Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) r0b3r válasza DarthSun (#69998) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ránézek, köszönöm! Én sem ragaszkodom annyira a korhűséghez. Egyéb alternatíva esetleg? :)

(#70002) DarthSun válasza r0b3r (#70001) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

A Radeon 9xxx sorozat 2x- es AGP- s darabjai is jól mennek benne (2 bevágás a kártyacsatin), 9200/500/500Pro/600TX/800SE/800/800Pro, bár utóbbiak ritkábbak. A 9600XT, 9550 és a 9800XT nem megy 2x- esben. NV fronton meg a rosszul sikerült FX sorozat, de amúgy jók :K , minden tagja megy 2x- esben.

(#70003) jokeph válasza DarthSun (#70000) üzenetére


jokeph
nagyúr

Háát, nem is tudom. Acorp 6bx81 (i440BX - az enyém az integrált hang nélküli változat volt) 256+128 MB SD 100 RAM-al és PII 450 SLOT1 Pentium CPU-val 80 GB-os IDE SAMSUNG HDD-vel nekem nem tűnt úgy hogy hátrányban lett volna a cimbi i815-ös konfigjához képest, igaz neki 800-as Celeron volt benne és az mellett 66 MHZ-en mentek a ramok, nálam a Pentium mellett meg 100 MHZ-en.
XP-vel hajtva kifejezetten pattogósan ment, W2000/2003-mal meg még jobban. :D
VGA mindegyikben GeForce 2 MX 400 volt sokáig. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70004) DarthSun válasza jokeph (#70003) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Persze, de most két Intel chipsetről beszélsz, a BX gyors, a 815 méggyorsabb, persze lassú proci set visszavetheti. A T- s Via chipset aminek a mem-kezelése lassúbb ezekhez képest, de lehet rajta javítani.

(#70005) envagyok


envagyok
veterán

A pentium 233mmx-es gépemben via chipes lap van, szon gondolkodom, lecserélem intelesre, szerintetek érdemes? 96 vége-97 eleje mi volt a legjobb alaplap s7-re?

A másik kérdés: lett egy 386-os pc-m. Abba milyen videókártyát hangkártyát kell rakni, ami korban a legjobb volt? Valami 40mhz-es amd proci van benne, az jónak számít?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70006) DarthSun válasza envagyok (#70005) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ott a TX gyorsabb. Ha korhűség akkor pld Asus TX97. A Via MVP3 gyorsabb, AGP, 100FSB is van, de asszem az későbbi, tehát kiesik korhűség miatt.

Ha van a 386 lapodon VLB slot, akkor VLB video, ha nincs akkor csak a lassabb ISA játszik. 40MHz AMD proci standard, de jónak számít, esetleg ha cserélhetős foglalatos, akkor a 486DLC ami gyorsabb. Hang - SBPro, SB16 vagy Awe, GUS, utóbbiak demokhoz jobbak, de azok lassúak 386- on, oda sokkal gyorsabb proci kell.

(#70007) envagyok válasza DarthSun (#70006) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt az asus-t megnézem...
Van egy ilyenem: "Asus P/I-P55T2P4"
Ez esetleg?

Az MVP3-at meghagyom k6 tuning bohóckodáshoz.
:)
GUS be van fogva demókhoz p3-al.

Soundblaster pro 2.0 jó?
Sajnos VLB nincs, az nem csak 486-on van?
Sima ISA video van tseng, wd, realtek, cirrus, s3, stb.
Azok közül melyik a legjobb? Majd a pontos típusokat megnézem.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70008) DarthSun válasza envagyok (#70007) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

SBPro2 nekem nincs, de állítólag az a legjobb. VLB már némelyik 386- on is előfordul, van is olyan lapom. A felsorolt ISA videok közül nemtom melyik a nyerő, én Tridenteket használok, illetve az XT- ben meg OAK- ot, jó mindegyik sztem.
Asus P/I-P55T2P4 jó lap lehet, nekem egy ilyen van, de még nem is próbáltam ki.

(#70009) KROK640 válasza Frawly (#69991) üzenetére


KROK640
veterán

Emlékszem, hogy az Ultima IX volt az egyetlen játék azokban az időkben ami még az 512MB RAMmal is tudott mit kezdeni.
De ugye akkor is, az összejön 2×256-ból, mivel azokban az időkben minden alaplapon volt minimum két slot.

Bár, án csak hallgassak, akinek egy időben 768MB RAM (3×256) volt a 466-os Celeronjában, Win ME mellett.

használtam XP-t a 466-osomon, akkoriban nem tűnt annyira vészesnek, igaz hogy mindig volt abban a gépben akkor minimum 256MB RAM...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#70010) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Dell gépből kivettem az elemet, rámértem : 0.01V :DDD . Új elemmel ok, nem ír low- ot, meg is jegyzi a beállításokat. A gépet jónak könyvelem, bár a MiniXP csak nagyjábóli diagnosztika. Levettem a gépet, egyelőre elteszem, előtte még egy DOS SpeedSys kép :

(#70011) KROK640 válasza r0b3r (#69993) üzenetére


KROK640
veterán

Havernak TNT2 Ultra volt mellette, ha ez segít.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#70012) DarthSun válasza DarthSun (#70010) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Most nézem csak, hogy ugye vinyó nincs még benne, az SD kártyát mérte le, elég jók az elérési idők :DDD

(#70013) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Lefotóztam a korabeli HighEnd audiot is, ezt is a selejtezésen kaptam :

(#70014) envagyok válasza DarthSun (#70008) üzenetére


envagyok
veterán

Csak az nem biztos hogy el fog férni a házban.
Milyen hátrányai voltak a via chipsetnek az intelhez képest?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70015) jokeph válasza DarthSun (#70013) üzenetére


jokeph
nagyúr

Aztaaaaa... ilyen volt az első hangfalam, még az első PC-hez vettem 2000-ben, 2010-ben adtam tovább ismerősnek, kifogástalanul szólt 10 évesen is, csak kicsit megsárgult a műanyag kívül. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70016) DarthSun válasza envagyok (#70014) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Lassúbb mint a TX, állítólag. Legalábbis P1 esetén. 486- ban meg gyors, a kisebb mem-átvitel ellenére is, pld a Via FIC 486-PI03 lenyomja a SIS- est.

Mondjuk emiatt nem biztos hogy venném a fáradtságot hogy lapcserét végezzek :)

[ Szerkesztve ]

(#70017) DarthSun válasza jokeph (#70015) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Ezen is kis sárgulás, nem vészes, hangja rendben, még a poti is jó, nem recseg tekergetéskor.

(#70018) zotyesz66


zotyesz66
őstag

A P55T2P4 egy csúcs lap, de biztos hogy 97 előtti, ez HX chipsetes. A TX- ek tudnak SD RAMot, de max 64 megát tud cachelni, a HX nem támogat SD-t, de többet cachel. Milyen lenne a VIA lap, mert azokból is van jó? Egy FIC PA-2003 pl. bármelyik TX- nél jobb.

(#70019) DarthSun válasza zotyesz66 (#70018) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Akkor a FIC domborít P1 esetén is, talán jó a gyártó...

(#70020) r0b3r válasza DarthSun (#70013) üzenetére


r0b3r
senior tag

Anyumnak ugyan ilyen van mai napig az asztali gépén. És nem retrózásból... :D

(#70021) DarthSun válasza r0b3r (#70020) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Teljesen jó, ha nincsenek Hifi igényei, méretéhez képest jó a hangja, persze ha visszaülök a Solo6C elé, az kissé más világ.

(#70022) zotyesz66


zotyesz66
őstag

A FIC jó gyártó volt, főleg jó via chipsetes lapokat csinált, rémlik hogy a FIC-VIA tulaj közös volt, tán azért.

(#70023) KROK640 válasza DarthSun (#70017) üzenetére


KROK640
veterán

Jó neked az én hangfalam már tekergetni sem kell, elég ha be van kapcsolva, akkor is folyamatosan recseg meg szélfújás szerű hang van folyamatosan.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#70024) KROK640 válasza r0b3r (#70020) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is a speaker volt a legutolsó dolog amit kicseréltem 1999-es Genius speakert 2018-ban (kiment a potija és nincs hangja) de egy hasonló ócskaságra, ami mint írtam elég ha be van kapcsolva, akkor is folyamatosan recseg meg szélfújás szerű hang van folyamatosan.
Nálam sem retrózás :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#70025) r0b3r válasza KROK640 (#70024) üzenetére


r0b3r
senior tag

Sokat én sem foglalkoztam eddig a hanggal... jelenleg is egy ilyet használok, [Creative Inspire P380]. Még újonnan vettem, ki tudja mikor, nagyon régen. 2003-ban már cikkeztek róla. :DDD

(#70026) DarthSun válasza KROK640 (#70023) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Fújd meg a potiját műszerész kontaktspray- el, nálam egy kisebb bögreszetthez használt, hasonló recsegés+alapzaj megszűnt/minimális lett.

Ha van helyed (nagyobb asztalon vagy külön állványon fér csak el) vegyél Solo6C- t, ebben az árkategóriában garantáltan a legjobb, ha minden paraméterben jobb kell, akkor kell csak 100k fölé menni.

(#70027) arn válasza DarthSun (#70026) üzenetére


arn
félisten

Ennyiert adnak studiodobozokat is :) kizart, hogy azoknal jobb lenne, nem hogy ketszer annyiert. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70028) MasterDeeJay

Kerestem egy tua lapot. Abit st6 de ez sem eszi meg az 512-es ramokat. Ezerkecske proci, hajtómű titán hűtő.


Abit bm6 van még de az kondis. Meg valamelyik dobozomba talán lesz még sd ramos lap.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70029) DarthSun válasza arn (#70027) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

A 4"- osok tuti nem tudják a 6C (6.5") mélylefutását, a középsáv esetleg tisztább. Tannoy mosott, már netes hallgatással megállapítható, tehát az kiesik. JBL mélye ráül a középre. Presonus, Adam jók (de a mély az 5"- os változatokon nem olyan egyenletes és kottázható mint a 6C- n), de drágák, főleg a 7"- osok, ezekre már megérné réfizetni. Alesis, ESI, Prodipe, melyeket meg kéne élőben hallgatni, meg az előtte említett drágább Presonust és Adamot is, mert a netes meghallgatás csak a relatív karaktert adja vissza.

(#70030) DarthSun válasza MasterDeeJay (#70028) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Teljesen jó az 512MB kiírás az ST6- on, az i815 chipset mint már írtam összesen 512MB- ot képes kezelni, tehát hiába teszel bele 3- at, csak 1- et fog leszámolni. Egyenként tudod ellenőrizni benne az 512- eseket hogy jók-e. A Via chipsetes VH6T viszont látja a 3x512- őt egyben - 1.5GB- nak.

(#70031) MasterDeeJay válasza DarthSun (#70030) üzenetére

Ja rájöttem hogy hülye vagyok. Hiszen pont írtad is. Ez meg 815-ös. De végülis 1x512 is jó, talán kevésbé terheli a lapot mint elosztva a slotok között több modul. Kár hogy nincs helyem ennyi hogy berakjam gépházakba. Most ömlesztve van hegyekbe a cucc.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70032) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Nekiálltam a NEC- nek. Ez már kissé porosabb (a Dell meglepően tiszta volt belül), olyan nagyjából portalanítottam, kívül kis törölgetés. Jön a fotózás és próbaindítás.

(#70033) arn válasza DarthSun (#70029) üzenetére


arn
félisten

A tannoy gyart egy rakat fele sugarzot, de ezek az asztalra tervezett “egyen” speakerek nem is anyaghasznalatban rosszabbak, hanem gyakran olyanok terveztek es olyan knowhowal, ami ritkan versenykepes. Az olcso studiodobozoknal most egymasra licitalnak a gyartok, akkora kinalat van, ami 10 eve elkepzelhetetlen volna.

vettem ket budgetet, egy adam t5v es egy presonus 8xtt, teljesen mashogy szolnak, mint az osszehasonlitos videokban. Hosszabb tavon majd neumann 310 lenne a cel, a hifit levaltani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70034) batyuska100 válasza DarthSun (#70032) üzenetére


batyuska100
senior tag

A szomszéd családnak egyszer volt valami Pentium D-s NEC gépe, oda jártunk játszani. :D


Igen, Vateráról van a kép..

(#70035) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Én a NEC gépből szeretnék W98-XP dual boot gépet csinálni. Lehet viszont, hogy ezzel is driver gondjaim lesznek már ami az integrált hangkártyát (valami Sigmatel AC97) és a hálózati kártyát illeti (az meg Intel 10/100, de sztem van ilyen vagy 20 féle) Az XP persze mindent felismer

(#70036) DarthSun válasza arn (#70033) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

A T5V- ről már beszéltünk hogy jó véleménnyel vagy róla. A Presonus8- ról milyen a tapasztalatod ? , arra kíváncsi lennék.

(#70034) batyuska100 : Ebben a NEC- ben P4 1.5GHz, van, a korábban tárgyalt Dell- ben meg PentiumD, annyiféle fajta van ezekből, mint kutyából :DDD . A PentiumD azért már jó játékra, ha megfelelő videokártya van mellette :) . Persze az 1.5- ös Villi is, csak régebbieket kell vele futtatni.

(#70037) arn válasza DarthSun (#70036) üzenetére


arn
félisten

8xt, nem a 8 - jo doboz, kisse elnagyolt hangja van, foleg a szoft dom nem tul kifinomult, de osszessegeben nagyon kiegyenlitett, mindenevo. a bugifaktora nagy, nagyon impressziven szolal meg rockon pl, a szomszedok legnagyobb oromere :) az allvanyra erzekeny, foleg a kozeptartomany miatt.

ezert is szeretnek majd visszaterni vmi haromutashoz - igazabol ismerkedesnek vettem, hogy mukodik egy ilyen aktiv studio doboz nappalis kornyezetben, nem mertem beleugrani egy dragabb dobozba.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70038) DarthSun válasza zotyesz66 (#70035) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Azon tanakodok én is most mi menjen rá, XP SP3 DVD+driverpakkos felismerne mindent, Win98SE- hez meg nemtom van-e driver, megnézegetem nemsokára típus alapján.

(#70039) DarthSun válasza arn (#70037) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Azt neten keresztül is hallani hogy a 8XT kiemel mélyben, a sima 8 jobbnak tűnik, az az érzésem nem biztos hogy jobb lett a nagyobb reflexnyílásos XT :U . A Presonusokon a középsáv tűnik simának, talán amiatt bejönne, de nemtom...

(#70040) envagyok válasza zotyesz66 (#70018) üzenetére


envagyok
veterán

Lucky Star 5V-1A rev 2.0
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70041) Kadi Laci válasza MasterDeeJay (#69955) üzenetére


Kadi Laci
tag

Deja vu érzésem támadta kép láttán.

Más okból lett "szellőztetve" ezek a még menthetőek

És ami már nem (egy része csak) ezután a tűzeset után 7 évig szüneteltettem a számítástechnikai tevékenységemet. Nem kis anyagi és lelki megterhelés ért akkor.

Üdv: Laci

(#70042) zotyesz66 válasza DarthSun (#70038) üzenetére


zotyesz66
őstag

XP felismer mindent, alap 845-ös gép, hangot és hálókártyát is tudja.
Elvileg win 98 driver lenne a NEC oldalán, de FTP jelszót kér, anonymousként nem enged be...
http://www.necdrivers.com/nec-driver/NEC-PowerMate-ML3-drivers_578.html

[ Szerkesztve ]

(#70043) zotyesz66 válasza envagyok (#70040) üzenetére


zotyesz66
őstag

Hát ennél lehet, hogy jobbak a TX lapok :)
Bár a VPX tulajdonképpen nem rossz chipset, tud UDMA33-at, USB-t, SD-t kezel.

[ Szerkesztve ]

(#70044) MasterDeeJay válasza Kadi Laci (#70041) üzenetére

Az a gond hogy se időm, se helyem nincs már ilyenekre. Mert az oké hogy valakinek sokat ér pl egy xt vagy socket3-as gép de én már teljesen hideg vérrel elengedem őket a darálóba.
Azért bevallom kicsit fájt az első pár percben látni hogy ezekből nem fogok hazavinni csak 2 szatyor cuccot de beletörődtem és megnyugtatott az a tény hogy minden elpusztított hardver csak növeli azoknak az értékét amelyekre már valaki vigyáz. Nem kell mindent megmenteni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70045) batyuska100 válasza DarthSun (#70036) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ja, akkor kevertem, rémlett, hogy valami 2 magos gépről volt szó. Mifelénk egy 2 magos gép még használható, kapásból tudnék 10 embert mondani az utcából, aki ilyesmit használ. :) Gyenge C2D gépek, néhány Pentium D, szerintem még Athlon 64 X2 is akad.

És ha már ebbe a topikba írok:
Abit BH6 elérhet 1GHz-et?
Létezik PCI buszos Geforce2 vagy 3?

(#70046) arn válasza DarthSun (#70039) üzenetére


arn
félisten

az xt sokkal jobb doboz, mint a sima.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70047) Bile Demon válasza batyuska100 (#70045) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem van egy BH6-os konfigom 1GHz Celeronnal. Nem szeretem, mert érzésre gyenge.

Bruhe

(#70048) batyuska100 válasza Bile Demon (#70047) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nekem most egy 330-valahányas van benne (nem mostanában volt előszedve), annál biztos gyorsabb. Valami P3 800MHz procit raknék bele.

(#70049) DarthSun válasza batyuska100 (#70045) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Nem biztos hogy keverted, minkét gyártó adott ki többféle procival.

A BH6 a leírása szerin megy Copperrel, akkor pedig meg kell hogy fussa az 1GHz- et.
Annyit odaírtak hogy :
A 700 MHz-nél nagyobb Coppermine hivatalosan csak BH6 V1.1 / V1.2 esetén
Tehát rev- hez kötik, de lehet hogy alacsonyan revízióban is megy.
PCI GeF2/3 nemtom létezik-e. Én még nem találkoztam vele.

(#70050) DarthSun válasza arn (#70046) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Én meg fordítva gondoltam :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.