Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) doc válasza Echoo (#2650) üzenetére


doc
nagyúr

ja, annyit meg hogy a restore QRVA LASSU :Y
gondolom szektoronkent ir-olvas, nekem kb. 2-2.5 oraba telt
viszont ha van keznel masik vinyod vagy egy ures particio, arra par perc alatt megvan

(#2652) Paarthurnax válasza _Blank_ (#2642) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Koszi. Igen, januar ota huztam a dolgot, de jo, hogy nem vettem meg a regit, aztan jo hogy nem vettem meg a Lenovo a ketsegbeesett varakozas kozben. :DDD
Jo, hogy irtatok az NTFS dolgokrol, mert most ket kulso 500 gigas hdd-t kell bemutatnom az uj notinak es feltem, hogy gond lesz az iras. Tehat a Snow Leopard mar fogja tudni kezelni?

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2653) Barett 50cal válasza Paarthurnax (#2652) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

akkor úgy tűnik igen,gyárilag támogatja.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#2654) norbx válasza Paarthurnax (#2652) üzenetére


norbx
aktív tag

igy igen de ha nem csinalsz vele semmit ugy nem...

(#2655) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Van egy ilyen cikk, How to calibrate your Macbook battery. Erdemes ezt megcsinalni egy uj notival?

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2656) TonTomika válasza Paarthurnax (#2655) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Általában havonta-kéthavonta egyszer meg szoktam csinálni a kalibrálást. Most járok 275 ciklusnál, és 97%-on áll az élettartam mutató. :)

(#2657) norbx válasza TonTomika (#2656) üzenetére


norbx
aktív tag

magyarul leirnad hogy kell csinalni?:)

(#2658) TonTomika válasza norbx (#2657) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Hivatalos link:

Töltsd fel teljesen az akkut, majd a teljes feltöltöttség után még két órát hagyd a töltőn.
Ezután leveheted a töltőről, és addig használd, amíg el nem megy sleep-be.
Hagyd a gépet lemerült akkuval legalább 5 órát, én speciel egy éjszakányit szoktam.
Ezután töltsd fel újra teljesen az akkumulátort és kész.

(#2659) norbx válasza TonTomika (#2658) üzenetére


norbx
aktív tag

koszi akkor majd megcsinalom :R

(#2660) Paarthurnax válasza TonTomika (#2656) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

OK, akkor majd ma megcsinálom, de nem akar lemerülni. :DDD Tegnap egész este+éjjel telepítettem, meg próbálgattam, de még mindig van benne két és fél óra.
Azt el is felejtettem írni, hogy most akciós nyomtatót is adtak hozzá, egy scannelős Canon MX320-at, aminek az árát vissza utalják a számlámra. :) Ez így elég jó "deal" volt.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2661) Karma válasza Paarthurnax (#2660) üzenetére


Karma
félisten

Most mar keso, de eleg lett volna valami Flash jatekot elinditanod, azok garantaltan leszivjak az akkut :)

“All nothings are not equal.”

(#2662) Paarthurnax válasza Karma (#2661) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Bamulatosan jo az akksi. Kb ot oraja vettem le a toltorol es most 58%-on all. Eclipse ment es Firefox, most meg NeoOffice es Chrome. Wifi megy, BT kes billentyuzet vilagitas off, kepernyo 50%-on. :R :D

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2663) TonTomika válasza Paarthurnax (#2662) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Véletlenül nem iPad-et vettél?? :D :C

(#2664) Paarthurnax válasza TonTomika (#2663) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Lehet :DD Nekem is meglepo erzes ugy dolgozni, hogy nincs konektorban. :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2665) Stoto válasza TonTomika (#2658) üzenetére


Stoto
tag

A haldokló aksimon megjátszottam ezt és 2000 mAh -t csökkent a kapacitása...
Ez biztos jót tesz neki ? :D

(#2666) TonTomika válasza Stoto (#2665) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Hát a hivatalos link szerint jó... Nem tudom, nekem volt már, hogy lement 95%-ra, megcsináltam és újra 100% lett. :(

(#2667) Paarthurnax válasza Stoto (#2665) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Nem hiszem, hogy rossz otlet lenne, tegnap en is megcsinaltam es amikor reggel bekapcsoltam a toltes utan ezt mutatta: :DDD

Persze par perc hasznalat utan beallt 8 ora valamennyire. :) ...de az sem rossz.

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2668) TonTomika válasza Paarthurnax (#2667) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Naja...Steve csak tudja, hogy mi a jó a gépeinek és mi nem. :)

(#2670) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Van egy utolsó generációs, 12" Powerbook-om, ami a szériára jellemző módon eléggé melegszik, illetve hangos. Van valamilyen alkalmazás (Leopard alá), amelyik segítségével lehet valamilyen módon alulfeszelni? (Mint PC-alapú notebook-oknál az NHC, vagy az RMClock.)

Tudom, hogy van G4FanControl, de úgy gondolom, a ventisebesség szabályozása csak a hangosodást oldja meg, a melegedést nem, tehát tüneti kezelés volna a probléma megoldása helyett.

A segítséget előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2671) _Blank_ válasza Tim82 (#2670) üzenetére


_Blank_
aktív tag

[link]
[link]

a tegnapi appleblogos szájkaratéban találtam.

(#2672) Tim82 válasza _Blank_ (#2671) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, mindkettőt megtaláltam már korábban, de mindkettő Intel-only. Nekem pedig Powerbook-om van, vagyis G4 PPC alapú masina, az Apple platformváltása előttről.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2673) _Blank_ válasza Tim82 (#2672) üzenetére


_Blank_
aktív tag

sry, azt nem figyeltem hogy csak Intel.
beleolvastam a macrumorson pár topikbade ott sem találtam G4-hez való feszelős progit. :(
szvsz tán nem is létezik rá..

(#2674) Alex91 válasza Tim82 (#2670) üzenetére


Alex91
félisten

Szedesd szet, es takaritasd ki! Csodakra kepes...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2675) Tim82 válasza Alex91 (#2674) üzenetére


Tim82
nagyúr

Esetleg valami olyan tanácsot, ami *érdemi*? És amin nem vagyok túl? Ami a feltett kérdésre válasz? :))Nem arról van szó, hogy el van koszolódva, tömődve porral a belseje, hanem a 12" Powerbook-ok szériahibája ez a melegedés/hangosodás, ezt szeretném enyhíteni...

_Blank_: köszönöm. Én is attól félek, hogy a G4FanControl az egyetlen alkalmazás, ami erre a problémára íródott, az meg nem biztos, hogy segít, inkább árthat szerintem...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2676) norbx


norbx
aktív tag

az uj 17" es MBP-k is melegszenek annak is ez a baja.100 fok fole felkuldtek,nem gyenge

(#2677) TonTomika válasza norbx (#2676) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Sajnos a jó hűtést fel kellett áldozni a design oltárán. Érdekes, hogy pl az én 13" 2008 late Unibody MacBook-om ventije 80°C-nál aktivizálja magát, egyik ismerősöm 13" MacBookPro-ja ami szintén Core2Duo és csak 200mHz-el tud többet, az pedig 90°C és a felett kapcsolt be, sokkal forróbb mint az enyém.

Szerintem valami alternatív hűtési megoldást kéne kitalálniuk. Pleiter elem talán nem lehet rossz megoldás, bár az egyik fele annak is eléggé meleg, illetve ha jól tudom azért nem kevés áramot fogyaszt. De mondjuk ha elindulnának a kísérletek ennek a kihasználására, fokozására, ltalán megoldást jelenthetne a jövőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#2678) _Blank_ válasza TonTomika (#2677) üzenetére


_Blank_
aktív tag

vagy csak simán hajítsák ki a Superdrive-ot és tervezzenek a helyére vmi fasza heat-pipe rendszert. :D
már eltelt 4 hónap az évből de idén még nem fordult meg a gépemben 1 db optika sem. tavaly is csak elvétve egy-kettő.

(#2679) Xero válasza TonTomika (#2677) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy peltier elem annyi fogyasztana mint a többi alkatrész együttesen, sőt akár a dupláját is. (Van itthon ilyen hűtőm, külön tápot igényel.) Az is biztos, hogy valahol van hőleadás így a probléma nincs megoldva. Inkább úgy kéne megoldani, hogy az egész ház hőelvezető legyen, de egységesen. Pár jól irányzott ventivel így csak kellemesen langyos lenne az egész és tuti fixen hűtene!

(#2680) Karma válasza TonTomika (#2677) üzenetére


Karma
félisten

Adni kell neki egy kis smcFanControlt és mindjárt hűt a gyári is rendesen :)

“All nothings are not equal.”

(#2681) TonTomika válasza _Blank_ (#2678) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Én a superdrive-om helyére egy SSD-t szeretnék. :D Annak legalább van értelme. :) Halál az optikai adattárolásra!!!

@Xero: Tudom, ezért írtam, hogy az áramfogyasztással bajok lehetnek. :) Ezért kéne esetleg kísérletezni vele, továbbfejleszteni, vagy valami brand new dolgot kitalálni.
@Karma: De ha emeled a venti fordulatszámát, akkor meg hangosabb lesz a technika nem? Én pont azt imádom benne, hogy csak egy halk, mélyebb "légáramlás hangot" hallok, illetve a vinyó mocorgását. Hiába, a jót könnyű megszokni. :)
2500 rpm felett már észrevehető az _én_ fülemnek.<- Figyelem! Szubjektív tartalom.

(#2682) Karma válasza TonTomika (#2681) üzenetére


Karma
félisten

Persze, hogy hangos lesz. 7k RPM-nél már nagyon durva :D

“All nothings are not equal.”

(#2683) TonTomika válasza Karma (#2682) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Uhh...nekem addig még sosem ment fel...ha jól emlékszem 68xx rpm körül állt meg talán... :)

(#2684) Sakab


Sakab
senior tag

Nincs vkinek véletlen egy felesleges bontott 13"oshoz invertere? :B

(#2685) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Egy jó kép "képmenedzser" programot keresek, olyasmit mint PC-n az ACDSee vagy FastStone, tehát thumbnaileket mutat és több képet tud egyszerre átméretezni, stb. és lehetőleg ingyenes. Tudtok ilyenről?

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2686) Karma válasza Paarthurnax (#2685) üzenetére


Karma
félisten

iPhoto :U

“All nothings are not equal.”

(#2687) norbx válasza Paarthurnax (#2685) üzenetére


norbx
aktív tag

xee?

(#2688) Paarthurnax válasza Karma (#2686) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Próbáltam, de valahogy nem az igazi, nem elég gyors. Berakok egy mem. kártyát, erre mindenféle albumokba kellene először berakni a képeket, nem látom a könyvtárakat, csak a képeket. ACDSee sokkal praktikusabb, de ahogy keresek most épp a neten, találtam egy béta verziót, amit lehet letölteni tesztelni. [link] Kipróbálom, remélem jobb mint az iPhoto.

UI: felraktam, kipróbáltam, megszerettem. :) Kár, hogy fizetős lesz, de a béta szerencsére még ingyenes. Nagyon gyors, praktikus. Marad ez. :DDD

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2689) Damage


Damage
senior tag

Üdv mindenkinek!

Nemrég tértem át Mac-re és lenne pár alap kérdésem. (előre elnézést kérek a kérdéseim miatt, de nem nagyon tudtam rákeresni...amennyiben mégis, az általam talált válaszok nem elégítették ki a tudásszomjam!)
MacBook White-ot használok (az új Unibody-t).
1. Szeretnék egy normális egeret, leginkább grafikai felhasználáshoz. Eddig egy MX700-ast használtam és elégedett voltam vele. Mivel a MacBook-on csak két USB bemenet van, azok is annyira közel egymáshoz, ezért kilőttem az eddig szeretett egerem, cserélnem kell. BT-s egér kellene, amit kezel a Mac, de nem apró (legyen fogása és súlya). Programozhatóak a gombjai és tökéletes legyen PS munkához. Az Apple egerei (a mighty mouse és a többi) nagyon szép, de kényelmetlen számomra és használhatatlan!
2. Milyen kábeleket kell beszereznem, hogy + külső monitort használhassak? Hol tudnám a legolcsóbban beszerezni? Mini display to HDMI? És mellé egy HDMI monitor? (elhiszem, hogy "láma" kérdés, de tényleg nem vagyok otthon ebben a témában.
3. Szeretnék egy minimum 22"-os monitort és nem Eizo-t (erre nincs pénzem)! Szintén grafikai munkára, néha filmnézésre, amit a MacBook hajtana meg. Valaki tud ajánlani valamit? (sajnos erre sincs sok pénzem, de alap lenne a full HD felbontás)

Előre is köszönöm a válaszokat!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#2690) Alex91 válasza Damage (#2689) üzenetére


Alex91
félisten

HP ZR22w
Samsung F2380

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2691) Karma válasza Alex91 (#2690) üzenetére


Karma
félisten

A 2xDVI azt jelenti, hogy mindkettore szukseg can, vagy hogy ket bemenetet szolgal ki? Csakmert az elobbihez nincs mukodo atalakito...(Bocs hogy belevauvau, csak en is tervezek monitorvasarlast :) )

“All nothings are not equal.”

(#2692) Damage válasza Alex91 (#2690) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget, de kicsit szerényebb keretek közt gondolkoztam.
[link]
28.900-ért megéri?
Full HD és LED kijelző.
21,5"
Ehhez egy minidisplay to DVI kábel kellene?
Érdemes kábelből utángyártottban gondolkozni?
Így kb. 32 ezerből kijönne a monitor és a kábel (tényleg nagyn szűkösek a kereteim)!
Elhiszem, hogy szebb a képe a HP vagy Samsung-nak (és az Eizo-nak is).
Ennyi pénzből van egyéb alternatíva?
Full HD LED...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#2693) Alex91 válasza Karma (#2691) üzenetére


Alex91
félisten

Ehhez a felbontashoz szerinted dual DVI kell? :)

Azert irtam ezeket, mert jobb panel van bennuk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2694) Alex91 válasza Damage (#2692) üzenetére


Alex91
félisten

Ha neked megfelel, akkor vedd meg :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2695) Karma válasza Alex91 (#2693) üzenetére


Karma
félisten

Fogalmam sincs, azért kérdeztem :N

“All nothings are not equal.”

(#2696) Damage válasza Alex91 (#2694) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm a választ!
Tetszik az Eizo is, mégse veszem meg! (anyagiak)
Sajnos nem áll módomban kipróbálni minden monitort (jobban mondva egy monitort sem)!
Ezért is kértem segítséget!
Gyanúsan olcsó nekem ez az ár, főleg annak függvényében, hogymáshol 45 ezer alatt nem kapható.....HD és LED
Minidisplay to DVI kábel elég hozzá? Ez milyen képminőséget eredményez?

szerk: idáig egy HP laptopot (1680x1050) használtam VGA out-tal külső 19"-os CRT (1600x1200) monitorral. Nem vagyok otthon a témában...

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#2697) Alex91 válasza Damage (#2696) üzenetére


Alex91
félisten

A panel meg az elektronika fogja eldonteni, de ugye olcso husnak sokszor hig a leve...

(Ha nincs penzed, es meg megvan a CRT-d, akkor en inkabb vennek egy VGA adaptert, es ha lesz penzem, akkor vennek egy jobb LCD-t...)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2698) norbx


norbx
aktív tag

szerintem ne a legolcsobb fost vedd hanem kicsit gyujtsel meg inkabb es eizo.szerintem

[ Szerkesztve ]

(#2699) Damage válasza Alex91 (#2697) üzenetére


Damage
senior tag

Tudom, hogy olcsó!
Nem tudom ki a panel gyártója, és az a gyártó melyik nagy cégnek gyárt még!
Tényleg Eizo-t vennék, ha tehetném, de erre most nincs anyagi keret!
28900-ért van jobb? Ennyiért megéri?
Elég a minidisplay to DVI átalakító?
Ez milyen minőséget hoz?

És a legfontosabb kérdés:
Hogy lehet NTFS particióra (Winchesterre, pendrive-ra) írni?
A legegyszerűbb megoldás érdekelne
Gyárilag Snow Leopard 10.6

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#2700) TonTomika válasza Damage (#2696) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ha GYÁRI átalakítót veszel hozzá, azzal tuti biztosan nem lesz minőségbeli probléma a jelátvitelnél. Ennek viszont sajnos ára van, 9.900HUF körül alakul a dolog. :S Ha a monitor tudja a HDMi-t esetleg érdemes lenne olyan átalakítót venned, mert az olcsóbb valamivel. [link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.