Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Alex91 válasza Damage (#2699) üzenetére


Alex91
félisten

Mondom, sokat ne varj tole. Xar lesz a betekintesi szog, a szinek. 3 ev gari van ra, ez megnyugtato. Netezni, szoveget szerkeszteni jo lesz :). (Nekem van PVA moncsim, meg egy TN-es iMac. Na, az iMac moncsija egy fos a Samu moncsimhoz kepest :(.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2702) Damage válasza Damage (#2699) üzenetére


Damage
senior tag

Mégse vásárolom meg a monitort, "hála" az üzletnek.
28900-ért volt fent, megrendeltem. 3 mail-t küldtek tegnap, amiben biztosítottak a termékről, az áráról, az átvétel helyéről stb-stb.
Tegnap felhívtam őket (a rendszerük rögzíti a telefonbeszélgetést), és szóban is biztosítottak róla, hogy megkapom a terméket az adott áron. Elmondásuk szerint alapmodell és amúgy is kifutó darab, azért adják ennyiért (rákérdeztem, hogy miért ilyen olcsó).
Délután kaptam egy mail-t, hogy elírták az árát, mégsem adják ide ennyiért.
Megtehetik???
Az évek folyamán sok százezer Ft-ot hagytam ott náluk! Ennyit ér nekik egy potenciális visszatérő vevő?! Többet náluk nem vásárolok!
A Tékozló Homáron majd lesznek részletek, ide nem szeretném leírni a narancssárga X-es bolt nevét!

Egyéb:
Hogy lehet NTFS particióra (Winchesterre, pendrive-ra) írni?
A legegyszerűbb megoldás érdekelne
Gyárilag Snow Leopard 10.6

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#2703) Tim82 válasza Damage (#2692) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én a helyedben bevállalnám ezt, amennyiben nem félsz a használt dolgoktól.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2704) norbx válasza Damage (#2702) üzenetére


norbx
aktív tag

ntfs mounter.

(#2705) Damage válasza Tim82 (#2703) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm a tippet, de nem merek monitorból használtat venni. Főleg nem 3 évest!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#2706) Damage válasza norbx (#2704) üzenetére


Damage
senior tag

Ezt próbáltam tegnap, de nem mountolta sem a külső winyót, sem a bootcamp particiót. Cserébe eltűntek ezek a meghajtók (Finder és MuCommander alól is), amíg le nem töröltem a programot.

Snow Leopard 10.6.3 (gyári, eredeti)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#2707) norbx válasza Damage (#2706) üzenetére


norbx
aktív tag

ntfs-3g meg ami van de ahhoz kell a macfuse is

(#2708) Alex91 válasza Damage (#2702) üzenetére


Alex91
félisten

Erdekes, nekem van egy gyanum, hogy mar 2x is elirt, igy "joarusitott" :) termeket vasaroltam. Mindket esetben szo nelkul kihoztak annyiert, amennyiert az online boltban megvettem. Igaz, mas bolt volt...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2709) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

hello
lenne egy kérdésem ami már egy ideje aggaszt.
HOLVAN A MACBOOKON A JOBB KLIKK???
hogy tudom pl az egyik fájlnál vagy bárminél előhozni azt az ablakot amit a jobb klikkel lehet.
early 2008as fehér macbookról van szó..
üdv és köszi

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#2710) Alex91 válasza Barett 50cal (#2709) üzenetére


Alex91
félisten

ctrl+bal klikk :)?

(De lehet, hogy preferencesben ezt is lehet allitani...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2711) doc válasza Barett 50cal (#2709) üzenetére


doc
nagyúr

ha multitouch, akkor mindket ujjadat tedd a touchpadre, es click
imadom, enelkul mar nem is tudnek touchpadet hasznalni :)

(#2712) Karma válasza Barett 50cal (#2709) üzenetére


Karma
félisten

A System Preferences - TrackPad alatt nézd meg, hogy be tudod-e kapcsolni a Secondary Click-et, azzal lehet olyat, hogy ha a jobb alsó (vagy tetszőleges másik) sarkot nyomod, akkor jobbkatt lesz.

“All nothings are not equal.”

(#2713) TonTomika válasza doc (#2711) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Én még klikkelni sem klikkelek...csak tappolok. :D :C

(#2714) Xero válasza Karma (#2712) üzenetére


Xero
nagyúr

2008-as MacBooknál nehezen lesz ilyesmi...

(#2715) Karma válasza Xero (#2714) üzenetére


Karma
félisten

A jobbszeles kattintashoz nem kell multitouch elvileg :U

“All nothings are not equal.”

(#2716) Karma válasza Karma (#2715) üzenetére


Karma
félisten

Plane, hogy az apple.com szerint a MacBook (Early 2008) mar tudta a ketujjas scrollozast, tehat nem az egyerinteses oskontroller volt benne, mint koraban a PC laptoppokban :)

“All nothings are not equal.”

(#2717) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

After sales support csapat mar megkeresett, hogy orulok e annak amit vettem es azert vannak, hogy segitsenek, bla, bla, bla :DDD

ezt kaptam:
Hi Gyorgy,

Thank you for your recent purchase at the Apple Store Sydney.
We wanted to follow up with you to see how everything is working out with your new MacBook Pro.
Should you have any further enquiries, remember, we're here to help, so please don’t hesitate to contact our team.

Kind regards,
Kristy Gibbs

Apple Store Sydney Business Team
sydneybusiness@apple.com

Nem tudom mindenkinek kuldenek e ilyen emailt vagy csak az uzleti felhasznaloknak, de legalabb probalkoznak. :D

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2718) norbx válasza Paarthurnax (#2717) üzenetére


norbx
aktív tag

na tessek:) ha sima pc-t veszel gondolom nem fogsz ilyen emaileket kapni sehonnan:D

(#2719) doc válasza TonTomika (#2713) üzenetére


doc
nagyúr

na ez az amit nem tudtam megszokni, nekem valahogy pszichesen kell a gombnyomas :D

(#2720) norbx válasza doc (#2719) üzenetére


norbx
aktív tag

siman meg lehet szokni de a magic mouse-on is hasonlo csak itt felemeled a bal ujjad jobb klikk kozben akkor csinalja.ha nem emeled akkor sima bal klikk.

(#2721) Sakab


Sakab
senior tag

Macira a PS CS5 mikor jön ki nemtudjátok?Winre már megtaláltam de osxre sehol sincs

(#2722) norbx válasza Sakab (#2721) üzenetére


norbx
aktív tag

(#2723) Karma válasza Sakab (#2721) üzenetére


Karma
félisten

Érdekes, elmentem ide és azonnal megtaláltam a Maces verziót.

“All nothings are not equal.”

(#2724) norbx válasza Karma (#2723) üzenetére


norbx
aktív tag

az a gyanum hogy warez oldalakon kereste :DD

(#2725) asysoft válasza Xero (#2714) üzenetére


asysoft
aktív tag

MacBook Black 2,1-em van (wiki alapján late 2007), s itt is megy a kétujjas görgetés, illetve a két ujjas jobb klikk. Amúgy fura, ezen a gépen egész használhatónak tartom a touchpadet, bár azért Windowshoz még mindig egeret használok:)

(#2726) Sakab válasza norbx (#2724) üzenetére


Sakab
senior tag

Neeeem dehogy NO WAREZ :C én csupán annyit kérdeztem h megjelent e már :P
Deköszi a választ

(#2727) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Notebook vásárlás előtt állok, és úgy döntöttem offolom a Windows-os dolgokat, és Mac-et veszek.
Használtat nem szeretnék venni, mert tartok a rejtett hibáktól, és 2-3 évig nem cserélem le, ha bejön a rendszer, a gép, és akkor veszek hozzá garancia kiterjesztést is. Mivel nem munkához kell, teljesítményre a sima MacBook is elég, de külsőre jobban tetszik a Pro. A kérdésem az lenne, hogy ugye jól értelmezem, hogy leszámítva a teljesítményt, a billentyűzet világítás, és az alu ház az extra a Pro-ban? (Meg az ára, ami ugye visszatart a vásárlástól...)
A MB műanyag háza mennyire repedezik? Garancia vonatkozik rá?
Ami érdekelne még, hogy a HD-ready TV-mre egy sima DVI to HDMI kábellel rá tudom-e kötni, és úgy filmet nézni stb...
Köszi, és bocs az evidens kérdésekért...

(#2728) norbx válasza zsolidodd (#2727) üzenetére


norbx
aktív tag

a tvre kotessel nincs gond en a full hds-t tvre kotottem ra a macbook whiteom.az uj unibody whiteokat nem ismerem.a regieknek meg a topcase a hibajuk hogy megrepedt.en hasznaltan vettem de ezen mar ki volt cserelve a topcase es a bill magyarra.eddig semmi bajom vele.

[ Szerkesztve ]

(#2729) Karma válasza zsolidodd (#2727) üzenetére


Karma
félisten

Azon a kerdesen azert gondolkozz el, hogy mibe dugod a DVI csatlakozot :U Az ugyanis nincs, Mini DisplayPort csatlakozo van csak. Ha HDMI a cel, van olyan kabel, ami a miniDP-bol es az optkai kimenetbol csinal HDMI-t.

“All nothings are not equal.”

(#2730) TonTomika válasza zsolidodd (#2727) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Különbözik még abban, hogy a sima MB-ban nincs FireWire port, illetve nincs IR vevő sem, tehát távirányítót nem tudsz vele használni, ez főleg akkor fontos ha TV-re szeretnéd kötni.

(#2731) norbx válasza TonTomika (#2730) üzenetére


norbx
aktív tag

az ujba nincs? mert az enyemben mindketto van....

(#2732) TonTomika válasza norbx (#2731) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Az új unibody MacBook-ban egyik sincs. Sőt a 2008 late alu unibody MacBookban sincs FireWire nagy sajnálatomra...IR viszont van.

(#2733) norbx válasza TonTomika (#2732) üzenetére


norbx
aktív tag

ja most nezem sajnos tenyleg nincs egyik sem... nem semmi. :(((

(#2734) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Köszi az infokat mindenkinek! Esetleg több tapasztalat a top case repedésről?
Fire wire nem fontos, elég az usb, távirányító nem kell, van vezetéknélküli egerem, meg elég sok távirányítós program van Iphone-ra.

Karma: Köszi, akkor elvileg ez jó nekem, ha hangot és képet is akarok a TV-n? Ez nem igazán tetszik, nem értem miért nincs sima 1.3-as HDMI csatija....

(#2735) Karma válasza zsolidodd (#2734) üzenetére


Karma
félisten

Ezzel a cuccal sztereó hangot tudsz átlökni...
Inkább ilyet kéne találni itthon hozzá.

“All nothings are not equal.”

(#2736) Stoto válasza zsolidodd (#2734) üzenetére


Stoto
tag

Újonnan már csak unibody-t tudsz venni. Az unibody műanyag macbookokkal kapcsolatban meg még senki sem panaszkodott, hogy repedezne. Mondjuk nincs még annyi ideje a piacon, hogy ez a hiba előjöhetett volna.

(#2737) zsolidodd válasza Karma (#2735) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Hú, ez azért drága.. Elég a sztereo, nincs extra hangrendszereHolnap megnézem a TV-t, hogy milyen bemenetek vannak még rajta, hátha van még valmi port rajta, ami viszi a képet és a hangot is normális minőségben.

(#2738) zsolidodd válasza zsolidodd (#2737) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Az audio bemenete tud kimenetkén működni? Mert akkor simán mehet a hang egy jack RCA kábelen...

(#2739) Alex91 válasza zsolidodd (#2738) üzenetére


Alex91
félisten

Pontosan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2740) norbx válasza zsolidodd (#2738) üzenetére


norbx
aktív tag

nekem jack rca-n megy analog jelkent az erositohoz bar en zenere hasznalom csak nem hazimozizok.

(#2741) zsolidodd válasza Alex91 (#2739) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Akkor végülis 2 kábellel megy a dolog: egy mini display to HDMI és egy jack RCA-val. Ez 5-6 ezer és nem 17 000...

(#2742) Alex91 válasza zsolidodd (#2741) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak esetleg csuszni fog a hang a kephez kepest :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2743) zsolidodd válasza Alex91 (#2742) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Uhh, miért?

(#2744) Alex91 válasza zsolidodd (#2743) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, ha minden vackot tud a TV, esetleg akkor. De minel "primitivebb" annal kevesebb erre az esely :). Nekem is hasonloan van kotve, nincs gond.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2745) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Akkor lehet, hogy mégis átgondollom, hogy vegyek-e használtan egy MBP-t (esetleg innen PH-ról valami kedvezményesebb külföldit...). MB fehér billje amúgyis nagyon gyorsan koszolódna :D

(#2746) TonTomika válasza zsolidodd (#2745) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ami még talán hasznos lehet, XMS-ben van egy olyan átalakító (500HUF), amit be tudsz dugni a jackbe, –mivel az egy optikai kimenet is egyben– csinál neked belőle szabvány toslink optikai kimenetet amit rá lehet kötni az erősítőre, TV-re. :) Egyébként az az egy jack funkcionál bemenetként és kimenetként egyaránt.

(#2747) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok! Olyan kérdésem volna, hogy a fekete Macbook (2,1, tehát nem a legelső széria) mennyire osztozik a burkolat-repedezési hibákban, amik az első generációs Macbook-okat sújtották? Köszönöm a választ előre is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2748) TonTomika válasza Tim82 (#2747) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Nekem nem volt ilyenem, de azt hiszem a feketék azok nem voltak repedezősek. Egyébként ha van egy repedt burkolatú MB-od ingyen cserélik a házat bevizsgálás után.

(#2749) Tim82 válasza TonTomika (#2748) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm!

Amennyire én tudom, elvileg érintheti a fekete Macbook-okat is a burkolat repedése, illetve 2010 végéig cserélik az AppleCare keretein belül.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2750) asysoft válasza Tim82 (#2747) üzenetére


asysoft
aktív tag

Ilyen gépem van, használtan vettem, kereskedő mondta, hogy egy topcase cserén túl van már, egyébként mivel ez szériahiba, garancia lejárta után is cserélik ezt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.