Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) gban válasza nappa (#15000) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ilyen melegben lehet normális, amúgy sem hideg az a proci alapból.
Keret nem törött el esetleg?
Borda tiszta, nem csupa por?

Postázást nem vállalok.

(#15002) Epic79 válasza nappa (#15000) üzenetére


Epic79
tag

Szia! Egy normális hűtővel kb 40-45 fok. Egy kevésbével 50. Prescott mag melegszik sajna..

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#15003) nappa


nappa
tag

hát nem tört le a lefogató és a borda is tiszta, sőt probáltam egy ilyen hütővel
meg most egy ilyennel
és egyik se hűti le ugy ahogy kéne sajna

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#15004) Ranagol_5 válasza nappa (#15003) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ne aggódj, a meleg miatt van. Nekem a nagy gépem is elég meleg, pedig HAF922-es házam van, ami nem a melegségéről híres.. Sajnos az időjárás betesz. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#15005) frescho válasza Ranagol_5 (#15004) üzenetére


frescho
addikt

Az eddigi passziv gepben beindult a venti. Meg jo, hogy van benne, nem is gondoltam hogy szukseg lehet ra. Erdemes megprobalni alulfeszelni a procit, meglepo eredmenyek szulethetnek.

https://frescho.hu

(#15006) peti_s válasza frescho (#15005) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem az E3200 terhelve 8 Wattal kevesebbet fogyaszt így. ( 1.1 V-ra van beállítva, ténylegesen 1,064 és 1,078 között mozog az érték. :)

(#15007) Epic79


Epic79
tag

nekem az i3 42fok gyári intel hűtővel.. :)

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#15008) Ranagol_5 válasza frescho (#15005) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én minden gépemnél eddig azon voltam meg azon is vagyok, hogy alap feszen elérjem a legmagasabb órajelet. Az ánderlokkolást meghagyom másnak. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#15009) Rive válasza benedekco (#14999) üzenetére


Rive
veterán

Nekem mindkét cucc tetszik: ha rosszak is, rájuknéznék szivesen, mire jutok velük.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15010) bacsis válasza Oliverda (#14996) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

HA még érdekel egy 3500+-t feltudok kínálni, ha gondolod :R

(#15011) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urakok!
Nincs valakinek eladó 16bites NE2000 kompatibilis PCMCIA LAN karija?

(#15012) Ranagol_5 válasza bacsis (#15011) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Milyen laposba kell?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#15013) bacsis válasza Ranagol_5 (#15012) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem laptopba.. HP jornada 728 HPC-be :U
csak a 16bitest zabálja és azon belűl is többynire csak az NE2000 kompatibilist ismeri fel :U

(#15014) Nowhereman válasza Epic79 (#15007) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hja, légkondicionált szobában. Ha a szoba alapból 40C-os...

nappa: nyugodtan mehet az 60C-on, 69C-nál úgyis a processzorvédelem elkezdi visszasklálázni a tempót... Annak idején, mikor a harmadáron kínált Athlon lenyomta az újdonsült P4-et, akkor ment a téma a lesarkazott, elégett Athlonokról, de bezzeg a P4 fémkupakkal hővédelemmel(azt nem említették, hogyha az ember 1 Athlont lesarkalt, 1-et megsütött, még mindig jobb teljesítmény/ár arányban maradt az Athlon...)

Apropó: Dell DC-1 -es tápja működőképesen elfekvőben van valakinek?

Utánam a kondenzcsik!

(#15015) Ranagol_5 válasza bacsis (#15013) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ejj, azért kérdeztem a laptopot mert 16 bitest még nem láttam. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#15016) bacsis válasza Ranagol_5 (#15015) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Külsőleg nincs a kártyák között különbség... amúgy 16biteset a 486-osok meg a korai P1-esek ettek.... meg a HP jornada :DDD

(#15017) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na miva urak!
senki többet harmadszor?

(#15018) peti_s válasza bacsis (#15017) üzenetére


peti_s
addikt

Valamilyen verseny kéne. :) Mint amik régebben voltak. :)

(#15019) zoltanz válasza peti_s (#15018) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lesz bajnoki, Bacsis-nál Lan partyi Október 15 -én, kell ennél több? ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15020) peti_s válasza zoltanz (#15019) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, mivel lesznek olyanok akik nem tudnak elmenni, pl. én. :(

(#15021) frescho válasza peti_s (#15020) üzenetére


frescho
addikt

Versenyezzunk. Ki tud lassabb gepet epiteni. Lehet indulni mondjuk 3D, lspeed es merevlemez sebesseg szamokban. HA erdekesnek gondoljatok kidolgozom pontosabban.

https://frescho.hu

(#15022) peti_s válasza frescho (#15021) üzenetére


peti_s
addikt

Ezzel az a baj, h a gépeket szoftveresen is lehet lassítani. Tehát, tegyük fel, SuperPI-ben mérjük a gépek "lassúságát" akkor egy Everest stabilitásteszt érdekes eredményeket okozhat. :)

(#15023) frescho válasza peti_s (#15022) üzenetére


frescho
addikt

Szoftveresen? SuperPI? Azt hiszem tulsagosan gyors gepekben gondolkozol. landmark, pmips, vgabench esetleg doom 1.6 (de az megint csak 386-on fut) Szoval DOS dolgok, ahol nehezebb csalni. Na meg miert is csalnank? Nekem pl van egy XT-m keznel a CPU tesztre... A merevlemez teszteknel az MFM-es kollegak vannak helyzetbe hozva. VGA-ra meg a Trident 8900-em mar szerintem tul gyors.

https://frescho.hu

(#15024) peti_s válasza frescho (#15023) üzenetére


peti_s
addikt

Oh, nekem újabb dolgaim vannak csak. P1 100 MHz a leggyengébb CPU-m. :( De, ha többeknek tetszik, akk néző leszek. :)

(#15025) frescho válasza peti_s (#15024) üzenetére


frescho
addikt

Cache kikapcsol, visszajumperel 75 MHz-re es maris kesz a lassu gep...

https://frescho.hu

(#15026) bacsis válasza frescho (#15025) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És ott a piros pont, ejj de piszkosul belassúúúúúl :)) :DD
jahh, van szépsége a játéknak :K igaz nekem csak 286-osom van, de az sem kapkodja magát :DD
A legjobb akkor is a 386oson Super PI verseny volt :DD

(#15027) Yutani válasza bacsis (#15017) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hogy valamit hozzászóljak: úgy döntöttem, kivágom a P4 AGP cuccomat, mert sokat eszik, lassú és büdös.

Helyette egy AGP-s mATX AM2 MSI alaplapot rakok, bele egy Athlon LE-1640 procit (2600 MHz, Orleans, F3 step, 1MB L2 cache, 1 mag), és azzal újra letesztelem a kártyákat Ákos 3dMark 2001SE listájához.

Ehhez tartozik: tegnap a fenti cumóhoz akartam venni 2x512MB DDR2-800 ramot, le is beszéltem mindent az eladóval, de elfelejtett telszámot adni. Ott voltam időben, vártam rá negyed órát, de nem jött. Délután írtam neki, hogy nem sikerült odaérnie. Azóta többször is fenn volt, de egy k*rva szót nem vot képes visszaírni, sőt, a ramokat is levette az apróról. Asszem küldök neki egy negatív értékelést. A kis k*csög, legalább mondja azt, hogy elnézést, és akkor el van nézve, nem csinálok belőle ügyet. Erről van szó.

#tarcsad

(#15028) gban válasza Penyus (#14951) üzenetére


gban
Közösségépítő

Annyit beszéltünk a paralell link kábelről, hogy tegnap hozzám került egy :)
Ki nem dobom, megy az 5 (10? sose mértem) méteres nyomtatókábel mellé a szekrénybe :K

Postázást nem vállalok.

(#15029) sladka_pani válasza Yutani (#15027) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Nem jó, hogy így jártál :( De a fenti gép tényleg szó szerint büdös? Amúgy nekem most olyan problémám van a retro géppel, hogy haldoklik a dvd író, és a K6III+ 450 kezdi nem bírni kék halál nélkül 600MHz-en. Elérkezett a vége? Innentől már csak rosszabb lesz? Minden úgy ment sokáig (amióta megvettem cskamacska kollégától) ahogy itt leírtátok... most visszavettem alapra. A kék halál amit mindig bedobott a jól ismert: irql not less or equal.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15030) Yutani válasza sladka_pani (#15029) üzenetére


Yutani
nagyúr

Dehogy büdös, csak az első két jellemző után beugrott egy "autós fordulat". Bár most nem tudnék olyan kocsit mondani, amire ez a három jellemző.

A kékhalál jelentkezik alapbeállításokon is?

#tarcsad

(#15031) sladka_pani válasza Yutani (#15030) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Nem jelentkezik, éppen ez a "baj". Vagyis ami egyértelműen arra enged következtetni, hogy nem bírja már a húzást. Most mi lészen velem? Összeomlik egy álom :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15032) kovy79 válasza sladka_pani (#15031) üzenetére


kovy79
őstag

Szerintem inkább a lapod xarakodik. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#15033) sladka_pani válasza kovy79 (#15032) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Annak se örülök jobban :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15034) benedekco


benedekco
addikt

Nem ide illik, de olyan jó kedvem lett, hogy megosztom veletek ezt.

A Kukaisten ajándéka:

Oltári!
Ja és működik!!! Minden gombja tökéletesen szépen billen. A hangja gyönyörű!

Más:
Nforce 2-es lapot vigyek haza ha van rá mód? Érdekel valakit innen?

Csak azért kérdem mert hamarosan befejezem a kuka életmódot és hazatérek... sajna nem tudom mi lesz mennyi motyót tudok összeszedni, páran kértetek dolgokat. Majd megpróbálok rágyúrni, de sok mostanában a "nehézség". Illetve fogy az idő!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15035) sladka_pani válasza benedekco (#15034) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Fú, mehetsz Szintiboynak :))

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15036) benedekco válasza sladka_pani (#15035) üzenetére


benedekco
addikt

Azért ez komolyabb dolog! Roland EP-85. Csak pár választható hangszer van és érezni hogy a három alap zongora hang az amire ki lett találva. Meg nincsenek benne mulatós alapok :D
Király motyó! 80körül biztos el lehetne passzolni. De lehet megtartom, végül is ingyen volt :D

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15037) kovy79 válasza benedekco (#15034) üzenetére


kovy79
őstag

Huh, egy faxa nForce2-es lap engem mindenképpen érdekelne! :R

(#15033) sladka_pani, gondolom. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#15038) snake1977 válasza sladka_pani (#15029) üzenetére


snake1977
őstag

Hali!

Nézd meg a hőfokot, nekem egy k6-2 450-es ugyanezt produkálta, mignem észrevettem hogy a hűtő tűzforró, lecseréltem és azóta is boldog a tulaja. Egy próbát megér.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#15039) Ranagol_5 válasza benedekco (#15034) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nforce2-es deszka engem is érdekel. Mivel az NF7-esem elhalta magát. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#15040) sladka_pani válasza snake1977 (#15038) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Sajnos nem ott a gond, mindjárt arra gondoltam melegszik, de nem... tökéletesek a hőfokok, meg hát egy Duron/Athlon hűtő van rajta már a tuning óta, 36 foknál feljebb nem megy a proci így normál használat mellett, alaplap is 30 körül mozgolódik. Tápra gyanakodnék, de az sem forró. HDD-n kívül semmi nem melegszik, viszont az amúgy is melegedős Maxtor fajta, baja nincs tőle :)

Más: most szereztem egy USB-s hangfalpárost, az erősítő is csak valami 2x0.5 watt, és hát mit mondjak nem mondanám zenének ami abból kijön olyan a minőség is, de ki próbáltam, Worms-re jó lesz ahogy a kukacok ordítoznak egymásnak :D Hangosnak mondhatom hangosnak is azt az 1 wattot, főleg hogy belső építésű lesz és fémre rakom, az felerősíti. Egyébként az USB tudtommal 5V-ot ad... most megint kössem át az 5V ágra a tápról? Mert ezen az alaplapon csak 2 USB van, nem akarom erre pazarolni az egyiket :D 12V-on meg gondolom paff lenne neki, ha nem is mindjárt első percekben :F
A dvd íróm meg igazából csak hangos, és azt játsza, hogy folyton ír (piros led világít ha kő ha nem), írni nem próbáltam meg vele, de olvas dvd-t, meg cd-t is rendesen, csupán rohadt hangos is. Ez tegnaptól megy így, gondolom befogja adni a kulcsot.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15041) benedekco válasza Ranagol_5 (#15039) üzenetére


benedekco
addikt

és erre is: (#15037) kovy79

Vettem az adást! Gondolok rátok! Csak jó tudni mi kell, s mi nem.

más:
ha haza érek majd megpróbálok összetolni egy pár listát, megosztom veletek és utána kitolom apróra a maradékot
pl FSP tápok nagy számban lesznek elérhetőek :)
meg amiket eddig fotókat betoltam
meg pár dolog már be is van ígérve, kaptam privátokat

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15042) sladka_pani válasza sladka_pani (#15040) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Na megfogtam a fejszét, azaz az usb táplálást, levágtam a 3.14csába, rákötöttem először 5V-ra, ugyanaz volt, mondom megpróbálom 12V-ra és láss csodát kitisztult a hang, megjavult a minősége, ez már majdnem zene :D Most lassan 1 órája lehallgattam 1 cd-t, hogy bírja-e, szerintem nem lesz gondja 12V-al sem, és így már cd-t is lehet hallgatni rajta, kb. olyan a minősége mint egy közepes laptop hangszórópárosnak, tehát basszus az nem nagyon van, és néhol azért mintha furán berecseg ahol nagyobb tartományt kéne kiadnia, de ez elenyésző... ami még furi, hogy minél hangosabbra rakom, annál szebben, tisztábban szól, egész halkan alig kap szerintem feszültséget és csak recseg, pattog. De szuper, örülök, beszerelem a gépbe és kivezetem a kezelőpanelt szerintem egyik 5.25"-os bővítőhelyre, majd lesznek képek is már mindenről ha készen lesz :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15043) telescreener


telescreener
tag

Engem érdekelne ilyen lassúság verseny , de meg kell adni a platformot.

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#15044) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Óóó, és a mocskoos!! Egyik pillanatról a másikra lefüstölte magát a forrasztás, kábel a lapról, tehát picit sok lett mégiscsak a 12 V... ez már nem igaz!!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15045) peti_s válasza sladka_pani (#15044) üzenetére


peti_s
addikt

Forraszd újra, az IC-re meg tegyél egy bordát, és jó lesz az. :K

(#15046) sladka_pani válasza peti_s (#15045) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Természetesen újra forrasztottam azonnal, viszont ezen egy deka IC nincsen, csak kerámia és elektro kondik, zéner dióda, ellenállás, tranzisztor, egy trimmer, egy led dióta, egy kapcsoló, csókolom ennyi a 3x3-as nyák. Azelőtt tonna számra raktunk össze ilyeneket suliban, már a phaszom se emlékszik sok mindenre :D
Dobhattam ki a szemetes zsákba, merthogy bekapcsolás után már hangot nem adott ki csak fura sípolást, szóval csak frekvencia hangokat, a potméter csavarására változott. Baromság, ezzel elment most az egész napom és kiadtam 4 eurót a semmiért, ami nem olyan sok, de az már mehetett volna kocsiba, és egy esti autókázás megvan belőle :(

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15047) zoltanz válasza sladka_pani (#15029) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Dvd íróddal nem csak az lehet a gond, hogy piszkos a fej? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15048) sladka_pani válasza zoltanz (#15047) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Attól világítana folyamatosan a piros dióda? Tegnap egyébként fél órára megjavult...fogalmam sincs, hogy jöhetek rá? Szedjem szét ezt is? :D Már nem bízok magamban.
Hang dolog: arra jutottam, hogy phasznak adtam ki a pénzt erre, próbálok keresni olyan ismerőst akinek van bármilyen kidobandó erősítő része, kazettás magnóból vagy bármiből, csak hát nem tudom elmennek-e ezek 12V-on? Ilyen kazis magnókba van 240-> X egyenfeszültség váltó, és gondolom 9V-ra, merthogy 9V-nyi elemmel szokott müködni..12V-ot vajon bírná-e szgép tápról?

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#15049) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Csemege azthiszem

Ramok 1MB 1db

Szerintem oda vág bármit

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#15050) zoltanz válasza sladka_pani (#15048) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor lehet nem az lesz.
Nekem íráskor olyankor elronja a lemezt, plusz néhány lemezt nem hajlandó beolvasni (vagy csak sokadszorra).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.