Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81751) arn válasza envagyok (#81747) üzenetére


arn
félisten

A gladiacon sem az eredeti huto van :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81752) cbmfan válasza arn (#81751) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem bizony, csak bele van passzintva egy ami ki tudja, hogy honnan jött.

ez a V2 mókolás meg érdekes. van legalább egy tucat döglött vegyes V2 kártyám, ha valaki bevállalja javítást némi körteszínű pántlikáért örülnék :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81753) Fred23 válasza zotyesz66 (#81748) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pont most szereltem ki a 32 MB-os -nem low profile- Radeon 7200-asom, 2000-ben gyártották a 37. héten:



A low profile változat emlékeim szerint fiatalabb kicsivel.

(#81754) MasterDeeJay

Kukából 7000-es radeon 64mb pci.
Még nem tudom milyen gépbe illene

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81755) fpeter84 válasza Czo (#81746) üzenetére


fpeter84
senior tag

az elmélet okés, de azzal kellene kezdeni, hogy a kártyán megpróbálni lekövetni a vezetékezést, hogy a nagyobb memória plussz lábait (ami a kisebben not connected üres) egyáltalán be van e vezetékezve? mert esélyes hogy nem lesz, és akkor nemhogy nem dupla textúra memória lesz belőle, hanem valszeg egy teljesen működésképtelen kártya...

egyébként hasonló perverz tervem van nekem is: amikor még egy Matrox G200 volt A kártyám és persze adtam neki a powerstrip-el az ívet, akkor úgy rémlik hogy a memória volt a szűk keresztmetszet, nem a GPU... valahol 140-150MHz között ért véget a 7ns-es memória, a GPU még ment volna feljebb - de mivel akkor még ezek az órajelek össze voltak linkelve, ezért nem volt tovább... no van egy dög viper 770 ultra kártyám, rajta olyan memóriával amitől a 180-200MHz is elvárható, azonos lábkiosztás, szervezés... ezeket kellene átműteni a G200-ra, hogy akkor mit villant tuningban :)

(#81756) arn válasza cbmfan (#81752) üzenetére


arn
félisten

Mr uj koraban is zorgos sz*r volt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81757) envagyok válasza zotyesz66 (#81748) üzenetére


envagyok
veterán

Fx5950 ultra.
De ezt a ventit az msi tucatnyi kártyára tette

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81758) Fred23 válasza MasterDeeJay (#81754) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy AGP nélkülibe. Nagyon gyenge lehet ez a kari, de kíváncsi lennék rá, mit tud Unreal Tournamentben.
Ahol van AGP, ott szerintem ajánlott is használni. Nálam ők lennének a jelöltek a karira:

[ Szerkesztve ]

(#81759) DarthSun válasza cbmfan (#81738) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép darab, nekem a 2- es sorozatból csak MX- ek jutottak. Én sem tudtam hogy videokártyák is készültek Hungary- ban, vagy csak a címkét tették rá itt :U

(#81739) frescho : volt bukta is, anno vinyóval megpakolt csomagtartót nyittattak ki állítólag, exIBM- esek regélték.

(#81747) envagyok : hasonló MSI kártyát néztem régen, de akkor nem volt rá keret(már régebben is drága volt), ma meg már nem mozgat különösebben.

(#81750) Czo : SOJ- t először egy hibás S3- ról szedtem le, egy kisollóm pont aláfér, vandál levágás, a chip nem sérült, a nyák igen, de hibás kártya esetén az már mindegy. Ma már nem kell vandálkodnom, fórumtárs megdobott egy marékkal.

(#81760) anaqer válasza DarthSun (#81759) üzenetére


anaqer
veterán

Megnézed az előoldal bal felső sarkában azt a négy odahányt kondit, az simán médinhangeri. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#81761) zotyesz66 válasza Fred23 (#81758) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az integrált Trident Blade-nél vagy a SiS integráltnál mindenképp fényévekkel erősebb.

(#81762) MasterDeeJay

Tesztelgetek egy c2075 teslát (gf110 vágott, lassított de 6gb vram) tuning nélkül és hát azt kell mondjam dx12-ben igazán siralmas teljesítényt ad.

Még nincs unlockolva meg húzva sem.

Hogy is volt akkor a fermi (gtx4xx-5xx) már dx12-es támogatású csak tetű lassú vele?
Dx11-ben is van mit javítani, kell neki az unlock meg a tuning.

Ez talán egy ati 7770 szint :DDD

GTX580 szintre visszaállítom mert nagyon butítva van szegény.

Kicsi OC-val ami még mindig nem a gyári asztali megfelelőjének órajele:

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81763) DarthSun válasza anaqer (#81760) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, meg kicsit jobbra is egy négyes sor, csálék. Ferde címkénél szoktam mondani hogy a dolgozó vízszintesen ragasztotta fel, csak a gép állt ferdén :DDD. Beültető robotnál viszont ferdén pötyögtetni, nemtom mik történhettek ott :U

(#81764) fpeter84 válasza zotyesz66 (#81761) üzenetére


fpeter84
senior tag

bár van SiS305 AGP/PCI, SiS315 AGP kártyám is, de pont most lőttem többek között egy Asus P4S800-MX-et SiS661 FX chipsettel, amiben a "SiS Real256E graphics engine" van - ami elvileg egy jóféle SiS315... össze akarom vetni az AGP/PCI kártyákkal az integráltat, sőt arra is kíváncsi vagyok hogy a Xabre 200/400 kártyáim hová fejlődtek ezekhez képest

integrált Trident ekkorra már nem igazán volt a piacon - max talán olcsó desktop replacement laptopokban, de ott se P4 hanem inkább csak GHz körüli Celeron, P3 mellett

egyébként valahol kellene lennie egy gyönyörű, fekete nyákos Sapphire R7000 64MB PCI kártyának is itthon, de fogalmam sincsen hová, mibe áshattam el mert nem találom égen földön... kizárt hogy eladtam - legutóbb asszem 2010-11 felé használtam - akkor vettem egy skoda superb-et, és abba az első CarPC verzió alá az adta a videókártyát, mert bár volt integrált SiS, de annak nem volt digitális kimenete, én meg rettenet pénzért, asszem úgy 60e-ért vettem kínából 10 colos HDMI bemenetes (nagy extra volt még akkor) érintős monitort hogy végre meg tudjak szabadulni a VGA jelhez hozzáadódó zajoktól, földhurok anomáliáktól... ejj a régi szép idők, win10 az autóban, centrafuse frontendbe integrált iGO-val - a hybrid sleep módban altatott win7 rendszer pár mp alatt menetkész volt... :) emlékszem, amikor valami hiba miatt egyik alkalommal görögországban újra kellett húznom rajta a windowst, aztán vadásztam sartiban a védtelen kódolatlan wifit hogy letöltsem a drivereket - gurultam az utcán, feltartottam az USB wifi adaptert, és keresgéltem hol tudok nethez jutni kicsit :DDD :))

(#81765) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81762) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az 580- as gyári órajelét valszeg magasra jelzi a GPUz. Az aktuális a jó sztem, Asuséknál többféle modell kijött, az enyém az alacsonyabb órajelű változat. A referencia meg a kettő között van.

(#81766) MasterDeeJay válasza DarthSun (#81765) üzenetére

Köszi, van még mit húzni rajta. Tartalékai vannak mert ahogy olvastam ramok is spec alatt mennek. Hűtése furcsa. 90 fok a célérték amíg nem éri el addig a ventije is halk.
Tdp limiter ahogy emlékszem ezekbe nem volt talán ezeknél volt hogy furmark kinyírta a kátyát.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81767) Fred23 válasza zotyesz66 (#81761) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az biztos, viszont a PCI nagyon limitál. 800x600-ban azért talán elszaladgálna az UT99 25-35 fps-sel. 1024x768 tippre már játszhatatlan lenne.

fpeter84: Ilyen Real256E-t már teszteltem, szerintem nem leszel boldog vele Te se. Nem csak szörnyen kevés a teljesítmény, de néha fura képhibák is vannak.

(#81768) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81766) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem ezen még néztem Furmarkot, túlélte, persze csak 2 percig szoktam kínozni, manapság már minden esetben tartózkodom tőle, meg a Primetől is. TDP- je elég agresszív, a 600W Csifi kevés volt a konfignak, 700W- ossal már ok.

(#81769) DarthSun válasza fpeter84 (#81764) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Menő, kocsival keresni a freewifit :D

(#81770) MasterDeeJay válasza DarthSun (#81768) üzenetére

FP64-ben elég erős ahogy nézem.
na most msi afterburnerbe húztam de elfogy a csúszka.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81771) DarthSun válasza MasterDeeJay (#81770) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép, és ötletnek is jó, ezt a GPGPU- t nem is futtattam még, megnézem hogy kisebb kártyán lefut-e, aztán beleveszem egy +szintetikus tesztnek, a 2011 méréssorba.
745 elegendő már sztem, a memóriád meg már magasabban is jár, mint a sima gamecentrikus kiadásún.

(#81772) KROK640 válasza DarthSun (#81736) üzenetére


KROK640
veterán

Egyébként minek a 320GB-os HDD az 1TB-osHDD és az 500-as SSD mellé? :Y
Amúgy szépen összefoglaltad a konfigot, így lehet tisztán látni :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81773) KROK640 válasza cbmfan (#81738) üzenetére


KROK640
veterán

Elsa Gladiac made in hungary.
Na ilyet még nem is láttam, csak hallottam róla

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81774) fpeter84 válasza Fred23 (#81767) üzenetére


fpeter84
senior tag

de néha fura képhibák is vannak

az a jó! abban mi az izgalmas ha tökéletes? arra ott van a játszós asztali gépem hogy tökéletes és gyors legyen a grafika - számomra a retrónak pont az a lényege, hogy olyan amilyen - kifejezetten keresem az ilyen vakvágány bénázásokat, ebbe látom a fejlődés szépségét, nem abban hogy a tökéletes kép 60 helyett 160fps lett... :R

egyébként a felbontásba nem hiszem hogy lényegesen beleszólna az hogy PCI vagy AGP 1/2/4/8x... a felbontásnál csak az onboard memória sebessége, szervezése, és a gpu nyers ereje a meghatározó hiszen kártyán belül történik minden - a textúrázásba persze durván beleszól, minél többet kell a rendszer és vga memória között pakolászni

(#81775) fpeter84 válasza DarthSun (#81769) üzenetére


fpeter84
senior tag

rémlik, hogy azon az úton már lefelé menet is volt galiba: már az M5-ön jöttem rá, hogy az iGO alatt csak magyar térkép van... itthon hiába volt wifi egyik másik benzinkúton, nem akart működni a torrent letöltés... ellenben a szerb omv kutakon ment! :))

a képeimet elnézegetve jutott eszembe, hogy hogyan is volt ez az R7000... a felbontással volt gond: az integráltra kötve az 1024x600 natív felbontású monitort mindenáron 1920x1080-al küldte meg oda-vissza skálázgatva, és ronda lett a végeredmény... az R7000-el egy moddolt kábellel meg tudtam csinálni, hogy a monitor DDIC EPROM-ja helyet egy sajátot kötöttem rá, és ezzel sikerült natív 1024x600-ra kényszerítenem és gyönyörű 1:1 pixel mapping-es képet elérni



terveztem hogy szintbe süllyesztem, de kiderült hogy egy picit szélesebb a monitor karimája, aztán maradt így évekig




ide került fel az alaplap is fejjel lefelé




(#81776) DarthSun válasza KROK640 (#81772) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R
A kettő HDD egy 4core Phenom-II- ben volt, a gép ment ajándékba a Tesómnak karira. Neki a 240- es SSD- je elég, mert csak netezik, meg 3 régebbi game kell neki. 480- as SSD- t is kapott hozzá, de azt eltette a fiókba - jó lesz tartaléknak címszóval. A HDD- k nem kellettek neki.

Amiatt csatiztam egyelőre mindkettőt a 2011- re, mert mindegyiken volt pár cucc, amit így már nem kellett wifin másolgatni(150MBites csak a stickem), valamint így ellenőriztem hogy működnek-e még, fűtetlen szobában pihentek október óta. Aztán majd kiköbözöm hogy maradnak-e, vagy mi lesz a végső variáció, de azt ráérek eldönteni majd a házba építés előtt.

(#81777) DarthSun válasza fpeter84 (#81774) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

abban mi az izgalmas ha tökéletes? : megcsinálni olyanra hogy jó legyen, legalábbis a korban hozzáillő progikkal, vagy másképp nézve, overkillezve is jól működő konfig összehozása, utóbbi gyakran a nehezebb.
#81775 : komoly meló, frankó lett :C

(#81778) fpeter84 válasza DarthSun (#81777) üzenetére


fpeter84
senior tag

na igen, a valamelyik oldalról overkill megközelítést én is szeretem még, abban van érdekesség... ha előkerül az R7000, ki is próbálom a 486-ban... :D eddig a legerősebb kártyám ami megy, az egy Savage4 LT 8MB PCI - a Voodoo3, TNT1 protection error, G450-nek az erőforrásokat nem tudja leosztani, ha kézzel elrendezem akkor protection error... a V2 megy, de valamiért lassabb mint a Rush/S3... az R7000 az utolsó reményem... az más kérdés, hogy reálisan nézve nagyon max a Voodoo Rush ami bele való, de lehet el is engedem a 3D-t és inkább arra koncetrálok hogy 2D-ben melyik kis kártyám a legjobb, pl Vesa kompatibilitás oldalról nézve...

autó ügyben, a mai napig kettőzik a szívem - illetve dolgozok a kérdésen - hogy valami kínai droidos cucc lesz a befutó, vagy ismét egy x86 alapú gép, akár nem is android-x86-al mert az egy nagy kupac problémahalmaz minden szempontból, hanem pl egy win10 alap rajta BlueStacks-ben futó android app-okkal - ha csak altatva, hibernálva van a gép akkor instant rendelkezésre állhat az egész, és akkor a hangminőség is könnyebben kezelhető probléma, szemben egy kínai droidos fejjel...

[ Szerkesztve ]

(#81779) KROK640 válasza DarthSun (#81776) üzenetére


KROK640
veterán

Aha. Fura, hogy még a 480-as SSD-t is tartalékba rakta el.
Érdekes lett volna megnézni mit csinál egy ilyen gép full SSD háttértárral. Mondjuk persze kérdés az is mennyi RAM volt benne?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81780) DarthSun válasza fpeter84 (#81778) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt tippelem hogy a R7000PCI menni fog 486- ban. Nálam PPro- ban van, ott teljesen jó, abba pakoltam mert azon a lapon sincs még AGP.
Kocsit nem veszek, mert nem szeretek utazni, hetente az 1-2 zsákszatyornyi bevásárlást meg gyalog is hazahozom. Ha lenne is kocsim, akkor nekem elég lenne a mobilteló vagy egy tablet a térkép+net+zenéhez.

(#81781) DarthSun válasza KROK640 (#81779) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, még így ís maradt bőven helye a 240- esen. 10GB RAM van benne - 2x4+2x1. 12 lett volna, de a 2x2- ből az egyik hibázik. 10GB- al netezni neki elegendő, gyors, szépen megy Win10- el.

(#81782) KROK640 válasza DarthSun (#81781) üzenetére


KROK640
veterán

Aha.

Öcsémnek volt ilyesmi gépe Athlon X4 620, meg ASUS lap (pontos tipusa nem melékszem de ha fontos lenne véletlenül, akkor van rá esély, hogy ki tudom deríteni), kezdetben 10GB DDR3 RAM, majd az hibázott, lett 6GB RAM, majd 4, majd a végén 2GB RAM. Ekkor lett félkonfig csere, és ment a félkonfig egy új tulajhoz. Új tulajnál 4×2GB DDR3 RAMmal kezdett, és 2-3 havonta döglött nála 1-1 2GB-os modul. Végén maradt neki is 2GB RAMja. Ekkor már erősen a lapot gyanúsítottam (mivel csak a lap+CPU kombó ment az új tulajhoz). Végül vett egy GIGABYTE GA-970A-DS3P (rev. 1.0) helyette (szerencsére ezt nem nehéz visszakövetnem én rendeltem neki 2016 augusztusában), és akkor 2×2GB RAMmmal az Athlon 620-al és egy HD4890-el (azt is tőlem vette), állt össze neki a konfig. Mai napig az van neki ... (már minimum is fél retro, eltekintve talán a 120-as SSDtől és a 3TB-os HDDtől)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81783) DarthSun válasza KROK640 (#81782) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó lap.
Tesóm is Giga deszkával kapta : GA-MA790GP-DS4H
Nagyon jó lap, sztem nem amiatt szállt el az egyik 2GB- os RAM, az már akkor hibázott mikor még nálam volt a gép. És csak 1 bizonyos cím lett rajta hibás.
A 10Gb- al Karácsony óta stabil, sztem nem lesz gond vele.

(#81785) DarthSun válasza #68216320 (#81784) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pld a NFS3 vagy Unreal1- el ki tudod próbálni. Driverek pedig itt. Vagy itt is.
Oprendszer ehhez, igen a Win98SE az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#81787) cbmfan válasza DarthSun (#81785) üzenetére


cbmfan
senior tag

ha már feldobtad V3 driver témát az vajon miért van, hogy négyből négy PowerColor EvilKing 3 lefagy vagy csak simán nem is települ a driver Win98SE, ME és XP SP3 alatt? próbáltam BX440, VIA 693, 694 és SiS chipsetes lapokkal is.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#81791) DarthSun válasza DarthSun (#81737) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Dübörög tovább...

SeriousSamHDSE 1280x1024 U/M/M Persepolis Demo FPS tesztet hozzáadtam. Fraps belövése 60sec auto mérésre->game start->demo start/mérés start, majd ilyen formában logot mentett a Fraps :

2022-02-24 03:39:01 - SamHD_TSE
Frames: 2715 - Time: 60000ms - Avg: 45.250 - Min: 22 - Max: 80

Az average értéket pedig bevéstem a táblázatba.

Majd lemértem az Aida GPU/CPU tesztet :

Gőzöm nincs melyik a legspecifikusabb GPU szempontból, találomra beírtam az Aida GPU AES-256 értékét.

Tehát 2 sorral tudtam bővíteni a táblázatot, így az eddigi tesztek :
3DMark2001
3DMark2003
GLQuake1 1280x720/32 Timedemo Demo3
Quake2 Full 1280x960 OGL Map demo1.dm2
Quake-III Full 1280x1024 OGL Demo four.dm_68
UnrealTournament 2004 1280x1024 def DM-Deck FPS demo
SeriousSam1 1280x1024 High Metropolis1 Demo FPS
SeriousSamHDSE 1280x1024 U/M/M Persepolis Demo FPS
Aida GPU AES-256

A táblázat az eddigi eredményekkel itt.

Mondjuk hogy a SeriousSamHDSE elindul-e kisebb kártyán, pld a 6600GT- n, nemtom, meglátjuk. A többi biztosan fut.

Hang : egész jó, tipikus alaplapi, közép/magas sáv részletez az biztos, a mély kevésbé, de legalább nem fullad be, gyors a lefutása. Játék és zene is tűrhető a kis bögreszettel. Végleges helyén amúgyis USB X-Fi vagy Onyx- ról szól majd.
Így már asszem mindent részletesen kipróbáltam a profi kínai mesterlapon, részemről ajánlott, de csak hobbi/félretro lapnak. Mivel drágább mint pld a B450Pro lap, de utóbbival gyorsabb, újabb gép építhető. A Zen 8core proci viszont drágább mint a 2011 10core, de asszem az előbbi a gyorsabb, talán még 6maggal is... :U
Nekem bakancslistás volt a kínai 2011, így nagy öröm hogy meglett és szépen műkszik.

UT3- at is feltoltam, de abban nem lehet demot indítani :F , vagy nem találom hogyan. Játszottam rajta, brutál jól néz ki a kis 17- es LCD- n

(#81792) fpeter84 válasza cbmfan (#81787) üzenetére


fpeter84
senior tag

azok általában kiemelt oc kártyák voltak, lehet hogy érzékenyebbek pl kiszáradt elkókra, vagy ha a borda alatt megkövült a szilikonzsír

(#81795) balintka válasza #68216320 (#81793) üzenetére


balintka
addikt

Persze, mennek, nekem is TUSL2-C-ben szoktak lenni.

(#81797) DarthSun válasza cbmfan (#81787) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nemtom. Nekem csak egy V3/2000- esem van, jelenleg egy SS7 gépben, nem volt vele gond, rendben működött, drivert vette simán, de régen nem volt bekapcsolva, gép elrakva.

(#81798) fpeter84 válasza #68216320 (#81793) üzenetére


fpeter84
senior tag

a lényeg hogy 1.0 vagy 2.0 universal slotba szabad csak beletenni - pl max KT333, SiS645/650/651... egyébként elvileg a slotban lévő pöcök és a kártya kialakítása is biztosít erről, kivéve amikor nem... pl SiS6326 kártyával sikerült elfüstölnöm egy 775i65g lapot sajnálatos módon - a dzsunka kártyagyártó dupla bevágást csinált a kártyára, én meg nem gondolkodtam, beletettem, kijött az éltető füst mindkettőből :(



szerk: már 1.0 AGP 1/2x alaplapon is láttam pöcök nélküli slotot mintha universal AGP lenne, de közben nem az, csak 3.3V-os, vagyis ha AGP3.0 4/8x kártyát teszel bele, elfüstölhet minden...

[ Szerkesztve ]

(#81800) cbmfan válasza fpeter84 (#81798) üzenetére


cbmfan
senior tag

hajaj, 775i65G elfüstölt már nálam is pár, az alsó két PCI között jött fel a füst.

2X-es AGP-s kártyákhoz vagy i815 vagy VIA 694T chipsetes lapot használok Tua PIII-S 1.26 GHz-es procival és 512 Mega RAM-mal, ez bőven elég hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.