aggódnod. 1 unpaid item case nem a világ.

⭐ Stella

(#39220) utgyuru válasza radi8tor (#39219) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Igen tudom, de licit vége előtt 4 perccel láttam meg, és ráugrottam. Előtte mindig megkérdeztem. Illetve 2x nem, de azok meg csont nélkül postáztak ide is.

(#39221) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Szeretnék a telefonomhoz tokot rendeltetni veletek.
Az Amazon-ról kellene, konkrétan ezt a terméket.
Mindennel együtt (szállítás-vám-áfa stb) mennyiért kapnám meg ?
Nekik kell írnom pm-et (persze csak az egyikőjüknek)?
-Winner_hun
-randras
-W1

(^)(>.<)(^)

(#39222) CoolBoy323 válasza vacs (#39221) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez nem az ebay topik? ja, de :DD

amazon nem szállít hazánkba egyébként...

(#39223) vacs válasza vacs (#39221) üzenetére


vacs
veterán

Sziasztok.

Szeretnék a telefonomhoz tokot rendeltetni veletek, konkrétan ezt a terméket.
Mindennel együtt (szállítás-vám-áfa stb) mennyiért kapnám meg ?
Nekik kell írnom pm-et (persze csak az egyikőjüknek)?
-Winner_hun
-randras
-W1

CoolBoy323: jogos, bocs.

(^)(>.<)(^)

(#39224) CoolBoy323 válasza vacs (#39223) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

11,99+9,45$= 21,44$*225= 4824Ft
Ennél az összegnél nincs még áfa és vám fizetési kötelezettség!

[ Szerkesztve ]

(#39225) troland26


troland26
őstag

Urak , lassan egy hónapja nem ért ide Kínából a rendelésem .. kezdhetek aggódni vagy ez szokványos ? :(

RC128505704CN

(#39226) kirkri válasza Trichie (#39211) üzenetére


kirkri
addikt

Éppen az imént írtam egy hasonló ügy kapcsán az Aliexpress topikba, hogy én egy telefon LCD-t küldtem Kínába és 4 munkanap alatt odaért. A postától kapott tracking alapján végig tudtam követni a küldeményt. Én ugyan kértem rá tértivevényt is, de nagyon meglepődnék, ha visszakapnám az átvételről az igazolószelvényt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#39227) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nemsokára letelik a várható érkezéstől számított 30 nap, de nem nyitok case-t, hanem belemegyek, hogy küldjön egy második példányt (jelenleg ezt akarja az eladó), akkor számíthatok rá, hogy nem küld semmit? Még nem értékeltem az eladót, így elméletileg kaphatna egy szép negative-ot, ha nem jön meg az újraküldött sem, és azt olvastam itt, hogy attól hasmenéses tüneteket produkálnak az eladók. Vagy az is elévül egy idő után?

(#39228) kirkri válasza [CS]Blade2 (#39227) üzenetére


kirkri
addikt

Én ilyenkor kérek inkább egy refund-ot és megírom az eladónak, hogy újra megveszem a terméket tőle a refund után.
Benne van a pakliban, hogy másodszorra sem jön semmi. Egyszer volt egy ilyen tapasztalatom, de mivel UK-ből jött (volna) a csomag, így kiderült gyorsan, hogy a másodikat is hiába várom, ugyanis megjelentek a negatív feedback-ek az értékelésében ugyanarról a termékről, amit én is vártam. A 45 napba még belefértem, így inkább visszaadta csendesen a pénzem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#39229) godan


godan
csendes tag

Sziasztok!
Ebay-el kapcsolatban is lenne egy kérdésem. Lezárult pár aukcióm és egy német srác több termékemet is megvásárolta. (ilyen 4-5 dolláros tételek)
Most arra kér , hogy kombináljam és küldjek számlát.
Ezt szeretném megkérdezni, hogy hogyan csináljam mert így számlát még nem küldtem.
Köszönöm aki segít.

(#39230) VegyesTamás válasza [CS]Blade2 (#39227) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

A felhasználói értékelések soha nem évülnek el, amíg él a fiók úgytudom.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#39231) [CS]Blade2 válasza kirkri (#39228) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

eshoppingcity1 ( 55943
Positive Feedback (last 12 months): 98.6%
1 month 6 months 12 months
Positive 2471 19697 36063
Neutral 40 341 615
Negative 27 305 536

Utolsó 27-et átnéztem, van benne pár "nem jött meg a csomag", de a többsége valami olcsó szart vett, és eltörött nekik 2 nap alatt, vagy mást küldött, mint amit rendeltek.

Kis tétel, így szerintem megpróbálom.

5 másik cucc úton van, de ahogy elnézem nov 12-15-ös csomagokat kaptak itt nemrég páran...

(#39232) kirkri válasza [CS]Blade2 (#39231) üzenetére


kirkri
addikt

Sok száz eBay-es vásárlással a hátam mögött ezért pártolok át egyre jobban az Aliexpress-re, ott ugyanis minden rendeléshez jár tracking number, még a három dolláros free shippinges termékhez is.
Így folyamatosan látom merre jár a csomagom.

21 éve a Prohardveren! ™

(#39233) fardem válasza godan (#39229) üzenetére


fardem
aktív tag

az eladott áruknál, a terméknél legörgeted a menut. van olyasmi hogy send payment information vagy invoice vagy ilyesmi. ott kell megadni hogy mennyi postaköltséget kérsz.

(#39234) Nus válasza troland26 (#39225) üzenetére


Nus
tag

Nekem a nov 18.-án leadott rendelések a múlt héten jöttek meg, szerintem még ne aggódj.

The sky was pink...

(#39235) radi8tor válasza CoolBoy323 (#39222) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szállít az, nem Amazontól függ, hanem attól az eladótól akit kiválasztasz a terméknél. :K

⭐ Stella

(#39236) GAthersw


GAthersw
csendes tag

Sziasztok!

Angliából várok csomagot. Royal Mailel adták fel, elvileg GLS hozza majd ki. Csütörtökön reggel adták fel, de a GLS-nél még nyoma sincs a rendszerben a ragszámnak. Ennyit látok:

http://www.trackitonline.ru/?tn=RJ578611587GB

Van valakinek tapasztalata a Royal Mail/GLS párosról? Van esély rá, hogy a héten kihozzák?

(#39237) bl4ze válasza GAthersw (#39236) üzenetére


bl4ze
veterán

Pénteken kapta meg a GLS : 10/01/14 AM DESPATCHED TOGLS HUNGARY HUNGARY

kb. 1 nap még és látszani fog a GLS-nél is ahogy beérkezik a Német HUB-ra, onnan meg 3 nap még amire itt van

Itt nézd majd : [link]

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#39238) GAthersw válasza bl4ze (#39237) üzenetére


GAthersw
csendes tag

Köszi. Ezt: 10/01/14 AM DESPATCHED TOGLS HUNGARY HUNGARY hol találtad?

Egyébként mekkora ökörség, hogy elviszik Németországba és onnan vissza... Régebben, ha Royal Mailel küldtek csomagot az 2-3 nap alatt itt volt, nem küldték európai körútra, leszállt Budapesten és hozta a posta...

(#39239) bl4ze válasza GAthersw (#39238) üzenetére


bl4ze
veterán

Royalmail.

Date Time Status Track point
10/01/14 AM DESPATCHED TO GLS HUNGARY HUNGARY
10/01/14 05:28 RECEIVED ATHEATHROW WORLDWIDE DC HEATHROW WORLDWIDE DC
09/01/14 16:44 DESPATCHABLE TOHWDC SIGNED FOR ROAD 2 SHEFFIELD MAIL CENTRE
09/01/14 14:46 COLLECTED SHEFFIELD MAIL CENTRE
09/01/14 09:19 ACCEPTED AT POL 272 Sharrow Vale S11 8ZH

Mi az, hogy vissza ?

UK-GERMANY-AUSTRIA-HUNGARY az útvonal.
Németország útba esik - kamion nem repülő.
Elég rég már nem a Posta hozza az ajánlott küldeményeket, GLS és teherautón nem légi.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#39240) GAthersw válasza bl4ze (#39239) üzenetére


GAthersw
csendes tag

Nekem a Royal Mailes track&trace csak a legutolsó állapotot mutatja

(#39241) #89874944


#89874944
törölt tag

sziasztok!

hamis arut kaptam.
a tipikus ismertetojelek hogy mindenhol gagyi cimke van, nem olyan aminek kene lenni, nehol hianyzik, illetve zorog vmi a cuccban ha megrazom...
ha ez nem lenne eleg, egy gps trackerrol van szo, ami folyamatosan azt mondja hogy amerikaban egy kansasi kisvarosban vagyok. sajnos nem igy van...

mit lehet tenni?:/

(#39242) htc07


htc07
addikt

Sziasztok! Rég jártam már erre.. :B

EU-n belül mi a legbiztonságosabb módja annak, hogy a címzett megkapja a csomagot, vagy ha nyoma vész, akkor kártérítsenek? (díjszabás). Mi a szolgáltatások megnevezése? :)

Első alkalom lenne, hogy nem csak veszek hanem eladnék ebayen, és nem szeretném ha átvágna a vevő vagy a posta.

[ Szerkesztve ]

(#39243) kirkri válasza GAthersw (#39240) üzenetére


kirkri
addikt

A Royal Mail tracker addig mutatja, hogy a GLS átveszi a csomagot. (Ezt írják is a honlapon, hogy csak addig látható, amíg UK területen van) Azt már nem írják sehol, hogy onnantól a fent linkelt GLS címen tovább lehet követni, de arra vannak a fórumok, hogy ezt a segítőkész fórumtársak megmondják. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#39244) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Amikor rendelek valamit, az eladó melyik címet látja, ami az ebay-en van beállítva, a paypal-eset? Most tűnt fel, hogy ebay-en nincs beírva a város a címembe, csak ország irányítószám utca, de paypal-en jól volt megadva. :DDD

(#39245) detroitrw válasza utgyuru (#39244) üzenetére


detroitrw
addikt

ha bp-i vagy akkor akár el is hagyható (lenne) :K (nem e miatt fog eltévedni a csomid :P )
de bármikor tudod módosítani

(#39246) kmisi99


kmisi99
addikt

Dec 17. rendeltem ebayről azóta is itt tart a tracking
2013-12-27 09:06, Item information : Célországba elküldve
2013-12-27 00:00, 交航, PEK, 匈牙利

Kezdjek aggódni vagy még megjöhet?

(#39247) eastsider


eastsider
nagyúr

sziasztok!
nem jött meg egy cuccom kínából, kaptam refundot, jött is paypalos mail.
viszont az eladó azonnal nyitott egy cancel transaction caset. ennek mi értelme? dobtan neki azóta egy pozitívat..

(#39248) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, ma megrendeltem ezt a ventit USA-bol, a szallitas benne volt az arba, csak 7$ a venti, ilyen kis osszegnel vamot kell majd fizessek ra? Ha kell akkor azt amikor atveszem vagy mikor es hol kell befizetni ? Ez a venti

(#39249) kirkri válasza kmisi99 (#39246) üzenetére


kirkri
addikt

Ha China Post, akkor ez még bőven jó.
Hong Kong Post valamivel gyorsabb, Singapore Post még gyorsabb.

Érdekes egyébként, hogy van Kínában egy rakás nemzeti postának szolgáltatása a fentieken kívül is (ott működött a postai liberalizáció, nálunk meg semelyik nemzeti posta nem lépett be a piacra a nyitás után), és jellemzően nem drágábbak mint a China Post, mégis azt használják inkább a kínai eladók.

És ráadásul egy érdekes dologba futottam bele egy küldeménynél. A csomag Kínából jött a Sweden Post hozta. A küldeményt a tracking szerint felvették Kínában, majd pár nap múlva megjelent Stockholm-ban, aztán rá 3 napra kézbesítették nekem. A Sweden Post nagy matricájával volt felülragasztva az eredeti címzés. A mai napig nem értem, hogy ez merre is járt. :F Hamarosan jön egy másik csomagom is amit a svéd posta fog hozni Kínából. Ha az is hasonló útvonalon jön, akkor felvet egy érdekes lehetőséget vám szempontból, mivel ugye Svédország EU tag...

(#39247) eastsider: Neked semmire, ez neki jó, mert akkor nem kell kifizetnie a jutalékot azért a termékért, amit ha úgy nézzük el sem adott. Fogadd el a request-et, az a korrekt.

(#39248) SirAlo: Nem kell.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#39250) eastsider válasza kirkri (#39249) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi!
azt hittem valami trükk :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.