Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81151) ityam válasza ityam (#81150) üzenetére


ityam
senior tag

Ekkor még számítógép házam sem volt csak szivacson összrerakva a gép.ha jól emléxem. Az első házam a core2 duohoz(E4300) volt és azt is mennyire szerettem tuningolni....
Ház nélkül nagyon feltűnő volt hogy ha nem megy a fop 38 ugyebár....
Az a fura hogy másnál nem hallottam hogy a fop38 kigyilkolta az alaplapi tüskesort.Az alaplap rendesen, ment csak a fop38 nem működött egy idő után....

[ Szerkesztve ]

(#81152) KROK640 válasza fpeter84 (#81149) üzenetére


KROK640
veterán

Jajj azAnadtech tudott hatalmas nagy sok-sok oldalas cikkeket közölni, szal alighanem az. :) Szerettemaz oldat, megvacsiztam mire egy cikket elolvastam :)
Régebben írtam h a 2200@2800-as Celeron mellett az Athlon XP 1700+-osom volt lehetséges választás ami ment egyből 2800+-on, de a sorozatszámból láttam h ennél is több van benne... nem volt kérdés ugyanannyiért :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81153) fpeter84 válasza KROK640 (#81152) üzenetére


fpeter84
senior tag

de akkor az már nem Palomino volt gondolom hanem Tbred-B, és abból is valami szerencsésebb példány - úgy rémlik hogy a Palomino procikra jó ha pár százast rá lehetett húzni, bőven 2GHz alatt véget értek, a Tbred-B 1800+ volt az ami nálam is 2.2GHz-et futott különösebb feszemelés nélkül az NF7-ben

@ilyam

hát igen, a híres/hírhedt FOP38 rakéta porszívó :D nekem is volt egy időszakom, amikor nem zavart a hangja, sőt direkt teleraktam indokolatlanul a gépházat mindenhol ventikkel hogy minél nagyobb vihar legyen a biliben... lehet valamerre még meg is kéne lennie, mert el biztosan nem adtam, és ki se szoktam dobni ilyesmit :)

az hogy kicsapkodta az alaplapodat, esélyes hogy valami baja lehetett vagy a lapodnak, vagy a hűtő példányodnak, mert se én, se ismerősök nem tapasztaltak ilyesmit - valami szerencsétlen példány lehetett

a KR7-el valami nagy zűr lehetett, de másnál is olvastunk hasonlókat... egy KT7A lazán kenterbe verte az 1200-as Duronnal a KR7-ben lévő Palominot. már nem tudom pontosan felidézni, de talán valami giga kt333 lapra lett cserélve, és ég és föld lett a különbség. a KR7-en valami totális hardver akadás/dadogás lehetett, vagy valami úgy melegedett el benne belül hogy kívül nem is nagyon lehetett érzékelni. az akkor aránytalanul méregdrága giga lapról meg kiderült, hogy iszonyat ostoba tervezési hibákkal tűzdelték tele, pl nem lehetett rá normális méretű procihűtőt tenni, annyira közel tettek több VRM alkatrészt is a foglalathoz, meg emlékszem hogy hosszú volt a kritizálható "ezt miért éppen így" lista rajta, de legalább gyors volt...

(#81154) arn válasza ityam (#81150) üzenetére


arn
félisten

Azok a hutok voltak a pcs hutes melypontja :) azert kezdtem el vizhutest fejleszteni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81155) envagyok válasza arn (#81154) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam a socketes korban a nagy papst venti + szűkítő + borda jött be.
A p4-es gépemen egy papst fújt be, egy ki 12-5v=7v-ot kapva, tápba is kicseréltem papstra, az asus geforce 4 ti4600 meg zalman passzívval ment.
A 2hdd raidben volt a leghangosabb :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81156) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezek apropóján próbáltam visszaemlékezni a korabeli hűtőkre. Akkoriban a S462 KT133 ment, először valami sima hűtővel, 2 lap, Duron és TB procik(másodgép meg a K6-2+ volt még, magas S7 hűtővel). A TB1400- as szépen ki is égett(lett helyette másik), a Duron jó még most is. A 2 lap is, el is vannak téve, frankó ACorp- ok.

Keresgélés közben pedig hurrá meg is találtam néhány régi, hiányzó fotót(Gugli elkeverte a felhőbe töltöttet).
Tehát retroként jött már a FalconRock, fel is került az egyik KT133- ra asszem egy darabig, aztán szintén retroként, később jött, de a lényeg : Epox8KRA2i, erre ment át a Falcon. A gép jelenleg elpakolva, de tesztelve lesz a riválisokhoz képest :
Epox8KRA2i
Abit NF7S2
Asus A7N8XE Deluxe
(ennek már megvannak az eredményei)

Valamint a Giga 6600GT- ről is kerestem a fotót, és lám az Epoxban ott figyel.


Ebből is jó teszt kerekíthető, hogy mit tud a korabeli csúcs Via az nForce- hoz képest.
A Falcon alatt jelenleg egy Barton 2600+ van, lehet lemérem azt is, aztán cserélem 3000+ MBartonra, az Asusból ki sem kell venni, mivel van belőle tartalék is :B Meg a videokártyát sem, mivel 6600GT van az Asusban is, igaz hogy az Inno, de majd belövöm a Giga- t is ugyanarra az órajelre, sztem kb ugyanazt tudják.

P4 hűtő téma : anno nem volt P4- em, de retroként egyből a SilentTower- el kezdtem, úgyhogy voltak azért akkoriban is patent hűtők.

Az aktuális project pedig a 939, ez jó sokáig szolgált főgépnek, napi szinten, túl is élte a sima hűtőt(nem hajtottam nagyon), nemrég pedig Phenom-II gyári hőcsövest kapott, ez a Phenom-II- re hurka, az A64X2- őt viszont prímán lehűti. A gyári aktuális hűtők általában gagyik a nekik szánt procihoz.
Pld újabb gépen, a kis Zen1600AF stock hűtője is édeskevés, azt is le kellett cserélnem normálisabbra.

(#81157) KROK640 válasza fpeter84 (#81153) üzenetére


KROK640
veterán

Persze Tbred B. A Palák tényleg végetértek 2GHZ alatt, soknak már az 1700MHZ is sok volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81158) fpeter84


fpeter84
senior tag

"kinek van a legkisebb" játék :DD



Van valakinek 16MB-nál kisebb SD ramja? Illetve még arra se vennék mérget hogy SD, lehet FPM vagy EDO chipek vannak a 168p DIMM modulon - ha jól tudom, ilyen is létezett... Van rajta EPROM, de a CPU-Z, AIDA, EVEREST nem tud belőle semmit kiolvasni. A rajta lévő TM31S650841SJ-10 chipekről nem találtam semmi datasheet-et vagy utalást, de a "-10" az 10ns elérési időt vagyis 100MHz-et sejtet

(#81159) DarthSun válasza fpeter84 (#81158) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

5 kiló SD van kb. Sokról nem is tudom miféle, felirat nélküli, vagy még nem volt lapban nálam. Talán felét ha teszteltem. Ami biztos - 32MB- os 66MHz- es van(valszeg EDO chipes), meg még csomó féle 32- es, 100/133, aztán hogy 16MB- os van-e, gőzöm nincs/nem emlékszem...mivel inkább a 64 vagy nagyobb kapacitásúakat használom.

(#81160) Czo válasza fpeter84 (#81158) üzenetére


Czo
őstag

Nekem van 16 MByteos DIMM-em, SDRAM-bol es EDO-bol is. Az, hogy DIMM a foglalat, attol nem biztos, hogy SDRAM a dolog. A DIMM azert szuletett, hogy ne kelljen parosaval pakolni a modulokat. Ugye a DIMM olyan "SIMM", aminek mind a ketto oldalan vannak csatlakozok. A SIMM-eknel, ha van is lab mind a ketto oldalon, azok egyeznek. Azaz hiaba van a 30 pines SIMM-nek 2x30 laba, az valojaban 1x30 (ugyonigy a 72 pinesnek is), mig DIMM-nel a modul ketto oldalan levo 84-84 lab, az eltero celokat szolgal. Anno letezett 1 DIMM to 2x SIMM adapter is, igy nem kellett kihajitani a regi modulodat. Azok a lapok, amiken SIMM es DIMM is van, ott "parhuzamosan" szoktak bevezetekelni a slotokat. Tehat ha van a lapon 4 SIMM es 1 DIMM, akkor 2 SIMM foglalat melle szokott bekotve lenni a DIMM foglalat. A lapok ezt egyszerre is tudjak kezelni, ha a memoriatipus egyforma. Tehat ha EDO van a SIMM-ben es a DIMM-ben is, akkor mukodhet az, hogy 1 DIMM+2 SIMM van a lapban.

(#81161) FoxiestFox válasza Czo (#81160) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez ismét olyasmi amit nem tudtam. Nice. :D

(#81162) fpeter84


fpeter84
senior tag

ez is 16MB-os - megpróbálom majd kinyomozni hogy mégis miféle lehet... azthiszem az egyik alaplapom kiírta a boot táblázatba hogy FP, EDO vagy SD van benne... igazából arra irányult a kérdés, hogy létezett e még ennél is kisebb?

nekem is van egy nagy marék 32-64, pár 128-as, van 256 és 512-es SD is - csak ez kilógott a sorból, már csak a kinézetével is. 2MB-os chipekből áll, hasonló lehetett bátyám 2 oldalán dupla soros 64MB-os modulja is a 32db chippel

(#81163) Czo válasza fpeter84 (#81162) üzenetére


Czo
őstag

Ugy emlekszem, hogy csak a PC100-tol kotelezo az SPD, elotte opcionalis volt a meglete. Egyebkent, ugy gondolom, hogy mivel 72 pines SIMM-nel, 1 MByte a legkisebb meret, ebbol kettonek kell lennie DIMM-nel, igy ugy gondolom, hogy 2 MByte meretu, FP modu memoria a legkisebb, ami DIMM-ben technikailag csinalhato.

[ Szerkesztve ]

(#81164) zotyesz66 válasza fpeter84 (#81158) üzenetére


zotyesz66
őstag

A matricán az van, hogy SD. Létezett EDO chipes DIMM, de az nagyobb feszt kért. Ez a chipek alapján nem is nagyon korai; '98 09. heti gyártás, ha minden igaz.
16 megás SD-m van, annál kisebbről nem tudok.

(#81165) DarthSun válasza fpeter84 (#81162) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Dupla soros marha magas van nekem is, nem is emlékszem mekkora kapacitás, de min128 vagy nagyobb.
Szimpla soros magas pedig - [link] - Compaq/Micron ECC/512, a fotón az alsó.

[ Szerkesztve ]

(#81166) fpeter84 válasza zotyesz66 (#81164) üzenetére


fpeter84
senior tag

igazad van, annyit láttam hogy 2Mx64 vagyis 16MB, de az SDRAM már nem tudatosodott :D

a SiS5591 ECS P5SD-A lapom meg tudja mondani a RAM-ról a boot táblázatban hogy FPM vagy SDRAM-ot tettem e bele, viszont utána windows alól se a CPU-Z, se az everest nem tud semmiből semmit kiolvasni... a VIA MVP3 PCPartner lapom ugyan a boot táblázatban SD esetén SDRAM, az FPM esetén viszont azt mondja hogy nincsen semmi memória, és bútol tovább :D az Everest viszont sikeresen kiolvassa az EPROM információkat egy újabb 128MB-os SD-ből, de ebből a 16MB-ből semmit nem tud... egyébként van másik 10ns-es 32MB-os EPROM-os SD modulom is, amiből senki sehol nem tudja kiolvasni a paramétereit, de működni működik rendesen...

(#81167) zotyesz66 válasza DarthSun (#81165) üzenetére


zotyesz66
őstag

A dupla soros RAM-ok 64 megásak voltak. Ha jól emlékszem, az Intel VX chipset, meg a VIA VP1 csak ilyeneket rámogatott. 32 chip kellett nekik a 64 megához. Akésőbbiekben már mentek a BX kompatibilisek.

(#81168) DarthSun válasza zotyesz66 (#81167) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor asszem rosszul emlékeztem, valszeg csak 64- es a példányom.

(#81169) KROK640 válasza DarthSun (#81159) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem volt anno 16-os SD RAMom, de 32-es PC66 tuti. Mindet elpasszoltam / nagyobbra váltottam, ami igazán menő volt a 128MB PC133 (dobozos) és ugyanez 256-ban.
A fénykorban 3db 256-os dobozos SD PC133 256MB-os RAM volt a 466-os Celeronomban. Túlsokat nem ért, de az egész közép suliban nekem volt a legtöbb RAMom (64/128 esetleg nagyon menőknek 256MB RAMja volt... Árpi haveromnak 512MB, de az már frankón a túltolt katergóia volt a Win98-as időkben).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81170) DarthSun válasza KROK640 (#81169) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Na ja, akkoriban az 512MB vagy több, az már nagyon menő lehetett. Kb mint ma, akinek 64 vagy 128GB van a gépében - 16GB most még elegendő, de lassan 32 lesz az alap...

(#81171) KROK640 válasza fpeter84 (#81162) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem SDből semennyi sincs, EDO volt a kulcstartómon évekig, de már lekerült, meg eltört.
Amiből nekem nagy marékkal van az a DDR1, de sajnos az 1024-eseket elvitték, meg 512-esből is alig van, bezzeg 256 van bőven... abból egy megy 500MHZ-en is, most az van az Athlon XP-ben. (specifikációi szereint sima 400-as, de megy 500-on, szerintem valami véletlen szerencse).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81172) KROK640 válasza DarthSun (#81170) üzenetére


KROK640
veterán

Ne is mond... tényeg kb olyan volt (értelme nem volt amúgy)
a héten porcosodott az altesti szervem, amikor a következőt építettem :
Ryzen 5800X
128GB RAM(!) DDR4 RAM
Nvidia RTX3090 24GB VRAM
2×1TB SSD RAIDben M2 alapon
2×4TB SSD tárolónak
1×18TB TB HDD archivra
1000W-os Corsair táp

Munkára kellett, de az volt az elképzelés, hogy bármikor tudjon vele játszani, ha úgy tartja kedve.

Ezt váltja :
ASUS P6T
Intel Core I7 975 Extreme (4×3,33GHZ (HT))
12GB DDR3
GeForce 750Ti 2GB
Samsung 870EVO 500GB SSD
4TB HDD
LG BH16NS55 blue ray író
400W Chieftec táp

Ami már oldtimerként is komoly értéket képvisel (ha másért nem az Extreme CPU miatt)
De azért látszik, hogy a két gép teljesen más liga

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81173) DarthSun válasza KROK640 (#81172) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

értelme nem volt amúgy
Akkor még nem, ma is overkill miatt teszek Win98 alá 1 vagy 2GB ramot, meg az UT2004 is meghálálja. De ez egyéni hepp, meg az UT megy XP alatt is, de 98 alatt feelingesebb.

Munkára...Virtuális gépek futtatása, nagy CAD- ezés, renderelés, videovágás 4k- ban ? Talán ezekre jól jön a bivalyerő :U
Napi általános használatra még a leváltott gép is megfelelő.

szerk : az LG BH16NS55 blue ray író nálam is befigyel, nemrég vettem újonnan, ő meg selejtezi :U Bár ez is egyéni, legtöbben már idejétmúltnak tartják az optikát. Bár azért nem árt ha a mentések megvannak BD lemezen is. Pld ha jó sok fontos mentett anyag lesz majd a 18TB- os vinyóján, és az meg esetleg rosál...akkor milyen jól jön ha máshol is le vannak zsírozva.

[ Szerkesztve ]

(#81174) KROK640 válasza DarthSun (#81173) üzenetére


KROK640
veterán

Akkoriban nem ám (2001). Leginkább csak arra volt jó, hogy álljon a pöcörő, hogy az egész suliban senkinek (tanárokat is beleértve) nincs ennyi RAMja.

Igen, pont CADre meg ilyesmire fogja használni.

LG BH16NS55 blue ray író nem selejtezi : elfelejtettem beírni, de az is megy az új gépbe. Pont a fontos adatok mentése miatt. (lesz egyébként még egy 18TB-os HDD külső házban, ami szintén backup célokat szolgál)
Sőt, a mostani Core I7 sem megy selejtbe, a nagymama kapja meg netezni. 1800+-os Palát és egy tabletet fog váltani

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81175) DarthSun válasza KROK640 (#81174) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyinak akkor jó gépe lesz :)

(#81176) Bile Demon válasza DarthSun (#81175) üzenetére


Bile Demon
őstag

A nagymamalekvárja recept weboldalt kb. 4ms alatt rendereli. A kiskutyás háttérkép is bőven elfér a VRAM-ban. Az unokás fényképek is nagyobb biztonságba lesznek egy már kipróbált 4TB HDD-n.

Más.
Teljes lett a Radeon 8500 sorozat. Eddig volt a fullos retail változat 275/275MHz és a 250/183MH Low End Lame Edition.
A hétvégén találtam az ajándékcsomagban egy valódi 250/250MHz LE-t. Törődést igénylő állapotban. (1 púpos kondi, -1 ventilátor).
Socket 939-ben teszteltem:

A 8500LE is átlépte a 10k-s limitet. Megfuttatam a 275MHz-s kártyát is:

Tesztelésre váró hangkártyák:


Érkezett egy japánkondis csoda is:

Picit hangosabb a ventilátora a vártnál, de amúgy minden rendben vele. Nem sípol, nem nyekereg, teszi a dolgát.

Bruhe

(#81177) DarthSun válasza Bile Demon (#81176) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Alakul, szép kollekció !
P650B drusza, nálam az hajtja a Zen- t, pontosan tartja a feszeket.

(#81178) KROK640 válasza DarthSun (#81175) üzenetére


KROK640
veterán

Hát nagy előrelépés lesz :)
És nem mellesleg egy tisztes (fél?) retro gépecske :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81179) KROK640 válasza Bile Demon (#81176) üzenetére


KROK640
veterán

Az biztos, hogy nem lesz agyonterhelve a gép. Szerintem a CPU is, 4 mag 8 szál bőven elég lesz még böngészni, a bejglis képek is szélsebesen jelennek majd meg. A kipróbált 4TB-os HDD-re pedig még a barátnők unokás képei is felférnek majd, meg némi retro zene is.
Igazi nyugdíjas évek következnek a gépnek :D

Ohm az a sok szép SB kártya ... nekem is volt 2-3 de valahogy eltűntek az idúk során (meg volt egyamit eladtam)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81180) DarthSun válasza Bile Demon (#81176) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Most nézem tüzetesebben(reggel már álmosan szunyálni készültem), azért a 8- as sorozattól a 10+k eredmények ütnek rendesen. Hozzájárul persze az erős 939 is.
Az SB0220- nak meg elég feszes hangja van már.

(#81179) KROK640 : erős félretro, videokártyából persze nagyobbat is kihajtana, de a nagyinak sztem bőven ok.
Vigyétek bele mondjuk egy online Q3- ba, elképzelem ahogy rákap az ízére és erélyes hangon mondja a mikrofonba, -na most dumáljál kis genyó, lerobbantottam a hülye fejedet :DD

[ Szerkesztve ]

(#81181) KROK640 válasza DarthSun (#81180) üzenetére


KROK640
veterán

Jaja akkor félretro :D végülis már akárhogyis nézem ezek 10+ éves CPU-k már. VGAból volt terv bele jobb, csak ideiglenesnek került bele GTX950, aztán valahogy mindig maradt bene az, most meg tényleg nem indokolt lecserélni, pláne ilyen árak mellett.
Jah, kemény lenne ahogy a nagyi leiskolázná a sok gamert XD de ha azt nem is, a szövegével tuti ütne. (Anyám meg anno az autóvezetős játékokat szerette, Mafia 1-ben kormánnyal órákig eltudott cruisolni meg taxizni a városban :D )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81182) Bile Demon válasza KROK640 (#81179) üzenetére


Bile Demon
őstag

Eddig nekem ilyenekből hiány volt, csak 1db SB Live!-om volt (a kézműves összeszerelésű változat), de pl. SB128 egy se. Cmedia chipes is csak alaplapra integrálva van. Remélem jók lesznek, vagy lesznek jók is köztük.

DarthSun: Igen, pont azt akartam megnézni mit tud a 8500, ha ki van rendesen hajtva. Az 1400-as Athlonnal is 8k körül fut, talán nem lesz GPU limites vele a 2001-es konfig.

Bruhe

(#81183) flymi válasza flymi (#80949) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Picit közelebb kerültünk a megoldàshoz.

Elvileg a kiskutya-targonca-csúzli jelek ezt jelentik, idézem:
"A SPECTRA WF17-nél a kimeneti jel karakterisztikája a szűrő váltásával módosítható.
növekedés. Állítsa be a jumper helyzetét (piros, zöld, kék) a használati környezetnek és preferenciának megfelelően.
● Szuper finom szűrő
Általában olyan jelet ad ki, amely alkalmas a 21 hüvelykes vagy annál nagyobb csúcskategóriás monitorokon való megjelenítésre.
növekedés.
11 11
● Finom szűrő
RGB-B
RGB-A
A DFS csak RGB-A-hoz állítható be. Az RGB-B finom módban van rögzítve
növekedés.
Általában olyan jelet ad ki, amely számos monitor széles skáláját lefedi."

Ha ti értettétek, akkor ezt is fordítsátok le légyszi.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81184) KROK640


KROK640
veterán

HA-n most van fent egy 8800GTS 320bit 320MB hibátlan állapotban 10 ezerért.
Ha valakit érdekelne keressen rá. Úgy emlékszem valaki keresett itt ilyesmit.
(nem én árulom!)

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81185) flymi válasza KROK640 (#81184) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

10-ért inkább egy gtx, egy 640-es gts sem ér tízet.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81187) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Embörök!
Beraktam a tesztgépbe egy kártyát, bekapcsolás után az összes ventilátor (cpu, chipset, kiegészítő venti) maxon pörög. Bekukkantottam biosba, de ott nincs állítási lehetőség (performance mode, stb...). Lehet, h az új vga "kavart be"? :U
Amúgy minden okés, driver fent, 3d teszt most fut. Csak elviselhetetlen a zaj.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81188) flymi válasza flymi (#81187) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem, nem a kártya. Beraktam egy másikat, azzal is ugyanúgy maxon pörög minden.
Mondjuk lehet elszoktam a hanghatástól, legutóbb január elején teszteltem utoljára agp-s kartyát...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81189) arn


arn
félisten

Ezen sokat vilagositani nem lehetett - igazabol a hatulja es epp ilyen szinu. A tetejet meg kicsit suttetem.

A sony cdu55tel nagyon meg vagyok love, mert annyira valoszinutletnul feher (igy vettem, valszeg eredeti allapot), hogy barmelyik hazban virit. Erdekes modon egyaltalan nem maradt meg bennem, hogy anno mennyire tertek ezek el szinugyileg. A cdu77 az feheritve lett, es szinben ok, csak inkabb 95 vegi gepbe passzolna, nem 94 vegibe.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81190) KROK640 válasza flymi (#81185) üzenetére


KROK640
veterán

Ahogy gondoljátok..csak beraktam, mert valaki keresett ilyesmit.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81191) flymi válasza KROK640 (#81190) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha ugyanazt a hirdetést néztük, akkor már lejjebb is vitte az árat. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#81192) KROK640 válasza flymi (#81191) üzenetére


KROK640
veterán

Na szuper...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81193) envagyok válasza flymi (#81185) üzenetére


envagyok
veterán

Normális nem átverős 8800GTX nemigen van már 10-ért.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81194) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

8xxx-es széria mind időzített bomba, nem?
nvidia eltoszta a gyártástechológiát, a laptopokban is döglöttek, desktopokban is

(#81195) Czo válasza FoxiestFox (#81194) üzenetére


Czo
őstag

A laptopokhoz jott javitott chiprevizio, a desktop verziokhoz nem?

Ami laptopba nalma a javitott verzio kerult, az hosszu ideig birta meg, mert egeszen 2018 decembereig hasznaltam egy ilyen 8600GT-vel ellatott peldanyt, amit ezutan lecsereltem egy uj modellre. A gep azota is megy, kb 2-3 hetente hasznalva van tobb oran at.

(#81196) FoxiestFox válasza Czo (#81195) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Túl későn, túl kevés. Már ott volt a kövi széria, legalábbis én így tudom.

(#81197) envagyok válasza FoxiestFox (#81194) üzenetére


envagyok
veterán

Nem csak azok.
Már a 6-7000-es széria is szeretett meghalni.
A 9000-esek is, gtx200 400 500 dettó
Gyakorlatilag 2005 után lett kötelező az ólommentes forrasztás.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81198) FoxiestFox válasza envagyok (#81197) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ebben a spec szériában ráadásul a chipen belüli forrasztással volt gond, sokan pedig azt hitték, a chip alatt az golyócskákkal van para.
Hogy akkor miért működött egy darabig egy jó sütőzés után a legtöbb?
Mert a chipen belül is újrakötött a cucc, ami aztán ugyanúgy beszart.
Elbaszott dolgok voltak ezek :\

(#81199) envagyok


envagyok
veterán

Ma nagyon meglepődtem.
Jött egy ga775 nforce 780i sli acer g7700 alaplap, egy 4gb-os amd ddr2 ram volt benne.
A ramot látja a lap, és mind a 4GB-ot ráadásul.
[kép]
[kép]

Úgy tudtam eddig, hogy intel lapban az amd 4gb ddr2 vagy nem indul, vagy 2GB-ot lát.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81200) MasterDeeJay válasza envagyok (#81199) üzenetére

Intel lap alatt az intel chipsetet értsd. Sis, Nvidia, Via kezelheti kis eséllyel.
Nyilván sokkal gyakoribb az hogy nem kezeli, így egyszerűbb azt mondania kínai eladónak hogy amd only.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.