Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) TheMarci válasza allein (#34150) üzenetére


TheMarci
addikt

iCloud beállítások alatt bekapcsolod a keychain-t, iPhoneon, és osx-en is.

Do You Dream?

(#34152) allein válasza TheMarci (#34151) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen. Megcsináltam de a készüléken nem tölti be a jelszavakat :U

Ennek ellenére, Safari, jelszavak és látom a mentett jelszavakat. De ha egy olyan oldalt nyitok meg aminek a jelszava el van mentve OS X alatt, készüléken nem tölti be.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34153) TigerCat válasza csabi94 (#34146) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Használj Snap Area-kat és Drag & Drop kezeld az ablakokat.
34 colon nekem bevált...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34154) Ragnar95 válasza allein (#34152) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Beállítások>Safari> Felhasználó nevek és automatikus kitöltés>Nevek és jelszavak be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34155) allein válasza Ragnar95 (#34154) üzenetére


allein
addikt

Bekapcsoltam és működik. Köszönöm szépen a segítséget :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34156) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Alig 2 hetes, vadiúj rmbp 13"-os modell, az elérhető (publikus) legfrisebb OS-el.
Este elinditottam egy sorozatot VLC-n, de félbehagytam. Csak lehajtottam a fedelet, reggel felnyitom hogy folytatom, a vlc nem reagál. Be akarom zárni (kényszeritéssel) de csak ugrál. Rámegyek os ujrainditásra, nem reagál semmit. A lejátszás egy NAS-ról megy.
Erre azért fel kell készülni OSX-nél? Vagy mi lehetett a gáz?

yo

(#34157) rjg válasza kenny123 (#34156) üzenetére


rjg
őstag

Az altatással megszakadt a kapcsolat a NAS-sal, ezért nem tudta folytatni. Ha a gépeden van a film és ugyanezt csinálja, akkor kezdhetsz aggódni. ;)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#34158) Ear001 válasza kenny123 (#34156) üzenetére


Ear001
addikt

Simán lehet, hogy a kommunikáció a Nassal.

(#34159) kaviat válasza kenny123 (#34156) üzenetére


kaviat
tag

milyen NAS-t használsz? /önző a kérdésem, mert jézuskára tervezek valami NAS-t itthonra, érdekel melyikkel milyen tapasztalatok gyűltek eddig össze, a többiek tapasztalatát is örömmel olvasnám

(#34160) bupemko válasza Ear001 (#34158) üzenetére


bupemko
senior tag

Ez szerintem semmilyen NAS-sal nem fog működni, mert altatáskor megszakít minden hálózati kapcsolatot a Macbook (az én eddigi tapaszalataim szerint). Ezt a részét nem is szeretem az OSX-nek...

(#34161) kenny123 válasza rjg (#34157) üzenetére


kenny123
addikt

Azzal nincs is gond, sejtettem én is. Az volt inkább a gebasz, hogy utána kilépni sem engedett(kényszerített leallittassal sem) illetve a rendszerben az újraindítás sem reagált akkor, force shutolni kellett. Az altatassal kapcsolatban lehet valamit állítani, saját preferencia alapján? Mit tudom én, pl ne altassa a hálózati kapcsolatot. :D

Synology ds115j, teljesen belépő rendszer, amire nekem kell, elég kb. Adattárolás, transzmission 0-24.

yo

(#34162) csabi94 válasza kenny123 (#34161) üzenetére


csabi94
őstag

Én is kiakadtam tegnap a rendszerre, mert a rendszerbeállítások olyan szinten befagyott, hogy újraindulni sem volt hajlandó a gép. :D

(#34163) gboszi válasza kaviat (#34159) üzenetére


gboszi
senior tag

Nálam Zyxel NSA 310S zakatol....lekopogom, de semmi gond nincs vele. Szintén csak filmeknek, zenéknek és letöltésnek van használva. 0-24 :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#34164) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Tudtok valami helyet ahonnan olcsón tudok venni AppleCare-t 2014-es Macbook Pro Retina 13"-ra?

Előre is köszönöm!

(#34165) Ragnar95 válasza attila666 (#34164) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

ebay

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34166) iMarcus


iMarcus
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy "kis" problémám a mid 2012-es Macbook Pro-mmal, remélem tudtok segíteni, mert én már kezdem a hajam tépni. El Capitan public béta volt fent, eddig nem is nagyon volt vele problémám, mert gyors volt és kezdtem egészen hozzászokni a rendszerhez. Tegnap viszont amikor kinyitottam a gépet és netezni szerettem volna csak strandlabdázott (pörgött a kis színes ikon) és nem reagált semmiféle kattintásra. Nem hagyott sok lehetőséget, hosszan nyomva tartottam a bekapcsológombot és leállítottam. Utána újra be, viszont a bejelentkezési képernyőnél tovább nem jutottam, mert amikor megadtam a jelszavamat megint jött az eszeveszett gondolkozás/töltés, majd visszadobott, hogy adjam meg a jelszavam. Ezt játszottam egy darabig, volt olyan, hogy már eljutottam az asztalig, de itt is iszonyat mód akadozott minden és használhatatlan volt, leállítani se tudtam a gépet, csak ha hosszan nyomtam a bekapcsológombot.

Itt már kezdtem feladni, hogy ez az El Capitan rendszer még valaha is feléled, gondoltam akkor Recovery-ből újrarakom, de oda se tudtam belépni. Egy idő után már be se bootolt. Ennél a pontnál gyorsan szétszedtem a gépet, mert az eredeti winchester helyett egy Samsung SSD van benne, ezért kivettem és megnéztem egy windows-os gépen az SSD állapotát, természetesen kutya baja. 100%-os teljesítmény, 93%-as kondíció, tehát ez nem lehet a gond, én csak arra tudtam gyanakodni, hogy a béta rendszer valamit elrontott. Másik Mac-hez tegnap nem volt hozzáférésem, megpróbáltam csinálni windows alól telepítős usb-t, erről se volt hajlandó bebootolni, állandóan csak ezt a tiltó jelzést kaptam: https://support.apple.com/hu-hu/HT204156 (kicsit lejjebb görgetve az egyéb képernyők alatt látható).

Miután nagyon kellett volna használnom a gépet kínomban már egy Windows 10-es usb-ről elkezdtem windows-t telepíteni, viszont a telepítés után ez se tudott bebootolni. Itt feladtam. Időközben kezembe akadt egy 10.7 telepítőlemez, megpróbáltam arról bootolni, itt azonnal a tiltó jelzéses képernyő jön be, tehát disk utility-ig se jutok el, nem hogy a telepítésig. Most van hozzáférésem egy másik mac-hez, csinálok Yosemite telepítőt usb-re hátha, de én már nem tudom.

Esetleg valakinek valami ötlete mi lehet a gond, mit lehetne még megpróbálni?
Előre is köszönöm! :)

(#34167) kaviat válasza gboszi (#34163) üzenetére


kaviat
tag

köszi az infót. menteni is mentitek rá a mac-et?

(#34168) megema


megema
őstag

Valaki tudja, hogy hogy lehet a Quick Look minden beállítását lenullázni? Letöröltem a BetterZipet, azóta ilyen hülyén jelenik meg a Quick Look Zip fájloknál. A BetterZipnek van egy Quick Look bővítménye, de már semmi nyomát sem találom a rendszerben. Próbáltam minden Quick Lookkal kapcsolatos mappát kipucolni, de semmi eredménye. :(

(#34169) Ragnar95: Igen. :(

(#34170) Kommy: Megvolt, de tudtommal csak akkor szükséges, ha nem akarok újraindítani.

[ Szerkesztve ]

(#34169) Ragnar95 válasza megema (#34168) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezen link alapján a BetterZip-hez tartozó .plist fájlt is törölted?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34170) Kommy válasza megema (#34168) üzenetére


Kommy
veterán

Próbáld meg a qlmanage -r kódot terminal-ban lefuttani

(#34171) ryori


ryori
senior tag

mi a helyzet a legújabb modellekkel? 4GB memory átlag netezős filmezős használat, air, elég lehet?
semmi megterhelő igazából. valamint mit tudtok a biztosításról? edigitalnál van gari hosszabítós biztosítás, istyle-nál csak biztosítás, melyiknél érné meg vásárolni?

(#34172) Ragnar95 válasza ryori (#34171) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyelőre elég lehet a 4GB is, de ha hosszútávra tervezel a géppel, akkor mindenképp 8GB-ot ajánlanék, mivel utólag nem bővíthető a memória.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34173) ryori válasza Ragnar95 (#34172) üzenetére


ryori
senior tag

Valóban nem bővíthető, de ha a továbbiakban is a filmezés netezés (max 5 fül) marad?
igazából az OS-től tartok nem a szoftverektől, mert max safari és vlc-t használnám.
Videót renderelni ilyesmit nem.

(#34174) Ragnar95 válasza ryori (#34173) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hosszútávon mindenképp jobb választás a 8GB, hiszen a rendszer és a weblapok memória igénye is nőhet jelentősen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34175) ryori válasza Ragnar95 (#34174) üzenetére


ryori
senior tag

Az a gáz hogy 8GB-val kérem 3-6 hét mire megérkezik a modell :( árakat most checkoltam, diák kedvezménnyel nem is rossz, belefér a keretbe. már csak találnom kell valakit aki segít ezügyben.
Viszont ha azt mondod hogy 4GB-vel gondok lehetnek 1-2 éven bellül, akkor megéri várni, hiszen nincs pénz évente újat venni :(

Vagy, mik a tapasztalatok? mennyi idő mire megérkezik istyleből egy egyedi gép? weblapon 3-6 hetet írnak.

(#34176) privacy99 válasza ryori (#34173) üzenetére


privacy99
senior tag

Ne tarts tőle, nagyon meg fogod szeretni (legalábbis nálam ez történt az elmúlt pár hétben).

Így, hogy van mellé egy i6-om is, már értem, mi a lényege az iCloudnak, meg úgy összességében az Apple "családnak".

(#34177) #33846528


#33846528
törölt tag

Dash VPN-t használ valaki?

Vagy bármi VPN, ami hatékonyan működik?

[ Szerkesztve ]

(#34178) TigerCat válasza ryori (#34175) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nem akarsz szenvedni és utólag átkozni magad, akkor véletlenül se vedd meg 4GB RAM-mal.
8GB a minimum...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34180) trufa12


trufa12
addikt

biztos volt már ,de hatalmas. :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#34181) Grougon válasza kaviat (#34159) üzenetére


Grougon
tag

Nekem synology-k mennek. Semmi gond velük, minden működik.

(#34182) bupemko válasza #33846528 (#34177) üzenetére


bupemko
senior tag

Én Shimo-t használom OpenVPN szerverrel, bevált. Korábban az ingyenes TunnelBlick-et használtam, azzal se volt különösebb bajom, kicsit fapadosabb/bonyolultabb volt beállítani, de ment az is szépen.

TigerCat: Nekem nincs bajom a 4GB-tal. Szerintem erősen függ attól, hogy mire használod.

NAS-ok nekem is Synology DSM alapú XPEnology-k mennek HP microserver-eken.

[ Szerkesztve ]

(#34183) buvartacsko


buvartacsko
addikt

blog: a gépem (macbook air 13") most szombaton lett 1 éves. ennek örömére még múlthét hétfőn kapott egy applecare-t, és egy nagyobb takarítást. jó pár év thinkpadezés után azt kell mondjam hogy kevesebb törődéssel jobban néz ki a mac mint a thinkpad. az a sokkal több törődés ellenére is kopottabb volt mint a mac. pedig azt szokták mondani hogy a thinkpadek néznek ki úgy mint az új pár év után is... :)

(#34184) xedos válasza iMarcus (#34166) üzenetére


xedos
addikt

Hú, SAMSUNG SSD-knél sok Firmware frissítés jött ki, volt ami adatvesztést javított.
Nézd meg a SAMSUNG, majd próbáld lefrissíteni...

(#34185) ryori válasza TigerCat (#34178) üzenetére


ryori
senior tag

Ennyire rossz a helyzet 4GB-al?

(#34186) buvartacsko válasza ryori (#34185) üzenetére


buvartacsko
addikt

nekem 3 hét volt, miért nem bírsz várni? ha nem bírsz várni vedd meg 4GB-al aztán szenvedj 2015-ben nyugodtan 4GB rammal, ha meg hosszú távra veszel gépet akkor vegyél 8-al minimum.

(#34187) madle


madle
őstag

Srácok,

használhatatlanul lassú az iTunes Podcastos része. Akarnék letölteni párat, elkezdi, majd kis idő múlva eltűnnek és azt írja ki, hogy iCloudról töltsem le, vagy streameli.... Nem értem ha elkezdte letölteni miért nincs a gépen? Strandlabdázik folyamatosan stb.... Ez mitől lehet?

(#34188) ryori válasza buvartacsko (#34186) üzenetére


ryori
senior tag

Ja csak megrémített a 6hét, mert az azért va sok :S de szóval neked 3 hét volt? azért az még úgy ahogy kibírható. ha átlag 3hét alatt megjön megéri várni egy tökéletes gépre.
Diák akcióval venném 11/128/8 1,5év biztosítással akkor :D

[ Szerkesztve ]

(#34189) csigaADSL


csigaADSL
tag

Üdv mindenki,

a gondom a a következő:
Macbook Pro early 2008 nem tölti az akksit nemrég volt szervízben bga miatt miután visszakaptam akkor kb másfél órát ment akkuról utána kikapcsoltam mikor majdnem lemerült (kb 10%) eltelt 2 hét próbáltam visszakapcsolni de semmi, majd rádugtam a párom fehér macbookjának a töltőjét (60w) arról pát perc után elindult a gép de azóta sem tölti az akksiját. elképzelhető hogy nem képes tölteni 60w-os töltőről?
Az eredeti töltő 85w-os volt, de az meghalt...

(#34190) #33846528


#33846528
törölt tag

a kapitány public betaja és a hivatalos verzió között várható, hogy jelentős különbségek lesznek?

(#34191) Blaise válasza #33846528 (#34190) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, mivel a public béta után kijött a GM, ami véglegesnek tekinthető ;]

(#34192) #33846528 válasza Blaise (#34191) üzenetére


#33846528
törölt tag

és a hivatalos megjelenéskor clean install lesz szükséges vagy felmegy ügyesen erre is? igaz, eddig hibamentes nálam ez a verzió, csak érdekel, hátha frissítem mégis.

(#34193) Ragnar95 válasza #33846528 (#34192) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Felmegy public betara simán update-el is az új verzió.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34194) kaviat válasza ryori (#34175) üzenetére


kaviat
tag

szerintem várd meg a 8 gigát. most még simán elmegy 4-el is, de valóban ha folytatódik ez a tendencia, egyre több fittyfenét pakolásznak a weboldalakra, egyre több animgif, hamarosan jól fog jönni az kis plusz ram.

(#34195) Peetey91 válasza ryori (#34188) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ne vegyél gépet 4GB rammal 2015-ben. Pont. :)

(#34196) Blaise válasza #33846528 (#34192) üzenetére


Blaise
veterán

Felmegy simán, de én mondjuk minden új verziókor csinálok egy clean installt.

(#34197) kaviat


kaviat
tag

még 1 kérdés NAS ügyben. első ránézésre qnap vagy synology a terv, milyen megosztást használtok hogy a mac lássa a cuccokat? SMB vagy valami más?

(#34198) rjg válasza kaviat (#34197) üzenetére


rjg
őstag

Az SMB-t is kezeli, de ha már OSX, akkor jobb az AFP. Ezt az általad írt NASok is támogatják.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#34199) megema válasza #33846528 (#34190) üzenetére


megema
őstag

Úgy néz ki, hogy kapásból a 10.11.1 fog kijönni, vagy ki tudja... Megjelent a publikus bétája a GM után.

(#34200) kaviat válasza rjg (#34198) üzenetére


kaviat
tag

köszi. jogos, az AFP eszembe se jutott. : ((

gondolom ezeket simán tudják párhuzamosan kezelni, azaz AFP a macbookomnak, SMB vagy FTP a kölkök windowsainak, meg valami az ipad-eknek (talán webDAW vagy UPnP az AVplayerHD-nek) és iphone-oknak, majd később esetleg DLNA a tv-nek..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.