Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) Gicz válasza bmwk1200s (#14046) üzenetére


Gicz
addikt

nem normális. nekem 180 cikluson van, és 93%-os.

de járt nálam egy régi fajta műanyag macbook, 1200 (!) ciklussal, 84%-os akkuval

azért olyan amilyen az akkud, mert sokat használod töltőn, és eveset akkuról. használd többet az akkut.

az 1200 cikulosos mac ami nálam járt, azt a csávó úgy használta, hogy amint feltöltött, lehúzta, és mikor sipálolt, hogy lemerül akkor visszadugta. akkor is ha asztalnál ült otthon. mindig akkuról ment a gép

(#14052) irgum válasza Gicz (#14051) üzenetére


irgum
addikt

Nem tudom mi az igazság. Fél éves a 15-ös retinám, gyakorlatilag csak töltőről megy. Az aksi 27 ciklussal 101-102 százalékos is szokott lenni. Most épp 100%-ot ír.

(#14053) Xero válasza Gicz (#14051) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez sem igaz.

Az aksinak két ellensége van. A hő és a folyamatos használat.
Heti egyszer érdemes mindenképpen teljesen meríteni és tölteni, de folyamatosan arról használni, akkor is ha nem indokolt badarság.

(#14054) biker válasza irgum (#14052) üzenetére


biker
nagyúr

Kérdés, hány % után egy ciklus?
Pl ha sosem meriten le 40 ala es nem toltom 70 fole, akkor az nem egy ciklus?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14055) Xero válasza biker (#14054) üzenetére


Xero
nagyúr

(#14056) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

Nemrég váltottam mac re PC ről és egy hatalmas gondom van! Nem igazán vagyok járatos a témában ezért kérek segítséget tőletek. Egy amerikai keyboardos macbook prom van és az a gondom hogy a nulla helyett 'í' t tudok írni és ez elég idegesítő. A nullát sokkal gyakrabban használnám ha lenne mint az Í-t. Tudtok rá megoldást hogy az í helyett nullát lehessen írni? És mivel nagoyn kezdő vagyok a OS X világába egyszerűen kéne leírni. Előre is köszönöm.

tisztelettel faranus :R

(#14057) irgum válasza biker (#14054) üzenetére


irgum
addikt

Pédául lemerül 100-ról 40-re, majd miután feltöltődik lemerül 60-ra, az pont egy ciklus.
Vagy a Te példáddal ha 70-ről lemerül 40-re, majd felöltöd 90-re és megint lemeríted 20-ra, az szintén egy ciklus. :)

Szóval 100% merítés egy ciklus, nem számít hogyan áll össze.

[ Szerkesztve ]

(#14058) biker válasza irgum (#14057) üzenetére


biker
nagyúr

értem :) okos...

(most élvezkedek az új rMBP-n
brutál felbontás... brutál

Gépem elvitték 170-be, ez meg 380e volt, 13" rMBP, 8gb ram, 256ssd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14059) Xero válasza biker (#14058) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó csere volt. Sok sikert hozzá. :K

(#14060) biker válasza Xero (#14059) üzenetére


biker
nagyúr

csak a nyomtató nem műxik import óta, rastertosec exit :(
hülye update meg nem jön le...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14061) biker válasza biker (#14060) üzenetére


biker
nagyúr

csak levettem, hozzáadtam, már jó is. huhh

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14062) irgum válasza irgum (#14052) üzenetére


irgum
addikt

Mint írtam szinte csak töltőről használom a gépet és szuper az akksi állapota: [link]

(#14063) xedos válasza biker (#14058) üzenetére


xedos
addikt

Gratulálok hozzá!

(#14064) biker válasza xedos (#14063) üzenetére


biker
nagyúr

Thnx
Alig birtam este lecsukni, a kepernyo fuggoseget okoz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14065) DanielK


DanielK
addikt

Tudtok-e megoldást erre (egyszer már kérdeztem):
Ha macen a maillel írni akarok egy emailt és pötyögöm a címzettet és kiválasztom a listából, akkor az icloudban átírja a személyt. -> példa: Béla volt csak az icloudban (keresztnévnél, vezetéknév üres), erre a mail átnevezi Béla Béla -ra. :F Mi ez? Tehát azoknál jön elő, ahol csak keresztnév van megadva (8-10 ember).
A szóköz (vezetéknévhez) nem jött be. (Múltkor ezt javasoltátok) :F

(#14066) Gicz válasza Xero (#14053) üzenetére


Gicz
addikt

nem azt mondtam hogy használja így, én sem teszem.

de az hogy akksinak két ellensége van a hő és a használat az sem igaz! :)

benne van ez a kettő, de igazából 4 van nake akkor:
-indokolatlan folyamatos használat
-hő
-100%-os töltöttségen való "tárolás"(tehát feltőltve benne van a gépben miközben az be van dugva, vagy 100%-ra töltve kivéve a polcra téve, azt feltételezve hogy az jó neki(nem az)
-teljes lemerültségen való tárolás

az ideális eset az lenne, ha megtudnád mondani a laptopodnak, hogy most én téged asztaliként foglak használni, légyszives töltsd fel 50%ra az akksit, de ne tovább, és onnantól csak hálózatról üzemelj. nyilván ez kompromisszumos, és nem fér bele az átlag felhasználótól elvárható dolgok közé, hogy ügyeljen az egyes cellék feszültségére, és maga állítgassa a töltöttségi szintet.

lithium akksikról általában, ciklus, DoD, ilyesmik

lithium töltése

kiemelném:

"Li-ion cannot absorb overcharge, and when fully charged the charge current must be cut off. A continuous trickle charge would cause plating of metallic lithium, and this could compromise safety. To minimize stress, keep the lithium-ion battery at the 4.20V/cell peak voltage as short a time as possible."

márpedig 100%-ra töltve a macbookpróm akksija 4,2 volton van.

valószínűleg ez volt az 1200 ciklusos macbook akksi "szerncséje", a foylamatos merítgetés miatt nagyon keveset voltak 4,2 volton a cellái.

samsung telóknál pl bevett gyakorlat, hogy a nagy képernyő fogyasztását nagy akksikkal ellensúlyozzák, amiket úgy érnek el, hogy 4,2 helyett 4,3 voltra töltik őket. ezzel 500 ciklus helyett kibírnak majd kb 300-at, de nem probléma nekik.

[ Szerkesztve ]

(#14067) Blaise válasza biker (#14058) üzenetére


Blaise
veterán

Wow....hol van újan 380-ért rmbp? :)

(#14068) biker válasza Blaise (#14067) üzenetére


biker
nagyúr

Nem uj, perwollal mosva, márciusi vásárolt gép :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14069) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

adott egy MacBook Air (11-inch Mid 2011) és egy TP-Link TL-WR941ND.
ha nincs levédve a wifi jelszóval szakadás nélkül megy a net, de ha beállítom a WPA-PSK/WPA2-PSK titkosítást, akkor 5-10 percenként megszakad és le kell futtatnom a diagnosztikát a mac-en.

tudnátok segíteni, hogy milyen beállításokat használjak?

Aurea mediocritas

(#14070) Misi1979 válasza AXisBOLD (#14069) üzenetére


Misi1979
őstag

Én sokáig szívtam tp-link routerrel, inkább eladtam és vettem helyette más márkát.

Nálam 3-4 óránként volt ilyen, illetve volt, hogy napokig teljesen jól ment. Asszem az összes beállítást végigpróbálgattam..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14071) AXisBOLD válasza Misi1979 (#14070) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát ezt akartam megúszni, de már más is tanácsolta ezt a megoldást :(((

Aurea mediocritas

(#14072) kenny123


kenny123
addikt

Ha egy külső merevlemezre osxrol pakoltam cuccot, és utána egy w8 gép nem ismeri fel, akkor az miért van?

yo

(#14073) Blaise válasza kenny123 (#14072) üzenetére


Blaise
veterán

Milyen fájlrendszer van a külső HDD-n?

(#14074) irgum válasza kenny123 (#14072) üzenetére


irgum
addikt

OSX fájlrendszere nem kompatibilis Windows-al. Én Paragon-t telepítettem, ezzel lehet NTFS-re is formázni és olvassa a mac is.

(#14075) kenny123 válasza Blaise (#14073) üzenetére


kenny123
addikt

Na latjatok, ezt nem tudom. Az biztos, hogy osx alól nem volt formazva, ahogy bedugtam, felismerte.

yo

(#14076) Xero válasza AXisBOLD (#14069) üzenetére


Xero
nagyúr

Openwrt-t rakj a routerre. A gyári firmware egy kalap szamócát sem ér.

(#14077) Jorus válasza AXisBOLD (#14069) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen csatornán megy a router? Nekem itthon is, meló helyen is TP-Link router van, jelszóval, de minden gond nélkül csatlakozik hozzá az MBA, szakadás nélkül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14078) AXisBOLD válasza Jorus (#14077) üzenetére


AXisBOLD
addikt

channel 6

Aurea mediocritas

(#14079) kenny123


kenny123
addikt

Wifin keresztül megoldható valahogy a wake on lan Mac-en, vagy mindenképp kell bele netkábel átalakitóval?

yo

(#14080) negyedes válasza kenny123 (#14079) üzenetére


negyedes
addikt

wol wifin keresztul nehezkes.....

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14081) DanielK válasza kenny123 (#14079) üzenetére


DanielK
addikt

Hát a nevében is benne van. Lan kell hozzá.

(#14082) DanielK


DanielK
addikt

Sziasztok!
SOS segítséget kérnék tőletek!!!
Ez fogad, miután be akarom állítani az icloud fiókomat.... A mail és a jegyzetek nem mennek. :U :W

(#14083) DanielK válasza DanielK (#14082) üzenetére


DanielK
addikt

meglett végre. töröltem az icloud fiókot, a mail appban létrehoztam mint email fiók, töröltem minden régi smtp szervert és kitöröltem az icloud fiókot.
majd újra hozzáadtam, mint icloud fiók. :C

(#14084) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Azt hogyan lehet beállítani, hogy a MBP automatikusan kikapcsoljon, mielőtt teljesen lemerül?
Én úgy tudtam alapból van benne ilyen megoldás, addig akartam meríteni, még magától ki nem kapcsol, vártam hátha úgy 5% körül majd csak kikapcsolja magát, de nem… merült tovább, majd mintha egy asztali gépet húztak volna ki a konnektorból, egyszer csak hirtelen leállt.
Ötlet?

Semmit sem írok alá!

(#14085) Xero válasza bmwk1200s (#14084) üzenetére


Xero
nagyúr

Kell pár teljes ciklus az aksinak. Hibásan érzékeli az elektronika a töltöttséget.

(#14086) bmwk1200s válasza Xero (#14085) üzenetére


bmwk1200s
őstag

43 ciklus nem volt neki eleg?? :DDD
De nincs olyan terminal parancs amivel azt mondhatom neki, hogyha a toltottseg 5% ala esik azonnal kapcsolj ki??

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#14087) kenny123


kenny123
addikt

Valaki egy gyors helpet tudna?

Haver átjött, hozott egy hdd-t amire kellene másolnom, fel is ismeri a rendszer, látom mi van rajt, de nem jövök rá most hogyan kell. Kijelöltem a cuccokat, másolás, de beillesztés nincs a hdd felületén.

Hogyan kell ezt csinálni?

yo

(#14088) bmwk1200s válasza kenny123 (#14087) üzenetére


bmwk1200s
őstag

NTFS-t alapbol csak olvas a rendszer, irni nem tudja.
Tuxera segit.

Semmit sem írok alá!

(#14089) kenny123 válasza bmwk1200s (#14088) üzenetére


kenny123
addikt

Köszönöm a gyors választ, rálesek! :)

yo

(#14090) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok! Lenne 1 olyan kérdésem hogy hogy lehetséges az hogy ha iphone-al töltök le 1 alkalmazást akkor azt a macbook-on az itunes-ba sehogyan se találom és pl restore után amikor visszaállítom backupból akkor így nem is rakja fel hanem újra le kell töltenem! Ja és csak azoknál csinálja amiket kb 1 éven belül töltöttem le a régebbiek mind ott vannak! Ennek vajon mi az oka?

(#14091) Kommy válasza Chiftain (#14090) üzenetére


Kommy
veterán

nyomj rá jobb gombbal a telefonon transfer purchases-re (vásárlások átvitele) és átmásolja a telefonon levő programokat, vagy pedig kapcsold be az automatikus letöltést és akkor ha letöltesz valamit a telefonon letölti iTunes-ban is ( iTUnes / preferences / store tab-on lehet beállítani.)

(#14092) Chiftain válasza Chiftain (#14090) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Köszi a választ. Hát itunes-on belül sehol nem enged jobb gombbal kattintani a telefonra, így nem találom a transfer purchases-t. Az autómatikus letöltést pedig bekapcsoltam de az gondolom csak azokra vonatkozik majd amit ezután töltök le!

(#14093) Kommy válasza Chiftain (#14092) üzenetére


Kommy
veterán

kapcsold be a sidebart az iTunes-ban (alt + cmd + s -el) és ott menni fog a jobb klikk

(#14094) Chiftain válasza Kommy (#14091) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Tényleg. Kösz erre nem gondoltam de így most megy! Kösz még1x a választ!

(#14095) dni válasza Kommy (#14093) üzenetére


dni
őstag

Nem feltétlenül kell bekapcsolni a baloldali menüt: File>Device->
(Nem rég találtam rá :) )

(#14096) Chiftain válasza Chiftain (#14094) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Azt hogy nem vettem észre! Pedig 3x végig néztem a menüsort! :D

(#14097) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Felirat égetésre tudtok valami egyszerű megoldást?

yo

(#14098) biker válasza kenny123 (#14097) üzenetére


biker
nagyúr

forrasztó páka, tűhegy, és bekarcolod :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14099) TigerCat válasza biker (#14098) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Alu Mac-hez jobb a lánghegesztő. :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#14100) marceeh


marceeh
tag

Sziasztok,

miért lehet az,hogy az egyik mappám-ban ha lista nézetre váltok akkor nem engedi név szerint rendezni v módosítás dátuma stb szerint.. a felső sáv full fehér,de ottvan a lista.. eddig működött a többi mappánál ugyancsak működik :F

[/IMG

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.