Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,
Beszereztem egy WD320BEVT Scorpion Blue Sata hdd-t, de az a baj, hogy nem tudom felrakni rá az OSX et. Leformáztam még az osxben MS DOS FAT ra, de amikor beakom a dvd-t indítom stb utilities, akkor nem tudom megformázni mert pirosan írja ki a vinyó nevét.
Tehát van a viynó neve pirosan WD320BEVT azon belül a meg megint van egy partició ami megint 320as azt lehet formázni, de rátelepíteni nem tudok mert felkiáltójelet rak a vinyóra és nem engedi hogy az installra nyomjak. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#14902) Alex91 válasza Mr.Grincs (#14901) üzenetére


Alex91
félisten

Particionald ujra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14903) Mr.Grincs válasza Alex91 (#14902) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Kész. Meglátom, hogy jó lesz e. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#14904) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok
Olvassa valaki olyan a fórumot aki ért a numbershez?

(#14905) Ear001 válasza Mr.Grincs (#14901) üzenetére


Ear001
addikt

De miért Fat-ra formáztad, ha úgyis OSX-et akarsz rá telepíteni?

(#14906) tDr1v3r válasza Mr.Grincs (#14901) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ha piros akkor valszeg hibás az a HDD...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14907) tDr1v3r válasza Davey7 (#14883) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát, nálam meg nem megy... :/ Azt írja hogy már más kontójához van hozzákötve, ezért nem tudja frissíteni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14908) sirály69 válasza Aaron14 (#14882) üzenetére


sirály69
őstag

MacBook Pro 15" 2.0 GHz i7 8 GB RAM - Mintha egy kicsit lassabb lenne a gép...
Nem tudok programokat törölni! :W
Eddig csak belehúztam a kukába és kész volt!
Hogyan tudok törölni?
Az akku tényleg jobban bírja!

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#14909) marceeh válasza sirály69 (#14908) üzenetére


marceeh
tag

Most is csak bekell húznod a kukába :),ha nem megy vagy bug vagy indítsd újra.. vagy külön progi pl cleanmymac stb..

(#14910) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

Sziasztok! Van nekem egy 2012-es 15-ös MacBook Pro-m. Olyan gond van vele hogy OSX alatt nincs hangja , hiába akarom állítani a hangot szürke a csúszka és át van húzva mikor megjelenik a képernyőn az állító grafikon. Indításnál van boot hang, de a rendszerbe lépve már semmi. Bootcamp-el van rajta Win7 is. Ott nincs semmi gond. Illetve néha világít egy piros led a jack csatlakozóban. Olvastam itt ,hogy resetelni kell az NVRAM-ot (ha így írják) de nem segített. Rendszerbeállításokban csak egy Digitális kimenet van kimeneti eszközként (bár nemtudom normális esetben minek kel lennie). Esetleg valami ötlet?

Üdv: Laca

(#14911) Kommy válasza skylinelaca (#14910) üzenetére


Kommy
veterán

állítsd át a kimenetet a gépre ne pedig spdif-re, ha van kinn felül az óra melett hangszóró beállítás akkor ott option (alt) gombot nyomd és kattints az ikonra majd választd ki az internal speaker-t

(#14912) sirály69 válasza marceeh (#14909) üzenetére


sirály69
őstag

A szemetesbe belehúzás nem megy...., marad valamelyik progi.

Szerver Hosting Debrecenben

(#14913) marceeh válasza sirály69 (#14912) üzenetére


marceeh
tag

Érdekes..kiisprobáltam nálam megy rendesen.. lehet vmi egyedi hiba..,de valamelyik progi megfogja tenni, nagy a választék e téren :)!

(#14914) Mr.Grincs válasza Ear001 (#14905) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hali,
Csak újra kellett particionálni meg újra leformázni és hála az égnek jó is lett. A másik vinyóm totál meghalt, nagyon nehezen olvas már. 4 Gigát több mint egy óra alatt másolt át volna ha nem szakad volna meg. Majd holnap újrapróbálkozom.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#14915) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok, esetleg nem tudjátok hogyan lehet Keychainből eltávolítani eszközöket? Csak mert ugyan az a gép 3x szerepel és a levelező/kontakt/naptár fiókokat is megtriplázza. Amikor be lett állítva, akkor is 3 üzenetet kaptam. Nem a szolgáltatást akarom törölni, csak az eszközöket pontosítani. Az iCloud webes felületén nem találtam semmit ezzel kapcsolatban. Köszönöm!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#14916) marceeh válasza TigerCat (#14915) üzenetére


marceeh
tag

Csak 1 ötlet,mert nálam nincs összepárosítva a szifon meg a mbp ;] , de nézd meg a Applications /Utilities/Keychain Access-ban :)

(#14917) Jorus


Jorus
nagyúr

Mavericks mintha több RAM-ot enne, más is ezt tapasztalja?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14918) marceeh válasza Jorus (#14917) üzenetére


marceeh
tag

Zabál nálam is, muszáj leszek 16 gb-re bővíteni ;]

(#14919) negyedes válasza Jorus (#14917) üzenetére


negyedes
addikt

pedig ugy volt beharangozva hogy jobb memoriakezelese van. :DDD meg a legfejletebb desktop oprendszer. :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14920) madgie válasza negyedes (#14919) üzenetére


madgie
titán

Fogyasztásban okés is, a Mini idle-ben lemegy 12.5 wattra is a Mavericks-szel.

(#14921) Jorus válasza negyedes (#14919) üzenetére


Jorus
nagyúr

Olyan 3-400MB-tal fogyaszt többet, mint az ML, ahogy látom. Szerencsére gond nélkül lezajlott az upgrade, megvan minden program és app, ami volt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14922) TigerCat válasza marceeh (#14916) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ott néztem, de sajnos nincs opció az eszközök kezelésére. Ez így mondjuk nem az igazi...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#14923) brumi1024 válasza Jorus (#14917) üzenetére


brumi1024
veterán

Elképzelhető, nálam most megeszik 4 gigát a Safari és pár megnyitott pdf, így már csak 12 van szabadon ;]

(#14924) Blaise válasza Jorus (#14921) üzenetére


Blaise
veterán

Én a 8/16GB témán pörgök erősen, a költségvetésbe leginkább a közepes 13-as modell fér bele 8GB RAM és 256GB ssd társaságában, nem tudom, hogy a 16GB mennyire lehet releváns a következő 3-4 évben annyira, hogy megérjen +60ezer Ft-ot,de ha azt még belerakom akkor már majdnem ott van a 15" modell...de abban meg megint csak 8GB van...remélem értitek a problémám :)

(#14925) brumi1024 válasza Blaise (#14924) üzenetére


brumi1024
veterán

Vedd a 15"-öst 16 giga rammal és a probléma meg van oldva :DDD A viccet félretéve: ha nincs PS vagy komoly videóvágás szvsz elég lesz a 8 giga egy jó darabig.

[ Szerkesztve ]

(#14926) Blaise válasza brumi1024 (#14925) üzenetére


Blaise
veterán

Ja, mindenféle engedményekkel együtt is 600k körülre jönne ki, annyit azért kicsit sajnálok rá, pláne, hogy már nincs is dedikált VGA a kisebbik 15" modellben. :)

RAM-hoz még annyit, hogy Parallels Windows virtualizációra szükségem lenne, néha Visual Studio-t is kellene indítani, ez nem tudom mennyire fekszi meg a kétmagos i5 és 8GB RAM gyomrát.

[ Szerkesztve ]

(#14927) Jorus válasza brumi1024 (#14923) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó, hát nekem ugye a 4GB-ba kell beleférnie, szal más tészta. :) De átlagos használat során nem nagyon karcolja a 3GB-ot (böngészés, szerver menedzsment, office alkalmazások, stb.). Ami feltűnt, hogy üresjáratban eddig az ML olyan 1.7 - 1.8GB körül fogyasztott, ez Mav. alatt inkább 2.1 - 2.2GB.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14928) brumi1024 válasza Blaise (#14926) üzenetére


brumi1024
veterán

A virtualizációval a procinak nem hiszem hogy gondja lenne, az órajel és cache adatok alapján szerintem egy i5-4258U van a gépben, ami már támogatja a hardveres virtualizációt, a Visual Studiohoz pedig a legtöbb esetben nem kell 4 mag 8 szál. A rammal lehetnek egyedül problémák, de ha adsz 4 gigát a virtuális gépnek, azzal már a ma gyakran használt Windows-ok(7/8/8.1) elvannak, és így marad 4 az alaprendszerre. 60-k szvsz nem ér meg a 16 giga a 13"-os gép esetén, főleg nem a jövőállóság miatt, a 15"-oshoz is csak akkor vennék ennyiért plusz ramot, ha tudnám, hogy biztosan kell. Én 16-al használom most a 15"-osom, és eddig csak PS panorámakészítéskor fogyott el, máskor bőven 8-10 alatt maradt a felhasznált mennyiség, pedig használok Lightroom-ot, FCPX-et, Xcode-ot iOS fejlesztéshez és PS-t hogy csak az erőforrásigényesebbeket említsem.

(#14929) Blaise válasza brumi1024 (#14928) üzenetére


Blaise
veterán

Xcode az még nálam is beficcenhet. PS, iPhoto meg videóvágás maximum csak hobbicélra.

Egy elindított iPhone/iPad szimulátor mennyi ramot kajál be?

Az asztali gépemben 4magos i5-3570k proci van, így távolról kicsit félek a 2 magtól.

[ Szerkesztve ]

(#14930) Xero válasza Blaise (#14929) üzenetére


Xero
nagyúr

Kb semmit, de jó dolog az a 16GB. Én már mondtam, de szerintem mindenképpen must have.

szerk: Felső 10.8.5, alsó 10.9

[ Szerkesztve ]

(#14931) brumi1024 válasza Jorus (#14927) üzenetére


brumi1024
veterán

Kicsit utánaolvastam ennek a tömörített memóriának, és teljesen logikus a magasabb használat. Ahogy nyitod meg az alkalmazásokat mindent a memóriában tart amíg meg nem telik a memória. Aztán ahogy megtelik a régebben használtakat tömöríti, így felszabadítva helyet, és ezeket csak akkor üríti, ha már nincs mód további tömörítésre. Ezért is van a memóriahasználatnál a Tevékenységfigyelőben egy tömörítettségi görbe alul.

(#14929) Blaise: Nem kell félni a 2 magos procitól, a legtöbb általános feladatra bőven elég. Én most egy 15W-os TDP-jű i7 ULV-t használtam egy darabig, teljesen jó volt még a legtöbb játékra is Win alatt, és ez Mac alatt sincs másképp. Az Xcode szimulátort mindjárt megnézem. Szerk.: Ezek szerint mégse kell.

[ Szerkesztve ]

(#14932) Blaise válasza Xero (#14930) üzenetére


Blaise
veterán

Ahogy fent leírtam, bonyolult ez a sztori, én is szeretném a 16 gigát, hidd el :)

Pénzügyileg így nézne ki a dolog:

13-as 8GB RAM - 428k
13-as 16GB RAM - 484k
15-ös 8GB RAM - 553k
15-ös 16GB RAM - 607k

Mindegyik 256GB ssd-vel, ebből kéne kihozni a legjobb ár/érték arányt, ami legalább 3 évig kiszolgál (Apple Care vétel később természetesen)

[ Szerkesztve ]

(#14933) Xero válasza Blaise (#14932) üzenetére


Xero
nagyúr

Egész jó árak. Lehet tudni honnan?

Én továbbra is a 16-osokban gondolkoznék. Esetleg egy alap 13-as 16-al. Az SSD-ből 128GB bőven elég, ha van otthon fileserver/nas és/vagy felhőzöl is.

Én a két 15-ös között fogok dönteni a tesztek alapján. Nyilván a kicsi is 16GB-al.
Kicsi - 536+Áfa itthon
Nagy - 639+Áfa itthon

A nagyból nekem pl az 512-es SSD teljesen felesleges, tehát ha az integrált megoldás gyengén szerepel, akkor jól megszívattak. :(

[ Szerkesztve ]

(#14934) Blaise válasza Xero (#14933) üzenetére


Blaise
veterán

Nem titok, Apple Store diákkedvezmény + új AMEX Gold kártya 3% extra visszatérítés, így jön ki.

15-ös valóban nem lenne rossz, de azért elég morcos vagyok, hogy a 750M csak a drágább modellben van benne, így azért könnyen tudtak engedni az árból. Elhiszem, hogy nyers erőben bizonyos esetekben gyorsabb lehet az Iris Pro, mint a régi 650M, de az Intel nem a tökéletes terméktámogatásáról híres, játékok esetén meg pláne.

128GB ssd-t azért kevésnek érzem egy fullos Windows VM és mondjuk egy telepített Diablo 3 mellett.

[ Szerkesztve ]

(#14935) Xero válasza Blaise (#14934) üzenetére


Xero
nagyúr

Na ezek cégre nem játszanak. :(((

Én is fenntartásokkal kezelem még a dolgot, ezért is várok ki pár hetet.

Én röhögve elférek 50GB-on a rendszerrel, pedig van bőven testes software. Ha erre rádobjuk a user mappát alap dolgokkal, és egy Win7 VM-t, még akkor is maximum 100GB körül járunk.

(#14936) Blaise válasza Xero (#14935) üzenetére


Blaise
veterán

Hát ez valóban nem játszik, de cégként vissza tudod igényelni az ÁFÁ-t, ami azért nem rossz :)

Én is kivárok, készlet szinte mindig van, december első hetéig ráérek gondolkodni, hátha még akár valami nagyobb black friday akció is befigyel.

(#14937) madgie válasza Xero (#14935) üzenetére


madgie
titán

Mavericks, Win7 + Ubi VM, Photoshop, Lightroom, DxO, Aperture, FCPX, Garageband + Logic Pro, XCode, Microsoft Office + iWork, meg mittomén... nem ártana szelektálni ,de a lényeg, hogy bőven elférek ezekkel is egy 120-as SSD-n.

(#14938) brumi1024 válasza Blaise (#14934) üzenetére


brumi1024
veterán

Főleg, hogy az Iris Pro ideális esetben is csak megközelíti a GT650M-et, de a 650 erősebb nála kb 15%-al. De a tesztek alapján a játékokban van egy jó 30%-os előnye a GT650-nek. És ott van az a probléma, hogy az Iris Pro osztozik a cpu TDP-jén, ami ugye 47W, és ismervén a 4 magos mobil i7-eket, az a turboval hajlamos elfogyni, így lehet, hogy az igp órajelein fog csökkenteni a gép.

(#14939) Jorus válasza brumi1024 (#14931) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, különválasztja az előtöltött memóriát, általánosságban gyorsabb lett minden gyakrabban használt alkalmazás töltése, a Safari meg hasít nagyon. A RAM egyébként nem fogy el és nincs gond a rendszer sebességével sem, csupán elsőre furcsa volt, hogy megnőtt a RAM-usage.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14940) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Hali,
van Mac-re írt Sony Vegas-hoz hasonló tudású program? Esetleg ha nem akarok pénzt költeni új szoftverre egy virtuális Windows alatt simán menne?

(#14941) Blaise válasza GeGexx (#14940) üzenetére


Blaise
veterán

iMovie, FInal Cut Pro

(#14942) brumi1024 válasza GeGexx (#14940) üzenetére


brumi1024
veterán

Final Cut Pro X, vagy esetleg Adobe Premiere Pro, bár utóbbi tanulást igényel, nagyon sokat tud, de bonyolultabb mint a Vegas.

Virtuális Win alatt mennie kell a Vegas-nak, de gpu-s gyorsításra ne nagyon számíts a virtualizáció miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14943) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

(#14944) Blaise


Blaise
veterán

Gondok vannak az új retina MacBook Pro gépekkel

[link]

(#14945) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Még egy kis Help kellene...
Megpróbáltam lecserélni Mavericks-ben a Finder ikont a Dock-on az alábbi módszerrel, de nem sikerült:

Mac HD » Rendszer » Könyvtár » Core Services
Jobb klikk Dock, csomag tartalmának megjelenítése
Contents » Resources
finder.png és finder@x2.png csere
Terminálban: "killall Dock"
Kész

Ennek elméletileg működnie kellene és mégsem. Szerintem a jogosultságokkal lesz valami probléma, de ehhez nem nagyon értek. A CandyBar szintén nem működik... Valami más megoldás esetleg?
Nagyon szeretném ezt a látványt visszakapni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#14946) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Abban az esetben, ha serial csekkolása után (egy 2008-as macbooknál) azt írja, hogy nincs valid purcashe date, és magam adjak meg, ez mit jelent? Ha belépek apple id-val kér dátumot, és akár 2013-at is enged kiválasztani. Ha azt választom, akkor onnan lenne érvényes garancia? Nem láttam még ilyet eddig serial csekkolásánál.

Köszi!

(#14947) Misi1979 válasza r3dsnake (#14946) üzenetére


Misi1979
őstag

..akkor kérnek majd proof of purchase-t, bescannelve..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14948) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Air-re frissítettem a OS X 10.9-re.

a wifit minden egyes kinyitásnál kézzel kell beállítanom, mindig elfelejti a rendszer.

mit kellene csinálni, hogy megjegyezze? kib... idegesítő!!!!!!

Aurea mediocritas

(#14949) irgum


irgum
addikt

Van egy zyxel NAS-om. Ha bekapcsolom rajta a time machine mentést, akkor afp-módban látom a finderben a megosztást. Ilyenkor 125MB/s tudok róla másolni. Mitől lehet az, ha nem erre az afp_volume-ra kapcsolódok, hanem simán a windows-megosztásra, akkor csak 60-70MB/s tudok mozgatni a gépre adatot?

(#14950) Xero válasza irgum (#14949) üzenetére


Xero
nagyúr

Ennyit tud smb-n.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.