Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) arn válasza frescho (#91998) üzenetére


arn
félisten

A tesla is vilagszerte arulta?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92002) Francia91 válasza KROK640 (#91988) üzenetére


Francia91
veterán

"Igaz nincs hozzá milliós hifi cuccom (már régebben írtam, hogy a hifi tud még hatalmas pénztemető lenni) csak egy párezres hangfalam, meg egy 10+ ezres fülesem, de nekem ezzel is jó :)"

A Musiland Monitor 02 US Dragon 2012-ben 40 ezer Ft volt. A Technics SL-DD33 lemezjátszó 23 ezer +13 ezer Ft hozzá az AT-85EP hangszedő. Az 1979-es Eagle A4600-as erősítő 20.000 Ft, Videoton DC2050 hangfal 20 ezer. Ez 116 ezer Ft, leosztva 6 évre, amíg apránként összeállt, persze voltak köztes állapotok. Szerintem ez közel sem milliós tétel, és már jó minőségű rendszernek tekinthető, legalábbis hangzásban, és nem az elvakult HIFI-sták milliós költése. Pár év alatt azért ez egy vállalható összeg egy normális rendszerre, szerintem.. Ennyit nekem pedig megér egy nagyon szép, és korabeli hangzás (direkt ezért nem is kerestem újabb erősítőt, és a Videoton-nál újabb hangfalat, hogy a '80-as évekbelihez legközelebb legyen minden összetevő).Tekintve, hogy közel 200 db hibátlan állapotú lemezem van, és folyamatosan gyarapodik a gyűjtemény, nem horror összeg a rendszer.
A zenék pedig kb 520 Gb-ot foglalnak most, egy 1 Tb-os 2,5"-os HDD-n. Wav, FLAC és DSD formátumban, tehát van még nekik hely, és 1 TB nem akkora összeg már, SSD-ben sem, hát még HDD-ben :).
Olyan 2010 körül kezdtem gyűjteni a zenéket digitális formában, akkor még drágább volt az 1 TB-os HDD, de emlékeim szerint már akkor is elérhető áron volt. Aztán 2012-ben költöztem át laptopra a Socket 462-es gépemről :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#92003) Csiszike


Csiszike
tag

Uraim, köszönöm szépen a tápkérdésemmel kapcsolatos véleményeket! Látom sikerült hullámokat vetnie a felvetésemnek.
Akkor azt hiszem maradok a használt "nevesebb" tápoknál. A meghajtandó gépek amúgy is minimál konfigok: semmi tuning, 1-(2) HDD/ODD, alap VGA (TNT2 M64, Gef4 MX, R9200, meg ilyesmi), 1 hangkártya.

(#92004) Csiszike


Csiszike
tag

Adott egy Asus P2B alaplap. Az órája cirka 3-szor gyorsabban jár, mint az normális lenne.
Vadi új CR2032. Háromféle BIOS-szal (1008,1012, 1014.003 béta) is ugyanez van. Ezt mi okozhatja vajon? :F

[ Szerkesztve ]

(#92005) gban válasza Csiszike (#92004) üzenetére


gban
Közösségépítő

Biztos nős.... Egy év 3-nak számít.
Amúgy szerintem a RTC - real time clock, de gőzöm sincs hogy ezen az melyik, hogy néz ki.

Postázást nem vállalok.

(#92006) Pikari válasza Csiszike (#92004) üzenetére


Pikari
őstag

Órajelgenerátor hiba.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#92007) Pista0001 válasza Csiszike (#92003) üzenetére


Pista0001
addikt

Lemaradtam a diskurzusról, de azért csak hozzácsapom a témához a véleményemet. Szerintem a legmegbízhatóbb tápok a brand gépekben vannak. Több különböző korú is megfordult a kezeim között (most is van 1-1 HP és Dell 4. gen. brand MT-m és egy socket A-s Asus barebone-om), egyikkel se volt gondom. Ha nem tuningolsz, nem használsz nagy teljesítményű vga-t, akkor bőven elég a teljesítményük. Ha találsz megfelelő korú és méretű gépet (szükséges és elégséges bővítőkártya hely, háttértár vagy odd hely, stb), akkor a spéci tápcsati se gond, de vannak, amiknek szabványos csatlakozói vannak, az alaplapját cserélheted más, ugyanolyan méretű alaplapra.

(#92008) zotyesz66 válasza Pista0001 (#92007) üzenetére


zotyesz66
őstag

Azok általában Delta vagy LiteOn tápok, tényleg jók szoktak lenni. Én összevásároltam pár régebbi tápot, mert a régi Socket A és PIII lapok az 5 voltos ágon erősebbet (25-30A) kérnek, mert abból állítják elő a VCore-t. Az újabbak, úgy 2004-2005-től már a 12V-os ágból csinálják, emiatt az 5V-os ág gyengébb (16-18A) és az alaplap csak szenved vele.

(#92009) arn válasza zotyesz66 (#92008) üzenetére


arn
félisten

A p3 par tiz watt volt max, oly mindegy neki. K7nek mar kevesbe.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92010) zotyesz66 válasza arn (#92009) üzenetére


zotyesz66
őstag

Van egy 1000-es coppermine konfigom, annak nem mindegy. Egyik táppal OK, a másikkal szenved. Aztán a hírhedten zabálós 1400-as T-bird-nek is valami 74W a fogyasztása, az is csak "pár tíz watt" :D

(#92011) arn válasza zotyesz66 (#92010) üzenetére


arn
félisten

Nem, az athlonok majd ketszer annyit fogyasztottak abban a korszakban hasonlo teljesitmenynel. A katmai 600 volt kb 35w, a tobbi alatta, a leggyorsabbak is 30w kornyeken.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92012) Pista0001 válasza arn (#92011) üzenetére


Pista0001
addikt

A cpu-world-ön ránéztem a leggyorsabb Cu-mine-ra (1133 MHz), 40 watt alatt marad... A P4-gyel aztán az Intelnél is elszabadult a pokol. ;] Annó egy 400-as P2-t használtam non-stop linux visszaosztásra, sikerült szereznem egy 1700-as P4-et. Nagy lelkesen beüzemeltem, aztán a hónap végén jött a kopp, megszaladt a villanyszámla. Vissza is állítottam a P2-t a melóra, később egy asszem egy 800-as P3 váltotta, az nem fogyasztott észrevehetően többet. :)

(#92013) MaxWil


MaxWil
csendes tag

Sziasztok.

Tételezzük fel, hogy minden kedves új és régi topiklakónak fontosak azok a cuccok amit esetleg arany áron sikerült megszereznie, vagy csak már 10-20-30 éve az élete valamilyen részét képezi és nosztalgia eszköz, esetleg érzelmi kötöttség is fenn áll.
Ezért úgy gondolom, hogy a fölösleges győzködés helyett inkább néhány pontba összeszedném az általam fontosabbnak tartott dolgokat:

- Ha megvannak az alkatrészek, akkor itt van pár PSU Wattage Calculator: FSP, BeQuiet, Enermax, PCBuilds. (Amit régen használtam abban volt PII-PIII procik és Radeon 9800, GeForce 6-7-es kártyák is, de valszeg megszűntek már. Processzorokhoz a CPUWorld, videokártyákhoz meg a TechPowerUP adhat kiindulási alapot.)
- Olyan névleges teljesítményű tápot válassz a konfigodhoz, aminél bőven van teljesítménybeli tartalék. Ez hatványozottan érvényes, ha tuning is lesz és/vagy nagy fogyasztású kártyá(ka)t is használsz.
- A tápegység a géped szíve, csakis minőségi tápot használj.
- A régi és az új tápokat is karban kell tartani, figyelemmel kísérni az üresjárati és beterhelt feszültségeket, portalanításkor vizuálisan ellenőrizni az alkatrészeket. (Ha nincs műszered, akkor használj valamilyen monitorozó programot hozzá. Ez lehet pontatlan, de valamilyen viszonyítási alapod lesz legalább.)
- A használati profilod függvényében ( hardcore játék, oc) csökken az alaplapi, videó vagy tápegységben lévő kondik élettartalma. Ez tény! Jó szellőzéssel is csak elnyújtani tudod az idő intervallumot.
- Ha esedékessé válik a javítás, próbálj meg lehetőségeidhez képes minél jobb kondikat beszerezni (Akit érdekel, van egy régebbi listám gyártókról és ajánlott sorozatokról.)
- A javítást csak „megbízható” szakképzett / gyakorlott személy végezze.

Így remélhetőleg minél tovább aktívan örülhetünk a kincseinknek.

Köszöntem a figyelmet!

[ Szerkesztve ]

A hülyék már a spájzban vannak...

(#92014) frescho válasza arn (#92001) üzenetére


frescho
addikt

KGST szerte és az is elég szép piacot, jelentős mennyiségű elektronikát, eszközt jelentett. De ha másik példát kérsz, akkor a korai SMD elektrolit kondik is sok 90-es évek eleje-közepe táján készült gépet hazavágtak.

A KGSTis megérne egy külön szálat, hogy hogyan osztották le a lapokat, ezeket aztán csak nagyjából tartották be és végül kisebb szériában mindenki gyártott összevissza/ fű alatt cuccokat. Topic hűen meg azt is meg lehetne futni, hogy ki mit másolt és miként készült pl. Bolgár Apple II, Csehszlovák/Szovjet Speccy, nálunk meg Enterprise átirat.

https://frescho.hu

(#92015) KROK640 válasza #68216320 (#91992) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos nekem nem volt ilyen menő amigám :( C64, C plus 4, meg aztán majd PC. Sajátban már a Celeron A éra egy 366-ossal kezdve.

P1 133-asom visszamenőleg volt (2002-2003-ban második gépnek) 128MB EDO RAMmal meg egy 8.4-es HDDvel, de az emlékeim szerint játszotta az mp3-at akadás nélkül. Ha pedig nálad a Win95 GUI is akad ott valami más gond lehet, mert nekem még a Win98 is jól ment ezen a gépen (az volt rajta).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#92016) envagyok


envagyok
veterán

Na összejött a S754 konfigom.
Meglepően pörgős a 3700+ Athlonnal és a dual wd raptorral
A dual channel bevezetése úgy látom nem sok előnyt adott a S939-nek, a nagyobb változás inkább a PCIExpress vga csatlakozó volt.
Majd csinálok pár mérést összevetni a s754 és a s939 közötti különbséget.


Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#92017) Czo válasza envagyok (#92016) üzenetére


Czo
őstag

Mi volt a raides install trukkje?

(#92018) Pikari válasza envagyok (#92016) üzenetére


Pikari
őstag

A 400 mhz-es memória órajel nagy boostot ad neki mondjuk a 266-hoz képest, játékok alatt kb +30-50%. De ahogy látom, már 400-as ramok vannak benne, tehát nem nagyon van hova tovább optimizálni a ramon ezen a gépen.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#92019) KROK640 válasza zotyesz66 (#92010) üzenetére


KROK640
veterán

Hogy mennyit javult a technika!
Az I3 4330-asom meg 2 mag 4 szállal 56W-on tetőzött 3500MHZ-es órajel mellett. A mostaninak 65W-os a maximum TDPje, 6 mag 12 szál mellett, 4GHZ-es turbo mellett, de gyakorlatilag mikor csak úgy normál használom (nem játék alatt) 10-20W-okat eszik elvileg.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#92020) envagyok válasza Czo (#92017) üzenetére


envagyok
veterán

A gyári support oldalon letölthető floppys driver helyett az nvidia gyári nforce 3-4 driverből szedtem ki a Raid drivert.
Szeretem nagyon a 7-zip ingyenes kitömörítőt, még egy win95-ös pentiumon is elfut a guis belőle, és mindent kicsomagol.
Itt például jobb gombbal kattintok az exe-re, majd kitömörítés a context menüből, aztán a Raid könyvtár programjait felmásoltam floppyra.
Azzal szépen elindult telepítés után.
Iszonyat gyors lett, gyakorlatilag a windows töltés kezdete után pár másodperc alatt már betöltődik teljesen.
Nálam ez a RAID szeretet már a Pentium 3-as korszak alatt elkezdődött a Slot1 ABIT lapomnál pci-os hardveres vezérlővel. Ott nem mellett driverezni ha jól emlékszem.
P4 alatt folytatódott az ASUS P4P800 Deluxe lappal, majd ha jól emlékszem valami volt az ABIT IP35-el is.
A végén volt 2hdd raid0-ba a rendszerre, és 2hdd talán raid1-be a dokumentumokra.
Körülbelül 8 éve adtam el a HDD-ket.
Most a retró pc-ken kívül a HP Microserverben használok Raid5-öst, 3x4TB-os WD Red 8TB hellyel, ami kibírta a 3 közül az egyik hdd halálát is.
Akkoriban nem is tudom miért nem használták sokan, mert olcsóbb volt 2db X GB HDD-t venni, mint egy db 2X GB-ost, és akkoriban a HDD messze a leggyengébb láncszem volt egy pc-nél.
Egyedül tuningnál volt problémás, mert ha nem volt stabil, simán tönkrement a telepített rendszer.
Nem túl rég szereztem egy csomó WD "icepak" hdd-t, majd valamelyik rendszerre feldobok 4hdd-s raid 0-át szórakozni, olyanom még sose volt.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#92021) envagyok


envagyok
veterán

Újabban néha beszélgetek a chat gpt mesterséges intelligenciával, nem tudok betelni vele, és hihetetlennek tűnik, hogy pl. egy Intel 8086-tól indulva idáig jutottunk.
Programozóként (igaz 1993-as szinten megragadva) ésszel fel nem bírom fogni, hogyan működik.
Múltkor megengedtem neki, hogy kérdezzen tőlem valamit, teljesen lehidaltam a kérdéstől.
Egyelőre sajnos nincs online lehetőség arra, hogy emlékezzen régebbi beszélgetésre, de most egy több órás beszélgetés során simán megy neki.
Például kértem fordítson le egy mondatot németre, lefordította, majd később a beszélgetés során mondtam, hogy "fordítsa le a mondatot angolra is" Nem jött zavarba.
Volt egy cikk, hogy valaki megtanította Windows 95 kódot generálni :DDD
Olvastam, hogy lehet otthonra saját mi-t csinálni, csak erős videókártya kell hozzá. Van nálam pár db Radeon 7, szerintem nekiállok. Csak jó lenne megoldani, hogy ne elölről kezdjük a beszélgetést, hanem maradjanak meg neki a megtörtént beszélgetések.
Ma reggel kíváncsiságból kérdeztem számítástechnikai történelemből, ami egy átlagember esetén is gondot okoz:

Hát nem semmi.... :C

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#92022) Fücsök007 válasza Pikari (#92018) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez nem így van, amelyik lap enged 500MHz-et is állítani, ott van értelme arra állítani. Az más tészta, hogy olyankor alig bírja a magasabb "FSB"-t a proci, de akkor már nem nagyon van limit, nálam mobil Athlon 64 3400+ pörög. :K

(#92023) gban


gban
Közösségépítő

Kipróbáltam egy Voodoo 2-t, 12 megást, XP alatt, FastVoodoo-val, meg másik driverrel is, a demok szépen futnak (tudtátok hogy a donut demoban az egérrel klikkelve, majd elhúzva az egeret és elengedve közben a gombot, az egér irányának és sebességének függvényében fog forogni a fánk? :Y ), viszont a 3DM99 sehogy se akarja megjeleníteni a listában a V2-t.
Lehet csak Glide driver kerül fel? Vagy ez hogy működik, mi a trükkje?
DX9 csomag is felkerült.
Voodoo-k mindig okoznak nálam némi fejtörést...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#92024) DarthSun válasza gban (#92023) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win9x/Me kell a Voodoo kihasználásához. XP alatt nem kerül be automatikusan a tesztek 3D API választójába. Megoldható de macerásabb XP alatt. Régebben összeszedtem a tippeket hozzá.

(#92025) Pista0001 válasza envagyok (#92020) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem az emberek nagy része félt az adatvesztéstől. A RAID0-val van csak értelme, hogy adott esetben a 2 kisebb hdd olcsóbb, mint 1 nagy, az meg rizikós ilyen szempontból. A többi RAID-del mindenképp van kapacitás veszteség. Én eddig csak linux visszaosztó gépben használtam RAID0-t, nem volt rajta semmi pótolhatatlan. Esetleg még játékokhoz jó, ha a mentések nem (csak) ezen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#92026) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nézegetem Sandy Bridge Gpu-ját egyszinten van egy sokkal korábbi retro notimmal. Aspire de strapabíró kivitelű, sajnos a lap az örök bitmezőkre távozott nemrég. Újan vettem akkoriban, még szolíd árunak nevezhető kategória volt. (nem a legalapabb)
Amúgy ezt mértem vele

3DMark05:
AMD Athlon X2 2,1 GHZ
3 GB RAM
Radeon Mobility HD4570M 512 MB VRAM Ddr2
Windows7 64 bit
5769 pont

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#92027) Pikari válasza gban (#92023) üzenetére


Pikari
őstag

az alap xp driver nem d3d képes. létezik olyan driver is, ami képes xp alatt d3d-re, de ahhoz aktiválni kell grafikus kártyaként, a 2d kártyát pedig letiltani.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#92028) Czo válasza zoltanz (#92026) üzenetére


Czo
őstag

Melyik CPU-t nezted? 2 fajta GPU van ugye, es ezek is eltero orajelen jarnak :)

(#92029) bob011


bob011
tag

Sziasztok!
Melyik a legfrisebb chipset/alaplap, amelyiken még találni floppy csatlakozót?

(#92030) gban válasza Pikari (#92027) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm mindenkinek, megy fel a 98 :))

Postázást nem vállalok.

(#92031) Fücsök007 válasza bob011 (#92029) üzenetére


Fücsök007
őstag

S775-ös lapok, de a legvégén már nem natív támogatás volt, ahogy az IDE csatlakozónál is! Ha probléma van a vezérlővel, akkor natív támogatás i975X-es lapokon van ICH7 déli híd mellett.

(#92032) MasterDeeJay

4 gen low budget gépem:
2014 szóval lassan 10 éves lehetne retró.

Kukából van minden, videókari még nincs tisztázva gt630 van itthon. (Ideiglenesen 8600gt) valami buta fermi2 vagy kepler lesz.
Proci most G3220 de úton van egy unlocked G3258-as hogy valami poén is legyen a gépben, ez a lap ahogy tudom friss biossal támogatja és húzni is lehet. (4.5ghz lesz a cél bár a hűtő maxon fog menni)
Ram kingston 2x2Gb 1333mhz, az elégséges.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#92033) frescho válasza bob011 (#92029) üzenetére


frescho
addikt

1151 alá találsz Asrock lapot alaplapi floppy/IDE vezérlővel.

https://frescho.hu

(#92034) Pikari válasza bob011 (#92029) üzenetére


Pikari
őstag

létezik sata-ide átalakító.
de van pci-e ide kontroller is (ez utóbbi nem bootképes).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#92035) zoltanz válasza MasterDeeJay (#92032) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Grat jól néz ki.
Ami nagyon jó fél-retro ár/érték arányú használt Vga sztem Fermi-s Quadro 2000 1GB GDdr5 128 bit (~Geforce GTS 450)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#92036) gban válasza bob011 (#92029) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nemrég volt nálam egy 1156-os lap is, IDE és floppy csatlakozókkal.

Postázást nem vállalok.

(#92037) Francia91 válasza zoltanz (#92035) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem Quadro M2000 van a Xeon 775 konfigban G41 chipset mellett, tökéletes :)
25-ért vettem, bár attól függ, ki mennyit szán rá

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#92038) Fücsök007 válasza frescho (#92033) üzenetére


Fücsök007
őstag

Asrock-tól van minden, de akkor már ugyan mindegy venni 1 usb floppy meghajtót.

(#92039) zotyesz66 válasza MasterDeeJay (#92032) üzenetére


zotyesz66
őstag

Korban hozzáillik és budget: GTX750 Ti.

(#92040) MasterDeeJay válasza zotyesz66 (#92039) üzenetére

Hmm vagy lehet egy K2200-as quadro ami ugyan az.
Most valami buta kell. 750ti az túl jó. Valami olyan ami húzható és van benne tartalék. Ezért gondoltam hohy inkább kepler vagy fermi. 660ti amit szerettem.

Francia91
M2000 túl jó, full vp9 youtbe gyorsítás, full dx12... túl nagy luxus.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#92041) Francia91 válasza MasterDeeJay (#92040) üzenetére


Francia91
veterán

Csak VP7.... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#92042) MasterDeeJay válasza Francia91 (#92041) üzenetére

De vp9 lesz az, M2000 volt az első ami tudta. (Többi M széria asszem nem tudta csak ez)

Ez miatt joker kártyának hívom.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#92043) jokeph válasza MasterDeeJay (#92042) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sima 2000-et tégy bele, az kellően gyengusz. Vagy FX 1800-at. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#92044) #68216320


#68216320
törölt tag

Valaki közületek használt már MS-DOS 6.22 alatt PCMCIA (16bit) CF kártya adapterben FAT16-ra formázott kártyát?
Van esetleg valami jól bevált konfigja?

(#92045) Czo válasza #68216320 (#92044) üzenetére


Czo
őstag

En back in the day hasznaltam. Mit ertessz jol bevalt konfigon? A PCMCIA kontrollered drivercsomagjabol kellett telepiteni a card servicest MS-DOS-hoz. Ezutan mennie kene a kartyanak, mintha merevlemez lenne.

(#92046) frescho válasza Fücsök007 (#92038) üzenetére


frescho
addikt

Valószínűleg nem véletlen keres rendes floppy csatolót. USB floppy-val sok dolgot nem tudsz megcsinálni. Pl. TRS-80-hez SD lemezeket gyártani. Ami alternatíva lehet bluepillből (Arduino) összerakni floppy vezérlőt ami mindent is tud, még GCR formátumot is az FM/MFM-en felül.

https://frescho.hu

(#92047) #68216320 válasza Czo (#92045) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nincs hozzá PCMCIA driver. A weboldalakon sem taláni. Anno találtam egy iso-t a driverekkel, azon kizárólag OS/2-höz van pcmcia driver (socket services). Feltételezem akkor valami generic driverrel működik. DOS-ban van esetleg eleve valami ilyesmi?
Mert Win95 alatt szintén alapban működik. Win3.1 alatt nem néztem, lehet kellene. Mert ha igen, akkor ott eleve lenni kell valam cuccnak hozzá.

(#92048) Czo válasza #68216320 (#92047) üzenetére


Czo
őstag

Node, milyen chip van benne? Ha pl az INTEL SL nemtommennyi controllere, akkor ahhoz keress card servicest :) Ha cirrus logic, akkor ahhoz. A cirrus logicnak van olyan cucca, ami INTEL SLxxxx kompatibilis.

A 3.1-hez is kell a driver.

(#92049) Francia91 válasza MasterDeeJay (#92042) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor elnéztem, anno mikor utánanéztem, VP7-et írt az oldal, ahol keresgéltem :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#92050) Czo válasza Pikari (#92034) üzenetére


Czo
őstag

Nekem van PCI-E IDE vezerlom, szerencsere senki nem szolt neki, hogy nem lehet rola bootolni. Remelem, a forumot sem olvassa :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.