Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) csabiks


csabiks
senior tag

Pár sor a frissítésről :

rMPB 13 2015 - öt frissítettem, a rendszer összességében sokkal simábban, gördülékenyebben fut, a safari nekem eddig eléggé döcögősen ment, most megy mint az álom, az animációk is "felgyorsultak" , nem érezni semmi laggot a retina miatt.

Bátran ajánlom :R

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#34402) kaviat válasza #27813376 (#34400) üzenetére


kaviat
tag

milyen file renszer van rajta? ha ntfs, azt alapból csak olvasni tudja az osx. van pl. a paragon az ntfs írásához. vagy ha lemented, majd exfat-ra formázod, akkor azt mind a két rendszerben írni tudod (azt vettem észre, hogy érzékenyebb a leválasztásra, szóval csak úgy kihúzni nem ildomos az usbs háttértárolókat)

(#34403) sly54


sly54
tag

Sziasztok!Pici segítséget kérnék,van egy macbook prom(kapitánnyal) és bekapcskor kéri a jelszót amit megadok,elfogadja,viszont innen nem hajlandó bootolni(csík megjelenik de semmi tovább,mit tegyek,hogy bebootoljon,köszönöm előre is

(#34404) Handball94


Handball94
aktív tag

Sziasztok!
Esetleg Pages-ben, vagy Megtekintőben van-e olyan beállítási lehetőség, hogy a fehér háttér fekete betű ideiglenesen átváltozzon fekete háttér fehér betűvé?
Ha korom sötétben olvasok, még a legalacsonyabb fényerő is túl világos.

(#34405) TigerCat válasza #27813376 (#34400) üzenetére


TigerCat
nagyúr

NTFS lesz a probléma. Az összefoglalót nézegesd meg, a problémára megoldáson kívül találsz még hasznos dolgokat...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34406) Peetey91 válasza Handball94 (#34404) üzenetére


Peetey91
senior tag

A Beállítások-Billentyűzet-Billentyűparancsok-Kisegítő lehetőségek alatt kapcsold be a Színinvertálást. Utána a Control-Option-Command-8 kombinációval tudsz rá átváltani.

[ Szerkesztve ]

(#34407) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. Ninja Stealth Drive, ezzel kapcsolatosan van valakinek bármilyen tapasztalata?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34408) allein válasza allein (#34407) üzenetére


allein
addikt

Vagy inkább a Transcend JetDrive a megbízhatóbb?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34409) #27813376


#27813376
törölt tag

Ohhh, igen, köszi srácok. NTFS..... Már intézem is.
Az összefoglalót meg tényleg át kell néznem. :R

(#34410) Peetey91 válasza allein (#34408) üzenetére


Peetey91
senior tag

Transcendem van kb fél éve, teszi a dolgát, nyilván lassabb, mint az SSD, de játékokat is pl róla futtatok gond nélkül.
Amit észrevettem, hogy nem szeret az az, ha filmet nézek róla és közben torrenttel töltök le rá, ilyenkor a film hajlamos szaggatni (legalábbis VLC-ben, mással nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#34411) allein válasza Peetey91 (#34410) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen az infókat. Nem szoktam gépen filmet nézni, vagy ha igen akkor nagyon ritkán fordul elő. Egész jó ára van a 256 GB-ás tárolónak :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34412) sly54 válasza sly54 (#34403) üzenetére


sly54
tag

????

(#34413) allein válasza sly54 (#34412) üzenetére


allein
addikt

Egyelőre akkor még nem frissítem El Kapitányra :N Sajnos nem tudok segíteni :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34414) Blamy


Blamy
tag

Sziasztok!
Szerintetek mitől lehet az, hogy a laptopom időnként elnémul? Újraindítás után pár nappal szokta ezt csinálni, és amióta figyelem, azóta minden alkalommal ez van. Bármit nézek, semmi sincs elállítva... és csak újraindítás után jön vissza megint a hang. Valakinek volt ilyen tapasztalata? :F
Alig több mint 1 éves gép..
Köszi :)

(#34415) CharlieDrop válasza Jorus (#34391) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Csak azt nem értem hogy a f@szba számít fel 27% ÁFÁt egy amerikai cég?

Tudtommal amcsiban nincs ekkora ÁFA, én reklamálnék.

Baffuf. Most nézem, kért EU-s adószámot. Ezt így visszavontam.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34416) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

2014 mid 13"es RMP-ban szeretnék SSD-t bővíteni. Holy tudok hozzá bele való ssd-t venni? Csak mert sehol nem találom h írnák milyen kell bele pontosan.

(#34417) TheMarci válasza SAMG3 (#34416) üzenetére


TheMarci
addikt

Csak kicsit drága:

https://www.ifixit.com/Store/Parts/MacBook-Pro-13-Inch-and-15-Inch-Retina-Late-2013-Mid-2014-SSD/IF123-026-1

$314.95 - 128 GB / New
$524.95 - 256 GB / New
$649.95 - 512 GB / New
$949.95 - 1 TB / New
$274.95 - 128 GB / Used

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#34418) SAMG3 válasza TheMarci (#34417) üzenetére


SAMG3
tag

Esetleg mas megoldas? A transcend samsung nem gyart bele valot?

(#34419) vasi89


vasi89
addikt

Feltettem végre a kapitányt viszont az istatmenus 5 nem hajlandó működni es a forklift pedig használhatatlan. Konkrétan úgy laggol h valahová odakattintok és fél perc mire történik valami. Ilyennel találkozott valaki?

(#34420) TBMC


TBMC
addikt

másnak sem működik a fan control az istat menuben el capitan alatt???
erre csak most lettem figyelmes, hogy semmit nem szabályoz, manuálisan sem tudom szabályozni, nem befolyásol semmit.

istat 5.11 (629)

2015 early rmbpro 13"

előre is köszi!

markbellus.hu 

(#34421) TigerCat válasza vasi89 (#34419) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem a Forklift hasít. Szerintem még jobb, mint Yosemite alatt volt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34422) vasi89 válasza TigerCat (#34421) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem nem a legújabb volt fent, mostmár az van. Tökéletes :) Illetve az istatnak is ez volt a baja.

(#34423) kiszi07 válasza TBMC (#34420) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én smcFanControl-t használok, az működik azt próbáld ki.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#34424) szabimaci22


szabimaci22
tag

Sziasztok
Meg szeretném kérdezni hogy tudok 2 fiókot létrehozni az air2-n úgy hogy pl ha az egyikbe lépek be a másik fiók üzeneteit beszélgetéseit ne tudjam olvasni?
Válaszotokat előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#34425) DanielK válasza TBMC (#34420) üzenetére


DanielK
addikt

igaz imac, de late 2013 27"-sen simán van fan (2000 jelenleg)

(#34426) KMan válasza szabimaci22 (#34424) üzenetére


KMan
őstag

Beallitasok - Felhasznalok es csoportok. Parental controls-t nezegesd.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#34427) Handball94 válasza Peetey91 (#34406) üzenetére


Handball94
aktív tag

Köszönöm szépen, erre gondoltam, szuper! :)

(#34428) Grougon válasza vasi89 (#34419) üzenetére


Grougon
tag

istat menus 5.11 tökéletesen működik. Forklift nekem sem megy:P

(#34429) KMan válasza Handball94 (#34427) üzenetére


KMan
őstag

Erdemes egy vendeg user-t is letrohozni, ha esetleg ellopnak a geped, be tudjanak lepni es wifi-re csatlakozni. Sajnos tapasztalat :(

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#34430) bupemko válasza Grougon (#34428) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem Forklift simán megy, neked mi a bajod vele? Én App Store-ból vettem, 2.6.5 (678) a verzió.

(#34431) Grougon válasza bupemko (#34430) üzenetére


Grougon
tag

valamiért letiltottam egyszer a frissítést és azóta nem dobta fel, de most hogy manuálisan megcsináltam már jó :)

(#34432) biker válasza KMan (#34429) üzenetére


biker
nagyúr

:K :K :K :K :K
így van. Firmware password, minden fiók védve adataiddal, +egy vendég fiók, hogy beizzíthassa.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34433) madle


madle
őstag

a külső vinyómat ha be szeretném állítani TimeMachine mentésre akkor az adott vinyót leformázza exFat-ra vagy valami Mac-es formátumra? Tehát elvesztek róla mindent? Mivel a vinyóm egy 1TB-os WD egy partíción, gondolom így nem fogom tudni beállítani, igaz?

(#34434) biker válasza madle (#34433) üzenetére


biker
nagyúr

csak hfs-re fog timemachineolni, vagy olyan nasra, ami time machine kompatibilis, és megoldja szoftveresen az ext3 ext4 vs hfs problémát
fat, exfat, ntfs fel se fogja ajánlani

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34435) madle válasza biker (#34434) üzenetére


madle
őstag

Okés, akkor veszek majd későbbiekben erre a célre egy vinyót, a rendszer teljes tartalmát lementi ilyenkor? Képek, alkalmazások stb.... mindent ami a MacHD-n van?

(#34436) biker válasza madle (#34435) üzenetére


biker
nagyúr

Klikk ide

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34437) kenny123 válasza biker (#34432) üzenetére


kenny123
addikt

Fw passwordot hol tudok beállítani?
És ezzel nem tudnak semmit kezdeni, lopás eseten? Úgy értem, semmi esélye hogy ujra húzzák, stb?
Mert hat azért iphonenal is feltörték mar az iCloud activation lockot, amennyire tudom.

yo

(#34438) biker válasza kenny123 (#34437) üzenetére


biker
nagyúr

2012 előttinél kiveszik a hdd-t, újrahúzzák, de az utániaknál az efi (vagy nvram?) tárolja, hiába telepítik újra, a zár marad.
apple store számla ellenében megoldja, másképp kuka

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34439) kenny123 válasza biker (#34438) üzenetére


kenny123
addikt

És az fw passwordot hol tudom beállítani? :)

yo

(#34440) biker válasza kenny123 (#34439) üzenetére


biker
nagyúr

Telepito utility
Restart utan

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34441) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Na miután mindent sikerült lementeni ami fontos. Ma kicsivel dél elött nekiálltam hogy újratelepítsem a gépet. Leformáztam az ssd-t és most végzett a telepítéssel. Capitan-ra már nem tudok frissíteni mert nem érek rá, majd csak holnap! Normális ez így? Hogy több mint 4 óra egy újratelepítés? Kicsit azért sokallom. De remélem ez majd megoldja a kernel task problémámat! Ha nem akkor már nem tudok mit csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#34442) biker válasza Chiftain (#34441) üzenetére


biker
nagyúr

Nem normalis
Sshd telepites 40 perc, utana 500gb adat migralas usb3 alatt volt 2,5 ora
Ssd capitan refresh volt 30 perc
Ott valami bibi van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34443) TBMC válasza kiszi07 (#34423) üzenetére


TBMC
addikt

probáltam azt is még tegnap éjjel, de csak celsiust ír, RPMnél ugyan úgy 0 van : (

Neked is 2015 13" rmbprod van?

Az 5k imacen (2014 late cto) még nem mertem kipróbálni mert azon 024 dolgozok.

markbellus.hu 

(#34444) Peetey91 válasza Chiftain (#34441) üzenetére


Peetey91
senior tag

Nem azért tartott ilyen sokáig, mert internetről szedte le a telepítőt és lassan töltött?

(#34445) Chiftain válasza Peetey91 (#34444) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Hát lehet rosszul fogalmaztam. Az egész folyamat volt 4 óra a formázástól a kész működő yosemite rendszerig! Ebből kb 4 perc volt a formatálás a disk utility szerint, utánna jött egy kb 3 órás letöltési fázis. Aztán 1 óra telepítés. Nem tudom mennyit tölt le de 3 óra az túl soknak tűnik hogyha mondjuk 6 gigát amennyi az el capitan. De mind1 végülis a lényeg hogy megvan rendben szerencsére.
A teljes rendszer 10 gigát foglal az rendben van ugye?

(#34446) kiszi07 válasza TBMC (#34443) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nekem régebbi van, de stabilan működik rajta.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#34447) Ear001 válasza Chiftain (#34445) üzenetére


Ear001
addikt

Rendben, de a letöltés is elég lassú, a telepítés meg inkább fél óra, mint egy.

(#34448) Chiftain válasza Ear001 (#34447) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Hát pedig ennyi idő volt. Persze ez egy 5 éves core 2 duo-s air. Gondolom azért ez is számít valamit. De amikor korábban ráhúztam a frissítést akkor az inkább fél óra volt mint 1 ahogy írod is!

(#34449) TBMC válasza kiszi07 (#34446) üzenetére


TBMC
addikt

Baratnom 2014 late rmbprojan is tokeletesen mukodik. Akkor az ujjal lesz a gond :/

markbellus.hu 

(#34450) dabgergo


dabgergo
őstag

A Windows-os HD Sentiel helyett van vmi hasonló jó program ami nézi az SSD/HDD állapotát?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.