Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) Chiftain válasza TigerCat (#34599) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Kösz a választ! :R

(#34602) Peetey91 válasza TigerCat (#34600) üzenetére


Peetey91
senior tag

Pont tegnap tettem fel, de csak az ingyenes verziot, ami a Dropboxot nem tamogatja, viszont egyelore tetszik. Szerintem probald ki, a honlapon vasarolva pedig 50% discount van, ha masik programrol valtasz.

(#34603) megema válasza TigerCat (#34600) üzenetére


megema
őstag

Köszi a tippet! Felraktam az ingyenest, nekem nagyon szimpatikus. Nem igazán látom leírva, hogy van-e valami különbség az App Store-os változathoz képest. Az 50%-os akciót leszámítva sokkal olcsóbb az App Store-ban. Nekem mondjuk App Store-os Forkliftem van (amit nem igazán használok, mert nekem semmivel sem jobb a Findernél), azt nem tudom mennyire fogadják el.

Egy bug kapásból van, a Kulcskarikát hibásan kezeli. A legelső Kulcskarika bejegyzés címén menti el a jelszót, nem azzal a címmel, amihez tartozik. :F

(#34604) spawn21 válasza TBMC (#34590) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor marad a külső tárhely. Majd veszek valamilyen thunderizés külső vinyót

iPhone 13p

(#34605) TXT


TXT
őstag

Sracok, ki tudna segiteni? Oriasi gebasz adodott... :U :F
Kerestem volna kulon forumtemat erre, de nem talaltam, igy itt kerdezem, mert itt van "elet" a topicban!
Szoval, MacBook Air-en szerettem volna El Capitan-re frissiteni, de a telepites kozben aramszunet lett es kikapcsolt a gep valamikor a telepites befejezese elott, azota ezt a ket kepet valtogatja egymas utan 2x a kijelzo, majd kikapcsol a gep. Mi a megoldas ilyenkor sracok???
Elore is koszonom a segitseget!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#34606) TigerCat válasza TXT (#34605) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kapcsold ki, CMD+R, zúzd le a partíciót és kezdd el újra.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34607) Peetey91 válasza megema (#34603) üzenetére


Peetey91
senior tag

Érdekes, mert a netes verziónál ez van: Version 1.1.1346 (29th Sep, 2015)
A Store pedig 1.0 viszont okt.09 a dátum.

(#34608) megema válasza Peetey91 (#34607) üzenetére


megema
őstag

Valószínűleg eddig egyáltalán nem szerepelt az App Store-ban, így csak 1.0-val indíthatták a számozást. Nem próbáltam ki mindkettőt, csak a weblapról szedtem le.

(#34609) TigerCat válasza Peetey91 (#34607) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jellemzően a webes verziók gyakrabban frissülnek, míg a másik egy ellenőrzésen is átmegy, szóval szerintem csak ez az oka.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34610) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

egyik ismerősöm "megbízott" hogy telepítsem fel neki a 2008 eleje (2,4GHz Core 2, 2 GB ram, Intel GMA 144MB) Macbookjára egy windows7-et. A virtuálboxot találom megfelelőnek ennek megoldására. Van valakinek tapasztalata a programmal?

Köszönöm a választ.

(#34611) Peetey91 válasza TigerCat (#34609) üzenetére


Peetey91
senior tag

Értem, köszi, akkor marad a honlapról letöltött.

(#34612) bupemko válasza jófejsrác (#34610) üzenetére


bupemko
senior tag

Let me Bing it for you (épp Win10-es partíción vagyok).

Első találat egy YT videó, nem nagy kaland. Ha valahol mégis elakadsz kérdezz nyugodtan.

(#34613) rjg válasza jófejsrác (#34610) üzenetére


rjg
őstag

A Virtualbox jó lenne erre a célra, de 2GB RAM-mal nagyon szenvedős lesz. Mennyit adsz majd a Win7-nek a kettőből, eggyet?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#34614) bupemko válasza rjg (#34613) üzenetére


bupemko
senior tag

Jogos, Bootcamp jobb választás lehet ilyen RAM limitált esetben. Én is Bootcamp-et preferálom a 4GB RAM-os MBA-mon.

(#34615) rjg válasza bupemko (#34614) üzenetére


rjg
őstag

Nekem is 4GB-om van, de ebben vígan elszaladgált az XP egy Parallels-ben, bár szerencsére már rég volt rá szükségem. Fent van két linux is egy Virtualbox-ban, azokkal sincs gond. De a 2 giga, az szerintem borzasztóan kevés erre a célra.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#34616) bupemko válasza rjg (#34615) üzenetére


bupemko
senior tag

Virtualbox Linux-szal, XP-vel nekem sem volt gond, 4 GB RAM-mal szerintem Win7 is menne, ha nem futtatsz sok mindent, de ha komolyabban akarod használni, akkor azért már szűkös lehet szerintem...

(#34617) Eszleny válasza lugosi (#34585) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Pl. windows-os gépre telepítheted a Bootcamp HFS+ drivereit (link) és akkor tudja olvasni a mac-es partíciót. Kb. az történik, mintha Bootcamp alól próbálnád elérni a mac partíciót.

(#34618) lugosi válasza Peetey91 (#34586) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, hogy formázom a lemezt exfatra? Csak osx alatt tudom, vagy win alatt is? Wines gép most nincs kéznél.

(#34619) lugosi válasza Eszleny (#34617) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez is teljesen jó, köszi!
Működik ugye usb-n kapcsolódó külső vinyó esetén is?

[ Szerkesztve ]

(#34620) TigerCat válasza lugosi (#34618) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mindkét megoldás működik.
OS X alatt a lemezkezelőben tudod megtenni. Lemez törlését válaszd, majd a újnak a legördülőben az exFAT. Kb. ennyi...
Ami érdekes, hogy nekem a 2TB-ból lecsípett 200 megát a nagy semmire. Valami rendszerpartíciónak. Windows alatt elvégezve az egész használható, szóval ott nyomtam rá.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34621) TXT válasza TigerCat (#34606) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom :R

(#34622) TBMC válasza TigerCat (#34600) üzenetére


TBMC
addikt

xtrafinderre johetne valami alternativa a kapitanyra basszameg :( csak szenvedek mindennel.
vagy esetleg legalabb csak egy folders on top command terminalba, olyan ami mukodik. de mocskosul megoltek mindent basszus.

nalam amugy a forklift tokeletesen mukodik azt hasznalom ftpre mindig, teljesen korrekt.

markbellus.hu 

(#34623) Genji


Genji
őstag

Flex-szel hogy teszek a film alá feliratot ? Válaszokat nagyon megköszönném ! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#34624) gergobox


gergobox
tag

Sziasztok valakinek van mar tapasztalata róluk? Jóval olcsóbbak a MacBook-ok mint máshol, lehet benne valami buktató?

(#34625) privacy99 válasza gergobox (#34624) üzenetére


privacy99
senior tag

Tényleg olcsóbbak, bár én még ennél is sokkal olcsóbban kaptam a 13-as Pro-t :D

Egyébként nem ismerem őket, de azért nem olyan halál olcsó.

(#34626) jófejsrác válasza bupemko (#34616) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Értem, köszönöm a válaszokat. Lehet akkor hagyom a fenébe mert én a jelenlegi OSX Lion rendszert is lassúnak érzem rajta. Így erre ráhúzva még egy win 7 gondolom meg is enné a gépet :)

(#34627) bupemko válasza Genji (#34623) üzenetére


bupemko
senior tag

Ha Plex-re gondolsz, akkor Google a barátod (Flex-et nem ismerem). Itt képekben össze van foglalva az automatikus letöltés is.

(#34628) Genji válasza bupemko (#34627) üzenetére


Genji
őstag

Elírtam, köszönöm ez kellett.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#34629) TigerCat válasza TBMC (#34622) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Eleinte én is sokat szenvedtem amiatt, hogy a mappák nincsenek felül (nekem is logikusabb, illetve átláthatóbb), de végül megszoktam. Mázli...

Az egyetlen rendszert módosító kiegészítő amit használok, az a Bartender. Leszámítva az ikonok cseréjét. Nem tetszenek az össze-vissza méretek... Közben még az egér gondom is megoldódott, szóval már a Smooth Mouse - BetterTouchTool párosra sincs szükségem, illetve a külső adathordozókat is exFAT-ra formáztam, ami végett feleslegessé vált a Paragon NTFS is. 1 hete vettem meg az újat... :-)

Szóval, vagy megszokod, vagy használsz mást, vagy nem a te rendszered. Az Apple soha nem foglalkozott azzal, hogy a felhasználók mit szeretnének. Az van, amit adnak. Sokan megmagyarázzák, hogy ez, vagy az miért úgy jó, ahogy Cupertino-ban megálmodták. Még ha oltári nagy blődség is. Na, ők a fanatikus hívők, a véleményük nyilván nem érdekel. Látom a hibákat, sok dolog idegesít, de nagyon megszerettem az ökoszisztémát, illetve borzasztóan szépnek tartom a hardvert. Nincs más lehetőségem, mint reménykedni, hogy idővel minden jobb lesz... Ez van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34630) megema válasza TigerCat (#34629) üzenetére


megema
őstag

+1

Leírtam neki legutóbb, de minek...

Amúgy a Bartendert én is elkezdtem most használni. Tetszik, csak kicsit zavar a működése. Én a menüsorra állítottam a kinyílást (mert a lenyíló megoldásuk fekete borderje nem illik oda nekem), és nem igazán tetszik, hogy ehhez megjelenik a dock ikon. Gondolom azért, hogy a teljes menüsor üres legyen és ki lehessen használni, de engem pont idegesít. Jeleztem a fejlesztőknek, hogy nem ártana egy 4. opció is...

(#34631) TigerCat válasza megema (#34630) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem nem jelenik meg a Dock ikon, a fekete border pedig pont jól néz ki. Ki van kapcsolva az átlátszóság, a böngészőablak teljes méretű, talán ezért.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34632) Sapphi válasza TigerCat (#34629) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Tökéletes rendszer ugye nem létezik, ami mindenkinek megfelel. Ahogy a Windows-nak úgy az OS X-nek is megvannak a maga "betegségei" én talán két napja akadtam ki nagyon a Safarira...

El kellet volna mentenem egy PDF fájlt, amit csak egyszer lehet megtekinteni majd rámentem a mentésre és kifagyott a Safari a fenébe és nem tudtam megcsinálni a mentést... Nem kicsit voltam ideges, hogy egy ilyen alap dolognál befagy a böngésző...

(#34633) TBMC válasza TigerCat (#34629) üzenetére


TBMC
addikt

igen, tudom, csak egyszeruen elszomorit, hogy miert kellett megolni a beepulo tweakeket baszsus, vagyha mar megoljuk (hisz OK biztonsag fontos) akkor torodjunk mar csak 1 picit a felhasznaloinkkal amikor rendszert fejlesztunk...

2010ota imadom az apple gepeimet, csak azon dolgozok... miota iphone a piacon azota van iphoneom, tenyleg imadom. de most ez kicsit lehuzott, szemely szerint, mert kvara akadalyoz a munkamban, hogy a kicseszett mappakat nemtudom felulre rendezni. :U :O

markbellus.hu 

(#34634) TigerCat válasza TBMC (#34633) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erre a megoldás annyi lenne, hogy egy kapcsolót benyomsz a Finder beállításaiban, hogy a mappák felül legyenek. Nem lenne óriási fejlesztés, de sajnos az, hogy egy ilyen horderejű dolgot a felhasználók is eldönthessenek, az nem fér bele az Apple filozófiájába, üzletpolitikájába...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34635) megema válasza TigerCat (#34631) üzenetére


megema
őstag

A Dock ikon csak akkor jelenik meg, ha "Display all items in Menu Bar"-ra van állítva a "Clicking on Bartender will" opció.

Ha nem fekete lenne, hanem ugyanolyan szürkés, mint a menüsor borderje, akkor nem zavarna. De így nem jön be valamiért. Jobban tetszik, ha a menüsorra nyílik ki.

(#34636) TigerCat válasza megema (#34635) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben leesett, hogy mi a különbség...
Mindenesetre ez is egy baromság, hogy a menüsor nem testre szabható. Windows alatt is van rá lehetőség, szerintem alap kellene hogy legyen. Jó cucc ez a Bartender.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34637) TBMC válasza TigerCat (#34634) üzenetére


TBMC
addikt

pedig igazan torodhetnenek ha mar avasarloik milliokat koltenek az eszkozeikre :U

markbellus.hu 

(#34638) TheMarci


TheMarci
addikt

Volt szó korábban Macphun által készített fotó szerkesztő appokról, tesztelték őket:

http://9to5mac.com/2015/10/10/review-macphuns-creative-kit-2016/

Do You Dream?

(#34639) Peetey91 válasza TheMarci (#34638) üzenetére


Peetey91
senior tag

Úgy gondolom én is benevezek rá. Már csak az a kérdés, hogy nekem miért 99,99 Euro-t akar kérni amikor a cikkben is 90 Dollárról van szó. Át tudok váltani valahogy?

(#34640) Eszleny válasza lugosi (#34619) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Igen, usb-s merevlemezek esetén is működik. Volt, hogy valamiért nem látta a windowsos gép a HFS partíciót a lemezen, de egy újraindítás segített.

(#34641) TigerCat válasza Peetey91 (#34639) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Iratkozz fel a hírlevelükre és kapsz rá kupont...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34642) Peetey91 válasza TigerCat (#34641) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszi.
Leszedtem addig a trialt, viszont a Fotók alkalmazást még nem támogatja beépülőként, nem tudom ez változni fog-e? Ps és Aperture amivel kompatibilis a kiírása szerint.

Szerk: ez még valószínűleg a régi verzió (2014), az új Creative kit-ben friss szoftverek lesznek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#34643) TigerCat válasza Peetey91 (#34642) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vagy az is lehet, hogy a webes változat valóban nem támogatja. Ami az App Store-ban van, az igen, de most épp nem érhető el...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34644) muld


muld
csendes tag

Sziasztok!

Pénteken vettem egy 2015-ös rMBP-t. Baromira bejön, de egy dolgot eddig nem tudtam megoldani.
Nagy reményeket fűztem hozzá hogy végre AirDroppal tudom dobálni iPad Air 2-ömre a filmeket, képeket, viszont egyik sem látja a másikat. Valaki tud erre valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#34645) TigerCat válasza muld (#34644) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Képeket, még csak-csak, de filmeket az iTunes-szal tudsz rátenni. Ehhez le is kell konvertálnod .mp4-re (összefoglalóban találsz). Amúgy sajnos nem 100%-os a dolog, mert van akinek működik, van akinek pedig nem. Két telefon között képeket és videókat (amit én rögzítettem) simán küldök, a többi pedig jogvédett tartalom, amit ebben a formában nem lehet megosztani. Ha otthon néznél filmet, a megosztott könyvtáradat látod iPad-ről is, szóval nézheted akár úgy is, csak indítsd el a gépen és kész.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34648) TBMC


TBMC
addikt

imadom, hogy ftpznem kene es a kicseszett forklift kifagy el capitan alatt...

nalatok is? a 2.5.6 legfrissebb verzio...

yosemite alatt tokeletesen mukodik, allitolag az uj verzio (majus vegen jelent meg azthiszem) teljes tamogatassal rendelkezik az el capt. fele. de amint ftp kapcsolatot letesitek egybol kifagy, vagy ha epp mukodik, akkor bezarom es visszalepnek akkor fagy ki, avagy ujrainditas utan...

ha ftp kapcsolatot ugyhagyok, vagy favoritesbol csatlakozok, egybol kifagy a kovetkezo megnyitasra...

nalatok is jelentkezik a problema? az oruletbe kerget, megha legalabb ingyen lennenek ezek a kicseszett programok amik szarnak mukodni, az oruletbe kerget, hogy nemtudom elvegezni ilyenek miatt a munkam ez vicc basszus. azthiszem ebbol downgrade lesz :U

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#34649) Zjunior válasza muld (#34644) üzenetére


Zjunior
veterán

Én most vettem edigital akcióban, várom nagyon!
A force touch-ot nem tudom elkepzelni h mukodik mert nem tudtam kiprobalni.
Olyan mint iwatch vagy i6S-en?

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#34650) TigerCat válasza TBMC (#34648) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyon szívesen letesztelem neked, de nincs egyetlen FTP kapcsolatom sem, amivel kipróbálhatnám. Egyébként nekem El Capitan óta megjavult a Forklift. Lényegesen gördülékenyebben teszi a dolgát...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.