Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) frescho válasza arn (#46998) üzenetére


frescho
addikt

Ha rajta mar az OS, akkor siman FAT meghajto, szoval windows/linux/OSX alol siman hasznalhato. Csak az Operacios rendszerig kell a vbox. en annyit szoktam csinalni, hogy megparticionalom, format /s /u es aztan mar masolom a telepitot. De most keszulget egy SD kartyaolvaso, csak ido kellene hozza...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#47002) ebegab92


ebegab92
senior tag

Gyors képmentés a Pentium D 930 tuningról. Mást nem nagyon mertem még nézni, a Codegen táp miatt is meg az Alpine 7 is éppen csak tudja kordában tartani :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#47003) Ganz-[HUN] válasza ebegab92 (#47002) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

SYSSTAB tesztet azért néznék mennyit trotizik :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#47004) alvaro


alvaro
senior tag

Váááá, gyerekek, működik az ST125-0! Van vinyó az XT-hez, hurrá! Olvasott kerek 134kB/s sebességgel, de hát az is legalább egy harmad 360-as lemez másodpercenként, jó lesz ez :)
Majd szép lassan megpakolom mindenfélével. Már ami hajlandó futni rajta :D

(#47005) Ganz-[HUN] válasza alvaro (#47004) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Vigyázz, leperkeli a mellbimbóidat a menetszél :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#47006) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Acorp 7KT266AL (Via KT266A)
Athlon XP 2000+ 1667 MHz (12.5x133) Palomino
1 GB DDR Ram 266MHz (2-2-2-5)
Gainward PowerPack 600 Geforce 4 MX440 128MB GoldenSample DDR 128 bites buszon @310/620

Silicon Image SIL680 Raid kártyán Samsung SP1614N 160 GB 7200 RPM HDD
Windows XP

Quake 3
(Max, 2xMSAA 1024/768)
107,4 FPS

3DMark 2000:
8957 pötty

Volt egy MSI Geforce 2 Ti-m az @280/440-en hasonló konfigon 2xSSAA -val (ez kicsit megfogja) Quake 3 -nál 58 FPS-t mértem, mondjuk ezen a Gainward-on BGA VRam-ok vannak mennének még fentebb is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47007) ontheground


ontheground
tag

az ide az már elég retro? :))

[link]

(#47008) HSNet


HSNet
aktív tag

Szia Topik:) Már gyűjtögetek egy ideje (szokásos módon kezdődött, nem dobáltam ki a régi cuccokat...), és olvasom a topicot is, de csak mostanában jutottam oda, hogy elkezdjem a gépeket össze-vissza rakni.

Annó nekem a voodook teljesen kimaradtak, és most kicsit gondban vagyok. Voodoo 1-et akartam próbálgatni, de elakadtam a GL_Quake-el. Shareware-t kaptam le gyorsan, arra rá a GL_Quake-et, de full screenben nem indul. Mintha a 3Dfx splash screen-t nem tudná megjeleníteni.
Ablakban indítva fut, és egy 200MMX-el a voodoo rush-al 18.2fps-t s3 trio+voodoo1-el 24.5fps-t kapok, aminél nem vagyok biztos benne, hogy nem az OpenGL driveren keresztül próbálja meghajtani-e (ha jól tudom, voodoo nem tud ablakban futó programot gyorsítani).

Mit csinálhatok rosszul?

Az oprendszer Windows 98SE, voodoo driverek fent vannak, 3dmark/dxdiag látja a kártyát.
Emlékszem, hogy volt valami "másold be a játék könyvtárába a driverből..." de nem találom hogy miket:)

Ha a shareware quake nem jó, akkor megvan steam-en, illetve valahol lemezen is, így azt le tudom cserélni.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#47009) Fenyő válasza HSNet (#47008) üzenetére


Fenyő
őstag

A hivatalos 97-98 körüli glquake patchre van szükséged (nem a legutolsó 3rd party verzióra ami modern kártyákhoz készült), ill a minigl-re, amit a "könyvtárba másolsz".

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#47010) HSNet válasza Fenyő (#47009) üzenetére


HSNet
aktív tag

Köszi, azt hiszem a minigl lépés maradt ki.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#47011) bacsis válasza ebegab92 (#47002) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mennek ezek 5GHz-et is :))
De az igazán kemény dió, ha 800-as szériát tuningolsz na az befűt a FET-eknek ;]

(#47012) ebegab92 válasza bacsis (#47011) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ezeket a tesztjeidet vettem alapul :K Gondoltam arra, hogy kiviszem a hidegre a gépet, aztán az majd hűvösen tartja, csak mire lett rá időm, melegebb lett meg esni kezdett az eső :DDD A 800-as szériát inkább nem erőltetném benne, eszméletlen nagy a fogyasztása, így a hőtermelése is :N Így is örülök, hogy az Alpine 7 60 fok alatt tudja tartani alapbeállítások mellett.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#47013) bacsis válasza ebegab92 (#47012) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Van még, iga C1 steppinges 940/950-esem, ezek nem hiszem hogy nagyon mennének, de van még egy D0-s 925-ösöm, azt még érdemes lenne megnézni mit tud :)) kíváncsi lennék, iylen 4,5GHz-en egy kis GTA5-höz mit szólna :D

(#47014) Alpi. válasza ebegab92 (#47012) üzenetére


Alpi.
addikt

Hidegre 99% eséllyel nagyon megindulnak ezek a procik. Cedar magok, imádják a hideget.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#47015) Ganz-[HUN] válasza Alpi. (#47014) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Cedar Milleket nagyon szeretem. Hűvös (relatíve), és hasít XP-vel mint az állat :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#47016) Alpi. válasza Ganz-[HUN] (#47015) üzenetére


Alpi.
addikt

Na, ez dupla Cedar ! :P
Mókás kis procik általában. Igazi órajel-típus csak győzze hűteni az ember ! :D
Van egy egész jó 945-ösöm. Ha jól rémlik 5.5 ghz fölött volt max órajelre és 5 ghz fölött benchelhető. Erős hűtéssel ! :B Téli chiller és kompi.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#47017) ebegab92


ebegab92
senior tag

Friss szerzemény :D Ez mennyire ritka darab? ATI Wonder-16 v4

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#47018) DarthSun válasza ebegab92 (#47017) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elég ritka lehet sztem. Talán a 9x években láttam ilyet vagy hasonlót. Ha kipróbálod mérd le légyszi Landmark2- vel is hogy mennyit hoz.

(#47019) zoltanz válasza DarthSun (#47018) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Landmark2-nél az ember hány pontnál húzza fel a szemöldökét már kb? (ugye 3DMark-oknál ~5000 ez)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47020) DarthSun válasza zoltanz (#47019) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

ISA kártyánál 6000 felett, PCI 15000 felett, VLB olyan 25000 vagy felette, AGP- nél pedig 100000 felett. De állítólag egy PIII+Voodoo3 400000- et is megy.

(#47021) zoltanz válasza DarthSun (#47020) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez számol valamit a GPU-n? Szoftveres 3D-t vagy pontosan mit? (Video sorra gondolok.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47022) DarthSun válasza zoltanz (#47021) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem számol olyat, csak nyers megjelenítési sebesség.

(#47023) zoltanz válasza DarthSun (#47022) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor a Ramdac-ot méri? :U Nem értem, bocs. Vagy egy videó anyag lejátszási sebessége?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47024) DarthSun válasza zoltanz (#47023) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CHR/msec, pontos kódot nem ismerem de sztem csak a buszvezérlő, fedélzeti ram, video proci és a DAC áteresztési sebessége, semmi extrát nem számol. A 3DBench már gondolom számol valami szintű háromszögelést+kitöltést, de az is csak valami szimpla VESA kódra támaszkodhat driver nélkül. Gyorsabb gépen ezek a régi tesztek már pontatlanok, csak feeling jelentősége van.

(#47025) arn válasza DarthSun (#47024) üzenetére


arn
félisten

A 3dbench vmi 90es program, sima vga (13h).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47026) DarthSun válasza arn (#47025) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor meg csak a busz+kártya összességében, alacsony procisebesség befolyásolhatja negatívan.

(#47027) alvaro válasza zoltanz (#47021) üzenetére


alvaro
senior tag

Semmit se számol, csak tömi a kártya memóriáját a buszon keresztül.
3DBench annyival összetettebb, hogy kiszámolja a képet, amit aztán feltölt. Így benne van a szoftver render is, sokkal több köze van a korabeli játékok alatt felmutatott (komplett rendszer-)sebességhez, mint a Landmarknak, ami a videokártya nyers adatátvitelét méri, semmi mást.

Érdekes még, hogy játékokban nem feltétlenül azonos a teljesítménysorrend azzal, amit a landmark ad. Gondolom a hozzáférési sorrendek-minták se mindegy, hogy alakulnak. A Doom pl. valami egészen trükkösen csinálja a videoelérést, szerintem X mód lehet, bár a forrását sose láttam. Ennek megfelelően egészen érdekes eredményt ad, valamint "ultramodern" gépeken se bír úgy igazán elszállni a sebessége. Mai kedvence egy AGP-s Trident 3DImage 9750 volt, verte a teljes PCI-os mezőnyt, beleértve az olyan ágyúkat is, mint a Tseng 6100, a Riva128 vagy a Banshee. Nem tudom, miért pont ez a kártya, és miért pont Doom alatt :D

(#47028) frescho válasza zoltanz (#47019) üzenetére


frescho
addikt

Az en kerdesem:

Mennyinel kezd el mosolygni?

DarthSun: A landmark gyakorlatilag azt meri, hogy milyen sebesseggel tudja irni a video memoriat. Szoval proci mem copy/ciklus, busz, ram es grafikus ram sebesseget mer egyben

A 3D Bench emellett meg szamolja is a kepet, szoval a CPU-ra sokkal jobban tamaszkodik.

arn: A 3DBench nem hinnem, hogy BIOS hivasokat hasznal. Siman direktben irja a VGA memoriat miutan bealitotta a grafikus modot

Mas tema: A kinaiak mindig meglepnek, kb 2.5 honap utan megjott a rendelesbol egy tetel. A Gotek meg mindig hianyzik...

https://frescho.hu

(#47029) zoltanz válasza alvaro (#47027) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szóval a 3DBench-nél számol valamit a videó chip is? Itt csak összpontszám van Video+CPU?

frescho

Mosolyogni-e fölött, ~7 000-től gondolom, az odacsap érzés meg ~10 000 -től .. :DD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47030) alvaro válasza zoltanz (#47029) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem. Minden számolás a CPU-é. A videokártyára csak a nyers képadat megy ki.

(#47031) alvaro válasza alvaro (#47030) üzenetére


alvaro
senior tag

Csessze meg, nem tudom módosítani, elveszett a wall of text értekezésem :(((

(#47032) frescho válasza zoltanz (#47029) üzenetére


frescho
addikt

Én a mosolygást a valami alattira értettem. Szóval ami már annyira lassú/régi, hogy nem kinevetjük, hanem megadjuk a tiszteletet az élemedett kornak.

https://frescho.hu

(#47033) zoltanz válasza frescho (#47032) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ja, vagy úgy. :))
HA már lefut, úgy a hogy hiba és képhelyesen nagyjából az már öröm.
~3000 pontnál, talán használható valamire is szint. Persze ez Intel IGP-kre nem vonatkozik, bár a nem olyan régiek pl kiválóak media központnak Kodi-val, van egy minimális OpenGL támogatásuk. (sok retro játék is megy velük azért)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47034) alvaro válasza frescho (#47032) üzenetére


alvaro
senior tag

8 bites Oak VGA 10MHz-es 8088 alatt 500 pont környékén ad.
P3-600EB + 440BX (write combining on) + AGP Voodoo 3 490 ezer.

A kettő között a különbség cca 1000-szeres, ez nagyjából megfelel a két CPU sebességkülönbségének. De ez szélsőséges eset, általában nem skálázódik ilyen jól :D

Modern vacak intel integrált is elég szépen hoz, pl. i3-2100 300 ezer környékén. Csak hát ki a franc haszál ezen DOS-t? Én mondjuk megtenném, ha lenne rajta ISA slot :DDD

(#47035) zoltanz válasza alvaro (#47034) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Modern vacak intel integrált is elég szépen hoz, pl. i3-2100 300 ezer környékén. Csak hát ki a franc haszál ezen DOS-t? "

Mondjuk én :DDD

Android-os eszközök is használnak Intel Igp-ket, valamint az Apple gépek is, annyira nem rosszak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47036) Vladi válasza alvaro (#47034) üzenetére


Vladi
nagyúr

link, nem olcsó, de régebbi ipari alalapokra még tettek. Ha komolyan érdekel ebayen tuti találsz, :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47037) alvaro válasza Vladi (#47036) üzenetére


alvaro
senior tag

Annyira nem érdekel...

(#47038) zoltanz válasza Vladi (#47036) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ami ISA-s azért már antik kategória, jó, hogy nem olcsó. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47039) frescho válasza alvaro (#47034) üzenetére


frescho
addikt

Az 500 pont az amin en mar mosolyogni szoktam. Erdekes, de a Hercules is kb. annyit ad. Szerintem itt mar a CPU/busz a limitalo tenyezo.

Phenomon még volt DOS-om, de mostmár csak VM a fő gépen. Megyek és kinyírok pár TIE-t a vacsiúj B-Wingemmel :)

https://frescho.hu

(#47040) zoltanz válasza alvaro (#47034) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Méregettem Linux-on ezt az Intel GMA 950-es Igp-t, annyit tud mint egy jobb Geforce 2 MX csak tud már Pixel Shader 2.0 is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47041) DarthSun válasza zoltanz (#47040) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mennyit kap 3DM2001 alatt ? Én még Phenom1- el mértem az integrált GeForce7025- öt :

A később beszerzett lapokon levő HD3xxx IGP- ket nem is mértem asszem, az egyiknek dedikált memje is van, valszeg jól pörög, de HD6850 és GTX285- el mennek a lapok, melyek 10-15x gyorsabbak az integráltnál.

(#47042) zoltanz válasza DarthSun (#47041) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47043) DarthSun válasza zoltanz (#47042) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor a 7025- öst leveri, talán a HD3xxx lehet neki ellenfél, a HD4250 meg már elhúz eléggé.

(#47044) alvaro válasza frescho (#47039) üzenetére


alvaro
senior tag

Annyit azért még lehet tolni ezen a limiten, hogy V20-as procit alátolva felugrik ám az Oak 700 fölé is!

De ha aztán átrakom egy 386-osba, az már nem sokat segít rajta. Szóval ha ennyit tud az XT busz, akkor elég jól illesztették hozzá :)

Na, másoltam egy csomó vackot CF+CF/IDE+socket 7-es bridge gép+360-as floppy (fotózásból ismerős lehet a kifejezés, ott mást jelent :D) segítségével az XT-re, és továbbra is elégedett vagyok az 5.25"-ös lemezek működésével, visszaolvasva mind hibátlan volt.

zoltanz: Az elnyelt szerkesztésemben azt fejtegettem, hogy DOS alatt mennyire mindegy a kártya tudása, kizárólag a nyers busz-adatátvitel számít. Mert DOS alatt soha, semmi nem használ rajta semmilyen saját funkciót. A világtörténelem egyetlen elterjedt kivétele a Voodoo, amihez adtak DOS-os Glide drivert és voltak is játékok, amik használták DOS alatt.

[ Szerkesztve ]

(#47045) zoltanz válasza DarthSun (#47043) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet, hogy leveri, de az Intel Win-es driver-ei elég fosok, sok minden el sem indul. Linux-xal kiegészítve viszont jó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47046) DarthSun válasza zoltanz (#47045) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát rágyúrhattak volna akkor a driverekre, mivel laptopokban és még desktopokban is elég sok landolt belőlük.

(#47047) arn válasza alvaro (#47044) üzenetére


arn
félisten

De talan megis :D [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47048) DarthSun válasza arn (#47047) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagy meló volt ez, DirectX rutinok hiányában minden kártyát fel kellett programozni az adott játékhoz. A neve nem jut eszembe de volt DOS alatti játékból olyan is ami proci featurát is tudott, lehetett engedélyezni a menüjében az MMX használatát.

(#47049) zoltanz válasza DarthSun (#47046) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezekhez a GMA 950 -ekhez nem ad ki frissítést az Intel, lehet az újabbakkal jobb a helyzet kicsit.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47050) ebegab92 válasza zoltanz (#47042) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ez milyen lap, hogy GMA 950 mellett 771-es proci van?
Azt sajnálom a 771-es Xeonoknál, hogy 45 nm-en nincs 800 és alig van 1066 MHz FSB-jű, mert akkor mehetne a tuningja a G41-es lapomban ;]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.